Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Érdemes 30 felett tanulni?

Tinúviel
Létrehozva: 2016. október 6. 22:16

A kérdés nem rólam szól, nekem van megfelelő végzettségem.


Általánosságban gondolkodtam el, van-e 30 év felett értelme belefogni valami új szakmába/diplomába, és ha igen, vajon milyen területen? Persze, tudom, az ember miért ne kezdjen bele, ha érdekli valamilyen szakma, de most csak racionális szempontból vizsgáljuk a dolgot, ha azért szeretne valaki tanulni, hogy ténylegesen elhelyezkedjen a végzettségével.


A munkáltatók, mint tudjuk, 22-23 éves, kétdiplomás, öt nyelven beszélő, 8 év szakmai tapasztalattal bíró rendelkezőkre vágynak minél alacsonyabb bérigénnyel. Vajon mennyi esélye van az embernek, ha pl. 32 évesen végez az egyetemmel/szakmával, és ott áll szakmai tapasztalat nélkül?


 


 

  1. 2016. október 10. 12:48101.

    Mert ugye ha csung a paciensbol a rengeteg tube, O2, Foley catheter, feeding tube, IV, stb, es ha csak az egyiket meghuzod, vagy kihuzod, vagy az O2-t nem teszed megfefelo literre, vagy barmi, amig szallitod oda, ahol kezeled. Ilyesmi sejtes van, hogy tortenhetett. Barkivel megeshet, foleg, ha kezdo.

    előzmény:
    Sissi52 (100)
    2016-10-10  12:43
  2. 2016. október 10. 12:43100.

    Volt pl egy evfolyamtarsunk, aki kenterbe vagta az elmeletet, olyan eloadasokat tartott menetkozben, hogy kette allt szemunk, fulunk, szank. Aztan a gyakorlaton megbukott. Hogy le tudott aztan kesobb abbol is vizsgazni, nem tudjuk.

    előzmény:
    Sissi52 (99)
    2016-10-10  12:20
  3. 2016. október 10. 12:2099.

    A diploma azt jelenti, hogy sikeresen elvegezted az illeto foiskolat, egyetemet. Ez az elmelet. A gyakorlat soran, ami 4 honapos, amit irtam is, persze, mondjuk doktoroknal pl, mas, elvalik, hogy a gyakorlatban tudja is vegezni a munkat. Utana mehet allamvizsgazni. Ha megbukik, meg ketszer lehet allamvizsgazni. Ha akkor is megbukik, akkor kezdheti az egesz egyetemet, fosulit elolrol, ha akarja. Az allamvizsga egyseges az egesz orszagban, tehat mind az 50 allamban, igy barhol vegzett, ugyanugy kell megfelelni. Ide nem mehet, amig az elmeleti anyagot nem tudja, tehat nincs meg a diplomaja, mega gyakorlatban meg nem felel. Igy mar konnyebb lesz munkaba allnia, es ha nem felel meg az egyik helyen, meg masikon megfelelhet. Es mar beirhatja, hogy van 4 honap munkaviszonya, ill tobb mint felev, hiszen menetkozben is kell dolgozni tanulas kozben, mellett. A programba egyaltalan ugy lehet jelentkezni, hogy elotte 2 hetet tolt a szakmaban heti 5 nap, 8 oraban megfigyelokent. Tehat belelat a mindennapi  munkaba.

    előzmény:
    Caithleen (98)
    2016-10-10  08:52
  4. 2016. október 10. 08:5298.

    Ezt nem pontosan ertettem, mire irtad, mire fejtetted ki.


    Mindegy milyen a felveteli, es igazabol me'g az is, mennyire komoly az egyetemi kepzes, mert leginkabb kint, a valodi munka soran dol el, hogy palyara valo-e valaki. Ebbe beletartozik pl az is, amit irsz, hogy a folyamatos munka mellett tudja-e szintentartani, kepezni magat. Ha nem, akkor kihullik, vagy legalabbis nem tul sikeres, ez is a valodi szelekcio resze, amirol viszont en irtam.


    Erdekes, hogy az USA-ban eloszor adnak diplomat, utana kell allamvizsgazni. Ez meglepett. Altalaban forditva van.

    előzmény:
    Sissi52 (89)
    2016-10-09  23:03
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 10. 06:3397.

    van ahol már 16tól lehet kocsizni


    de ez se a kortól függ amit mondassz


    a hülye az 30 évesen is hülye a normális meg 16 évesen is az


     

    előzmény:
    Nikita 666 (34)
    2016-10-07  20:08
  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 10. 06:2796.
  7. 2016. október 10. 01:1595.

    Ja, ha a belet akarja kiontani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (93)
    2016-10-10  00:05
  8. 2016. október 10. 00:0894.

    A CNC lejart lemez,csak szolok.

    előzmény:
    elsi1 (69)
    2016-10-08  21:31
  9. 2016. október 10. 00:0593.

    Mi bajod a niggerrel? Egymasra is mondjak!

    előzmény:
    kekelefant (84)
    2016-10-09  22:41
  10. 2016. október 9. 23:1792.

    Mindig tanultam es mindig hasznat vettem. Penzedet elrabolhatjak, de ami a fejedben van, az a tied. Van mivel ujrakezdened.

    előzmény:
    szikla1 (90)
    2016-10-09  23:04
  11. 2016. október 9. 23:1491.

    Az olyanokat meg, mint te vagy, elvetettek.


    Igenis, te irtal gunnyal azokrol, akik az orvost jarjak. De lesz meg kutyara der.


    Ha hozzam beszelsz, elotte mosd ki a szadat. Es meg kedves vagyok veled.


    Ha itt USA-ban elnel, nem usznad meg borton nelkul, ha negereznel, csakhogy tudd, mit es miert irta azt, amit, kekelefant. Magyrazhatod a birosagon a felfogasodat, probald ki, hogy teged acceptalnak-e.


    Inkabb mennye' oszt vedd meg az ivadekodnak Csajagrocsoget vagy Karakoszorcsogot.  Azt meg eldonthetned, hogy ket fiad van vagy egy lanyod meg egy fiad hat???   ? ?

    előzmény:
    Nikita 666 (87)
    2016-10-09  22:55
  12. 2016. október 9. 23:0490.

    Igen! Tanulj! Tanulni soha nem késő. Az egészen más kérdés, hogy az életben hasznát tudod-e venni, de te értékesebb ember leszel, bármit is tanulsz.


     


     


     


     


     


     


     


     

  13. 2016. október 9. 23:0389.

    Itt azert egy bizonyos, nem magas matekszint es angolszint kell a belepeshez. Utana meg van tobb evig matek es angol is. Menetkozben nagyon is eldol, hogy birja-e az iramot, kiesik vagy nem. Aztan a gyakorlatok soran meg az allamvizsga soran. Itt hiaba van meg a diplomaja, le is kell tudni allamvizsgazni, de elobb meg a szakmai gyakorlaton is meg kell felelni, ami 4 honapi heti 5 nap, napi 8 ora munka, azaz fulltime job, fizetes nelkul. Allamvizsga 4 orahossza, 200 kerdes, computeren, tudni kell mindent, mazlija nem lehet.  Monitoron figyelik, ha puskazni merne, kicsapjak Amerika osszes felsooktatasi intezmenyebol mindorokke amen. Utana meg az illeto allamokbol, ahol dolgozni akar, ki kell kerni a license-t. Az allam szamontartja meg lecsekkoli mielott kiadna a license-t. A license-t ket evenkent kell megujitani, a certification 3 evenkent es folyamatos tanulas kell, amibol teszteket kell elvegezni es megfelelni. A license-hez nekem 20-at, a certification-hoz 36 tesztet. Ha nem csinalja meg, felfuggesztik a munka alol. Az apolonoknek pl 5 evenkent ujra kell allamvizsgazni. Mi megusszuk folyamatos tovabbtanulassal. Nekem meg ebben az evben 20 tesztet meg kell csinalnom. Ill 16-ot, de 20 at akarok, hogy minden ok legyen.

    előzmény:
    Caithleen (82)
    2016-10-09  19:58
  14. 2016. október 9. 23:0088.

    Azt mondani hogy a négert ne nevezzük négernek mert azzal megsértjük sokkal sértőbb, mint ha valaki a nevén nevezi azt aki és ami.


     

    előzmény:
    kekelefant (84)
    2016-10-09  22:41
  15. 2016. október 9. 22:5587.

    Próbálj meg egyetlen egyszer odafigyelni arra, amit mások írnak.


    Ki szólt meg, ki gúnyolt betegeket? Ki az, aki azt mondta hogy betegnek lenni szégyen?


    Szarkeverés amit művelsz, ugye tudod? Régen az ilyen nőket megégették, elverték.

    előzmény:
    Sissi52 (85)
    2016-10-09  22:47
  16. 2016. október 9. 22:4986.

     Érdemes visszaolvasni önmagatokat, ilyenkor mindenki példálózik, mindenkinek van valamilyen ismerőse, aki így és úgy tett. Engem ez nem érdekel. Ezek egyedi esetek, nyugodtan vedd alapul a nagy magyar átlag életét.

    előzmény:
    Róza555 (76)
    2016-10-09  12:01
  17. 2016. október 9. 22:4785.

    Szaz szonak is egy a vege. Altalanositani sosem szabad. Ill ki milyen kornyezetben el, mit lat, tapasztal maga korul. Olyan meg nincs, hogy valakinek semmi egeszsegi problemaja sosem volt, nincs es nem is lesz. Aki meg eleve beteges, miert kell azt gunyolni, megszolni? Betegnek lenni szegyen? Genetika az egesz.


    Az biztos, en sem talalok hangot a velem egykoruakkal, unokazas, fozes, orvos. En is elmegyek az orvoshoz, ha kell, de nem koltok belole remsztorikat. Van mas temam is.

    előzmény:
    Róza555 (83)
    2016-10-09  21:03
  18. 2016. október 9. 22:4184.

    Nagyon kerlek ne hasznald az N szot mert serto!!!!!Ha mar mindenaron egy fajt akarsz kritizalni,akkor Afrikai Amerikai a nevuk,de jobban lenne a nevedhez hasonloan viselkednel,amihez nem ertesz,halgass....ertjuk egymast?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (70)
    2016-10-08  21:35
  19. 2016. október 9. 21:0383.

    Sissi én 40-es, 50-es emberekről írtam. Mind családos. A korombeli nők egy része, remek formában van, tele élettel, 2-3 gyerek után is. Ez lehet genetika, lehet életvitel okán. Ugyanakkor fiatalok, gyerek nélkül is plazmaként hömpölyögnek és életuntak. Nincsenek erre szabályok, de az ember csak látja mi van körülötte.


    Az biztos - ahogy Nikita is említette - sokan isznak, antidepresszánsokon élnek (a fene se érti, hogy jutnak 40-es korukra idáig? klimax,kapuzárás?), és ez nyomot hagy az arcukon. Aztán ott van a bagózás. A sok szemét kaja. Az elhízás. A drasztikus fogyás. A jojózás. Ez mind bőr, test, arcgyilkos és ebből kifolyólag a lelkük sem lesz okés.


    Az én legnagyobb testi problémám, ha néha izomlázam van edzés után.Gyerekkorom óta sportolok, csak a mozgás öröméért. Tudom ez sem véd meg mindentől. De formás és egészséges testben, kisimult idegrendszerrel élek.


    A szüleim még nincsenek 70-esek. Az apukám is rendszeresen sportol. 


    Az edzőteremben 50-es, 60-as csajok?, nénik? (egy biztos nyugdíjas nagymamák, szintén koruknál sokkal fiatalabbnak néznek ki) nem bírják a saját korosztályukat, mert a téma az itt fáj, ott fáj. Ki mire, mennyi gyógyszert szed. Azt mondják, érzik a halál leheletét a sok panaszkodós korukbeliekből. 


    Az biztos még a gondolkodásuk is teljesen más, mint az orvoshoz járkálós magukat temetőknek.


    Na, jól elkanyarodtam az alap témától, de lehet mégsem, mert a testi jólét/jóllét, azért hozza magával a szellemi nyitottságot is. Szerintem.


     

    előzmény:
    Sissi52 (80)
    2016-10-09  19:19
  20. 2016. október 9. 19:5882.

    Pont a multkor volt ez tema egy masik topikon.


    En abszolut nem hiszem, hogy egy egyetemi felveteli a legjobb, leghitelesebb szelekcio. Szerintem pont eleg leszukitett es nagyon is mesterseges rosta.


    Sokkal inkabb abban hiszek, hogy igenis hadd tanuljon, aki akar, es majd a diploma utan eldol a valos megmerettetesek soran, ki az, aki boldogul is vele, ki az, akinek tenyleg azon a palyan, azon a teruleten a helye.

    előzmény:
    etilany (78)
    2016-10-09  18:48
  21. 2016. október 9. 19:2181.

    Csak tanuljatok, tegyetek az eleteteket boldogga, ha tudjatok. Ha ma 30 eves vagy, szamold ki, hany eved van meg, amit jobban elhetsz, mint ma, ha mondjuk elelsz 80 eves korodig? Meg kevesebbert is erdemes. Ha nem te, mondd azoknak, akikert a topic szol.

  22. 2016. október 9. 19:1980.

    Persze, fiatalosak, szepek, udek, plane, ha meg nem ment ferjhez, nem szult gyereket. Egeszsegi problemaja meg mindekinek van, kinek kisebb, kinek nagyobb. A leepulessel jaro betegsegek normalis esetben 70-hez kozeledven jonnek elo. De elofordulhatnak igaz, fiatalkorban is, de akkor meg nem csostol. Es igen, gyogyszerrel kordaban tarthatok, es attol meg lehet elni es virulni. Pl akik gyerkekkortol cukorbetegek, azok sem rozogak, pedig oket aztan egesz eletukben gyogyszer tart eletben. Aki ma karog, annak holnap rengetegfele betegsege derulhet ki.

    előzmény:
    Róza555 (76)
    2016-10-09  12:01
  23. 2016. október 9. 19:1379.

    Ja, volt baratnom lanya is eletmuvesz volt. Egyetem utan osszeallt egy joval idosebb pasival, aki 'muveszlelek', kulonfele varosokban dolgozott. A csaj nem ment el dolgozni, inkabb szult egy gyereket. Osszekoltozott az anyjaval, aki gyakorlatilag 'nevelte', penzelte a gyereket. Hogyaszongya: Gyere anyu vegyunk ruhanemut a gyereknek. A csajszi mindent kivalasztott, az anyja mindent kifizetett. A nagyi 'nevelte' a gyereket, aki pl masfel eves koraban egyedul atment szomszedolni, este 10-ig a kutya sem kereste. A gyerekkel meg a szomszed a hazban fellelheto osszes edesseget megetette akkorara. A csajszi eljart bulizgatni, mint lanykoraban, majd rajott, hogy neki 'tovabbkepzesre' van szuksege, amikor sosem dolgozott. Eljart tehat 'tanulni'? masik varosba, ott is aludt. A volt baratno ram haragudott, amiert megemlitettem, mifele szomszedok az ilyenek, meg majd meg o lesz a hibas, hogy falaz a lanyanak, aki oszerinte eletmuvesz. En szakitottam vele, nekem egy ilyen no nem baratno.


     

    előzmény:
    etilany (77)
    2016-10-09  18:34
  24. 2016. október 9. 18:4878.

    Lehet, hogy kiszámolták, hány vezetőre stb lesz szükség, de sajnos a rendszer szépséghibája nem csak az volt, hogy azok is bejutottak, akiknek protekciójuk volt, de eszük nem, hanem olyanok nem jutottak be, akiknek minden adottságuk meglett volna adott pályára, éppenséggel csak "nem megfelelő" volt a  családi háttér "rendszeridegen" ugyebár....


    Ennek ellenére az igaz, hogy erősebb volt a  szelekció és végülis minden hülyegyerek nem jutott be egyetemre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (47)
    2016-10-08  09:43
  25. 2016. október 9. 18:3477.

    Hááát, azért én ismerek egy életművészt.... Már 40+ de nem hogy család, vagy feleség, még tartós kapcsolata sincs, mert egyszerűen nincs olyan nő, aki tartósan hajlandó együttélni vele. Tündéri pofa, isteni a  humora, piszok jó haver...de komolyan venni nem lehet, mert számítani sem lehet rá igazán. Ma ezzel foglallkozik, holnap azzal. Egyébként meg nem érti, miért pattan le mellőle egy-két hónap után minden nő :). Szóval csak óvatosan az életművésszé neveléssel. Egyébként meglátásom szerint arra születni kell:).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (46)
    2016-10-08  09:24

Címlap

top