Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen és mennyi naptej

hofeherke9
Létrehozva: 2016. július 23. 23:13

Sziasztok,


 


nagyon fehér bőrű vagyok (addig lesz egy picike színem, tehát addigra csak simán fehér leszek ), a párom is fehér, de ő jobban barnul.


 


4 napra megyünk a tengerhez, és napi kb 6 órát tervezünk a napon (néha árnyékban) lenni, nagyrészt a vízben.


milyen (nem márkára gondolok) és mennyi naptejet vegyek kettőnknek?


én gondoltam rá, hogy veszek egy 40-est arca és dekoltázsra, egy 30-ast teljes testre az első (és talán második) napra, valamint egy 15-öset vagy 20-asat. ez utóbbi szerintem olaj lesz és csak én használom majd, főleg lábra, amim sosem barnul le.


kérdés, hogy elég lesz-e ez 4 napra (gyakran kenjünk magunkat, én ezzel nem spórolok) kettőnknek. illetve nem lesz-e sok?


szeretnék lebarnulni, de megégni semmiképp, mert akkor utána nem mehetek többet a partra.


rég voltam már így, akkor még anyukám segített, most tanácsot kérnék.


 


köszönöm

  1. 2016. augusztus 15. 14:0235.

    sziasztok,


    köszi a hozzászólásokat. túlvagyok a nyaraláson, rengeteget barnultam, de egyáltalán nem égtem le (a párom sem). egy 30-as és 50-es La Roche-Posay naptej volt 1 áráért csomagban, azt vettem, meg egy 15-ös napolajat a lábamra. 50-est használtunk, mielőtt indultunk a parta, ott az érzékenyebb részekre 30-ast, a lábamra meg 15-öst. a naptejek elegek voltak, nem égtünk le, jól védtek vízben is.

  2. 2016. augusztus 8. 15:0834.

    Sziasztok!


    Én már évek óta a Bioderma napozókrémjeire esküszöm. Szintén vakító fehér bőröm van ami még ráadásul vízhiányos is. Viszont ezek a krémek amellett hogy védenek a naptól még hidratálnak is :) 


    Nagyszerű készítmények, könnyen beszívódnak és vízállóak is. Tökéletes választás fürdőzéshez.


    Most a SIPO-nál például akciósan is hozzá lehet jutni, szóval most érdemes kipróbálni amíg tart az akció ;)


    http://www.sipo.hu/dermo_patika/bioderma_473/bioderma-nap ozo-akcio


     

  3. 2016. július 27. 20:1533.

    Szia!


    Én a Balatonnál +2 alsó tagozatos gyerek úgy indultunk, hogy előtte már néhány héttel lényegében napi szinten ettünk nyers sárgarépát 1-1 kisebb szálat. Fehérbőrű vagyok, én is égek, az egyik ikrem is ilyen. Tavaly is ez volt a "naptej" - csak egy gondolat erejéig jöttem megosztani a tapasztalatom. Nem voltunk órákig a napon, de rendesen megkapott a nap. Azt hittem, lehámlik a bőröm, de nem! A pirosodás után barnultam.


    Ha szívesen fogyasztod a s.répát, akkor kiegészítőként próbáld meg, valamilyen szinten hozzá fog járulni, hogy ne égj le.


     

    előzmény:
    hofeherke9 (1)
    2016-07-23  23:13
  4. 2016. július 25. 22:2732.

    Ha csak néhány napra mentek, és ennyire fehérek vagytok, vegyél egy-két 50-est és kész. Nem érdemes bonyolítani. Valamint napozás utáni hűsítőt is javasolnék. (Tapasztalatom négy gyerekkel és egy fehérbőrű férjjel eltöltött több tengerparti nyaralásból származik, pár év után idáig egyszerűsítettem.)

    előzmény:
    hofeherke9 (1)
    2016-07-23  23:13
  5. 2016. július 25. 16:1331.

    köszönöm a válaszokat.


    persze, mindig be leszek kenve, árnyékban is.


    egyszer az egyik családtagom lába leégett árnyékban, úgyhogy tudom én már ebből is, hogy mindig be kell kenni magunkat. 


    az uv-szűrős pólót megnézem, úgyis tervezek menni a decathlonba nyaralás előtt :)

  6. 2016. július 25. 13:4430.

    Grrr...


     


    a link lemaradt!


     


     


    előzmény:
    antironia (29)
    2016-07-25  13:43
  7. 2016. július 25. 13:4329.

    Pont most akartam írni, hogy még a nagy strandnapernyő alatt is simán le lehet égni! Sőt, árnyékban is, a visszavert sugarak miatt. Főleg, akinek ilyen érzékeny a bőre.


     


    Fürdéshez én inkább ajánlanám az UV-szűrős felsőt, tán 2-3e ft-ért lehet kapni a Decathlonban.


     



     


     

    előzmény:
    trebaci (27)
    2016-07-25  10:33
  8. 2016. július 25. 11:0428.

    Persze, használhatod arcra, ugyanúgy védelmet nyújt, csak nem valószínű, hogy "örülni" fog neki az arcbőröd. A testápolót sem kenegetjük az arcunkra, kb. ez a különbség. Igen, kicsi és méregdrága a sima naptejhez képest, de éppen ezért, mert az arcod más tipusú krémet igényel(ne), mint a tested. Persze 4 napot lehet, hogy kibír a bőröd naptejjel is, hát nem tudom....

    előzmény:
    hofeherke9 (24)
    2016-07-25  00:17
  9. 2016. július 25. 10:3327.

    Úgy látom, azt még senki nem írta, arra vigyázz, hogy amikor látszólag nem süt a nap, felhők vannak, ugyanúgy le lehet égni. Csalóka, ilyenkor sokan leégnek, mert azt hiszik, nem süt a nap, nincs veszély. Sajnos sugárzás akkor is van.

    előzmény:
    hofeherke9 (1)
    2016-07-23  23:13

Címlap

top