Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házasság2016

ElCid2016
Létrehozva: 2016. szeptember 11. 16:50

Olvastam az alábbi topikot pár hónapja, gondoltam írók pár sort erről:


 


http://www.nlcafe.hu/csalad/20160704/lany-onbizalom-nagymama/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=&utm_content=napcikke


 


Előre leszögezem. Nem vagyok nőgyűlölő, se egoista, se sznob. Csak realista. Ha eltartom és biztosítom mindazt, amit a nagymami megfogalmaz elvárásként, akkor én cserébe elvárnám, hogy az asszony süssön-főzzőn, takarítson, mosson Nekem is van egy megszokott életszínvonalom. De a nagymami elvárásait egyszóval lehetne jellemezni: Palimadár, vagy balek. Csak a balekok kihaltak mára. Azt vallom: Jóban-rosszban: Egy nő ne csak az élet napos oldalán legyen társ, hanem, ha beüt a krach ne lépjen le, vagy váljon el, hanem tartson ki mellettem. Mert bizony a mai világban már nincs ám biztos munkaheléy. A közös célokért hajlandó vagyok mindent megtenni, de ugyanezt elvárnám a leendő társamtól is. Egy irányba kell húzni a szekeret. 


Le se tagadhatom, hogy bak csillagjegyű vagyok. Amit elhatároztam az életben, azt végre is hajtom lépésről, lépésre. Öt évvel ezelőtt új életszemléletet tettem magamévá. Az élet nem más, mint egy sakkjáték nagyban.


Akkor a következő célok kerültek kitűzésre:


1.Hazatelepülés- megvan, igaz 3 évig tartott a mutatvány.


2. Itthon megkapaszkodni, úgy tűník, most már ez is sikerült, igaz ez csak október végén derül majd ki.


3. Befejezni a gépészmérnökit végre. Újra kellett jelentkeznem. Felvettek. Egész héten a kreditátvitel című nyomtatvánnyal foglalkoztam mire le tudtam adni.


4. Az állatorvosok örjöngeni fognak, mert ahogy összeszedtem magam. beadom a jelentkezésemet az egyik állatorvosi karra és amint végzek. Ingyen és bérmentve fogom végezni az ivartalanításukat, amiért a többi állatorvos drága pénzért végez el.


5. Kertészeti termelés beindítása, felfuttatása.


6 Saját kút furatása, tetőcsere, majd utána photovoltaik telepíttetése a tetőre. Fűtés kizárólag talaj hőenergiájával. Vagy vegyestüzelésü kazánokkal.


7.Ha mindez megvan, akkor szépen elhagyni a munkaeőrpiacot. Ez biztosan el fog tartani vagy 15-20 évig is.


A házimunkákból is kivenném a részem - szívesen sütök-főzők. Csak az a baj, hogy a legtöbb nő alanyí jogon elvárja a prémiumkategóriás autót, a rózsadombi villát, de tenni nem igen akar érte. Azt vallom, hogy csak a 35+-os nők képesek NŐ-ként élni, gondolkodni, öltözködni és viselkedni. Ez hatványozottan igaz a 40 feletti koroszályra. Ha választhatnék egy 20 évek elején járó és egy 40-es között,holtbiztos, hogy a 40-est választanám. Ja és a házamban élek, nem iszom alkoholt, nem dohányzom, meg egyéb káros szenvedélyem sincs. Voltam már nős. Elég óvatossá tett, mert bizony elég csúnyán megégettem magamat.


Társkeresés

  1. 2016. szeptember 15. 22:1651.

    Ha nem is sokat, de igen. De egy gyerekest már jóval többet. Most nem elriasztani akarlak, de 3 idegen kölyök 0-24-ben tényleg durva...

    előzmény:
    ElCid2016 (50)
    2016-09-15  20:55
  2. 2016. szeptember 15. 20:5550.

    MIért? Isamersz talán egyedülálló és gyermektelen 30-a nőket?  Ja és ne Gyöngyöspatáról:D. Hanem egy 50 km-es sugarú körben. 

    előzmény:
    évi* (49)
    2016-09-14  22:32
  3. 2016. szeptember 14. 22:3249.

    Biztos komolyan átgondoltad azt a gyerekszámot? Nekem van 3 - fiúk. Világon mindennél jobban imádom őket, és még szülnék egy halmot simán,szóval nekem tényleg nagyon bejön ez az életmód. Viszont a zűrzavaros kis csapat ismeretében azt tudom mondani, hogy akkor sem kérném más 3 gyerekét ha színaranyból lenne...

    előzmény:
    ElCid2016 (48)
    2016-09-14  21:19
  4. 2016. szeptember 14. 21:1948.

    Én csak a megfelelő partnert keresem, egy egyenrangú társat.


     


    Ha csak szexre mennék rá (csakhogy nyíltan kiírjam), csak idén nyáron 3-at kaphattam volna). Tudom most ez nagyképűen hangzott, de tényleg igaz Elvárom, hogy megmondja az igazat. Nem baj, ha már van 1-3 gyereke, de egyrészt ne tagadja le őket, ha vannak, másrészt akarjon még kb kettőt.ÉLetkoromból adódoan kompromisszuokat kell kötnöm. Tudom, hogy nagyjából korombeli gyermektelen högy nem nagyon akad. Majd mindegyiknek van 1-2 gyereke.Pl: mi az ördöghöz kezdjek egy 18-22 évessel? Ez a korosztály még élni szeretne pár évet, mielőtt elkötelezné magát valaki mellett. Én, meg hiába tagadhatok le egypár évet a valós életkoromból, nem leszek már fiatalabb(megkaptam a környezetemtől, hogy max 30-nak gondoltak, csak néztek, mint Jenő a moziban, mikor közöltem velük, hogy 77-es születésü vagyok), 5 év múlva bizony 43 leszek ilyenkor. Az, hogy fiatalabbnmak nézek ki a koromnál, több dolognak köszönhetem: Egyrészt a géneknenk, másrészt nem dohányzom, nem igen iszom alkoholt, s persze tudatmodósító szerekkel se élek. Amit a szememre lehet hányni az, az hogy túlzottan haspók vagyok. Szeretek-sütni főzni is, a házikosztot kedvelem. Holnap túrós csuszát készítek, utána babfőzeléket, sárgaborsó és lencsefőzeleléket, mindezekből giga adagolkat - rakom le a fagyasztóba fagylaltosdobozokban. Hétvéger meg töltött cukkini a terv. Szintén kerül a fagyasztóba szilvásgombós, úgy kb 100 db.

    előzmény:
    rockcica (45)
    2016-09-14  19:07
  5. 2016. szeptember 14. 21:0547.

    Arany tesóm egyfelől nem kenyerem a frázispufogtatás, másfelől nem szokásom papagáj módjára ismételgetnem magamat. De azért még 1x a kedvedért leírom (mert nem mindenki Einstein). Ha odáig jut a dolog, hogy ideköltözik majd hozzám, nem fogom elvárni, hogy munka mellett még a teljes háztartást is a nyakába vegye - én is rendesen ki fogom belőle venni a részem, erre majd mérget is vehettek majd.


    Írta más vállára felállni. Mikor még házas voltam két munkahelyem volt, meg amit lehetett elvégeztem a háztartásból is, mégis volt pofája pampogni arról az exapósomnak, hogy jobban vegyem ki a részemet a háztartási munkákból. Na ez tényleg rabszolgalét volt. Máig iszom a levét ennek.


    Velem egyenrangú társamat keresem, nem biorobotot, de ő se nézzen engem biorobotnak, vagy palimadárnak. Még egy egyoldalú kapcsolatba nem fogok belemenni. JOgos annak az elvárásai is persze bizonyos szintig, de ha már együtt élünk, akkor igenis egy irányba húzzuk közösen a szekeret.


    Nekem olyan nő nem kell, ki azt hiszi elég széttenni a lábait és szülni egy-két gyereket, ahhoz hogy beleüljön a tutiba, tenni persze meg nem igen tenne semmit azért, hogy egyről-kettőre jussunk. Mert az ember fia csak p.-áért nem tart tehenet (csakhogy kicsit vulgáris is legyek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (38)
    2016-09-13  15:27
  6. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 14. 19:2246.

    Minden lehetséges.És a fordítottja is.


     


    csak, pl én egyetlen  sorában sem  olvastam azt hogy "majd mi ketten " szépecskén.


    Arról ír hogy ő mit akar és hogy ezt a nő - a rabszolga,m-r bocs - támogassa 100% -ig.


    Te is tudod hogy ez nem így működik.

    előzmény:
    rockcica (45)
    2016-09-14  19:07
  7. 2016. szeptember 14. 19:0745.

    Ok ha így vesszük igazad van..de nem lehet hogy atopikindító faszi tényleg csak a számára tökéletest ketesi?gondolod tčnyleg arra kellene neki a nő hogy a vállán  kapaszkodjon fel?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (44)
    2016-09-14  16:26
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 14. 16:2644.

    Hogy tetszik?

    előzmény:
    rockcica (37)
    2016-09-13  14:17
  9. 2016. szeptember 13. 17:3143.

    Amikor pedig  "a vállán áll majd", akkor magasabbnak fog kinézni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (42)
    2016-09-13  15:46
  10. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 13. 15:4642.

    Pont ezért nem kellene pont letojni azt ( a nőket) akinek éppen a vállán áll majd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (40)
    2016-09-13  15:40
  11. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 13. 15:4341.

    Na én sem vagyok már a régi, lemaradt egy gondolat.


    Igen, képzeld el, hogy ezeket/ilyeneket/vagy olyanokat amik itt nem is szerepelnek de  fel akar vállalni / meg akar csinálni : egy nő az ő vállán.


     


    Galamblelkű barátunkra rájönne a szapora.

    előzmény:
    rockcica (37)
    2016-09-13  14:17
  12. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 13. 15:4040.

    A felsoroltakat meg szeretné valósítani, szép dolog.


    Csak egy nő  vállára állva.


    Pont ezért kellene pont letojni azt ( a nőket) akinek éppen a vállán áll majd.


     

    előzmény:
    rockcica (37)
    2016-09-13  14:17
  13. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 13. 15:3339.

    Kifordítva, befordítva:


     


     


    Előre leszögezem. Nem vagyok férfigyűlölő, se egoista, se sznob. Csak realista. Ha eltartom és biztosítom mindazt, amit a nagypapi megfogalmaz elvárásként, akkor én cserébe elvárnám, hogy a férfi süssön-főzzőn, takarítson, mosson Nekem is van egy megszokott életszínvonalom. De a nagy papi elvárásait egyszóval lehetne jellemezni: HP, vagy cselédlány. Csak a cselédlányok kihaltak mára. Azt vallom: Jóban-rosszban: Egy férfi ne csak az élet napos oldalán legyen társ, hanem, ha beüt a krach ne lépjen le, vagy váljon el, hanem tartson ki mellettem. Mert bizony a mai világban már nincs ám biztos munkaheléy. A közös célokért hajlandó vagyok mindent megtenni, de ugyanezt elvárnám a leendő társamtól is. Egy irányba kell húzni a szekeret. 


     


    Le se tagadhatom, hogy bak csillagjegyű vagyok. Amit elhatároztam az életben, azt végre is hajtom lépésről, lépésre. Öt évvel ezelőtt új életszemléletet tettem magamévá. Az élet nem más, mint egy sakkjáték nagyban.


     


    Akkor a következő célok kerültek kitűzésre:


     


    1.Hazatelepülés- megvan, igaz 3 évig tartott a mutatvány.


     


    2. Itthon megkapaszkodni, úgy tűník, most már ez is sikerült, igaz ez csak október végén derül majd ki.


     


    3. Befejezni a gépészmérnökit végre. Újra kellett jelentkeznem. Felvettek. Egész héten a kreditátvitel című nyomtatvánnyal foglalkoztam mire le tudtam adni.


     


    4. Az állatorvosok örjöngeni fognak, mert ahogy összeszedtem magam. beadom a jelentkezésemet az egyik állatorvosi karra és amint végzek. Ingyen és bérmentve fogom végezni az ivartalanításukat, amiért a többi állatorvos drága pénzért végez el.


     


    5. Kertészeti termelés beindítása, felfuttatása.


     


    6 Saját kút furatása, tetőcsere, majd utána photovoltaik telepíttetése a tetőre. Fűtés kizárólag talaj hőenergiájával. Vagy vegyestüzelésü kazánokkal.


     


    7.Ha mindez megvan, akkor szépen elhagyni a munkaeőrpiacot. Ez biztosan el fog tartani vagy 15-20 évig is.


     


    A házimunkákból is kivenném a részem - szívesen sütök-főzők. Csak az a baj, hogy a legtöbb férfi alanyí jogon elvárja a prémiumkategóriás terített asztalt, a zsíros  hozományt, de tenni nem igen akar érte. Azt vallom, hogy csak a 35+-os  férfiak képesek férfiként -ként élni, gondolkodni, öltözködni és viselkedni. Ez hatványozottan igaz a 40 feletti koroszályra. Ha választhatnék egy 20 évek elején járó és egy 40-es között,holtbiztos, hogy a 40-est választanám. Ja és a házamban élek, nem iszom alkoholt, nem dohányzom, meg egyéb káros szenvedélyem sincs. Voltam már férjnél. Elég óvatossá tett, mert bizony elég csúnyán megégettem magamat.


     


    Társkeresés

    előzmény:
    ElCid2016 (1)
    2016-09-11  16:50
  14. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 13. 15:2738.

    Óriási a különbség, a két fogalom között.


    Ez igaz, de az is igaz, hogy itt nem erről van szó.


    Arról van szó, hogy vannak elvárásai  és persze  ezek olyanok amiket "kikövetel" magának, mert az az alap.Szerinte.No, ha valami alap, azt nem lehet kikövetelni..............Azt megbecsüléssel és  viszonzással kell adni és elérni.Mármint a párkapcsolatban.


    Ha te most egy ilyen topikot indítanál mint amilyet a TI, persze mint nő, no, akkor aztán kapnál a fejedre, hogy hogy merészelsz te ilyeneket kikötni.


    Bizony ám!


    És jogosan.Mert vannak dolgok amiket megbeszélni sem kell a pároddal, egyszerűen tudod hogy mit szeretnél adni, kapni.Vannak dolgok amik nem kérnek szavakat.És ha ezt a párok nem érzék, megette a fene az egészet.


     


    Más és lehet hogy off: Nem mindenki tűri el, hogy nála hülyébb irányítsa - ha érted mire gondolok.

    előzmény:
    rockcica (37)
    2016-09-13  14:17
  15. 2016. szeptember 13. 14:1737.

    Bocsi de kurva nagy különbség van a normális de érzékeny,illetve tesze tosza között..igen ismerek olyat is akinek nincs egy önálló döntése sem,de tudod a tapasztalataim,és a környezetemben člők példáján okulva inkább olyan akire lehet számitani mindrnben,minthogy ő legyen a nagy macsó..szerinted az nyámnyilaság ha pl egy pasi főz? vagy uram bocsá 'kitakarít?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (34)
    2016-09-13  12:35
  16. 2016. szeptember 13. 12:5636.

    Nem is tesze-tosza teeeeeeee. Elvárásai már vannak:)))))). 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (34)
    2016-09-13  12:35
  17. 2016. szeptember 13. 12:5535.

    Ez nem csak a nőkre igaz, sőt. Sok pasi (fiatal, 20-30-asok egyébként) pampognak, hogy nem találnak rendes lányt, vagy nem állnak szóba velük, vagy nincs szerencséjük a  nőkkel, stbstb. Aztán kiderül, hogy mindnek hosszú combú, modellalkatú, filmsztár arcú lány kellene, tükörbe meg nem néz, hogy észrevegye, hogy ő maga viszont nem  egy Adonisz. Az átlagos lányokat figyelemre sem méltatják, csak sír a szájuk. 

    előzmény:
    rockcica (28)
    2016-09-12  19:44
  18. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 13. 12:3534.

    Szóval kedves topiktársnőim. ne fanyalogjatok, hanem az ilyet keressétek-.....


     


     


    ............de csak akkor, ha meg akartok őrülni egy nyámnyila, tesze-tosza  pasi mellett.

    előzmény:
    rockcica (28)
    2016-09-12  19:44
  19. 2016. szeptember 13. 12:2333.

    Nem a "magas követelmény" a gond, mert mindenkinek szíve joga elvárásokat támasztani (ami aztán vagy bejön vagy nem). Amit én bátorkodtam észrevételezni az az, hogy eleve "leírja" a nőket, miszerint a  legtöbb semmit nem akar tenni, csak beleülni a készbe stb... Elég degradáló ilyesmit így általánosítva a teljes női nemre kiterjedően kijelenteni.

    előzmény:
    Nikita 666 (11)
    2016-09-12  10:01
  20. 2016. szeptember 12. 21:5232.

    Kalandorok mellozzenek???Mi lett a Magyarbol,hitvany gyenge bab???

    előzmény:
    ElCid2016 (1)
    2016-09-11  16:50
  21. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. szeptember 12. 20:1731.

    Nem hiszem, hogy ezek a sztereotípiák a való életből adódtak..Mindenkinek lehet egy "álomképe" a leendő párjáról, de általában ez köszönőviszonyban sem lesz azzal, aki a másikfele.


    Én gyúróspasikat nem ismerek, de az egy bazi kötött életforma, abba normális átlag nő úgysem fér bele, csak aki szintén az edzőteremben tölti a szabadidejét. De sztem ez sem baj, mert vannak akiket ez elégít ki, ez a hobbijuk. Nem rosszabb, mint egy túra-megszállott, aki a geoládákat keresi minden szabad idejében.De ehhez is meg lehet találni a párt.

    előzmény:
    rockcica (28)
    2016-09-12  19:44
  22. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. szeptember 12. 20:1230.

    Az eleinte szex alapú kapcsolatban sincs ám semmi rossz. Éppenhogy nyílt kártyákkal kezditek, nem az egyhónapos randifordulón derül ki, hogy nincs összhang az ágyban. Mart annál nagyobb kopp, talán nincs is..

    előzmény:
    ElCid2016 (27)
    2016-09-12  16:57
  23. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. szeptember 12. 20:1129.

    Nem kell kifordítani semmit. Egyenlő felek vannak a kapcsolatban, nem kell egyiküknek sem túlspilázni a dolgokat.


    Én nem vágyom semmiféle kifordításra. Nyugalom legyen, az = örö' é' bódottá'.

    előzmény:
    ElCid2016 (27)
    2016-09-12  16:57
  24. 2016. szeptember 12. 19:4428.

    Hát igen, ez gyakori panasza baráti körünkbe tartozó pasiktól is...sok elvált nő van aki apukát keres a gyerekének..és igen, külsőleg is olyan elvárások, hogy őrület, de azért a tükörbe sem árt belenéznie egy nőnek sem..(a legjobb az amikor egy kilencven kilós nő, vagy egy negyven éves húsz-harminc éves kigyúrt pasira vár.. :D De hát majd rájönnek..


    De szerintem ne társkeresőzz, az merő hazugság..kövesd a tök jó terveidet, és hidd el az élet majd az utadba küldi azt akinek pont te kellessz..


    az én párom is hasonlóan gondolkodik mint te, és imádom érte.. egy kigyúrt seggfejre sem cserélném el..


    És ez a mondatod:


    " Az a nő, ki majd kifog valaha valamikor, az jól fog járni, mert ha olyan képes leszek érte akár a világot is kifordítani a sarkaiból."


    Ezt én mondtam az ELSŐ randinkon a Férjemnek, amikor még nem gondoltam azt hogy ez több lesz barátságnál..) hogy milyen jó lesz annak a nőnek aki vele lesz..


    És tényleg jó..


    Szóval kedves topiktársnőim. ne fanyalogjatok, hanem az ilyet keressétek-.....

    előzmény:
    ElCid2016 (27)
    2016-09-12  16:57
  25. 2016. szeptember 12. 16:5727.

    Közeledve 40 felé bizony azt mondom kalandornők kíméljenek. Egyéjszakás, szex alapú kapcsolat hidegen hagy abszolút.


    Az a nő, ki majd kifog valaha valamikor, az jól fog járni, mert ha olyan képes leszek érte akár a világot is kifordítani a sarkaiból.


     


    Érdekes a társkeresők tele vannak elvált, gyerekét egyedül nevelő, vagy  hajadon nőkkel, viszont a külső szempontjából megvannak az elvárásaik. Ha nem vagy Adonisz, vagy modellalkatú, vagy nem vagy anyagiakkal, csak egy minden tekintetben átlagos férfi, akkor megkapod tőlük visszautasításként, hogy pl: nem elég pozitív az aurád vagy vmi ilyesmit. Nem szeretek képeket küldözgetni, mert a való életben bizony egész máshogy nézek, mint képeken.


     


     

    előzmény:
    rockcica (19)
    2016-09-12  13:20

Címlap

top