Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem akarjuk a gyereket

Ludmillabp
Létrehozva: 2016. október 19. 16:45

A férjemnek viszonya volt egy nőcskével. Nem tartott túl sokáig.  Fűt fát ígért és úgy döntöttem megbocsátok neki. Főleg mivel van három kicsi gyerekünk. Erre a csaj benyögte hogy csinált tesztet és olyan hat hetes terhes lehet. A férjem határozottan megmondta neki hogy vetesse el, mert semmiféle felelősséget nem vállal azért a kölyökért. És hogy csak úgy szülje meg ha egyedül vállalja, mert neki három gyereke van, sem több sem kevesebb. 


A lotyó viszont fenyegetőzik hogy majd a tartásdíjat fizethetjük. 


Mit csináljunk? Gondolom abortuszra nem kötelezhetjük de tehet a férjem írásban lemondó nyilatkozatot? Semmiféle formában nem kell nekünk az a gyerek. Nem szeretnénk azt sem, ha a családunk és a barátaink tudnának erről a kis malőrről. 

  1. 2016. október 25. 17:29351.

    Nem 24 órásra gondoltam, hanem arra, hogy Anyu se zizzenjen bele. Igen, vannak fogalmaim.


    Férjem nagyijához pl. járt ki ápoló ingyen napi pár órában háziorvosi rendelésre: http://www.oep.hu/felso_menu/lakossagnak/ella tas_magyarorszagon/egeszsegugyi_ellatasok/otthoni_szakapolas _hospice


    Ez nem oldja meg a kérdést, de segít. E mellé lehet még fizetősben gondolkodni, ha a sérült gyerek napközbeni felügyelete nem megoldott, bár lehet, hogy jár megfelelő intézménybe.

    előzmény:
    asztanaviszta (346)
    2016-10-25  16:55
  2. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. október 25. 17:27350.

    Na, ezért nem mondok én szinte semmit a magánéletemről. Hogy ne történjen meg, hogy a legváratlanabb pillanatban vágjanak egy ilyen embertelen mondatot hozzám. Ráadásul egy vadidegen ember, aki kb. ennyit tud rólam. És aztán meg feláll. Hiszen fel tud állni, számára ez nem is kérdés. Tehát az erre vonatkozó kérdés is csak egy kérdés.

    előzmény:
    Jucigirl (349)
    2016-10-25  17:13
  3. 2016. október 25. 17:13349.

    Úristen. Nem ismerem, akinek a kérdés szól, de ha ez egy komoly kérdés egy valóban fogyatékkal élő ember felé, akkor remélem neked nincs gyereked. Ha van akkor megkérdezném, hogy te mint lelki fogyatékos miért szültél?

    előzmény:
    asztanaviszta (344)
    2016-10-25  16:47
  4. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. október 25. 17:06348.

    Szerintem az ember nem azért nem használ bizonyos szavakat, mert nem akarja megsérteni a másik érzékeny lelkét (legalábbis nemcsak azért), hanem önmaga miatt. Egy kurva tudja, hogy mit csinál, akkor is, ha éjjeli pillangónak, szexmunkásnak vagy ordas kurvának hívod. Őt ezzel nem fogod megbántani, ezen már régen túl van, arról nem is szólva, hogy "bántás" alatt ő valószínűleg már egészen mást ért... Nem őt minősíted a szóhasználattal, hanem magadat.

    előzmény:
    Amarynda (336)
    2016-10-25  16:14
  5. 2016. október 25. 17:01347.

    Nem, a legtöbben azt vetjük a t.i szemére, amit az indítójában és a későbbi hozzászólásaiban leírt.

    előzmény:
    Jucigirl (272)
    2016-10-25  12:22
  6. 2016. október 25. 16:55346.

    Gondolom, mint volt egészségügyisnek van fogalmad arról, hogy mennyibe kerül egy otthoni ápolás.


    Ahhoz nagyon sokat kell fizetned, hogy megteremtsd, szinte alig vagy otthon. Ugyanúgy fizetett segítségre bízod.

    előzmény:
    évi* (277)
    2016-10-25  12:28
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 25. 16:53345.

    igy van. megyek aludni remelem nelkulem is porog a vita;-))))

    idézet:
    Amarynda (341)
    2016-10-25 16:39:31

    ez volt ma nekem a nap vicce


    emberek mennyire akarják magugat másnak mutatni


    és azt hiszik mindenki hülye és nem emlékszik miket olvasott már


    Eperke2222
    Offline
    2016. október 25. 15:1934.

    Nem baj ha célozgatsz, akkor sem teregetem ide a magánéletemet, főleg...:)

    előzmény:
    Amarynda (341)
    2016-10-25  16:39
  8. 2016. október 25. 16:47344.

    TE miért szültél?


    Testi fogyatékosként örültél, hogy volt valaki, aki elvett és gyereket csinált neked?


     

    előzmény:
    Babyface83 (333)
    2016-10-25  15:45
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 25. 16:46343.

    nem is mondtam milyen szar volt nálatok aludnom, utána meg pacific daylight time (PDT) -0700 UTC

    előzmény:
    Amarynda (341)
    2016-10-25  16:39
  10. 2016. október 25. 16:45342.

    A gondoskodás nem azt jelenti, hogy a testvérek feláldozzák az életüket, hogy a beteg társukról OTTHON gondoskodjanak.


    Tisztában vagy a magyarországi viszonyokkal? Hány család engedheti meg magának, hogy az egyik fél kimaradjon a munkából, jövedelem nélkül legyen, azért, hogy egy beteg hozzátartozót ápoljon?


    Hány helyen megfelelőek ehhez a lakhatási körülmények?

    előzmény:
    Lédienn (318)
    2016-10-25  13:36
  11. 2016. október 25. 16:39341.

    igy van. megyek aludni remelem nelkulem is porog a vita;-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (340)
    2016-10-25  16:36
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 25. 16:36340.

    azert irtam amit irtam. o ugy szult hogy tudta hogy megvan az esely hogy a gyerek beteg lesz. MEGIS SZULT. a gyerek kockazatara.


    es akkor o mond velemenyt rolam ? nevetseges.

    idézet:
    Amarynda (339)
    2016-10-25 16:25:35

    ja


    nem olvastam végig sorry


    elég sok nevetséges írás szokott itt lenni

    előzmény:
    Amarynda (339)
    2016-10-25  16:25
  13. 2016. október 25. 16:25339.

    azert irtam amit irtam. o ugy szult hogy tudta hogy megvan az esely hogy a gyerek beteg lesz. MEGIS SZULT. a gyerek kockazatara.


    es akkor o mond velemenyt rolam ? nevetseges.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (337)
    2016-10-25  16:14
  14. 2016. október 25. 16:23338.

    itt azt mondjak ami nem ol meg az megerosit es en ezzel egyet is ertek. En attol a sok mindentol nevezd csapasnak vagy barminek es sok oromtol es boldogsagtol lettem az aki, mert tapasztaltam ezt is meg azt is.


    Es en azt mondom neked , hogy ha egy embernek nem ez a munkaja vagy hivatasa nincs az a szerelem vagy szeretet ami egy naponta 5 szor osszeszart agyat egy debil orditozo tombolo autistat vagy agresszive demens beteget apoljon ejjel nappal ez az allapot meg ne oljon.


    Vannak szerelmek szeretetek amik sok minden elviselnek. de ezeket a dolgokat nem lehet naponta orommel meg vidaman es dalolva evekig vegezni. es aki ennek az ellenkezojet allitja az nem mond igazat.


    En lattam itt Alzheimeres ferjet aki 6 honap utan a feleseget nem ismerte meg kifolyt a szajabol az etel nem volt szobatiszta  es 90 kg volt a feleseg meg 60.


    3. het utan amikor a ferje ejjel meztelenul kiment az utcara es reggelig a rendorok kerestek beadta egy intezetbe ahol meg 6 honapot elt, mert azt mondta nem akarja meggyulolni a tarsat akivel 5 gyereke volt es tobb mint 50 evig elt. Bejart hozza szinte minden nap, orult amikor voltak tiszta pillanatai es megismerte es ugy halt meg hogy a felesege fogta a kezet. ha mindezt o csinalja vegig 6 honap utan lehet hogy kinjaban a parnaval fojtotta volna meg ahelyett ketsegbeeseseben. ezert mondom hogy kepmutatas.


    en tobb mint 10 eve dolgozom onkentes munkan oregekkel. latom hogy milyen amikor egy intelligens okos ember leepul es egy szornyeteg valik belole. es ha ennek a megelozese az hogy ne otthon tegye tonkre a csaladjat akkor intezetben a helye.

    előzmény:
    trebaci (306)
    2016-10-25  13:12
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 25. 16:14337.

    ez azt írta wheelchair-ben él


    szóval tudja milyen krepának lenni

    előzmény:
    Amarynda (335)
    2016-10-25  15:59
  16. 2016. október 25. 16:14336.

    na akkor en meg felelek mielott aludni megyek;-)))


    engem meg nem erdekel hogy megvaltozott az utobbi akarhany evben bizonyos szavak jelentese. en ugy hasznalom oket ahogy meg az en idomben tanultam es nem azert mert nem tudnam maskeppen hanem azert mert nem vagyok hajlando elfogadott szavakat csak azert hogy bizonyos emberek erzelmeit meg ne bantsam (mar persze aki megerdemli azt kepes vagyok kimelni) de itt nem latok olyanokat akiket en kulonosebben tisztelnek vagy erdekelne hogy mit gondolnak vagy ereznek.


    Szoval ugyanugy nem vagyok hajlando a szart sztaniolpapirba csomagolni a ciganyt romanak nevezni a suketet meg hallasserultnek ahogy en is elfogadom hogy ha valaki a kiloimat biralja es azt mondja hogy kover vagyok, ahelyett hogy tulsulyosnak vagy molettnek nevezne. ui. teljesen mindegy mert a kiloim szama nem valtozik.


    a sexiparban dolgozo holgyek ha hivatalosak akkor ugye szexmunkasok ha nem akkor meg kurvak. ilyen szimpla dolog ez. a munkajuk meg ugyanaz marad, csak amig a hivatalosak megkapjak ezt a megnevezest addig a masik meg nem. akinel helyesnek latom azt nem fogom ugy hivni hogy megbantsam. de az nlc terulete sajnos az utobbi egy ket evben nem az a hely lett ahol finom uri modorban tarsalognak a holgyek.


    Ja es meg valami. a topicindito egy felrekefelo ferjrol inditott olyan stilusban topicot mint egy utszeli kurva. na most ehhez amikor a tenyek is ismertetve lettek hogy miert is tortenhetett a kis feleves malor nem gondoltam hogy annak aki a nobol kiatkozza a ferje altal odarakott zabigyereket /fattyut (nem en hivtam igy) azzal kapcsolatban barmifele finom megfogalmazasoknak kellene megnyilvanulni. semmilyen formaban . sem a k. pecer ferjere akivel egytest es lelek se a tobbi vele kapcsolatos dolgokban.


     

    előzmény:
    Jucigirl (308)
    2016-10-25  13:16
  17. 2016. október 25. 15:59335.

    Sose irtam hogy azert szultem mert feltem az abortusztol, azert szultem mert terhes lettem es elso terhesseget nem akartam elvetetni.


    Igen bantam a letezeset foleg amikor mar nyilvanvalova valt hogy skizofren. ha majd akar par hetet egyutt elsz egy ilyen beteggel megtanulod hogy mit jelent addig nincs mirol vitazni nem vagy kompetens a temaban.


    Nem akartam ugyan megint szemelyeskedni de te kezdted annak ellenere hogy en soha nem szolitalak meg, keptelen vagy kiterni az utambol ugy tunik.


    szoval te ne beszelj fennkolt anyai erzesekrol mert beteg letedre hogy finoman fogalmazzak  kivetelesen tudatosan szultel gyereket ugy hogy tudtad mar a terhessednel hogy a gyereked orokolheti a betegsegedet es egesz eleteben nyomorekkent toloszekben ulhet. Megis megszulted nem torodve azzal hogy mit okozhatsz ezzel a gyereknek . csak azert mert neked gyerekezhetneked volt.


    ugyhogy talan akkor most abba is hagyhatjuk hogy ki milyen onzo meg miert szul vagy nem gyereket  stb. aki ilyet csinal mint te egy gyerek kontojara azert mert neki ingere van erre annal kevesebb onzo ember szaladgal. lehet hogy ep testben ep lelek mondas nem is all tavol az igazsagtol. es ne legy elbizakodott. egyenlore a kerekesszeked ellenere veled van a ferjed es egeszseges most a gyereked is.


    hogy mit hoz a jovo arra nagyon keves biztositekod van. mondhatnam semmi. lehetsz meg egyedulallo anya sot lehetsz halalos beteg gyerek anyja is. sosem tudhatod mit hoz a jovo amikor meg a gyereked 10 ev alatt van es te is joval a negyven alatt allsz. majd ha te is leeltel 40 evet jo hazassagban es a gyereked tokeletes lesz minden hiba nelkul akkor beszelgethetunk.

    előzmény:
    Babyface83 (333)
    2016-10-25  15:45
  18. 2016. október 25. 15:51334.

    Ha a gyerekem olyan serulessel szuletett volna mint a topicinditoe, magyarul soha nem lesz belole ep felnott meg azon a szinten se hogy valamennyire ellasa magat, igen, akkor intezetbe adtam volna es tolem telhetoen latogattam volna, felteve ha lett volna ertelme , magyarul ha megismer egyaltalan vagy tudja hogy ki vagyok stb.


    ha mar muszaj otthon apolni pl. idos beteget akkor legalabb bizonyos idokre apolot kell (ha lehet ) fogadni melle.


    egyebkent ma mar otthon is vannak nagyon jo nivoju otthonok igaz milliokert de ha a csalad nem acsingozik az oroksegre meg lakasra es egyebekre akkor el lehet adni az ingatlant es bemenni egy igenis nivos es jo szinvonalu idosek otthonaba.


    csak a legnagyobb baj hogy otthon mar 60 felett sokan azt figyelik mikor megy az oreg a masvilagra hogy a lakast vagy egyebeket megorokoljek.


    En imadom az allatokat de egy olyan kutyamat vagy mas allatomat amirol pontosan tudni lehet hogy szenved es nem tudok rajta segiteni sem en sem mas nem akarnam hogy evekig szenvedtessem. persze ez mas mert oket legalabb el lehet altatni. ezert vagyok eutanazia parti mert az embernek is legyen meg a lehetosege a meltosaggal valo eltavozasra.


    A fiam egyebkent skizofrenias volt de sajnos csak 15 evesen diagnosztizaltak. ha valaha felmerult volna a gyanuja hogy beteg lesz (ilyen jellegu vizsgalat sajnos nem letezik) soha nem hoztam volna a vilagra.


    a betegseg nem kemenyitett rajtam inkabb sok olyan tapasztalatra tettem szert hogy teljesen maskent latom mi a fontos az eletben es mi nem. de ezt masok is megelik amikor felgyogyulnak valami kritikus betegsegbol.

    előzmény:
    Lédienn (318)
    2016-10-25  13:36
  19. 2016. október 25. 15:45333.

    Nem csak gonosz vagy hanem végtelenül ostoba is. Össze-vissza hadoválsz. Ráadásul azt se tudod miről beszélsz. Szültél, mert besikerült, és beparáztál, hogy fájni fog az abortusz. Ezt te magad írtad. Ahogyan azt is, hogy megbántad a gyereked létezését... Ezek utan hogy mersz bárkinek tanácsot adni, vagy véleményt nyilvánítani az anyaságról? Pláne ilyen ocsmány stílusban? 

    előzmény:
    Amarynda (282)
    2016-10-25  12:36
  20. 2016. október 25. 15:39332.

    eltalaltad. a  kutya vagy az allatok szamomra sokkal szeretnivalobbak, nemesebbek mint a legtobb ember. De az hogy meghalt a kutyam (amikor megtortent)  sajnos hiaba mondtam magamnak mert szebben hangzott, hogy atment a szivarvanyhidon nem valtoztatta meg a tenyt hogy ot elveszitettem.


    Egyebkent az emberek szenvedese nyomora vagy halala kivetel azok akik kozel allnak hozzam sosem erintett meg sem a multban sem a jelenben. azt gondolom az emberiseg velejeig romlott es boven megerett a pusztulasra, es ebbol en sem vagyok kivetel termeszetesen.


    Nem szeretem es nem tartom semmire az emberek legnagyobb reszet ezert szamomra nincs jelentosege sem annak ha fajdalmaik vannak se annak ha elpusztulnak. Feleslegesnek es karosnak tartom a tulszaporodasukat es meg karosabbnak az eletkeptelen egyedek eroszakkal valo szaporitasat. ezert is ilyen korcs a vilag mert megszunt a termeszetes szelekcio, nem kell hozza 150 ev tobb lesz a nyomorek mint az ep ember.


    az ember mint olyan a legkarosabb eloleny ami tonkreteszi a termeszetet elpusztitja a foldet , sajat kedvere ol,  es csak az mentheti meg a foldet a pusztulastol ha ez a karos eloleny eltunik rola es talan lesz egy ujabb fejlodes ezek nelkul a pusztito egyedek nelkul.


     


    az a keves aki valamilyen modon talan annyira nem karos az lesz az a kis hanyad aki vele pusztul a tobbivel, de ahol vagjak a fat ott hullik a forgacs is. Nem lesz kar ertunk. se a gyerekekert se az oregekert senkiert akit az ember nevvel illetnek.


    Lehet hogy ez felhaborito sokaknak de semmit nem valtoztat a lenyegen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (321)
    2016-10-25  13:42
  21. 2016. október 25. 15:29331.

    Rajtad röhögök.... :) A te hsz-aid a vicc szintjét ütik meg. (Azt se fogtad fel, amit írtam, meg amit kívántam.)


    A téma szomorú. 

    előzmény:
    Nikita 666 (311)
    2016-10-25  13:21
  22. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. október 25. 15:14330.

    Neked jelentse azt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (329)
    2016-10-25  14:58
  23. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 25. 14:58329.

    ez azt jelenti a fejét a homokba bassza be

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (328)
    2016-10-25  14:50
  24. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. október 25. 14:50328.

    De ez nem azt jelenti, hogy nem fogta fel és tagadja a megtörténtét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (327)
    2016-10-25  14:35
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 25. 14:35327.

    erre mondtam


    Alapból is, ha valakit súlyos veszteség ér, még beszélni sem tud róla, egyszerűen nehezére esik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (326)
    2016-10-25  14:26

Címlap

top