Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sport-hogy döntitek el

elsi1
Létrehozva: 2016. szeptember 17. 13:39

.hogy mit sportoljon a gyerek?

  1. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. szeptember 18. 18:5726.

    Ácsibácsi! Ne Svédországhoz hasonlíts, baromra nem vagyunk egy szinten!!


    Amúgy meg a legtöbb fitness terem zsúfolásig teli. Szóval arról, hogy a felnőtt lakosság nem mozog, nem mondanám ki kerekperec. Én járok most is konditerembe, még délután 3kor is sokan vannak, este 6kor meg igencsak zsúfolt. És ez egy teljesen kicsi, külvárosi kondi. Egy komolyabb fitness terembe rengetegen járnak. Emlékszem anno szülés előtt sokat jártam még délelőtt is, az aeriboc órák tömve voltak reggel 9kor!

    előzmény:
    elsi1 (19)
    2016-09-18  14:35
  2. 2016. szeptember 18. 17:2425.

    Nana:))Még simán lehet olimpiai szám ,mire felnő.


    A női kenuról sem gondoltuk volna,hogy valaha az lesz.


    A tánc nagyon jó,átmozgatja a testet teljesen és ez egy olyan tevékenység, aminek akkor is lesz haszna,ha nem lesz profi, hiszen jól táncolni az egy jó és szép dolog,hasznos is,ha az ember elkeveredik valami nívósabb rendezvényre.


    Sok sikert Neki.

    előzmény:
    Filemon (23)
    2016-09-18  16:13
  3. 2016. szeptember 18. 17:1624.

    Ez is kell, hogy fontos legyen. Szerintem hülyeség azt nézni, hogy tehetséges-e vagy sem és ettől tenni függővé a  sportot. Csinálja, amit szeretne.


    Meggyőződésem egyébként, hogy az élsportolók is szerették gyerekkorukban a sportágat, mert különben hogyan lett volna kitartásuk?


    Anno gyerekkoromtól tinédzserkoromig háromféle sportágat próbáltam ki/űztem. Ebből tkp. egyben voltam tehetséges és alkatilag is ez az egy lett volna megfelelő (alacsony, filigrán alkat vagyok, a  sportág meg szertorna) Minden biztatás ellenére, amikor ráuntam, abbahagytam. Volt még a  repertoárban atlétika és kézilabda. Ezeket is akkor hagytam abba, amikor ráuntam... A szüleim mindig rámhagyták a  döntést. 

    előzmény:
    Filemon (23)
    2016-09-18  16:13
  4. 2016. szeptember 18. 16:1323.

    Mi oviban még nem hordtuk sehová, mert úgy gondoltuk, hogy eleget futkározik egész nap. Elsőben azért nem hordtuk, mert nem akartunk plusz terhet rakni rá, épp elég nehéznek találtuk az oviból iskolára váltást. Év vége felé azonban már nyilvánvalóvá vált, hogy vannak fölös energiái, és az is, hogy lustácska, abban az értelemben, hogy, ha nem nógatják, magától nem akar mozogni, sportolni.


    Ezért az biztos volt, hogy 2.-tól már járnia kell valahová, de nem akartunk mi választani. Azt ugyanis nem szerettük volna, hogy undorral járjon. Nekik a heti 5 testnevelésből 1 óra kölyökatlétika, amiből volt év végén egy bemutató óra, és ott megdöbbenve láttam, hogy milyen tehetséges futó a lányom. Alapon is jól fut, de a gátfutásnál pl. szinte suhant az akadályok fölött, öröm volt nézni. Szerettük volna emiatt ebbe az irányba terelgetni, de teljesen elzárkózott tőle. Azt mondta, utálja az atlétikát, unalmas, és különben sem akar több időt a suliban tölteni, mint amennyit muszáj. Kitalálta, hogy inkább táncolna, így most olyan táncra jár, ami kicsit fitness, kicsit tánc, és egyszerűen imádja. Nagyon jól átmozgatja, jók a zenék, szereti a csapatot. Ebből nem lesz olimpiai bajnok, az biztos, de mozog, méghozzá örömmel teszi, alig várja az órákat. Nekem ez a fontos.

    előzmény:
    elsi1 (1)
    2016-09-17  13:39
  5. 2016. szeptember 18. 15:3822.

    például?

    előzmény:
    phangan (21)
    2016-09-18  14:56
  6. 2016. szeptember 18. 14:5621.

    Sajnos nalam nem mukodokepes hosszu tavon az otthoni torna... :) 


     


    Svedorszag es Mo. osszehasonlitasokban nem vagyunk valami sikeresen, azt hiszem nyilvanvalo okai vannak ;)

    előzmény:
    elsi1 (20)
    2016-09-18  14:39
  7. 2016. szeptember 18. 14:3920.

    Aki nagyon acélos jellem,az megvalósíthatja,hogy otthon fut-tornázik,de a legtöbb embernek kell az inspiráció,hogy lássa a másikat.

    előzmény:
    phangan (18)
    2016-09-18  13:18
  8. 2016. szeptember 18. 14:3519.

    pont ezt  a felfogást kellene megváltoztatni,hogy csak akkor sportoljunk,ha élsportolók leszünk, Svédországban talán 70% a szupertehetséges sportolók aránya?dehogy


    nehezen fér bele az életbe?az embernek arra van ideje,amit akar és a gyereket is be lehet vonni a családi sportba

    előzmény:
    phangan (18)
    2016-09-18  13:18
  9. 2016. szeptember 18. 13:1818.

    Engem ilyen szinten nem erdekel a dolog, mert valoban kevesekbol lesz profi.


    A sport maga itthon nem olyan elterjedt felnottek koreben, ugy latom. Epp panaszkodtam egy volt kollegamnak, akivel egy idoben sokat edzettunk, hogy nem tartom kivitelezhetonek, hogy egesz eletemben heti 3x jarjak edzeni es figyeljek az etkezesemre, mert sajnos amugy elhizom, eltunyul a testem. Gyerek elott még megoldottam de akkor is nehez volt, mert 6-ig minimum a melohelyen voltam. En sajnos nem talaltam meg azt a mozgasformat, ami hatasos az alakomra, elvezem (a legfontosabb) es bele is fer a napirendembe. 


    Szoval mozogjon csak a gyerek, ugy jobban megy a tanulas, padban ules (ovisoknak nyilvan nem ez jatszik szerepet, de heti 1 vagy max 2 sport nem a vilag vege), csokkenti az elhizas eselyet. 

    előzmény:
    elsi1 (16)
    2016-09-18  12:53
  10. 2016. szeptember 18. 13:1317.

    Arra is van több példa,hogy a kezdetben tehetségtelennek vagy nem annyira tehetségesnek tartott sportoló viszi sokra,  a műkoriban sok ilyet láttam, és persze a teknőc-nyúl példa is sokszor igazolódik ,vagyis a nagyon kitartó kevésé jó lepipálja a szuperjó,de kevésbé elszánt versenyzőt

    előzmény:
    elsi1 (16)
    2016-09-18  12:53
  11. 2016. szeptember 18. 12:5316.

    MO-n élsportmánia van.


    Büszkék vagyunk 3-4 olimpia aranyérmesre,  a lakosság 70%-a meg ül  a fenekén,  a lakosság egytizede iszákos, harmada túlsúlyos


    Ezzel szemben Svédország sokkal kevesebb aranyat szerzett az olimpián,de ott a lakosok  70%-a tagja valamelyik sportegyesületnek és még ott vannak azok ,akik sportnak,de nem egyesületi tagok vagyis kb mindenki sportol.


    Az, hogy ki  a tehetség vagy nem, volt egyszer egy magyar műkoris lány :Dorofejev Tamara, gyerekként,ifiként is hatalmas tehetségnek tartották,azt mondták,kinéz belőle egy világverseny dobogója is, végül  a felnőtt mezőnyben nem tudta megállni  a helyét és abbahagyta 20 évesen, pedig nagy tehetségnek tartották

    előzmény:
    phangan (15)
    2016-09-18  12:24
  12. 2016. szeptember 18. 12:2415.

    Szerintem nem csak tehetségből kene mozogni, hanem programkent, elvezetkent, meg mert sose lehet eleg koran elkezdeni a gyereket arra osztonozni, hogy valamit mozogjon. (En a tesiorat nem feltetlen veszem annak, amiket tapasztaltam, azert nem durva es nem veszik komolyan a gyerekek sem, csak nyug). Igy lehet melle valami amit szeretnek csinalni. Nem kotelezoen, de egy uszas sose rossz pl... Hasznos, akarhogy nezzuk. Es nem hasonlithato ossze egy esti setaval. Mi jartunk uszni alsoban (ovira nem emlekszem, lehet hogy akkor is), nem voltam kiemelkedo tehetseg, de jol elvoltunk, szerettem, es nem art valami mozgas egy novesben levo gyereknek (nyilvan tobbsegben nem olimpikonokat akarunk nevelni es igy nem heti 6 alkalomrol van szo). De azert fontos hogy napirendbe beillesztheto legyen. Amugy lanyoknal az uszas macerasabb, legalabbis en nyaron szeretek csak, hogy nem kell bajlodni a vizes hajammal. :))

  13. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. szeptember 18. 11:5914.

    Miért te akarsz sportot választani? Ráadásul miért kell buhert nevelni?

    előzmény:
    elsi1 (12)
    2016-09-18  10:24
  14. 2016. szeptember 18. 10:3613.

    Ahhoz képest,hogy nem vagy sportmániás, elég sok mindent kipróbáltatok sport terén

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595600 (11)
    2016-09-17  22:28
  15. 2016. szeptember 18. 10:2412.

    Szerettem volna neki a műkorit,de azt mondja,az túl lányos.


    Azt mondja, hogy akkor inkább jégkorong,


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595600 (11)
    2016-09-17  22:28
  16. Torolt_felhasznalo_595600
    Torolt_felhasznalo_595600
    2016. szeptember 17. 22:2811.

    Pl. ha a családban valamilyen sportnak hagyománya van, az beváhat a gyereknél is - persze nem feltétlenül, de lehet azzal kezdeni a próbálkozást (feltéve, hogy nem súlyemelésről van szó :)) Azért is jó ez, mert a gyerek testfelépítése gyakran a szülőkére hajaz, és a testfelépítés azért némileg behatárolja, hogy kinek milyen sport ideális. Vagy lehet nézni, hogy miben kéne fejleszteni a gyereket esetgeg. Én pl. tudtam, hogy a lányomnál nem ártana fejleszteni a mozgáskoordinációt, az irányérzéket, így akrobatikus rock'n'roll-ra írattam be (az akrobatikus részét inkább a nagyobb korosztály csinálja igazán), de később csapatfeloszlás okán abbahagyta sajnos. Úszni is járattam, mert úgy láttam, élvezi a vizet, és tényleg jól ment neki, csak sajnos abból is kihagytunk néhány évet, és most meg már nem élvezi annyira. Most elég az iskolai tesióra (meg amit még pluszban rohangászik nap mint nap be a városba), meg szoktunk néha együtt biciklizni, ping-pongozni...

    előzmény:
    elsi1 (1)
    2016-09-17  13:39
  17. 2016. szeptember 17. 22:0710.
    Semmibe vették a Phelps-verő Kenderesit

    Budapest – Alacsony, kicsi, tehetségtelen, nem lesz belőle semmi. Kenderesi Tamásról (19) ilyen véleménnyel voltak edzői gyerekkorában. Még szerencse, hogy az úszó nem adta fel…


    http://www.blikk.hu/sport/rio-2016/semmibe-vettek-a-phelp s-vero-kenderesit/ndwprny

    előzmény:
    elsi1 (1)
    2016-09-17  13:39
  18. 2016. szeptember 17. 21:129.

    Ám a sportszociológus határozottan állítja, hogy  lemorzsolódó többség is rengeteget profitál a gyerekkori sportolásból. "Kialakul egy életmód, az egészségmegőrző funkciója pedig vitathatatlan." 

    előzmény:
    elsi1 (8)
    2016-09-17  20:58
  19. 2016. szeptember 17. 20:588.

    – Jó napot, a jéghokitanfolyamról érdeklődöm.
     Nem gondolja, hogy túl idős elkezdeni?
     Nem én szeretném csinálni, hanem a gyerek.
     Tudom, rá gondoltam.


    A fenti párbeszéd egyik résztvevőjét, egy fővárosi anyát valósággal sokkolta, hogy az edző idősnek titulálta a nyolcéves fiát. Kiderült, hogy a gyerek a legkisebbek (57 évesek) közé már nem fér be, de a saját korosztályába sem, mert ők már megtanulták a hoki alapjait. Pedig a szülő csupán szerette volna, hogy a gyereke társak közt legyen, jól érezze magát, és mozogjon. Sportoljon, de ne életre-halálra. Kérdés, mennyire megvalósítható ez nálunk?


     


    http://www.origo.hu/sport/20140204-muszaj-versenyeznie- a-gyereknek-vagy-sportolhat-hobbibol.html

    előzmény:
    elsi1 (7)
    2016-09-17  20:48
  20. 2016. szeptember 17. 20:487.

    egy csomó sportot már ovisként el kell kezdeni:kori,műugrás,szinkronúszás,rg,torna


    2020-tól már lesz férfi ritmikus gimnasztika és  szinkronúszás is az olimpián

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (6)
    2016-09-17  19:53
  21. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. szeptember 17. 19:536.

    Én nem szidom a sportot, elég sokáig volt benne részem. De én totális időpazarlásnak tartom ovisokat sportoltatni. Mondjuk a saját gyerekemet hozom fel példának, aki tök kétbalkezes-kétballábas, nem fogom elküldeni focizni 5 évesen. Ha azt látom, hogy ügyesedik, majd nagyon-nagyon megfontolom. 


    Úszni ha akar elviszem. De nem a sport végett, hanem, hogy meglegyen a vízbiztonsága. 


    6 éves kortól esetleg önvédelmi sport -azt fegyelemre tanít- szóba jöhet. De konkrét sport csak akkor játszik, ha látom, hogy érdekli és hogyha van hozzá némi tehetsége.

    előzmény:
    elsi1 (4)
    2016-09-17  19:12
  22. 2016. szeptember 17. 19:365.

    Mostanában egyértelműen a foci a menő. Abba ölik a legtöbb pénzt és a focistákat fizetik a legjobban...focizni vidd a fiad.. akár a felcsút bajnoka is lehet belőle.. 


     


    hogy jut eszedbe ilyen hülye kérdés???

    előzmény:
    elsi1 (1)
    2016-09-17  13:39
  23. 2016. szeptember 17. 19:124.

    De ha nem próbálja,nem derül ki  a tehetsége, különben ha csak azok sportolnának,akik olimpia-világbajnoki érmet nyernek,akkor nem sokan lennének.


    A sportnak millió pozitív tulajdonsága van, persze gimi utolsó évfolyamaiban már tényleg csak akkor,ha abból fog megélni,de gy átlag képességű  általános  iskolásnak belefér


    A játszótéren futkorázás működik 7-8 éves korig,utána már nem és attól nem tanulnak meg olyan dolgokat,mint fegyelem,csapatszellem,küzdés, Róza pont hogy nemcsak  a kori érdekel, mármint engem személyesen igen,de ha másban lenne tehetséges a a gyerek,akkor az.


    Egyébként  a kori is vízi sport, fagyott víz.


    Hallottam egy edzőtől,hogy egy 7-8 éves gyereknél még csak azt lehet megmondani,hogy kiből nem lesz tuti olibajnok,de azt nem,hogy kiből igen ,vagyis ilyenkor még csak az abszolút tehetségteleneket tudják kiszűrni csak ,de azt nem tudják megmondani,hogy x tehetségeskéből olibajnok vagy oli 10 lesz(az is nagy dolog)


    Egyébként lehet,h egy sportágban vki nem olyan jó,másban meg igen


    Mostanában elég diivat lett a sportot és a sportolókat szidni,mert ez is egy kormányellenes propaganda

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (3)
    2016-09-17  17:09
  24. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. szeptember 17. 17:093.

    Csak akkor sportoljon, ha tehetsége is van. Alkalmi lötyögés kizárva. Azt a játszótéren is lehet. Arra nem kell sem külön időt, sem plusz anyagiakat fordítani. És 9-10 éves korig lehet várni, nem kell már az óvodást mindenféle baromságokra beíratni.


    -szerintem-

    előzmény:
    elsi1 (1)
    2016-09-17  13:39
  25. 2016. szeptember 17. 16:462.

    Nálunk úgy történt, hogy sok sportot kipróbálhattak és amelyik megtetszett azt folytatták. Legvégül az úszás maradt, mert vállalható időpontban van, nem terheli agyon a gyerekeket, a tanulást nem befolyásolja és végül, de nem utolsó sorban, a gyerekeim nagyon szeretik. Egy nyurga, gyorsan növő kamasznak, meg a core izmainak, a legjobb ami adható.


    De téged biztos, csak a kori érdekel. A kisebbik gyerekem osztálytársa (kislány) korizik, de este 8 után még házit ír. Ha nem kiemelkedő tehetség egy gyerek, szerintem ez nem normális egy 8 évesnél.


    Csak annyi és olyan sport amiben örömét leli, mert egy kisgyereknek lételeme a nyüzsgés, csak a felnőttek hajlamosak rongálni őket.

    előzmény:
    elsi1 (1)
    2016-09-17  13:39

Címlap

top