Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sorsfordítás, sűrgősen

ropy
Létrehozva: 2016. szeptember 18. 14:37

Mi van ha nem tudom elfogadni a sorsom,de tenni sem tudok? Mi van ha tudom,hogy mindenért az ÉN a  felelős, mégsem tudok mozdulni? Mi van, ha sem lehetőségem,sem  képességem hogy lépjek  ,de a sors már évek óta  keményen jelez,  betegséggel,hatalmas   lelki pofonokkal, hogy csinálni  kéne vmit? Hasonló gondokkal küzdő,vagy ilyenen átesett személyek véleményére tanácsára lennék kíváncsi,hátha tudunk egymásnak  segíteni.


Előre is köszönöm.

  1. 2016. szeptember 20. 20:0476.

    teljesen igazad van.  tudom milyen vagyok. mi a hibám. mégis reménykedem hogy 1x megtérül ha vki kedves,jóindulatu,segítőkész.


    tudom,hogy nem én vagyok a hibás. de azért születtem ebbe a környezetbe,hogy megoldjam a problémákat. vagy, hogy megéljem ezt a sok fájdalmat.  senki nem tehet teljes egészében a jelleméről..a képességeiről.,a hibáiból. tanulni kéne belőle.  mégis az emberek sok százaléka újra és újra beleesik ugyanabba a hibába,élethelyzetbe. ez azért van, mert még nem oldotta meg. elmenekült előle, vagy más miatt.  nálam inkább az a baj, hogy megakadt a szekér.  ha önzőbb lennék, könnyebb lenne.  ennek ellenére nem akarok az lenni. keresem a többi lehetőséget. vmi talán akad nekem is. de a lélek,a pszicho, mindig is érdekelt. és sokszor látom a sötétet, a gonoszt az emberek arcán. elkerülöm az arrogáns buta embereket,ha tehetem. de sokat fejlődtem már...ezért kell a lélek tudománya. a "földöntúli" tudomány.. én ebben látom a megoldást.láttam olyan embert,aki más lelkével,gondolataival tud azonosulni.  aki érti a felső én hangját.... gondoltam,a hozzászólók talán tudnak ezügyben segíteni.  de sajna néha inkább hülyének nézik az ilyen beállítottságú embereket.  nem panaszkodni akartam,nem is unatkozom.  ezért nem meséltem el életemet.. túl hosszú lenne..  és nem segítene rajtam.. még a rossz természetű,negatív embernek is van jó tulajdonsága,amit értékelni kell.   nem kell elviselni.. nem kell mellette maradni,  de nem kell "leírni" őket.


    persze az említett "ösztönlények",tényleg nagyon lehúzzák az embert.  tényleg csak a saját kis életük érdeklik,el sem tudják képzelni hogy más is van. de azért ilyenek,mert ezt kapták,ilyennek kell lenniük. nem az ő hibájuk.  ők, a hozzájuk hasonlókat kedvelik.velük érzik jól magukat.    a rezgésszintkülöbség.


    köszi a hozzászólást. szép estét kívánok.

    előzmény:
    cosmopolita123 (71)
    2016-09-20  09:16
  2. 2016. szeptember 20. 13:3375.

    Ja, az ilyeneket, mint te meg en, tamadjak a magyarok. Nagybacsim is, hogy milyen magyar mar az, aki elhagyja a hazajat. Es az milyen Magyar, aki hazaszeretetbol ehen hal a sajat Magyar hazajaban? de nem mondtam neki semmit, mert minek? Erti? Dehogy. Egyik se hoz egy karej kenyeret, csak onti a dumat.


    Igen, akinek el kell jonnie, egyetlen 'bune' lehet, hogy miert nem hamarabb.


    Kutya kegyetlen nehez, ezt mindnyajan tudjuk, ezert nem meri rengeteg ember meglepni, ezert, mert gyava. Kitarto kemeny munkaval, tanulassal fel lehet jutni. Fiatalon meg meg sokkal magasabbra. Emlekszem en is, sajat csaladom lenezett, mert hiaba gurcoltem, meg a sajat anyam is azt mondta, hogy en szerencsetlen, elhetetlen vagyok. Nekik szaladt a szeker. Ne mondjam, hogy ma nekem Amerikaban hazam van, diplomam, jo munkam, lanyomnak NY-Europaban szep lakasa, a pesti lakasunk meg ki van adva. Ok meg le vannak pukkanva. Annyi penzuk nincs, hogy eletukben egyszer meglatogasssanak, akar lanyomat EU-ban. En ez evben, minden evben megyek Europaba, ketszer itt utazgatunk USA-ban. Otthon meg a Balatonig is alig jutottam el eletemben. Ultem, sultem egy masfeles panelban. Aaaaaaaaa.


    Valaskor? hadd vigye a kifizetett szovetkezeti lakast, nekem jutott egy masfeles tanacsi, de teto volt a fejem folott. Persze, az is megoldodott. A sivatag azert erdekes, mert valahol egy kutat rejt. A gesztenye ott van, csak ki kell asni. Mindenki a sajat gesztenyejet. Az dobal ram sarat, aki akar, en koszonom, jol megvagyok. Falra borso, ugye borsodomb? Azert van belole domb.


     

    előzmény:
    blake (67)
    2016-09-19  22:41
  3. 2016. szeptember 20. 10:4974.

    Hogy tudd menyire nem a levegőbe beszélek ! 38 évesen 2 gyerekkel hagytam ott a részeges férjemet ,házat ,autókat vezető munka helyet és indultam el más országba munkát keresni albérletet keresni 2 gyereket el tartani fel nevelni újra kezdeni az életet ! És újra kezdtem a semmiből csak a bőröndbe lévő ruháink voltak .Pedig azt a vagyont amit hátra hagytam én kerestem meg mert a férjem amit kereset meg is itta és közbe féltékenykedett mindenkire és a folytonos veszekedés volt az életünk ,.Nem kellett ő sem a vagyon sem . Újra kezdtem éjjel nappal dolgoztam ,tanultam és a fő az életemben a gyerekek voltak . Mert felelős voltam értük ! Volt pasi de csak mind barát mert nekem a gyerekeimet fel kellett nevelni és segíteni kellet és azt nem várhatod egy férfitól sem ! Ma van két sikeres gyerekem a magam ura vagyok és aki az életemben van az társam ! Nem tart el ,nem tartom el és meg van a saját életem .De ezt nem éred el a könyveket bújva és nem éred el ha azt várod hogy mások meg oldják az életed ! Te kell meg oldjad a saját életed ! A lányodat te neveled ...ne hibáztasd hogy olyan mind az apja ...lehet formálni rajta . Sok sikert 

    előzmény:
    ropy (63)
    2016-09-19  19:44
  4. 2016. szeptember 20. 10:2473.

    Beléd törlik a lábukat ? Ne enged lépj tovább ! Élj a saját lábadon ne legyél másnak a lábtörlője ! Igen meg kell élni egy élet helyzetet ki kell lépni valamiből el kell menni dolgozni ha nincs más lehetőség el kell menni albérletbe és tenni kell azért hogy te te lehess . Nem siránkozni kell fel kell állni hidd el másnak sem könnyebb az élet ! Ne az ezotériától várd a mególdást hanem magadtól  .

    előzmény:
    ropy (47)
    2016-09-19  17:05
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 20. 09:1672.

    A számból vetted ki azokat a szavakat/mondatokat. Vannak akik várakoznak.


     


                 Minden nap hogy vége legyen a munka időnek.


                 Minden héten a Péntekre.


                 Minden hónapban a fizetésre.


                 Minden évben a Karácsonyi ajándékra.


                          Egész életükben a boldogságra......

    idézet:
    Sheriff-2 (66)
    2016-09-19 20:54:46

    + irigykedve sóvárognak a másokéra

    előzmény:
    Sheriff-2 (66)
    2016-09-19  20:54
  6. 2016. szeptember 20. 09:1671.

    NA, szal ha nem vagy hibás azért amit kaptál akkor ne erőltesd magadra azt , hogy de mérpedig igenis. Ha nincs módod lépni, vagy olyan helyzet, akkor ne ismételged magadnak, hogy te vagy a béna. Ez minde támadás, ne támadd magad, megteszik elegen hidd el. A sors...régen kíváncsi voltam, hogy mi motiválja ilyen ócska, alja mentalitásra az embereket (őszinte tisztelet a kivételnek), mint pl. nagybácsi, rokonok és hasonló férgek. Rosszul esett, ezért szerettem volna megtatláni az okát. A pzsichológia is ezotéria :) (födön, materiális világon túli), aztén rájöttem, hogy ilyenek-tényleg morálisan nem lehet őket embernek tartani. Ösztönylények, eszek-iszok-alszok-izélek-agresszív vagyok. Nyillván sok a belső mocsok, frusztráció, komplexus amit így kompenzálnak. Egyszerűen kerüld az ilyet. Ha és amint módod van rá. És szeresd magad, (Szabó Pétert érdemes kikeresni a youtubeon).


    Sors: mikor 18 voltam a6zt mondtam nincs. Én alakítom. Most már jó ideje azt hiszem, hogy kapunk kértyákat amikkel jétszhatunk, de ha olyan úton próbálsz jérni ami nem a tiéd, akkor laposra ver a sors, angylok, akármi. Van a cselevésnek, döntéseknek esélye, de sztem van sors.

    előzmény:
    cosmopolita123 (70)
    2016-09-20  09:09
  7. 2016. szeptember 20. 09:0970.

    Hosszú:) Nem szeretem ezt a mindenképpem "megérdemled amit kaptál" kezdetű embertelenségre valló dumát. Lehet, hogy magad provokáltad ki, lehet, hogy nem. Lehet, h jogos ami történik veled, lehet, hogy csak annyi a bűnöd, hogy egy patkényt embernek néztél és szóba álltál vele. Vagy valakivel kedves, udvarias vagy és ezért jó nagy hülyének és baleknak néz. Nem biztos, hogy az aki esetleg igazságtalanuk "kap" még önosrozonia is kell, ami miatt csönnek az önértékelése és "megatnulja" hogy ő értéktelen, egy selejt aki csak ennyit érdemel. Érdemes önmagaddal is jóindulatúnak, szeretetteljesnek lenned. Ha meg azért kapsuz mert kiprovokéltad azt úgy is tudod. A tudattalant vagy lelkiismeretet nem lehet átverni.


    Nálunk az volt a gond, h anyám volt a család megvetett fekete bárány. Kicsi kora óta hülyézték, lenézték stb. Aztán amilyen "hülye" mestervizsgát szerzett a szakmájában és kiváltotta a vállalkozóit, még a kínai bóvli dömping előtt, ruhaiparban és meggazdagodott. Erre nem azt kapta, hogy na mégsem annyira.., hanem meggyűlölték érte (mint mindenkit aki valamiben/általában sikeres). Aztán nagybátyja, már rendszerváltás után átcseszte anyagilag, mert tudott egy jó befektetést. Anya meg megbízott benne mert 1) a nagybátyja 2)felnézett rá, mert ő is felépített azért valamit. Nem kellett volna. Meg még néhány dolgot "elintézett" ő patkénysága. Akkor voltam 16. (szal kur.va sok rosszat tehettem addig amiért megérdemlem...), totális nyomor, kilátástalanság, egyéb ámde súlyos gondok amiket nem részleteznék, család széhullása, idegösszeomlás, pánik betegség, hasonlók. Mellette, nekem legalábbis, tanulni, befejezni a középsulit, aztán pánikbetegséggel elkezdeni az egyetemet, közben orvoshoz jártam hetente, miközben üres volt a hasam, de az egész családé, meg tavaszi cipőben jártunk télen, olykor kabát nélkül. Persze, akik ismertek, rokonok, rúgtak és aláztak, lekicsinyelték a tragédiát (bár volt 1-2 aki szó szerint elsírta magát mikor meglátott minket, ő volt köztük az EMBER), érdekes müódon ehhez képest lepkefing dolgotól ezek padlót fogtak azóta. Sőt!!!! Az utcán vadidegenek, ha látják, hogy kiszolgáltatott vagy, veszélytelen, élni sincs erőd, nem még mnegvédeni magad, azok is kiélik magukat rajtad, ha mésként nem akkor úgy hogy megaláznak, ha mással nem szóval. Na ezekre írtam, hogy lelkinyomorékok! Azt támadják aki kiszolgáltatott, támadják szóval vagy akérhogy. Aztán rokonok csak lestek, hogy nemhogy elpusztultunk volna végre, mi a kiközösítettek, hanem erősebbek lettünk mint ők egykupacba (igaz nem is kaptak ilyen edzést) Ma már én nem szólok hozzájuk, és bár nem szólok khozzájuk durván de éreztetem, hogy most már lenézem őket, mindazért ahogyan hozzánk áltak. Túl sok újat nem lehet már nekem mutatni.


     

    előzmény:
    ropy (51)
    2016-09-19  17:33
  8. 2016. szeptember 19. 23:0369.

    Hu,.szerintem nem jo iranyba haladsz. Kineziologus, inga, kutyafule, elhiszem, hogy erdekel, de majd raersz ezekkel foglalkozni, ha nem kell ott laknod vele. Most ugy akarsz elore haladni, hogy kozben hatra nezel es keresed az okokat. Nem fog menni. Mert elveszi az energiadat a tenyleges cselekvestol es feleslegesen terheled magad. Ra akarsz jonni, miert igy alakult a sorsod, ezt ertem, de vegulis ezek mar megtortentek, hozzamentel, lettek gyerekeid, nem voltal boldog. Most mar nem tok mindegy, miert volt igy? Miert nem fekteted az osszes energiadat abba, hogy a hatralevo eletedben nyugalom legyen? Ezzel tennel a legtobbet magadert.


    Tegyuk fel imadod a lovakat - amig ezt a topikot kigondoltad, ide valaszoltal, ezen gondolkodtal, felhivhattad volna az osszes lovardat, tanyat, hogy keresnek-e embert. 


    Elore megyunk, nem hatra 

  9. 2016. szeptember 19. 23:0368.

    Ha mar eleve eldonotted, hogy az ezo embernek hiszel, higgyel. Gondolom, nem ingyen osztogatja a tanacsait.


    Nem vettem eszre, hogy vitatkoznek.


    Igen, mindenkinek van egy utja, amin neki kell vegigmenni, de ez nem eleve elrendeles, hanem mi valasztunk. Olyan is van, hogy a balhe a nyakunkba szakad, de megint  a mi valasztasunk, hogyan maszunk ki belole, ha egyaltalan kimaszunk vagy egyaltalan ki akarunk maszni.


    Soha nem marhasagok miatt dontottem ugy, ahogy, hanem sajat megfontolasbol.


    Ne hidd, hogy en nem eltem olyan kapcsolatban, amiben a masik meg akart nyomoritani. Kello alkalommal kimasztam belole, lesz ami lesz alapon, megoldom, amint minden mast is, csak minel elobb el innen. Nem tettem merlegre hocineszet, hanem csak egy dolgot, hogy kilepek. Es ki is leptem. Ehhez nem kell semmifele teria vagy teoria. Ha neked kell, meg mindig ott ucsorogsz, ket gyereket is szultel ebbe bele. En nem mondom, miert tetted, neked ugy esett jol biztosan. Most meg itt allsz, nezel ki a fejedbol, es ezt nevezed sorsnak. Jo.


    Engem is meg akartak nyomoritani, de abbol senki nem eszik. nyomorogjon o. Raer. En meg veszem kalapom. Good bye.


    Egeszen nyugodtan megteheted, hogy panaszkodj, a te topikod, ugy iranyitod, ahogy akarod, amig a enelce saskai meg nem jonnek.


    Az OK, hogy miert kellett EZT a nem tom mit, de nem jot valszeg megelned, vilagos, sajat valasztasod a pasi, es az is, hogy mind a mai napig vele elsz. Hogy lehetett volna ez jo is, na ja, de nem lett, evvan. En ehelyett a filozofalgatas helyett egeszen biztosan vennem a kalap kabat borondomet, es futyulok ra, itt sem vagyok.

    előzmény:
    ropy (56)
    2016-09-19  18:18
  10. 2016. szeptember 19. 22:4167.

    Szia. Probalok lenyegretoro lenni. Ha az ember ennyiszer falakba utkozik es van valamifele hajlama arra, keresi a mierteket szellemi uton. De elolvashatod Muller Peter osszes konyvet, tovabblephetsz a buddhizmus vagy a spiritualitas fele, elmelyulhetsz ezekben a dolgokban es szert is teszel valamifele szellemi igenyessegre, de megoldast nem fog hozni. Lepni nem fogsz tole. 


    En 5 eves gyerekkel jottem kulfoldre, regen, mondhatni nem volt mas lehetoseg. 5 evig szenvedtem, kb ugy mint te es elolvastam Isten tudja mennyi konyvet banatomban, maganyomban. Visszagondolva, barcsak elobb jottem volna. 


    Ne gondold, masnak konnyebb volt valtani. Olyan konnyu arra gondolni, hogy hat persze neki konnyu volt, az mas volt,.az regen volt. Ugyanilyen nagyon nehez volt. En szurkolok, hogy minel hamarabb sikeruljon es ne add fel. A dontes mar megvan, mar feluton vagy!

  11. 2016. szeptember 19. 20:5466.

    A számból vetted ki azokat a szavakat/mondatokat. Vannak akik várakoznak.


     


                 Minden nap hogy vége legyen a munka időnek.


                 Minden héten a Péntekre.


                 Minden hónapban a fizetésre.


                 Minden évben a Karácsonyi ajándékra.


                          Egész életükben a boldogságra......

    előzmény:
    serpentine (65)
    2016-09-19  20:19
  12. 2016. szeptember 19. 20:1965.

    Nem értesz!


    Senkit sem tudsz és nem is lehet megváltoztatni és nem is kell az nem feladatod, az az övé. Feladatod, hogy magadat változtasd és majd a többiek erre reagálnak és ez után fogsz változásokat tapasztalni. Addig amíg a külvilágban, más emberekben keresed a hibát addig nem ismered magad, csak azt hiszed, hogy ismered. A külvilág, a többi ember csak tükröt tart nekünk, reagál a mi viselkedésünkre.


    Ha valamit adunk azt elvárások nélkül tesszük, mint ahogy elvárások nélkül kellene élnünk is, mert ha elvárásokkal élünk, akkor azok az elvárásaink már előre meghatározzák és behatárolják a tapasztalásainkat azaz annak teljes lehetőségét.


    Ha akarsz menj, ne függjön senkitől, semmitől, csak a te döntésed legyen. Lehetőség mindig van változtatni, arra nem kell várni, hogy jöjjön, csak a te elméd szab határidőket.

    előzmény:
    ropy (63)
    2016-09-19  19:44
  13. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. szeptember 19. 19:5064.

    Miért csak szökni? Agresszív vagy már annyira ural mentálisan, hogy úgy gondolod, nincs élettered?


     


    Nem lenne könnyű, de van benned erő. 


    Nem kell a tudattalannal kommunikálni. Ha figyelsz magadra, akkor nagyon is tiszta, erős  jelzést fogsz kapni, hogy ennyi volt, elég. Le kell zárni egy szakaszt és elfogadni, hogy új fejezet nyílik az életedben. Vidéken...miért? Figyelj majd a környezetedre. Ha elszántad magad a költözésre, lehet, hogy lesz egy lakás vagy lesz egy munkalehetőség, lehet, hogy nem vidéken. Nyitottnak kell lenni. Nincsenek véletlenek :)

    előzmény:
    ropy (62)
    2016-09-19  19:36
  14. 2016. szeptember 19. 19:4463.

    persze hogy változott.. de a természetet nem lehet megváltoztatni. elfáradtam..  aki mindig bánt,nem tudom szeretni. az önző arogáns viselkedés,hullámzó kedélyállapot, pia..         értékelem benne hogy szorgalmas, jó ember.  csak nem hozzám.  szeret is.. birtokolni..


    már ismerem magam. és nem tudunk beszélgetni. nem tudok vele lenni.. de kell..  mert még hozzá tartozom.


    csak azt várom amit én is adok.  lehet hogy ez túl sok? azért kell mennem.  ha lesz akármi lehetőség, megyek. 

    előzmény:
    serpentine (61)
    2016-09-19  19:08
  15. 2016. szeptember 19. 19:3662.

    rég volt..  de sokat fejlódtem. meg az is könnyebb,hogy felnóttek a gyerekek. már gonddolhatnék magamra is. sokáig vita nélkül el sem mehettem itthonról.. 


    mindenkinek más az igénye,,, itt csak dolgozni lehet lelkifurdalás nélkül. max tévét nézni.  az nem kerül pénzbe.  :-(


    igyekeztem.meg akartam felelni. nem ment. nem vagyok idevaló.


    mókás volt,mikor az egyik hozzászóló találgatott, hogy elkényeztetett,eltartott vagyok..!   sajna már megkaptam ,hogy eltart a férjem.. meg még sok mindent kaptam tőle..részegen.


    én sosem itélkezem..


    lenne párom,ha akarnám.  elvehetném másét.ha akarnám. soknak nem okozna gondot.  én inkább magamat ostorozom,és várom a csodát..


    de menni fogok.  alberlet, majdnem minibálbér vidéken, 2 havi kaució, úgy hogy lehet hogy csak szökni tudnék.  megvalósítható? könnyű?


    bármit próbáltam,nem jött be. én lennék a legboldogabb ha a férjem beleszeretne vkibe.  tudom,vkinek ez élete rémálma. de nekem szabadság lenne.  vannak akik tudnak kommunikálni a tudattalannal. ott lehet a megoldás.


    köszönöm az értékes hozzászólást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (60)
    2016-09-19  19:08
  16. 2016. szeptember 19. 19:0861.

    "nem tudtam megváltoztatni férjem.. "


    - nem is kell. Ha változást akarsz akkor előbb neked kell változni és a külvilág (a férjed is) arra fog reagálni, azaz változni!!!!


    - próbáld meg megismerni magad, Önismeret!


    - ja és a legfontosabb, tanulj meg elvárások nélkül élni


     


     

    előzmény:
    ropy (59)
    2016-09-19  18:53
  17. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. szeptember 19. 19:0860.

    Rendben. Akkor én vettem rosszul az adást, ami az erőszakosságra vonatkozott. De legalább már megnyíltál valamennyire :)


     


    Magadat helyrerakni, ez a legnehezebb része a tanulásnak, de lényegében ez a tanulás maga. 


    A tanulás pedig abból áll, hogy megtanuljuk magunkat elfogadni, a hibáinkkal és az erényeinkkel együtt, megtanulunk a jelenben élni  (nem a múltbéli sérelmeket dédelgetve  és nem a jövőt fürkészve). Megtanuljuk, hogy elköteleződjünk magunk iránt, tiszteljük magunkat, majd szeressük magunkat. Ha erre képesek vagyunk, akkor tudunk szeretetet adni másoknak is, amit aztán viszonoznak. Ha nem,  akkor lehet kijelenteni, hogy nem kapunk szeretet. Ilyenkor kell dönteni, hogy elfogadom-e ezt az állapotot vagy kilépek belőle.


    Ha érdekel az ezotéria, képezheted magad ebben az irányban, vannak szabadegyetemek, tanfolyamok. De a legfontosabb, hogy magaddal legyél harmóniában. Ez pedig azt jelenti, hogy függetleniteni tudod magad a körülményektől és érzéseidben a magad ura vagy. 


    A kineziológia magabiztosságot, határozottságot  és nyitottságot igényel, nem a kezdő szint :) Ha erre alkalmasnak találtattál, az nagyon biztató.

    előzmény:
    ropy (55)
    2016-09-19  18:04
  18. 2016. szeptember 19. 18:5359.

    de. hibás vagyok. nem tudtam megváltoztatni férjem.. hagytam magam hogy rámtelepedjen.elöször szeretetből,aztán kényszerből..  sokszor félelemből..  az EZO segitett, tényleg! tudom már biztosan mit NEM akarok.   és tudom mit szeretnék.. de nem biztos hogy lehet.. és akik rosszak hozzám, a maguk módján szeretnek.ragaszkodnak hozzám.és én tudom értékelni az emberekben a jót..


    tudom,hogy elvesztek azok az évek,amik szépek lehettek volna.tudom.hogy a gyerekeknek is jobb lett volna,ha nem rettegek,görcsölök, több türelmem lett volna. de hiába..  most már tudom mi miből adódik,és a lányomon ugyanezt látom.. olyan mint az apja.. sajnálom,mert ilyen terméstettel sose lesz boldog szerető családja.  és látom,a másik gyerek ugyanúgy érzékeny mint én..


    a családomat nem érdekli igazán hogy mit érzek. az a lényeg,hogy vagyok nekik. a férjem is szeret a maga módján. de nagy a szakadék köztünk. nem az a fajta,akitől inteligens módon el lehet válni, hát még


    kifizetni.(meg miből is?)

    előzmény:
    york (49)
    2016-09-19  17:26
  19. 2016. szeptember 19. 18:3858.

    volt 1 hölgy. jóslással asztrologiával stb.. foglalkozott.  ő mondta,vannak akiknek több jut a szenvedésből.   azt is mondta,h ebben az életemben a szeretet a legfontosabb nekem,és ebben kapom a pofonokat. csak arra vágyom amit én is tudok nyújtani.. senkinek nem leszek adósa.semmit nem kérek ingyen. csak az agressziótól irtózom rendesen. félek.. féltem. de fejlődöm. és egyre durvább pofonokat kapok. ha tudnám miért kapom,mit kell megtanulni ezáltal,és persze hogyan jutok ki innen,  nem gondolkodnék. Hiába olvasok el mindent,amihez hozzájutok,hiába foglalkoztam már több módszerrel(inga,SVT),  nem hallom még a lelkem.  csak fáj. ennyi.  ezért kértem segitséget,hátha tanulok vmit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595600 (33)
    2016-09-18  22:30
  20. 2016. szeptember 19. 18:2957.

    köszi a választ. ez a baj,h hiába tudom mit kéne, nem vagyok képes rá. volta 1-1 terápián,  aminek elvileg alakítani kellene a sorsom,ami nem arra fordul,amerre kéne.. de még nem látom eredményét. persze hogy türelmetlen vagyok.. keresem a kiutat. és szeretni akarom magam. és a környezetem is szeret.. mindenki a maga módján..


    és semmit nem akarok,csak elfogadni az életem.. bármilyen legyen.csak lássam értelmét..  lehet mondani,hogy mit akarok én,lehet sokkal jobb életem van mint sok embernek.   de az az ő harcuk..az ő nehézségeik nekik fájnak.  az enyém inkább lelki..  és nem tudom miért fáj.  házasságom első 10 éve pokol volt. utána gyógyszert szedtem évekig depresszióra,hogy elviseljem.. és a lehető legjobbat kihozni magambol..de az sem megoldás.   már jobb lenne a helyzet. ha most kezdenénk,még tán szeretni is tudnám a férjem.  de már nem akarom. békét lelki szabadságot akarok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595600 (33)
    2016-09-18  22:30
  21. 2016. szeptember 19. 18:1856.

    a házasságom,az életem,ami szerintem sorszerű.. és te gondolom nem hiszel benne,  hagy van 1 utad amit végig kell járni.. amig tanulsz belőle. aztán menni tovább..    ezt is egy EZO ember mondta:   Ha túl sokáig élsz úgy, amit épp hogy csak el tudsz viselni,  megkérgesedik a lelked,és már nem hallod mit tanácsolna.  az elme, az EGÓ veszi át a hatalmat. ha nem hiszel benne,nem vitatkozom veled.


    csak annyit,hogy képzelj el,ha 1 érzékeny szeretetteljes ember él sokáig vkivel,aki érzelmileg zsarolja, akaratára rátelepszik,szeretet címen bírtoklni akarja a másikat,  de magasról tesz az igényeire(nem anyagi).ennyi...    és most lehet mondani hogy: miért hagytad? azért mert harcoltam amig láttam értelmét..    és mindig a másikat néztem.. és mert egyedül voltam...mindig egyedül..Hiába van családom. de nem panasznak szántam a topikot.   az okát keresem,miésrt kell ezt megélnem.

    előzmény:
    Sissi52 (34)
    2016-09-18  22:35
  22. 2016. szeptember 19. 18:0455.

    türelmetlenségre igen..de az is azért van mert már sok volt...! de az erőszak messze áll tőlem. nem tudom kik fórumoznak.  azért a 2 topik,a harmadik,mint mondtam,hiba volt. igazából tanulni szeretnék. a tudat által megteremteni amire a léleknek szüksége van. 1x egy kineziologus azt mondta van rá tehetségem,és segíteni fog. csak előbb magamat kell helyrerakni.  ez sajna elmaradt,   de nem találom a helyem azóta sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (36)
    2016-09-19  11:54
  23. 2016. szeptember 19. 17:5654.

    a 2.topik hiba volt. kezdő vagyok. nem találtam meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (36)
    2016-09-19  11:54
  24. 2016. szeptember 19. 17:5453.

    ez is igaz.


    de azt is mondják,  ha nem nyilik ki az ajtód,lehet hogy nem a te ajtód.


    világgá megyek,boldogságot kergetve,és lehet hogy a küszöbig jutok csak. persze sajnálom azokat akiknek hiányoznék.   de  ha lenne hova


    mennem, mennék.. kénytelen lennék. mert 1x úgyis meg kell tennem.igy van?


    a sors nem megváltozhatatlan.. de vannak benne dolgok,amit nem biztos hogy megkapsz. ha belefeszülsz akkor sem. és van amit akkor is meg kell élned,ha 100 féleképpen próbálod elkerülni.


    1 kineziologus mondta,hogy a sorsunk,hogy mennyre leszel sikeres, 7 éves korunkra eldől..  és ettől kezdve,  egyik hiba hozza a másikat.

    előzmény:
    Sushi (39)
    2016-09-19  14:18
  25. 2016. szeptember 19. 17:4252.

    ez igaz.   ver rendesen.  olyan érzés,hogy megfulladsz.. nem bírod. pedig van munka,van mit enni.. de amit még el kell végezned,megélned,az nem ott van..   de legalább mutatna reményt is.. nehogy egyik gödörből a másikba essünk.  etzt hívom sorsnak..


    fura.. mintha úgy éreznéd,hogy nálad emberileg 100x rosszabb emberek bántani zsarolni,zsarnokoskodni akarnak feletted..  menekülnél ebből a közegből.. és nem veszem fel a kesztyűt. képtelen lennék lesüllyedni erre a szintre. 


    lelki nyomorultság?  ezen még nem gondolkodtam.. inkább tenni vmi jót,értelmeset,  legyen értelme élni.  

    előzmény:
    cosmopolita123 (40)
    2016-09-19  14:37

Címlap

top