Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elmondjam az első randin?

Anne12
Létrehozva: 2016. október 14. 19:12

Sziasztok!


A véleményetekre lennék kíváncsi. Van egy srác akivel még nem igazán ismerjük egymást és randira hívott. Én sajnos látássérült vagyok és nem tudom hogy ezt rögtön az elején elmondjam-e vagy várjak vele amíg bizalmasabb lesz a kapcsolatunk? Talán jobb lenne ha minél hamarabb tudna róla, ha esetleg nem fogadna el így akkor nem rabolnánk egymás idejét. Néhány találkozás után úgyis kiderülne a dolog. Igazából távolra nem látok jól, illetve bizonyos kiírásokat csak elég közelről tudok elolvasni (pl.: egy fagyizóban vagy süteményesnél vagy pékségben a kirakott áruk mellett a nevét már nem látom elolvasni, attól félek hogy ha ilyen helyre visz akkor kellemetlen helyzetbe kerülhetek a rendelésnél.) Tényleg nem tudom, hogy mikor és hogy mondjam el neki. Hányadik randin? A randi elején, vagy inkább a vége felé? Teljesen tanácstalan vagyok, mert eddig nem voltam még ilyen helyzetben.


Ti mit tanácsoltok?


Válaszaitokat előre is köszönöm!

  1. 2016. október 18. 16:2676.

    nem vesztettel vele semmit, roppant primitiv es rosszindulatu szegeny.

    előzmény:
    Eperke2222 (62)
    2016-10-17  15:03
  2. 2016. október 18. 16:2575.

    az inditoban az volt hogy az egyetemrol ismerik egymast es randira hivta a fiu. tehat nem vakrandirol van szo ezek szerint a fiu  (gondolom en) esetleg szemelyesen hivta talalkozora.


    az a gondolat amit felvetettel hogy mindenkin atfut ha talalkozik valakivel hogy milyen gyerekeik lennenek nekem legalabbis totalisan abszurd.


    A legtobb ember elete folyaman nem egy vagy 10 hanem ennel sokkal tobb emberrel talalkozik akar randevu szinten is. ahhoz hogy ez a gondolat atfusson az ember fejen egy talalkozasnal szerintem tuti hogy tobbre van szukseg.


    Oszinten megmondom nekem meg az eletem legnagyobb szerelmevel valo ELSO talalkozasnal se fordult meg a fejemben ez a kerdes. es neki se. sok minden mas igen, a kemia nagyon erosen mukodott de eszunkbe se volt az utod lehetosege. egeszen mast szerettunk volna csinalni;-))))rogton elso latasra sot kesobb is de kb 1 ev utan jutott eszunkbe eloszor a gyerek gondolata.


    a tobbi ferfivel akikkel eletemben randiztam meg meg a sokadik utan se jutott eszembe ilyen, max az hogy remelhetoleg nem leszek terhes mert akkor mehetek abortuszra.


    Valahogy ez az egeszseg kerdes nalam sose merult fel sem az alkalmi kapcsolataimban sem a tartosabbakban. azt hiszem egy ferfi inkabb azt nezi az elso randin hogy de jo formaju melle van vagy laba vagy feneke es nem az jut eszebe hogy milyen gyereke lenne a notol, foleg ha csak alkalmi kalandnak indul a dolog es a legtobb annak indul aztan kesobb esetleg mas is lesz belole az mar egy masik tema.

    előzmény:
    Nikita 666 (55)
    2016-10-17  14:41
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. október 17. 19:4074.

    Fordított esetben te mit várnál el?


    Ha  van erről véleményed, akkor máris megtaláltad a megoldást.

  4. 2016. október 17. 19:0773.

    A rövidlátó és a látássérült nem azonos fogalmak, de jelen esetben, ebből a szempontból szerintem teljesen mindegy. Ha vak lenne, az más.


    Eszembe jutott még, fiam osztályába jár egy látássérült kislány, aki igazából albínó így nagyon szőke, nagyon fehér, ennek folyománya hogy rosszul lát. Első padban ül. Van hallássérült kissrác is, hallókészüléékkel, szintén elöl ül.


    És simán beilleszkedtek az osztályba elsőben, soha senkinek - pedig a gyerekek különösen kritikusak és kegyetlenek tudnak lenni - nem jutott eszébe,hogy ezzel a két gyerekkel bármi "gond" lenne.


    Amit ügyintéző felvetett, a mikropénisz... hát igen. Jó kérdés. Csak első randin meg elég húzós ennyire intim témát felvetni, viszont ez valóban elég fontos kérdés a későbbiekben. El nem tudom képzelni, ilyennel rendelkező férfiak hogy kezelik ezt a kérdést a kapcsolat elején.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (68)
    2016-10-17  16:38
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 17. 17:3272.

    az egy teljesen egyértelmű dolog, hogy legyen őszinte, és ne majd holnap

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (71)
    2016-10-17  17:05
  6. Torolt_felhasznalo_286997
    Torolt_felhasznalo_286997
    2016. október 17. 17:0571.

     valaki nem mondja el, valaki meg telepakolja a róla készült fotokkal a netet... 


    Ő dolga.


    Lett itt elég velemeny, a ti majd dönt. Ez a feneseg, h neten mindenről talalsz pro és kontra, viszont senki nem tud elmenni helyette a randira. Ha befolyásolható, akkor a leghangosabb, legszivosabb és legtöbbek által képviselt véleménnyel megy el...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (70)
    2016-10-17  16:49
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 17. 16:4970.

    Ezért mondtam- hogy rögtön az elején el kell mondani


    és ha a srácot zavarja- akkor jobb is ha az elején kiderül. 


     

    idézet:
    Lillaréka (66)
    2016-10-17 15:20:03

    nem is értem kuci miért nem ez az evidens


    a sok szar csűrés csavarás minek


    mindegyik felháborodott volna ha micro penis krapek csapja nekik a szelet és nem mondja meg a kicsi bibijét, nem beteg igaz, csak mégse kosher


     

    előzmény:
    Lillaréka (66)
    2016-10-17  15:20
  8. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. október 17. 16:4969.

    Ami még eszembe jutott: mint írtam előbb, a férjem már szemüveges, de nemrég óta. Elég sokáig húzta, mire elment orvoshoz, ezért volt egy átmeneti időszak, amikor már rosszabbul látott, de még nem volt szemüvege. És viszonylag sokszor fordult elő, hogy a set top box bekapcsolása után a kinézett filmek rövid leírását nekem kellett felolvasnom, mert ő nem látta élesen. Tehát kapcsolgatott az adók között, és néha szólt nekem, hogy "Felolvasnád, ez miről szól?" (Filmenként ez 2-3 mondat.) Én felolvastam, és mentünk tovább. Ennyi. Kb. ilyen szinten okozott "problémát" a mindennapokban a nem tökéletes látása. Nekem semmiféle fáradságot nem okozott, észre sem vettem. A gondolat, hogy emiatt ne tartsam őt "teljes értékű" embernek, számomra teljesen abszurd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (68)
    2016-10-17  16:38
  9. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. október 17. 16:3868.

    Egyébként simán el tudom képzelni, hogy a srácnak nem lesz ezzel az egésszel semmi baja. "Nem látsz távolra? És aztán? Mért akarsz távolra látni? Nincs ott semmi érdekes :) " Egyébként tényleg nincs. Én látok távolra, de teljesen hidegen hagy ez a képességem, mert a mindennapokban szinte sosincs szükségem rá. Nem tudom elképzelni, hogy ez olyan hű de nagy gond legyen. Amelyik srác ebből problémát csinál, ott a sráccal van a gond. A másik dettó. Néha oda kell hajolnod közelre, ha valamit el akarsz olvasni? Ezt sem érzem olyannak, mi miatt riadtan menekülne egy normális fiú. És ahogy a topikindító írja, lehet majd segíteni rajta, csak még várni kell.


    Egyébként nekem tökéletes a látásom, de simán nekimegyek bárminek, egyszerűen mert nem veszem észre, hogy ott van... Szerintem én ön- és közveszélyesebb vagyok, mint a topikindító. Nagy szerencse, hogy nincs kocsim :)

    előzmény:
    Eperke2222 (67)
    2016-10-17  15:38
  10. 2016. október 17. 15:3867.

    Nem szeretnénk semmit jobban kidolgozni, főnökasszony:) Ez itt egy fórum, nem mérnöki iroda.


    Senki nem mondta, hogy a randipartner nem fordított rá figyelmet. Nem ez volt itt a kérdés. Valszeg nem vak a topikindító, ami mondjuk rögtön lejött volna, már az egyetemi büfében ha nem találja a kávéscsészét...


    Van igen ismerősöm, egy régi barátnőm kislánya, akinek hiányzik az egyik kézfeje. Nem volt nehéz elfogadnom. Hogy partnerkapcsolatai majd hogy fognak alakulni, azt nem tudom, mert egyelőre harmadik általánosba jár a gyerek.


    Ismerek távolról, csak látásból egy felnőtt srácot is, akinek meg a gép vágta le a kezét. Nem tudom van/volt-e kapcsolata, nem vagyunk olyan viszonyban hogy ezt tisztáznia kellene velem, de a barátai úgy látom marha jól el tudják fogadni...


    Miből láttad amúgy, hogy nekem biztos nincs ilyen ismerősöm?:) Ha tudsz jósolni is, akkor feltétlen meglátogatnálak!


    "Nem érdekel milyen betegségeket írtok" Ha nem érdekelnek ezek a dolgok, amik itt felmerülnek, akkor mégis milyen indíttatásból szólsz hozzá? Mert kint esik?

    előzmény:
    Nikita 666 (65)
    2016-10-17  15:18
  11. 2016. október 17. 15:2066.

    Ezért mondtam- hogy rögtön az elején el kell mondani


    és ha a srácot zavarja- akkor jobb is ha az elején kiderül. 


     

    előzmény:
    Nikita 666 (64)
    2016-10-17  15:09
  12. 2016. október 17. 15:1865.

    Ha az egyetemről ismerik egymást, akkor viszont az illető úr nem tanúsított túl nagy figyelmet T.I.-nak. Tehát első randi lesz, egyetemről ismerik egymást, de a férfi nem tudja hogy a leányzó, (akinek olyan rossz a szeme hogy teljesen mindegy visel-e szemüveget vagy sem!) nem lát rendesen? Ezt az elméletet kellene jobban kidolgoznotok... 


    Nem érdekel hogy milyen betegségeket írtok, minden embernek a saját problémája a legnagyobb. Arra nem is gondoltok, hogy ezeken a szembetegségeken kívül még többféle létezik?


    Van neked olyan ismerősöd, akinek hiányzik valamelyik végtagja, mert úgy született? Hm, ezek szerint nem. Fogalmad sincs arról, hogy milyen nehéz őket elfogadni akkor, ha nem a születésétől ismered.


     

    előzmény:
    Eperke2222 (60)
    2016-10-17  15:00
  13. 2016. október 17. 15:0964.

    A leányod elmondta, nem titkolja.


    Akiről én is tudom hogy fogyatékos, felé több figyelmet fordítok. Ugyanúgy, ahogyan a férjed feléd.


    Ismerek kisfiút, akinél súlyosabb a probléma, mint a hallás és látás fogyatéka. Mégis, ez senkit nem érdekel aki ismeri, mert a jelleme, természete bőven kompenzálja a fogyatékát.

    előzmény:
    Lillaréka (59)
    2016-10-17  14:57
  14. 2016. október 17. 15:0463.

    Akárhogy is nézzük, a beteg emberek selejtek és mindenki egészséges társra vágyik. Még ha valaki el is fogad szánalomból, nem érzed megalázónak azt?


    Tanácsom: keress magadhoz való beteg embert! Ha elfogadásra vágysz, akkor te is légy elfogadó másokkal és ne egy egészségestől várd a szánalmat!

    idézet:
    Lillyke55 (18)
    2016-10-15 21:29:36

    Megáll az ember esze!


    Erre nem mondható más, mint az, hogy SZÉGYELLD  magad.

    előzmény:
    Lillyke55 (18)
    2016-10-15  21:29
  15. 2016. október 17. 15:0362.

    Lillykét eddig nem ismertem, hála Isten, remélem ezután se futunk össze sűrűn.


    Nekem szemtengely-ferdülés miatt állandóra kell szemüveg. Még senkinek nem okozott gondot. Igaz mielőtt szültem volna még nem hordtam csak olvasáshoz... igaz ha még szülésre adnám a fejem - már nem fogom - biztosan letenném hozzá a készüléket:)))))))))


    A gyereket nem úgy kell szeretni, véleményem szerint sem, hogy majd ha kiérdemli és úgy él ahogy az nekem is tetszik. Társadalmi normákon belül pl tehát jó ha mondjuk nem rablógyilkos. De ha meleg lenne is pontosan tudná, hogy nyugodtan elmondhatná mert ugyanúgy szeretnénk az apjával mindketten és elfogadnánk. Ebben már a fogantatása előtt megállapodtunk. Meg abban, hogy ha randa lesz a kölyök, max sokat játszik majd a szomszédban....:)))

    előzmény:
    Amarynda (40)
    2016-10-17  11:51
  16. 2016. október 17. 15:0261.

    ugyan ugyan.. saját magukat hiszik tökéletesnek-- de mégsincs párjuk.


    Lillyke pl... aztán frusztrálja őt, hogy ő tökéletes és mégsem kell senkinek... 

    előzmény:
    Sissi52 (52)
    2016-10-17  13:44
  17. 2016. október 17. 15:0060.

    Nem vakrandi, az egyetemről ismerik egymást.


    Nem mert előre szólni?? Mikor előre? Első randi előtt küldjön ebben a tárgyban e-mailt?


    Ha meg vakrandi is lenne, sem gondolnám ezt olyan mértékű "fogyatékosságnak" mint ha pl hiányozna egy kézfeje, most ez jutott épp eszembe... Akár kis rövidlátás, akár komolyabb - főleg ha van rajta szemüveg, nekem szemtengely-ferdülésem van (nem vagyok bandzsa:))))))  ) és állandóra hordok szemüveget. Még senki nem mondta, hogy probléma, bár én már nem tervezek szülni.

    előzmény:
    Nikita 666 (35)
    2016-10-17  10:48
  18. 2016. október 17. 14:5759.

    Nem igazán értem... én folyamatosan kell viseljem, mert nélküle kb semmit sem látok..ill. de az okostelefon kijelzőjét az orrommal. :-)de gondolom azért mert világit a kijelző- egyébként.. fiatalon kontaklencsét hordtam.. és kb a harmadik randin mondtam el a férjemnek.... hogy én tképpen rövidlátó vagyok. nem zavarta. sőt.. van olyan, hogy ő a szemem. 


     


    nekem a kislányom hallássérült.. ő is most elsős-- ő elmondja egyébként mindenkinek, hogy készüléke van Eddig nem volt párkapcsolata.. na.. most meg úgy néz ki pasitúltengésben szenved... :-) vicc nélkül.. ő is eléggé visszahuzodó volt...most meg többen is kerülgetik- udvarolnak neki. 

    előzmény:
    Anne12 (46)
    2016-10-17  12:46
  19. 2016. október 17. 14:5058.

    Erről beszéltem, ugye csak-csak sikerült megértened.


     


    Az utolsó mondataidról igazán leszokhatnál, majd odaképzeljük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (53)
    2016-10-17  13:52
  20. 2016. október 17. 14:4657.

    nem pontosan ertem hogy ha elmegy a lany SZEMUVEGBEN A RANDIRA akkor meg mit kellene "bevallania"? a szemuveget nem a bugyijaban rejtegeti hanem az arcan van amibol a pasi LATJA hogy a no latasa nem lehet tokeletes mert ugye nem viccbol hord szemuveget.


    szoval akkor mit mondjon a pasinak? szivem szemuveges vagyok es rosszul latok. a ferfi azt fogja hinni hogy a no hibbant merthogy o is latja a szemuveget. ha vak lenne az egeszen mas teszta de a szemuveget nem kell bevallani mert abban megy oda.

    idézet:
    Amarynda (44)
    2016-10-17 12:10:07

    Ja hát ezt tőle kérdezd, nem én indítottam a topicot!


    Elképzelhető, hogy ha cseréltek is fotót, azokon a topic indító nem szemüveges. Vannak nők, akiknek randa a fogazata. Ők a fotóikon zárt szájjal mosolyognak, ami ugyebár bájos. Élőben viszont nem lehet megúszni, vonzza a tekintetet.

    előzmény:
    Amarynda (44)
    2016-10-17  12:10
  21. 2016. október 17. 14:4456.

    Nem is beszélve  más egyéb dolgokról is.. ami akár később derül ki az élet során.... 


    de hát az nlc-n vannak ám tökéletesek. 

    előzmény:
    Eperke2222 (34)
    2016-10-17  10:36
  22. 2016. október 17. 14:4155.

    Te sem figyelsz.


    Egyetlen szóval nem mondtam hogy beteg. De nem teljes az egészsége. EGÉSZ-SÉG.


    De lényegtelen az, hogy betegnek vagy egészségesnek tituláljuk-e ezeket az embereket. A topic indítója felvetett valamit, arra jött egy olyan reakció, amit mindenki megvetett. Habár az illető erős túlzásba esett, olyasmit írt le ami már mások erkölcsi nézeteit sérti, lényegében igaza van. Én az egészséges szót csak azért használtam, mert másképp (de még így sem) nem érthető sokak számára, hogy mire is gondol.


    Azt pedig miért kell készpénznek venni hogy azt írja, a csemetéje választottját páros lábbal repítené? Ugyan már, ti is tudjátok hogy ez nem így van.


    Szaporításra alkalmatlanok... nem te vagy az első, aki így vette le az adást. Szerintem ez így ebben a formában meg sem jelent, hiszen valótlan állítás lenne.


    Azt is kifejtettem, hogy 100%-osan egészséges ember nincs, hiszen mindenkinek legalább 6 génje mutáns.


    Figyeljetek jobban amikor olvastok, ne az érzelmeitek vezéreljenek egy-egy nem létező mondat kiemelésében.


    Párkapcsolat létesítésénél akár egy gondolat erejéig, de átfut rajtuk hogy milyen gyerekük lenne, kivéve ha egyáltalán nem akar az illető gyereket. Párkapcsolat előtt pedig mindenki egészséges utódot képzel a jövőre nézve.


    És többször is megemlítettem, a fogyatékos embert ha úgy elfogadja valaki, akkor semmi probléma. De nem úgy kell elmenni egy vakrandira, hogy a helyszínen derül ki, a test nem olyan amilyent a másik elképzelt.


    És nem utolsósorban, ha a topic indító simán csak szemüveges lenne, nem nyitotta volna ezt a topicot. A baj nagyobb lehet annál, mint amit itt előadott. Első randevúja lenne, kislány esetleg? Vagy, valóban nagy a baj, idáig titkolta minden randevú előtt, és azok nem úgy sültek el ahogyan ő azt elképzelte, tehát most itt a nagy dilemma. Vajon miért neten keresztül ismerkedik, noha minimum egy alkalma biztos lenne rá hogy neten kívül? Egyetem és társai... kisebbségi érzése lenne? Azt mondják itt többen, okos, tanult nő, kedves. És ez miért nem elég ahhoz, hogy valakit randevúra hívjanak a neten kívül? Valami oka csak van hogy elindította ezt a topicot, gondolom csalódott már néhányszor.


     


     

    előzmény:
    Amarynda (42)
    2016-10-17  12:02
  23. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 17. 14:1454.

    kicsit pontosíts, mert így a spinék fantáziája nagyon megfutott


    színház, koncert, mozi? látod?


    tengerpart, ugrálnak a delfinek látod?


    stb...


    mennyire korlátoz

  24. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. október 17. 13:5253.

    Hogy a kérdésre is válaszoljak: én elmondanám az első randin. De nem azért, mert olyan fokú egészségügyi probléma, amit tényleg úgy tisztességes, ha minél előbb elmondasz (attól ez még fényévekre van), hanem azért, hogy felmérd a srác intelligenciáját, hogy NEKED érdemes-e rá időt, energiát pazarolnod, esetleg később komolyabb érzelmeket belevinni a kapcsolatba. Mert lehet, hogy egy enyhe látássérülttel objektíve nehezebb az együttélés, mint akinek olyan a látása, mint a sasé, az viszont biztos, hogy akivel a legnehezebb együtt élni, az az ostoba, szűk látókörű (na látod, EZ már komoly "látási" probléma!) és előítéletes.


    Az ilyen ne emberi kapcsolatot alakítson ki, hanem éljen együtt egy birkával. Azokat már klónozzák is, biztos talál köztük hibamenteset.

  25. 2016. október 17. 13:4452.

    Szerencsre a latasproblemad nem ragalyos. Hat azert ugy ne menjel mar a randira, hogy hello, itt egy gyengenlato.  Ha kialakul egy jo beszelgetes, akkor emlitsd meg, ha a srac nem venne egyebkent is eszre. Meg is kerdezheted, hogy ez ot zavarja-e, mert neked ez problemat okoz. Es igen, ki ne felejtsd, ha mar itt tartasz, hogy par even belul megoldodik ez a problemad. Hat ha a srac azt mondja, hogy ot ez nem zavarja, akkor oke. Ha meg tavolodik, akkor mindegy, hogy emiatt vagy mas miatt, mindenkeppen mehet a levesbe. Eppen ezert a teny miatt folosleges paraznod. Na, menj mar arra a randira, es meselj, mi volt. Rettenetes sok embernek van nem tokeletes parja, sot mi tobb, senkinek sincs tokeletes parja. Ja, hogy o azt hiszi, hogy az o parja tokeletes? Na, el ne vegyuk mar az oromet.

Címlap

top