Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülés a János Kórházban

Kíváncsi77
Létrehozva: 2016. június 14. 18:28

Sziasztok!


Érdekelne azok véleménye, akik a közelmúltban-lehetőleg idén- a budai János KH-ban szültek. Milyenek voltak a higiénés viszonyok, a szoba, mennyit lehetett bent az apuka, milyen a látogatási rend, mennyi pakkal kellett menni, mennyire lehetett a nővérek segítségét kérni? Mennyi ideig tartanak bent természetes szülés esetén? Maradhat-e az anyával a baba, vagy mindenképp elviszik? Orvosról most azért nem kérdezek, mert az van. Viszont a szülészet-nőgyógyászati osztály nem tűnt számomra túl bizalomgerjesztőnek a folyosóról. Ti mit tapasztaltatok? És egyébként milyen ott a felszereltség? Komplikáció esetén van minden? Köszi előre i a válaszokat!

  1. 2016. június 17. 14:4751.

    Évi, Köszi a tapasztalataidat! Közben egy másik fórumon találtam még sok, frissebb infót a Jánosról. Nagyon hajlok rá, hogy ott szüljek, ha tuti lenne a szabad fizetős szoba, nem is hezitálnék tovább. Nekem ez a 2. szülésem, az elsőt nem itt szültem. Nekem azért kellene a fizetős szoba, hogy a babámmal lehessek, és bejöhessen a nagyobbik is (aki egyébként még csak 2 éves), anélkül, hogy zavarnánk másokat. Ja, meg a folyosón a WC nagyon gáz, és hát ugye szülés után nem mindegy...Én éjjelre is magam mellett szeretném tudni a babát. Az elsőnél is így volt, és nagyon jó volt. Majd még utánanézek, pontosan hány db fizetős szoba van most. 

    előzmény:
    évi* (39)
    2016-06-16  23:30
  2. 2016. június 17. 13:1950.

    tudod, hogy értettem :) van császár is, nem csak a természetes út. :))


    bár én attól ezerszer jobban félek./félnék. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (49)
    2016-06-17  13:04
  3. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. június 17. 13:0449.

    Neem, nem. :) Azert a 2 dolgot össze tudom tenni a fejemben. :) Ha nem szülök többet, akkor nem is kell több gyerkőc. ;)


    Maga a fájdalom szerencsere kiesett az én emlekeimből is. Csak tisztában vagyok vele, hogy nem volt jó. :D

    előzmény:
    deborah22 (48)
    2016-06-17  12:30
  4. 2016. június 17. 12:3048.

    kemény volt. :P azt mondják, azt a fájdalmat elfelejtjük. amúgy tényleg nem tudom felidézni, csak azt, ahogy állok az ágy mellett és odaszorítottam a térdemet a vashoz, a kezemmel meg fehéredésig markoltam. 


    de gyereket szeretnétek még? :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (47)
    2016-06-17  12:18
  5. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. június 17. 12:1847.

    ÓóóóSajnálom.Remélem azért nagy törést nem okozott benned. Nekem mondjuk minden ilyen simán és gyorsan zajlott, de azért nem szülnék mégegyszer. Többé nem tudnám megtenni.

    előzmény:
    deborah22 (45)
    2016-06-17  11:55
  6. 2016. június 17. 11:5646.

    amúgy TI hol van? vagy ez csak egy kórházteszt volt? :)

    előzmény:
    deborah22 (45)
    2016-06-17  11:55
  7. 2016. június 17. 11:5545.

    azigen!


    akkor tényleg nem volt időd pislogni sem :))


    én 16 órát vajúdtam. nem kaptam érzéstelenítőt. azt mondták, nincs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (44)
    2016-06-17  11:30
  8. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. június 17. 11:3044.

    Lehet tervezgetni, hogy ezt vagy azt kérek, aztán a Zélet átírja.Én hajnali 1-kor ébredtem otthon az első fájásra és nem hogy érzéstelenítésre, de semmire sem volt idő. Hajnali 3 óra után megszületett a kismuki.Pedig én is aztán gondoltam mindenféle fájdalomcsillapítóra, hogy majd kérek, aztán nem lett belőle semmi.

    előzmény:
    etilany (41)
    2016-06-17  09:08
  9. 2016. június 17. 10:5743.

    Tudom........de attól még igazságtalan. Nálunk a kórház császáraránya bazi magas, és ez sokszor az miatt van, mert a kismama megbeszéli a  választott orvossal, hogy császárt akar, mrt fél a fájdalomtól....Ha normál szülésnél is lenne EDA, akkor a legtöbbjüknek eszébe nem jutna a császár. Na mindegy.......nem rajtunk múlik.

    előzmény:
    évi* (42)
    2016-06-17  09:42
  10. 2016. június 17. 09:4242.

    Sokszor technikai kérdés: Ha van egy szál anesztes ügyeletben pl. egy kisebb kórházban, és az épp vakbélműtétnél altat, akkor nem fog EDA-t osztani a szülészeten.


    Jánosban van egy nagy halom osztály, és központi bázis az intenzív. Nem egy anesztes ügyel egyszerre, hanem több. Amelyik osztályra épp kell anesztes, az kézenfogja az asszisztenst és odasétál. 


    Amikor pl. a trauma ügyel, akkor ott helyben is van anesztes.

    előzmény:
    etilany (41)
    2016-06-17  09:08
  11. 2016. június 17. 09:0841.

    Ez nagyon király. Nálunk hüvelyi szülésnél nincs EDA. Kéjgáz van csak, ha valaki igényli.


    Nem genyózás, de tényleg miért van az, hogy ami egyik kórházban alap, az a másikban nem?  Baromira nem igazságos, hogy bár mindenki ugyanúgy fizeti a TB-t van, aki szülhet fájdalommmentesen EDA-val, más meg nem.... 


     

    előzmény:
    évi* (40)
    2016-06-16  23:32
  12. 2016. június 16. 23:3240.

    Mindig eszembe jut még valami. A Jánosban központi anesztézia van, ami azt jelenti, hogy nem járhatsz úgy, hogy mondjuk az egy szál ügyeletes anesztes épp mással van elfoglalva, így neked nem jut EDA - ha épp szeretnél.

    előzmény:
    évi* (39)
    2016-06-16  23:30
  13. 2016. június 16. 23:3039.

    Ja, még az orvosokról: Bármelyiktől bármit kérdeztem ügyeletben mindegyik abszolút segítőkész volt.


    (Középső fiammal 3 hétig voltam bent hólyagsérülés miatt.)


    Komplikáció: Nekem megvolt. Még műtét közben hívták is az urológust - ott van házon belül. Koraszülött osztály is van, az a gyerekosztály épületében (ott dolgoztam 100 éve)

    előzmény:
    Kíváncsi77 (1)
    2016-06-14  18:28
  14. 2016. június 16. 23:2738.

    Ez már csak sztoryzás....


    Volt egy elég tapló csecsemős nővér, akit a végére kifejezetten megszerettem. Mivel velünk elég bunkó volt, elmentünk meglesni, hogy bánik a gyerekekkel. Na állunk leesett: Mindegyiket úgy látta el, hogy babusgatta, simogatta, énekelgetett nekik, fésülgette őket fürdés után. Mindhez volt egy pár jó szava. :-) 

    előzmény:
    évi* (37)
    2016-06-16  23:21
  15. 2016. június 16. 23:2137.

    Osztályos védőnő szülés másnapján jön, és elmagyaráz minden adminisztratív dolgot, és ők maguk intézik a születési anyakönyvi kivonatot. 


    Csecsemős nővérek segítenek a szoptatásban. Volt, amelyik minden reggel jött és kérdezte, kinek kell segítség, másikat kérni kellett, de senki nem volt elutasító.


    Baba bármikor veled lehet, és bármikor be is adhatod a közösbe, de akit nem adnak be este 10-ig, az már marad anyuval. Vizitre elviszik őket, meg fürdetésre is, de arra be lehet menni okulni.


    Neonatológus mindenkihez ment vizit után és mondta, milyen állapotban van a babája.


    Rendes szülés 3 nap, császár 4 - ideális esetben. Lehet bent ragadni sárga babával, nem egy népünnepély, de kibírható.

    előzmény:
    évi* (36)
    2016-06-16  23:17
  16. 2016. június 16. 23:1736.

    Valamikor 2006 és 2008 közt volt egy nagy felújítás, így szerintem azóta max kisebbek. Akkor örzőt alakítottak ki, meg abszolút átrendezték a szülőszobákat.


    Külön traktusban vannak az egy személyes szülőszobák, ahova a leendő apukával beköltözöl. Kultúrált és kényelmes, már amennyire az ilyen akkor érdekel. :-) Én sarokkádasat kaptam, amit nem használtam. A labda nagyon jól jött. Máris oda van készítve a kisbabának is a kocsi, így ott helyben látják el - nekem ez kimaradt, mert műtő lett a vége.


    Vannak fizetős - egy és kétágyas - szobák, ide elég véletlenszerű a bekerülés esélye. Telítettségtől függ. Nekem épp nem jutott. Én mondjuk csak azért akartam, hogy a tesó(k) nyugodtan járhassanak be, ne zavarjunk senkit.


    Látogatás elég szabad volt ,csak a szobatársakkal kellett megegyezni. 3. gyereknél mi 3-an voltunk, szerencsére az egyik csajszi a 2. gyerekét szülte, így ő is örült, hogy bejöhetett a tesó. Másik ugyan az elsőt, de ők meg 7-en voltak tesók, így ő is látogatóbarát volt.

    előzmény:
    Kíváncsi77 (28)
    2016-06-16  07:43
  17. 2016. június 16. 20:3435.

    Szülő nő a dokinak tejel, nem a nővérnek, ergo nővért pont nem érdekli, melyik a tejelős és melyik a nem-tejelős. 


    Nővérként a dokinak max. a szakmai véleménye érdekel, de kedvére seggnyalással tenni nem célom.


    Alap, hogy vannak bunkó és normális nővérek, de a nővérek általános hozzáállása főként a főnővértől és az osztályvezető főorvostól függ. (Fejétől bűzlik a hal...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (31)
    2016-06-16  10:37
  18. 2016. június 16. 20:1634.

    Az a  vicces, hogy mifelénk a  békén hagyást pont a  fogadott orvos jelenti. Ha csak úgy beesel, akkor (ha épp nincs teltház) az összes ügyeletes (mármint azok is, akik nem feltétlenül a  szülőszobán ügyelnek) odapiszkál.... Ha van dokid, akkor rábíznak. Nekem pont ezért kellett fogadott orvos, hogy ne vizsgálgassanak ha kell ha nem. Anno, amikor szülésfelkészítő előadásokon voltam, egyik kismama épp ecsetelte, hogy ő aztán nem fogad orvost, mert ha fogad, akkor az ügyeletes nem törődik vele, hanem megvárják, míg beér a  dokija. Na, engem pont ez a  mondat győzött meg, hogy kell nekem doki:))).

    előzmény:
    deborah22 (29)
    2016-06-16  08:08
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 16. 19:0833.

    adna nekik a faszom 1 forintot is ha a nagypénzért nincs meg a megfelelő szervíz

    előzmény:
    etilany (32)
    2016-06-16  17:31
  20. 2016. június 16. 17:3132.

    Igen, Amerikában megfelelő biztosítás kérdése az egész ügy. Itt meg nem. Mert a  munkanélkülinek is fizetnie kell a TB-t. Az is igaz, hogy a dokival kórházat is választasz egyúttal, de az ország nem Bp-ből áll, én vidéki város lakosaként gyakorlatilag a helyi kórházat választhatom és pont...és azon belül dokit, ha van kedvem illetve pénzem. 


    Amit írsz, a "csókos beteg" az egy teljesen más katagória. Jómagam is tanúja voltam amikor szültem, hogy az milyen. Őnagysága kórházi dolgozó volt, tehát mindegy is, hogy a  dokijának fizetett-e vagy sem, egyáltalán volte fogadott orvosa, vagy az ügyeletesnél szült. Az, hogy a sejhaja mennyire volt kinyalva, nem tudom, de az biztos, hogy kedvére flangálhatott amikor akart, ahova akart (azaz frankón elhagyta a  kórház területét, nem egyszer, nem kétszer). Hozzá bármikor bárki bemehetett, miközben ebben a kórházban az a rend, hogy látogató még a  folyosóra sem mehet be az újszülött osztályon. (Egyszer poénból mondtam a  férjemnek, hogy jöjjön be, a folyosón mondja be a  nővérnek, hogy azt a bizonyos XY-t keresi, mert akkor beengedik). Igen, és mindez neki egy petákjába nem került, nem azért voltak vele rendesek, mert tejelt, hanem mert ismerős volt.... Mindenki másra vonatkoztak az előírások, függetlenül attól, hogy kinek mit adott. 


    A nővérek meg, hidd el, kb. leszarják, mit mond az orvos, főleg, hogy pl. egy újszülött osztályon az anyákat a  nőgyógyik látják el, a  csecsemőket a  csecsemősök. A nődokit leszarja a   csecsemős nővér, a neonatológust, ill. gyerekorvost meg leszarja a nőgyógyászati nővér. Aki ugráltatva van, az az anyuka. :))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (31)
    2016-06-16  10:37
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 16. 10:3731.

    igen valszeg egy reprezentatív felmérés adhat reális képet a személyzetről


    de valszeg nincs itt vagy más fórumon se az elmúlt 3 -5 hónapban ott szült 50-100 nő


    egyébkén meg ha valaki jánosos dokit fizet le akkor az nem fog vele szülni menni a margitba mert az ottani személyzetről áradoznak sokan


    erről így még a doki választása előtt lenne érdemes tudakolózni


    mert ha már van doki akkor kész tény a kórház


    különben meg az anyám mondta, hogy ahol volt (igaz nem szülés) a doki akivel évfolyamtársak voltak, szólt mindenkinek, hogy "csókos és dr a beteg is" és mindenki nagyon rendes volt egy buznyákot se fogadtak el


    ebből indulok ki főleg ha valaki tejel is nem is keveset akkor a doki csak szól a többieknek is


    és vélelmezem, hogy a nővérek azért nem mernek a doki kedve ellen tenni


    én azt tapasztaltam kórházban, hogy mindenki normálisan viselkedik INGYEN a betegekkel


    a bunkót kirúgják 1 perc


    akinek drágább a biztosítása az kap 1 ágyas szobát


    de azzal se bánnak szarabbul emberileg szakmailag akinek arra nincs pénze drága biztosításra


     

    előzmény:
    etilany (30)
    2016-06-16  08:29
  22. 2016. június 16. 08:2930.

    Abban van valami, hogy aki valakivel rendes, mással nem biztos, hogy az. Na de ha tízből tíz nő egyhangúlag állítja, hogy az ápolók rendesek/bunkók akkor az azért már elgondolkodtató nem? A személyes látogatás meg maxa körülményekről ad képet: pl tisztaság, felszereltség....de a dolgozók hozzáállásáról nem. A fogadott orvos meg fizetett orvost jelent, akinek azt fizeted meg, hogy ha esik ha fúj, ott van, és levezeti a  szülést. Hogy jobban értsd: az idejét fizeted meg, a nem azt, hogy kinyalatja a s**ged, már csak azért sem, mert a nővérek, a szülésznő, (a csecsemősök meg pláne) nem beosztottjai. Szerinted mi lenne egy kórházban, ha minden orvos ugráltathatná a  nővéreket a  betege érdekében? Nem azért fizet egy szülő nő a  dokinak, mert birka, hanem mert ragaszkodik egy bizonyos dokihoz. Arról nem beszélve, hogy bocs ha nem szeretném, hogy minden doki végigvizsgáljon, aki csak betoppan a  szülőszobára, mondjuk, ha úgy adódik, hogy váltás van, vagy csak épp kíváncsiságból, mert épp nincs más dolga.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (25)
    2016-06-15  19:48
  23. 2016. június 16. 08:0829.

    szerintem ne parázd ennyire túl, élvezd a terhességed. persze, hogy felszerelt a kórház szülészete. bár nem ott szültem, de ez tuti. és ezt pont a fogadott dokid is meg tudja mondani. abban egyetértek ügyintézővel, hogy a személyzet lehet veled mézesmázos lesz, vagy pont bunkó. ezt te fogod kitapasztalni, nem más. 


    sok nőnek biztonságérzetet ad a "fogadott orvos". én erről is hallottam már megannyi ellenérvet, én nem fogadtam senkit, épp beestem, aki ott volt ügyeletes, annál szültem. bíztam bennük, hogy jópár dolgon túlvannak már, ez a dolguk, tudják, mi a teendő. én nagyon sokáig vajúdtam, és hidd el, egyáltalán nem hiányzott senki, hogy simogassa a lelkem vagy a hátam. 


    szóval csak lazán! 

    előzmény:
    Kíváncsi77 (1)
    2016-06-14  18:28
  24. 2016. június 16. 07:4328.

    Szívesen elolvasnám a tapasztalataidat Évi, függetlenül attól, hogy régebbiek! Azért érdekelne a frissebb, mert elég sok változás lehet az évek alatt egy kórházban. Remélhetőleg lesz majd olyan, akinek frissebb is van, legalább összevethetjük. 

    előzmény:
    évi* (27)
    2016-06-15  22:41
  25. 2016. június 15. 22:4127.

    Ha jók az én őskövület tapasztalataim, akkor kérdezz nyugodtan. :-)


    2010-ben már a felújított osztályon voltam, meg tavaly 1x ősszel más miatt.

    előzmény:
    Kíváncsi77 (26)
    2016-06-15  19:48

Címlap

top