Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elmennétek így?

FB#1031323386918961
Létrehozva: 2016. október 3. 14:56

Anyósomék házassági évfordulójáról van szó. 


Előzmény : férjem külföldön dolgozik, ritkán van itthon. Most épp itthon van három hetet. 


Anyósom 46. szülinapja egy hónapja volt. Mivel férjem még nem utalt nekünk pénzt, ami volt az meg elment váratlan kiadásra, az anyjának egy sálat és egy doboz bonbont vettem csak. Gondoltam majd kap még hozzá valamit, de aztán így maradt a dolog. 


Kislányom hó végén volt 3 éves. Biciklit kért, amit anyós már jó ideje bevállalt, mondván hogy úgysem tud srmmi értelmeset venni. Így mi nem vettünk biciklit, ellenben a kislányomnak folyamatosan volt mondva hogy megkapja a szülinapjára. Erre amikor ünnepeltünk bicikli sehol és kapott helyette egy tábla csokit meg egy plüss figurás kulcstartót. Mondván, hogy váratlan kiadás volt, ne haragudjunk. (Szó szerint amit én is mondtam) Nyilván a gyerek csalódott volt. Férjem számon kérte hogy miért nem szólt ha nem volt pénze mert akkor megvettük volna mi. Erre kibökte hogy " A feleséged is azzal tisztelt meg hogy adott egy kalap szart ". Szerintem gusztustalan, hogy a gyereken áll bosszút az én figyelmetlenségem miatt. 


Jövő héten lenne a házassági évfordulójuk. Szívem szerint el sem mennék. Ajándékot pláne nem vinnék. Férjem szerint abból harag lenne, mert nagy családi esemény lesz. (Képmutató bánya, mindenki tudja hogy halott a házasságuk )

  1. 2016. október 12. 18:54551.

    A férjem abszolút alkalmas a házasságra és az együttélésre. Biztos vagyok benne hogy bármelyik nőt boldoggá tudná tenni. Bármelyiket, aki szereti. Az sajnos nem én vagyok.


    Amikor pedig anyósomat negatív jelzőkkel illetem, az azért van mert eltekintek attól a tenytől, hogy felnevelt két gyereket. Akkor is ha az egyik a férjem. Mert ettől még nem lesz jobb ember. Attól hogy a gyerekeit szereti, még másokkal lehet utálatos. Attól hogy anya, még kétszínű. Apósom is csodálatos apa, de attól még megbízhatatlan férj és pocsék társ. 


    De még egy példa, hogy a gyerekre sokszor a környezete jobban hát mint a szülő. Gimnazista srác. Anyuka óvónő, másodállásban hittan tanár. Egy angyal, de tényleg. Kedves, türelmes. A srác barátai beképzelt sznobok. A srác meg egy igazi kis patkány. Pont mint a barátai. Nem mint az anyja.

    előzmény:
    Nikita 666 (540)
    2016-10-12  17:03
  2. 2016. október 12. 18:50550.

    Én ezt a hölgyet nem ismerem, ő sem engem. Így nem is érdekel. Kizárólag az irritálja, hogy valaki olyasmit ér el, úgy él, amelyet még elképzelni sem tud. Sokan vannak így. Ráadásként nem bírják elviselni azt, hogy szembesítem őket a baklövéseikkel. Egy idő után elfogynak az érveik, és jön az hogy én egy utolsó, buta riherongy vagyok. Ha figyelmesen visszaolvasod hogy mi történt, akkor pontosan látod hogy hol fogytak el az érvei. Autóval rátettünk egy lapáttal, az adta meg a végszót. X IQ alatt Autóval és Mozdonnyal bárkit az őrületbe kergetünk.


    Nem csak velem művelik, az általánosítás helyett személyeskednek. Én direkt nyitottam emiatt topicot kábé két hete, ott lehet engem gyalázni ahelyett, hogy más topicokat tennének tönkre. Oda valahogy egyik sem merészkedett be. És tudod miért? Ismerik a stílusomat, tudják hogy hűvös, nyugodt hangnemben eresztenék golyót a fenséges kufferukba.

    előzmény:
    Jucigirl (547)
    2016-10-12  18:23
  3. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. október 12. 18:49549.

    Én nem sertegetek senkit. Vélemény. Tilos?


    Ja, tudom, nálad nincs lejjebb. Azt nem tudom hova születtél, de többször ecsetelte, hogy kivakarózott prózai lettél. Ez meg nálam a lentnél is lentebb van.


    Kinek a kurvája vagy most  kicsiszivem, hogy ilyen hejjdenagy némbernek képzeled magad?


    Sajnos,aki hazugságokkal akar kitűnni a tömegből az sosem vezet jóra .

    előzmény:
    Nikita 666 (548)
    2016-10-12  18:27
  4. 2016. október 12. 18:27548.

    Hazug vagy. És önámító is.


    Nem tudom léteznek-e kölkeid. Szerintem nem. 


    De hogy fogalmad sincs, hogy működik egy család, abban biztos vagyok. Lehet, neked nem is volt? 


    És látom a hsz-emre képtelen voltál válaszolni. Csak mert hazug vagy. Nem tudsz semmire válaszolni.


     

    idézet:
    újvagyok (544)
    2016-10-12 17:47:41

    Próbáld meg észrevenni magadat.


    Nem azért nem válaszoltam mert bármiben is igazad lenne, hanem azért nem, mert te azok közé tartozol, akiket én nagy ívben kerülök. Nem te tehetsz róla, te "oda" születtél, én "ide". És már ez az apró tényező elegendő ahhoz, hogy mások gyermekeit kölöknek nevezd, másokat hazugnak titulálj.


    Azt próbáld észrevenni, hogy minél keresetlenebb szavakat vágsz hozzám, annál lejjebb süllyedsz. Semmi baj, van még lejjebb, tudom.


    Egy dolgot viszont nem értek. Én már szóltam neked régebben, ne kóstolgass. Pontosan érzed hogy nem kellene, mégis belesétálsz az ördögi csapdáimba. Vitatkozol. Velem. Jelzőkkel illetsz. Engem. Jó ötletnek tartod?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (544)
    2016-10-12  17:47
  5. 2016. október 12. 18:23547.

    Az oda -vissza sértegetésre gondoltam. Nyilván te sem vagy hajlandó eltűrni hogy veled úgy beszéljenek. De mivel ebben a tobikban nem látom előzményét hogy így beszéltek egymással, gondolom messzebbre nyúlik ez vissza és személyes problémátok van egymással. Melynek megoldása privátban lenne elegáns vagy egymás teljes figyelmen kívül hagyása. Ha már a jólneveltségről meg a stílusról van szó. 

    előzmény:
    Nikita 666 (542)
    2016-10-12  17:14
  6. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. október 12. 17:53546.

    Általában a gazdag családból származók vagy munkával rendelkezők nyúlnak drog után. Mert drága. A panelek között tengődő lepukkant srácnak max technokolra telik..meg tablettás borra..


    Ha valaki mozgott vendéglátós körökben tudhatja: a szakácsok elég nagy része szipákol valamit. Mert azt a pörgés nem lehet másképp bírni.

    előzmény:
    Jucigirl (541)
    2016-10-12  17:05
  7. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. október 12. 17:50545.

    Mi köze ehhez a testvérnek? Nagyon sokszor, sajnos pont a testvér, ami kiváltja az okokat, hogy valaki valamilyen szerhez nyúljon. Mert a francnak kell testvér mindenáron! Gyakori, hogy csak baj van belőle kiskorban. És aki kicsivel is érzékenyebb típus, az rossz útra tévedhet. Pont a hülye testvére miatt. (aki persze normális, csak a szülők nem jöttek rá, hogy nem kellett volna a tesó)

    előzmény:
    Nikita 666 (539)
    2016-10-12  16:52
  8. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. október 12. 17:47544.

    Hazug vagy. És önámító is.


    Nem tudom léteznek-e kölkeid. Szerintem nem. 


    De hogy fogalmad sincs, hogy működik egy család, abban biztos vagyok. Lehet, neked nem is volt? 


    És látom a hsz-emre képtelen voltál válaszolni. Csak mert hazug vagy. Nem tudsz semmire válaszolni.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (543)
    2016-10-12  17:29
  9. 2016. október 12. 17:29543.

    A leírásod alapján ez az ember beteg. Egy jó pszichológust nem lehet átverni. Szerencsétlennek az agyában nem működhetett valami megfelelően.


    Pontos a drogosok jellemzése. Nekem az a furcsa hogy rengeteg ember emocionálisan intenzív, ugyanakkor egy taszítás mögött már nem látják a bajt, segítségre szorulást. Drasztikusan kell eljárni, mert ilyenkor a bajban lévő nem ura az akaratának. Pénzt adni, tartozást kifizetni tilos. Valószínű hogy megverik érte, de ekkor elvágja azt a fonalat, amely a rosszba taszítókhoz köti. Mivel itt senkit nem lehet bedugni sehová az akaratán kívül, egyedüli megoldás az elszeparálás a külvilágtól, akár úgy, hogy fizetnek valakinek aki őrzi a beteget. Egy olyan betegért küzdeni szoktak, aki sérült, fogyatékos, de az egészségeset eltaszítják, mert nem bírják felvenni a kesztyűt a káros szenvedéllyel szemben.


    Megmondom őszintén, nem vagyok abban biztos, hogy én végigcsinálnám. Nálunk elég ha csendben nyugodtan ránézek a gyerekekre, önjavító programot telepítettem náluk. Egyből tudják hogy baj van, és gyorsan korrigálják a hibáikat.

    előzmény:
    Jucigirl (541)
    2016-10-12  17:05
  10. 2016. október 12. 17:14542.

    Autót igen, engem nem zavar ha valaki értelmi analfabéta, netalántán született paraszt, mindenki úgy beszél, nyilatkozik ahogy tud. Viszont igen sokakat zavar a mások mássága, ha valaki valamiben eltér a nagy átlagtól, akár anyagi, akár szellemi szinten. Ha pedig ez még meg van spékelve egóval, önbizalommal, akkor az az ember az átlag számára elviselhetetlen "bugris". Figyeld meg a fórumon, ki kivel haverkodik. Tudod, varjú a varjúnak nem vájja ki. Összetartanak az önmagukat elátkozottnak vélőek ugyanúgy, mint akiknél minden rendben. Nincs keveredés, csak sértegetés. És addig, amíg az egyik csoport leszarja hogy mi van a másik csoporttal, addig kettes számú csoport csendesen mérgelődik, esetleg fennhangon kígyót békát kiállt. Azt pedig ugyebár nem vagyok köteles eltűrni, hogy egy hölgy itt csak úgy lekurvázzon. Joga van hozzá? Igen. De amíg a többiek azt mondják hogy durván, minősíthetetlenül reagálok, addig azt viszont eltűrik, hogy ez a kulipintyólakó keresetlen jelzővel illessen.

    előzmény:
    Jucigirl (538)
    2016-10-12  16:41
  11. 2016. október 12. 17:05541.

    Sajnos sokszor egy ember hiába figyel a testvérére. Főleg ha felnőtt emberről van szó. Akiket én említettem ott a fiú lusta volt. Figyeltek rá, tanultak vele. Ő nem tanult. Ellenben megtalálta azokat a barátokat akik belevitték a rosszba. Tiltották tőlük. Na és? Szart rá. Meglopta az anyjáékat is. Büntették, hordták pszichológushoz  (ahol eljátszotta az angyalt és összevissza hazudozott a szüleiről), fizették a tartozásait, végül egy családtag fel is jelentette lopásért. Én úgy gondolom megtettek mindent. Legalábbis nem tudom mit tehettek volna.


    A drog meg megint mások téma. Arra könnyű rászokni és nehéz kitörni. Jellemzően a csaladtagokat taszítják el először és nagy ívben tesznek rájuk. A segítséget addig fogadják el amíg az a tartozásaik fizetésére korlátozódik. Azt is értem valahol ha sok családtag feladja. 

    előzmény:
    Nikita 666 (539)
    2016-10-12  16:52
  12. 2016. október 12. 17:03540.

    Akkor most állj meg egy pillanatra, és merülj el a részletekben.


    Anyósod gyökér, azt mondod. Habár én ilyen szót nem használnék arra az asszonyra bármilyen is, aki megszülte és felnevelte azt az embert, akit szeretek.


    Ebből adódik hogy: Felnevelte, de hogyan? Megtanította cipőt kötni, étteremben rendelni, de nem tanította meg arra, hogy hogyan viselkedjen két nő között, akik jelen esetben az anyukája és a felesége. A férjed biztosan jó ember, nem kételkedem, de válaszra nem várva kérdezem ... boldog vagy mellette? Boldog vagy vele? Az, hogy valaki jó ember, egyáltalán nem biztosíték arra, hogy együttélésre, házasságra alkalmas.


    És most rendes leszek, a féltékenységre nem térek ki.

    előzmény:
    Jucigirl (537)
    2016-10-12  16:40
  13. 2016. október 12. 16:52539.

    Ez nem ellenpélda. Hogyan létezhet, hogy a családból senki nem vette észre már az elején? A testvér sem? A három diploma csak azt jelzi, hogy valamit megtanult az életben, ennyi. De a testvérére nem tudott figyelni, nem érezte hogy baj van.


     Mindegy hogy milyen családból származik az illető, ha a család tagjai nem figyelnek egymásra, akkor ott nagy gáz lesz, törvényszerű. Nem is a drogról van szó. Félrelépések sorozata. Szerencsejátékok. Bármi előfordulhat kompenzálás gyanánt. A végjáték pedig a kirekesztés, megbélyegzés.

    előzmény:
    trebaci (534)
    2016-10-12  16:05
  14. 2016. október 12. 16:41538.

    Egymás értelmetlen sértegetésével van bajom. 

    előzmény:
    Nikita 666 (536)
    2016-10-12  16:32
  15. 2016. október 12. 16:40537.

    Anyósom meg a férjem pont rossz példa. 


    Anyósom gyökér, de nem a nevelés miatt. A nővére például egy tündér. Anyósom valószínűleg az alaptermészete miatt ilyen. Illetve a boldogtalan házassága is megkeserítette. Hogy férjem féltékenysége eredeztethető-e anyósom neveléséből illetve abból, hogy nem látott soha működő házasságot?  Az már lehet. De még anyósom tényleg gyökér addig a férjem jó ember, a féltékenysége és anyós nevelése ellenére is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (501)
    2016-10-12  13:40
  16. 2016. október 12. 16:32536.

    Miért kellene törölni egy topicot? Ez az élet. Keveredik mindenféle népség, természetes az irritáció oda-vissza. És ezt most vidd át az óvodába. Ugyanez megy. Te azt vallod, hogy tolerálni kell a másikat, hátha jobb lesz a rosszabb. Dehogy. Hiába tanult ember valaki, nincs meg az az alapja, amire építhetne.

    előzmény:
    Jucigirl (529)
    2016-10-12  15:22
  17. 2016. október 12. 16:21535.

    Ilyet én is ismerek. Diplomás, intelligens házaspár. Tényleg nincs velük gond. Két lányuk egyetemet végzett, normális életvitel, rendezett családi élet. A fiuk meg 8 osztályt végzett el. Mindenhonnan kibukott, lógott. Hazudozik, lop, uzsorásoknak tartozik. Ugyanolyan nevelést kapott mind. 

    előzmény:
    trebaci (534)
    2016-10-12  16:05
  18. 2016. október 12. 16:05534.

    Azért tudok ellenpéldát. Egy családból az egyik gyerek drogos lett, a másiknak pedig három diplomája van, dolgozik és van családja, születik hamarosan a második babája.

    előzmény:
    Nikita 666 (525)
    2016-10-12  14:46
  19. 2016. október 12. 16:03533.

    Erről van szó. Nem a pénz határozza meg a dolgokat, hanem az inteligencia. Ennyi.

    előzmény:
    Jucigirl (517)
    2016-10-12  14:32
  20. 2016. október 12. 16:00532.

    Tulajdonképpen a Te gyerekszobádat is vitathatnánk ugye. A másik topikba is mindig bele...... . Nem veszed észre, hogy jó kis beszélgetések folynak, aztán ha megjelensz, elhallgat mindenki. Tudom, a múltkor írtam, hogy én átlépek rajta, de megértem azt is, aki inkább oda se dugja az orrát ilyenkor.


    Mindenkinek van a maga házatáján is...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (505)
    2016-10-12  14:04
  21. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. október 12. 15:33531.

    Úri család?? Mekkora bullshit?!?!?!


    2016-ban nincs úri család! Szerető család van. Nézzük csak, ki is a követendő példa? 


    Talán a példaértékű Józsibácsi a szomszédból, mert minden kedden pontban fél7kor kiviszi a szemetes kukát?


    Vagy a keresztyén mamika a másik utcából, mert ő biza minden vasárnap ott púposkodik a templomban?


    Vagy a gazdagcsalád ahol apuci ugyan tolja a lóvét, de jó ha este 10-re hazaesik a családhoz?


    Vagy az értelmiségi, akinek színházbérlete van?


    Vagy az orbánhívő tökéletes poóóógár?


    Mégis miről beszélsz?


    Te jó család vagy? Úgy gondolod? Mesélj, nagyon kíváncsi vagyok!!


    Nálam a jó család, ahol nyugalom van. Szeretet. Jókedv. Nem nézzük le a másikat, mert az lassabb. Nem tapossuk el a bodobácsot, csak mert ez valaki szerint vicces. Nem lököm fel az utcán a mellettem haladót, mert én_vagyok_a_jani. 


    Nem attól leszel úrinő, mert nem drogozol. De gondolom a múltban te is mindent beszívtál az orbiális bránereken kívül.


    Büdős tahó, köpködő cigányokkal én sem vagyok hajlandó szóba állni. De a barátimtól nem fogok bizonyítványt kérni, ugyanis a viselkedésük alapján választottam őket, nem a családfájuk és a megszerzett papírjaik miatt.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (525)
    2016-10-12  14:46
  22. 2016. október 12. 15:28530.

    Kicsit zavaro? Hm.


    Mindenki ismer mindenkit? Na nem. Csak vannak paran, akik azt kepzelik, es szorjak a fals informaciokat, tragarkodassal, szitkozodassal megfuszerezve. No de hat ez oket minositi mindig ugye.


    Nem tudom, be lehet-e zarni, de a legtobb topik, ahol ilyen topiktarsak megjelennek es elarasztjak ezekkel a szinvonalas hsz-okkal az oldalt szepen csondben kihal, mert egy ido utan nincs kedve normalisan, kulturaltan tarsalgoknak visszajonni.

    előzmény:
    Jucigirl (529)
    2016-10-12  15:22
  23. 2016. október 12. 15:22529.

    Gondolom itt mindenki ismer mindenkit, legalábbis a rendszeres fórumozók. De!


    Az nem baj, hogy a topik témája átment gyereknevelésbe, viszont ez a mérhetetlen oda-vissza sértegetés, személyeskedés számomra kicsit zavaró. 


    Ennek okán kérdezem : be lehet valahogy zárni, törölni egy topikot? Vagy csak várni lehet, amíg magától elcsendesedik? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (528)
    2016-10-12  14:59
  24. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 12. 14:59528.

    Ah, nem kell foglalkozni a vergodokkel. Csak pillants ra, hova zullott a topik. Mitol lenne mervado a velemeny?

    idézet:
    Caithleen (523)
    2016-10-12 14:44:11

    akkor olvassuk a gyerekként csirkeszarban tapicskolót


    aki ma azt játsza, mit ha úriházban szocializálódott volna és micsoda sikeres ember lett


    mert szerencséjére a férje okos és jó sokat keres


    és így neki már nem tanitónéni életetkell élni magyarban


     

    előzmény:
    Caithleen (523)
    2016-10-12  14:44
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 12. 14:51527.

    értem én az idealista női gondolkodást


    csak a tények azt mutatják nem műkszik


    az emberek minősége nem javul


     

    előzmény:
    Jucigirl (524)
    2016-10-12  14:46

Címlap

top