Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Verbális abúzus

Mókus_25
Létrehozva: 2016. november 13. 10:21

Sziasztok!


Érdekelne, hogy ki mit gondol erről a témáról, ki hogyan találkozik vele és hogyan éli meg. 


Részemről most lett vége egy olyan kapcsolatnak, ahol az alaptalan féltékenykedés folyamán én már el voltam hordva mindennek. Én pedig csak néztem, hogy ezt mégis hogyan...persze nyilván komoly pszichológiai háttere van: megfélemlítés, önbecsülés aláásása, a saját akarat elhagyása és csak azért élni, hogy a másiknak megfeleljünk. No hát ezt nem. 


Viszont utánaolvastam ennek a jelenségnek és elképesztő, hogy milyen szinten nem tulajdonítunk ennek jelentőséget, mondván: ó ezek csak szavak, esetleg: úgysem úgy gondolja. Miközben szavakkal hihetetlen rombolást lehet véghez vinni egy ember lelkében és életében. 


 


Én még mindig nem tudom megérteni, hogy hogyan lehet így viselkedni valakivel szemben, aki ELVILEG fontos számunkra, ám az is lehet, hogy ezt nem is kell megérteni...


Érdekelne, hogy ki hogyan kezeli ezt a témát, vagy hogyan nem, esetleg hogyan hagyott ott egy ilyen kapcsolatot és hogyan tudta a saját személyétől függetleníteni az elhangzott vádakat, sérelmeket. 


 


Üdv, 


Mókus


 


ui. az is érdekes, hogy az Andy Vajnás cikk több hozzászólást kap itt, mint az, amelyik a zaklatás különböző formáival foglakozik.

  1. 2016. november 20. 18:5428.

    A kabatos meg a zoldkakis tema egyszeru. Azok, akik azokban a temaban okosak, azok egyszeruek, mint a faek. Ettol fuggetlenul jo, ha ahhoz is ert valaki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (26)
    2016-11-20  16:55
  2. 2016. november 20. 18:5127.

    Pontosan igazad van. Ez is egy ordogi kor. A rosszat is meg lehet szokni. Ujat kezdeni mindig felelmetes, es a legtobb ember gyava. Ill mindenki fel, de a bator ember legyozi a felelmet.


    Kar, hogy igy fogjak fel, hogy nem erdemes errol a temarol beszelni. Mert ujszulottek mindig is voltak, vannak es lesznek is. Aki nem akar rola beszelni, kattintson tovabb, ennyi. Aki meg akarna, az vagy nem mer, vagy igazad van, vagy nekem van igazam, tenyleg gyava meg ismeretlenul is errol beszelni. Akik meg jonnek, letamadjak oket a velt nagyokosok, vagy tenyleg azert jonnek, hogy elsirjak mi bajuk, de eszuk agaban sincs valtoztatni. Akinek meg van, azt is leszoljak, hogy na nehogyma' egy enelce forum miatt valtoztasd meg az eletedet. De miert ne? Van, aki magatol, van, aki masok tapasztalataibol tanul. A mondas azt mondja, hogy bolond tanul a sajat karan. Na mindegy, ha valaki idejon es tolem ker tanacsot, en adok, tudok adni. Akit meg nem erdekel a tema, menjen, maris, most, kivul tagasabb. De tenyleg.

    előzmény:
    Mókus_25 (22)
    2016-11-19  16:00

Címlap

top