Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mi lesz a kapcsolattal?

daisyreydley
Létrehozva: 2016. november 28. 11:48

18 vagyok, egy hónap híján egy éve kapcsolatban. az első találkozásunkig 7 hónap telt mert, mert a barátomnak nem volt ideje (meg, ha engem kérdeztek az is benne volt, hogy félt, mert számára is én vagyok az első). az első időszakokban betegesen féltékeny volt, de ezeket úgy ahogy átvészeltem és azóta szerencsére megjavult a helyzet, két találkozás közbeni időszakban pedig több veszekedésünk is volt, sajnos nem belőlem fakadóan. úgy nézett ki, hogy fel tudok menni a fővárosba tanulni, de az anyagi helyzetünk ezt nem teszi lehetővé, és bár elmondtam neki, hogy miért csúszik ez a dolog, rossz napjain képtelen felfogni és elborítja az agyát valami. volt már, hogy lehordott mindenfélének, sírtam és nagyon rosszul esett, de aztán bocsánatot kért, kérte, hogy értsem meg és voltaképpen továbbgördült a dolog. bár nem felejtettem el őket, úgy voltam vele, hogy ezek csak hullámvölgyek. rengeteg jó időszakunk volt, alapvetően kedves és ritka fiú, tényleg szeret. aztán három héttel ezelőtt találkoztunk ismét, és bár készültünk komolyabb dolgokra is, ez több próbálkozás után nem jöhetett létre, valószínűleg a kezdeti feszültségek miatt. ennek ellenére jó nap volt, csakhogy ezután valami megváltozott. úgy volt, hogy a találkozást követő héten sikerül felutaznom Budapestre, de váratlan kiadások jöttek, és ez nem valósult meg. a hangulata viszont tartósan rossz, sokszor nem válaszol, mufurc, hiányoznak a régi viccelődős meg fesztelen beszélgetések, és ha rossz kedve van, folyton azzal jön, hogy az anyja megmondta, hogy én egy komolytalan lány vagyok (ami nem igaz, csak ő egy kissé undok nőszemély, a fiával sem valami jó a kapcsolata). aztán 3 nappal ezelőtt eljutottunk oda, hogy már nem is válaszolt. két napot végigstresszeltem, dacból nem írtam rá és aggódtam, úgy gondoltam, hogy már abszolút nem kíváncsi rám, aztán tegnap írt, hogy sajnálja nagyon, de rengeteg dolga volt. eddig is elfoglalt élete volt, de közel egy év alatt ez volt az első eset, és nem esett jól, hogy egyszerűen csak nem akart írni egy szabad másodpercében sem (ő ezt tagadta, de ez nyilvánvaló). aztán felhívott, elmondta, hogy nagyon szeret és csak nehéz a helyzet(e), és ő megint az volt, aki eddig, csakhogy bennem valami húr elmozdult. szeretem, de ezek a hangulatváltozások kiborítóak. elmondtam neki, tudja, hogy bármiben számíthat rám és őszintén szeretem, de ez rengeteg alkalommal kitörlődik a memóriájából. pénteken találkozunk, akkor szeretném elmondani neki, hogy már csak pár hónap és felköltözöm, illetve erről is szót akarok ejteni, de ezeket egyszerűen nem tudom kitörölni. nekem is voltak/vannak hibáim, de rengeteg dolgot lenyeltem már tőle, és bár fontos nekem, ez az egész csak nagyon rosszul esett. megéri egyáltalán vele lenni? 

  1. 2016. november 28. 23:4951.

    azt vártam, hogy változni fog, de mint említettem az elmúlt hetekben-napokban a beszélgetéseink sem olyanok, hiába mondja, hogy szeret, hiányoznak a magvas meg viccelődős beszélgetések, nyilván mert nem érdekli. én meg nem kaparok soha többé. 
    pontosan ezt fogom tenni. nem találkozok vele pénteken, felesleges. megmondom neki, hogy van esélye a változásra, de nekem ez így nem kell. inkább legyek egyedül, de ne elhanyagoltan egy "kapcsolatban". 

    előzmény:
    Sissi52 (50)
    2016-11-28  23:40
  2. 2016. november 28. 23:4050.

    Nem kell semmifele szakitohadjarat, kerek perec ird meg neki, hogy neked eleged lett a sok teged altala ert gyalazasokbol. Nem ilyen eletre vagysz, te ettol sokkal tobbre tartod magadat. Legyen boldog azzal, akinek ez megfelel. Lehet, konyorgore fogja, lehet nem, hanem meg jobban gyalazkodik. Ne torodj vele, meg ep borrel meguszod. Kutyabol szalonna nem lesz, igerhet fut fat. Nagyon keves ember valtozik, es ha valtozik, az nem marol holnapra, hanem hosszadalmas keserves munka. Maris rapocsekoltal a draga eletedbol egy teljes evet. Mondd meg nekem, a mire is??? Nem igy kellene teveled banni, te egy kedves, joravalo lany vagy, ertekeld magadat annak, ami vagy. Szoval ird meg neki, hogy neked ebbol eleg. ne valaszolj neki, nyomd ki ra a telefont. Ha meg igerget, mondd azt, hogy bizonyitson, adsz neki ra idot, jojjon hozzad ujabb 7 honap mulva, hogy mennyit valtozott. Van ideje, nem? O aztan raer. Te meg kozben jard a magad utjat, ne torodj vele. Hogy nem tudod megutalni,  mint a dogot, hogy igy mereszel veled beszelni?

    előzmény:
    daisyreydley (42)
    2016-11-28  23:17
  3. 2016. november 28. 23:3049.

    mindig az idejére hivatkozik. tény, hogy elfoglalt, rengeteg a munka a ház körül, meg suliba jár, de akkor is. eddig azt hittem, hogy ki kéne egyenlíteni a számlát, hogy most én megyek, de igazából nem. anyagi gondjaink vannak, éppen másra kéne a pénz, és rosszul esett itthon elvenni azért, mert fel kell utaznom a fővárosba hozzá. 

    előzmény:
    Sissi52 (47)
    2016-11-28  23:28
  4. 2016. november 28. 23:2848.

    jó szórakozást holnapra! 
    úgy tűnt, hogy szeret. a megértése, hogy annyiszor elmondta, a találkozások alkalmával ajándékot vett nekem, dicsért, akart, és ez jól esett. aztán kezdtem jobban megismerni, és kiderült, hogy a hangulata olyan, mint a hurrikán jószerrel, nem tudom kiszámítani, hogy mikor hogy kell hozzáállni, és most nem vagyok drasztikus. eddig azon voltam, hogy megmentsem ezt, de itt nem nekem kell/kéne a megmentőt játszania. azt hiszem, csak élvezi, hogy van valaki "mellette", de úgy belepunnyadt és nem érdekli. nekem ez viszont nem elég és nem is jó, összevetve azokkal meg amiket mondott.. 

    előzmény:
    Sissi52 (45)
    2016-11-28  23:25
  5. 2016. november 28. 23:2847.

    Ha legkozelebb egy pasi 2 het utan nem akar veled talalkozni, lapat. Szorakozzon az edesanyjaval.

  6. 2016. november 28. 23:2646.

    Kellene lenned, de sajna nem vagy. Es ez nem kapcsolat egyebkent sem.

    előzmény:
    daisyreydley (44)
    2016-11-28  23:21
  7. 2016. november 28. 23:2545.

    Nem megyek sehova, talaltam itthon papirtanyerokat, holnap fozocsket tartunk az egyik pacienssel.


    Tenyleg szeret teged ez pasi? Tudod te vagy o tudja, mi a szeretet? Ha szeretne, nem banna ilyen szemetul veled.

  8. 2016. november 28. 23:2144.

    én. én lennék. :) 

    előzmény:
    Sissi52 (40)
    2016-11-28  23:13
  9. 2016. november 28. 23:2143.

    tessék? :D még sosem voltam a barátomék lakásában. nagyon keversz valakivel, és nem kéne csak úgy ítélkezni. 

    előzmény:
    kekelefant (39)
    2016-11-28  23:12
  10. 2016. november 28. 23:1742.

    nagyon, nagyon hálás vagyok a hozzászólásaidért. bár mindenkié sokat jelent, a tiéd extra erőt ad ahhoz, hogy megtegyem, amit meg kell. igen, sajnos én is gondoltam a kattanatra odabent... Jézusom, így leírva sokkal horribilisebbnek tűnik az egész, mint amúgy. már csak azt nem tudom, hogy hogyan kéne belekezdenem a szakítóhadjáratba, bár ez a szemetes mondat tökéletes

    előzmény:
    Sissi52 (38)
    2016-11-28  23:11
  11. 2016. november 28. 23:1541.

    Nem hiszem, az egy 'butaliba' volt.

    előzmény:
    kekelefant (39)
    2016-11-28  23:12
  12. 2016. november 28. 23:1340.

    Nem becsul, nem tisztel teged, szemetul meg-megalaz, mi a fenet akarsz tole? A tenyeren kellene hordoznia teged, hiszen ebben a 'kapcsolatban' te vagy a kiralyno!!! Te vagy???

    előzmény:
    daisyreydley (36)
    2016-11-28  22:52
  13. 2016. november 28. 23:1239.

    Te vagy az a lany,aki egy par ismeretseg utan a haver keglijebe ment????????


    Mert nagyon olyan a stilus,vagy kamu......Igen te vagy az...unatkozol megint??????

    előzmény:
    daisyreydley (36)
    2016-11-28  22:52
  14. 2016. november 28. 23:1138.

    Egyebkent sem vesztel semmit, egy evben 4-szer lattad, ez nem kapcsolat, ez semmi. Bucsuzz el tole ugy, hogy megszabaditod ot egy szemet idiotatol, mostantol boldog lehet. Boltba megyek, de majd meg jovok.

  15. 2016. november 28. 23:0737.

    Igen, nezd meg jobban a borderline-t. Jol sejtettem en, amiket veled muvel ez a szemet urge, az bizony hivatalosan is valook. Menekulj, amig nem keso. Merem kockaztatni, hogy ez egy szemet ember. Mi lesz meg, ha kozelebb kerulsz hozza? Ossze is ver? Kivarod? Nezd, en nem allithatok ki orola diagnozist, de a jelek nagyon arra utalnak. Van a mental illnessnek tobbfele valfaja, megpedig van, aki arra jellemzo jegyeket hord, van, aki olyan tipusu szemelyiseg es van, akinel mar teljesen ki van fejlodve, mint betegseg. Ez a pasi intenziven muveli az elmebaj jeleit. Sokkal jobb meg ma menekulni, minthogy tobb atrocitasnak kitedd magadat es kesobb serulten tavozz, mert bizony azt nem uszod meg szarazon. Fiatal vagy, tagas a vilag, meg minden a tied lehet, minden szep es jo.


    Az agressziv ember nem allandoan es szunet nelkul agressziv. Ez a csabereje. Mert ha nem az, akkor lobalja a mezesmadzagot, hogy visszahoditson. Van, aki be is kapja.

    előzmény:
    daisyreydley (36)
    2016-11-28  22:52
  16. 2016. november 28. 22:5236.

    hát... egyszer hívott már idióta p.csának, aztán idiótának, kib.szott lusta vagyok, az életem nem ér semmit, sokszor a szememre vetette már gúnyosan, hogy én mégis mibe fáradok el, mikor nem csinálok semmit hozzá képest, utána jött a családom, ami nem épp egy mintapéldány, de áradt belőle a lenézés (holott ők sem bankárok, sőt), aztán komolytalannak, aztán jött azzal, hogy manipulálom, ami egy ordenáré hülyeség, de nevezett már céltalannak és semmirekellőnek is. tudom, felháborító, most is legszívesebben lekiabálnám a fejét, egyszerűen csak az vezérelt eddig is, hogy legalább a jó pillanatok miatt "tartsam meg". valószínűleg igazad van, ez nem is kapcsolat, csak én vizionáltam erről...
    a borderline nekem is eszembe jutott már, de túlzásnak éreztem eddig. lehetséges? hát... nekem is van sokszor rosszkedvem, az én életem sem habostorta, de sosem kezelem kutyaként vagy állok neki a hibáival, míg ő rengetegszer tette már ezt. tiszteletlen, tudom, és nem érzem így jól magam. 

    előzmény:
    Sissi52 (35)
    2016-11-28  22:41
  17. 2016. november 28. 22:4135.

    Bizony pontosan jol latod te azt kicsi. Nem a tavkapcsolat a baj, hanem az, hogy kapcakent banik veled. Megis mit kepzel ez az alak magarol? Ha erdekelned, hidd el nekem, menne utanad, meg irna neked esznelkul. Olvasgass itt a borderline mental illnessrol, hatha felismered a pasidat,es akkor esznelkul menekulsz.

    előzmény:
    daisyreydley (33)
    2016-11-28  22:23
  18. 2016. november 28. 22:3834.

    Miert? Mit igert, vagy mit adott neked? Ez nem kapcsolat, lelkem, talalkoztal valakivel parszor. A cseteles meg csupan suket duma. Az szamit ugyis, amit tesz. Mit akarsz te ettol az alaktol? Leirnad, hogy miknek hordott ez le teged maris? Megis milyen alapon, milyen jogon? Es te miert hagyod? Talan az vagy, amiknek elmond teged? Egyebkent szazas vagy, hogy meg mindig rola almodol? Menj te, koltozz te az o helyebe. Egy ev alatt 4-szer lattad, ez nem kapcsolat. Nekem is tavkapcsolatom volt, o Nemetorszagban elt, de ettol sokkal tobbet talalkoztunk. Nem er ra. Hetvegen mit csinal? Terhelt a csaladja? Nem kell neked a mas terhet cipelni, eleg neked a magade. Ez a pasi terhelt. 18 evesen csak nem akasztasz egy nyugot a nyakadba. Hova rohansz, nem raersz? Leirnad akedves szavait, amikkel maris elarasztott teged? Nyugodj meg, ha vele maradsz, ez meg cask a kezdet.

    előzmény:
    daisyreydley (11)
    2016-11-28  18:07
  19. 2016. november 28. 22:2333.

    természetesen itt nem a távkapcsolat a probléma, nekem azzal semmi bajom - persze nehéz, bár a barátom nyűglődik leginkább miatta. szüleim is így kezdték anno, és akkor még nem volt internet, most meg közel 18 éve házasok már. a gond a szekálásain, az erős hangulatingadozásain alapszik, és én igyekszem megérteni a rosszkedve okát, bármikor itt vagyok, ha támogatásra van szüksége, tényleg kihozom magamból a legtöbbet, van, hogy elborul az agya és köp rám kígyót-békát, és ahogy írtam, mostanában nem olyan energikusak a beszélgetéseink. az borít ki a legjobban, hogy az elmúlt napokban tisztán megmutatkozott, hogy nem akart nekem írni, hiába ömlesztett el utána a szeretlekjével, és ezzel együtt a múlt is eszembe jutott.. persze én sem vagyok tökéletes, a kapcsolatunk elején hidegen viselkedtem, de hamar felolvadt a jég. nem rajtam múlik.

    előzmény:
    Babyface83 (32)
    2016-11-28  22:18
  20. 2016. november 28. 22:1832.

    Azt, hogy megéri-e, azt neked kell eldönteni, nem pedig vadidegeneknek, akik semmit sem tudnak rólad, a "párodról", a kapcsolatotokról. Itt főleg csak közhelyekre számíthatsz, miszerint a távkapcsolat nem működhet, lesz majd másik stb stb, szóval hogy lapát. A helyedben számomra nem lenne mérvadó idegenek véleménye, hozzáállása.


    Amúgy egy személyes tapasztalat: a férjemmel annó hasonlóan indultunk. Távkapcsolat, ritkán tudtunk találkozni (kb két hetente), hallgathattam jó párszor mások kéretlen véleményét, hogy hülyeség ezt erőltetni, úgy sem lesz semmi belőle. Hát de lett :) Mondjuk a ti történetetek sokkal nyögvenyelősebbnek hangzik, a leírásod alapján én egy ilyen emberrel nem tudnék elképzelni tartós, "normális" kapcsolatot, de az objektív véleményhez meg kellene hallgatni a másik felet is. De én is kívülálló vagyok, ha ismerném a másik fél verzióját, akkor is csak azt tudnám elmondani, hogy én mit tennék, de én nem te vagyok :)

  21. 2016. november 28. 21:5331.

    miért kell azt mondani, hogy kamu, csak mert nem a tipikus "van 3 gyerekem és válni akarok" típusú történet? :D szeretnék kapcsolatot, ez egy téves meglátás. és jobb lett volna olyat szeretni, aki itt van, de ez nem jött össze. emiatt nem is nyitottam volna ezt a topikot, hiszen biztos voltam a dologban, de a viselkedése után teljesen megkérdőjeleződött bennem minden. az egész annyiról szól, hogy nem akarok egyedül maradni és úgy érezni, hogy elrontottam valamit. furának tűnhet, de erre az állapotra még valami szakkifejezés is van.. ettől függetlenül tisztában vagyok vele, hogy minden hozzászólónak igaza van, és köszönöm a megerősítéseket. nem szeretnék ebben a kapcsolatban hosszan benne maradni, nyilván egy olyanra vágyom, ahol a pasim nem egy súlyosan hangulatbázisú egyén, és ahol örömöt érzek, nem feszkót. 

  22. 2016. november 28. 20:2730.

    De. Lehet. Én is eléggé "kishülye" voltam 18 évesen. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (23)
    2016-11-28  19:45
  23. 2016. november 28. 20:2529.

    Miért tűröd? Most teljesen komolyan kérdezem. Úgy fognak veled bánni, amire Te tartod magad: ha lábtörlőnek, akkor annak...

    előzmény:
    daisyreydley (22)
    2016-11-28  19:41
  24. 2016. november 28. 20:2328.

    Távkapcsolat akkor működhet, ha azt megelőzte egy igazi kapcsolat, tehát a felek ismerik egymást, és még így is megéri. Te nem a fasziba vagy szerelmes, hanem egy álomképbe, amit belevetítesz.

    előzmény:
    daisyreydley (18)
    2016-11-28  19:34
  25. Torolt_felhasznalo_390829
    Torolt_felhasznalo_390829
    2016. november 28. 20:0227.

    Mindent összefoglalva: te még nem akarsz valódi kapcsolatot. Nem véletlenül választasz olyasvalakit, akivel gyakorlatilag nem tud megvalósulni semmi. Ez nem baj, egész nyugodtan foglalkozz inkább a tanulással (vagy a hobbijaiddal), az életkorod alapján pont aktuális!

Címlap

top