Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rossz anya vagyok?

anisa89
Létrehozva: 2016. augusztus 27. 20:25

Sziasztok!Olyan sokkoló élményben volt részem pár napja, hogy az eszem megáll, még mindig..


6 hónapos a kislányom. Pár napja, már nem is tudom melyik nap, de bementünk az apukájához a munkahelyére, ami egy tetováló szalon, mivel a párom tetováló, logikus. Végeztünk, jöttünk ki, már akkor láttam, hogy az út túl oldalán áll egy nő, egy kb. 6-7 éves kissráccal, meg egy babakocsis kislánnyal. A kisfiú hisztizett valamiért, az anyja meg tiszta idegbeteg módjára kiabált vele, de közben meg engem méregetett. Átértünk az ő oldalukra, erre megszólított (vagyis inkább utánamszólt, hogy várjak egy kicsit). Odajött, és akkor elkezdte, próbálom idézni, valami olyasmit hogy "Ne haragudj már, de jól láttam, hogy te egy tetováló üzletből jöttél ki a gyerekkel? Te normális vagy, ilyenekre neveled a gyerekedet? Meg egyébként is, luxus neked a babakocsi, hogy a kezedben cipeled, ez nagyon káros neki, ha nem tudnád. És miért nem lehet normálisan felöltöztetni, ez egy kisbaba, nem divatolni kéne vele, főleg nem ilyen időben. Persze látom, a kis körmöcskéd, meg a szempillád nagyon szép, gondolom a gyerekről is így gondolkozol. Nagyon rossz ezt lŕtni, hogy ilyen anyák vannak manapság, és blablabla"
Vázolom a képet, amit láthatott, igen, a kezemben volt a lányom. Körübelül 20 fok volt, ráadtam egy szürke, rózsaszín mintás Ramones pulcsit (ezt is megszólta a nő amúgy), egy fekete leggingset, és egy Adidas cipőt, mert nekem is olyan van, és szerintem ez aranyos. A körmöm ki volt festve, szempillát pedig 1 hete voltam csináltatni.
Én olyan szinten blokkoltam le, hogy azt elmondani nem tudom. Folytatta amúgy még , hogy biztos nagyon felelőségteljes anya vagyok, elképzelni sem tudja milyen rossz sorsa lehet a gyereknek, biztos főzni sem tudok (wtf???), aztán elment, mert a kisgyereke is hisztizni kezdett.
Én komolyan kérdezem, ILYEN VAN?? Nagyon nagyon sok bunkóval találkoztam már, tudom, hogy Budapest ilyen, de ilyenre még nem volt példa.
Segítsetek már ki, légyszi. Ilyen/hasonló fordult már elő mással is? Vagy tényleg bennem van a hiba? (21 éves vagyok, szóval még bőven a gyakorló anyuka kategória, úgyhogy ezen is elgondolkodtam...) Komolyan nem értem meg..
  1. 2016. augusztus 28. 19:03101.

    Ha most megírom, miért , és miért pont 3 hónap, sokan le fognak hurrogni, hogy maradi vagyok, meg már tök modernek és sterilek a tetkószalonok.  Lehet, de akkor az egészségügy is maradi, ugyanis véradás során nem vetik el azt  a lehetőséget, hogy tetoválás során megfertőződik valaki. (Ami a mostani szalonok szerint ez már elvileg elképzelhetetlen.)  Minden véradót szűrnek ugyebár,  fertőzött vér transfúzió során a betegbe nem kerülhet (elvileg), többszörös ellenőrzésen megy keresztül a leadott vér.  De van az a kritikus 3 hónap !  A hepatitis és a HIV vírus a fertőzést követő 3 hónapon belül ugyanis nem mutatható ki, mert nem termelődik ellenanyag.  Tehát ha tetoválás során megfertőződött valaki, 3 hónapig nincs az a vizsgálat, ami azt kimutatná, igy az illető a véradásból inkább ki van zárva.  


     


     

    előzmény:
    ladybird65 (97)
    2016-08-28  18:48
  2. 2016. augusztus 28. 19:02100.

    Szerintem azért nem mert nem tudni honnan származik a tetkó és lehetett a tetoválás-szerkentyűtől  fertőző  májgyulladást kapni. 


    de nem biztos csak régebben olvastam valahol. 3 hónapon belül viszont nincsenek még tünetek. 

    előzmény:
    ladybird65 (97)
    2016-08-28  18:48
  3. 2016. augusztus 28. 18:5499.

    Nem arra mondtam, hogy masokat elitelsz. Na ne, itt te voltal az aldozat, ha vegighallgattad, ha nem. Ez egy buta, muveletlen valaki, ezert is kar vegighallgatni. Az o velemenye nem szamit. Meg ha kerdezett volna valamit, de egyertelmuen itelkezett.


    Azokra mondtam, akiknek a gyereke uvolt a boltban, biztosan rosszul neveltek. Tobbsegben igen, de van sajnos kezelhetetlen szemelyisegzavar is. Ezert mondtam, hogy soha ne itelkezzunk masok folott.

    előzmény:
    anisa89 (93)
    2016-08-28  18:19
  4. 2016. augusztus 28. 18:4998.

    Ha nekem beszolnak, nagyot kialtok, hogy 'anyad', de mar tunok is, nehogy balhe legyen (mai vilag, ugye). Ilyenkor ugyanis megall bennuk az uto, bamban bamulnak, nem tudjak hova tenni, mi tortent veluk, ugyanis nem az o forgatokonyvuk szerint tortennek az esmenyek, azaz nem sikerult porig alazniuk.

    előzmény:
    Sissi52 (96)
    2016-08-28  18:46
  5. 2016. augusztus 28. 18:4897.

    Igen, valóban van ilyen kérdés a papíron, amit ki kell tölteni véradás előtt. Én már "öreg" véradó vagyok, de egyébként én se tudom, miért nem lehet tetoválás után 3 hónapig vért adni. De szerencsére engem nem is érint, ugyanis sosem tetováltattam, meg nem is csináltatnék ezután sem. Nincs az a pénz! A bőröm az egyik olyan "szervem", amire - korom ellenére is - igazán büszke lehetek. Eszemben sincs elcseszni.

    előzmény:
    dunakanyar (92)
    2016-08-28  18:17
  6. 2016. augusztus 28. 18:4696.

    Hat legyel pipa, de sajat magadra, hogy ezt az okorseget miert hallgattad vegig. Jo nagyot kacagva sarkon kellett volna fordulnod. Kerdezem: miert bunteted magadat masok hulyesege miatt? Azt hiszed, az ilyen ember valaha is meg fog valtozni?

    előzmény:
    anisa89 (93)
    2016-08-28  18:19
  7. 2016. augusztus 28. 18:4395.

    Az igaz, ahogy irod, milyen bamban viselkedtel a nyitodban, pedig te mar felnott vagy. Szoval lesz mit orokolnie. Viszont remelhetoleg te is tanultal az esetbol. Hiaba vagyunk felnottek, allandoan tanuluk valamit. Lehet, hogy legkozelebb batrabban, hatarozottabban viselkedsz majd, az is lehet, hogy meg nem, csak majd kesobb. Szoval hiaba a nagy vaganysag, az embernek olykor az inaba szall a batorsaga, de sebaj! Az a baj, ha valaki nem ismeri be a tokeletlenseget. Allandoan igyekszunk, olykor elbukunk, majd megyunk tovabb. Szerintem jo, hogy idejottel, ha most akarsz, akkor tanultal valamit.

    előzmény:
    anisa89 (89)
    2016-08-28  17:55
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. augusztus 28. 18:3894.

    Vihar a biliben.


    Nyócker.

  9. 2016. augusztus 28. 18:1993.

    Nem azért ítéltem el. gondoljon akármit, az engem nem érdekel. De amiatt, hogy ezt kérdés nélkül az arcomba vágta (és nem azt, hogy "ne haragudj, mit csináltatok ott?"-nem mintha ehhez köze lenne) Hanem kb. úgy, hogy biztos az előző percben varrattam a gyerekem hátára hogy "sátán", szóval én egy szégyen anya vagyok. Na emiatt hadd legyek már kicsit pipa :)

    előzmény:
    Sissi52 (91)
    2016-08-28  18:00
  10. 2016. augusztus 28. 18:1792.

     


    Nagyon sokféle dologra vezethető vissza, hogy milyen lesz a gyerekünk, ha felnő. Mi szülők igyekszünk példát mutatni (és nem tiltani), de ennek ellenére vannak olyan dolgok, amik minden példamutatás ellenére nem úgy sülnek el. Pl: 


    Kisebbik fiam világéletében félt a hajózástól, volt már hajón, semmi rossz élménye nem volt, nem értjük az egészet, az egész családban senkinek nincs ilyen problémája. Próbáltuk megbeszélni, nem tudja az okát megmondani, ő ilyen és kész. Elfogadtuk. 


     


    De, úgy látszik,  hogy a cigi, pia, tetkó témában sikerült jó példát mutatnunk. Sose tiltottuk egyiktől se. Nagyobb fiunk kipróbálta a lerészegedést is (21 éves), de már nem izgatja annyira a bulikban való ivászat, inkább ő vállalja a "sofőr, aki nem iszik" szerepet (soha nem tiltottuk piától, ezt hozzáteszem !).  A cigitől sem tiltottuk egyik gyereket sem, de azt hiszem jó példát láttak, ezt látták, meg 1-2 tényleg véletlen szó a cigi áráról, szagáról, stb. elég volt. A nagyfiam nem cigizik, mert , és most  őt idézem: "nem vagyok hülye, hogy a pénzemet erre költsem".  A kicsi (16) arra hivatkozik, hogy ő keményen sportol, a sportolók nem cigiznek, vagy ha cigiznek is, mindazt romba döntik, amit kemény edzéssel felépítettek.  


    Tetkó: A 21 évesemnek soha még csak eszébe sem jutott (tudja, hogy elítélem a tetkót, de szószerinti tiltás sosem hangzott el), mivel pollen allergiás, és a bőre ekcémára hajlamos, azt hiszem tiltás nélkül 21 évesen már tisztában van vele, hogy mivel járhat számára egy tetoválás.  A kicsi már emlegette viszont, hogy a haverjának a haverja csináltatott egy kb. 2 cm-es biszbaszt (bocsánat a kifejezésért), és hogy mi lenne ha.... Mondtam, jó ha majd dolgozni fogsz és megkeresed rá a pénzt , a fene sem bánja, de elmondtam neki is az ellenérveimet. Ja, és azt is tudja, hogy aki ilyet csináltat, az 3 hónapig nem adhat vért, és megkérdezte tőlem, hogy miért is? És miért pont 3?   Na erre a miért pont 3-ra szerintem nem sokan tudtak volna válaszolni...... azt hiszem értette a választ. 

    előzmény:
    anisa89 (89)
    2016-08-28  17:55
  11. 2016. augusztus 28. 18:0091.

    Azert meg nem lehet senkit elitelni, ha lat egy anyat a kezeben kisgyerekkel, hogy ilyesmi meg ne fordulna a fejeben, anelkul, hogy szova  tenne, hogyaszongya: csak nem a gyereknek tetovaltatott maris? Vagy ha maganak tetovaltatott, mert viszi ilyen helyre a gyereket? Nekem meg se fordulna a fejemben, hogy ez biztosan az apuka munkahelye. Az lehet, hogy talan haverok dolgoznak ott, akkor meg beugorhat par percre. De kozom?

    előzmény:
    anisa89 (1)
    2016-08-27  20:25
  12. 2016. augusztus 28. 17:5990.

    Azert meg nem lehet senkit elitelni, ha lat egy anyat a kezeben kisgyerekkel, hogy ilyesmi meg ne fordulna a fejeben, anelkul, hogy szova  tenne, hogyaszongya: csak nem a gyereknek tetovaltatott maris? Vagy ha maganak tetovaltatott, mert viszi ilyen helyre a gyereket? Nekem meg se fordulna a fejemben, hogy ez biztosan az apuka munkahelye. Az lehet, hogy talan haverok dolgoznak ott, akkor meg beugorhat par percre. De kozom?

    előzmény:
    anisa89 (1)
    2016-08-27  20:25
  13. 2016. augusztus 28. 17:5589.

    Kicsit túlpörögted a témát szerintem :) 


    a bébi, ha tetkós akar lenni, az lesz, ha barbizós, hercegnő, akkor az. (Leírtam korábban) Most jelenleg tetoválószalonban van sokat, meg focimeccseken, meg autószerelő műhelyben -a bátyám ezzel foglalkozik- mivel ide visszük, nem tudja eldönteni, hova akar menni. Ha majd el tudja, és más helyekre, ezeket nem szereti, akkor oda megyünk. (Leírtam korábban) csupán azt nem szeretném hogy hisztis, elkényeztetett legyen (Ramones pulcsiban is lehet ám hisztizni, nem azt mondom..), ez viszont csak nevelés kérdése, amit meg fogunk oldani. (Le is írtam korábban) Örülnék, ha olyan lenne, aki ha olyan helyzetbe kerül, kiáll magáért (nyilvŕn nem 3 évesen, na meg nem úgy, ahogy én tettem a topic inditó sztoriban😂😂😂), aki nem ijed meg az első hangyától, stb. Szerintem részben ez is nevelési elv.  Ennyi :)


    nem vagyok gyakorlott ősanya, biztos van, amiben hibázok, vagy hibázni is fogok, de jelenleg nem találok olyat a nevelési elveimben, amivel én kárt okoznék a kicsi lelkében, vagy rossz irányba terelném. De szóljatok, ha igen, igyekszem majd változtatni :)

    előzmény:
    Sissi52 (88)
    2016-08-28  17:43
  14. 2016. augusztus 28. 17:4388.

    Nos, ha ti ilyen tetkos, szerinted vagany csalad vagytok, ket lehetoseg van, vagy a gyereked is ilyen lesz, vagy eppen ezert teljesen mas.


    Van egy ismerosom, akinek az apja az alkoholizmusba halt bele, o eppen ezert nem ivott eleteben egyetlen korty alkoholt sem. Sokan masok meg szinten alkoholistak lesznek.


    A gyereked nem fog hiszteriazni sem a boltban, sem otthon, sem mashol, ha kovetkezetesen szepen neveled. Kiveve, aha nincs eleve valami ilyesmi veleszuletett problemaja. Te se itelkezz, ha nem akarod, hogy masok itelkezzenek tefolotted.

    előzmény:
    anisa89 (81)
    2016-08-28  17:19
  15. 2016. augusztus 28. 17:3987.

    Furcsa vagy, hogy most meg teljesen mast irsz. A hisztis gyerekek nem csupan Barbibabakert uvoltenek a boltban. Mintha nem tudnad. Az jo dolog, ha neveled es igyekszel jol nevelni a gyermekedet. Ha egy gyerek felos, akkor meg ne edd magad emiatt, akkor o felos, es kesz. Majd rajon a kutya tulajdonsagaira. Meg mindig jobb, mintha odaszAladna es a kutya szajaba tenne a kezet vagy huzgalna a macska farkat.


    Itt van nalunk egy jopofa reklam. Apuka van otthon a kislanyaval, aki vad, eleven gyerek, allandoan rohangal, kiabal, de apuka nem birja lehamozni rola a tunderkiralyno ruhat. Ha kia karja mosni, hat most vett neki egy gyonyoru szep pillango ruhat, azt addig felveszi. Reklam, de jol szemleltet. Nem kell ahhoz nyamnyilanak lenni, hogy lanyos ruhat kedveljen egy kislany.

    előzmény:
    anisa89 (84)
    2016-08-28  17:30
  16. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. augusztus 28. 17:3386.

    előzmény:
    Sissi52 (82)
    2016-08-28  17:20
  17. 2016. augusztus 28. 17:3185.

    Szerintem is maradjon nyugodtan. Az idiotak nem keszulnek tavozni, felolem elfernek. Legfeljebb akkor szolok majd be nekik, ha vegkepp kihuzzak a gyufat.

    előzmény:
    ladybird65 (76)
    2016-08-28  17:09
  18. 2016. augusztus 28. 17:3084.

    félreértesz :) ha attól lesz boldog, hogy barbizhat és Disney hercegnők mindenhol, akkor az lesz. Meg fogja őket kapni. De ezeknek semmi közük nincs azokhoz, amiket leírtam. Nem egyenlő azzal, hogy hisztis, elkényeztetett kiskirálylány lesz. Én az utóbbit nem akarom, és ez nem is lesz, szerintem a hisztisség meg az elkényeztetettség csak nevelés kérdése.


    Illetve azt írtam, hogy meglepődnék, ha a mostani közegből majd egy Disney hercegnő lenne később. Lehet megtörténik majd, és nem fogom kitépni a kezéből a babát, és kihajtani a focipályára - az max. Apa lenne, de ő sem elvetemült. :)


    nem akarom, nem tudom és nem is fogom megváltoztatni a személyiségét. Olyan dolgokban maximum, ami tényleg csak nevelés kérdése.

    előzmény:
    Sissi52 (82)
    2016-08-28  17:20
  19. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. augusztus 28. 17:2183.

    Erre is érthető, hogy elhülyült a nép.


     


    A másik, ha ez így van, akkor viszont jól éltek más bőrén.

    előzmény:
    anisa89 (81)
    2016-08-28  17:19
  20. 2016. augusztus 28. 17:2082.

    Akkor a jelek szerint inkabb te fogod foldhozverni magadat, ha ennyire rugalmatlan vagy. Nos, az en lanyomnak is voltak babai, persze, kis babahaz, minden benne. Konyha, meg csirke is a sutoben. Voltak kitomott allatkai, meg kisautoi. Kertem, jatsszon a babakkal is. Mar jatszottam, felelte, es lattam, hogy kiszedte a babak kezeit meg labait, ez volt a jatek veluk. (Visszarakhato volt ). Aztan egyre tobb tomott allatkai lettek, meg kisautoi, mert ezeket szerette. Babak szama megallt. Falra lovas kepek kerultek. Ami ot boldogga tette. Megprobaltam barmit, de soha semmit nem eroltettem. Nagyszaju sosem volt, de az eletben priman megallja a helyet. Es ma akad egy-ket rozsaszin fodros bluza is, es mar tobbe nem lovagol. Tobbnyire normalis felnott lesz beloluk, gyerekkorukban barmi is erdekli oket.


    A gyerek kenytelen odamenni, ahova viszik. Majd szol, ha utalja a meccset, amig goze nincs, jol erzi magat, mert veled van.


    A gyereked szemelyiseget nem fogod atvarialni, te fogsz sirvafakadni a kudarctol. Gyerekszepesegversenyekrol honnan tudna, te nagyon is jol tudod, hogy nem errol van szo. De csak hagyd, hogy almodozzon a Disney hercegnokrol, ha ot ez tenne boldogga. Neked miert fajna ez?

    előzmény:
    anisa89 (74)
    2016-08-28  17:03
  21. 2016. augusztus 28. 17:1981.

    Hát akkor el kell szomorítsalak, de nagyon sok "idióta" van a világban :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (79)
    2016-08-28  17:18
  22. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. augusztus 28. 17:1980.

    Nem szándékozok "gombot varrni" semmire, meg úgy diskurálni sem. Nagyon különbözően vélekedünk dolgokról, szóval ennek sok értelme nincs :) Számomra beteges az, hogy szerinted egészségtelen a gondolkodása annak, aki tetoválást csináltat. De tiszta szívből kívánom, hiy valamelyik gyereked legyen a következő, hátha kizökkent ebből a beszűkült és diszkrimináló látókörödből.

    idézet:
    anisa89 (78)
    2016-08-28 17:16:00

    Ti ebből éltek, ezek szerint, "érthető hát a szöveged.

    előzmény:
    anisa89 (78)
    2016-08-28  17:16
  23. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. augusztus 28. 17:1879.

    Ti ebből éltek, ezek szerint, "érthető hát a szöveged.


     


    Viszont gondolkodj el.Annyi de annyi  betegítő egyéb anyag halmozódik a környezetünkben, mondd! ki az az idióta aki még ilyennel is fokozza a veszélyhelyzetet és éppen saját magán/magánál.


    Csak úgy simán, mindenféle bőrbetegségek, rossz levegő (tüdő),  munkahelyi ártalmak - szellemi és fizikai, eletronikus eszközök mint veszélyforrások, magasabb háttérsugárzás,  ózon problémák,baktériumok, vírusok  és még ezer amit nem is tudok felsorolni.


    És akkor hímeztesse magát bárki is valami retkes kis koszfészekben.Vagy valami hangzatos szalonban.


    Miért is?.

    előzmény:
    anisa89 (75)
    2016-08-28  17:07
  24. 2016. augusztus 28. 17:1678.

    Nem szándékozok "gombot varrni" semmire, meg úgy diskurálni sem. Nagyon különbözően vélekedünk dolgokról, szóval ennek sok értelme nincs :) Számomra beteges az, hogy szerinted egészségtelen a gondolkodása annak, aki tetoválást csináltat. De tiszta szívből kívánom, hiy valamelyik gyereked legyen a következő, hátha kizökkent ebből a beszűkült és diszkrimináló látókörödből.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (77)
    2016-08-28  17:10
  25. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. augusztus 28. 17:1077.

    Egyik sem csináltatna tetkót, tuti.


    Annál sokkal  egészségesebb gondolkodásuak.


     


    De, vissza a témához, mert  a lényeg ott van.


    Vajon miért hallgattad végig a szószt amit kaptál az utcán?


    Erre varj gombot.

    előzmény:
    anisa89 (75)
    2016-08-28  17:07

Címlap

top