Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyári napközi

Maminti2500
Létrehozva: 2016. június 30. 09:49

Sziasztok!





Minden anya rémálma a nyári szünet !Hogyan oldjam meg egész nyárra a gyermekem felügyeletét ? Melyik táborba küldjem? Egész nyáron nem lehet táboroztatni hiszen a táborozás drága. Ráadásul vannak olyan táborok melyek nem igazodnak a munkaidőhöz és/ vagy nem adnak étkezést. 

  1. 2016. július 1. 17:1926.

    Nekem is így volt, 40 vagyok.

    előzmény:
    asztanaviszta (23)
    2016-07-01  17:14
  2. 2016. július 1. 17:1825.

    Igen. Így van. És? Arra való a napközis tábor. Lehet játszón is lógni, nincs azzal gond, csak van aki ezt 2 és fél hónapon át teszi...Nekem mondjuk ezzel sincs gondom, amíg nem az enyém az.

    előzmény:
    asztanaviszta (22)
    2016-07-01  17:12
  3. 2016. július 1. 17:1624.

    Ha a barátok ott lennének, akkor valószínűleg enyémek is kívánkoznának oda. Így nem. 


    3 fiam van, 6, 7 és fél, 9 és fél. Nem ereszteném szét őket hosszabb időre felügyelet nélkül. 

    előzmény:
    etilany (21)
    2016-07-01  17:01
  4. 2016. július 1. 17:1423.

    Mikor, hol voltál gyerek?


    Én már elég rég jártam iskolába, a gyerekeim is túl vannak rajta, de június 15.- augusztus 31. között tartott a szünet. (egy-két nap eltéréssel)

    előzmény:
    etilany (21)
    2016-07-01  17:01
  5. 2016. július 1. 17:1222.

    Vagy akinek a szülei (anyukája) nem engedheti meg magának, hogy egész nyáron otthon legyen. Ez a többség.


     

    előzmény:
    évi* (20)
    2016-07-01  16:44
  6. 2016. július 1. 17:0121.

    Nyilván, mi is elmentünk nyaralni, de ez max két hét volt a  nyárból, a nyári szünet meg az én gyerekkoromban jún. 15-től szept. 15-ig tartott. Egyébként abban az időben a gyerekek többsége a játszón volt, az értelmesebbje és a kevésbé értelmes is. Bújócskától kezdve Adj király katonát-ig, szín és számháborúig mindenfélét játszottunk (voltunk 5 évestől 14 évesig mindenféle korú gyerek). Most őszintén, mennyivel tartalmasabb egy iskolai napközi tábor, ahol nagyjából ugyanezeket játsszák, annyi különbséggel, hogy pedagógus felügyelete mellett teszik. Szerintem felelősségtudó, önálló gyerekek voltunk, megoldottuk a  szórakozásunkat, nem kellett felnőttnek ott lennie, hogy szórakoztasson, vagy irányítson, hogy mit játsszunk.

    előzmény:
    évi* (20)
    2016-07-01  16:44
  7. 2016. július 1. 16:4420.

    Nálunk itt a környéken a fiúk osztályából az lóg egész nap az utcán, játszón, akire a kutya se kíváncsi, vagy senkinek nincs ideje, és ennek megfelelően nem a legértelmesebb csapat. Kicsit tartalmasabb nyarat képzelek a gyerekeknek...

    előzmény:
    etilany (19)
    2016-07-01  16:21
  8. 2016. július 1. 16:2119.

    Most miért ne lehetne már egy ötödikes gyerek egyedül? Nem azt mondom, hogy egész nyáron és egész napra. De basszus, azért nem dedós már. Ötödikben mi már elmehettünk strandra 3-4-en barátok, barátnők. (Nyilván, azzal együtt, hogy jól úsztunk). A legjobb barátnőmnek és nekem is volt kishúgunk, őket is vittük magunkkal és vigyáztunk rájuk. Soha semmi bajunk nem lett. Akinek meg olyan a gyereke, hogy "gyermekvédelmis ügy" lesz belőle, ha egyedül marad, akkor ott más gondok is vannak. Az utóbbi években hallom mindegyre, hogy rémálom a  nyár, meg jaj mi legyen a gyerekkel? Nekem egy szál nagyszülőm sem élt már, mire iskolás lettem, mégis túléltem minden nyarat. Ha szabin voltak a szüleink, ha dolgoztak, mindig a játszótéren rontottuk a levegőt a többi tömbházbeli gyerekkel. Különben meg kulcsos gyerekek voltunk már alsós kortól, ahogy mindenki más is a környékünkön, mégis mind felnőttünk, többé kevésbé normális emberekként, ma már családdal, munkahellyel. Nem mondom, hogy ez ideális helyzet, de semmi rossz emlékem nincs a gyerekkori nyarakról, sosem vártam a  vakáció végét és a szüleim sem élték meg rémálomként a nyarat.

    előzmény:
    eda-1952 (14)
    2016-07-01  14:44
  9. 2016. július 1. 16:1618.

    A Ti. azt a mondatát cáfoltam csupán, hogy minden anya rémálma a nyáriszünet. Nem így van, nem mindenkinek rémálom. Ennyi lett volna a mondandóm lényege.

    előzmény:
    eda-1952 (14)
    2016-07-01  14:44
  10. 2016. július 1. 16:1017.

    Előbb adnám az iskolai ügyeletes napközis táborba a gyerekeket, tanítók, tanárok közé, mint a csilivili, de ki idegenek által vezetett táborba.

    előzmény:
    caremar (16)
    2016-07-01  15:54
  11. 2016. július 1. 15:5416.

    Minden évben csodálkozva olvasom a hasonló topikokat. Az önkormányzatok kötelesek a nyári szünet idejére megszervezni a gyerekek felügyeletét. Nem kerül csak annyiba, amennyi az étkezés ára. Nálunk ( megyeszékhely) utazást is biztosítanak minden iskola elől. Tehát olyan, mintha az iskolába menne. Igen, nem divatos tábor, de én tapasztalatból mondom, hogy messze nem gyerekmegőrző. Pedagógusok dolgoznak ott is, lehet, épp a gyereked osztályfőnöke vállal ilyet a nyárra.. Nem kell félni tőle..Szóval kizárólag ezek miatt nem értem ezt a hisztit.. Vannak persze tematikus táborok, csili-vili környezetben, kreatív programokkal, akik meg tudják fizetni, ide is vihetik..lehet, hogy érdekesebb programokat ígérnek.. A napközis tábornak nem csinálnak figyelemfelkeltő reklámokat, de igenis vannak szuper programok... Szóval aki dolgozik, az is nyugodt szívvel tekinthet a nyár elé! Mindenkinek kellemes nyarat, a gyerekek pihenjenek, töltődjenek, játszanak sokat.. hamar elrepül sajnos ez a néhány év.

    előzmény:
    Maminti2500 (1)
    2016-06-30  09:49
  12. 2016. július 1. 15:1215.

    OK, értem, hogy nem egyszerű a feladat. De azért erős túlzás rémálomnak titulálni.


    Régen is dolgoztak a szülők, akkor is rémálomnak számított? Vagy csak mostanában szokás mindenen sopánkodni? 


    Jó, nem úgy képzeli el az ember az ideális nyarat, hogy a gyereket végig ügyeletben parkoltatja, de szerintem nem dől össze a világ, ha a gyereknek úgy telik a nyár, hogy kicsit szülőkkel, kicsit táborban, kicsit ügyeletben, és ha van, akkor kicsit nagymamákkal...


    Ritka szerintem az, amikor az ember tényleg egy száll maga áll a világban, közel-távol nincs ügyelet, tábor, semmi...

    előzmény:
    eda-1952 (14)
    2016-07-01  14:44
  13. 2016. július 1. 14:4414.

    Persze hogy örül az ember.. DE próbáld meg már beleképzelni is magad, ne csak úgy mellékesen megjegyezni, hogy tudod... Dehogy tudod, fogalmad sincs róla, milyen az, amikor mindkét szülőnek van fix munkahelye, fix munkaidővel és valahogy sosem úgy kapják ki a szabit,ahogy szeretnék. ami érthető is, mert  a kollégáknak mind ugyanez a gondja. Nem volt túl kedélyes túlélni a nyári szüneteket... Ki kéne számolni, hogy hány év után tudtunk együtt szabira menni. Aki meg úgy számol, hogy csak 4 év, mert az alsós kor, háááát... már azt nem említve, ha az embernek nem egy gyereke van,akkor ugye alapból nem ennyi..))) Mit csinál egy ötödikessel? otthonhagyja egész napra, mert már nagy? Ja . Azért van a gyermekvédelemben annyi munka...


    Igazából nem is a te hozzászólásodon akadt meg a szemem,hanem ezen a mondaton: "Ha meg elvált szülők, ugyanígy egy egész Hónap eleve megoldható." He-he... hol él, miket lát az,aki ilyent leír?Ne játsszuk azt, hogy aki itt van a fórumon, az mind tökéletes, gyönyörű családja van és még az elvált szülő is egy álom. És ha mégis, akkor sem azért, mert ééén olyan intelligens vagyok és jól csinálom! A másik az ilyenkor. Ha én is, akkor már csak az a kérdés, minek is váltak el..)))

    előzmény:
    Babyface83 (13)
    2016-07-01  12:50
  14. 2016. július 1. 12:5013.

    Dettó! Alig vártuk a nyarat, és most olyan jó, hogy nem kell sehova rohanni, sokkal szabadabbak vagyunk, bármikor lehet bármilyen spontán programot szervezni, nem vagyunk időhöz kötve.


    Tudom, hogy sokaknak problémás megoldani a gyerekfelügyeletet, ha fix munkaidőben dolgoznak és nem ők döntik el, hogy mikor veszik ki a szabit, de az nem igaz, hogy minden anya rémálma a nyáriszünet, igenis sokan örülnek neki.

    előzmény:
    Capuccino (6)
    2016-07-01  08:36
  15. 2016. július 1. 11:2012.

    .....és általában a Karácsony és az adóbevallás is váratlanul csap le minden évben. 


    Egyébként mesekeksz védelmében - nem mintha rám szorulna - másik topicból ismerem. Egész évet úgy szervezik, hogy minél többet tudjanak jonni-menni családostul.

    előzmény:
    Capuccino (10)
    2016-07-01  10:23
  16. 2016. július 1. 11:1711.

    Gyerekcsere: Nálunk ez nehezített terep, nem is élek vele. Egyrészt nagyon megnézem, kire bízom őket.  Másrészt 3 van - package akcióban adom őket.  Kisfiúk mindannyian. ☺ Ki kéri? 

    előzmény:
    Capuccino (9)
    2016-07-01  10:21
  17. 2016. július 1. 10:2310.

    lásd az utánad lévő hszem. Már el kell kezdeni szervezni a nyarat januárban...


    tisztára mint télen a hó. minden éven, basszus, leesett... nyáron meg, jajj nincs suli... áááááá


     


     

    előzmény:
    mesekeksz (8)
    2016-07-01  10:14
  18. 2016. július 1. 10:219.

    -na szóval miért kéne egész nyáron táborozniuk? Fel sem merül, hogy együtt is legyetek? azért pl két hét szabid csak van nyáron. Meg mondjuk apukának is két hét ebből ha egy közös, akkor az egész család is együtt van, és három hét már megoldva. Ok ezt le kell szervezni már januárban, de már januérban is tudni, hogy lesz nyár...


    Ha meg elvált szülők, ugyanígy egy egész Hónap eleve megoldható.


    Vannak munkahelyek, ahol nyáron lazán veszik a gyerekeket, sokan úgy oldják meg, azért egy két tábor pár hét napközis hét is belefér, nem? Ha vannak ismerősök, akkor lehet a szabira fogadni osztálytársat barátnőt, akikhez viszont mehet a saját majd legalább egy hetet ugyanúgy.


    Ha van lelkes nagymama, vagy unokatesók, ott is lehet cserélni gyerekeket.


    És amúgy komolyan, kb 4 nyár amit meg kell oldani össz. Ez tényleg csak az alsós kor. Én egyszerűen nem értem a pánikot, Pedig mi a nagymamát pl nem is látjuk nyáron, unokatesó sincs, és javarészt csak hozzánk jönnek gyerekek, a mieink nem viszik. De mondom, mikor szültem, már tudtam, hogy lesz ez a kor, úgy kell alakítani, hogy akkor is megoldjuk. A mi gyerkeink. szóval igyekszünk velük lenni amennyit tudunk. És mondom már januárban a nyarat szervezzük. És igen rakosgatjuk a pénzt táborokra, érdeklődünk, mi az ami jó is, meg nem aranyáron van. solrolhatnám.


    De mindezek ellenére nemhogy gondként nem élem meg a nyarat, hanem imádom, hogy nincs suli, tényleg a mi dolgunk mi merre. szóval rajtunk múlik. És ez szuper!


    De mondom, gondolj, arra, hogy ez csak pár év. És igen ez a szülőség része.


     

    előzmény:
    Maminti2500 (1)
    2016-06-30  09:49
  19. 2016. július 1. 10:148.

    Igen persze ilyen is van, hisz sokan vannak otthon.


    De van aki nem tud hozzácsapni két hetet....és sztem azok vannak többségben....És ilyen téren bazi hosszú a nyári szünet amit meg kell oldani. VAn ahol nyáron van a legnagyobb hajtás, és alig lehet elmenni szabira.

    előzmény:
    évi* (7)
    2016-07-01  09:58
  20. 2016. július 1. 09:587.

    Csatlakozom. ☺  Alig vártuk. Tavaly 2 hetet hozzá is csaptunk, így jött ki a nyaralás. 

    előzmény:
    Capuccino (6)
    2016-07-01  08:36
  21. 2016. július 1. 08:366.

    nem minden anya rémálma a nyári szünet. Enyém pl nem. Én imádom!! és mikor szültem már tudtam, hogy ezt az alsós kort majd meg kell oldani. Nem egészen értem miért ér embereket meglepetésként, hogy nyári szünet van/lesz.


    szóval éljen a nyári szünet!!!

    előzmény:
    Maminti2500 (1)
    2016-06-30  09:49
  22. 2016. június 30. 23:455.

    Sőt: Összes létező hozzászólásodban ez a link van.


    Szerintem totál agybeteg dolog aköré szervezni az életet, hogy a gyerek a gépre tapadva töltse az idejét, majd köré építeni valami ideológiát, hogy az miért jó.

    előzmény:
    évi* (4)
    2016-06-30  23:41
  23. 2016. június 30. 23:414.

    Téged szponzorál a weboldal, vagy függők vagytok? Csak azért kérdezem, mert ez a nagyon sokadik topic, ahol ezt a digitáliscsalád-ot ajánlod.


    Nem is értem az összefüggést. Milyen nagyi kéne ahhoz, hogy 3 hétre küldd a gyereket?

    előzmény:
    csannus (3)
    2016-06-30  15:38
  24. 2016. június 30. 15:383.

    Nálunk a nagyi bevállal 2 hetet, de szerinte maradhatnának 3 hétig is a gyerekek, csak az nekem sok nélkülük. Mindezek után igazságtalan, de olyan jó lenne, ha a mi nagyink is ilyen lenne:


    https://www.digitaliscsalad.hu/kerdesek-valaszok/nyar-nag yi-net-fuggoseg-vagy-gyereklet-resze-gepezes/


    Akkor talán a 3 hetet is bevállalnám. :)

    előzmény:
    Maminti2500 (1)
    2016-06-30  09:49
  25. 2016. június 30. 10:572.

    Szia!


    Nálunk (Budapest belvárosi kerület) az önkormányzat minden évben szervez napközis tábort. Csak az étkezésért kell fizetni, és egész nyáron mehet a gyerek, ha a kerületben lakik, és/vagy kerületi iskolába jár.Ráadásul programokat szerveznek, ide-oda viszik őket, különböző foglalkozások közül lehet választani. 

    előzmény:
    Maminti2500 (1)
    2016-06-30  09:49

Címlap

top