Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazatelepülni, de hova?

Torolt_felhasznalo_613265
Torolt_felhasznalo_613265
Létrehozva: 2016. szeptember 2. 21:22

Külföldről települnénk haza Magyarországra. Még gondolkodunk rajta, de lehet, októberben meglépjük. Azon agyalunk elsősorban, hol folytassuk az életünket. Bp. kilőve, egyikőnk sem szereti. Mit tudtuk javasolni egy 45-50-es házaspárnak (ketten vannak, gyerekek nélkül), hova érdemes "haza"települni Magyarországra? Melyik az a régió, ami fejlődik, ahol relatíve sok munkalehetőség van, ahol jó a közbiztonság, jó a lakóközösség, lehet egyről a kettőre jutni, ahol jó élni? Ahol valóban épülnek új gyárak, üzemek, ahol tényleg toborozzák az embereket, és nem csak elhintik a mézes madzagot az ember előtt... Elsősorban Dunántúlban gondolkodunk. 


Tudom, ehhez elsősorban tudni kellene a konkrét végzettségünket is, maradjunk annyiban, hogy semmi különleges, extra végzettség, két középfokú végzettségű emberről van szó. 


Fordíthatjuk úgy is a kérdést, hogy beszéljetek arról, ki hol lakik az országon belül, és szeret-e ott lakni. Ha igen, miért, ha nem, miért nem. Melyik megye fejlődik és melyik van lemaradva. 


Minket egyik városba, régióba se köt semmi, a híreket nem nagyon követjük mostanság, tehát valószínű, minden infó új lesz számunkra. 


Köszönjük! Zsuzsa és Karesz. 

  1. 2016. szeptember 5. 12:0051.

    Jelenleg a középfokú végzettség olyan, mint régen az ált. iskolai végzettség. Nem túl jó kilátások. Ha jól beszélsz angolul, akkor megnőnek az esélyeid és akár havi 150.000 Ft-ot is kereshetsz. Ugyanezt a férjed, az havi 300.000. Egy albérlet 80.000-től indul + rezsi, tehát csak a lakás 100.000 felett lesz havonta. Még nem vásároltál semmit a hónapban, még az üzletbe és a munkahelyre is el kell jutni valahogy, vagy kocsival vagy a drága tömegközlekedéssel.


    Az üzletekben az árak olyanok, mint Angliában. A szolgáltatások olcsóbbak itthon, ez tény. 


    Ilyen színvonalon éltek kint is? Most csak magadnak válaszolj. 


    Az emberek gonoszkodók és irigyek egymással. Mindig azt nézik, hogy a másiknak mi van, és imádják megszólni a másikat. Nem tudom, hogy ez mennyire zavar téged és Angliában ilyen napi hangulatban volt részed?


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (1)
    2016-09-02  21:22
  2. 2016. szeptember 5. 11:4550.

    Ne személyeskedj,mert az nagy bunkóságra vall,amit te mindig bizonyítasz is,valamint lövésed sincs arról,hogy én miképp,hol élek. Ehhez egyébként sincs semmi közöd!


    Szóval kéretik a továbbiakban is engem szem elől téveszteni és ha nincs értelmes gondolatod a témához,akkor személyeskedés,pimaszkodás helyett inkább maradj csöndben!


    Én eddig is ignoráltalak,ha nem vetted volna észre,ennek ellenére folyamatosan beprópálkozol és rendszeresen offolod a topikokat!


    On:

    előzmény:
    ladybird65 (47)
    2016-09-05  11:15
  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 5. 11:3349.

    orbánék majd csöves ukránokkal dolgoztatnak olcsón


    ahogy a nyugat dolgoztatja olcsón a csöves magyarokat


    a normális tudású nyelveken nem csak makogók emberek meg a normális országokba mennek, normális életet élni


    nem bonyolult ez a képlet


     

    előzmény:
    Ardian05 (48)
    2016-09-05  11:16
  4. 2016. szeptember 5. 11:1648.

    Nagyon korrekt válaszokat kaptál, azok alapján alaposan fontold meg a hazatelepülést.


     


    Ne dőljetek be a híreknek, miszerint munkaerőhiány van itthon, van, de csak azért, mert a munkáltatók nevetséges bérért szeretnének dolgoztatni, ezért aki teheti, elmegy nyugatra dolgozni.


    A megélhetés költségei viszont csaknem olyan magasak, mint ott, ezért itt nem lehet két szakmunkás bérből gondtalanul megélni, pláne, ha nincs saját ingatlanod és bérelned kell.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (1)
    2016-09-02  21:22
  5. 2016. szeptember 5. 11:1547.

    Azért annyi minimális értelmi képességet feltételezhetnél valakiről (pláne olyanról, aki megismerte a farkastörvényeket), hogy valamennyi tartalékkal jön haza, nem nullszaldós egyenleggel kezdi itt (újra) az életét. Ne magadból indulj ki, vannak sokan, akik még szoktak gondolkodni, mielőtt megszólalnak vagy irkálnak.

    előzmény:
    Lédienn (39)
    2016-09-04  21:52
  6. 2016. szeptember 5. 11:1446.

    "Te tényleg ilyen humortalan, csóró, lehúzó közegbe vágysz? Nem tudom hol élsz, de ennyi idősen - ha nem a fullos, euróban megérdemelt nyugdíjadat akarod, a budai hegyek egyik villájából költeni - tényleg érdemesnek látod itt tengődni? "



     


    Ez a jellemző véleménye a tudatlanoknak.


    Mer' aki külfödről jön vissza,vagy külföldi,az csak milliomos lehet és minimum egy rózsadombi villában fog majd élni. Hát persze!


    Aki külföldön képes valódi egzisztenciát,az ottanihoz képest jó anyagi körülményeket is megteremteni,annak a legritkábban jut eszébe,hogy hazatérjen. Maximum érzelmi okokból,itthon élő családtagjai,rokonai vannak,hovágya van stb.


    Azok a külföldiek (nem magyarok és nem a migránsok!) akik a mi országunkat választják,bevallottan is azért teszik,mert itt sokkal magasabb színvonalon tudnak élni,mint saját hazájukban. Amíg ott,az ottani viszonyokhoz képest csóróknak számítottak,itt "valakik" lehetnek! Na,ők lakhatnak a kiemelt övezetekben hazánkban.


    De gyakoribb,hogy nem olyan szép a "menyasszony" és amig kint a magyar a nagy átlag életét élte,netán cifra nyomorúságban,az inkább csöndben visszajön,mert egyrészt itthon itthon van,másrészt a kinti pénzéből jobban élhet itt,mint külfödön.     


     

    előzmény:
    Róza555 (27)
    2016-09-04  13:17
  7. 2016. szeptember 5. 10:4345.

    "Így csak annyit, hogy nekem jók a körülményeim, normális emberekkel veszem magam körbe, de az országot beszövő morális, érzelmi, anyagi nihiltől - a saját hazámban - totál idegennek érzem magam. (gyerekkorom óta)"


    Ha itthon gyerekkorod óta "idegennek érzed magad" ebben a "nihilben", akkor miért nem választottál magadnak egy olyan országot,ahol úgy gondolod,nem ezt éreznéd??


    Sanszos,hogy sem tudásod,sem merszed,sem lehetőséged nem volt és nincs a külföldi életre!


    Emiatti frusztrációdat kompenzálod azzal a téves hiteddel,hogy te más,különlegesebb vagy a többieknél. "Rossz helyre születtél". 


    De elárulom,hogy aki ilyen mentalitással él,azt külföldön is minimum kiröhögik és átnéznek rajta,lesajnálják!

    előzmény:
    Róza555 (27)
    2016-09-04  13:17
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 5. 10:4244.

    angol rabszolgából lehetsz merci rabszolga gombokért

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (23)
    2016-09-03  22:21
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 5. 10:2943.

    hallgass gazdasági rádió


    http://trendfm.hu/


    az osztrákhatár környékén van némi fejlődés, ha bp nem érdekel


    de mo csak nagyon kis szinvonalu életet tud adni a nyugatihoz képest


    összességében


    orbánkirály elintézte a magyarok sorsát

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (1)
    2016-09-02  21:22
  10. 2016. szeptember 5. 09:4342.

    Sokszor én is egyből erre gondolok, hogy életükben a fenemód nagy szabadságban, elszórnak vagy 3 panellakásra valót, aztán nyugdíjason meg ott állnak pucér seggel a nagy büdös semmi közepén. Hiába mondja, hogy akkor majd beköltözik egy idősek otthonába, hiszen oda is milliók kellenek beugrónak.

    előzmény:
    Melanna (32)
    2016-09-04  16:28
  11. 2016. szeptember 5. 08:3041.

    Mi nem keszulunk hazatelepulni, de a Balaton felvidek (pl Kali medence) az egyik szivem csucske. Az benne van a kalapban, hogy kesobb (esetleg ketlaki modon) lesz ott valahol egy helyes kis kuriank, szep kilatassal, nyugodt kornyezettel. De ez majd csak par ev mulva.

  12. 2016. szeptember 4. 22:0740.

    én éppen ezért mondanék egy évre elegendő tartalékot... legalább 2 millát.. 


    pontosan a kauciók és az akkor is fizetendők miatt, ha nem kapnak állást... 


     

    előzmény:
    Lédienn (39)
    2016-09-04  21:52
  13. 2016. szeptember 4. 21:5239.

    Visszatérni is csak úgy lehet,mint ahogyan kivándorolni kell/ene/.


    Vagyis legalább 3-4 hónapra elegendő pézzel,főleg ha valaki hazatéréskor is csak nulláról indítja itthon az életét. 


    Aki vastag bukszával jön,annak persze sokkal könnyebb.


    Ha valakinek a kinti évek alatt sikerült külföldön valamilyen egzisztenciát kialakítania,hazatérés alkalmával nem szabad azonnal mindent felszámolni. Baj esetén legyen hova visszamenni.


    Lakhatásra,albérletre+rezsire,kajára,utazásra,telefonra mindenképp kell legalább félévre elegendő pénz. Albérletnél általában három havi bérleti díjat is kérnek előre kaucióként úgy,mint külföldön.


    Számítani kell arra,hogy azonnal nem kapnak munkát és az sem biztos,hogy amit kapnak,az megfelelő is lesz számukra. Arra is számítani kell,hogy a próbaidő lejárta előtt esetleg felmond a munkáltató (ez is gyakori) és nem lesz rögtön másik munkalehetőség és azt az időt is át kell vészelni a tartalék pénzből.


    Szóval csak megfontoltan,nagy körültekintéssel,mert ilyen esetekben minden rossz döntés komoly anyagi veszteséggel,csalódással is jár.

  14. 2016. szeptember 4. 18:3438.

    Mihez képest nem drágák kecskeméten az albik??


    először nézd meg milyen állások vannak és milyen fizetések


    utána hasonlitsd össze az albik árával.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (23)
    2016-09-03  22:21
  15. 2016. szeptember 4. 18:3237.

    Magát a hazaköltözést igen.. ha odakint van egzisztencia.. 


    ha nincs.. akkor még mindig jobb itt a helyzet... - persze tökéletesen igazad van... csakhogy amiket írtál. azok mindenhol az országban így működnek .


     


     

    előzmény:
    Dnanga1 (10)
    2016-09-03  14:37
  16. 2016. szeptember 4. 18:3036.

    hát.. tudod.. én szeretem


    ami meg a munkalehetőséget illeti.. hát még mindig több van mint más régiókban


    és ha itt nincs. hát van egy határral arrébb-- Ausztriában. 


    és azért innen könnyebb átmenni mint Kecskemétről.. ahova ha odaköltözik és nem veszik fel a merci gyárba.. akkor valóban mehet közmunkára. vagy oda sem, mert nem ismer senkit


    Szerintem még mindig Gy-S megye a legszerencsésebb az országban. 

    előzmény:
    ladybird65 (13)
    2016-09-03  15:57
  17. 2016. szeptember 4. 17:3135.

    Igazad van, de mi már ehhez hozzászoktunk. És sajnos nem ő az egyetlen ilyen példány.

    előzmény:
    Melanna (34)
    2016-09-04  16:47
  18. 2016. szeptember 4. 16:4734.

    Ebbe a topikban semmi politika nem volt amig Ancsa be nem toppant. De, ő még a tejbegriz keverő topikban is képes felfedezni valami üldözőnek valót.:)


    Eddig a megélhetésről volt szó, mert azért lássuk be, nem mellékes ha már haza kar települni valaki, de ennek most vége szakad, abban biztos lehetsz:)

    előzmény:
    rézi* (29)
    2016-09-04  15:01
  19. 2016. szeptember 4. 16:3133.

    Szia! Tudom ajánlani Ikrény települést, ami 8-10 km-re van Győrtől. Elég nyugodt település.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (1)
    2016-09-02  21:22
  20. 2016. szeptember 4. 16:2832.

    Hálásan köszönjük a sok-sok jó tanácsodat:)


    De, minden politikai felhang nélkül, csakcsupán számszakilag vezesd már le, hogy két közmunkásbérből, ne adj' isten két minimálbérből, ugyan mekkora széles jó kedvvel fognak autóval bárhová "bejárni", de még akár tömegközlekedéssel is. Mert a meglehetősen szép kis falvakból is van 2 járat naponta, aztán szevasz. Ha nem etszik oldd meg magad.


    A meglehetősen szép külső kerületekben is kell ám bérlakást fizetni:)


    Azért arra majd kiváncsi leszek morgás nélkül meg tudják e tenni:)


    Olyan jól hangzik a külföldiából haza károgók nagy okossága, hogy meg bezzeg a magyarok nem mobilisak, röghöz kötöttek.


    Ami igaz is, de kiváncsi lennék rá, hogy akinek nincs saját lakhatása az a nyugdíjából megtudja e engedni magának a bérlakást.

    előzmény:
    ancsa21 (28)
    2016-09-04  14:03
  21. 2016. szeptember 4. 15:4431.

    Sajnos, 100%-ig egyet kell értsek veled, ha őszinte akarok lenni magamhoz. És miért ne lennék az?

    előzmény:
    Róza555 (27)
    2016-09-04  13:17
  22. 2016. szeptember 4. 15:0530.

    Ti nyugdíjasnak készültök haza, az más. De 40-50 feletti, középfokú végzettséggel rendelkezőknek onnan messziről hogy van bátorságod ezt írni, hogy "Meló meg van otthon! Nem is kevés." ??? Úgy látom te ilyesmiket őszinte meggyőződésből írsz, ami nem baj, ha magadról van szó. No de másról...? Én kívánom nekik, legyen mázlijuk, de azért először keressenek munkát, utána albérletet. Bár ebben az országban a bérelt lakásos lét még határozottan nem elterjedt, jobb ha ők is tudják.


     


    Még ez: "A bejárás meg mindenhol bejárás. Külföldön sokszor messze több idő megy el rá, mint otthon." Aha... külföldön meg nem gond, ha kétfelé járnak el, mert mindkettőnek van autója. Ami ugye elég képtelenségnek tűnik mondjuk minimálbérnél, vagy az közelinél. Közmunkát nem is említve. (Nem,  a közmunka nem csak a 4 általánost végzett szakmanélküli kisebbség kiváltsága! Van ám pl diplomás közmunka is....  de nem járnak autóval dolgozni egy másik városba, nem is tudom miért. Talán lusták...)

    előzmény:
    ancsa21 (28)
    2016-09-04  14:03
  23. 2016. szeptember 4. 15:0129.

    Sajnos abban igazad van, hogy mindent átsző a politika, mindig úgy érzem magam, mint egy focimeccsen, hiába rúg szép gólt valamelyik  csapat, aki nem neki drukko, l azt nem érdekli, csak fujjol teli tüdővel 


    Szélvész, senkire ne hallgass, csak a saját tapasztalatodra!  Minden ember más, van akinek a külföldi lét hozta meg az anyagi biztonságot, van aki pedig itthon él gondtalanul. Olyat is ismerek, aki kiment külföldre, és annyit tudott megtakarítani amit befektetett az útba, más pedig itthon nem ment semmire , ott pedig a mi viszonyainkhoz képest nagyon jól él . 


    Próbáld ki, semmit se veszítesz vele !  És majd számolj be a tapasztalatokról!

    előzmény:
    ancsa21 (28)
    2016-09-04  14:03
  24. 2016. szeptember 4. 14:0328.

    Na tessék, épp Kecskemétet akartam én is javasolni :-)) Szerintem is nagyon klassz kis városka, és a külső települések is meglepően szépek, és nagyon élhetőek is. A bejárás meg mindenhol bejárás. Külföldön sokszor messze több idő megy el rá, mint otthon.


    Szélvész! A károgókra ne figyelj!


    Az, hogy milyen az életünk, milyen a környezetünk, meg milyen a kedvünk, az csak tőlünk, meg közvetlen családtagjainktól függ, és nem másoktól! A legkevésbé azoktól, akik reggeltől estig csak azért keseregnek meg dühöngenek mindenen, mert ez az alaptermészetük. Mert ha nem ez lenne, akkor tudnának olyan környezetben is morgás és dühöngés nélkül élni, ahol nem minden az ő szájuk íze szerint történik.


    Az élet néha kemény, de leginkább szép! Tenéked magyarázzam? ;-))


    ------------------


    Mi is most készülődünk hazafelé, igaz, hogy mi már csak nyugdíjasnak. Engem is megdöbbentett, főleg a fészbukon lévő iszonyat mennyiségű és minőségű gyűlölködés, minősítgetés, meg pl azok kizárása, akik merészeltek a "barátaiktól" másként gondolkodni, és annak így vagy úgy, jelét is adták.  S mindez csak a honfitársaimtól. A külföldi barátainktól soha, vagy csak olyan ritkán,  hogy most példa sem jut eszembe.


    Több mint egy évre le is választottam magam a fészről, mert már nem bírtam látni, hogy az addig értelmesnek tartott barátaim, ismerőseim, meg rokonaim jó része mire képes, ha rájuk jön a politizálhatnék. Márpedig az állandóan rajtuk volt. Most hogy indulunk haza, kénytelen leszek megint fészelni, mert az itteni 21 év alatt kialakult barátainkat ott tudjuk a legkönnyebben elérni. 


    Épp ezért, előre nagy levegővel elhatároztam, hogy ahogy eddig is, ezután is elfogadok mindenkit annak, és olyannak, amilyen. Ők meg döntsék el, hogy akarnak-é engem ismerni a továbbiakban is, vagy sem. Aztán majd meglátjuk kinek lesz hiánya, és kinek nem ;-))


    A napi jókedvem meg nem más fogja meghatározni, hanem csak én, meg a családom. S ha ez a kettő rendben van, akkor moroghat, meg gyűlölködhet mindenki amennyit csak akar, a világ attól még a helyén lesz. Bennünk is, meg a környezetünkben is.


    Nagyon sok sikert, örömet és boldogságot kívánok nektek!


    Meló meg van otthon! Nem is kevés. Mivel tudtok és akartok is mozdulni, azzal nem lesz gondotok, hogy ne találjatok magatoknak melót. Legfeljebb nem jön be elsőre. De ez máshol is ugyanígy történik, nem csak otthon.


     

    előzmény:
    rézi* (26)
    2016-09-04  10:55
  25. 2016. szeptember 4. 13:1727.

    Most találtam egy cikket: "Kaják, amiket rég pusztulásra kellett volna ítélni..." a hozzászólások olvasása közben, pont a topikod jutott eszembe.


    Te tényleg ilyen humortalan, csóró, lehúzó közegbe vágysz? Nem tudom hol élsz, de ennyi idősen - ha nem a fullos, euróban megérdemelt nyugdíjadat akarod, a budai hegyek egyik villájából költeni - tényleg érdemesnek látod itt tengődni? 


    A Nikita hozzászóló fura bogár itt a fórumon, de most maximálisan egyetértek minden szavával. Majd jönnek a nagy megmondó emberek, a szövegértési zavarosok. Így csak annyit, hogy nekem jók a körülményeim, normális emberekkel veszem magam körbe, de az országot beszövő morális, érzelmi, anyagi nihiltől - a saját hazámban - totál idegennek érzem magam. (gyerekkorom óta)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (1)
    2016-09-02  21:22

Címlap

top