Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ateista klub

Torolt_felhasznalo_194589
Torolt_felhasznalo_194589
Létrehozva: 2016. június 29. 15:48

Mindazoknak, akik nem hisznek istenekben.

  1. 2016. július 14. 20:17326.

    Sajnálom.

    előzmény:
    Dapazso (320)
    2016-07-14  19:44
  2. 2016. július 14. 20:16325.

    Lebutított szinten azt jelenti, hogy a felek egyike vagy mindkettő buta módon beszélget valami miatt.


    Nem magamra vettem, ez itt az NLC-n így működik. Túl soknak tűnök egyeseknek, és már kénytelen vagyok minimalizált formában előadni olyasmiket, amik egy magasabb szintű társalgási formában érthetetlennek tűnnek. Mozdonnyal működnek a félszavak is, másokkal nem igazán. Szóval igen, van alapja.


    Nem véletlenül kérdezem azt amit, hidd el. Sokaknak a tanult tudása a mindenható, azon kívül semmit nem tudnak. Mintha az üres fejekbe tudást öntöttek volna, és kész, se be, se ki azon túl semmi.


    Miért a neten keresgéljek az alvásról? Mesélj te, hátha képes vagyok felfogni az ingoványos értelmemmel. A neten írt témák csak száraz anyag. Engem az érdekelne, hogy te milyen saját gondolatokat tudsz hozzátenni.


    Nem hinném hogy összekötöttem volna, távol áll tőlem. No, ez az amiről beszéltem. Félreértések sorozata, megható komédia.


    Megpróbálok még egyszerűbben fogalmazni. Hátha...


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (317)
    2016-07-14  19:30
  3. 2016. július 14. 20:03324.

    Ha nem ismerjük meg a dolgok mozgatórugóját, nem tudjuk honnan jöttünk és miért élünk, akkor azt sem tudjuk hogy kik vagyunk, és hová tartunk. Érdekes dolog: ismerjük a testrészeink működését, de a sejtjeinkről alig tudunk valamit. Tehát, ismerjük a testrészeink működését? mit tanultál a sejtekről? Mindegy, a kérdés költői. A rákos sejtek is sejtek, az emberen belül alakulnak ki. Mit tudunk róluk? Szinte semmit. Folynak a találgatások, hogy kinél miért alakul ki. Könnyű ráfogni a külső ártalmakra. De ha ismernénk a sejtjeink működését, akkor ezeket a külső ártalmakat is ki tudnánk küszöbölni. - Bilológia gyermeteg szinten -


    Én zsigerből jól élek. A boldog élethez elég egy minimális energia, amivel szinten tartom.


    A középkorban máglyán végeztem volna. És ha van reinkarnáció (nem én voltam az első aki ezt a szót használta ), akkor valószínűleg engem kivégeztek. És mi lett volna, ha én akkor azt mondom hogy a Föld gömbölyű? És még forog is? A nap körül? Ugyanígy lebutáznak, és kiátkoznak abból a hitből, amelyet nem is fogadnék el, mert az ember által kreált vallásban nem hiszek. A halott emberi test vizsgálata is tabu volt. Ha nem kezdtek volna boncolni, akkor most te sem beszélgethetnél velem az agy maximalizmusáról. Akkor csak annyit mondanánk hogy illetőt elhagyta az ereje, elszállt belőle a lélek.


    És ez a lélek az, amit én keresek. Az orvostudomány által nem felfedezett, műszerek által nem kimutatható akármi, amitől a tárgyaktól különbözik az élők világa. nem baj hogy mások nem hisznek benne. Még lapos a Föld, és nem forog a Nap körül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (316)
    2016-07-14  19:22
  4. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. július 14. 19:57323.

    Perfect. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (321)
    2016-07-14  19:51
  5. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. július 14. 19:55322.

    En a problemat sem latom, hat meg a megoldast :)

    előzmény:
    Nikita 666 (319)
    2016-07-14  19:44
  6. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. július 14. 19:51321.

    Szerintem is. :)


    Utószóként hoztam egy képet. Nincs több mondanivalóm. :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (318)
    2016-07-14  19:38
  7. 2016. július 14. 19:44320.

    Írnék,de nem tudok.Meghalt Eszterházy Péter,és én nagyon szerettem.


    Nem a lelkem,hanem én,én aki vagyok ,mindenestől.Majd holnap válaszolok.

    előzmény:
    Nikita 666 (309)
    2016-07-14  18:42
  8. 2016. július 14. 19:44319.

    Jól írod, de valami miatt nem látod a megoldást.


    Az éhség a test szükséglete, az ölelés minek a szükséglete? A kód oké, ezt is kevesen látják.


    Az idegrendszer befolyásol... ez is nagyon jó, ez például még nem volt a topicban.


    Nem hiszem hogy visszaolvastál, ezért zanzásítom az előzményeket. Isten létéről és nem létéről beszélgettünk. Én már az elején szóltam topic indítónak, hogy be fogom bizonyítani, nincs teljes ateizmus, nem létezik. Amikor Ügyvezető elkezdte szidni a vallásokat és a vallási vezetőket, akkor tétem át a lélekre. Ugyanis, ha valaki elfogadja a lélek létezését bármilyen szinten, akár úgy is hogy kételkedik, az már valamilyen szinten elfogadja hogy van Isten, vagy nevezzük akár mozgató erőnek, energiának. és leírtam, nem vagyok hívő. De sejtem hogy valamilyen mozgató erő lehet, ami elindította az egész világ organizmusát, ami "életet lehelt" az élettelenbe. És ezt a hitet magasabb szintűnek tartom annál, mint amit a papok ajánlanak fel. Szükségtelennek tartom a demonstrált imát, könyörgést. Ha a lelkünket Istentől (vagy bármi mástól) kaptuk, akkor elég egy befelé forduló ima, egy befelé forduló hála. A mindent átszövő energia ezt úgyis érzékeli, és megadja a belső békét. Nem szükséges hinni benne, de valószínűbb az hogy létezik, mint az, hogy csak úgy van a testünk.


    Van gyermeked, tudod hogy az első időben az anya még nem szereti, de ösztönösen a legjobb tudásával ellátja. A gyerek a jóért mosollyal, ragaszkodással felel, és ez az, amitől az anya elkezdi szeretni a gyermekét, ami később kölcsönössé válhat. A gyermek megpróbál úgy viselkedni, hogy az anyának megfeleljen, és ezért az anya még jobban szereti a gyerekét. Engedetlen, kimondottan rossz gyereket nehéz szeretni, ott csak az anyai ösztönök működnek. A beteg, bajban lévő gyermekét az anya mindig jobban szereti. Ez sem az agy szüleménye. Mély érzelem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (313)
    2016-07-14  19:02
  9. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. július 14. 19:38318.

    De, szocseples az egesz. Sokkal jobb peldaul baracklekvaros kenyeret enni es le se ...ni az univerzumot, ateizmust meg mifenet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (316)
    2016-07-14  19:22
  10. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. július 14. 19:30317.

    A fogalom jelentését azért megnézhetted volna, mielőtt ilyen hevesen reagálsz. A lebutított szó a társalgást minősíti, nem a társalgókat. De hagyjuk. Ha magadra vetted, akkor gondolom van alapja.


    Nem szükséges feltételezni az anatómiai tudásodat, tisztán látszik a megnyilvánulásaidból és kérdéseidből, hogy a legalapvetőbb szinten sem vagy vele tisztában. Nincs ezzel baj, nem mindenkit érdekel a téma. Csak ilyen ismerettel nem lehet vitába szállni, mert egyoldalú lesz és nem a te javadra.


    Az alvásról egy füzetnyi egyetemi jegyzetem van, de semmi olyan nincs benne, amit ezzel foglalkozó tudósok ne publikáltak volna nemzetközi szinten, úgyhogy megint csak a netet tudom ajánlani, ott mindent megtalálsz.


    Az, hogy a gyerekes butaságot (? bármit is jelentsen ez) összekötötted a hívőségeddel, végképp nem tudom hova tenni, tőlem ilyen összefüggést biztos, hogy nem olvastál.

    előzmény:
    Nikita 666 (315)
    2016-07-14  19:22
  11. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. július 14. 19:22316.

    Egyébként ez sok elmélkedés vezet valahova? Mindenképp tudnunk kell, hogy mi miből hogyan miért?


    Ennyi energiával már jól is lehetne élni. Csak úgy. Zsigerből.

    előzmény:
    Nikita 666 (312)
    2016-07-14  18:52
  12. 2016. július 14. 19:22315.

    Hm.


    Az a buta, aki feltételez valamit, ami valószínűleg létezik, vagy az, aki csípőből ellenkezik azzal, amit még nem látott? A legegyszerűbb megoldás lebutázni azt, akinek a gondolatait nem értjük meg. Így van? Ez az igazán gyerekes megoldás, amikor elfogynak az érvek, rásütni a másikra hogy hülye. Ettől az illető valóban hülye?


    Attól hogy valaki felnőtt, és az értelmi szintje magasan meghaladja másokét, még nem szükséges görcsösen ragaszkodnia a tanult dolgokhoz. A tudomány naponta dob fel új témát, ami ma igaz, arra holnap rásütik hogy valótlan, téves.


    Érdekes hogy megemlíted a biológiát, mint a tudatlanságom ékkövét. De nem, nem fogom leírni hogy mit tudok az anatómiáról, feltételezzen mindenki azt amit akar. Nem óhajtok utánanézni a test működésének. Engem az alvás érdekelt, hogy akkor mi történik velünk, de nem adtál rá választ. Az alvás témája nálam kimaradt.


    Ezt mondjuk nem értem. Hogyan baszhatnám fel az agyadat, amikor azzal értelmesen, racionálisan gondolkodsz?


    Nézd, én rád hagyom, egy szóval nem írtam soha hogy hinned kell a lélekben. Nincs, neked nincs, nekem van. Egyszerű. Miért kellene hinned benne? De ha szeretnéd, én sem létezem. Az agyam, és a leendő hullám szüli a szavakat, és az én mesém szebb, boldogabb emberi életet biztosít. 


    Tehát összegezzük mire jutottunk. 


    Lélek nincs, Isten sincs. Van ellenben a gyerekes butaságom, mint "hívőnek".


    Így ez most neked jó? Elégtétel megvan? Hol érzed? Az agyadban?


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (310)
    2016-07-14  18:43
  13. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. július 14. 19:06314.

    Persze.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (311)
    2016-07-14  18:49
  14. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. július 14. 19:02313.

    Azert olelunk, mert termeszetes belenk kodolt az emberi testkozelseg iranti igeny. Pont, mint az ehseg. Igy szuletunk. Ezert log a majomkolyok az anyjan meg a csecsemo is a legjobban a babahordozoban erzi magat. Az erintesigeny intenzitasa szinten velunk szuletett tulajdonsag. Van olyan gyerek, aki 24/7ben log az anyjan, masnak kisebb erre az igenye. Kesobb pedog befolyasolja egy csomo dolog, pl kultura. Vannak nepek, ahol termeszetes a masik kozelsege es vannak, akik nem igazan szeretik. Utobbi napi tapasztalat, az angolok jellemzoen nem lelkesednek az erintesert.


    Jelzem, adottnak veszed, hogy bizonygatnod kell szamomra a lelek letezeset. En nem utasitom el, hogy van, de biztos sem vagyok benne. Az biztos, hogy az idegrendszer mukodese jelentosen befolyasolja az erzelmeket. A gyerekunket egyebkent nagymertekben az osztoneinkkel szeretjuk. Kesobb, ha kiderul, egesz jo fej, egyeb modon is megkedveljuk:)


     

    előzmény:
    Nikita 666 (312)
    2016-07-14  18:52
  15. 2016. július 14. 18:52312.

    Direkt kérdeztem, előzménye is volt.


    Mitől érezzük szükségét az ölelésnek, hiszen teljesen felesleges mozdulat. Miért, és mivel szeretjük a gyerekeinket, ha nem a lelkünkkel?


    Az agy számára mindegy hogy az utódainkat, akiket becsülettel nevelgetünk, óvunk, szeretjük-e vagy sem.


    A mogorva embert nehezebb szeretni, de nem lehetetlen feladat. Csak éppen több kell hozzá mint a külső értékek összessége, a mogorvaság mögé kell látni. Rá kell jönni hogy miért vált olyanná. Rá kell hangolódni.


    Az öregség, elbutulás az emberi mázat szünteti meg, ott állunk egy alap természettel, amivel nem tudunk mit kezdeni, mert nem ismerjük.


    Én is tapasztaltam. Nem a kort tisztelem az embereknél, hanem azt, akit a csillogó máz mögött találok. A valóban buta viszont nem tehet a butaságáról, a butaság ellenére is lehet szerethető.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (308)
    2016-07-14  18:27
  16. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. július 14. 18:49311.

    "de a mogorvat, magaba fordulot, esetleg haraposat, sundisznoszerut es egyeb hasonlo tulajdonsagokkal rendelkezot bizony nehezebb szeretni." - Elég intenzíven tesznek érte, hogy ne szeressék őket. Így akarják, meg is kapják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (308)
    2016-07-14  18:27
  17. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. július 14. 18:43310.

    Engem nem idegesítenek a gyerekek, csak nem szoktam hozzá, hogy felnőttekkel lebutított szinten kell társalogni.


    Az élettant tekintve (de nevezzük csak simán biológiának) végletesen alul tájokozott vagy, és nem én kívánom az ismereteidet bővíteni, a neten minden fellelhető, laikus nyelvezeten is.


    Nem vagyok ideges, nem tudom ezt miből szűrted le, de tévedsz. Amúgy ha ideges volnék, akkor az azt jelentené, hogy felb.tad az AGYam. :DD Szóval nem a lelkemmel lennék ideges, nyugi. :D


    "Nem csak én mondom, ő is ezt vallja." - Ez a lényeg. Ti hiszitek, elhiszitek, úgy vélitek, ez ettől működik. Ezzel nincs semmi probléma, tegyétek így, ha nektek így jó. Teljesen rendben van.
    De fogadd el, hogy másnak másképp működik sokan nem hisznek ilyesmiben.


    Nem hiszek a lélekben, kár győzködnöd.

    előzmény:
    Nikita 666 (304)
    2016-07-14  17:52
  18. 2016. július 14. 18:42309.

    Köszönöm a választ.


    Több kérdésem lenne, de most csak egyet teszek fel, mivel nem hiszel a lélekben.


    Miért nem akarsz ártani sem embernek, sem másnak? Hiszen lélek nélkül, ha másnak szenvedést okozol, az oly mindegy lenne, úgysem éreznél semmit miatta.


    Az ember mint egység. Halottnak miért adjuk meg a végső tiszteletet, hiszen a lelke már nem él? Egyszerűbb lenne elföldelni valami jeltelen sírba, és ott hagyni. Ennek ellenére sokan ragaszkodnak az élettelen testhez.

    előzmény:
    Dapazso (305)
    2016-07-14  18:00
  19. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. július 14. 18:27308.

    Egy gyermek születése is érzelmeket vált ki. Olyankor sem érzel semmit? Azt sem erőszakolja senki, de érezni KELL valamit. Nem mások miatt, ez belülről jön.


     


    Saját gyereknél sem, semmit?


     


    Igen, ez egy butan provokativ kerdes. Nem lehet ra ertelmes valaszt adni, es tenyleg nem gondolonam bizonygatni, mit erzek sajatgyerek eseteben es mit nem. Nem erzem szukseget. Errol ennyit.


     


    Tehát az összes csúnyácska ember, aki valami miatt kissé mogorva, magába forduló, szeretet nélkül marad?


     


    Mindenesetre jo eselye van ra. A csunyacskasag lenyegtelen, de a mogorvat, magaba fordulot, esetleg haraposat, sundisznoszerut es egyeb hasonlo tulajdonsagokkal rendelkezot bizony nehezebb szeretni. Tapasztalat. Es igen, vannak emberek, akikben semmi szerethetot nem hagy a betegseg, az oregseg vagy az elbutulas. Olyan is van, aki viszont tokhulyen, idosen, szazevesen, rozogan is szeretheto. Ismet csak tapasztalat.

    előzmény:
    Nikita 666 (307)
    2016-07-14  18:15
  20. 2016. július 14. 18:15307.

    Butan provokativek a kerdeseid, nem kivanom elmagyarazni, hogy deee, a sajat gyerekemet azert szeretem am.

    idézet:
    paradicsom07 (252)
    2016-07-14 12:54:31

    Itt.


    A kérdéseim valóban provokáló jellegűek, de másként nem megy. Akkor lennének buták, ha nem tudnám rájuk a választ, és merő balgaságból tennék fel kérdéseket.


    És akkor itt most adom is a következő kérdést, ami szintén provokáció.


    Miért szeretünk olyan embereket, akikhez semmi érdekünk nem fűz? Tehát nem rokonunk, és nem várhatunk tőle semmilyen támogatást, csak a szeretetünket kaphatjuk vissza tőlük.


    Csepke szerint minden az agyunkkal történik. Az agy mely része az, ami vonzóvá tesz számunkra bizonyos személyeket? Ha erre az a válasz hogy az illető tetszetős küllemű, szép a beszéde, kedves, az nem elég. Tehát az összes csúnyácska ember, aki valami miatt kissé mogorva, magába forduló, szeretet nélkül marad?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (252)
    2016-07-14  12:54
  21. 2016. július 14. 18:04306.

    Erről már írtam.


    Teremts egy mesterséges testet, működtesd a keringését, az agya akkor sem lesz soha élő.


    Lépj túl a korlátokon, ne egy iskolás tananyagra gondolj. Akik azt írták, azok valóban mindent tudnak? Nem. A testről legfeljebb. De ott megállt a tudomány.


    És most eszembe jutott egy film: Legyetek jók ha tudtok.


    Gondolom láttad. Emlékezz arra, mit mondott a pap, amikor a szobrásszal találkozott? - Fújj rá, lehelj lelket belé-


    Az ördög nem tette meg, nem hitt.


    És ha ez igaz lehet, akkor visszavezethető az ősrobbanáshoz, hogy egyetlen pontból keletkezett a jó és a rossz. A jó eredendően hisz, mindegy hogy miben, de hisz. A rossz cáfolja ezt a hitet, a rombolás, pusztítás, megsemmisítés a célja. És ezt most fordítsuk le emberi nyelvezetre.


    A hívők hisznek valamiben, nem félnek. Az hogy valaki hisz, nem egyenlő azzal, hogy valamelyik vallást gyakorolja, abban higgyen.


    A nem hívők szerint csak úgy vagyunk a világon, születünk, végigéljük a földi életünket, majd elpusztulunk. A világ szerintük a semmiből teremtődött, más élet a Földön kívül nem létezhet. És valójában ez a fajta gondolkodásmód a kissé korlátolt, nem az, amikor az ember bármire nyitott.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (301)
    2016-07-14  17:13
  22. 2016. július 14. 18:00305.

    Azt gondolom,hogy ami az univerzumban történt az egy folyamat,és ami az Ősrobbanás óta történt a Földdel az is az.


    Az egész emberiség története ,az ember,mint homo sapiens kifejlődése szintén folyamatos.Az egész életünk egy fejlődés,és hol gyorsabban,hol lassabban ,de minden funkciónk tökéletesedik.


    A mai életünk csak a technikai fejlődés felgyorsulása miatt kicsit kapkodóbb,de nem ez a jó szó rá.


    Ezt tudom elfogadni,a körülöttem lévő világ kialakulásáról..de ehhez a tudásom nem elég alapos,és koromra tekintettel,igazából már nem törekszem több tudásra erről.


    Amit a felelőségemről írtam az nem vonatkozik a társadalomra.Nekem azt hiszem mindegy milyen társadalmi formában élek,mert bármilyen társadalmi formában csak a saját és az általam létrehozott életekért feleek igazán.


    Azt gondolom,ha elfogadom a körülöttem élők sokféleségét,és nem törekszem  a kirekesztésre,hanem az elfogadásra,már megtettem amit tehetek.


    A lélekben nem hiszek.Ezért ha bárki lelkéért tettem vagy teszek bármit is az nem tudatos.


    Az ember mint egység létezik számomra.


    Senki lelkéért sem érzem magam felelősnek,hiszen az előbb már írtam,mit tartok fontosnak a saját életemben.Nekem elég ha nem ártok azt gondolom,és erre törekszem.


    Az utolsó bekezdéssel,mint az előzőkkel is egyetértek,nem vitatom,hiszen csak gondolom,nem tudom.


    De el tudom fogadni,hogy így van.


    Nem ártani sem embernek,sem állatnak,sem a körülöttem élő "köcsönkapott "természetnek.


     


     

    előzmény:
    Nikita 666 (296)
    2016-07-14  16:01
  23. 2016. július 14. 17:52304.

    Ne idegeskedj.


    A feltétlen reflex az rendben van, nem is arról beszélek, hanem arról, ami miatt kialakult. A legelső élőlényt kell csak magad elé képzelned, azt a halféleséget, amelyik valamelyik óceánban megszületett.


    De mást kérdezek hogy érthetőbb legyen. A földön lévő első állatok hogyan jöttek rá, hogy az utódok létrejöveteléhez párzó mozdulatokat kell produkálniuk? Ez nem reflex. Keresgélhették, hogy mi az, amivel a késztető erejüket le tudják vezetni. Ugyanez lehetett az első evészettel is. Szerencsétlen állat dobálhatta magát kínjában, amíg rájött hogy a szájába kell tennie valamit. Onnantól a nyelő már feltétlen reflex. És azt vajon honnan tudták, hogy az utódot szoptatni kell? Azok az állatok amelyek más állatok húsával táplálkoznak, miért nem ették meg a kicsinyeiket a szülés után? Miért etették? Az újszülöttek honnan tudták, hogy merre kússzanak a bimbóért, hogy éhen ne haljanak?


    A legelső állatnál ösztönről inkább beszélhetünk mint reflexről, de ha ösztön is, az honnan ered?


    Amiatt lehetsz kissé dühös rám, mert valahol érzed hogy igazam van. Nincs lélek szerinted. Akkor mivel vagy ideges? Az agyad érti hogy én nem akarom azt megérteni amit te gondolsz, de a dühöd nem az agyból ered, hanem egy negatív érzés, amit az agyad tud csak megfogalmazni.


    No igen, nekem van lelkem, van lélektársam is. Nem csak én mondom, ő is ezt vallja. Van lelkünk, egymásra találtunk. Amikor nagybeteg volt, a lelkemmel gyógyítgattam, az ápolónők azt mondták hogy ilyen rohamos javulást ilyen betegnél még nem tapasztaltak. Nem az agyam csinálta, hanem én, én borultam rá hullafáradtan az ágyára, én könyörögtem valamihez hogy ne vegye el tőlem. megtehettem volna hogy csak bemegyek meglátogatni, megpuszilom oszt jónapot, mivel alig tudunk kommunikálni, elmegyek. De szüksége volt rám. És amikor pár óra elteltével szóltam neki hogy most már elmennék, nem bírom, akkor fáradtan kérdezte hogy itt hagynál? Kérte hogy maradjak még.
    Az orvosok meggyógyították a testét, de még sok-sok idő kellett volna ahhoz, hogy erőre kapjon. Azt én adtam neki. És még valami. Az orvos szólt, hogy ilyent még nem látott, ilyent így még nem műtött. Más hasonló betegnél hatalmas a probléma, nála először csinált valamit, ami úgy tűnik sikeres. Már a műtét előtt valami segített a testén.


    Hablatty? Lehet. De nekünk ez volt a csoda. Mások évekig tartó kezelésekre járnak, Ő gyógyultnak volt tekinthető már a műtét után. És biztos vagyok abban, hogy ha nem lelki társak lennénk, más nő lett volna a helyemben, akkor az orvosok tudására lett volna bízva teljesen. Egy másik nőnek mindegy lett volna hogy mi van vele, ha baj történik, hát jön majd valaki más férfi a helyébe. De mi csak egymásnak vagyunk.


    És most nézd meg a te hozzászólásodat, és az enyémet. Melyikünké a pozitív megnyilvánulás, melyikőnké az, amelyik érzelemmel van tele?


    Ez csak egy kis érzékeltetés, hogy mit is jelent a lélek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (300)
    2016-07-14  16:59
  24. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. július 14. 17:52303.

    Meg egyszer megkerdezem: hol titulaltam butasagnak velemenyt?

    előzmény:
    Nikita 666 (274)
    2016-07-14  14:43
  25. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. július 14. 17:36302.

    En a legkevesbe sem tartom hulyesegnek. Ugyanis igaz, hogy a biokemiai valtozasok a szerelem-szex teren hatterbe szoritjak az istenimadast.(Meg minden mast is.) Azt meg szerintem te sem gondolod egeszen komolyan, hogy minden egyuttjarasbol hazassag lesz..... Bizonyara vannak mas tenyezok is, amiert a katolikus egyhaz ilyen alszentsegre kotelezi a hiveket, es papokat mint hogy nyomjak el a termeszetes osztoneiket, lehet akar orokosodes, nem tudom. 


    Jelzem, idezett erveles nem tolem van, valahol hallottam meg az is lehet, hogy Glovicki Esztertol. Nem vagyok benne biztos.

    előzmény:
    trebaci (276)
    2016-07-14  14:51

Címlap

top