Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Irigy vagyok - és te?

Tinúviel
Létrehozva: 2016. október 28. 21:38

Úgy érzem, az utóbbi 3-4 évben teljesen elhatalmasodott rajtam az irigység, folyton azt lesem, ki mit csinál, kinek mije van és állandóan másokéhoz hasonlítom a saját életem. Mivel nem igazán tetszik, folyton elégedetlen vagyok. Mire?


Rossz, szeretetlen családi légkörben nőttem fel - borzasztóan irigylem, amikor látom, hogy mások milyen szeretetben élnek, hogy a családjuk foglalkozik velük, büszke rájuk, közös programokat szerveznek. Az enyémek meg annyit nem mondtak pl. az eljegyzésemkor, hogy gratulálok, az esküvőmet is lesz*rták, jóformán a kapcsolatot sem tartjuk.


Szegény családban nőttem fel, nemhogy a mínuszról, a nulláról indultam, és már olyan borzasztó sok éve hajtok, egyszerre dolgozok és tanulok évek óta, alig van szabadidőm, életemben sosem voltam még nyaralni és most jutottam el egyáltalán odáig, hogy végre stabilizálódott a helyzetem. Külföldön, mert ki kellett jönnöm az anyagiak miatt, de utálok itt lenni, viszont az anyagiak miatt még sokáig nem tudok hazamenni.


Ééééés igen, egyszerűen ott van a környezetemben, rokoni, baráti, ismerősi körben az a sok ember, akinek "bejött az élet" úgy, hogy az égvilágon semmit nem kellett csinálnia érte. Az egyiknek a szülők fizetik az egyetemet, lakást, esküvőt, még nálam is fiatalabb, de anyagilag már az égvilágon semmiért nem kell aggódnia, én ennyit talán az életben nem érek el. A másik az a tipikus buta plázacica, tudjátok, aki kizárólag csak gazdag vállalkozókkal ismerkedik, kocsit, lakást és mindent a feneke alá tolnak a pasik, pedig olyan buta, hogy még az egyetemről is kibukott egy év után, de már mindene megvan, pedig mondhatni egy napot nem dolgozott még az életben, egyszer Spanyolországban nyaral, egyszer a világ túlsó felén. A harmadik tökömtudja honnan szerzett lakást, öröm-boldogság, már megvan az anyagi háttér gyerekhez, ésatöbbi. És NEM, mivel ezekt az embereket közelről ismerem, tudom jól, hogy nem igaz a szlogen, amivel az emberek magukat vigasztalják, hogy biztos nekik is megvannak a nehézaégeik - a francokat, virulnak, boldogok, gondtalanok, pozitívak, de hogyne lennének azok, ha egy szalmaszálat nem kellett tenniük azért, hogy sínen legyen az életük.


Tudom, hogy nagyon rossz tulajdonság az irigység, nem is akarok az lenni, éppen ezért írtam ki a kérdést, tanácsokat kapni, ki hogy győzi le azt, amikor sz*r helyzetben van önhibáján kívül és közben szembejön az a sok ember, aki meg mit sem tett érte, hogy mindene meglegyen? Sokszor azt érzem, gürcölök, gürcölök, de a felét sem kapom vissza annak, amit beleadok az életbe... :/ Másoknak pedig az ölébe hullik mindaz, amire vágyok, és olyan dolgok is, amikre sosem lesz már lehetőségem, pl. szerető, támogató családra. Ti mit tesztek, amikor így éreztek? Persze, azon kívül, hogy ne foglalkozzak mások életével, amit mondani könnyű, de folyton szembejönnek ezek a dolgok, akkor is, ha nem akarom és akaratlanul is elfog valamiféle kisebbségi érzés, hogy én kevesebb vagyok, amiért ezeknek a felét sem tudom elérni önerőből, a szomorúság, amiért nem tudok változtatni sok mindenen, az érzés, hogy én miért érdemlek kevesebbet az élettől, mint ezek az emberek? Dolgozok, tanulok, és mégis megkötnek pl. az anyagiak, ami miatt bizonyos szempontból parthelyzetben vagyok, és az egész életem arról szól, hogy várok, hogy majd eljutok egy szintre és akkor jobb lesz.


A rosszindulatú és álszent kommenteket, amik arról szólnak, hogy "én még soha az életben nem voltam irigy senkire és semmire, mert tökéletes vagyok, te pedig nagy sz*r, mert így gondolod" inkább hagyjuk ki, rendben? Én ezen a dolgon változtatni akarok, mert korábban nem voltam ilyen, de az utóbbi években, mióta egyszerűen nem nagyon haladok, folyton jönnek a pofára esések, nem jutok közelebb a célomhoz, miközben mások mindent megkapnak, amire vágyom, azóta folyton rág az irigység. Úgy érzem, néha rámegy az életem... :/

  1. 2016. november 8. 09:2076.

    Haho!


    Visszaolvastam azt az ominozus mondatot...


    "Az OK, hogy tök sok helyen voltak, de osztják egymást megállás nélkül. Kifenének hiányzik ez oda?! :-)"


    ... teljesen egyertelmu, hogy az EZ nem szemelyre vonatkozik, mert akkor tobbeszszamban kellene legyen. Igy viszont  az egymas osztasara utal vissza. Pa'rtatlan vagyok, pusztan nyelvi szempontbol neztem...


    Viszont azon most megakadt a szemem, hogy nem me'sz abba a topikba, nem illesz oda, vajon jol ertem, mire gondolsz? Tenyleg ugy jon le, hogy dicsekedni jar oda, aki ott ir, csupa Vajna Timea? Ezek szerint olvasod azert. Nekem furcsa ez a lecsapodas, mert van ugyan, akinel erzek en is ilyen-olyan hanykolodast, show off-ot, de a tobbseg nem ez az en olvasatomban. Inkabb csak tapasztalatcsere, megosztas, meseles. Nem is ertem, miert bantanal meg mas embereket azzal, ha irsz vagy meselsz a te utazasaidrol? Ez total rejtely szamomra. (Abban egyetertek, hogy az idonkenti alpari, durva beszologatas nagyon zavaro tud lenni.)


     

    előzmény:
    Sissi52 (73)
    2016-11-08  08:43
  2. 2016. november 8. 08:5175.

    Én indítottam azt a topicot. ☺ 


    És ahogy a nyitóbam írtam, megfér egymás mellett a vadkemping és a luxusút is.

    előzmény:
    Sissi52 (73)
    2016-11-08  08:43
  3. 2016. november 8. 08:4974.

    Pedig gyere nyugodtan. Szívesen olvassuk mások utazós történeteit - irigység nélkül. 


    Vannak helyek, ahova valószínűleg sose fogok eljutni, ettől még érdeklődve olvasok róla és még csak szerencsétlennek sem tartom tőle magam.

    előzmény:
    Sissi52 (73)
    2016-11-08  08:43
  4. 2016. november 8. 08:4373.

    Na jo, vegyuk ugy, hogy te megtanultal irni, en meg olvasni.


    Egyebkent en nem ekezek itt senkit, FBI szokott belem kotni. En is akartam eleinte menni abba az utazos topikba, mert mindenkit hivtak, aki szeret utazni. De rajottem, hogy nem fogok dicsekedni, nem illek oda, es senkit nem szeretnek megbantani a tenyekkel, amiket szerencsere ma mar sikerul atelnem. Nem vagyok egy Vajna Timea tipusu ember. Itt, akikkel szot valtok, azokkal mi nem ekezzuk egymast, mas velemenyunk azert lehet, csakhogy tudd.

    előzmény:
    évi* (72)
    2016-11-08  08:35
  5. 2016. november 8. 08:3572.

    Én nem magyarázok át semmit.  Az EZ továbbra is a vitatkozára vonatkozik. Ha Te magadra veszed, akkor ez van. 

    előzmény:
    Sissi52 (70)
    2016-11-08  08:20
  6. 2016. november 8. 08:2371.

    Az, hogy te valakit banyanak nevezz, tudnod kell, hogy az illeto nem banya, az te magad vagy, ahogyan te ot latod.


    En neked 'ez' vagyok, ez te vagy, en tudom, en ki vagyok.

    előzmény:
    évi* (69)
    2016-11-08  07:53
  7. 2016. november 8. 08:2070.

    Koszi, hogy atmagyaraztad, hogy en is megertsem. Remelem, te erted. Az 'ez' igenis emberre vonatkozott, marmint remeled, hogy ez nem fog megjelenni az altalad kisajatitott topikban. Kozlom, tenykent, hogy EZ, aki en vagyok, nem fog, eddig sem jelent meg. Ugyanis en szerencsre mas mufajban utazom. Utazom valojaban ertsd a szot. Ha ott elmondanam, hogyan, azert kiutalnanak. Irigyseg, tudod. Itt meg nem veled es FBI-al beszeltem errol, ti csak beszoltatok nekunk. Te nem szoktal offolni? Dehogyisnem!!! Mar az offolas, hogy te is rakattantal erre, itt.

    előzmény:
    évi* (68)
    2016-11-08  07:47
  8. 2016. november 8. 07:5369.

    Amúgy meg jó,  hogy szóltál és tisztáztuk. ☺ 


    Olyan már fordult elő, hogy valakit banyának neveztem, de azért ahhoz durván sok kell...

    előzmény:
    Sissi52 (67)
    2016-11-08  07:41
  9. 2016. november 8. 07:4768.

    Az EZ szócska a vitára vonatkozik, nem emberre. Ahogy eddig nem szemétkedtem veled, ezután sem tervezem.

    előzmény:
    Sissi52 (67)
    2016-11-08  07:41
  10. 2016. november 8. 07:4167.

    Ha en vagyok az 'ez' szerinted, tudom, nem hianyzom en oda. Miert? Ugy tunt neked, hogy rimankodtam neked, hogy vegyel be abba a topikba? Labam be nem teszem. Mondjuk en nem voltam meg ilyen szemet sosem veled, tisztellek, mint masik embert, es nem neveznelek 'ez'-nek sosem. Ha nem ram celoztal, sajnalom, hogy szoltam. De nem hiszem, hogy tevedtem, ezert szolok.

    előzmény:
    évi* (58)
    2016-11-01  12:28
  11. 2016. november 8. 07:3466.

    Senkinek a semmijere nem vagyok irigy. Ha irigy lennek mas egeszsegere, attol en meg nem lennek egeszseges. Inakabb torodom a magam kisebb bajaival, a nagy bajok szerencsere eddig meg elkerultek. Inkabb orulok, hogy mas egeszseges, es torekszem arra, hogy en is lehetoleg az legyek. Sajnos, mint olyan, az egeszseg is nagyon torekeny. Senki nem lehet elbizakodott, ma en, holnap lehet te a kovetkezo soros.


    Veszelyes vadallatot tartani? Ha enyem lenne a Szahara. Egyebkent allatkinzas.

    előzmény:
    Amarynda (52)
    2016-11-01  07:34
  12. 2016. november 8. 07:2565.

    Koszi, hogy nem vagy irigy. A TJ Max ajtaja nyitva all irigyek es nem irigyek szamara. Aki sokat dolgoz/ik/ott meg tanul/t, az meg is teheti, hogy ott azt vasaroljon, amit akar, az irigyek meg leshetik az o bevasarlo kosarukat.

    előzmény:
    kekelefant (62)
    2016-11-01  23:48
  13. 2016. november 8. 06:4964.

    Én, egy csöppet se...miért?Szépség,gazdagság ,egészség?-Mind -mind múlandó...De úgy tartják, inkább irigye legyen valakinek, mint sajnálják...

  14. 2016. november 1. 23:5363.

    Itt kuldok neked eros vitamint,es patakenocsot,es galloppoljal oda ahova gondolom....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (51)
    2016-11-01  07:20
  15. 2016. november 1. 23:4862.

    Azt nem tudom hanyszor elunk,de TJ max egy szuper jo hely!!!!

    előzmény:
    Sissi52 (50)
    2016-11-01  00:45
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. november 1. 17:4161.
  17. Torolt_felhasznalo_139320
    Torolt_felhasznalo_139320
    2016. november 1. 16:0760.

    Akadj le a fészbúkról, sokat fog segíteni.

  18. 2016. november 1. 14:1359.

    Kedves topic indító!    Csak bedobtad a csontot....rágja , aki akarja....Így nem lehet okosodni, okulni..., beszélgetni...


    Én azt gondolom  - ha zavar, hogy  irigy vagy   - nézz körül   , van egy csomó ilyen -olyan ok miatt  szerencsétlen-nyomorult-számkivetett....sorolhatnám a félresikerült életeket....Ők többen vannak, mint az a szerencsésnek tűnő felső 10.000....Na most örülhetsz, hogy neked olyan jó sors jutott, hogy CSAK a szebbet, jobbat , többet nem kaptad meg....amúgy kaptál  szépet, jót, eleget....ÉRTÉKELD!!!

  19. 2016. november 1. 12:2858.

    Persze, gyere! :-)


    Az OK, hogy tök sok helyen voltak, de osztják egymást megállás nélkül. Kifenének hiányzik ez oda?! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (56)
    2016-11-01  10:51
  20. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. november 1. 11:3157.

    2. mondat


    azt a betegséget mi a tök idézi elő


    az a talányoskérdés


    az se jelenthető ki, hogy csak a csórók betegsége lenne és azért imádták a bolsi eszméket (raboljuk ki, nyírjuk ki a gazdagabbakat) meg a másik teheni dögöljön


    a sok gazdag balhéja közül a híres brooke astor ügy


    a saját gazdag fia baszta át, hogy a vénasszony minél többett hagyjon majd rá


    aki baszott lerugni a patkót még 100 évesen is, viszont a lóvét baromira szórta


    anthony fiú meg fosott, hogy neki semmi se marad, pedig már valójában gödörbe való 80-85 év közötti vén szar volt


    egy kicsit azért még bevágták a sittre


    a hátramaradt kis idejében, meg kivetette magából a felső társadalmi réteg


    valszeg ez volna a gyógyszer


    irigy


    rohadjon meg magánban, dobja el a családja a barátai a munkatársai...


     


     


     

    előzmény:
    évi* (32)
    2016-10-30  11:57
  21. Torolt_felhasznalo_286997
    Torolt_felhasznalo_286997
    2016. november 1. 10:5156.

    Miért, tök sok helyen voltak és tök sok helyre mennek 


    De ha engem szívesen látsz ott, én megyek!

    előzmény:
    évi* (54)
    2016-11-01  10:35
  22. 2016. november 1. 10:4755.

    Torodj sajat magaddal, ne massal, es akkor nem utod be az orrod. Adjal tanacsokat sajat magadnak, radfer.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (51)
    2016-11-01  07:20
  23. 2016. november 1. 10:3554.

    Jajjjjjnee! ☺

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (51)
    2016-11-01  07:20
  24. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. november 1. 07:4253.

    még a tudomány se tudta megfejteni, mitől van a magyarokban ilyen hatalmas mértékben az irigység a mások hibáztatása és önmaguk felmentése minden hiba alól


    ezek a csünya gének a bibi okai?

  25. 2016. november 1. 07:3452.

    semmifele anyagi javakra nem vagyok irigy szerencsemre soha nem voltam mert ez egy banto rossz erzes lehet.


    Egyetlen dolgot tudok NAGYON IRIGYELNI de nem rosszindulatbol hanem mert soha nem erhetem /erhettem el;-(((


    a totalis es teljes jo egeszsegre es fittsegre. azokat nagyon irigylem akik ezzel a ket d0loggal rendelkeznek mert nekik igazan teljes lehet az eletuk.


    Az embernek hiaba vannak anyagi javai, penze  barmilye ha az egeszsege nincs akkor ezeknek a dolgoknak az elvezete is teljesen korlatozott.


    Ja igen, Neha tudok olyat kicsit irigyelni akik megtehetik hogy hazikedvencket pl. barnamedvet, tigrist, stb tarthatnak persze megfelelo korulmenyek kozott.

Címlap

top