Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mi az amin spórolsz?

tünde78
Létrehozva: 2016. május 22. 07:55

Sziasztok! Tudom számtalan topic nyílt már erről, de szerintem elég régiek... Mi az amin spórolsz és hogyan? Mi az amin szerintetek nem érdemes, mert az nem visz előre? Mi az amire sajnálod a pénzt?? Vannak-e bevált helyeitek, ahol élelmiszert, ruhát stb. veszel, mert úgy érzed, hogy oda érdemes menni, mert ott jobban jársz: minőség, ár tekintetében? Van olyan spórolás, ami szerinted is már spúrság? 

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. május 22. 15:5426.

    Na, a sróf megint bejött!


    Pont ezt írtam az elöbb, pedig nem olvastam előre a hsz-okat.


     


    Ugyanis talán az egyik legjobb hely ahol szépen előállított, kulturált csomagolású termékek kaphatóak.


     

    előzmény:
    antironia (15)
    2016-05-22  14:29
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. május 22. 15:5125.

    Nem mindig.Ha az nem veszünk.


    De olyan akcióik vannak ami nagyon megéri.


    Nekem az is szempont hogy a grillcsirkének a lábán nincs rajta a tollbermudája, mert sok helyen úgy árulják.(Én meg rosszul vagyok tőle)


    Nos, az Aldinál ilyen nincs.Egy pehely nincs rajta.


    Mindenféle alternatív köreteket is  lehet venni megfelelő áron.

    előzmény:
    KN18 (12)
    2016-05-22  13:26
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. május 22. 15:4724.

    Igen, neki mindig jó ötletei  vannak.És nem sajnálja az időt sem arra hogy megossza azokat a kérdezőkkel.

    előzmény:
    tünde78 (9)
    2016-05-22  13:10
  4. 2016. május 22. 15:4623.

    Az én gyerekeim már nagyok, de annak idején, emlékszem... az volt a legszuperebb gyerekzsúr, mikor  kivittük őket az erdőbe, és egy tisztáson volt a piknik, meg mindenféle versenyek, játékok...


     


    Egy mekdonálcos (sic!) egyenbullshit nyomába se jöhet! :)

    előzmény:
    tünde78 (19)
    2016-05-22  15:17
  5. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. május 22. 15:4522.

    Igen, ügyes vagy.


    Az elöbb olvastam egy másik hozzászólótól hogy táblázatot javasol a beosztás miatt.Nagyon jó ötlet, de nekem nem jött be.Ugyanis minden ft-nak megnézem a helyét és nem tudok előirányozni egy megspórolandó összeget.De jó lehet ez a könyvelés kezdőknek és azoknak aki így tudnak szembesülni a megmaradó összeggel.Mármint hogy mennyi marad és mégis megvan minden.


    Minőséget olcsóbban.


    És nem az olcsó árú a jó, hanem a jó minőség olcsóbban.

    előzmény:
    tünde78 (8)
    2016-05-22  13:06
  6. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. május 22. 15:3721.

    Szia!


    Az utazásra  mi sem sajnáljuk a pénz.


    De, ez valahogy úgy van, hogy nincs előirányzott összeg, hanem a lehető legolcsóbban fogok ki nívós helyekre/hotelekre/üdülő és nyaralóhelyekre foglalást.Így aztán ez nem a hagyományos "spórolási" kategória.Mert ha  nincs jó út nem megyünk, ha van jó út akkor megyünk havonta 2 x is.És ez lehet belföldi és külföldi is, ha megtalálom a számításom vele, akkor minden OK!!!!!!!!!!!!!!!!


     


    Az élelmiszer, igen az  jó kör.


    Eleve "rááll" az ember szeme mit kell megvenni, mennyire kell feltankolni.De, csak olyat ami el lesz fogyasztva.A kukának nem vásárolok.Az Aldi valóban nagyon jó, hetente járok hozzájuk és klassz fogásaim vannak nekem is mint neked.


    A hústermékeik pl szuperül megtisztítottak/lehártyázottak/guszta csomagolásúak.És az akcióik is nagyon jók.Van még rajta 2-3 nap is normál hőmérsékleten.A mélyhűtőben meg akármennyi.....


    De, ha csak 1 napost találok az is jó, egy hirtelen megkívánt ebéd vagy vacsora rendesen kijön belőle.


    Igen, minőséget venni olcsóbban.

    előzmény:
    antironia (7)
    2016-05-22  13:02
  7. 2016. május 22. 15:2020.

    Soha nem veszek mócsingos húst, számomra is elsődleges a minőség, amit más üzletekben is lehet kapni, nem csak az ALDI-ban.


    Amúgy szoktam oda járni, mint más helyekre is, megvannak mindenhol a jól bevált termékek amikért érdemes oda menni. Ez az üzletpolitika lényege, hogy becsábítsák a vevőket valamivel, mondjuk velem nem igazán járnak jól,mert nem vagyok impulzus vásárló.

    előzmény:
    antironia (15)
    2016-05-22  14:29
  8. 2016. május 22. 15:1719.

    ja és a gyerekszülinapi zsúrra is sajnálom a pénzt. Mármint a McDonaldsos 30 gyerekmeghívós félére... erre sokan azt mondják kényelmes, meg nem csinál sok koszt a sok gyerek. Na én meg azt, hogy egy évben egyszer, na kétszer mert két gyerek van ki lehet bírni. Másrészt inkább vagyok programfelelős és hívunk meg 5-6 gyereket, akikkel tényleg jóban vannak... és így arra is futja, hogy a gyerekek, akik eljöttek kapnak pici itt is voltam ajándékot viszonzásul és még a tortát is rendelem. Nem tudom, én úgy érzem, hogy ez mostanában az én szülőségem alatt lett divatos a másikféle máshol tartsunk szülinapot, és jó nagyot.... és nem szeressük.  


    Én is szoktam Hádában ruhát venni, de inkább magamnak, mondom az n-dik legyen mégoccsóbb... nagyobb gyerekre valót már inkább nem, mert nem éri meg azt a nagy keresgélést, hogy hátha kezembe akad valami, másrészt már nem mindegy mit viszek haza főleg a lánynak. Még ők is olyanok, mint az apjuk nincs nekik sok ruhájuk, csak néhány kedvencebb. 


    Hús. nem eszünk minden nap húst, de ha veszek, akkor lehet 6 db csirlkecombot, vagy csak a mellét és az olyan szépen porcíózva Aldiban. Relatív egy főre eső vasárnapi ebéd meg árban így se sok.... érdekes nyaraláskor ha nem szükséges nem szeretek főzni, mert akkor inkább kiránduljunk, akkor arra sajnálom az időt. Nem kell csilli-villi vacsi jó a pizza stb is, csak akor ne azzal menjen az idő.

    előzmény:
    antironia (17)
    2016-05-22  14:32
  9. 2016. május 22. 15:1518.

    Én is sok jót hallottam a LIDL ruhákról, vettem ott a férjemnek atlétákat, akcióba majd egy ezre volt darabja, a második-harmadik mosás után kibomlott a felhajtás fedőző varrata, teljes körben. Nekem van fedőzőm, nem gond újra varrni, de akinek nincs, hát az gond lehet.


    Én szoktam figyelni a hús árakat ezen a téren a LIDL és az ALDI a legdrágább. Én húsáruházba megyek havi 1-2 alkalommal és ott is az akciós kínálatból vásárolok.

    előzmény:
    tünde78 (13)
    2016-05-22  14:20
  10. 2016. május 22. 14:3217.

    Igen, az is számít, hogy nem kell még elautóznom plusz 5-10 km-t  a hentesig... De ahogy leírtam, azt a minőségű, gyönyörűen letisztított húst sehol máshol nem kapom meg.


     


     

    előzmény:
    tünde78 (14)
    2016-05-22  14:22
  11. 2016. május 22. 14:3116.

    Én nem szégyelem, hogy nagyon gyakran vásárolok a Hádában (second hand). A legtöbbször vadi új darabokat. Még ott lóg rajta az eredeti áruházi címke, meg a pótgomb is.


     


    Én sem vagyok márkafüggő, de a minőség itt is számít. És bizony azt a minőséget normál áron akkor se venném meg újonnan, ha háromszor ennyit keresnék.


     


    A legújabb vadászzsákmányom egy 299 EUR-os vadiúj len blézer - 2490 ft-ért. :)

    előzmény:
    tünde78 (13)
    2016-05-22  14:20
  12. 2016. május 22. 14:2915.

    Ezt azért így nagyon bátor kijelenteni...


     


    Mert lehet, hogy 30%-kal olcsóbban veszed máshol, de mire lecupákolod, meg a mócsingot levagdosod belőle, addigra máris drágább az "olcsó".... Pedig még a félóra munkádat hozzá se számoltad!


     


    Mert a MINŐSÉG, na az nem mindegy!


     


     

    előzmény:
    KN18 (12)
    2016-05-22  13:26
  13. 2016. május 22. 14:2214.

    ja bocs, erre nem válaszoltam. Annyira nem ismerem teljes körűen a húsárakat, de lehet antironia azon spórol, hogy nem megy el húsz másik boltba, relatív a hús lehet itt kicsit drágább, és akciósan veszi, más meg olcsóbb...

    előzmény:
    KN18 (12)
    2016-05-22  13:26
  14. 2016. május 22. 14:2013.

    Az ALDI-ban a legdrágább a hús, az 30-50 % az máshol a normál ár

    idézet:
    KN18 (12)
    2016-05-22 13:26:41

    Ruhára kicsit sajnálom a pénzt. Férfiak és nők ebben is különbözünk, férfiak hajlandóak többet fizetni azért a pár darabért ami van, a nők szerintem árérzékenyebbek az n.-dik már nem ér annyit határköltség elv.:) Igaz, én ezzel úgy vagyok női ruhát rengeteget lehet venni, ezért azt nem szeretem drágán venni. A jól kihasználható sokat használt darabokért viszont hajlok a jobbra... pláne pl. cipő sőt az kötelezően jó lehet. alapvetően meg gyerekeimnek szeretek jobban akkor már picit drágábbat venni, de azért is mert abban a méretben vannak, ami már nem gyerek és nem felnőtt még tehát alig kapható valahol normális darab, mert szezon elején is alig van belőle. Fehérneműre mindig is sajnáltam az agyon márkázottat, viszont teljesen szépeket, jókat lehet vásárolni lidlben és aldiban is: normális áron. Magárt a márkanévért viszont nem szeretnék fizetni.

    előzmény:
    KN18 (12)
    2016-05-22  13:26
  15. 2016. május 22. 13:2612.

    Az ALDI-ban a legdrágább a hús, az 30-50 % az máshol a normál ár

    előzmény:
    antironia (7)
    2016-05-22  13:02
  16. 2016. május 22. 13:2211.

    én tejre se sajnálom: abból 3,5%-ös kell és ipari mennyiséget se iszunk. Na igen, a tejföl tej zsírszázalékán se spórolok a hagyományosat szeretjük :) kifejezetten utálom a light tejtermékeket... kerülöm. Na és persze így is vékony vagyok. Amire sajnálnám pl. a cigi, de ez nem érint minket. Amire nem annyira sajnálom, de annyit mégse vennék meg, mint amennyi fogy: könyvek gyerek és felnőtt egyaránt, de erre szerencsére jó megoldás a könyvtár.

    előzmény:
    tünde78 (10)
    2016-05-22  13:16
  17. 2016. május 22. 13:1610.

    utazásra mi sem, de azért átgondolva azt is. Attól függően hova megy az ember és milyen ellátásra. Pl van, hogy inkább kétszer megyünk nyaralni, de az egyik hét szerényebb és egyik se külföld.


    Aldit én is szeretem, ott pl. szerintem lehet jó minőségű ételt venni, amiből finomat lehet főzni. de majd jönnek a kövek az Aldi utálóktól, na mindegy:) Már sportra se sajnáljuk a pénzt, mármint arra, hogy a férjem és én szervezett keretek közt is eljussunk sportolni. Mert gyerekek mellett így egyszerűbb.

    előzmény:
    tünde78 (9)
    2016-05-22  13:10
  18. 2016. május 22. 13:109.

    Szia Antironia!


    Remélem nem baj, hogy így megszólítottalak, de szeretem a hozzászólásaidat, régebbi spórolós topicat átnéztem és olyan jókat írtatok.:))))   azt hiszem vannak emberek akiket rajtam kívül is megérint ez a téma... 

    előzmény:
    antironia (7)
    2016-05-22  13:02
  19. 2016. május 22. 13:068.

     Spúrság. rosszul írtam az ékezetet. 


    Szerintem én is beosztó vagyok, indokolatlanul én se veszek meg semmit. Sőt az is tud bosszantani, ha valami jóval drágább, mint máshol... ez lehet étel, de használati cikk is. Igaz, a nők jobban akció függők egyébként is. Az első azért mégis az, hogy kell-e nekem az adott valami, vagy nem, először én is azon gondolkozom el, és utána jön, hogy milyet és mennyiért.  Sőt sokszor a szokásaimat is felülvizsgálom, hogy azért se költsek valamire, mert nem használom, vagy nem is olyan fontos.... Igaz, ezt nem is nagyon van, hova redukálni pl. kajában: otthonról visszük az ebédet, és nincs munkahelyi büfé, ami amúgy se nagy szám. 


    Gyümölcsre, zöldségre jó minőségű kajára nem sajnálom a pénzt, csak  a jó minőségűből én készítem készre el. Meg ez olyan relatív. pl. ásványvizet azt veszünk, ami ha úgy veszem pocséklás, mert jó a csapvíz is, de szeretjük. Ha meg úgy nézem nem iszunk alkoholt és colat se szinte semmit, de csak némi 100%-os narancslevet gondosan megnézve heti adagot hol vegyem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (6)
    2016-05-22  11:48
  20. 2016. május 22. 13:027.


     


    Élelmiszernél is sokat lehet spórolni az akciófigyeléssel...


    Persze nem mániákusan csinálom, de pl. az aldiban 30-50%-os engedménnyel rnegeteg cucc van, ami közeli lejáratú.  ENnek megfelelően néha módosítom a hétvégére elképzelt menüket is.


    A múltkor pl. gyönyörű szűzpecsenye volt így leárazva. Naná, hogy ugrott a kosaramba.


    A jó minőségre nem sajnálom a pénzt. :)


     


    Ja, és a másik előttem szólóra visszatérve, az utazásra mi sem sajnáljuk... :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (6)
    2016-05-22  11:48
  21. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. május 22. 11:486.

    Semmin.


    Nagyon tudatosan csak annyit veszek mindenből amennyi kell, vagy amennyi napra tervezek - pl az élelmiszerekből.


    Semmit nem dobok ki!Az utolsó petrezselyemszárig fel van dolgozva minden.


    Nagyon szeretem a jó ruhákat, jó cipőket, de csak leértékeléskor vásárolok.Semmi sem sürgős, megvárom a kiárusítást.Azokat a cuccokat veszem meg amit kiárusítás előtt is megvettem volna , de most csak kb1/4 árért lesz az enyém.


     

    előzmény:
    tünde78 (1)
    2016-05-22  07:55
  22. 2016. május 22. 11:185.

    Alapból takarékosan élünk, akció vadászás, költségvetés készítés minden hónapban. A műszaki kütyük nem érdekelnek, hogy a bútort cserélgessem pár évente az sem. Ruhák is ésszerűen, szükség szerint, de!!!!!!! nagyon szeretünk utazni, arra nem sajnáljuk :) Másnak meg ez lehet pénz kidobás, szóval nagyon egyedi kinek mi fontos. Hitelt nem veszünk fel SEMMIRE! Ha valamit cserélni kell akkor előre gyűjtögetünk.


    Magam kárán tanultam meg dolgokat, volt régebben, hogy átgondolatlanabb voltam. Szerintem fontos szem előtt tartani mi a célod és ezért mit kell tenned, miről lehet lejjebb adni stb......


    A táblázat készítést tudom ajánlani :)

    előzmény:
    tünde78 (1)
    2016-05-22  07:55
  23. 2016. május 22. 11:004.

    Hát, szerintem ezek nagyon szubjektív dolgok, és egyén függő kinek, mi a fontos.


    Én pl. olcsó ruhát és lábbelit nem veszek, mert rengeteg rossz tapasztalatom volt vele. Inkább legyen kevesebb, de az jó. Arra fokozottan figyelek, hogy csakis kiváló minőségű mosószert használjak, ami biztosítja a jó minőségű ruhák, hosszú élettartamát. Ezeket vagy a Müllerbe akcióba veszem, vagy euro-s diszkontba kedvező áron.


    Világ életembe csak bevásárló listával megyek boltba és azt veszem ami kell. De ez is sokaknak nem így van, tehát náluk akár lehet egy alternatíva.


    Amikor a válság idején drasztikusan lecsökkent bevételekből gazdálkodhattunk, mindíg azt ettük, ami akciós élelmiszerek voltak az üzletekbe. Összeállítottam az újságok kínálatából a heti menüt. Igaz ez időigényes feladat

    előzmény:
    tünde78 (1)
    2016-05-22  07:55
  24. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. május 22. 10:563.

    elnezest : az mi , hogy spursag ? Google nem segit

    előzmény:
    tünde78 (1)
    2016-05-22  07:55
  25. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. május 22. 10:542.

    Konnyebb lenne arra valaszolni, hogy mi visz elore.



    Enni-inni kell . ........Olyat es annyit , ami a szervezetnek jo.
    Oltozkodni kell. .........De nem a havonta valtakozo divatot kovetniBohocca festes , oiros haj , tetko , naponta kicsicsazott otszinu korom...bahhhhhhhhh
    Uj okostelefon , kutyumania  mert a szomszede zoldebb........baaaaaaaaaaaahhhh
    Termeszetgyogyasz, taltostanfolyam, etrendkiegeszito , antalvali ...baahhhhhhEladosodas hirdetesek miatt megkivant elvezeti cikkek miatt
    Szebb kocsi, mert....


    Nezz vegig a lakasban/hazban es minden targynal gondolkozz el azon, hogy mikor hasznaltad utoljara. Ha evek ota csak torolgeted, akkor penzt dobtal ki


     

    előzmény:
    tünde78 (1)
    2016-05-22  07:55

Címlap

top