Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sorsfordítás, sűrgősen

ropy
Létrehozva: 2016. szeptember 18. 14:37

Mi van ha nem tudom elfogadni a sorsom,de tenni sem tudok? Mi van ha tudom,hogy mindenért az ÉN a  felelős, mégsem tudok mozdulni? Mi van, ha sem lehetőségem,sem  képességem hogy lépjek  ,de a sors már évek óta  keményen jelez,  betegséggel,hatalmas   lelki pofonokkal, hogy csinálni  kéne vmit? Hasonló gondokkal küzdő,vagy ilyenen átesett személyek véleményére tanácsára lennék kíváncsi,hátha tudunk egymásnak  segíteni.


Előre is köszönöm.

  1. 2016. szeptember 19. 17:3351.

    mi volt a baj? tudom mindenkinek a saját útja nehéz. és azt mondják Isten nem bottal ver.  mindenki ott kapja,ahol a legjobban fáj.úgy érezzük igazságtalanul..

    előzmény:
    cosmopolita123 (42)
    2016-09-19  14:43
  2. 2016. szeptember 19. 17:3050.

    igen. érzem néha én is. de nem húzom fel magam rajta,


    még a pszichiáterek is csak támadnak, vádolnak. ismerem a hibáimat.a gyengeségeimet.  mindenki boldogságot akar. de én nem minden áron.


    néha bántó a durva vádaskodás..  de mint mondtam,nem vagyunk egy szinten. mindenkinek másra van szüksége.  nem vitatkozom senkivel.


    hapsit kaphatnék talán bármennyit. talán lenne aki eltartana..  de társ..az nem terem bárhol. addig inkább egyedül lennék.   ha a férjem elengedne, (de hülye lenne)  tisztességesen ki tudna fizetni,(ha lenne miből), ha nem a békés elválást támogatnám...stb


    de én már csak ilyen vagyok.. és meg tudnám védeni magam a hangoskodókkal szemben is.. már akit érdekel a véleményem..(vagy inkább elkerülöm a durva embereket )  de a béke nekem többet ér. a saját békém.


    egyet értesz?


    igazából a spiri hozzáállás érdekelt volna,de nem sokan olvashatják.  köszi a rokonszenvet. szép napot neked.

    előzmény:
    cosmopolita123 (44)
    2016-09-19  14:51
  3. 2016. szeptember 19. 17:2649.

    Az őszinteséggel hogy állsz?


    Önmagaddal, családtagjaiddal, vagy akár felénk, akik olvasnak téged.


    Szerinted te nem vagy felelős (ludas) abban, hogy évekig játszmázásokkal töltötted az idődet?

    előzmény:
    ropy (48)
    2016-09-19  17:13
  4. 2016. szeptember 19. 17:1348.

    igaz..  olvastam kicsit tőle.


    de az elvárás az régebbi.  senkitől nem kérek többet,mint amit én nyújtani tudok.  a tisztelet,a szeretet elengedhetetlen.  nem is hiszem,hogy van aki nem így gondolja.  csak sok év alatt az ember elfárad a játszmákban. szeretetre tiszteletre vágyik. a fórumon az EZO kategóriát  jelöltem meg.  nem egyforma az emberek rezgésszintje. ha nagy a különbség,  nem értik egymást.   


    amúgy,ezt az elvárást,életfelfogást a családomból hoztam.. és apám még csak  nem is  hiszi Isten létezését sem.(remélem rádöbben majd).


    a felelősség,a szeretet, a tisztelet nem biztos mindig EZO.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (45)
    2016-09-19  15:08
  5. 2016. szeptember 19. 17:0547.

    így igaz.  néha a nő is tesz vmit.  néha a munka mellett minden feladat


    ráhárul.  néha nincs elkényeztetve,  nincs megbecsülve egy nő. de amit írtál, igazad van.   és vannak nők, akik sokkal többet bírnak lelkileg,mint egy férfi. és nem tudhatod,és én sem,hogy akinek elege van,miért van.csak azt tudom,hogy vannak élethelyzetek,amit meg kell élni. mindenkinek mást. és mindenki másképp viseli.  vki boldogan elviseli, hogy naponta beletöröljék a lábukat, vki elvárná,hogy egyenlő társként kezeljék,ne tulajdonnak.   és vannak férfiak is hasoló cipőben. nekem a lányom,és az apja ugyanaz a természet.  nem könnyű...


    legyen szerencséd az életben.  az sem mindenkinek van. 

    előzmény:
    harghitaharghita (46)
    2016-09-19  16:01
  6. 2016. szeptember 19. 16:0146.

    Még egy nő aki nem tud a saját lábán meg állni és a férfitől várná a jobb életet ! Azt akarja hogy szeressék ! Vannak gyerekei azokért éljen ,azokért tegyen első sorban és lesz értelme az életének ! Álljon meg a saját lábán ,teremtse meg azt hogy legyen hol laknia ne egy férfitől várja el hogy meg teremtse azt ! Ha panaszkodik és várja a sült galambot nem fog semmi sem történni .Vagyunk itt egy páran azt hiszem akik újra kezdtük nem is egyszer az életünket a semmiből ,gyerekkel ,talán új országban és tettünk azért hogy meg tudjunk állni a lábunkon és nem az volt az élet cél hogy olyan férfit találjunk aki biztosítsa az újra kezdést . És ha majd a saját lábán áll nem siránkozik és nem azt látják benne a férfiak hogy velük szeretné meg oldani az életét akkor talán meg jön az aki szeresse vagy akit szeressen ...De azt nem értem valakivel él ,vannak vele gyerek(kek ?) és közbe keresi a másikat és csodálkozik hogy csalódik ? Hogy várja el hogy valaki komolyan vesz egy ilyen nőt ? Szerintem egy álmodozó Anna Karenina aki azt hiszi csak azért mert nő jön majd a herceg fehér lovon és hip hop meg változtatja az életét ...Van egy rossz hírem ez ritkán sikerül és még ritkábban az olyannal akinek már gyereke van és a férje mellől próbál mást keresni . Talán jobb lenne el dönteni mit is akar és tenni érte ! El menni dolgozni ha kell más városba a gyerekekkel együtt , lehet képezni magát és meg mutatni hogy tud fordítani az életén .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (45)
    2016-09-19  15:08
  7. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. szeptember 19. 15:0845.

    Nekem nem tűnik annak.


    Inkább olyan, mint aki belekóstolt a Müller Péter féle világba, megrészegült tőle, elvárásai lettek a környezetével szemben és azoknak most meg kellene valósulniuk, azonnal. 


    Azért az ezotéria útja ennél egy kicsivel rögösebb.


    Először is önismerettel és önfejlesztéssel indul, anélkül csak tévutat jelent - mint most ez is.

    előzmény:
    cosmopolita123 (43)
    2016-09-19  14:48
  8. 2016. szeptember 19. 14:5144.

    Na. Elolvastad a kommenteket? Ha bajban vagy a humén kérdezni sem tud úgy, hogy közben ne rúgjon. Mert veszélytelen vagy mert nem vagy képes megvédeni magad, mert bajba vagy vagy beteg vagy. Mint a hiénák-a beteg, vagy gyenge vagy kicsi állatokat támadják, mert gyávák. Sztem tudod, h mit kell tenned, és tedd meg. Magadért és a gyerekeidért-fájni fog? Hogy a sunyiba ne! De megoldod. Az ilyen "jóindulatú" problémás emberekre, mint itt 10-ből 9, ne figyelj, csak lehúznak, így próbálják szerencsétlen párák fényezni magukat ha csak egy pillanatra is. Sokkal rosszab helyzetben vannak bizonyos szempontból min te...olyanoktól meg kár bérmit is megfogadni.

    előzmény:
    ropy (1)
    2016-09-18  14:37
  9. 2016. szeptember 19. 14:4843.

    Vagy kétségbeesésre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (36)
    2016-09-19  11:54
  10. 2016. szeptember 19. 14:4342.

    A rosszindulatú embereknek ne adj a véleményére. Lehet, hogy nekik csak átlagosan nehéz sors jutott, lövésük sincs arról, hogy van rosszabb. Nekem van. Nekünk-nekem (család, még gyerek voltam mikor beütött a krach, és 17-18 évig maradt is), nagyon nehéz körülményeim voltak. Szinte minden nehézséggel ami lehet. De túl vagyunk rajta :) igaz kicsit meghaltunk lelkileg de túléltük. Nem hiszed el, h van kiút, pedig van. Viszont vonyítasz annyira fáj az út. Vagy maradsz ahol vagy-az is fáj, ha könnyebbnek is tűnik, de akkor tényleg nem jutsz el az alagút végéig, ami ott van akkor is ha nem hiszed.

    előzmény:
    ropy (13)
    2016-09-18  19:17
  11. 2016. szeptember 19. 14:3941.

    Ártanod kell másnak? Az a más árt neked? Ha olyannak kell ártanod aki neked nem árt akkor mentálhigiénés szakrendelés kell, nem ezo. Mert az már a lelkinyomor kategória. Ha árt neked akkor csak annyira sajnáld amennyire ő téged :)

    előzmény:
    ropy (9)
    2016-09-18  19:01
  12. 2016. szeptember 19. 14:3740.

    Előbb utóbb tudomésul veszed, h hiába félsz lépni, lépned kell különbe laposra ver a sors és ez életcélnak nem túl rózsás.

    előzmény:
    ropy (1)
    2016-09-18  14:37
  13. 2016. szeptember 19. 14:1839.

    En mar nem hiszek az eleve elrendelt sorsban. A sors regen valoban - allitolag - megvaltoztathatatlan volt. Manapsag szerintem a "lustak" vedekezese, hogy: ugysem tudok mit csinalni, ez a sorsom. 


    Nem igaz. Van amit meg lehet, es ha kell, akkor meg kell valtoztani, lepni kell. Mindenböl ki lehet lepni, mindent be lehet fejezni, ha valaki akarja. teny, hogy erö es elhatarozas kell hozza. 


    Van egy mondas, szerintem nagyon igaz: ha megprobalod, lehet, hogy veszitesz, ha nem probalod meg, maris veszitettel.


    es meg valami: a sorforditashoz idö kell, sürgösen nem megy.

    előzmény:
    ropy (1)
    2016-09-18  14:37
  14. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. szeptember 19. 13:4038.

    Hát körülbelül igen.


     


    Igy nehéz bármit is javasolni. Begubózik, de a világ azonnal változzon meg körülötte, mintegy varázsütésre. Ilyen azonban nem létezik. Ő maga tudná előidézni a változást, a hozzáállásával és a saját magához való viszonyulással. Ezt valószínüleg már mondhatták neki, de ezt elutasítja. Pedig más út nincs.

    előzmény:
    Sissi52 (37)
    2016-09-19  13:24
  15. 2016. szeptember 19. 13:2437.

    De alapjaban veve semmit nem mond. Eroszakkal akar valtoztatni elmeletben, mig gyakorlatban nem tesz semmit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (36)
    2016-09-19  11:54
  16. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. szeptember 19. 11:5436.

    Miért indítottál 3 topikot ugyanabban  a témában?


     


    Türelmetlenségre és erőszakosságra utal, mint ahogy a topik cime is.

    előzmény:
    ropy (1)
    2016-09-18  14:37
  17. 2016. szeptember 19. 00:0135.

    Pont erre gondoltam en is,mert nagyon ugy hangzik......vagy a masik lehetoseg az Angliaban gyotrodo no[azelott kemikus volt a neve]neki ilyen a stilusa....


    Viszont ez is olyan topik amire kar vesztegetni az idot......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (5)
    2016-09-18  18:30
  18. 2016. szeptember 18. 22:3534.

    Ezt a topikinditast jol elintezted. Tenyleg te dolgod es neked kell megoldani. Normalisan azert lehetett volna beszelgetni. Nem is tudom, miert jottel ide. Vkit nem zavar. Igaz, legtobb ember el langyos pocsolyaban. Kicsit nyavalyog aztan minden megy tovabb. Azert tobb, min 30 hozzaszolas utan csak megmondtad, miert inditottad a topikot, ill. hogy a hazassagodrol van szo, de semmi egyebet. Igy kell problemat megoldani, hogy meg se mondjuk, mi a problema. Ja, mellesleg itt meg kora delutan van, de azert koszi.

    előzmény:
    ropy (32)
    2016-09-18  21:54
  19. Torolt_felhasznalo_595600
    Torolt_felhasznalo_595600
    2016. szeptember 18. 22:3033.

    Szia! Én mondhatjuk, hogy mozgok ezo vonalon (asztrológia érdekel), de szerintem túlpörögted ezt az ezós jelleget akkor is. Bizonyos szinten kaphatsz válaszokat az ezotériában, de a te dolgod átültetni a válaszokat a földi síkra. Az általános válaszok nem elegek, a kapott válaszokat saját magadra kell szabni, és ehhez kell, hogy szeresd magadat - láttam, egy másik topikban ez volt a kérdésed, szerintem ezt sem igazán érted még: az önszeretet az, hogy belül érzed, hogy van a kis önmagad, akinek oda kell figyelned az igényeire. Az első és legfontosabb igénye pedig az, hogy felismerd, és hogy átérezd, hogy ott van és érezd, hogy te saját magad számára mindig ott leszel, ezen nem változtat semmi külső körülmény. Ezt a kis valamit kellene magadban érezned - nem elég, ha olvasol róla, és rábólintasz. Erre elég, ha egyetlen csendes percet találsz a napodban, hogy megtaláld. De ha nem megy, az sem tragédia, mert folyamatosan jó úton vagy, most is, amikor vergődsz - azért vergődsz, mert keresed a megoldást, csak még nem látod. De előbb-utóbb jó útra térsz, mivel ha 360 fokban körbenézel, lesz tehát egy irány, ami jó lesz!


    Ha van lehetőséged ezotériával foglalkozni egyébként, akkor azért sok embernél szabadabb vagy, tehát ha szabadságra vágytál, akkor ott van, pont az orrod előtt! ;) Még csak nem is biztos, hogy az ezotéria a te szabadságod, lehet, hogy másfelé is kéne próbálkoznod, de a lehetőséged megvan rá, hiszen van időd, amit erre tudsz szánni, van neted, mint a mellékelt ábra mutatja, esetleg egyéb eszközöd is... Lehet, hogy ezt eddig észre sem vetted, hogy mennyi mindened van?

    előzmény:
    ropy (1)
    2016-09-18  14:37
  20. 2016. szeptember 18. 21:5432.

    igazad van. vkit nem zavar.


    a házasságomról,az életemről van szó. de meg kell oldani. 


    szép estét és jó éjszakát kívánok.

    előzmény:
    Sissi52 (31)
    2016-09-18  21:36
  21. 2016. szeptember 18. 21:3631.

    Oly sok ember el a langyos pocsolyaban, miert itelkeznek folottuk? O dolguk. Ha nekik jo.

    előzmény:
    Sissi52 (30)
    2016-09-18  21:34
  22. 2016. szeptember 18. 21:3430.

    Itelkezek? Akkor szoljal mar, mi a bajod, mert csak sirankozol, de egy arva szot nem mondasz, mi a bajod. Talaljuk ki? Jo vicc moric. Nem ott vagy, ahol szerinted lenned kellene? Miert nem megy odebb? Rozsdas szogben ulsz? Huzd ki a szoget es menj arrebb.


    Sokan el sem tudjak kepzelni, milyen sorsok vannak. meg en ne itelkezzek? Megis miben itelkeztem? Figyelj, ultel te mar egyedul fel evig a sajat gyermeked halalos agya mellett egyetlen szem nyugtato nelkul, ugy, hogy olykor nem aludtal ket hetig? Mindenkinek a sajat baja faj, az a legnagyobb. Na ja. Valaki a kisujjat vagta le, mas meg a fel karjat.


    Mi az, hogy hiszek a sorsban? A fajdalmakat azert kapjuk, csak, mert. valasz nincs. Az eletben az lenne a lenyeg, hogy a nagy bajokat egyszeruen megusszuk es elsomfordaljunk. Ahogyan a kis olasz iskolas fiu mondta: Remelem, en meguszom.


    Itt most predikalni akarsz, vagy vegre meg mered mondani, mi  a bajod??? Persze, elmelkedni is szabad itt, csak akkor azt mondd.


    Aki nem tud tenni magaert, az ott fekszik a korhazban lelegeztetogepen, magatehetetlenul, benan. Ill meg o is tud szajaba vet ceruzaval irni, rajzolni, ill meg computert is kezelni.  Es folotte nem itelkezem, ill masok folott sem, az nem az en dolgom.

    előzmény:
    ropy (13)
    2016-09-18  19:17
  23. 2016. szeptember 18. 21:1629.

    Hova mennek kisgyerekekkel? Nekem egy volt, es vittem magammal, ahova mentem. Parom? Ha elvaltam, es egyedul elek, akkor nincs. Es innentol nem erdekel, mije van, vagy mije nincs, ill semmi sem erdekel vele kapcsolatban.


    Szoval most akkor kicsik a gyerekeid, vagy nagyok? Az enyem mikor mar nagy lett, kerdezed, hova, en egeszen Amerikaig jottem. Itt jo elni.


    Tudod, az a bator ember, aki legyozi a sajat felelmeit. Mert mindenki fel, nem csak te.


    Ki az a mindenki, akikrol beszelsz, mert olyan, hogy mindenki meg senki ugy altalaban nem letezik.


    Ja, persze, mindenki erosebb, mint te mert te egy szuletett nyomortelep vagy. Ezt jobb, ha magadnak beszeled be, mert engem nem etetsz meg.


    Nem kell jot akarni MINDENKINEK, a pokolba vezeto ut is joszandekkal van kikovezve.


    Megis hova akarsz elmenni? En eljottem egeszen idaig, most egyedulletre vagyom, legalabb nem bant senki. Aztan majd egyszer csak hianyozni fog valaki, akivel legalabb egy jot lehet veszekedni. Hulyeskedek, de lehet, hogy igaz.


    azeletet cask ugy nem dobjuk el, mint egy lyukas zoknit, ujra kell kezdeni, meg kell stoppolni es menni benne tovabb.

    előzmény:
    ropy (17)
    2016-09-18  19:32
  24. 2016. szeptember 18. 21:0328.

    Most latom, hogy kisgyerekeid vannak. Hat addig rohadt nehez lesz, mig felneveled oket. Legalabb nem lesz idod az onsajnalkozasra. Evvan, senki nem hajszolt teged ebbe bele, gondolom, sajat dontes volt, akkor vallalni kell a kovetkezmenyeket. De ha jol neveled oket, nem leszel egyedul ezen a vilagon, es rengeteg oromod lesz bennuk, ezt garantalom. Szeretetrol beszelsz? Adj nekik annyit, amennyit csak birsz. Visoznzast ne varj, ha jol neveled oket, ismetlem, majd visszakapod. Es mar nem volt hiabavalo az eleted. Akkor celod van, hogy miert elj.


    Nem tudom, mi az a harcolas. Kemeny kuzdelem, ja, hogy a nem tudom hany apro gyermekednek etel is, ruha is, meleg, iskolaztatas, orvosi ellatas, ugy minden meglegyen. Mai vilagban tobb gyereket vallani, mikor oly sokan elvalnak, hat bizony nagy felelosseg es vallalni kell a kovetkezmenyeket. Bizony be kell kalkulalni, hogy egyedul is meg tudom-e csinalni, hiszen betegseg, baleset is barmikor beuthet. Asszem nem mondok ujat.


    Tanacsot kerni meg persze, hogy szabad. Aztan vagy megfogadjuk, vagy nem. Ill kiszurjuk magunknak valamely reszet. Miben kersz tanacsot?


    Meg egyszer: honnan veszed, hogy mas embereknek miken kell keresztulmenniuk? Neked legalabbis remelem, ege szsegeseka gyermekeid. Csak ugy egy pelda.

    előzmény:
    ropy (16)
    2016-09-18  19:26
  25. 2016. szeptember 18. 20:4127.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (5)
    2016-09-18  18:30

Címlap

top