Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazatelepülni, de hova?

Torolt_felhasznalo_613265
Torolt_felhasznalo_613265
Létrehozva: 2016. szeptember 2. 21:22

Külföldről települnénk haza Magyarországra. Még gondolkodunk rajta, de lehet, októberben meglépjük. Azon agyalunk elsősorban, hol folytassuk az életünket. Bp. kilőve, egyikőnk sem szereti. Mit tudtuk javasolni egy 45-50-es házaspárnak (ketten vannak, gyerekek nélkül), hova érdemes "haza"települni Magyarországra? Melyik az a régió, ami fejlődik, ahol relatíve sok munkalehetőség van, ahol jó a közbiztonság, jó a lakóközösség, lehet egyről a kettőre jutni, ahol jó élni? Ahol valóban épülnek új gyárak, üzemek, ahol tényleg toborozzák az embereket, és nem csak elhintik a mézes madzagot az ember előtt... Elsősorban Dunántúlban gondolkodunk. 


Tudom, ehhez elsősorban tudni kellene a konkrét végzettségünket is, maradjunk annyiban, hogy semmi különleges, extra végzettség, két középfokú végzettségű emberről van szó. 


Fordíthatjuk úgy is a kérdést, hogy beszéljetek arról, ki hol lakik az országon belül, és szeret-e ott lakni. Ha igen, miért, ha nem, miért nem. Melyik megye fejlődik és melyik van lemaradva. 


Minket egyik városba, régióba se köt semmi, a híreket nem nagyon követjük mostanság, tehát valószínű, minden infó új lesz számunkra. 


Köszönjük! Zsuzsa és Karesz. 

  1. 2016. szeptember 9. 08:27201.

    Én ugyan nem ismerem a csokigyártás viszonyai, de a Cadbury csoki visz mindent, az biztos. :)


    Mondjuk baszott drága is.

    előzmény:
    ancsa21 (200)
    2016-09-09  08:13
  2. 2016. szeptember 9. 08:13200.

    Hááát.... szerintem még neked is tudnod kéne, hogy azok a flancos belga meg svájci csokik nem olyan gyárakban készülnek, mint amikből pl a cadbury-i tejescsokikat nyomják.


    Pechedre, én voltam belga csokigyárban is, meg ismerem, hogy Svájcban milyen körülmények között melóznak.


    A Lindt cég hátterét nem ismerem, de azt igen, hogy nem csak itt, de még Angliában is röhejes olcsón adják*. Ezért feltételezem, ők is sanyargató gyárakban nyűvik a csokijaikat előállítókat.


     


    ------------------


    * Kivéve a valóban jóminőségű fekete csokijaikat. 


     

    előzmény:
    Ardian05 (196)
    2016-09-09  07:51
  3. 2016. szeptember 9. 08:08199.

    Nyugodj le. Te is tudod, hogy miről beszélek, meg én is. De mivel a dolognak az a része nem érdekel,  hogy éppen mit adsz elő magadról, magánügynek tartom, így maradjunk annyiban, hogy csak az ellen szólok, ami ismét elviselhetetlenné tesz.


    Azt meg éppen te tudod a legjobban, szakmádból kifolyólag is, hogy ez az oldal csak az őket olvasókon, meg az itt irogatókon üzemel. Ha mi nem lennénk, írhatnának reggeltől estig az amerikai dagadtakról, meg hogy mit mondanak az angol tudósok, semmire sem mennének. Hát még az itt megjelenő, eszméletlen mennyiségű hírdetéseikkel. De persze, ezen kívül van még más bevételi forrásaik is. Pl olyanoktól, akiknek valami oknál fogva az az érdeke, hogy világlátásuk itt is célt érjen.


    Rád ebből annyi tartozik, hogy változtass a szótárodon. Ennyi. 


    -------------------


    U.i. Csak szólok, ne hergeld magad fel, mert ilyenkor mindig kiesel a szerepedből, és hirtelen ékes magyar nyelven dühöngöd ki magad ;-))


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (197)
    2016-09-09  07:52
  4. 2016. szeptember 9. 07:59198.

    Embert én soha le nem néznék. A legkevésbé azért, mert nincs pénze. Mondjuk az ostobaságról, hát még a tudatos ostobaságról már egészen másként gondolkom. De lenézni valakit? Még akkor sem.


    Én is elképedtem, mert nem számítottam rá, de valóban nagyon sok, és határozottan jó minőségű házat lehet venni már 5 millióért. Az alatt is bőven akad, de többségében felújítandó. Ahhoz meg 2 lakás és 1 családiház felújítása után már nincs kedvem. Azt ugyanis már túlságosan is jól ismerem, hogy mit jelent az otthoni óriási munkanélküliségben a munkát elvégző, hát még megbízható munkát végző embert, szakembert találni.


    A helyedben én nagyon örülnék a németeknek (meg finneknek, angoloknak, stb -ismerem néhányukat ;-)), akik nálunk vidéken telepednek meg! Nem csak felújítanak, de példával is szolgálnak, hogy lehet másként, sokkal jobban is vidéken élni. Ez utóbbi ugyanis nem csak pénz kérdése, hanem az igényességé is! Van tőlük mit eltanulni, és nem szégyen az.


    Nem adok sok időt annak, hogy a magyar nyugdíjasok egy része is arccal a vidék felé fog fordulni. Ezzel mindenki jól fog járni. Csak most még megy a hisztéria, hogy a városok a világ közepe. 


     

    előzmény:
    eda-1952 (139)
    2016-09-07  20:59
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 9. 07:52197.

    és ha másként nem megy, akkor kénytelen leszek kérni, hogy írtsanak le innét



    az elvtársak annó jól megalkották ezt az emberihulladékot, tudod voltunk páran akkoribai is akiket nagyon nem érdekelt a talpnyaló feljelengető réteg


    gondolod ma ez megváltozott?


     


    Az Isten áldjon már meg! Isten, te nő, miről beszélsz?


    ezek a szóhasználatok arra utalnak, hogy egy falusi elmaradottból lett apparatcsik


    ebből következően már érthető, hogy neked miértnem evidens a normális polgári családok útja a történelemben


     


    javasoltam már másoknak is


    rendezni akarod, hogy ki mit írjon? ok, nyúlj a zsebedbe, csinálj egy ilyen oldalt és akkor majd lesz rá jogod


     


    de ameddig mások pénzén üzemelő oldalt árasztassz el az agymenéseiddel


    addig neked kuss, hogy ki mit ír


    teccceik érteni?


     

    előzmény:
    ancsa21 (185)
    2016-09-09  04:08
  6. 2016. szeptember 9. 07:51196.

    Ja, ja azok francos svájci meg belga csokik... fúúj. Lindt meg társai...fúj, fúj...

    előzmény:
    ancsa21 (190)
    2016-09-09  06:56
  7. 2016. szeptember 9. 07:38195.

    Örömmel vennék egy linket, aminek köszönhetően a Balaton északi partjáról választhatnék házat!!


     

    előzmény:
    Lillaréka (141)
    2016-09-07  21:17
  8. 2016. szeptember 9. 07:37194.

    "ahol olcsón találni házat abban a térségben nincs munka.. szó szerint semmi munka nincs.... ahol munka van ott meg kutyaólat sem kap 5 milláért. "


    Ezt írtam én is.  Kösz, hogy megerősítetted. 


    Mondjuk a világ jobban élő vidéki helyein azért nem annyira rossz a helyzet mint nálunk, de rájuk nem is kényszerítettek aglomerációs körzeteket, ahonnét a helyi munkalehetőségnek még az írmagját is kiírtották. S akkor jön még csak az, hogy a távolabbi vidékekről meg falvakat is kiürítettek a gyári munkák feltöltésére. Először csak az orvost vitték el, majd a férfiakat utaztatták heti melóra, és így tovább. 


    Ezzel kialakították a városok tanulatlan, ahogy olvashattad, diploma nélküli bunkó rétegét, a vidékből meg kiradírozták a magánkezdeményezéseket, amiatt rögvest le is nullázták a földhöz, termeléshez való tudást is. Ők is bunkóvá váltak. Ennyivel vagyunk kijjebb.


    Éppen ezt hozzák majd helyre a mai fiatalok. Ha lassan is, de arra fordul a dolog, hogy diplisek is, meg olyan kőbunkók is, akiknek nincs igényük diplomára hozzák majd fel megérdemelt szintjére a vidék becsületét is, meg fontosságát is.


    ------------------


    Hogy kit mennyi órára jelentenek be, az sajnos, semmit nem von le abból az összegből, amit amúgy a zsebébe csúsztatnak.


     

    előzmény:
    Lillaréka (141)
    2016-09-07  21:17
  9. 2016. szeptember 9. 07:21193.

    Megtaláltam a forrásodat. Az egész neten, ekkora összegről, csak azon az egyetlen helyen beszélnek. Ami összeget, tetejébe, csak bemondás alapján ismernek. Hát erről, ennyit.


    Meg annyit, hogy én nem hiszem el. Az egyik barátnőm az ország egyik legjobb adótanácsadója, vállalkozók és alkalmazottaik pénzének bevallója. Maradjunk annyiban, hogy én legalább tudom, hogy miről beszélek.*


    Mindenesetre kérdezz meg egy angliai feketemosogatót, mibe kerül a lakhatása, kajára mennyi megy el, és mekkora nettó marad mindenek után a zsebében úgy, hogy családjától, gyereitől távol van. Tetejébe a szállással is csak akkor van szerencséje, ha egy luknál nagyobb jut számára, és még ha magyarok is, de idegenekkel kell még a szabadidejét is tölteni. Aztán majd esmét beszélgetünk.


    -----------------


    * Az viszont igaz, hogy idénymunka, és az nem mindenki falatja. De ez egészen más kérdés. 


     


     

    előzmény:
    eda-1952 (142)
    2016-09-07  21:54
  10. 2016. szeptember 9. 07:13192.

    Az ilyen csiszkáztatásba, meg lenézésbe bárhol bele fogsz szaladni. Még csak külföldre se kell hozzá menned. Lásd példának az itteni felosztást,  hogy vagy bunkó vagy, vagy diplis...


    Engem az itteni kínai főnököm csicskáztatott. Amíg nem változtattam a saját felfogásomon, állandóan bőgtem. Ahogy változtattam, rá is jöttem, hogy meg kell tanulnom a dolgokról másként gondolkodni, és nem úgy, amivel otthonról elindultam. Később az is kiderült,  hogy a világ egyik legjobb embere, de neki az volt a fontos, hogy a saját befektetése jól menjen. Ma is kapcsolatban vagyunk, és határozottan tisztelem.


    Másik történet: Egyszer az itteni gazdag ország gazdag gyerekeinek magániskolájában dolgoztam, és éppen a folyosójn nevetgéltünk a lengyel barátnőmmel, mikor a nagyon jól megfizetett angol, művésztanár elhaladtában undorral a képén odasziszegte nekünk, hogy "áhhh, kelet-európiak", majd köpött egyet. Mindenesetre mi jót röhögtünk rajta, s azóta is meséljük mindenfelé. 


    -----------------------


    Vété nélkül élni nem ciki, hanem hasznos is! Nekünk van tévénk. Ha leszámítom kedvenc férjem focimeccseinek meg bicigliversenyének nézését, akkor én csak kb havi 1-2 órát ülök előtte. Vagy még ennyit sem.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (143)
    2016-09-08  01:34
  11. 2016. szeptember 9. 07:01191.

    Ezt így kell csinálni. Még akkor is, ha a legtöbb ember nem olyan szerencsés mint te, és csak néhány hét keresés után kapja az első melóját. De még akkor is, ha az első meló nagyon pocsék.


    Lehet nyavalyogni jó sokat, de az csak elviszi az ember energiáját, meg kedvét is. A mostani megoldásra, meg a jövő lehetőségére koncentráljon, és ne arra,  hogy mi volt. 


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (158)
    2016-09-08  12:36
  12. 2016. szeptember 9. 06:56190.

    "Este haza indulás előtt elbeszéltük, hogy minden gimis gyereket elhoznék ide vagy más hasonló gyárba dolgozni legalább egy hétig, kötelező jelleggel. Utána megkérdezném őnagyságát mindet, aki azt mondja, hogy szar a tanulás"  


    Ez egyrészt nagyon is jó dolog, be is kellene vezetni az iskolákban, kötelező jelleggel. A másik, amit még annál is inkább, s azonnal be kéne vezetni az iskolákban, hogy megtanítják a gyerekeket arra, hogy minden munkát tisztességgel kell végezni. Majd annak végzőjét meg kell becsülni. Legyen az bármi! Azokat meg kidobálni a rendszerből, akik pocsék munkát adnak ki a kezükből.


    Aztán arra kell még a kölköket megtanítani, hogy ne csokigyári munkában gondolkozzanak, és nem csak azért, mert az ott készült csokik emberi fogyasztásra alkalmatlanok, hanem hogy inkább azon törjék a fejüket,  milyen megoldással, milyen vállalkozással tudnák pl a tömegtermelést úgy kiváltani, hogy abból nekik is bőven hasznuk van, meg a majdani fogyaszóiknak is. Pl, akár egészsége.


    --------------------------


    Nem sok idő, és a kínai meg indiai tömegtermeléssel nem fog tudni mit kezdeni a világ. Egyetlen megoldása maradt, hogy olyan kis- és középvállalkozókat hoznak helyzetbe, akik terméke ki tudja védeni a világ nyakába szakad távolkeleti, elképzelhetetlen mennyiségben, és már ma is határozottan jó minőségben megtermelt tömegcuccait. 


    Néhány év, és a keleti blokk messze jobb minőséget fog előállítani, mint a nyugati világ valaha is. Köszönhetően annak az eszement nyugati hordának, ami a még több saját profitja érdekében ellopta a saját országától a lehetőséget, mert Kínába, meg Indiába vitték a gyártást.


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (160)
    2016-09-08  12:52
  13. 2016. szeptember 9. 06:41189.

    Amint eszembe jut a könyv címe, megadom neked. De addig is felhívom a figyelmed annak tartalmára.* Egy amerikai házaspárról szól. A feleség már nem emlékszem melyik egyetemen végzett, de férje akkoriban éppen a Harvard Phd-jét csinálta, mezőgazdász szakon.


    Elhatározták, hogy kipróbálják mit is és valójában az elméleti tudások, és ezért hátrahagytak mindent Amerikában, és átköltöztek Franciaországba, Provanszba,  hogy ott először béreljenek, majd vegyenek egy tanyát, és különféle, de főleg kecskesajtot csináljanak.


    Hajnalban keltek, és maguk fejték hosszú éveken keresztül a kecskéket. Legtöbbször tele az istálló szagával, meg csimmáikon az állatok termékével. De érthető is, hisz ők már csak ilyen, igénytelen, másra lehetőséget nem találó bunkók voltak. A többit majd magad olvasd, a címet majd megadom. Most a jó égnek sem jut eszembe.


    ------------------


    * Ja, a könyvet csak diplomások tudják elolvasni, mert hogy angolul van. Aki meg nem diplomás, ugyi, az meg csak bunkó lehet ;-)) 


     

    előzmény:
    KN18 (165)
    2016-09-08  13:29
  14. 2016. szeptember 9. 06:27188.

    "Tejüzem. ...Hát, tudod kislányom olyanok, akinek nincs más lehetőségük, vagy nincs is másra igényük. De mi az, hogy nincs másra lehetőségük?"


    Isten, te nő, miről beszélsz? Ha ezek, a másra nincs igényű emberek nem léteznének, akkor sem neked, se a kislányodnak nem lenne meg a reggeli tejcsije! Hát még a vasárnapi steakje.


    Minden, a munkáját tisztességgel ellátó emberre szükség van! Minden szinten!!


    ----------------------


    Arra meg kíváncsi lennék, hogy vajon mit mondanál azokról a jól képzett mezőgazdászokról, akik belevágnak a saját/bérelt tanyájukon az állattenyésztésbe, s reggelente maguk fejik a teheneket? Simán igényteleneknek néznéd őket ezért, vagy esetleg még haverkodnál is velük, mert azok határozottan jól megélnek a tejüzemi gazdálkodásból? Létezne, hogy nem ennél a sajtjaikból, mert aki tejüzemben dolgozik, az igénytelen, és másra nincs lehetősége? 


     

    előzmény:
    KN18 (165)
    2016-09-08  13:29
  15. 2016. szeptember 9. 04:59187.

    a gyereked- "-egyaltalan nem erti, miert nem motivalt a legtobb ember arra, hogy tanuljon, amikor egyertelmuen jobb korulmenyek kozott elhet, dolgozhat kesobb. "


    Nem értem, hogy miért kell a világot kettészelni arra, hogy aki tanul az diplomás, aki meg nem, az vagy bunkó, vagy sokkal rosszabb körülmények között élhet és dolgozhat?


    Ez nincs így. Mert ezzel szemben azok, akik tanultak, okosak, műveltek, mindenre nyitottak, és mégsincs diplomájuk, azok attól még nagyon jól megélnek. Legtöbbjük sokkal jobban, mint a tucatjával kitermelt diplomások jó része. 


    Nem vagyok diploma ellenes. Sőt, nagyon híve vagyok annak,  hogy minden országnak legyen meg a kellő mennyiségű, okosan képzett rétege. De azzal a mai világgal, ahol az egyetemeket rákényszerítették arra, hogy a tandíj legyen a megélhetési formájuk, s emiatt annyi hallgatót vegyenek fel, ami csak belefér, azzal  nem tudok egyetérteni. Csak azt érték el, hogy a diploma leértőkelődött, és tucatjával termelték ki a mérges, csalódott diplomásokat, akik vagy munka nélkül lődörögnek átmenetileg Ausztráliában, ahová elrohantak almát szedni, meg utazgatni, vagy éppen a képzésükhöz képest messze alacsonyabb munkát látnak el.


     


     


     


     

    előzmény:
    Caithleen (166)
    2016-09-08  13:40
  16. 2016. szeptember 9. 04:41186.

    " Ha a gyerekeinket taníttatjuk egyet jelent azzal, hogy ha elvégzik az egyetemet, jó távolra kerülnek tőlünk, ahol megfizetik és értékelik, hogy mennyit tanultak. " 


    Biztos vagy te abban, hogy ti taníttatjátok a gyerekeiteket? Nem csak az ingyenebéd, de az oktatás sincs ingyen. Annak fentartását, üzemeltetését valakinek ki kell pengetni. Ti fizettétek ki a valódi tandíját? Vagy a közösség, az adófizetők? Csak szólok előre,  hogy az albérlet megfizetése, vagy a gyerek kajája az nem tandíj. De az utóbbi mégis, pl a menza, határozottan támogatott. Az is az adófizetők pénzéből. Mindenesetre úgy számold össze, hogy valóban mibe kerül egy gyerek a bölcsödétől kezdve a diplomáig, hogy azt végig neked kell zsebből kipengetni, és nem az adófizetőknek. Ezt pontosan tudom, friss összeg: Bölcsőde egy angol  kisvárosban havonta 800 pengő font. A mellette lévő kisfaluban 850.  


    A gyereke(i)d tudását a jó messziben főleg azért értékelik, mert az adott jó messzi adófizetőinek nem kellett kifizetniük a tanulási költségeit. Ingyen kapták őket. Hülyék lennének nem értékelni őket.  Tetejébe nem jól megfizetik őket, hanem jobb esetben is csak azon a szinten fizetik, amit az adott messziben a helyiek is meg kell kapjanak. 


    Ez eddig úgy ahogy létezett, de ma már egyre kevésbé. Néhány év, és alig, vagy egyáltalán nem fog létezni, mert a messzinek is egyre inkább a sajátjaikat kell helyzetbe hozniuk.


    Nemrégiben olvastam egy Guardian cikkben: Ha valakinek nem sikerült jobban álló szülőket kiválasztania, akkor a diplomával együtt kb 40,000 pengő font adósság is kerül az ifjonc kezébe. Amit vissza kell pengetnie. A kölcsönt adó bankot meg nem érdekli hogy fogja kitermelni és visszafizetni az adósságát. 


    --------------------


    Nem csak felétek nem keresik a diplomások jó részét, hanem egyre több helyen. Túltermelték őket és mára már vagy tömegével nem találnak munkát, vagy képzésükhöz képest jóval alacsonyabb szinten fognak melózni. 


    Ez alól kivétel az, akinek jó  hátszele van az elhelyezkedéshez, vagy ellenkezően, okosan választotta meg, hogy mit tanuljon.


     

    előzmény:
    dunakanyar (178)
    2016-09-08  16:49
  17. 2016. szeptember 9. 04:08185.

    Az Isten áldjon már meg! Azért ennyi idős korodra már rég kinőhettél volna abból a romkocsmai dumából, amit itt lenyomsz. Ha mindenáron erre a stílusra vagy kiéhezve, eridj az unokáidnak is beillő "haverjaidhoz", és ott nyomjad nekik. Az igazság nem attól lesz igazság, hogy valaki megállás nélkül szórja az aszódj megjeit.


    Ez itt egy NŐI fórum. Még annak ellenére is, hogy ennek gazdái meg szerkesztői az ilyen alpári dumát nem csak nem tiltják, hanem láthatóan még támogatják is. Ők igen. Én, meg remélem még nagyon sokan, nem. Vagy megtanulsz tisztességesen szólni az errejáró nőkhöz, vagy ha nem, és ha másként nem megy, akkor kénytelen leszek kérni, hogy írtsanak le innét.  És mielőtt nekilódulnál, a nők nem csak attól nők, hogy nem nyomják minden mondatukba az aszódj meg különféle változatát, hanem mástól is, de most nem az a téma.


    Ezzel együtt, több mindennel egyetértek. 


    ------------------------


    "normálisan a család az hogy eleink vagyonát megkapjuk, gyarapítjuk és utódainak adjuk" =  "kaparj kurta, néked (sőt unokáidnak) is jut" ;-))


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (181)
    2016-09-08  18:01
  18. 2016. szeptember 9. 03:49184.

    Így van. De nekik nem csak ebben volt nagy, hanem abban is, hogy az adófizetők költségén gyakorlatilag ingyen azt tanultak, s abból szereztek diplomát, amit csak kitaláltak maguknak.  


     

    előzmény:
    KN18 (182)
    2016-09-08  19:48
  19. Torolt_felhasznalo_613265
    Torolt_felhasznalo_613265
    2016. szeptember 9. 01:33183.

    Igen, azonos a két felhasználó ugyanaz. 

    előzmény:
    asztanaviszta (175)
    2016-09-08  16:16
  20. 2016. szeptember 8. 19:48182.

    Akik ma 40, 50 évesek, azoknak még volt bőven lehetőségük munka mellett is tanulni, mert azt egykor sok munkahelyen támogattak. Fizették a képzés díját, volt tanulmányi szabadság stb. Akkor nem attól függött, hogy ,mi lesz belőled, hogy honnan jöttél, hanem, hogy mennyire voltál törekvő. 


    Számtalan olyan ismerősöm van aki kb. t indítóhoz hasonló nulla háttérrel kezdte, mégis van most lakása, állása és még fel tudott nevelni tisztességgel 1-2 gyereket is.

    előzmény:
    asztanaviszta (176)
    2016-09-08  16:20
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 8. 18:01181.

    Nálunk is, csak alap volt az is, hogy az ember ne érezze azt, hogy csak úgy az ölébe hullanak a dolgok.

    idézet:
    cabron (172)
    2016-09-08 14:53:12

    normálisan a család az hogy eleink vagyonát megkapjuk, gyarapítjuk és utódainak adjuk


    DE az is normális, hogy az utódoknak rendes szorgos gyereknek-embernek kell lenni


    én is azt láttam, hogy a zenészek basznak tanulni a sportolók zöme is (de belőlük sok kapott puszi diplomát is)


    ferót kibaszták a gimiből majd a kandót is otthagyta, de anyukával szépen lakott a nagy lajos király útja a takácska is valamennyit tanítóképzőbe járt, már híres karhagosként az apjáékkal lakott a kárpát utcai kis panelban


    a pókát a révésszel együtt rúgták ki a gimiből a révészt az anyja is kibaszta mert nem tanult


    viszont a póka szülei meg befogadták, nekik oké volt, hogy nuku iskola csak a zene


    szóval sok jó példa volt, hogy nem szabad elbaszni az életet

    előzmény:
    cabron (171)
    2016-09-08  14:53
  22. 2016. szeptember 8. 17:05180.

     


    Lásd 135. hozzászólás. 

    előzmény:
    Sushi (179)
    2016-09-08  16:59
  23. 2016. szeptember 8. 16:59179.

    Szerintem meg pont nem assa ala senki. 


    Ha ezekböl - keves kivetellel - ez jön, akkor a hiba tenyleg az ö keszülekeben van. CValoban szelektalni kell, de azt azert ne hangaoztassuk olyan nagyon, hogy gyere haza van munka, vegyel hazat, kapsz hitelt a felujitasra, mert ez azert nem igy van


    Sokan mondtak, hogy szoritsak össze a fogukat, tartsanak ki, gyüjtsenek, es akkor jöjjenek haza. Mivel egy gyogyszertari szakasszisztens azert nem keresi gennyesre magat, igaz?


    Öt misiert hazat/lakast sem vehet, mert semmi nem marad a megtakaritasbol. meg nincs allasuk, de fözni, füteni mindjart kell, es aztan jön a felujitas.


    Söt öt honap - barhol - kint tartozkodas meg csak a kostolgatas ideje. Van allasuk, van jövedelmük, lehet tovabb keresni, es ha bejön valami, lehet lepni. Ilyen rövid idö utan meg nem szabad bedobni a törölközöt.


     

    előzmény:
    dunakanyar (177)
    2016-09-08  16:41
  24. 2016. szeptember 8. 16:49178.

    Még annyit hozzátennék, itt a környékünkön pont a diplomások nem kellenek. Ha hiszitek, ha nem. Nincs rájuk kereslet, illetve amennyire van, az már betöltetett. Kivétel az orvosi, gyógyszerészi állások, na arra meg nem jelentkezik ide a kutya se. Ha a gyerekeinket taníttatjuk egyet jelent azzal, hogy ha elvégzik az egyetemet, jó távolra kerülnek tőlünk, ahol megfizetik és értékelik, hogy mennyit tanultak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (1)
    2016-09-02  21:22
  25. 2016. szeptember 8. 16:41177.

    Szegény topicindító önbizalma padlón, ezt a hozzászólók többsége meg még alábbra ássa. Én nem tudom miért látjátok (s látod te is kedves szélvész) ezt annyira sötéten.  Nincs diplomája ez oké, ez nem jelent semmit,  rengeteg diplomás munkanélkülit ismerek. A másik, rengeteg diplomás nem a diplomájának megfelelő munkát végez, olyan helyekre helyezkednek el 2 diplomával, ahova elég egy  érettségi is. Munkahelye válogatja, hogy ha már a munkakörhöz nem szükséges, de a fizetési besorolásnál figyelembe veszik-e, hogy az illetőnek diplomája van. 


     


    A topicindító leírta, hogy  gyógyszertári szakasszisztens végzettsége van.  Ezzel azért már lehet mit kezdeni, nem kell rögtön a sinek elé vágódni. Nem könnyű ezt sem elvégezni, tudom, elkezdtem én is ezt képzést, aztán máshova sodort az élet. Gyógyszertári szakasszisztenseket elég sok helyre keresnek, még itt felénk is, ahol - mint írtam - elég nagy a munkanélküliség. Nem egy ismerősömnek van egy patikában főállása, aztán egy másikban pedig mint hétvégi beugrót alkalmazzák. 


     

Címlap

top