Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerek a bevásárlókocsiban

Torolt_felhasznalo_244793
Torolt_felhasznalo_244793
Létrehozva: 2016. november 29. 17:36

Ma délután az egyik agglomerációs település LIDL üzletében vásároltam (nem írom ki a város nevét, nem szeretném, ha az ott dolgozóknak problémája származna ebből).


Anyuka a kb. 5 éves kisfiával csupán pár dolgot vásárolt. Egyébként sem voltak sokan, a pénztárnál sem kellett sorban állni. A kisfiú bakancsban áll a bevásárlókocsiban. Ergo egy 5 éves gyerek, relative sáros téli időben, minimális időt a boltban töltve bakancsostul áll a bevásárlókocsiban. Abban, amibe a következő vásárló beleteszi a sajtot, joghurtot - majd ezeket hazaviszi, beteszi a tisztára suvickolt hűtőjébe, és vacsorára fel az asztalra.....


Bevallom nem szóltam a hölgynek, mert nem akartam őt kellemetlen helyzetbe hozni mások előtt. A pénztárosnak dohogtam egyet, mire megértően közölte, hogy régen ugyan ki volt téve az ajtónál, hogy ilyet nem lehet, de ők egyébként nem szólhatnak rá a vásárlókra.


Megjegyzem, nem vagyok gyerekellenes. Nekem is van 3, nagyjából egyidősek, lévén 7,5 éves és 5,5 éves ikertesók. Tudom, milyen hárommal egyszerre bevásárolni. Velünk mégsem fordult soha elő hasonló szituáció még kisebb korukban sem, nagyobb sorban állás esetén, stb. sem. Ennyi tolerancia szerintem jár az embertársaink felé. Rosszul gondolom? Vagy talán én megyek szembe a forgalommal?.... Én általában szoktam szólni az ilyen szituációknál (főként ez esetben hiteles is lett volna, mert a 3-ból 2 gyerekem ott volt velem), de most épp belefáradtam az ilyen típusú intolerancia miatti bosszúságba.

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. december 2. 12:2051.

    Mondjuk ez is igaz.Így gondolom én is.

    előzmény:
    évi* (49)
    2016-12-02  12:13
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. december 2. 12:1450.

    Bár tapasztalatom szerint az aldi és a lidl -ben/környékén kulturáltabb viszonyok vannak.


     


    Igen!


    Ahol lakom, itt csak Aldi van, ott még nem láttam gyereket kocsiban, de banyatankot igen.

    előzmény:
    york (47)
    2016-12-02  12:04
  3. 2016. december 2. 12:1349.

    Oda meg pont azokat passzolnám be, akik már tudnak normálisan vásárolni. :-) Kicsiket nem adtam ki a kezemből, és nem is szívesen maradtak volna idegennel.

    előzmény:
    kekelefant (39)
    2016-12-02  01:30
  4. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. december 2. 12:1248.

    Teljesen jól összefoglatad, ám 1 pontot még hozzá kell(ene) tenni:


    Kb ugyanez pepitában a  banyatankok berakása a bevásárlókocsikba.


    És bármennyire is nem tetszik sokaknak, 105608890990. alkalommal is láttam hogy  fűben ( azaz a kutyaszarban) áthúzott banyatankokat berakják a bevásárlókocsikba.Mert ugye a füvesített területre sem szabad a gyerekeknek menni, kizárólag csak a kutyások szaratják ott az ebeiket. A mindig rohanó babtankosok meg átvágnak a pázsiton bele a mocsokba.Gyerekere meg rászólnak ha mégis bemennek.


    Igen, burkolt gyerekellenesség itt is, mint más topikokban is.


     

    előzmény:
    express yourself (43)
    2016-12-02  10:44
  5. 2016. december 2. 12:0447.

    Neked más tűnt fel, TI-nak pedig a topik témája. Szerintem mindkét probléma valós. Bár tapasztalatom szerint az aldi és a lidl -ben/környékén kulturáltabb viszonyok vannak.


    Nem tudom merre laksz, de elég szomorú, hogy csak egy tacsi van a közeledben.


    Nem szólhatok egy szót sem, mert házunktól kb. 10 perc autókázással elérhető a Lidl, Aldi, Penny, Auchan, van két tacskónk is - amit kerülök. Ja, meg Spar is van kettő.


    Friss regesként indíts te is egy topikot! 

    előzmény:
    express yourself (46)
    2016-12-02  11:27
  6. 2016. december 2. 11:2746.

    Egyrészt azért, mert az van közel és nincs kedvem több 10 km-t autókázni máshova.


    Másrészt szerintem a többi helyen is hasonló a helyzet. Ahhoz, hogy kultúrkörülményekkel találkozzak, valószínűleg Ausztriáig kéne utaznom.


     


    De a lényeg nem ez: az általam említett taplóságokhoz képest szerintem eltörpül, hogy néhány szülő beleállítja a gyereket a kocsiba, erről mégis topik van és a többség ezt látja a legnagyobb problémának. Nekem ez fel sem tűnt, nemhogy felháborodjak rajta.

    előzmény:
    york (44)
    2016-12-02  11:08
  7. 2016. december 2. 11:1845.

    Szinte 100%-ban igazat adok azokban, amiket leírtál. De nem érzem azt, hogy ez a topik a gyerekellenesség miatt született. Egyszerűen csak felhívja a figyelmet egy létező problémára, amit kis odafigyeléssel, toleranciával, alkalmazkodókészséggel orvosolni lehetne és még csak pénzbe sem kerül.


    Már csak azért sem lehet gyerekellenes, hisz a TI maga leírja, hogy neki is három kisgyereke van. Nem hinném, hogy gyerekellenes lenne, ráadásul a hozzászólók zöme is gyermekes anyuka (legalábbis, amennyire én tudom).


    Talán túl érzékeny vagy és magadra vetted.


    Viszont az általad leírt dolgok is sajnos valósak és ugyanannyira vérlázítóak, de kár lenne versenyt hirdetni, melyik az inkább. Sőt, ezek a dolgok nemcsak a Tesco-ban figyelhetőek meg. Én a hiperbe már régóta nem járok, mert nem éri meg, messze van, meg mi nem csapunk olyan nagy bevásárlást. Én inkább Spar, CBA, itt a kis Tesco... amerre az utam visz, meg amiről tudom, hogy a keresett cikk jó minőségű és jó áron van.


    Igen, ettől én is rosszul vagyok, mikor előttem összefogdossák az összes pékárut - persze kézzel. Már egyszer-kétszer szóltam, de falra borsó. Nekem nincs jogom szólni, ezt inkább az eladónak kéne megtenni. De szerintem ők letojják, mert elég a bajuk ezen kívül is.


    Én mindig belenyúlok egy zacskóba és azzal fogom meg. Volt már, hogy én is többet megfogtam, és pont azért használok zacskót, mert volt, hogy megfogtam hatot is egyet se vettem meg, mert kőkemények voltak. Bizony ez is gyakran előfordul. A Lipóti pékségben konkrétan fizetés után voltam már, megfogtam zacskón át a zsömiket, hát kemények voltak, ki is cseréltettem őket.


    Aztán olyan trükköm is van (és ezt melegen ajánlom másnak is), hogy ha a hűtőpultból veszek ki valamit (pl. tálcás szalámi, sajt, joghurt, édesség), soha nem a legkülsőbbet veszem el, hanem hátrébbról veszek ki egyet. Ugyanis megfigyeltem párszor, hogy a pénztárosoknál időnként ott marad egy-két hűtést igénylő áru, amit valamiért nem visznek el a vevők. Nos, a pénztárosnak nincs ideje azonnal kiszállni és visszavinni a hűtőbe a terméket. Ki tudja, hány órát van elöl, mire visszateszik, nyilván előre. Lehet, hogy közben már romlásnak is indult. (Egyszer szerintem így sikerült romlott mirelit árut is vennem, az is órákat napozhatott előtte).

    előzmény:
    express yourself (43)
    2016-12-02  10:44
  8. 2016. december 2. 11:0844.

    Miért jársz a tacskóba, ha így látod kívűl-belül? Ha valamit nem szeretek több oknál fogva is, nekem egyértelmű, hogy igyekszem elkerülni.


    Nem vagyok gyermekellenes, de a bevásárló kocsit a vásárolt árunak találták ki, nem pedig 4-5 éves gyerekek játszóterének.

    előzmény:
    express yourself (43)
    2016-12-02  10:44
  9. 2016. december 2. 10:4443.

    Én "teszkós" vagyok, azaz jellemzően oda járok/járunk vásárolni.


    Az alábbiak a tapasztalataim:


    -rokkant parkoló szinte mindig foglalt, általában sportverdák állnak benne


    -parkolóban verseny van a minél közelebbi helyekért, szinte verekedés, utána a baromarcú 3 km-t gyalogol bent, mert listája az nincsen persze, de a 30 méterrel közelebbi helyért ölni tudna


    -hányingert keltő alkesz hajléktalanok kéregetik el a kocsit vásárlás után a 100 Ft miatt (akik steril kézzel rendelkeznek természetesen, ugye)


    -a WC-n csak húgyszag jobb esetben, ha nincs összeszarva


    -taplók megeszik a csipszet/ropit/kólát stb., mire a pénztárhoz érnek


    -emberek, mint a hering, a szűk folyosón keresztbe rakják a kocsit, míg bámészkodnak, véletlenül se férjen el más


    -bent kapható kaják (grillcsirke, stb.) maradékát sokszor a polcokon lehet megtalálni


    -pékárunál puszta kézzel végigtapiz tízet, mire megtalálja a megfelelőt (ami ugyanolyan, mint a többi, de ő, a fasza gyerek, tudja, hogy az a legjobb, amit kiválaszt)


    -önkiszolgáló pénztárhoz teli kocsival beáll, holott ki van téve, hogy csak kosárral, plusz megalszik a tej a szájában, pedig az lenne a lényege, hogy aki keveset vásárol és/vagy siet, az hadd menjen


     


    Ezekhez képest az, hogy egy gyerek bent áll a bevásárlókocsiban cipőben, az huszadrangú probléma, de erről topik van és a hozzászólók többsége ezt látja kardinálisnak. Szerintem ez burkolt gyerekellenesség, attól függetlenül, hogy valóban sok tapló szülő van.

    előzmény:
    asztanaviszta (42)
    2016-12-02  08:57
  10. 2016. december 2. 08:5742.

    A gyerekpártiság nem azt jelenti, hogy toleráljuk idióta szülők, neveletlen gyerekeinek a viselkedését.


     

    előzmény:
    express yourself (38)
    2016-12-01  21:06
  11. 2016. december 2. 08:0541.

    Sok bevásárlóközpontban vannak már játékszigetek, de nem mindenhol van felnőtt vigyázó, így a szülő is ott dekkol gyermeke(i) közelében.


     


    Egyébként a bevásárlókocsit érdekes módon, a vásárolt árú berakására találták ki, nem pedig a nagyobbacska gyerkőcök tologatására. Sok szülőt is meg kellene nevelni, gyermekével együtt.


    Időnként (gyakran) elmegy a kedvem pl. a pékáruk fogyasztásától, végiggondolva, hogy hány kézen/közön ment keresztül, míg asztalomra kerül. 

    előzmény:
    kekelefant (39)
    2016-12-02  01:30
  12. MI
    MI
    2016. december 2. 07:4840.

    A megoldás ennél jóval egyszerűbb: Ne tegye be  a gyerekét a szülő a bevásásárló kocsi rakodó részébe, mert az nem arra van. Se cipővel, se szaros pelenkában, sehogy.


    Nem tudom, mi olyan baromi bonyolult ebben. Az, hogy a gyereket "elütik" a bevásárló kocsival a vásárlók, az nem reális félelem, hanem irreális.


    "Tragédia a Tescoban! Rányomta a bevásárló kocsit egy négy éves lábára egy középkorú férfi, majd áttolta oda-vissza, szinte lefűrészelte a lábfejét.  A gyermek életveszélyes sérülést szenvedett. Az áruház vizsgálatot inditott a felelőtelen anya ellen, aki hagyta a gyerekét a saját lábán menni."


    Ugyan már. Megjegyzem egy-két gyerek lábán nem ártana áttolni a bevásárló kocsit, hátha akkor megtanulnák, hogy kell viselkedni egy boltban. Ugyanis amikor már nem fér bele a gyerekülésbe a bevásárlókocsin, akkor épp elég nagy hozzá, hogy tudjon viselkedni.


     

    előzmény:
    kekelefant (39)
    2016-12-02  01:30
  13. 2016. december 2. 01:3039.

    En megertem az anyukakat,es a vasarlokat is,a megoldas az lenne,mint itt sok helyen van jatszo szoba gyerekeknek, akkor anyuka nyugodtan vasarolhat,es a kicsik el vannak....

    előzmény:
    évi* (37)
    2016-12-01  12:05
  14. 2016. december 1. 21:0638.

    Az emberek 60%-a nem mos kezet szarás után, majd bevásárol.


    A kutyások 70%-a nem szedi fel a szart (amibe az itt szidott szülők gyerekei belelépnek).


    A vásárlók nem használják a péksüteményeknél odakészített "fogót", 10-ből kilenc összetapizz mindent, mire kiválasztja a neki megfelelőt.


    Ezenkívül az élelmiszerbolt pultjain árult termékek 99%-a nagyságrendekkel több kárt okoz az egészségre nézve, mint egy gyerek cipőjének a sara.


    Ez nem probléma, úgy látszik, csak a gyerek cipőtalpa, ami valójában 20-ad rangú, az igen.


    Ez az ország csak papíron gyerekpárti, a valóságban nem az, még akkor sem, ha az ide írogatók egy része gyerekes.


    Szánalmas.

  15. 2016. december 1. 12:0537.

    És az is reális félelem, amit itt másik 3 gyerekes írt, hogy a kicsiken lazán áttolják a kocsit a figyelmetlenebbek, és ha belegondolunk, egy ilyen kocsi hány kiló lehet. Szerintem maga a kocsi kb. 40, belerakok még 2 karton teljet, meg egy kis ezt-azt, már túl vagyunk a 100 kilón...

    előzmény:
    évi* (36)
    2016-12-01  12:01
  16. 2016. december 1. 12:0136.

    Ezt én is rühellem, és egyetértek veled. 


    Én olyat műveltem, hogy mondjuk a 2 és fél éves ült a rendes lábkilógatós gyerekülésben, a kisebb meg hátul a cucc közt, de az rugiban volt, nem is tudott felállni a kocsiban, mert vágta a rács a talpát, így hamar visszaült. Kocsi mellett meg a 4 éves. 2 és fél éves már nem nyalta a tolóját a kocsinak, viszont ha a kicsit tettem oda, ő mindenképp. Finom lehet, fúúúúj.


    Igen, valószínű az lehet az ok, hogy így nem császkál el, és nem is bontja le a boltot, pedig azért ez elérhető némi munkával egy gyereknél.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244793 (35)
    2016-12-01  11:10
  17. Torolt_felhasznalo_244793
    Torolt_felhasznalo_244793
    2016. december 1. 11:1035.

    Még sosem láttam volna, hogy levették volna a gyerekről a cipőt. A minap is láttam, egyszerre két, kb. 4-5 éves kisfiú az A...-ban, bakancsostul a bevásárlókocsiban. Nem értem, hogy ekkora gyerekek nem tudnak viselkedni, türelmetlenek, és azért teszik bele? Ha igen, akkor azért van elgondolkodni való... Ha ekkora gyerekek elfáradnak egy bevásárlástól, hááát... akkor meg pláne többet kellene mozogni, sétálni - ha muszáj, akkor az A...-ban (is).

    előzmény:
    évi* (34)
    2016-12-01  09:51
  18. 2016. december 1. 09:5134.

    Engem nem zavar a jelenség, ha anyu lekapja a cipőt a gyerekről. Az már legyen az ő dolga, hogy tartja bent a gyereket. :-)


    Nekem is 3 van, 3 és fél éven belül. Mezítlábas kicsit előfordult, hogy beültettem, de nem rajongok a megoldásért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244793 (30)
    2016-12-01  08:51
  19. 2016. december 1. 09:3933.

    Pontosan! Sosem használok bevásárlókocsit éppen ezért, mert belemásznak a gyerekek. Nem akarom a vajat, tejfölt, majonézt, ketchupt stb mosogatni otthon. Baromi idegesítő látvány cipős gyerek az élelmiszeres bevásárlókocsiban, egyszer megkérdeztem egy pénztárost, miért nem szólnak, vagy tesznek táblát a kocsikra, sajnálkozó mosollyal annyit mondott: "Mi nem szólhatunk". Mindig a kedvesvevőnek van igaza ugyebár...


    Igen, a fogantyúja is nyilván koszos, de van kézfertőtlenítő gél, vagy törlőkendő, amivel kezet lehet törölni használat után, nálam mindig van, buszról leszállás után is egyből kezet mosok a géllel. Mindjárt megkapom, hogy kényszeres vagyok! És gyerekellenes!

    előzmény:
    Inez_Alvarez (31)
    2016-12-01  09:07
  20. 2016. december 1. 09:1332.

    Gondolom mindenkinek kivetel nelkul aki idosebb mint kozepkoru hugyos szaros es mocskos a keze allandoan . ezalatt a korosztaly alatt pedig a bacilusok 99.9 % a el van tavolitva az apolt gondozott es manikurozott kezekrol.


    A vilag mar csak ilyen tudod?


    komolyan ez az NLC kizarolag arra lett jo hogy megutaltassa az emberrel a meg letezo magyar forumokat.

    előzmény:
    eda-1952 (19)
    2016-11-30  13:31
  21. 2016. december 1. 09:0731.

    Csak ez olyan, mintha valaki meg a hűtődbe rakná a cipőjét.

    előzmény:
    szundikaccc (29)
    2016-11-30  22:38
  22. Torolt_felhasznalo_244793
    Torolt_felhasznalo_244793
    2016. december 1. 08:5130.

    Nekem 2 év alatt 3 gyerekem született. Mégsem álltak a bevásárlókocsiban sosem. Akkoriban a nagybevásárlást estefelé egyedül intéztem, amikor a férjem hazajött és vigyázott a gyerekekre (vagy hétvégén). Mindegy, nem rugózok én ezen tovább. Mások vagyunk, engem nagyon zavarna, ha pusztán azért, mert gyerekem van, többet megengednék magamnak, mint ami az erkölcsi normáimnak megfelel. Vannak alapok, amit pici koruktól meg kell tanulniuk/szokniuk (utcai cipőt itthon és vendégségben is kérés nélkül leveszik az előszobában, kulturáltan esznek, nem csúfolódnak, stb.) És nem álldogálunk a bevásárlókocsiban sáros bakancsban.


    Azért a topikból úgy látom, nem én vagyok kisebbségben. Nem kardinális kérdés ez, csak sok minden mással van összefüggésben.

    előzmény:
    szundikaccc (29)
    2016-11-30  22:38
  23. 2016. november 30. 22:3829.

    Én is a felelőtlen szülők közé tartozom... 


    mivel nem egész 1,5 év van a 2 nagyobb gyerekem között, így volt, hogy a kicsi a kialakított részen ült, a nagyobb meg a kosárban. Az egyéni probléma, hogy 3,5 év alatt született 3 gyerekem (nekem nem probléma), mivel mind kicsi rendszerint ütik meg őket a kocsikkal, mennek nekik. Esetefelé a tömegnen ez hatvŕnyozottan igaz. Így mikor nagy tömeg van mindhárom gyerekem a kocsibsn van.  A legnagyobb is csak 4,5 éves  lesz. 


    Biztos én vagyok szar szülő, hogy miközben leveszek 1 esetleg 2 kezemmel valamit a polcrňl nem tudok figyelni a kányaimra, hogy épp ki megy át rajtuk. 


    Kb 1 hete a legnagyobb lányomnak tolta valaki neki a kocsit nagy lendülettel, 'ert 2 kocsi között prňbŕlta az illető átvergődni magát és annyit nem kérdezett meg a lányomtňl miután fellökte, hogy jňl van-e

  24. 2016. november 30. 18:5828.

    Nem neked szól, csak nem tudok másképp kommentelni.


    Szóval engem is idegesítenek a gyökér szülők, akik belerakják a kisebb-nagyobb (ilyet is láttam a minap!) a kocsiba. Az utcán vajon miért nem babkocsiban tologatják a 6-7 éveseket?

    előzmény:
    ladybird65 (27)
    2016-11-30  17:22
  25. 2016. november 30. 17:2227.

    Megelőztél..... (most kezdtem csak olvasni a hsz-ket).

    előzmény:
    Lillaréka (5)
    2016-11-29  20:00

Címlap

top