Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elmennétek így?

FB#1031323386918961
Létrehozva: 2016. október 3. 14:56

Anyósomék házassági évfordulójáról van szó. 


Előzmény : férjem külföldön dolgozik, ritkán van itthon. Most épp itthon van három hetet. 


Anyósom 46. szülinapja egy hónapja volt. Mivel férjem még nem utalt nekünk pénzt, ami volt az meg elment váratlan kiadásra, az anyjának egy sálat és egy doboz bonbont vettem csak. Gondoltam majd kap még hozzá valamit, de aztán így maradt a dolog. 


Kislányom hó végén volt 3 éves. Biciklit kért, amit anyós már jó ideje bevállalt, mondván hogy úgysem tud srmmi értelmeset venni. Így mi nem vettünk biciklit, ellenben a kislányomnak folyamatosan volt mondva hogy megkapja a szülinapjára. Erre amikor ünnepeltünk bicikli sehol és kapott helyette egy tábla csokit meg egy plüss figurás kulcstartót. Mondván, hogy váratlan kiadás volt, ne haragudjunk. (Szó szerint amit én is mondtam) Nyilván a gyerek csalódott volt. Férjem számon kérte hogy miért nem szólt ha nem volt pénze mert akkor megvettük volna mi. Erre kibökte hogy " A feleséged is azzal tisztelt meg hogy adott egy kalap szart ". Szerintem gusztustalan, hogy a gyereken áll bosszút az én figyelmetlenségem miatt. 


Jövő héten lenne a házassági évfordulójuk. Szívem szerint el sem mennék. Ajándékot pláne nem vinnék. Férjem szerint abból harag lenne, mert nagy családi esemény lesz. (Képmutató bánya, mindenki tudja hogy halott a házasságuk )

  1. hus
    hus
    2016. október 3. 22:02101.

    Az mas,  hogy te belevtted magad, de itt most a topkindito eseterol beszelunk. Azzal kapcsolatban irtam amit irtam.


    A masodik mondattol irtam azt, amikor hiaba vagy igazsagparti, ha igazsagtalanul jarnak el a gyerekeiddel szemben.


    Itt a kicsi gyereket hasznaltak fel a kettojuk kozotti "belso haborura".


    A topikindito csaladja adott. Nem gondolnam, hogy


    "csak megpróbálnak úgy tenni, mintha szép nagy boldog család lennének (lásd. nagy közös házassági évfordulózás, erre mindenkinek valami baja van a másikkal)" hiszen a topikindito irta, hogy nem titok az amit az anyosarol ir, hiszen megmondta ezt neki is.


    A csalad attol csalad, hogy osszejonnek unnepelni kulonbozo alkalmakat egyutt, amikor valaki egyutt akar lenni szeretteivel.


    A csalad az olyan, mindenkinek baja lehet  a masikkal, ahogy irod, csak kulonbozo modon reagalhatnak.


    Ha meg nem birnak ki egyutt egy par orat a gyerek erdekeben, akkor mirol is beszelunk?  Jobb-e az a gyereknek, ha nem az erdeket nezik? Hiszen meg pici es szereti latni o is egyben a szeretteit.

    előzmény:
    évi* (96)
    2016-10-03  20:50
  2. 2016. október 3. 22:01100.

    attól tartok egy ilyen mama visszadobná a labdát.

    előzmény:
    etilany (97)
    2016-10-03  20:59
  3. 2016. október 3. 21:0699.

    Igazad van, színjáték itt minden. Sajnos én mindig ilyen voltam, a békességért mindent, meg söpörjük a szőnyeg alá. A férjem ugyanilyen. Anyósom meg amolyan "úgyis az lesz végül, amit én akarok " típus, így mindenki neki próbál megfelelni. Csakhogy nekem ez jó ideje már kellemetlen. Egy ideig tényleg színleltem, ahogy csak tudtam "Igen Anyós, jó lesz az úgy Anyós" Miközben baromira nem tetszett, amit kitalált. 
    De náluk mindenki ilyen. Sógoromék is. Férjem is. Egyedül após nem hajlong anyós előtt. És ő nyitotta fel a szemem, hogy nekem sem kell ezt tennem, ha nehezemre esik. Sajnos férjem mindig a "hagyd rá anyámra, ha ő ettől boldog" szlogennel jött én meg meg akartam felelni a férjemnek is. 
    És valóban színjáték minden. A kapcsolatunk anyósommal. Mert ha együtt vagyunk valahol, mi vagyunk a tökéletes anyós-meny páros. A férjemmel mi vagyunk a boldog házasok, holott akkor vagyok a legkiegyensúlyozottabb amikor nincs itthon. 
    És sokszor még magam előtt is színlelek, mert magamnak is csak ritkán vallom be, hogy egyedül a már előrángatott szeretőm előtt nem kellett színlelnem. És hogy engem ez boldoggá tett.
    Csodálom azokat az embereket akik mernek őszinték lenni magukkal és másokkal, anélkül hogy meg akarnának felelni a világnak. Valahol ez lehet a boldogság kulcsa.

    előzmény:
    évi* (96)
    2016-10-03  20:50
  4. 2016. október 3. 21:0498.

    Annyira "bírom" az ilyent. Nyit valaki két topikot két teljesen eltérő témában, és ahelyett, hogy a  témába vágóan írnál, nekiállsz firtatni, hogy miket írt a  másik topikban. Nem lehetne, hogy ha téged az a téma érdekel és nem ez, akkor ott tedd fel a  kérdéseidet és oda írd a  megjegyzéseidet?

    előzmény:
    york (72)
    2016-10-03  18:51
  5. 2016. október 3. 20:5997.

    Te valamit nagyon egyoldalúan látsz.Mégis milyen nagymama az, aki az unokáján bosszulja meg a vélt sérelmét. Papolsz a szerető nagyiról. Hol az a  nagy szeretet, amikor beígéri a  biciklit, aztán nincs bringa és még a  képükbe is vágja, hogy mindezt azért, mert a  menye egy xart vett neki szülinapra...........amit nem is igazán értek, mert miért ne lenne megfelelő ajándék egy szép sál és egy bonbon (jó, lehet, hogy nem túl fantáziadús, de azért xarnak nem nevezném).


    Ha ilyen bunkó volt az anyós, hogy átverte a  saját unokáját, hát csak magyarázkodjon ő, hogy miért nincs bringa. Évihez csatlakozva én is azt mondanám a  gyereknek, nem tudom mi történt, kérdezze a  nagyit, hogy miért nem kapta meg a biciklit. Ígya  nagyi lehetőséget kap, hogy mondjon, amit akar, kerekítsen olyan történetet, ami a saját szájíze szerinti.

    előzmény:
    hus (86)
    2016-10-03  19:51
  6. 2016. október 3. 20:5096.

    Nem a nagyi-unoka kapcsolatra értettem, hogy rövidtávú, hanem bármilyen játszma előnyére.


    Tudom, más vagyok, mint a nagy átlag, de én nem olyan módon védem a gyerekeimet, hogy megkímélem az igazságtól. Vannak sz... dolgok az életben, aminek sajnos néha jobb elébe állni. Akár egy konfliktus, és akár a családdal. Láthatjuk, hogy TI családjában hova vezet a látszat-béke és a játszmák. Mindenki szenved tőle, csak megpróbálnak úgy tenni, mintha szép nagy boldog család lennének (lásd. nagy közös házassági évfordulózás, erre mindenkinek valami baja van a másikkal)

    előzmény:
    hus (89)
    2016-10-03  19:58
  7. 2016. október 3. 20:3495.

    Apropó, "fb néven ". Tudja valaki hogy lehet nevet változtatni? 

    előzmény:
    deborah22 (92)
    2016-10-03  20:07
  8. 2016. október 3. 20:3394.

    Az hogy mit írok anyósomról az nem gáz. Megmondom a szemébe is bármikor. A másik kérdésem ellenben nem lenne jó ha rossz füleket találna meg.

    előzmény:
    deborah22 (92)
    2016-10-03  20:07
  9. 2016. október 3. 20:0993.

    Fogjuk rá. Sosem tudni mikor derülnek ki dolgok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (91)
    2016-10-03  20:03
  10. 2016. október 3. 20:0792.

    ..ez már múltkor is feltűnt, hogy itt nicknevek azt állítják, hogy az egyik ismeri a másikat. 


    honnan az anyámból ismernélek?? 


    és ha ismernélek, mert pl te vagy mari, az ismerősöm, aki panaszolta nekem az anyósát és a 3 vagy 4 éves gyereke sztoriját, és felismerem itt a sztorit, szaladok anyósodhoz és megmutatom neki, hogy nézd már ica, a menyed fb néven miket ír rólad? de nehogy elmondd neki, hogy én mondtam el. 


    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

    előzmény:
    FB#1031323386918961 (88)
    2016-10-03  19:57
  11. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. október 3. 20:0391.

    Üldözési mániád van?

    előzmény:
    FB#1031323386918961 (88)
    2016-10-03  19:57
  12. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. október 3. 20:0190.

    Nem igazán megy nekem ez a ferdítés.


     


     


    Hogymi?

    előzmény:
    FB#1031323386918961 (88)
    2016-10-03  19:57
  13. hus
    hus
    2016. október 3. 19:5889.

    Evi, Evi, egy nagymama es unoka kapcslata  nem lehet rovidtavu, esetleg valamilyen tragedia kozbe nem jon.


    A gyerekeidet neked kell legjobban vedeni egy eleten keresztul, lelkuket is. Ha felnonek es az elet nem azt produkalja veluk kapcsolatban, ahogy te szeretned, felulirod es megmaradsz igazsagpartinak, de a fajdalmukon azert probalsz segiteni, azt  gyongiteni.  Barkivel szemben.


    Hiszen anyjuk vagy, jo anyjuk vagy.

    előzmény:
    évi* (85)
    2016-10-03  19:50
  14. 2016. október 3. 19:5788.

    Nyilván próbáltam következetes lenni. De a két életkor közül az egyik a valós és tévedésből azt írtam. Nem igazán megy nekem ez a ferdítés. 


    De inkább legyen kamuszagú mint levágós hogy ki is vagyok. Elég sok olyan infó derült ki rólam amit nem kéne hogy ismerősök is tudjanak. Kicsit össze is kaksiztam magam egy pillanatra hogy esetleg te ismersz valahonnan, de egyre biztosabb vagyok hogy ben így van 😀

    előzmény:
    deborah22 (87)
    2016-10-03  19:52
  15. 2016. október 3. 19:5287.

    én nem nyomozok, hanem feltűnt. ennyi. a fb profilod meg nekem aztán hiába linkeled, nekem NINCS. 


    az adatokat megváltoztathatod, de akkor tedd az elején és tarts ki amellett. így kamuszagú. 

    előzmény:
    FB#1031323386918961 (83)
    2016-10-03  19:25
  16. hus
    hus
    2016. október 3. 19:5186.

    "Csak tudod azt nem értem, h éldegéljük a rövid kis életünket es nem lehetne ezt azokkal tölteni akiket szetetünk es viszont??? "


    Igen, igy igaz, DE egy anyanak figyelembe kell venni a gyereket IS. Ezen keresztul a ferjet is.


    Ha a topikindito  gyereke es az anyos kozott egy igazi jo es szeretettteljes kapcsolat van, akkor egy "hibaert" (nekem mas a velemenyemerrol)  a gyermeke fejlodesenek  erdekeben  barhogy is tortent, neki kellene magyarazatot talalni, ha a nagymai nem szolt semmit, hogy miert nem jot a bicigli. Hiszen ha 3 vagy 4 eves a gyerek, abba nem szabad belenevelni egy eset miatt a haragot a nagyszulok ellen. Lehet az anyos a legnagyobb boszorka,ha ok ketten egy jo kapcsolatban  vannak es szeretik egymast.


    Te elkepzeled, hogy ha a nagyi szereeti az unokajat min kellett keresztul mennie azon a napon?  Ugye nem. Soha ne kerulj olyan helyzetben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (78)
    2016-10-03  19:07
  17. 2016. október 3. 19:5085.

    "Sajnos" abszolút alkalmatlan vagyok a játszmákra, főleg hogy azt látom, hogy max rövidtávú haszna lehet. Elég találóan egy ismerősöm keményvonalas igazságpártinak nevezett. :-)

    előzmény:
    hus (58)
    2016-10-03  18:19
  18. 2016. október 3. 19:4184.

    Apósom szokott átjönni. De sajnos anyós is jön vele mint egy pincsi kutya. Néha beugrik munka után vagy helyett  (saját maga osztja be a munkaidejét ). Elviszi a kislányt fagyizni vagy játszótérre. Anyós is el szokta vinni olykor, nem mondom hogy nem. Olyan is volt többször, hogy szólt hogy szabadnapos, ne vigyem oviba mert átviszi magukhoz. Szereti a gyereket és ez kölcsönös. Tehát azt nem mondhatom hogy rossz nagymama. Csak vannak ilyen dolgai.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (82)
    2016-10-03  19:24
  19. 2016. október 3. 19:2583.

    Az van , hogy részletkérdés. Nyilván megváltoztattam néhány lényegtelen  adatot. Hogy miért annak oka van. Sőt, lehet hogy anyósom is már 50. 


    De tudod mit, mindjárt linkelem az fb profilom és akkor csekkolhatod hogy 3 vagy 4. 


    Imádom az ilyen nyomozokat. Na az ilyenek miatt próbálok úgy változtatni hogy ne ismeren rám a szomszéd vagy anyósom barinője. Vagy talán mégis csak az egyik pletyitársa vagy? 

    előzmény:
    deborah22 (79)
    2016-10-03  19:09
  20. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. október 3. 19:2482.

    A nyugi csakis rajtad múlik. Nem találkoztok - nincs probléma. Apóst meg néha áthívhatod magatokhoz, unokázik, kap egy pofa sört (fröccsöt) és elbeszélgettek.


    Mi pl hívtuk apóst (anyóssal nem beszélünk) de az meg egy pöcs. Ha neked jófej após akkor nem muszáj megszakitani vele kapcsolatot, de anyós kikerülhetne a képből. 

    előzmény:
    FB#1031323386918961 (81)
    2016-10-03  19:16
  21. 2016. október 3. 19:1681.

    Apósom jó arc. Vele jól mégértjük egymást. Sokkal inkább mint anyóssal. Többek közt ez is az oka annak, hogy anyósom nem kedvel.  Mikor még náluk laktunk, megkért hogy figyeljem a férjét. Mennyit jár el, van-e vele valaki, kivel találkozik amikor bevisz engem a városba, vannak-e furcsa telefonjai stb. Én ezt azonnal visszautasítottam, mondván hogy nem leszek a spiclije. Majd később nyugtázta hogy én tudok valamit csak nem mondom el neki. Na ekkor utált meg. 


    Én meg ekkor kezdtem rágni férjem fülét hogy az addigi spórolt pénzünket tegyük bele egy lakásba és vegyünk fel hitelt. Azt hittem így majd nyugi lesz. De nem úgy néz ki.

    előzmény:
    hus (73)
    2016-10-03  18:53
  22. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. október 3. 19:1280.

    Nem vagyunk egyformák.


    Nálam nem értékfüggő, h örülök-e az ajándéknak.


    Mi anyukámnak múltkor egy tál különleges gyümölcsöt vettünk. Azt hiszem 5000 ft lehetett. De rettentően örült neki, napokig dicsekedett a báratnőinek.

    előzmény:
    Dnanga1 (76)
    2016-10-03  19:04
  23. 2016. október 3. 19:0979.

    KAMU!!!!!figyeljetek már! a topikindító azt sem tudja, hány éves a gyereke! az indítószövegben írja, hogy a kislány hó végén volt 3 éves. a 41-es hozzászólásában már kiírja, hogy négyéves.


     


    most akkor mi van? 


    vagy tán' az lesz a magyarázat, hogy betöltötte a 3-at, akkor már lehet 4 évesnek nevezni???

  24. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. október 3. 19:0778.

    Oké,ez egy fura eset, vannak emberek. 


    Csak tudod azt nem értem, h éldegéljük a rövid kis életünket es nem lehetne ezt azokkal tölteni akiket szetetünk es viszont??? Én legalábbis így gondolom. Ha valaki métely az életemben, akkor lapát. Jobb nélküle.


    Ěrom ezt úgy h az az érzésem anyóspajti pici fiacskája sincs a legjobb viszonyban az anyjával, ha még a szülinapja sem jut időben eszébe..

    előzmény:
    hus (73)
    2016-10-03  18:53
  25. hus
    hus
    2016. október 3. 19:0677.

    "


    És igazad van, ő nem tudja hogy ez nem róla szól hanem rólam.  Ő csak azt érzi hogy ŐT becsapták. És tőlem várja a választ . És nekem kell elmagyaráznom, hogy a mama nem hazug, csak hát. ..tényleg, miért is nincs bicikli? És akkor én hazudjak valamit. És másnap korán rittyentsek egy biciklit. És mondjam hogy a mama vette. 


     


    És még én vagyok a szar. Na kössz ."


    Te elmentel es masnap megvetted a biciglit? Mert most nem ertem pontosan. Vagy csak irtad, hogy azt kellett volna csinalnod?

    előzmény:
    FB#1031323386918961 (56)
    2016-10-03  18:13

Címlap

top