Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kisfiam azt hiszi kislány

anyaboszi
Létrehozva: 2016. december 1. 14:43

Mai nap folyamán úgy fogadott az óvónő, hogy nagy gond van a kisfiammal.Játék közben többször is kislánynak nevezte magát és amikor mondják neki hogy ő kisfiú, következetesen kijavítja kislányra. Ezt ugyan mi is tapasztaltuk eddig, de nem tulajdonítottunk neki jelentőséget. Viszont az óvónő elültette a bogarat a fülemben. Azóta teljesen kétségbe vagyok esve. Tudok tenni valamit azon kívül, hogy kijavítom? Egyébként nem lányos a viselkedése, szereti az autókat, barkácsolni (igaz hogy babázni is szokott, talán ez a baj). 3,5 éves. Az óvónő felajánlotta, hogy holnap zárás után ad tanácsokat illetve végső esetben nevelési tanácsadót javasolt. 

  1. 2016. december 11. 22:22351.

    Sajnállak. Rossz lehet neked. Folyton magyarázkodsz, nem lehet tőled kérdezni, mert csak azért sem válaszolsz. 


    En nem állítom hogy okos vagyok, mert felesleges magamat győzködni. ;) 


    Az univerzumban élünk, de ez a nagy teljesség nem mondja meg a tutit, hogy mit szabad, mit tilos, mi bűn vagy nem az. Ezeket az értékrendünk szabja meg. Akik egy aljas rohadék, annak értékrendje is az. Aki belerúg egy allatba az ugyanolyan aljaember, mint aki mondjuk megdobálja a homokost. 

    előzmény:
    Nikita 666 (346)
    2016-12-11  20:24
  2. 2016. december 11. 21:07350.

    jaj, szegény. :D

    előzmény:
    FB#1101329756644034 (349)
    2016-12-11  20:40
  3. 2016. december 11. 20:40349.

    csak kattintgatok itt mint egy hülye, alul az oldalszámokra, felül az időrendnél, meg a fordított időrendnél, és mindig kivétel nélkül a 347-es hozzászólást látom.

    előzmény:
    FB#1101329756644034 (348)
    2016-12-11  20:38
  4. 2016. december 11. 20:38348.

    hogy lehet ezt a rohadt fórumot az első hozzászólástól elolvasni???

  5. 2016. december 11. 20:28347.

    Ja igen kis hülyém.


    Az undor nem viselkedés, hanem érzés.


    Tényleg időpocsékolás volt bármit is tanulnod.

    előzmény:
    buksi80 (345)
    2016-12-11  20:06
  6. 2016. december 11. 20:24346.

    Kedveském.


    Te valóban azt gondolod, hogy bárkinek, akár nekem, akár Ügyintézőnek, akár bárki másnak a gondolataira azt mondhatod hogy butaság, ostobaság, csak azért mert eltér a mások véleménye a tiédtől?


    Nos. Szerintem a te gondolataid a buták, ostobák. Nem figyelsz senkire, képtelen vagy értelmezni, csak az önmagad kis korlátolt agyi kapacitásának a tartalmát szajkózod.


    Fingod nincs arról, hogy hol élsz. Tehát te nem az Univerzumban, nem az Univerzum szülötte vagy. Akkor miféle antianyag? Ó nem, még az antianyag is az Univerzumé. Te egyszerűen hülye vagy.


    Kerülj ki baszd meg, ilyen idiótából annyi van mint égen a csillag. Normális emberekkel szoktam beszélgetni, nem pedig dilinyósokkal vitázni. Téged nem fogadlak el, a létezésed jogos a Földön mivel létrehoztak, de te saját magad kérdőjelezed meg a létezésedet. A MI világunkba te és a homokosok egyformán beletartoztok, ezt így elfogadom. Miféle egyszerű ember vagy, hogy egy elemi filozófiai gondolattal nem tudsz azonosulni? Minden bizonnyal sokat tanultál, hiábavalóság volt, mit sem tudsz.


    Nem, egyáltalán nem képzelem magam okosnak.


    Az vagyok.


     

    előzmény:
    buksi80 (345)
    2016-12-11  20:06
  7. 2016. december 11. 20:06345.

    " Én, mivel jobban elfogadom a világot olyannak mint bárki más"


    Nem fogadod el, mert azt írod undorodsz a homokosoktol. Ez a legostobább emberi viselkedés. És távol  all mindenféle elfogadástól. 


    Milyen univerzum? Ezt is a buta emberek találtak ki még butábbaknak. Rossz duma.


    Te mégis milyen tanulmányokat végeztél? Elárulod? Rettentő okosnak képzeled magad, közben pedig ennyi sületlenséget ritkán olvastam, mint a re hozzáazólásaidban.

    előzmény:
    Nikita 666 (344)
    2016-12-11  18:56
  8. 2016. december 11. 18:56344.

    Bűn az Univerzum szerint.


    És ez a legnagyobb bűn, amit elkövethet az, akit az Univerzum hozott létre. Vallásoktól független.


    A heteroszexuálisok anális nemi élete csak a repertoár egyik eleme, ettől még utód lehetséges. A beteg emberek ez alól kivételek, akik méh, petefészek nélkül születnek...


    Az is erőszak, amikor követelik hogy fogadjuk el a homoszexualitást. Mindenkinek a saját döntése, hogy elfogadja-e vagy sem azt, ami létezik. De kikövetelni az elfogadást nem lehet, mégis megteszik. Az, hogy homoszexuálisok léteznek-e vagy sem, ugyanúgy nem érint, és nem érdekel mint téged. Nem fogadom el, de nem teszek ellene. Viszont amit senki nem tilthat meg nekem, iszonyodom tőlük. Ez egy érzés, nem fog megváltozni. Én, mivel jobban elfogadom a világot olyannak mint bárki más, jobban átérzem hogy mit jelent a bűn. Így a sokak által emlegetett testi megcsalás nem bűn, hiszen a testünk a miénk, mi rendelkezünk vele. Az hogy a társunk testileg félrelépett, azzal nem bűnt követett el ellenünk, hanem fájdalmat okozott nekünk.


    Rengeteg nő eredendően buta, hiába kelti tanult nő benyomását. Fogalmuk sincs az életről magáról, egy kis cellában élnek amelyet saját maguk ácsoltak önmaguknak és a gondolataiknak.


    Értelmes világban nem kellenének a szabályok, az emberek pontosan tudnák hogy mi miért jött létre, és hogyan működik. Párkapcsolat, szexualitás, érzelmek... bolond világban pedig hiába hoznak szabályokat. Jönnek a MIÉRT-ek. Sok ember most könnyedén jelenti ki, nem érdekli, leszarja a világ végét. De ha valóban eljönne a vég, legalábbis a Földé, amiről tulajdonképpen a legmodernebb technikai tudásunk ellenére fogalmunk sincs hogy mikor következik be, akkor ezek az emberek vonyítanának félelmükben. Te tudod a legjobban, egy természeti katasztrófát legfeljebb előre jelezni lehet, de megakadályozni nem. Tehát ha úgy élünk, hogy tojunk a jövő generációkra, a gyerekeinkre és azok utódira, akkor tulajdonképpen csak baszunk bele a világba. Jól nevelt úri népség, még engem szoktak megszólni. Ergo, csak paráználkodunk ész nélkül.


    Kötelesség, szeretet, önfeláldozás, satöbbi ... ezek mind a lélekből fakadnak. Egy ember akinek van lelke, márpedig az minden élő embernek van, hallgat rá. Kivéve ha belső filhallása siket. Siket és vak a szíve. Bezzeg a csillogást meglátják. Ha én lennék a Sátán, és itt a fórumon ezeknek a családszerető szent asszonyoknak felajánlanék 5 milliárd forintot, mellé egészséget, korlátlan hatalmat, cserébe le kellene mondaniuk a "szeretett" férjeikről, Amarynda mit gondolsz, hányan lennének képesek ellenállni? Alig néhányan.


    Visszatérve a félrelépéshez. A lelki kapcsolat a legintimebb dolog a világon, hiszen a lelki társ mindent tud, még azt is amit önmagunk elől rejtenénk el. És a lelki párkapcsolatokban nincs megcsalás. Nem kell kérdezni, nem kell bizonygatni, egyszerűen tudja az ember. Így te kivétel vagy.


    Régen ha a nő csalt, sehol a világon nem nézték jó szemmel. Egyszerű prózai oka van, az apa minden esetben tudni akarja hogy a saját utódját védelmezi, neveli. Most már a nők védelme címszó alatt a nők is csalhatnak minden következmény nélkül. És elég sok férfi neveli a kis kakukkfiókákat.


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Amarynda (341)
    2016-12-11  12:43
  9. 2016. december 11. 14:32343.

    De mégis ki hozná azt a szabályt? Az országgyűlés? Mert ezek szerint a vallás hiába. Vannak olyan országok, ahol törvény tiltja az anális szexet. Az rendben van?

    előzmény:
    Amarynda (341)
    2016-12-11  12:43
  10. 2016. december 11. 12:59342.

    azert gondolom mondjuk Horthy kormanyzo eleg uri  csalad volt es naluk is volt karacsonyfa


    en szeretem a karacsonyt. nalunk egyszeruen a szeretet a bekesseg az egyuttlet orome, a hangulata azoknak az eteleknek amiket mindig csak ebben az idoszakban keszitunk el az emlekezes azokra a szeretteinkre akik mar nincsenek velunk. nalunk pl. mindenkinek akik mar eltavoztak es akiket szerettunk van egy piros karacsonyfadiszuk rajta arannyal a neve,  X nagymama, Y nagypapa stb es feltesszuk minden evben a fara. ilyenkor lelekben egyutt vagyunk veluk is es ez jo erzes nekunk legalabbis. Jo erzes az hogy egymast megajandekozzuk valami olyasmivel aminek tudjuk hogy orulni fog a masik nem az ara a lenyeg sose vasarolunk draga ajandekot csak olyat ami oromet okoz. Mi szeretjuk ezt az unnepet. egyikunk  se vallasos de sok regi szokasunk megvan mind a kettonknek amit meg a szep gyerekkori es regi karacsonyokbol megoriztunk a magunk szamara.


    Mindenkinek mast jelent a karacsony, nekunk ezt. Mi elvbol nem rohangalunk uzletekbe nem vertuk magunkat soha koltsegekbe se Mo on se itt. mert amit mi unnepelunk ezekben a napokban az nem kaphato sehol. en meg az allataimnak is boldog karacsonyt kivanok, egyenkent megsimogatom oket es orulok hogy ujbol eljott ez az idoszak es egyutt vagyunk elunk es orulhetunk ennek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (307)
    2016-12-08  19:55
  11. 2016. december 11. 12:43341.

    Rendben. Szaporodni nem kötelező. De akkor már itt egy lényeges kérdés, mi az élet értelme?


    Az élet értelme ugyanis az lenne, hogy fenntartsuk magát az életet. Minden, ami ezt önhibáján kívül gátolja, bűn. Ha egy pár betegség miatt nem képes szaporodni, nem követ el bűnt. De ha szánt szándékkal úgy szaporodnak hogy abból még véletlenül se legyen utód, az bűn. Ezért vitatott téma a fogamzásgátlás, és a magzatelhajtás. A nő szemszögéből nem bűn, az ő teste, azt tesz amit akar. De viszont nem szül meg egy életet, aki tulajdonképpen egy láncszem lenne az emberiség láncában.

    idézet:
    Nikita 666 (275)
    2016-12-08 18:44:26

    Hmm. ez elgondolkoztatott engem most. mivel nem akarok meg nem itt a helye filozofiai foleg vallasfilozofiai vitakba bonyolodni csak azon tunodtem hogy ki az aki megmondhatja a vilagnak (nemtol kortol szintol stb tol fuggetlenul) hogy mi a BUN?  ki az aki meghatarozhatja magat a bun fogalmat? amit te irtal hogy valaki szandekosan nem szuli meg azt a bizonyos lancszemet az bunt kovet el. Ki szerint? en pl. nem vagyok hivo tehat nem hiszem el hogy a szandekos meg nem szulese annak a gyermeknek bun, es azt se hogy a homosexualitas bun ezeket ugyanis a vallasok allitjak. mivel en nem hiszek egy vallasban sem igy nem tartom ervenyesnek azt sem amit azokban vallanak.


    de ez messzire vezetne nem erdemes belemenni.


    nekem a homosexualitas egy olyan dolog ami kozombos. nem erint engem vagy a paromat, nem okoz kart hogy  a szomszed novel vagy ferfivel el, igy gyakorlatilag sem utalatot sem helyeslest semmifele erzelmet nem valt ki belolem. Nem szeretem ha tulzott jogokat akarnak ezzel vindikalni  maguknak egyesek, de ha  ugymond csendben normalisan elik a maguk eletet akkor egyszeruen ugy gondolom hogy mint maganugy semmi kozom hozza. Belolem az tud kivaltani mondjuk undort amikor valamire ra szeretnenek beszelni vagy eroszakosan meggyozni amitol en fizikailag vagy moralisan irtozom.


    En  MAGAM reszerol irtozom az analis sextol de egyaltalan nem zavar es nem erdekel hogy masok csinaljak-e es sajat nemuvel vagy ellenkezovel. Ha megkerdi tolem valaki a velemenyemet akkor azt mondom en nem elek vele szamomra ez undorito. de masok ilyen jellegu tevekenysegehez nincs kozom ha nekik ez jo vagy kivanatos akkor rendben van.


    kicsit ahhoz hasonlitom hogy en szivem szerint soha nem fogok pacalporkoltet meg koromporkoltet enni mert undorodom tole. de sose mondtam meg senkinek hogy eszebe ne jusson azt rendelni az etteremben csak azert mert EN NEM SZERETEM.


    szoval kellene egy olyan szabaly? vagy nem is tudom mi aki vagy ami mindenki szamara ervenyes modon meghatarozhatja  bizonyos fogalmak tartalmat. ugy mint a bun, a kotelesseg, a szeretet, a perverzio  az onfelaldozas es meg sorolhatnank.


    ahogy egyik embernel belefer egy kapcsolatba egy felrelepes masnal akar tobb is, van akinel egy felreertheto mosoly is oriasi veszekedesre ad okot, igy van ez a fenti dolgokkal is. mivel letezik rengeteg vallas, szokas stb. ezek  mind kulonfele modon hatarozzak meg  ugyanannak a fogalomnak (itt visszautalok  a bun fogalmara) a szamukra ervenyes tartalmat. es mind maskeppen latjak. azt gondolom mas a bun fogalma egy keresztenynek egy zsidonak egy muszlimnak egy buddhistanak stb.


    marpedig ha mindenkinek mast jelent ugyanaz a fogalom akkor nem lehet egyertelmuen meghatarozni az adott esetben pl. a bun fogalmat sem. Pakisztanban az olyan not aki megcsalja a ferjet megkoveznek, Mo on vagy Nemetorszagban vagy itt ennek semmi ilyen kovetkezmenye nincs. ott az bun itt meg nem.

    előzmény:
    Nikita 666 (275)
    2016-12-08  18:44
  12. 2016. december 10. 16:25340.

    Legfőképp nem kéne idecitálni a saját szexuális életét, szokásait, mert senkit sem érdekel. Akit igen, az majd érdeklődik és lelevelezik priviben.

    előzmény:
    buksi80 (284)
    2016-12-08  18:58
  13. 2016. december 10. 14:50339.

    Ki mondja?.... A rettentően korlátolt, földbuta emberek. Ennyi.

    előzmény:
    évi* (259)
    2016-12-08  17:32
  14. 2016. december 9. 19:18338.

    hát persze Aranyoskám, nem is lenne ezzel semmi gond, ezt is csinálnák a szegény földhözragadt keresztények, de amikor az ő adójukból kapott segélyen élnek ezek a szegény arabok, és az ő lányaikat, feleségeiket erőszakolgatják, meg rabolják ki, és az ő rokonaikat gyilkolgatják, és robbantják fel, akkor valamilyen (egyesek számára érthetetlen) okokból nem nagyon örülnek neki, hogy ezek itt vannak, és nem az az első gondolatuk, hogy milyen "szolgáltatásokkal" lehetne őket bodogítani és ebből meggazdagodni, hanem  az, hogy milyen módon lehetne megvédeni magukat és a családjukat ezektől a szegény menekült "araboktól"


    de te biztos másképp látod


    :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (335)
    2016-12-09  16:39
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 9. 18:15337.

    vagy 15 éve voltam dec a macy's-ben, mint az esernyőt dísszel együtt lehetett kinyitni a műfa, semmi meló vele, dugót bebssza és kész


    ha jó a műcsöcs a műnő a műbroki.....


    akkor ez miért ne lenne jó


    minek megadni az ünnepnek a módját


    http://www1.macys.com/shop/for-the-home/christmas-trees/F or-the-home/christmas-trees?id=65531


     


     

    előzmény:
    buksi80 (336)
    2016-12-09  17:57
  16. 2016. december 9. 17:57336.

    Igen. Míg éltek a nagyszülők addig csak 26.-a utaztunk. 


    Mondjuk nekem a fa egy szép díszítő elem, talán '90-ben volt utoljára igazi fenyőnk. Azota csak mű. Es mi mar 22-én feldiszitjük. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (331)
    2016-12-09  15:29
  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 9. 16:39335.

    pontosításnak


    ismerek karácsonyozókat, vallásos zsidókat, allah ért hajbókolókat, buddhistáka


    mindegyikkel remekül megvagyok, akik nem tukmálják a vallásukat


    de ezekből nincs olyan akivel én a szabadidőmet akarnám eltölteni, mert egy másik világban élnek


     


    (mostanában egyre jobb üzlet egyébként halal food gyártani)


    és mit csinál az ostoba keszesztény amikor jön a sok arab?


    üvölti, plakátozza takarodj


    ahhelyett, hogy gyártaná nekik a sok kaját és gazdagodna rajtuk


     

    előzmény:
    buksi80 (326)
    2016-12-09  12:38
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 9. 16:24334.

    nem sok ember tudja, hogy amit ünnepel az miből ered


    csinálja mert a többi is meg a nagyanyja is csinálta


    imádják a zsidó jézust


    másnap meg büdöszsidózik a fél világ

    előzmény:
    Sushi (333)
    2016-12-09  16:16
  19. 2016. december 9. 16:16333.

    igy van. Megis rengeteg nepszokas van, ami pogany eredetü, mindenfele termesvarazslas, jövendöbeli kitalalasa. Mindegy. Csak azert akartam irni, hogy a karacsonyfa nem a vallas jelkepe.


    A topik temajahoz pedig meg mindig azt mindom, hogy a gyereknek elege van abbol, hogy mindig a lanyokra kell figyelni, vigyazni, ö is szeretne ezt a figyelemet. Es ennek meg köze nincs a szexualitashoz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (332)
    2016-12-09  15:44
  20. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 9. 15:44332.

    a zsinat már 325ben elrendelte a karácsony, kitalálta hozzá jézus szülnapját is


    a magyarokra meg egyértelműen róma nyomta rá, mivel pistakirály leölette a rómával nem lepaktálókat


     

    előzmény:
    Sushi (330)
    2016-12-09  15:18
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 9. 15:29331.

    és akkor is volt fátok otthon?


    a földön baromi sok ember nem karácsonyozik


    a polgári lét tanultságra és normális viselkedésre kötelez, de nem terhes ha abban nő fel valaki és a zsigereiben van


    nem nehéz soha nem bepiálni pölö, vagy soha nem ingerülten megnyilvánulni.... vagy érdekből gerinctelenségbe belemenni...


     


    ha valaki elhiszi a hófehérke 7 törpe, akkor arról nehéz elképzelni, hogy tanult ember


    a papok pont ilyen mesékkel etetik a népet, csak a szereplők mások


     


     

    előzmény:
    buksi80 (329)
    2016-12-09  14:48
  22. 2016. december 9. 15:18330.

    Ugyan nem a topik temaja, de ha mar igy elmentünk a karacsony fele: a diszitett fenyöfanak köze nincs a vallashoz.Az idöszak "ünnepköre" pogany eredetü, germanok, vikingek egyeb hasonlo törzsek ekkor ültek a teli napfordulot. es nem egy napon, hanem ket heten keresztül. Miutan ezeket a nepeket "megtéritették", akkor döntött az akkori katolikus egyhaz, hogy a kecske is jollakjon, meg  kaposzta is megmaradjon, nosza ünnepeljük ekkor a karacsonyt.


    A diszitett fenyöfa hagyomanya a 19. sz. masodik feletöl letezik. A mar emlitett egyeb törzsek szinten diszitettek agakat, termesekkel, a következö evi jo termes remenyeben.


    Igy meg inkabb bebizonyosodni latszik, hogy talan hagyni kene mindenkit azt tenni, amit szeretne. Addig amig nem sert törvenyt, es nem art masoknak. 

  23. 2016. december 9. 14:48329.

    Ja,értem. ;) Amúgy ismerek családokat, akik nem karácsonyoznak, csak ők jehova tanúik.


    Téli szünetben gyermekkoromban mi is mindig mentünk síelni. Általában 1-2 család verődött össze. Az emlék mikor a Csorba tavon vonultunk es 4en gyerekek üvöltöttük "bal-jobb-bal-jobb mennek a majmok" na ez felejthetetlen. ;)


    Meg sokszor nagy bandával szilvesztereztünk, az is szuper dolog volt.


    A polgariság szamotokra egy előkelő fogalom? Csak azért kérdem, mert a tanultság nem függ össze, azzal hogy tart-e karácsonyt. Gondolom én . 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (327)
    2016-12-09  13:18
  24. 2016. december 9. 14:23328.

    Mi is mindent rendeltünk, viccesek ezek a csomagautomaták, amikor jön az SMS, hogy csomagját átveheti az ön által megjelölt csomagponton. Jó, bakker, de melyik az a sok közül?! :-) Ha egy valamit rendeltem volna, akkor biztos tudnám...(Persze mailben le van írva részletesen.)

    előzmény:
    buksi80 (324)
    2016-12-09  11:38
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 9. 13:18327.

    soha nem zavar mások miket csinálnak, mennyire tanultak, ha azzal nekem nem kellemetlenkednek


    323.


    a nagyszüleim se karácsonyoztak egyikoldalról se, mindegyik tanult polgári ember volt, nem falusi fejkendős nénike, aki issza a papok hazugságait, nekem az a normális, hogy valahova utazunk decemberben


    anno olyan fasza helyekre nem lehetett, mint ahova 90 után jártam már, de sokat mentunk a tátrába, meg már nem is nagyon emlékszem


    az apáméknak volt 30-40 fős barátitársasága és úgy utaztak

    előzmény:
    buksi80 (326)
    2016-12-09  12:38

Címlap

top