Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Érdemes 30 felett tanulni?

Tinúviel
Létrehozva: 2016. október 6. 22:16

A kérdés nem rólam szól, nekem van megfelelő végzettségem.


Általánosságban gondolkodtam el, van-e 30 év felett értelme belefogni valami új szakmába/diplomába, és ha igen, vajon milyen területen? Persze, tudom, az ember miért ne kezdjen bele, ha érdekli valamilyen szakma, de most csak racionális szempontból vizsgáljuk a dolgot, ha azért szeretne valaki tanulni, hogy ténylegesen elhelyezkedjen a végzettségével.


A munkáltatók, mint tudjuk, 22-23 éves, kétdiplomás, öt nyelven beszélő, 8 év szakmai tapasztalattal bíró rendelkezőkre vágynak minél alacsonyabb bérigénnyel. Vajon mennyi esélye van az embernek, ha pl. 32 évesen végez az egyetemmel/szakmával, és ott áll szakmai tapasztalat nélkül?


 


 

  1. 2016. október 15. 19:05152.

    Hogy a bolcsek kove tenalad? ez meg viccnek is rossz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (148)
    2016-10-13  18:34

Címlap

top