Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2016. decemberi babák

xxxxxxxxxxxxxxx
Létrehozva: 2016. május 16. 22:16

Sziasztok! Megnyitom ezt a topikot, hogy lassan gyülekezhessenek a kismamák, akik decemberre várják a babájukat. Várom a hozzászólásokat! :)


Az én céldátumom december 24. Ideális, mi... ;) jaj, de messze van még... Ő lesz a harmadik gyerek a családban.

  1. 2016. június 3. 09:3351.

    Szia!


     


    Ha szülésznőt is szeretnél fogadni, akkor tudok neked ajánlani valakit abban a korházban. Az én szülésznőm oda ment át és én imádtam!

    előzmény:
    erikashendy (50)
    2016-06-03  07:23
  2. 2016. június 3. 07:2350.

    Mi a Róbert Károly magánklinikára jártunk meddőségi kezelésre, de ott horror áron van a szülés. Ezért kezdtünk új keresésbe.


    Ma megyünk először orvoshoz Gödöllőre (őt ajánlották) nagyon várom szimpatikus lesz e. Egyébként nála a Flór Ferenc kórházba lehet szülni. Erről az intézményről is jókat olvastam, de majd meglátjuk.


     


    Nekem sincs terhes rucim még, bár én hozzátok képest időben le vagyok maradva. És egyébként az elmúlt évben 10 kilót fogytam (bár még bőven fogyhatnénk) úgyhogy az elején lehet a korábbi ruháim is jók lesznek.


     


     


     

    előzmény:
    xxxxxxxxxxxxxxx (42)
    2016-06-01  22:24
  3. 2016. június 2. 11:2749.

    Igen , elhiszem , hogy aggódtak anyósodért . Nagyon brutálul hazavágja az embert, és nem szép látvány a hullafehér folyton rosszulléttől szédölgő kismama.


     


    Az eslővel nagyon sokáig voltam roszul, 8 hónapig. A másodikkal már csak 4 ig, aztán sokkal-sokkal jobb lett a helyzet.


     


    Most a 10. héten járok, hát remélem nagyon max a 4. hónapig leszek most is rosszul :( a másik verzióra gondolni sem akarok :)

    előzmény:
    xxxxxxxxxxxxxxx (48)
    2016-06-02  11:19
  4. 2016. június 2. 11:1948.

    jaj istenem, szegény! ez jó szarul hangzik. anyósom volt ilyen. 4 hónapig hányt, végig kórházban volt, azt hitték túl se éli, de mondjuk ez 40 évvel ezelőtt volt egy 50 évvel elmaradott kis faluban...


     


    előzők is ilyen rosszul indultak? mikor múlt el?

  5. 2016. június 2. 10:5047.

    Köszönöm a bolt ötleteket!


    Ne irigyeld a fogyásom :( megszenvedek érte, rengeteget hányok. 2 hete korházban is voltam.

    előzmény:
    xxxxxxxxxxxxxxx (46)
    2016-06-02  09:58
  6. 2016. június 2. 09:5846.

    6 kg-t fogytál?? de jó neked! sztem rajtam már van vagy +5 :( utálom is magam rendesen.


    Nekem a b.boom vált be a lövőház utcában. tegnap is egy 6 éve ott vásárolt felső volt rajtam. széthordtam, körbejárta az összes terhes barátnőmet, de komolyan mondom, ki lehetne akasztani az üzletben. semmi baja, olyan mint az új. ellenben amit a hello baby, 2 in 1 vagy kismamaoutletben vettem (nem tudom mi most épp a neve, mind ott van a Lövőházban) na azok miatt nagyon merges voltam! 2 mosás után úgy néznek ki, hogy nem lehet felvenni utcára, mint a mosogatórongy! pedig kb egy árfekvés. a szoptatós felsőim dettó. Úgyhogy én a b.boomot ajánlom. Ezenkívül hm és c&a, amik olcsóbbak, de ennek megfelelően gagyibbak és kevésbé csinosak is.


     


    még én sem kaptam meghívót, bár én cask tegnap küldtem. lehet elfoglalt Caroline.

  7. 2016. június 2. 08:2745.

    Ja igen , ha van valakinek jó tippje merre menjek kismamruhát nézni azt szívesen fogadom

  8. 2016. június 2. 08:2644.

    Sziasztok !


     


    Nálunk is lehet, hogy karácsonyi baba lesz , bár ki tudja mert úgy váltogatják a szülés dátumát, hogy már én sem bírom követni. Az első Uh alapján dec. 29. Az utolsó alapján dec.26. A védőnö szerínt ( menstruáció alapján) dec.21. De azt mondta majd az genetikai ultrahangon megmondják a tutit . Hát kiváncsi leszek végül mit kalkulálnak. Az első kettő előbb jött (mindegyik a 38. héten) remélem most is így lesz és a karácsonyt már otthon töltjük.


     


    Terhes rucim még nekem sincs, de nagyon aktuális lenne beszerezni ,mert annak ellenére hogy 6 kilót fogytama  hasam olyan mintha legalább 4 hónapos terhes lennék :(


     


    Várom facebookon a meghívást, már legalább egy hete elküldtem az ottani elérhetőségem privibe Caroline-nak.


     


     

  9. 2016. június 1. 22:2843.

    na, rámjött a szófosás... :D képzeljétek, vettem ma magamnak 2 tök szép ruhát! vasárnap megyek a zeneakadémiára egy 70. meglepi szülinapra és oda akartam vmit. nekem nem nagyon vannak terhes cuccaim, mert eddig mindig kölcsönkaptam. Akartam vmi csinosat. Az az igazsag, hogy nagyon sajnálom a pénzt a terhes ruhákra, mert tudom mennyire fogom utálni őket, de mégsem járhatok 9 hónapig macinaciban... szóval remélem jól ki fogom tudni használni őket. ti már terhes cuccban jártok?

  10. 2016. június 1. 22:2442.

    Mütyüri, én is dec 24!!! Welcome to the "elbaszták a karácsonyomat" club! :D Kisfiam kérdezte, hogy ugye azért nem kell kihagynunk a karácsonyi bulit... :) mondjuk én mindkettőt 40+6-ra szültem, remélem megtartom jó szokásomat. Kiegyeznék egy 2 ünnep közöttel.


     


    Erika, én a Sote2-n fogok szülni.

  11. 2016. június 1. 22:2041.

    Sziasztok új lányok! oh, ez mekkora dolog ennyi próbálkozás után teherbe esni! Gratulálok! :)


     


    Én azt nem szeretem a FB csoportban, hogy ezen a felületen le tudom menteni a hsz-eimet és az naplóként tud működni. Meglesznek a fontosabb események, amiket megosztok veletek. A FB-on ilyen nincs. Tehát égbe kiáltott szó minden hozzászólás, ott aztán elő nem túrsz semmit. Nekem az első csapat az anyatanyán van, a 2. a FB-on, az első sokkal jobb technikailag. De megyek ahova a többség szeretne.

  12. 2016. június 1. 20:0640.

    Sziasztok!


     


    en is csatlakozék ha nem bánjátok, bár mi csak januárra várjuk az első babánkat. 3 év próbálkozás és 4 sikertelen inszemináció után, lombik előtt fogant.


    én csak pénteken megyek orvoshoz, akkor fogok biztosat tudni, kicsit izgulok mert jelenleg nincsenek tünetei  a menstruáció elmaradásán és 3 + teszten kívül.


     


    ha lehet én is csatlakozénk az FB csoporthoz amennyiben teljesen zárt.


    Ti hol fogtok szülni? Mi jelenleg új orvoshoz megyünk, mert az eddigi csak meddősséggel foglalkozik, thesgondozással nem.

    előzmény:
    xxxxxxxxxxxxxxx (1)
    2016-05-16  22:16
  13. 2016. június 1. 18:5039.

    Sziasztok!
    Csatlakoznék én is, ha még lehet :) Úgy néz ki, december közepére várjuk az első babánkat, először 20. volt a dátum, de a tegnapi UH szerint pont 24.. karácsonyi baba... :)

  14. 2016. június 1. 09:2538.

    Karácsony! Azért nem találod a csoportot, mert titkos és zárt. Ha cask zárt lenne rá tudnál keresni, a hsz-eket nem látnád, de a tagokat igen. Pont ez nem tetszett nekünk a másik, már meglévő csoporttal. Így, titkosan rákeresni sem lehet a csoportra. Az admin az email címed alapján fel fog majd venni és akkor megjelenik a csoportjaid között.


     


    Na mindjárt írok én is privit. :)

    előzmény:
    Karacsony (37)
    2016-05-31  20:49
  15. 2016. május 31. 20:4937.

    Szia!


     


    írtam privit, de nem találom a facebook csoportot :(

    előzmény:
    Caroline (34)
    2016-05-26  15:09
  16. 2016. május 30. 16:3036.

    Sziasztok lányok! Sajnos a kicsi nagyon beteg vmi vírussal így kicsit futok magam után.


     


    Nincs kedvetek az anyatanyára menni fórumozni? Nekem az a kedvencem.


     


    Pallas, szuper, hogy minden rendben!!! :)


    Én nagy sportoló vagyok, olyan heti 4-5x elég erős edzésekre szoktam menni, de most heti 2-nél többre nincs energiám. Talán majd június közepétől visszatér belém a lélek.


     


    De jó is lesz bálnázni a Balcsiban!!! már nagyon varom.


     


    Képzeljétek, megyünk Angliába családostul egy hétvégére júliusban! Nagyon örülök neki. egy kollégám szervez kerti built és mindenkit meghívott családostul. Férjem beleegyezett, hogy ők is jönnek. Gyerekek be vannak sózva a repüléstől. :)

  17. 2016. május 26. 19:1735.

    Tegnap voltam a genetikain ismét. Most már meg is volt bőven a mérete a vizsgálathoz, és szerencsére semmi sem változott a múlt heti eredményekhez képest, egyszóval minden a legnagyobb rendben a babával. :)

    Ma elmondtam a legközelebbi és legkedvesebb kollégámnak a jó hírt. Nagy kő esett le a szívemről, mert teljesen jól fogadta. Nagyon régóta szeretnének babát, így féltem a reakciójától. Holnap jön a főnököm, ha bent lesz. Remélem ő sem fog hátast dobni. :)

    Én sem mozogtam soha rendszeresen. Futni nagyon szeretek, és dvd-s tornákat csináltam, amikor időm engedte. Most le vagyok tiltva a sportról, így maradnak a kiadós séták, ami nagyon jól is esik. Én is szeretnék majd eljárni kismamatornákra.

  18. 2016. május 26. 15:0934.

    Mittike, felvettelek! Egyelore csak ketten vagyunk. Gyertek tobbiek! 

    előzmény:
    mittike (33)
    2016-05-26  14:09
  19. 2016. május 26. 14:0933.

    menjünk akkor FB-ra :) csak mindenképpen zárt legyen :D

    előzmény:
    Caroline (31)
    2016-05-26  10:33
  20. 2016. május 26. 10:3732.

    Hu, en ilyen itthon dvd-re nem birom ravenni magam! Jogazni szerintem itthon fogok. Futni nem szeretek, biciklizni igen, de azt most hanyagolom.

    előzmény:
    basicsg (30)
    2016-05-26  08:52
  21. 2016. május 26. 10:3331.

    Ok, aki akar jonni, irjon privit nekem FB nevevel vagy emil cimevel, es felveszem! 

    előzmény:
    basicsg (30)
    2016-05-26  08:52
  22. 2016. május 26. 08:5230.

    Szia Caroline, üdv itt!


    Én egy zárt és titkos csoportban benne vagyok.


    Hát a sportról, néha futottam, de már hónapok óta semmit nem mozogtam sportszerűen. Egy kis futást néha megkivánok. Talán most a 2. trimeszterben lehet persze csak könnyeden, megkérdezem azért az orvost.


    Meg nézegettem ilyen kismama dvd-ket is.


    Szivesen csinálnék valamit ami picit formában tart..

    előzmény:
    Caroline (29)
    2016-05-26  08:43
  23. 2016. május 26. 08:4329.

    Csajok, nincs kedvetek egy zart FB csoportban folytatni? Ha gondoljatok, nyitok egyet! 

    előzmény:
    Caroline (28)
    2016-05-26  08:40
  24. 2016. május 26. 08:4028.

    En meg suliban usztam, kosaraztam, ilyesmi, de soha komolyan vagy nagyon rendszeresen.


    Most elkezdtem uszni heti egyszer, mikor a lanyomat viszem oktatasra. Nagyon jol esik. Anno jartam kismama jogara, az is nagyon jo volt, mikor kezdett volna fajni a hatam, rengeteget segitett.

    előzmény:
    mittike (27)
    2016-05-25  19:31
  25. 2016. május 25. 19:3127.

    ti sportoltok? és a várandósság előtt? én nem, nagyon lusta vagyok, reggelente 10 percet jógázom már kb egy éve, de ezen kívül soha semmi sportot nem voltam képes űzni egész életemben. lusta vagyok, mondom.


    most viszont "megkívántam" az úszást, és igaz, hogy amit ilyenkor megkíván az ember, az jót is tesz :) számomra hihetetlenül jó élmény. bár még csak a héten kezdtem. 


    mondjuk nekem könnyű, első gyerek, nem kell tesót kergetni :)

Címlap

top