Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajvágás 40 felett?

Ardian05
Létrehozva: 2016. november 28. 13:07

Sziasztok!


Igen, unatkozom, mert beteg vagyok és itthon múlatom az időt. Az előbb olvastam egy cikket, amiben ellentmondást nem tűrően kifejtette a szerzője, hogy 40 felett hajat kell vágatni, mert a hosszú haj nem való és kicsit bosszankodtam rajta. Nem mellesleg tele a cikk 50-60-as hölgyek képeivel, ahol tényleg meggondolandó a frizura váltás, de én úgy vélem, ez nem kötelező szabály még nekik sem.


Igenis vannak olyan arcberendezésű nők, hölgyek, akik még 50-60 évesen is szépek hosszú hajjal is.


Nektek mi a véleményetek?

  1. 2016. november 30. 18:0226.

    szerintem ez marhaság. Főleg a félhosszú haj az nagyon jó akár 80 évesen is, egy jó vágással. nem mindenkinek ritkul, stb a haja. Én ettől az idős vagyok egyenhajtól vagyok rosszul. Ne legyen már kötelező! Nekem egy zeneelmélet tanárom (zenesuliban) a minta. Gyönyörű őszülő félhosszú haja volt. annyira elegáns volt, pedig már 60 felé járt  rendesen. 


    Szerintem bármiylen hajat viselni kell tudni. ennyi.

  2. 2016. november 30. 16:5425.

    Nekem ebből a szempontból is szerencsém volt. A klimaxot alig éreztem meg, pedig nagyon tartottam tőle. A hajam is maradt amilyen volt. Gondolom, majd idővel biztos változik, de addig amíg ilyen, nem vágatom le. Egy- két éve elkezdett hullani, de aztán tartottam egy vitaminkúrát és elhagyta.
    Nagymamám jut az eszembe. Volt a drágámnak talán tizenöt szál hosszú haja, amit minden este és reggel megfésült és utána befonta, majd kontyba rakta. Akkorka volt neki mint egy baba ököl , de úgyis halt meg. 62 évesen. Én sem messze vagyok tőle, csak a hajam több. 

    előzmény:
    eda-1952 (23)
    2016-11-30  13:10
  3. 2016. november 30. 13:1624.

    Meryl Streepnek gondolom megcsinálják azt a frizurát, vagy megtanították neki. Most megnéztem: azok a kis laza, gyorsan kreált kontynak látzó frizurák nagyon gondos szárítás eredményei valószínűleg...))) Aki nem hiszi, annak odaadom cserébe az én hajam, aztán majd rájön, hogy az úgy nem megy..)))

    előzmény:
    Ardian05 (11)
    2016-11-29  09:03
  4. 2016. november 30. 13:1023.

    Gratulálok, hogy te szép hajat örököltél valamelyik felmenődtől... DE hidd el nekem, nem mindenki  "koravén, klimaxos, "férfifejű" " illetve direktférfifejű a kortársaid közt. Előfordul, hogy mindig rövid volt  a hajuk. Muszájból. Ui nagyon csúnya, ha egy vékonyszálú, tartatlan "ritkaszép" haj hosszú, illetve többnyire nem is nő meg.

    előzmény:
    Róza555 (19)
    2016-11-29  13:28
  5. 2016. november 30. 10:0222.

    Mikor gyerek voltam hosszú hajam volt, majd kamaszkorban rövid, nagyon rövid. Huszonévesen megnövesztettem, hosszú hajjal ismert meg a párom, aztán hol rövidebb, hol hosszabb volt. Pár éve már negyven felett levágattam rövidre. Majd mindenki azt mondta, hogy jól áll, jobban mint a hosszú haj. Viszont a kevesek között, akik szerint jobb a hosszabb ott volt a párom, így visszanövesztettem vállig érőre. Saját véleményem az, hogy jobban áll a rövid haj, de hosszabbal jobban érzem magam. Járok így is fodrászhoz kb. félévente, de még van hajam, addig szerintem nem is lesz rövid.

  6. 2016. november 30. 07:0221.

    Érdekes, a napokban merült fel bennem is, hogy vagatok, de nem visz rá a lelek. Arra gondolok, hogy a röviddel mennyi gond van. Örökké Fodrasz, szaritgatas, elalvás stb. Szóval meg várok pár évet vele...

  7. 2016. november 29. 21:0920.

    Még ez is előfordulhat... holmi principiumok meg hasonlók után.

    előzmény:
    Róza555 (19)
    2016-11-29  13:28
  8. 2016. november 29. 13:2819.

    Egyidősek vagyunk. Én sem akarok 40-es férfi lenni. Fiatalabbnak néznek, mindig a koromnál. Dús, vastag szálú, egészséges a hajam, majd pont a "nép" akaratának akarok megfelelni, és "egyenfejjel" rohangálni a koravén, klimaxos, "férfifejű" kortársaim között. Te se foglalkozz ezzel.


    Jó, hogy már nem, fejkendőt javasolnak...


     

    előzmény:
    Ardian05 (4)
    2016-11-28  13:57
  9. 2016. november 29. 13:1718.

    "Szívem szerint megkérdeztem volna tőlük, akkor ti miért néztek ki úgy mint az öreg férfiak? Mert majdnem mindegyik, nem is Pistike, hanem István frizurával futkározott."


    előzmény:
    Dnanga1 (16)
    2016-11-29  10:17
  10. 2016. november 29. 11:4317.

    :-)

    előzmény:
    Dnanga1 (16)
    2016-11-29  10:17
  11. 2016. november 29. 10:1716.

    Németországban dolgoztam pár hétig, ott a hölgyek szabályos ostrom alá vettek mert,...
    ... nem illik (!) hosszú hajat hordani, már nem vagyok junge hozzá.Két magam kora körüli nőnek volt hosszú haja, de ők törökök voltak, kendő a fejükön.
    ...nem szabad húst enni a gemüse az egészséges, ott rágcsálták előttem a nyers sárgarépát, zellert megbotránkoztak, amikor azt mondtam én csak hússal tudok jól lakni.

    Szívem szerint megkérdeztem volna tőlük, akkor ti miért néztek ki úgy mint az öreg férfiak? Mert majdnem mindegyik, nem is Pistike, hanem István frizurával futkározott.

    Az a vicc jutott eszembe, amikor a nő elmegy fodrászhoz és mondja a férjének, hogy ugye már nem nézek ki úgy, mint egy öregasszony? A férj meg azt feleli, már nem szívem, most úgy nézel ki, mint egy öreg férfi.

    előzmény:
    Ardian05 (11)
    2016-11-29  09:03
  12. 2016. november 29. 10:1015.

    Én is reménykedem, a fodrászom szerint a nagymamám haját örököltem, neki sok haja volt, csak 90 fölött kezdett ritkulni. Akkor - talán- majd én is megbékélek vele. :-)

    előzmény:
    Amarynda (14)
    2016-11-29  09:49
  13. 2016. november 29. 09:4914.

    igy igaz. en szerencses vagyok egyenlore dus a hajam , ezert nem gond hogy vallig ero. ha ritka lenne es vekonyszalu akkor gondolom tanacsot kernek a fodrasznomtol hogy mit is csinaljunk vele.

    előzmény:
    Ardian05 (11)
    2016-11-29  09:03
  14. 2016. november 29. 09:2213.

    Beleestem én is ebbe a csapdába, hogy negyven felett ne legyen már annyira hosszú. A rövid eleve kizárt mert totál kezelhetetlen. Legutóbb sikerült kicsit rövidebbre vágatnom a szokásosnál de leért a vállamig, most kezd visszanőni arra a hosszra amit igazán szeretek és még kezelni is tudok. Na erről ennyit.


     


     

  15. 2016. november 29. 09:0412.

    Azóta találtam már több olyan cikket, amit rácáfol erre a hiedelemre. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390829 (10)
    2016-11-28  19:24
  16. 2016. november 29. 09:0311.

    Igen, azt én is írtam, hogy inkább talán 50 (aki még nincs annyi, az hajlamos a 40 év fölöttieket hű, de öregnek látni, és szinte mindegy, hogy 40 vagy 70, pedig azért vannak árnyalatok :-)...), de azért 50 fölött sem "kötelekező" a pistike fazon szerintem.


    Egyébként szerintem azok a frizurák, amit mutogatni szoktak, általában akkor vannak lefényképezve, amikor a hölgyek felállnak a fodrász székéből, de nagy kérdés, hogy néznek ki a mindennapokban. Vékonyszálú, ritka hajból nehéz jó frizurát csinálni, akkor már kezelhetőbbnek tűnik egy lazán összefogott konty, amit pl. Meryl Streep hord gyakran, de persze én elfogult vagyok, mert én is könnyebben varázsolok többféle kontyot, minthogy beszárítsam a hajamat.

    előzmény:
    asztanaviszta (9)
    2016-11-28  16:55
  17. Torolt_felhasznalo_390829
    Torolt_felhasznalo_390829
    2016. november 28. 19:2410.

    Rohadtul sajnálom a cikk szerzőjét, hogy nem tűri az ellentmondást, de ki nem sz@rja le...

  18. 2016. november 28. 16:559.

    Talán nem negyven, de ötven év felett többé-kevésbé mindenkinek vékonyodik, ritkul a haja. (vannak szerencsés kivételek).


    Ebben az esetben nem túl szerencsés és esztétikus a vékonyan lógó, kevés haj, az őszülésről ne is beszéljünk. Nem kell rövid, fiús frizurát hordani, de egy rövidebb (állig-vállig érő) fazon sokszor előnyösebb.

  19. 2016. november 28. 14:428.

    Ki a bánat mondja meg, hogy nem VALÓ?!


    Mindenkinek olyan frizurája legyen, amilyen neki tetszik, amivel jól érzi magát. Ha 70 évesen punk hajat hord, ahhoz sincs senkinek semmi köze.

  20. 2016. november 28. 14:127.

    ... mármint amikor 4 szál lesz.


     


    Egyébként valszeg a cikk a fodrászoknak kíván munkát generálni önös érdekekből. :-)

    előzmény:
    Ardian05 (6)
    2016-11-28  14:10
  21. 2016. november 28. 14:106.

    Hú, ez jó kis megerősítés, köszi. Én is hasonlóan terveztem (és parókával :-)...)

    előzmény:
    Dnanga1 (5)
    2016-11-28  14:02
  22. 2016. november 28. 14:025.

    Hátközépig érő hajam van. 60 éves vagyok. Igaz ritkán hordom csak úgy lógva, mert úgy érzem úgy nem áll jól, de sokszor felkötöm, vagy csak csatot rakok bele, kontyba rakom, legalább négyféle kontyot tudok fésülni magamnak. Amikor rövid hajam volt, úgy húsz évvel ezelőtt állandóan elfeküdtem. Majd ha tényleg négy szál lesz, akkor levágatom rövidre. 

  23. 2016. november 28. 13:574.

    Köszi nektek, persze, nem fogok a fodrászhoz rohanni egy idióta cikk miatt (már csak azért sem, mert ezzel elkéstem 6 évvel :-)...), és köszi, jól érzem magam a hosszú hajammal.


    Ami inkább zavart az az általánosítás, hogy nem említ kivételeket, pedig vannak.


    Nekem is klasszikus arcvonásaim vannak, bár volt néhány rövid kísérletem rövid hajjal, de se nem állt jól, se nem éreztem jól magam.


    Értem, hogy kibontott lobonc egy idő után nem előnyös, de az említett cikk kerek-perec azt is megállapította, hogy a konty, összefogott haj sem jó, pedig tele vannak a filmek, festmények idősebb hölgyekkel, akik szépek az ősz kontyukkal is.

    előzmény:
    Amarynda (3)
    2016-11-28  13:44
  24. 2016. november 28. 13:443.

    en elmultam 60 es szokevel es vorossel mellirozott vallig ero hajam van, es nem is kivanok rajta valtoztatni. Itt szerencsere nincs ilyen idiota elvaras eleg sok hosszu haju holgy van akar 70 felett is. olyat hord mindenki amilyennel jol erzi magat.


     


    Nekem az arckarakterem olyan hogy rosszul is allna a rovid haj, azonkivul se en se a ferjem nem szereti a rovid hajat (marmint nalam) es kulonosebben nem erdekel(ne) ha barki ezt szovatenne hogy "szerinte" nekem miert kene rovidet hordani.


    Ha neked hosszu es szereted akkor ugy van jol nem tartozik senkire, ne foglalkozz az elvarasokkal. MO on az a legnagyobb baj hogy az emberek folyton meg akarnak felelni masoknak.

  25. 2016. november 28. 13:422.

    Mindenki azt csinal, amit akar. Ki mondott ilyen szamarsagot, hogy 40. szulinap es hajvagas. Az viszont igaz, hogy 70+ 80+ nenikeknek nem jol nez ki az az osz, ritka, selymes, vekonyszalu osszekotott haj. De hat ok tudjak.

Címlap

top