Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sorsfordítás, sűrgősen

ropy
Létrehozva: 2016. szeptember 18. 14:37

Mi van ha nem tudom elfogadni a sorsom,de tenni sem tudok? Mi van ha tudom,hogy mindenért az ÉN a  felelős, mégsem tudok mozdulni? Mi van, ha sem lehetőségem,sem  képességem hogy lépjek  ,de a sors már évek óta  keményen jelez,  betegséggel,hatalmas   lelki pofonokkal, hogy csinálni  kéne vmit? Hasonló gondokkal küzdő,vagy ilyenen átesett személyek véleményére tanácsára lennék kíváncsi,hátha tudunk egymásnak  segíteni.


Előre is köszönöm.

  1. 2016. szeptember 18. 20:4126.

    Hat ja. Ha nekem valaha lesz fejfam, de nem lesz, akkor joggal irhatnak ra, hogy ELT. Nem pedig vegetalt a kis falujaban. Legtobb ember el a langyos pocsolyaban. En is megtehettem volna. Asszem, nem sok embernek olyan az elete, amilyet szeretett volna. Aki azt mondja, az meg belenyugodott. Ill senki nem tudja, mit hoz a holnap. Beut egy krakk vagy tragedia.


    En pl egy regi ismerostol tanultam meg, hogy legyen mindig valami celod, amiert elsz. Neki kisgyermekkent halt meg a fia, a lanyanak meg olyan betegsege van, amitol az akar a langyos szellotol is meghalhat. Neki mar 3 diplomaja volt, ebbe temette magat. Akkor meg nekem csak ketto volt, aztan lett nekem is 3.


    Szoval neked azert nem is annyira rossz, csak sirnivalod van, hogy jobb is lehetne. Hat igen. Az enyem is. A legtobb ember ugy el, ahogy akar, vagy ahogy tud. En most egyedul akarok.


    Nekem rengeteg csodas emlekem van, amiket megeltem es meg megelek. A csodakat mindig en teremtettem meg, vagy csak ugy jottek.


    Muller? Petert szeretem, asszem o az? akinek a youtube-on eloadasai vannak. De nem temetkezem semmibe.


    Nem kell annyit filozofalni, az eletet elni kell. Kelj fel es jarj. Szeretet kell, pl menj oregotthonokba, korhazakba. Iskolakba segiteni a tanarnak, stb... vagy jarj kisoregekhez. Segiteni vagy csupan beszelgetni, mit tom en. Vallalj gyerekfelugyeletet...


    Ne akarj semmit, de fogadd el, amit az elet kinal.


    Nem igaz az, hogy jobb annak, aki szeretett, mint annak, akit szerettek?

    előzmény:
    ropy (23)
    2016-09-18  20:20
  2. 2016. szeptember 18. 20:3325.

    semmi sincs véletlenül.. gondolhatod,nem várom a sültgalambot..  de nem vagyunk egyformák.  vki senkire nincs tekintettel,vki meg belebetegszik ha ártani kell másoknak. ez sem véletlen biztos. csak tudnám a megoldást.

    idézet:
    ropy (9)
    2016-09-18 19:01:29

    A 4.hsz-ben kerdezem , ezoteriatol varod -e a megoldast.


    A valaszhoz tudni kellene , miben hiszel....


    Az itteni , europai tradicionalis , egyistenhitben , valami pranas alternativ new age dologban, reikiben , agykontrollban , buddhizmusban, valami ösi kinai cuccban ?


     

    előzmény:
    ropy (9)
    2016-09-18  19:01
  3. 2016. szeptember 18. 20:2624.

    Na, dehogynem szandekosan csinal ez az atlagmagas pasi gondot maganak. Nem dolgozik tobb diplomaval, ul otthon immar 30 evesen, a szulei nyakan, akiket szid azert, mert ot eltartjak. Ez az o elete az o valasztasa, megteheti, amig a szulei elnek, ugy latszik.


    Na nezd csak, en aki az elet dolgaiban nagyon megfontolt vagyok, tarskapcsolatokba bizony beleugraltam, nem ugy felelotlenul, de huppsz bele. Aztan mivel en ugrottam bele, nekem is kellett kimasznom, de kimasztam.


    Nekem sem volt addig lakasom, hazam, amig nem vettem magamnak.


    Ulhettem volna en is eletem vegeig szolgalati lakasban egy kis faluban. Zsupsz bele, eljottem, eloszor varosba, aztan tul az operencian. Most sirhatnek, hogy semmim sincs, ki akar sajnalni engem? O, rohadt nehez volt, de hat ez maga az elet. Senki nem kapott jotallast a szuletesi bizonyitvanyaval.


    En se kertem nem is kaptam senkitol semmit. En nem nyafogok, ahelyett megyek es teszem a dolgom.


    Honnan tudod, hogy nem lett volna jo a kapcsolatod, ha soha meg sem probaltad?  Mindenki, aki parkapcsolatban el, naponta megculhodik a masikert. Legalabb eljottel volna abbol a kornyezetbol, ami teged csak lehuz.


    Tudod, az a bator ember, aki a sajat felelmeit legyozve megy tovabb. Annak idejen gyalogoltam itt a nagy hidegben, es sirattam magamat, aztan letoroltem a konnyeimet, hogy te hulye meg az arcodra fagy a konnyed.

    előzmény:
    ropy (21)
    2016-09-18  20:10
  4. 2016. szeptember 18. 20:2023.

    és még vmi ehez a nyafogáshoz:


    nem is lenne olyan rossz életem..(most épp,de semmi sem biztos)ha el tudnám fogadni..


    de vmi hajt,hogy élni kell.. hogy engem is,én is szerethessek..hogy élhetnék úgy,ahogy mindig szerettem volna..  és hogy szép emlékeim


    legyenek életem végén,ne csak álmaim..


    olvass Müller Pétertől..


    és egyáltalán nem biztos,hogy amit akarok,az jár ebben az életben..


    ezért fordulok a spiritualitás felé.. sokan haltak meg úgy,hogy nem szerethettek,és nem szerették,  pedig anélkül nincs értelme élni.


     

    előzmény:
    ropy (21)
    2016-09-18  20:10
  5. 2016. szeptember 18. 20:1222.

    Hat az eletunknek meg szerencsere, nincs vege. Csak nem most fogsz megallni es nezni? Nem tudom, hany eves vagy.


    En mindig is a sajat hatamon masztam fel.


    Ha masok megallitanak, koszonok, 'jo napot' es megyek tovabb.


    Ja, mellesleg mar en is gondoltam, hogy soha nem lehetsz teljesen szabad, mert emberek vannak, akiknek szuksege van rad. De eppen ez a jo az egeszben, nem?


    Egyetlen egy pasitol sem varnam el, hogy engem o tegyen boldogga. Ha magamtol nem vagyok az.


    Pasit talalni, aki nem megfelelo? Folyot lehet vele rekeszteni. Azt az egyet, aki hozzankvalo, azt nehez. Vannak, akik soha nem is talaljak meg. Legtobben alabb adjak,mert nincs mas. Sokan meg keresik, vagy mar nem is keresik. Magyarorszagon tobb min egymillio haromszazezer ember el egyedul, tarstalanul. Ez azert nagy szam.


    Egyaltalan nem kell kemeny onzo embernek lenni. Plane ha eleve nem vagy az. Mert ha mas akarnal lenni, mint aki vagy, soha nem talalnad meg a boldogsagot, ami nem kivul van, hanem belul, bennunk. A vegen mar ugy tennel, mintha elnel. Vagy most is azt teszed, mert nem mersz elni? Senki nem segithet, csupan te magad. Vagy elfogadod ami van, vagy valtoztatsz rajta.


    A josag meg vagy meghozza a gyumolcset, vagy nem. Es akkor nem er csalodas.

    előzmény:
    ropy (19)
    2016-09-18  19:52
  6. 2016. szeptember 18. 20:1021.

    igen. te erős vagy.  örülök hogy sikerült.  kiegészítő munkát is kerestem.. vidéki vagyok.. nincs.. lakás sincs.. beleugrottam volna egy felelőtlen kapcsolatba,csak hogy elszöljek..(pedig nagyon megfontolt ember vagyok.figyelnem kell a következményekre is.és senkitől nem kérek semmit,amit ne magától adna)


    szerencsére nem sikerült.. nem lett volna jó. még ővele is kinlódhattam volna.  hiszek benne hogy semmi sem véletlen.


    azt mondták ez a sorsom.. ezt kell megtanulni kezelni..


    sajna még most is inkább 2x segítek,mint hogy keresztbe tegyek vkinek.


    ezt hívjátok nyafogásnak.pedig komoly lelki probléma.


    én nem olvastam azt az átlagmagas pasit,nem szoktam fórumozni,de  komoly lelki problémát okozhat neki is,ha ír róla. mindenkinek vannak gondjai,akinek nincs,csinál magának.  de senki nem szándékosan.


     

    előzmény:
    Sissi52 (20)
    2016-09-18  19:53
  7. 2016. szeptember 18. 19:5320.

    Honnan tudnam az okat, ha csak levegobe beszelsz? Gondolod, gondolatolvaso vagyok?


    Honnan tudod te masok eletet?


    Hidd el, megertelek, en nem egyszer, de szamtalanszor masztam ki a kut melyerol. Mondtak ram, en a jeg hatan is megelek. Nem kell senkinek reklamozni, mert a rosszindulatu emberek gyulolni fognak erte, hogy megallod a helyedet es kemeny kitartassal igenis elered a celodat. Nem tudom, talana te szkeden pillanatragaszto van es odaragadtal? Jezus Krisztus is ugy gyogyitott, hogy kelj fel es jarj. De felkelni es jarnia betegnek kellett.


    Azt ne hidd, hogy jo emberek jo sorsot kaptak.


    Sors. En sem, es rengeteg ember sem ugy kepzelte el az eletet, amilyen az aztan lett. Tudod mit? De az, ami van, ami jutott, abbol kell kihozni a leheto legjobbat. Azt mar irtam neked, hogy ejszaka dolgoztam Amerikaban, nappal meg tanultam. 6 evig, mert a nyelvet sem tudtam. Az eleje: itt alltam lakas, penz meg nyelvtudas nelkul, ja meg senki nelkul. Nem tehettem errol a helyzetrol, ebbe csoppnetem bele hirtelen. Az mar nagy tett volt, hogy egyaltalan eljottem ide. En. Ma mar hazat vettem itt, jo munkam, diplomam, eleg jo fizetesem van, jarom Amerikat meg Europat. Iden pl lattam Bostonban a Harvad egyetemet, meg a Salem-i boszorkanyokat. Cape Cod-ot. Nem vagyok vallasos, de amikor megtalaltam a zsebemben veletlenul ottfelejtett egy pennyst, neztem, mi van rairva: "In God we trust." Ez segitett at a legnagyobb nehezsegen. Azota is rejtek minden zsebbe egy egy penny-st.


    Voltam en is remenytelen helyzetekben, amikbol ugy latszott, nincs kiut. Hiaba tettem meg mindent. Aztan egyszerre csak az altalad emlitett SORS talcan hozta a megoldast. Ezt kaptam azert, mert nem a fenekemen ultem, hanem kuzdottem, kemenyen.


    De igen, en ellaknek egy hid alatt egy dobozban is, ha ugy hozna a helyzet.


    Pontosan a jo embereknek van rosszab soruk. Hogy a durva embereket nem konnyu megbanatni? Nem hinnem, ok szoktak visszakezbol azonnal lekeverni egy jo nagy pofont. Vagy itt teged az enlcen egybol lek..vazni.

    előzmény:
    ropy (13)
    2016-09-18  19:17
  8. 2016. szeptember 18. 19:5219.

    igazad van.


    de itt nem önbizalomhiányról van szó. hidd el, tettem érte.. próbálkoztam.


    és ha elmennék,férfit is találnék.. de sajna nem mindegy milyen..


    és az sem hogy hogyan teszem meg..


    voltál már úgy,hogy bármerre indulsz mindig megállítanak?


    és mindezt úgy,hogy lehetőség szerint a környezetemben minél kevesebben sérüljenek  ?   mert az a vki(k) akit én bántok a megtett


    lépésemmel,nem tehet az én "nyomoromról", boldogtalanságomról, és nem is rá tartozik. neki más harcai vannak.


    és sok embert nem zavar,kinek a hátán kell felmászni,  de nem vagyunk


    egyformák.


    ezért írtam ezo kategóriában, mert voltam már 1-2 helyen ezügyben.


    tudom,ha nem tudok kemény,önző ember lenni,sokkal nehezebb. de nem én akartam ilyen lenni.. 


    hiszek a jóban,egyszer talán meghozza gyümölcsét.

    előzmény:
    Sissi52 (18)
    2016-09-18  19:33
  9. 2016. szeptember 18. 19:3318.

    Lelhetsz akar 100 evet is ugy, hogy csak ulsz es siratod magadat, vagy felallsz vegre es elindulsz valamerre. Toled fugg. Egy biztos, en nem ulok le melled zokogni es teged siratni, de ha megmoccansz es teszel valamit, hat segitek, ahogy en tudok.


    Mindnkinek van problemaja, es mindenkinek maganak kell megelnie sajat eletet. Anyam 'szokott volt' panaszkodni, 'hogyaszongya': 'megyek mar es csinalom a dolgomat, mert ha en nem csinalom meg, nem csinalja meg senki.' Hat milyen igaza volt, az enyemet se, a tiedet sem egeszen biztosan. De ugy van, ahogy mondod, nem muszaj, valaszthatod azt is, amit eddig tettel, egesz eletedben ulhetsz a fenekeden. Anyam mondogatta azt is, hogy neki nem volt lehetosege. Szegeny volt, falun elt. Aztan mikor fiatal felnott lettem, legnagyobb meglepetesemre olvastam egy ujsagban, hogy egy hasonlo helyzetu fiatal lany 18 eves korara mar 3-szor jarta meg Amerikat. A hajon krumplit hamozott, kisegitett, ahol kellett, mivel penze nem volt.


    En is kinkeservvel elvegeztem Amerikaban a foiskolat, ejszaka dolgoztam, nappal suliba jartam. Nehez volt, de huztam tovabb az igat. Egyszer mondtam egy ismerosomnek, aki azt mondta nekem, hogy ki a fene mondta neked, hogy neked ezt vegig kell csinalnod? Hat Sissi, mondtam. Ki az a Sissi? kerdezte. Hat en, feleltem.


    Testi problemakon ragodni teenagerkorban szoktak. Felnott embereknek mas gondjaik vannak. Megis ha valakinek nem tetszik, ahogy kinezek, majd tetszik masnak. Rengetegfele minosegben, nagysagban, formakban fordulunk elo mi emberek. Es ez a jo, mert legalabb mindenki izlese szerint valogathat. Es a kulso meg vajmi keves. Egy tehetetlen, onbizonytalan ember egeszen biztosan nem vonzo pl. Onertekelesi problemai mega legszebb embereknek is vannak. En pl olyan palyat valasztottam, ahol placcra kell allnom es mindenki engem bamul. Rengeteget segit. Az biztos, eloszor ugy gondoltam, hogy keptelen vagyok kinyitni a szamat. Aztan egy lokes es arra gondoltam, hogy na, most te, ill en vagyok AZ, es tennem kell, amit tennem kell. Onbizalom trening. Hidd el, sikerult!!! Sot!!! Nagyon is jol. !!!

    előzmény:
    ropy (1)
    2016-09-18  14:37
  10. 2016. szeptember 18. 19:3217.

    igen. egyedül.. hova mennél kisgyerekekkel,ha a párodnak van háttere,neked nem.. a gyerekek miatt..  még most is félek mi lesz ha sikerülne elmenni.. pedig már nagyok,


    lelkileg mindenki erősebb mint én.  én csak jót akarok mindenkinek.


    és nem mindenkitől lehet válni sem. meg a híd alá sem mehet az ember.


    sok embernek megjön a lehetőség ha elérkezett arra a pontra,hogy menni kell.  békésen szeretnék. annyi minden fájt már életemben. elég volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207835 (15)
    2016-09-18  19:26
  11. 2016. szeptember 18. 19:2616.

    egy régi döntéssel szúrtam el.. és kitartottam,és harcoltam,és elviseltem.. azt amit sokan nem..


    de elfáradtam.elég.. ha lenne vmi út,nem csak akadály,és nem hinném,hogy mindennek oka van, nem kérnék tanácsot..

    előzmény:
    Sissi52 (8)
    2016-09-18  19:01
  12. Torolt_felhasznalo_286460
    Torolt_felhasznalo_286460
    2016. szeptember 18. 19:2615.

    "..de a sors már évek óta  keményen jelez.."


    Évek óta? Mit tettél eddig? Ezek szerint semmit. Olyan nincs, hogy nem lehet változtatni egy adott élethelyzeten. Csak akarni kell, minden csak rajtad múlik.  Erre mondják, hogy "nem akarásnak nyögés a vége". 

    előzmény:
    ropy (1)
    2016-09-18  14:37
  13. 2016. szeptember 18. 19:2314.

    nem én vagyok az átlagmagas pasi.  még pasi sem vagyok. a sorsról beszéltem.. az életről ...


    megpróbálunk változtatni. igen.  de ha nem megy? nem nyafognék ha csak az lenne a bajom,,és ha nem lenne mögöttem az a sok nehéz év.


    a sors az, ami jut nekünk az életünkben. vki tudatosan keresi,vki elfogadja,és nem gondolkozik.


    a baj az,ha nem tudjuk megtenni amit kell,mert nem tudnánk más kárán


    boldogulni.  sajna ilyen is van..

    előzmény:
    Sissi52 (12)
    2016-09-18  19:16
  14. 2016. szeptember 18. 19:1713.

    szerintem nem. sok éve tartó nehéz élet.... és ha hiszel a sorsban,tudod,hogy azért kapjuk a fájdalmakat,mert nem ott vagyunk ahol lenni kéne.. sokan el sem tudják képzelni milyen nehéz sorsok vannak. persze mindez lelkileg.. a jó emberek többet kapnak..( a kegyetlen,durva embereket nehezebb megbántani..) ha nem tudnak tenni magukért.. soha ne itélkezz,míg nem tudod az okát!

    előzmény:
    Sissi52 (11)
    2016-09-18  19:03
  15. 2016. szeptember 18. 19:1612.

    Ha leirnad, mi bajod. Te vagy az az atlag magas atlagfutyis pasi?


    Mi az, hogy sors? Adott elethelyzetek vannak, amikben megtehetjuk, hogy belenyugszunk, de azt is, hogy megprobalunk rajta valtoztatni, ha nem tetszik. Ebban a pakliban benne van az is, hogy sikerul, meg az is, hogy beverjuk az orrunkat. Aztan kezdjuk ujra de mar nem az A, hanem a B tervvel.

    előzmény:
    ropy (1)
    2016-09-18  14:37
  16. 2016. szeptember 18. 19:0311.

    Szerintem az. Unatkozik, szulei eltartjak, kinyaljak a feneket, 'bocs', o nem tesz semmit, fofoglalkozasban sajat magat sajnalja kitalalt balhek miatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (5)
    2016-09-18  18:30
  17. 2016. szeptember 18. 19:0310.

    biztos nem mindenki érti mit akarok mondani.. de hátha van köztetek pár "sorstársam"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (3)
    2016-09-18  18:15
  18. 2016. szeptember 18. 19:019.

    semmi sincs véletlenül.. gondolhatod,nem várom a sültgalambot..  de nem vagyunk egyformák.  vki senkire nincs tekintettel,vki meg belebetegszik ha ártani kell másoknak. ez sem véletlen biztos. csak tudnám a megoldást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (4)
    2016-09-18  18:27
  19. 2016. szeptember 18. 19:018.

    Akkor avvan, hogy sajat dontesed alapjan szurod el a sajat eletedet. Megteheted, jogod van hozza.

    előzmény:
    ropy (1)
    2016-09-18  14:37
  20. 2016. szeptember 18. 18:597.

    nem.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (5)
    2016-09-18  18:30
  21. 2016. szeptember 18. 18:506.

    Hááá én is vótam illen helyzetbe, és tettem róla.....(vagy talán valaki másnak kellene a sült galambot a szádba tenni? hmmmm....szeletelve.....)


    Mint ahogyan a 7-törzs, mielőtt megérkezett abba a bizonyos medencébe.


    Az pedig akkor volt, amikor a határőrök gyakoroltak futó alakokon, éles töltényekkel, és kaptak érte válveregetést is, meg hát szabadságot is.


    Nincs kedvem sokat prédikálni, inkább azt mondom hogy indulj útnak.


    Kérdésem.....


    Mi a veszteni-valód ott, ahol vagy?

    előzmény:
    ropy (1)
    2016-09-18  14:37
  22. 2016. szeptember 18. 18:305.

    Ugye nem az a nick vagy , akinek magassag  problemaja van?

    előzmény:
    ropy (1)
    2016-09-18  14:37
  23. 2016. szeptember 18. 18:274.

    Ezo kategoria  ????
    Ezoteriatol varni az eleted megvaltozasat , az nem sultgalambot varni ?

  24. 2016. szeptember 18. 18:153.

    Kivancsian varom, mi fog ebbol kisulni.


    Es mennyiert adjak...


     

  25. 2016. szeptember 18. 16:202.

    Szia ropy!


     


    Biztos vagyok benne, hogy a helyzetre van értelmes megoldás, azt viszont jó lenne tudni, hogy mi is az pontosan a sorsodban, amit nem tudsz elfogadni.


    Az az érzésem, hogy egy élethelyzet, nem pedig a sorsod az, amit nem tudsz elfogadni. Felvetődik bennem a kérdés, hogy mi is ez a helyzet pontosan, hogy kerültél bele, illetve milyen lépéseket tettél, hogy megértsd azt vagy változtass rajta, és mi volt ennek az akadálya.


    Ha szívesen beszélnél róla, de nem mindenki előtt, akkor küldj privit.


     


    Üdvözöl,


    Trude

    előzmény:
    ropy (1)
    2016-09-18  14:37

Címlap

top