Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ateista klub

Torolt_felhasznalo_194589
Torolt_felhasznalo_194589
Létrehozva: 2016. június 29. 15:48

Mindazoknak, akik nem hisznek istenekben.

  1. 2016. július 7. 21:5551.

    Ácsi.


    Aki hisz, annak nincs szüksége vallási vezetőkre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (48)
    2016-07-07  13:46
  2. 2016. július 7. 21:5350.

    A semmi nincsen.


    Az a semmi amire az ateisták gondolnak, nem a semmi, hanem inkább a valami tagadása.


    Olvastam egy érdekes dolgot. Azok az emberek, akiket szellemek zaklatnak, legyenek akár ateisták, végső elkeseredésükben és félelmükben elkezdenek imádkozni. És ahogy elhagyja a szájukat hogy szabadíts meg a gonosztól, a rémálom csitul, abbamarad.


    Talán igaz lehet, nem tudom. De ha igaz, akkor félelmetes, akkor viszont van Isten. Márpedig ha van Isten, akkor bizony van Sátán is.


    És itt egy kérdés. Az ateisták mit gondolnak Sátánról? Istent elutasítják, nem hisznek benne, rendben. De a gonosz oldal sokkal erősebb, elég a fekete mágiát megemlíteni. Ha valami jó történik velünk, akkor azt természetesnek vesszük. De mi van akkor, ha sorozatosan szart kapunk?

    előzmény:
    trebaci (47)
    2016-07-07  13:35
  3. 2016. július 7. 14:4749.

    Te voltál már zuhanó repülőgépen?

    előzmény:
    trebaci (47)
    2016-07-07  13:35
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. július 7. 13:4648.

    nem jól mondod baci


    az iskolában a tudásban a tudományokban hisznek


    és nem rohadék vallasivezetők kizsákmányolásra szakosodott szervezeteikben


     

    előzmény:
    trebaci (47)
    2016-07-07  13:35
  5. 2016. július 7. 13:3547.

    Hát, zuhanó repülőgépen nincs ateista, az tuti.


     


    Amúgy meg, ahogy szokták mondani, mindenki hisz valamiben, én pl. azt hiszem, eszem egy túrórudit. ;-)


     


    De komolyabbra fordítva, tisztelem az ateistákat, hiszen ők a semmiben hisznek.

    előzmény:
    Nikita 666 (20)
    2016-06-30  18:33
  6. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. július 7. 07:5946.

    Te irtad, ugye , azt a suttogast ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194589 (1)
    2016-06-29  15:48
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. július 5. 14:1845.

    nem is tudok béla mit mondani az ateistához


    mert a vallásosokat csak idiótázni lehet


    de azt meg minek


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194589 (44)
    2016-07-05  13:27
  8. Torolt_felhasznalo_194589
    Torolt_felhasznalo_194589
    2016. július 5. 13:2744.

    Nem érdemes itt veszekedni...ez egy békés topik.

  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. július 4. 19:5043.

    soha nem húzom magam egyik barmon se


    nevetséges nem izgat


    pihenem békésen a nagy izomlázam


     

    előzmény:
    Nikita 666 (42)
    2016-07-04  19:37
  10. 2016. július 4. 19:3742.

    Előre megfontolt céllal húzod magad? Eltervezted hogy most még én sem csillapíthatlak le?


    Ne tedd ezt velem, a párom itt netezik mellettem, meg leszek gyanúsítva hogy mit vigyorgok itt magamban. Megígértem neki hogy ma még ámor nyila betalálhat, de ha sokáig itt vatyarászom a billentyűzetet, az már megcsalásnak minősül.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (41)
    2016-07-04  19:29
  11. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. július 4. 19:2941.

    én magam döntöm el ki a barom és ki nem az


    a többi mit dumál nem érdekel


    én soha nem tartottam érdemesre a szarságait kommentálni


     

    előzmény:
    Nikita 666 (40)
    2016-07-04  19:18
  12. 2016. július 4. 19:1840.

    Hagyd már!


    Sokak szemében én is itt egy büdös suttyó vagyok, egy botanikus ribanc, eszement háborodott.


    És? Az vagyok?


    Nyugi, kerüljétek ki egymást, ne kapd fel a vizet te sem.


    Szívem, inkább nyalják a popódat, semmint háborgassák.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (39)
    2016-07-04  19:01
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. július 4. 19:0139.

    ez egy háborodott suttyó, nem más


    mostanában szereti a seggem nyalni


     

    előzmény:
    Nikita 666 (38)
    2016-07-04  18:09
  14. 2016. július 4. 18:0938.

    Drágám, kibírnátok egy darabig hogy nem balhéztok?


    Mindkettőtök erős egyéniség, nagyok vagytok. Ha ti balhéztok, az nem a kis eszelősök pokolbéli játéka, hanem kőkemény agyháború. Mások vagytok, másként gondolkodtok. Ha én így elfogadlak benneteket, nektek is menni fog egymással. A libák ezen a csatán csak viháncolnának, ne adjatok rá okot.


    Mozdony, ezt tőled is kérném. Szépen.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (36)
    2016-07-04  08:32
  15. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. július 4. 08:4337.

    A  vagy B valaszol a kerdesre ?


    -Tetszik hinni  Istenben?-


    A-  Mari hisz , O hulye
    B- Nem hiszek Istenben, mert nincs  bizonyitva


    "A bölcs az eget mutatja , a buta az ujját nézi" ...


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (36)
    2016-07-04  08:32
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. július 4. 08:3236.

    ostoba állat vagy


    és keveset nézel a fórumra?


    tele az egész a degenerált agybajos dumáiddal


     


    egy ateista mi a faszt beszélgethetne a másikkal?


    "húúú a sok tanulatlan tuskó hisz a papoknak?"


    szóra nem érdemesek


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (35)
    2016-07-04  08:18
  17. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. július 4. 08:1835.

    // off   Ilyen szemetek miatt nem nezek csak ritkan a forumra, mint Te es a kekelefant : a kozonsegesseg , a gonoszsag , a minden topikba "csak ugy " belekopes
    Elall az ember esze, hogy valakiknek ez kell ahhoz, hogy teljes legyen a napjuk...//

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (33)
    2016-07-04  07:45
  18. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. július 4. 08:1434.

    ?????????????? 
    Bela nem ostobazik le senkit.
    Halal korrekt .
    Hol olvastad az ostobazast ?
    Hivo lennel ?
    Vigyazz , mert megbuntet am: nem birja a Joisten a tragar es hazudozo lumpenprolot ...

    A hiba a Te szemuvegedben van.
    Nagyon sok megalaztatas es seggberugas  erhetett Teged Magyarorszagon, hogy ilyen alpari-keseruket slajmolj mindenhova , megallas nelkul...visszaalmodozva magadat osztrak alberletedbol magyar foldre

    Epp egy perce szoltal be a kislanynak, akit lecseszett a ferje, mert testvere javara lemondott oroksege egy reszerol...


    "...a szószegés is hasonló népbetegség ezeknek mint a gombáslábuk..."
    "ezeknek"??????????????


    Tükör !


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (33)
    2016-07-04  07:45
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. július 4. 07:4533.

    nem sok értelme van a vallásosokat ostobázni béla


    téríteni se


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194589 (1)
    2016-06-29  15:48
  20. 2016. július 2. 18:0432.

    Amikor bementunk Washington DC-ben az Airspace muzeumba, es megneztunk egy filmet a vilagmindensegrol, amit tudos csillagaszok keszitettek, a nevuk ott van kiirva, meg lehet nezni. A film ugy fejezodott be, hogy az egesz hatalmas falmeretu filmvaszon tele volt apro milliardnyi csillaggal, es hogy egy-egy apro csillag a mi naprendszerunkhoz hasonlo naprendszer, a  merete akkora vagy nagyobb, a teremben hatalmas kacagas tort ki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194589 (1)
    2016-06-29  15:48
  21. 2016. július 2. 17:2931.

    Elolvastalak, érdekes gondolatok. Később válaszolok majd, mert némely dologban úgy találom hogy nagyon is igazad van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194589 (30)
    2016-07-02  13:19
  22. Torolt_felhasznalo_194589
    Torolt_felhasznalo_194589
    2016. július 2. 13:1930.

    "Ez az energia vajon honnan ered? Energia nem jön létre a semmiből, és nem vész a semmibe. Kellett lennie valaminek "akkor régen", ami ezt kiváltotta, és azóta létezik, örök. Ugyanabból a pontból származunk mindannyian, az egész világ kapcsolatban áll egymással."


    Ez megint fizikai fogalmakra hajaz: energiamegmaradás, ősrobbanás, gravitáció, stb.


    "Ha ezt az energiát nevezzük Istennek, ami több mint valószínű hogy igaz, akkor bizony Isten mindenütt jelen van."


    Nevezhetjük, de miért neveznénk annak? Szükségtelen. Nem jelent többet, mint az, hogy "természet", "fizika", "kozmológia".


    "Nem kell hinni benne, nem kell imádkozni, egyszerűen csak figyelni kell a belső TISZTA hangra. Ha valaki kizárólag saját magával foglalkozik, nem lesz boldog, csak pillanatnyi örömöket él át. Legfeljebb hívő, de az sem igazán. Ha viszont valaki kiterjeszti a figyelmét mindenre ami körülöleli, képes értékelni az apró rezdüléseket, akkor annak nem kell hívőnek lennie, az az ember már TUD."


    Itt egy logikai ugrással átmentél pszichológiába. Amit itt írsz, azzal egyetértek, csak épp nem látom a kapcsolatot a korábbiakkal. Kifejtenéd, hogy mi ez a belső TISZTA hang? Ez volna az "energia"? És miért?


    "Rájöttem, hogy bármi létezhet a világon, amit az elménk képes előállítani."


    Pl. Isten. Az elménk teremtette isten. Na de ami létezhet, mert valami módon el tudjuk képzelni, az valóban létezik-e? A legnagyobb kihívás: képzelj el egy olyan istent, amelynek létezése objektíven bizonyítható...


    "Azért, mert nem vagyunk képesek felfogni a végtelent, az attól még nagyon is létezhet. A végtelenbe pedig minden belefér."


    Akár a végtelent, akár a 3-nál több dimenziós teret, stb. nehéz elképzelni, de lehet szemléltetni, tudományosan is. A végtelenbe pedig beleférnek a mesék is. Pl. a különböző istenek meséi. Ha úgy tetszik, fikciói.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194589 (29)
    2016-07-02  13:04
  23. Torolt_felhasznalo_194589
    Torolt_felhasznalo_194589
    2016. július 2. 13:0429.

    Nem célom senki meggyőzése, tehát nem akarok klasszikus parttalan hitvitát folytatni. Csak beszélgetni. :)


    "Azon az úton már el lehet indulni amit írtál, hogy szellemféléknek képzelik. A szellemek pedig  energiából állnak, láthatatlanok. Vannak akik érzékelik őket, akadnak akik látják."


    Tisztázzunk valamit, ezek az energiából álló, láthatatkan szellemek szerinted léteznek vagy sem? Mert ha "akadnak, akik látják", az épp úgy lehet képzelgés, mint az emberarcú isten képzete.


    Nem látom, milyen okból függetleníted a lelket a testtől, a gondolatoktól. Minden energia, ami érzékelhető, az tudományos (ha úgy tetszik, materiális) vizsgálat tárgya lehet. Lehet, hogy bizonyos energiákról (pl. aura (?)) még nem tudjuk, hogy honnan ered, mi az észlelt jelenségek magyarázata, de ez még nem jelenti azt, hogy nem egy tökéletesen biológiai-kémiai-fizikai-pszichológiai eredetű dologról van szó.


    "Ha Istent elutasítjuk mert nem látjuk, nem érzékeljük, nem segít ha kérjük, akkor a saját lelkünket, energiánkat is el kellene utasítanunk."


    Szerintem nincs szó ilyen elutasításról az ateisták esetében sem. Egy bizonyos fajta istent pusztán logikai úton el lehet utasítani. De ha valamit nem érzékelünk, akkor nincs miről beszélni. Nem utasítom el, hogy létezhet, csak éppen nincs semmi, ami alapján létezőnek fogadjam el. Ha semmilyen módon nem érzékelhető, nem lép velünk kapcsolatba, akkor nincs semmi, ami alapján létezőnek kellene tekinteni.


    "És most nézzük azokat, akik nem hisznek, ateisták, hogyan oldják meg a problémáikat. Vegyük a kisgyerekeket, vagy a természettel együtt élő primitív törzseket. Rájöttek, hogy lelki nyugalmat úgy nyernek, ha nem bántanak másokat. Nekik ez kellemes érzés, nem imádkoznak, nem hívők, mégis szeretik felebarátaikat."


    Ez nem csak a kisgyerekeknél vagy "primitív" törzseknél van így. Az én erkölcsöm is hasonló. Ha nem bántok senkit és más sem bánt engem, abból lehet a lehető legnagyobb boldogság.


    "Az aurával, belső energiával pedig mit tesznek? ha gyengül, akkor olyan helyre mennek, ami neki kellemes érzés, ez kinek mi, erdő, patak, bármi. Tehát nem hisznek Istenben, mégis tudják, érzik hogy mit kell tenniük. Ha valaki megbetegszik egy ilyen ember vagy gyermek mellett, mit is tesznek ha nem tudnak orvosolni? Melléülnek, vigyáznak rá, nem hagyják egyedül. Nem tudnak róla, de energiát adnak át, gyógyítanak."


    Eddig oké, de itt még mindig tudományosan tárgyalható, objektíven megfigyelhető dolgoknak tekintem ezeket az energiákat.


    "Ez az energia vajon honnan ered? Energia nem jön létre a semmiből, és nem vész a semmibe. Kellett lennie valaminek "akkor régen", ami ezt kiváltotta, és azóta létezik, örök. Ugyanabból a pontból származunk mindannyian, az egész világ kapcsolatban áll egymással."


    Folyt.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (27)
    2016-07-01  16:12
  24. Torolt_felhasznalo_194589
    Torolt_felhasznalo_194589
    2016. július 2. 13:0328.

    Nem célom senki meggyőzése, tehát nem akarok klasszikus parttalan hitvitát folytatni. Csak beszélgetni. :)


    előzmény:
    Nikita 666 (27)
    2016-07-01  16:12
  25. 2016. július 1. 16:1227.

    Köszönöm a választ, ezt vártam.


    No kezdjük, vitatkozz velem nyugodtan, meggyőzhető vagyok.


    Az emberi formájút, valamilyen alakúakat szerintem felejtsük el, hiszen ezek csak feltételezéseken, képzelgéseken alapulnak. Azon az úton már el lehet indulni amit írtál, hogy szellemféléknek képzelik. A szellemek pedig  energiából állnak, láthatatlanok. Vannak akik érzékelik őket, akadnak akik látják.


    És most azt nézzük meg, miből áll az ember. A testén kívül gondolatokból, és lélekből. A gondolatokat az idegrendszer biztosítja, de a lelket, az érzéseket egy energia. tehát, minden ember tisztában van azzal hogy saját magának, és másoknak is van lelke, de nem látjuk. Sőt, ha érzékeljük hogy a másik jólelkű, esetleg lelketlen, azt is csak a saját lelkünkkel tudjuk érzékelni. Tehát létezik, de materiálisan nem lehet úgy behatárolni, mint a gondolataink eredetét.


    Az energiák áramlanak, a gondolatainknak is ereje van. A testünket körülvevő aurának is hatalmas ereje van. Az most lényegtelen hogy ezzel az aurával, energiával kevesen képesek tudatosan bánni. Viszont tudat alatt mindenki irányítja, egy idegenekkel zsúfolt helyen az aura összehúzódik, védelmez, ismerősök között pedig kitágul, beengedővé válik.


    Erről az energiáról, auráról sem tudjuk hogy honnan jön belőlünk.


    Ha Istent elutasítjuk mert nem látjuk, nem érzékeljük, nem segít ha kérjük, akkor a saját lelkünket, energiánkat is el kellene utasítanunk. A lelkünk megzavarja a békénket, az energiánk időnként gyengül, tehát nem segítenek, ellenkezőleg.


    És most nézzük azokat, akik nem hisznek, ateisták, hogyan oldják meg a problémáikat. Vegyük a kisgyerekeket, vagy a természettel együtt élő primitív törzseket. Rájöttek, hogy lelki nyugalmat úgy nyernek, ha nem bántanak másokat. Nekik ez kellemes érzés, nem imádkoznak, nem hívők, mégis szeretik felebarátaikat. Az aurával, belső energiával pedig mit tesznek? ha gyengül, akkor olyan helyre mennek, ami neki kellemes érzés, ez kinek mi, erdő, patak, bármi. Tehát nem hisznek Istenben, mégis tudják, érzik hogy mit kell tenniük. Ha valaki megbetegszik egy ilyen ember vagy gyermek mellett, mit is tesznek ha nem tudnak orvosolni? Melléülnek, vigyáznak rá, nem hagyják egyedül. Nem tudnak róla, de energiát adnak át, gyógyítanak.


    Ez az energia vajon honnan ered? Energia nem jön létre a semmiből, és nem vész a semmibe. Kellett lennie valaminek "akkor régen", ami ezt kiváltotta, és azóta létezik, örök. Ugyanabból a pontból származunk mindannyian, az egész világ kapcsolatban áll egymással.


    Ha ezt az energiát nevezzük Istennek, ami több mint valószínű hogy igaz, akkor bizony Isten mindenütt jelen van. Nem kell hinni benne, nem kell imádkozni, egyszerűen csak figyelni kell a belső TISZTA hangra. Ha valaki kizárólag saját magával foglalkozik, nem lesz boldog, csak pillanatnyi örömöket él át. Legfeljebb hívő, de az sem igazán. Ha viszont valaki kiterjeszti a figyelmét mindenre ami körülöleli, képes értékelni az apró rezdüléseket, akkor annak nem kell hívőnek lennie, az az ember már TUD.


    Próbáltam tömör, lényegre törő lenni, mert tudom hogy engem kevesen értenek meg. Vajon miért? Rájöttem, hogy bármi létezhet a világon, amit az elménk képes előállítani. Azért, mert nem vagyunk képesek felfogni a végtelent, az attól még nagyon is létezhet. A végtelenbe pedig minden belefér.


    És figyeld meg, nem írtam egyetlen vallásról sem. Nem dicsőítettem egyetlen vallást sem. Az lehetett igazán érdekes, amikor az első ember fohászkodott valamiféle isteni hatalomhoz valami miatt.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194589 (25)
    2016-07-01  08:33

Címlap

top