Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nárcisztikus sz.zavar..

Xobacicus
Létrehozva: 2016. augusztus 2. 16:03

Sziasztok!


Szeretnék hozzám hasonló tapasztalatokkal rendelkező nőtársaimmal beszélgetni arról,hogy hogyan éltétek túl egy nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfivel a párkapcsolatot..?!

Aki ismeri magát a betegséget az biztosan rögtön tudja,hogy elég nehéz téma. Én másfél évig voltam egy ilyen férfival,aki most 34 éves.Én 31 vagyok.
Rengeteg cikket elolvastam a témával kapcsolatban már és már magam sem tudom,hogy mit higyjek.
Már néha magam kérdőjelezem meg a magam ép eszűségét. Teljesen zavart vagyok. A kapcsolatot ő szakította meg véglegesen 2 hete,de már előtte egy héttel ismertette velem a tényállást telefonon.
Együtt éltünk közös jövőt terveztünk,3 hónapnyi ismertség után jegyzett el.
Most már én is látom,hogy ez tipikus tette az ilyen betegségben szenvedőknek. Jelenleg teljesen máshol van és mást csinál,mint amit mondott nekem utolsó találkozásunkkor,hogy hová készül.
Az újabb áldozatát már megtalálta,akivel bár biztosan tényleg nem tudom mi van köztük,de hogy behálózta az biztos.
Hogyan lehet ebből úgy kimászni,hogy ne sérüljek még jobban magam által? Mert ő nem keres,de magamat továbbra is nyúzom millió gondolattal és üldözési mániám van lassan a több száz elolvasott cikkel..
Annyit érzékelek,hogy nem vagyok hibás semmiben,de az önértékelésem a béka feneke alá süllyedt 100 méterrel. Úgy érzem az egész kapcsolatunk egy nagy hazugság halmaz volt és nem tudom volt e benne valami valódi mozzanata,szava,érzése..
Mikor utoljára találkoztunk azt mondta nekem,hogy ne aggódjak biztos fogok még róla hallani...ez nagyon beleégett az agyamba és nem tudom ettől féljek-e vagy sem.
Amilyen gyorsan betoppant az életembe olyan gyorsan igyekezett ki belőle. Mintha az egész csak egy pillanat lett volna,egy álom és nem bírok felocsúdni mi a franc volt ez az egész :-O
A "fajtára" jellemző sorrendben hálózott be és utána épített le,mint valami tárgyat...a kapcsolat vége felé már sajnos a testi bántalmazástól sem riadt vissza.
Csak pörög az agyam és néha úgy érzem megőrülök,mert minden,de minden arra utal,hogy ő ebben a betegségben szenved,aztán egy másik pillanatban meg rám jön,hogy de mi van ha csak én látom bele ezt és nem is az,mert ő alapból bunkó...
Számtalan esetben átéltem hogyan használ fel embereket céljai elérésében és eközben nem riad vissza semmilyen eszköztől.. Mindent láttam és mégis mintha hártya borult volna a szememre...
Most csak azt érzem h menekülnék a világ másik felére...
Mit tegyek,hogy gyorsan sikerüljön kilábalnom ebből,mert néha még azt is érzem h ő hiányzik és ez megrémiszt..
Akinek van tapasztalata ebben a témában az kérem ossza meg velem! Köszönöm előre is :-)

  1. 2016. augusztus 30. 19:1376.

    Háááááát ott van, csak nem működik.


    Van amikor a szemünk eltakarja a látásunkat.

    előzmény:
    Xobacicus (74)
    2016-08-30  19:10
  2. 2016. augusztus 30. 19:1175.

    Elméletileg van, ami a gyakorlatban nem működik, sajnos sok ember van akinek az a fontos hogy hogy néz ki a dolog......

    előzmény:
    Xobacicus (73)
    2016-08-30  19:05
  3. 2016. augusztus 30. 19:1074.

    Megtaláltam csak nem nyitottam ki a szemem eléggé :-D

    előzmény:
    Xobacicus (73)
    2016-08-30  19:05
  4. 2016. augusztus 30. 19:0573.

    Azt én is szeretném tudni hol van itt privát levelezés,mert nem tudom vagy nem látom,vagy nincs is :-/ :-)

    előzmény:
    Sheriff-2 (72)
    2016-08-30  17:08
  5. 2016. augusztus 30. 17:0872.

    Nekünk pedig légyszives írd meg ide a közösbe hogy hogy tudtad rászedni a privátot hogy működjön. Igen, előre köszönjük.

    előzmény:
    evuska (71)
    2016-08-30  16:58
  6. 2016. augusztus 30. 16:5871.

    Kedves Xobacicus!


    Örülök, hogy reagáltál a hozzászólásomra. Privátban leírom a válaszokat, amint lesz egy kis időm. Addig is további szép napot!

    előzmény:
    Xobacicus (70)
    2016-08-30  16:32
  7. 2016. augusztus 30. 16:3270.

    Szia!


    Már másodszor van az életedben? Először mikor jöttetek össze és meddig voltatok együtt? És miért vetettél véget akkor a kapcsolatotoknak?


    Mennyi idő telt el onnantól a kapcsolat újra kezdéséig és mivel sikerült úgymond beetetnie téged,hogy újra a párod lehessen?És most a második nekifutás mióta tart?


    Bocsi a sok kérdésért csak próbálom magamban felvázolni a helyzeted és a körülményeket!


    A leírt tulajdonságai ugyanazok,mint a volt páromnak. És amit magadról írsz,hogy milyenné váltál mellette az pedig leírása annak,amilyenné én is váltam a volt párom mellett.


    Engem a vége felé fizikálisan is bántott és szerintem te sem fogod megúszni erre készülj fel lelkileg. Amikor a szavak végképp elfogynak majd számára,akkor nem fog más maradni a "nevelésre"....


    Nekem is csak azért volt szerencsém,hogy megszabadultam tőle,mert talált helyettem egy új gazdatestet,akin élősködhet!!!!


    Ahhoz,hogy el tudd hagyni szinte képtelenség ezért mindenképp vegyél igénybe segítséget és minél hamarabb!!!

    előzmény:
    evuska (67)
    2016-08-30  14:26
  8. 2016. augusztus 30. 16:0469.

    Kedves Sheriff!


    Köszönöm a cikket, már ezt is olvastam korábban, de azért nem árt az ismétlés. Ezeket én is mind tapasztalom. Annyira nyilvánvaló, hogy mit kell tennem, de segítség nélkül nem hiszem hogy menni fog. Elképesztő figurák ezek az emberek. Olyan mélyre be tudják magukat ásni a másikba, hogy félelmetes.

    előzmény:
    Sheriff-2 (68)
    2016-08-30  14:49
  9. 2016. augusztus 30. 14:4968.

    Itt is van egy értelmes olvani való.


     


                      Dívány - Ego - A nárcisztikusok nyolc jellemző hazugsága

    előzmény:
    evuska (67)
    2016-08-30  14:26
  10. 2016. augusztus 30. 14:2667.

    Sziasztok!


    Jó néhány hete foglalkoztatnak a nárcizmussal kapcsolatos cikkek. Azt hiszem az én párom is ilyen személyiségzavarral küszködik. (Erősítsetek meg ebben, ha ti is így látjátok.)


    A történetem nagyon régi időkre nyúlik vissza, ezekről nem is írnék. Újra összehozott minket a sors és a szerelem újra lángra lobbant. Már évek óta együtt vagyunk, de most szembesülök azzal, hogy milyen is valójában. Borzasztó féltékeny mindenre és mindenkire. Egyszer azt érzem, hogy teljesen oda van értem máskor meg tudna fojtani egy kanál vízben. Ő bánthat lelkileg, vagy akár testileg is (bár ez nem fordult még elő, de elég agresszív jellem) nekem százszor meg kell gondolnom mit mondok és mit teszek. A lényeg, hogy őt ne érje fájdalom. Szabályozná az életem, kisebb-nagyobb eredménnyel. Fél hogy elveszít, de nem tesz semmit azért hogy egy ez holtomiglan-holtodiglan kapcsolat lehessen. Mindenben ki akar tűnni, mindenben ő akar a legjobb lenni. Csak úgy jó valami, ahogy ő mondja, ő csinálja. Maximalista még magával szemben is. Egyszer olyan mint egy gyámoltalan kisfiú, aki csak szeretetre vágyik, máskor meg mint egy tornádó, elsöpör mindent és mindenkit.(...és ez csak néhány gondolat...)


    Nem tudom miért kellett újra összejönnünk annyi év után, de azt érzem, hogy ebben a kapcsolatban számomra már több a fájdalom, mint az öröm. Kilépni nincs erőm. Talán arra várok, hogy ő lépjen. Én egyszer már megtettem, elengedtem. Akkor könnyebb volt, most...??? Azt sem tudom minek kell ahhoz történnie, hogy el tudjam végleg engedni, pedig lassan eltűnik belőlem a fény, a ragyogás, mindaz ami én vagyok/voltam.


    Én még mindig teljesen odavagyok érte. A ragaszkodásom nagyon erős és nemkülönben az övé is. Nyilván más-más céllal ragaszkodunk a másikhoz. Sok minden összeköt minket, évek, élmények, emlékek, stb. Eleinte az éreztem ő a lelki társam, de lassan rájövök, hogy csak illúzió az egész. Szeretnék ebből kigyógyulni, de jelen helyzetben nem érzem magam elég erősnek, hogy tovább lépjek. Én már nem is tudom mi ez, valami mágia? Vagy mindennek a gyökere a gyerekkora tehető vissza, amit fel kell dolgoznom és minden egy csapásra megoldódik?


    40 éves már elmúltam és ami még hátra van, szeretném egy teljes, boldog kapcsolatban megélni, ahol elmondhatom azt hogy a párom az igazi, az akire egész életemben vártam.


    Jó tanácsot szívesen veszek.


     

  11. 2016. augusztus 30. 07:3666.

    Az én nevemben ne beszélj,mert az exem pl többet lógott facen,mint én...nekem az nem valóság,de sajnos a valóságban meg eléggé morbid dolgok történnek már.


    A nagy betűs férfiak kihaltak a dinókkal :-)

    előzmény:
    g@besz (65)
    2016-08-29  20:29
  12. 2016. augusztus 29. 20:2965.

    Az a baj lányok hogy Ti sem a valóságban éltek már.. Ez a facebook.. mintha ez lenne a való élet... A felnőttek játszótere. Meg ez a sok önbizalom hiányos pasi a neten. Mert ezek nem férfiak, hanem valóban csak pasik. (Tisztelet a kevés kivételnek).

    előzmény:
    cosmopolita123 (60)
    2016-08-25  12:35
  13. 2016. augusztus 27. 20:2564.

    Akkor mindig csak akkor ment vissza a másikhoz,amikor annak a nőnek több pénze volt :-)


    Engem rögtön ő tiltott le a facen.Köpni-nyelni nem tudtam,hogy ezek után még így is belém rúg,hogy ő tilt le :-D


    Viszont most,hogy kijutott vissza külföldre vissza is állította a letiltásomat,már látom. De nem nézegetem! Szerintem ezzel is provokálni akar. De amúgy nem keres. Most elvan az új nővel gondolom.


    Jó annak a nőnek,ha családos-elvált és mégis ennyi plusz pénze van egy selyemfiúra nem? :-)


    Én is ebben bízom,hogy rögtön felismerem a rosszat!


    Neked sikerült normálisat találni utána?

    előzmény:
    cosmopolita123 (63)
    2016-08-27  15:16
  14. 2016. augusztus 27. 15:1663.

    Nálunk gyorsan bejött a másik, hol volt sok pénz, és izgalmasabb volt, hogy mennyit áldoz érte. Már békén hagy mert letiltottam a facen a privijeit, aztán az egész fazont, mert nyilvánosba írogatott, aztán sim-et cseréltem. Mielőtt töröltem magam a faceről (nem miatta :) ) megnétem, és megint a családos, aztóa elvát csajjal van. Külföldön nyaraltak, vagyis megint tartatja magát. Minél messzebb van, annál jobb! :) Amint elfelejted, jön egy másik, aki biztosan nem lesz ilyen, mert az ilyet már seperc alatt megismered és szóba sem állsz vele. Kis idő és észreveszel majd más, normális pasikat is! :)

    előzmény:
    Xobacicus (62)
    2016-08-27  15:09
  15. 2016. augusztus 27. 15:0962.

    Az alap dolgok nálam is hasonlóak voltak. Főleg az elején ez az agresszív tapadás! Meg valahogy neki is zsánere a gyermekes anyuka,mert két komoly kapcsolata is olyan volt,akinek volt gyereke..


    Jó neked,hogy csak 2 hónapot kaptál belőle. Ahhoz képest nálad elég gyorsan rátért a szemétkedésre,nálam csak kb fél év után kezdett könyörtelen lenni.


    Mai napig is keres vagy már elkerül téged?

    Az "enyém" kiment vissza Máltára ugyanoda,ahol együtt voltunk..de gáz ez is... szóval elválaszt egy tenger tőle már :-)

    előzmény:
    cosmopolita123 (61)
    2016-08-25  12:39
  16. 2016. augusztus 25. 12:3961.

    A következő egy évben is, telefonon, amíg szóba álltam vele. Nem bánom, ha már így alakult, mert szagról megismerem az ilyen homár köcsögöket. Egyébként a csajt újra előkapta néhány év után, mert nem akadt neki olyan aki neki megfelelne, mert azért igény van. Ill. lenne. Ill. lett volna. Csak már öregecske a maga 46 évével nem harapnak rá úgy a halak. A másikat ennél sokkal jobban "kicsinálta" (ezt szokta mondani másokra: kicsinálom, meg csak ÉN vagyok fontos, mmint ő.) Aztán én is kicsinéáltam, persze csak ha hívott; ugyanis ezeknak az a haláluk ha nem veszed komolyan és nincs rád hatással. Csak így tudo megölni. Szal bele tudnak húzni. Mebntségemre szóljon, h nagyon későn érő vagyok , szerencsémre egyébként, és nem sokkal előtte lettem nagykislány, 30-31 évesen olyan süket voltam mint egy kislány. Szal örülj, hogy távolba került.

    előzmény:
    cosmopolita123 (60)
    2016-08-25  12:35
  17. 2016. augusztus 25. 12:3560.

    Persze! Idén töltöeem a 40-et, múlt hónapban:), és 30-31 voltam, mint Te most, amikor beletenyereltem. Vidéken lakik. Már az első nap "vágyódó" emailt írt. Másnap meg hívogatott, sokszor. Aztán 1 héttel megismerkedésünk után unkoatesóm esküvőjére mentem. Előadta a féltékenyt. Mondta, h nem fogom tudni felvennei a tel.-t mert nem lesz nálam és nem is fogom hallani valszeg. Reggel megnéztem: 36 nemfogadott, éppen akkor csörgött 37-edszer. Kicsit türelmetlenül megkérdeztem, miért? "Mert nem szeret veszíteni" úgy értve más pasikkal szemben. Aztán éjszaka is hívott, mert rám gondol. Mondtam én viszont tudok aludni. De ennek ellenére folytatta amíg le nem halkítottam a tel.-t, gond csak az volt, h az volt az ébresztőm:) Szal irtó ragaszkodónak mutatta magát, kicsit agresszív is volt. NEM NAGYON beszélgetnek! Ez is figyelmeztető jel a fentiek és a következők mellett! Aztán egyszer vidéken voltunk több ismerőse is ott volt, és valami iszonyú elutasítóan viselkedett. Ha atz mondom bunkó volt akkor finoman felyeztem ki magam. Mindenki előtt. Épp vizsgára készültem, mondtam neki, hogy nem szeretnék elmenni velük, mert néhány nap múlva vizsga (2-3 nap) azt mondta legalább pihenek kicsit. És utazás napján eljöttt értem kocsival. Fél óra múlva messze jártunk. Akkor már kezdte a genyót. Később tudtam meg, h azt mondta ismerőseinek: vigye 8szépen fejezem ki magam) akinek kell, nekem már nem kell. Kiderült, hogy jóval előttem összejött egy nővel akinek volt már 2 gyereke, épp a harmadikkal volt terhes. És rájött 1 nap alatt, hogy neki ő kell. Csak azért vitt vidékre, mert nem tudott dönteni. Szal oltári süket dumák. Aztán hívott, hogy maradjunk barátok. Mondom jó, egyébként is tel. és főleg email kapcsolatban kellett még maradni vele egy kis ideig, más ok miatt. Aztán hívogatott, hogy ő mennyire szerelmes, és nem is érti, hogy miért őt szereti, miért nem engem. Szal kőkeményen szadizott. Aztán egyszer felhívott "ő" is mert észrevette,h hívogat és férltékeny volt. Kiderült,h ugyanazt a beteg érzelmi játékot játsza vele is, csak durvábban mert "ő" mellette maradt. Aztán, hogy dobta a nőt, hol előkapta. Aztán jött egyszer, h megkérje a kezem anyámtól. Meg is tette. Anyám megkérdezte, a másikkal mi van? Elmodta; sok pénze volt, már nincs annyi mert az anyjáék nem adnak neki, és különben is csak arra volt kíváncsi, h mit tesz meg még érte, meg "terített" (értsd; szexuálisan nem volt olyan amit ne tett volna meg),de az egy "olyan" nő, és képes a gyerekeit egy férfi miatt otthagyni. Neki ilyen nő családba nem kell. Aztán mondtam, hogy nekem meg ilyen férfi. Csak azért hallgattam végig őt is meg "őt" is hónapokig, mert kíváncsi voltam a végére, meg mit tud más ami miattt ennyivel többet ér mint én. Szal rendesen megtaposott másfél vagy két hónap alatt, amíg vele voltam.

    előzmény:
    Xobacicus (57)
    2016-08-19  21:03
  18. 2016. augusztus 20. 14:1559.

    Mennyi ideig voltál vele? És neked mennyi ideig tartott kilábalnod ebből?


    Én is hosszabb ideje voltam már egyedül,előtte két hónappal is csak egy 3 hónapos kapcsolatom zárult le.


     


    Sajnos angolul nem tudok,de a magyar olvasmányokat bújom.
    Meglepő dolgok derülnek ki. Még nagyon friss azért ez az egész és néha még mindig érzem a hiányát,de ezt csak annak próbálom betudni,hogy ennyire behálózott,hogy hiányoljam őt!

    előzmény:
    primrose (58)
    2016-08-19  23:53
  19. 2016. augusztus 19. 23:5358.

    Milyen érdekes, hogy rábukkanok erre, az általam maximálisan kivesézett témára most, hogy úgy érzem, túl vagyok a történteken.


    De pont ilyesmi tépelődéseim voltak, csak az az ember gyorsabban, sokkal gyorsabban lepörgette az eseményeket (néha még bevillan, hogy hogy lehet, hogy annyi idő alatt még ez is, meg ez is, meg ez is megtörtént stb.)... Ezek ilyenek. Mint a gépek, vagy robotok: azaz pszichopaták.


    Ha tudsz angolul, remek anyagok vannak erről a neten, és tudom ezt azért, mert én is úgy próbáltam gyógyulni, hogy kiveséztem ezt a jelenséget: hiszen ő nem volt már jelen magyarázatot adni.


    A másik dolog: a szégyen a kor miatt. Hát képzeld, én idősebb vagyok nálad, és mégis belezuhantam egy ilyen ragadozó mézes-mérges csapdájába, a legnagyobb óvatosságom ellenére. És én is azt éreztem, hogy úristen, ennyi idősen, hogy??? Nem tudom a magyarázatot. De tanultam az esetből.


    Tipikus egyébként, hogy egy hosszabb egyedüllét után találják meg ezek szerencsétlen áldozataikat (mármint az áldozat volt már hosszabban egyedül), és akkor könnyebb prédák lelkileg, mindenhogyan.


    Szerencsére engem a lelkieken kívül másképp nem károsított meg, de sokkoló élmény volt, az biztos.


     


     

    előzmény:
    Xobacicus (1)
    2016-08-02  16:03
  20. 2016. augusztus 19. 21:0357.

    Neked milyen tapasztalatod van,ha megkérdezhetem!?.. :-)

    előzmény:
    cosmopolita123 (55)
    2016-08-19  14:33
  21. 2016. augusztus 19. 21:0256.

    Én úgy tudom,hogy a volt párjaihoz nem járt vissza és az előző komolyat is előttem tiltotta le.


    Na de már nem hiszek semmit el :-) Majd idővel kiderül. Már jó párszor költözött külföldre,még kontinenst is váltott. Mindig haza keveredett pár hónap után.
    Bízom benne,hogy most kitart a tervéhez. Én nem szeretnék elköltözni.
    Lehet naiv vagyok,de olyan mérges volt az elválás,hogy nem tudom belőle kinézni valahogy,h ő újra "megszánjon" :-D


     


    De résen leszek!!

    előzmény:
    Sheriff-2 (54)
    2016-08-19  14:30
  22. 2016. augusztus 19. 14:3355.

    Szia! Tipikus :) Néhány hónap és örülni fogsz annak, hogy végleg elszakad tőled :)

    előzmény:
    Xobacicus (53)
    2016-08-19  13:21
  23. 2016. augusztus 19. 14:3054.

    Szia,


    Sok jó választ kaptál amiből tanulni lehet, de szerintem pedig majd csak akkor fogsz megszabadulni tőle, amikor TE költözöl el.


    Ezt az elhatározást Ő hozta, nem Te. A szakítás annak fáj jobban, aki marad. Senkit nem tudunk megváltoztatni saját magunkon kívűl. A vágy benned továbbra is élni fog, mert nem a tiéd volt a "végleges" döntés. Sajnos vannak ilyen khm.......akik kihasználják a kihasználhatókat.


    Az az igazság hogy nem azzal tudunk jól élni akivel jól kijövünk, hanem azzal aki nélkül nem tudunk élni.....

    előzmény:
    Xobacicus (53)
    2016-08-19  13:21
  24. 2016. augusztus 19. 13:2153.

    Szia!

    Igen azóta már sokat olvastam a pszichopatákról és valóban az a leírás is passzol rá akár tetszik,akár nem..


    Én úgy néz ki megszabadulok tőle végleg és nem kell erőfeszítést tennem,mert elköltözik külföldre pár évre.


    Nem keresett azóta ezt sem tőle tudom,mert titkolja ezt is előlem :-) Mást mondott,hogy hová megy,mint ami a valóság :-D

    előzmény:
    cosmopolita123 (52)
    2016-08-16  21:10
  25. 2016. augusztus 16. 21:1052.

    Szia! Nekem is volt hasonló kapcsolatom, és ahogyan hallom nagyon sok ilyen van. Tényleg egyet tudsz tenni. Lezársz minden utat!!! Telefont, email, mindent, mert fog körözni körülötted. Nehogy azt hidd, h szeret és hiányzol, bármit mond, hanem azért,hogy kielégítse a hiúságát, még mindig képes úgy játszani veled ahogyan akar, még mindig irtó nagy hatással van rád, és irányíthatja az érzelmeid. Nem csak veled játsza el ezt hanem az új nénivel is, és mindenkivel. Mert Ő ilyen mindenki számára a legfontosabb és akkor örül, ha érzi, hogy szenvedsz. Inkább a pzsichopata címszavaknál keress a neten. Nem vagyok orvos, de sztem tökéletesen ráismersz majd. Számára csak önmaga fontos, mindenki má eszköz.


     

    előzmény:
    Xobacicus (1)
    2016-08-02  16:03

Címlap

top