Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ráértek?

Tete
Létrehozva: 2016. május 6. 13:14

Kérdezem, hogy ráértek-e?


Gyerekekről, unokákról, hobbikról, filmekről, könyvekről, sütés-főzésről, kertészkedésről, utazásról beszélgetni? Tapasztalatokat, cserélni, újdonságokról hallani és megosztani? Ki hogyan tölti a szabadidejét? Pár hónapja lettem nyugdíjas, élvezem, hogy magam osztom be az időmet. Aktív vagyok, vidám, rengeteg minden érdekel. Akinek kedve van tartson velem. Úgy érzem végre azt csinálhatok amit akarok, és én sok mindent akarok.

  1. 2016. május 18. 09:5576.

    Sziasztok.


    Ibolya, hová szoktál utazni? 


    Itt nálunk több helyen is van sült hal, lehet válogatni. Lehet egyik nap a hétvégén el is megyek.


    A többiek nagyon eltűntek. Sajnálom, ha nem jönnek többet. Kár, hogy az ilyen "hétköznapi" témák, már nem számíthatnak érdeklődésre. Pedig nagyon szerettem volna egy családias, nem veszekedős meg beszólogatós új topicot.


    Gemini, Christine, Ági várunk benneteket.


    Tegnap is többször eleredt az eső, de volt napsütés is. Most olyan nagyon egységes szürke minden. Megint esni fog?

    előzmény:
    manyuska7 (75)
    2016-05-18  06:40
  2. 2016. május 18. 06:4075.

    szevusztok


    Remélem ma szebb idönk lesz,mint tegnap volt,nagon lehangoló részemről a zord idöjárás,amikor májusban még be kell füteni.


    Klári


    egyszer voltunk a lányommal az agárdi fürdön,nagyon jó volt az idö és a viz,akartunk sült hekket enni,vettünk 2 halat,no az egyikben,ott a hátulsó részben,benne maradt a bél egy része,én nagyon megutáltam és azóta nem eszem sült halat.csak amit én pucolok és sütök.


    Nem tudom,mit fözzek ebédre,de majd kigondolom,ti mit föztök?


    Már várom,hogy elutazzak fürdöre,kicsi pihenés és a jó megviz hasznomra válik majd.Ebben hiszek rendületlenül.

  3. 2016. május 17. 18:2474.

    Ibolya


    Mi pontyot szoktunk venni, amikor halat ennénk. Néha meg elmegyünk sült hekkért a Duna-partra. Halfasírozottat tengeri halból csinálok, olyankor, amikor veszünk és egyszer rántok belőle aztán csak foglalja a helyet a hűtőben. De finom is, bár régebben más fajtát lehetett kapni és az jobb volt. Jó volt a kávé, köszi.

    előzmény:
    manyuska7 (70)
    2016-05-17  13:20
  4. 2016. május 17. 18:1773.

    Ágnes.


    Nagyon szerencsés, hogy ennyire arős a Hited.


    Szívesen meghallgatunk, ha van mondanivalód. Senki nem akart elszámoltatni, csak agyalunk, hogy mi lenne a megoldás számodra. Igen az tapasztalat, hogy aki idősebb korosztály, vagy nem modell alkat, labdába sem rúghat. Pedig de kevesen azok. Egy ismerősöm mondogatta, hogy vannak repi pipik meg vannak dolgos öreg tyúkok. A repi pipik is lesznek öreg tyúkok, aztán, hogy dolgosak lesznek-e?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (69)
    2016-05-17  11:17
  5. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 17. 13:5272.

    Szia,


    A nevem Nessy (ejtve: nesszi) - vagyis az Ágnes külföldi változata. Külföldi ismerőseim neveztek el így.


    Én tudom, hogy mit lehet kapni,hisz 30 éve AVON termékeket  használom, de vannak olyan terjesztők, akiknek van elfekvő készlete- nem is kevés.Nekem is van még Lyrical, de már csak fél üveggel.
    A második kedvenc valóban az Incendensse és a Treselle, de a Lyrical-t keresem még- hátha valakinél lapul 1 üveggel :).

    előzmény:
    manyuska7 (71)
    2016-05-17  13:23
  6. 2016. május 17. 13:2371.

    nenszi


    ezt a parfümöt ugy gondolom kivették,mert nem látom.én a Persivet és Incandesset szeretem.

  7. 2016. május 17. 13:2070.

    szervusztok. ,itt a délutáni kávé.


    ma reggel a piacra mentem virágért,majd a temetöbe,évforduló van.


    Elég hideg volt,elálltam a steppelt kabátot és a csukott cipöt,másokon még csizmát is láttam,nem tudom mit akar ez az idö.A jövö héten megyek fürdöre és viszek meleg ruhát is.


    Klárika


    biztos finom a halfasirt,de lehet tengeri halból is késziteni,mi a pisztrángot szoktuk venni,élöt,szeretem,ha én pucolom és sütöm meg vagy tojásban vagy puliszkalisztben.


    nenszi


    nagyon szép a kerted,biztos sokat dolgozol vele,mert másként nem igy nézne ki.


    gemini


    gondolom ,nehéz volt megszokni Angliában,de idövel beletanul az ottani szokásokba,ételekbe.


    Legyen szép délutánunk.


     


     

  8. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 17. 11:1769.

    Nekem 2012-ben volt ez, hogy lebontották a munkahelyemet. A 2 fiatal, dekoratív hölgy ott maradhatott. Mi, akik 12, 25 és 18 éve voltunk ott- lapát.Végkielégítést kaptunk, de mivel fél évenként újítottak szerződéseket nekem 12 évem alatt, ez az összeg minimális volt.
    2010.01.11-én halt meg Édesanyám, rá jött ez a farbarugosz, utána a munkanélküli, amire 3 hónap segélyt kaptam, utána egy fityinget sem- az volt a nehéz...Aztán nekem is betegség, kórház, műtét...

    Nekem nincs olyan, hogy lent meg fent.Nekem a MOST van, és az mindig olyan, amilyennek lennie kell...
    A Jóisten velem van, és hiszem, hogy eljön az az idő, amikor kívülről is jó lesz a MOST, nem csak én fogadom el...mert most elfogadom, hogy ez van, és ennyi.


    Nincs családom, nincsenek barátok, se társ- senki.
    A Jóisten és a madaraim, akiket Angyaloknak hívok- mert azok
    Senkivel nem beszélgetek csak a Jóistennel, de mindig csak megköszönöm az aktuális napot...Minden pillanat egy ajándék, és ha ezt az ember képes így felfogni, és elfogadni, akkor amit más rossznak lát, az nekem nem rossz. Ilyen amilyen és kész. Ennek valamiért így kell lennie, és majd egyszer lesz másképp is...
    Nincs senki akivel beszélgessek. Addig volt, míg én hallgattam a problémáját másoknak.
    Én nem beszélgetnék problémáról.nem rögzítem a rosszat. :)
    Én a napi jót mesélném el, amiből ezáltal sokkal több lenne- de nincs kinek...


    A Jóisten nekem a család: Anyám, Apám- mindenki.Nagyapónak hívom :) Az Ő társasága mindig megvan, de nem ártana, ha lenne pár "emberi lény" is :)

    előzmény:
    Tete (58)
    2016-05-15  16:46
  9. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 17. 10:4268.

    A végzettségem: kereskedelmi szakközépiskolai érettségi amit 1981-ben kaptam meg.
    Próbáltam elhelyezkedni kereskedelemben, de azt mondták, hogy az érettségim elavult. Ilyen nem létezik.Egy érettségi nem avul el.
    53 éves vagyok, nem dolgoztam a kereskedelemben- más vonalon dolgoztam, de az érettségi nem avul el.
    A másik végzettségem : szinkronszínész-műsorközlő.
    Ha nincs ismerősöd, és nem vagy modell alkat, ott labdába nem rúghatsz.
    A telefon:
    A vezetékes telefonon megy az internet- a kettő együtt annyi, amennyi.
    A mobilon csak elérhetőség van, én nem telefonálok- hiszen senkim nincs.Ennél olcsóbb szolgáltató nincs.
    Tv nem fizetek, mert nem is jó a készülék.


    Ismerősök addig voltak, amíg én segítettem. Most, hogy nekem is jól jönne a segítség legalább annyiban, hogy megkérdezzék mi van velem- senki nem szólal meg.
    Nincsen család, ismerős és barát sem . Senki.


    A Jóisten velem van- az pont elég.


    Nem hinném, hogy magyaráznom kéne, hogy miért kell a 2 telefon, de leírtam.
    Én egyszer sem telefonálok, csak engem hívnak- már ha hív valaki. Elérésre van a mobil. A vezetékes pedig a netet adja.Ennyi.

    A munkáról még annyit, hogy én elvállalnék bármilyen munkát, de orvosilag ez nem lehetséges.
    Tavaly volt egy hasi műtétem, így emelnem nem szabad.
    Ezzel a kereskedelem ki is van zárva, hiszen ott még az árufeltöltésnél is cipekedni kell.


    Nehéz, de lesz megoldás...


    Az AVON termékeket több mint 30 éve használom...
    Nincs véletlenül Lyrical parfüm akár bontott is valakinek???
    Az volt a kedvencem, de már nem kapható...:(

    előzmény:
    manyuska7 (59)
    2016-05-15  17:21
  10. 2016. május 16. 22:4067.

    De jó amiket írtál.


    Igen a közlekedés az nagyon jellemző. A párom jár ki, féltem is, hogy, nehogy eltévessze. Még azt figyeltem meg, hogy olyan érdekesen használják a villát. A domború részére tapasztanak egy kis ételt és úgy esznek. Nem pakolják meg a villát mint a legtöbb helyen. A konnektor kapcsoló szerintem jó dolog. Az a húzós kapcsoló muris, de biztonságosság szempontjából logikus. A többibe nem találok logikát, de érdekes.


    Pont ilyen dolgok érdekelnek. Köszönöm, hogy megosztottad velem.


     

    előzmény:
    Christine (65)
    2016-05-16  19:53
  11. 2016. május 16. 19:5466.

    a mosdó képe csak nem ment át

    előzmény:
    Christine (65)
    2016-05-16  19:53
  12. 2016. május 16. 19:5365.

    Tete. Kellemes hangja van a toronynak. Itt egy videó még a beszerelés előttről ott meghallgathatod a hangját.


    Hogy van e ami hiányzik? Nekünk már nem sok minden. Én amúgy is az a típus vagyok aki sírdogálás helyett inkább megkeresem mivel lehetne pótolni ami számomra hiányzik. De sokan képesek még egy egész malacot is kicsempészni hogy otthoni húst ehessenek. Fűszerekről nem is beszélve. Az igény alakítja a piacot szóval elég sok helyen lehet magyar árút kapni (persze felárral). Nekem konkrétan 2-3 dolog van amit rendszeresen beszerzek valamilyen úton. Erős Pista és Piros arany. E kettőnek olyan jellegzetes az ízvilága hogy ezt utánzó terméket eddig még nem találtam. Főleg mivel nagyrészt cseresznye paprikából készülnek ez pedig ismeretlen a világ többi része felé. Néha szoktam még venni füstölt szalonnát főzéshez. Bizonyos ételekhez elengedhetetlen.De most hogy így beszélünk róla őszintén szólva nem emlékszem mikor vettem utoljára egy vagy két éve.


    Furcsaságok. A legtöbb embernek ugyanazok a dolgok tűnnek fel. Baloldali közlekedés van szóval az út "rossz" oldalán vezetnek. Ennek köszönhetően az ide gyártott autók is ilyen kifordítottak, minden a másik oldalon van. Rossz oldalon ugyan sose akartunk beszállni, de az első hetekben volt hogy a férjem az ablaktörlővel indexelt. Az első csatolt képen az itt elterjedt mosdó látható. Igen a két végében van külön-külön a hideg és a meleg víz csap. Folyóvizes kézmosásnál vagy leforrázod vagy megfagyasztod a kezed. A második képen a fürdőszobai villanykapcsolót látni. Lényegében egy zsinór lóg a plafonról azt kell meghúzni. Az itteni szabályozás szerint a fürdőben nem lehet se kapcsoló se konnektor.  A harmadik képen egy itteni konnektor van, mindegyikhez külön kapcsoló tartozik hogy ki le lehessen kapcsolni. Furcsállni szokták még hogy a villanykapcsolók fordítva működnek vagyis itt ha fényt akarsz akkor nem fel, hanem le kell kapcsolni. Fordítva azaz fejjel lefelé van beszerelve a legtöbb zár. Még azt panaszolják sokan hogy a fürdőbe miért van padlószőnyeg, de ez ügyben nem tudok nyilatkozni, mert még egyik lakásunkba sem volt ilyen.


    Az otthon az számunkra már itt van. Egyrészt itt élünk 11 éve, másrészt mi teljesen felszámoltuk a magyarországi életünket, eladtuk a házunkat, mindenünket.

    előzmény:
    Tete (64)
    2016-05-16  13:23
  13. 2016. május 16. 13:2364.

    Szerintem így magában jobban érvényesül. Olyan robosztus volt az épülettel, most meg szellős, levegős, virágos a környéke. Legalább kellemes a hangja?


    Dolgozol Te is? Megírnád, hogy van-e olyan dolog ami hiányzik, ami nincs Angliában de van Magyarországon? Vagy valami furcsaság az ottani életben? Tartósan soha nem voltam külföldön, csak utazások alkalmával, ezért az ilyen dolgok engem nagyon érdekelnek. Persze nem magánjellegű dolgokra vagyok kiváncsi, hanem úgy általánosságban. Én két hét nyaralás után is alig vártam, hogy itthon legyünk. Mondjuk én "tyúkanyó" vagyok. Aki a saját fészekben szeret lenni és akkor érzi magát a legjobban, ha itthon van mindenki és teljes a "baromfiudvar". Csibéstül, kakasostul. Az én párom is sokat van távol, mi is akkor ünneplünk amikor itthon van. Azaz akkor van ünnep, amikor hazaér.

    előzmény:
    Christine (63)
    2016-05-16  10:47
  14. 2016. május 16. 10:4763.

    Tete. Csatolok egy képet hogy eredetileg hogy is nézett ki az óratorony. Ma már csak emlékmű. Bár nemrég felújították az órát azóta rendesen működik és üti az órákat, ha nyitva az ablak elhallatszik ide hozzánk.


    A Pünkösdöt azt itt nem tartják...legalábbis államilag, szóval nem ünnep. Mi pedig nem igazán vagyunk vallásosak így mi sem tartjuk. Még a nagymamám tartotta, de már a szüleim sem...


    A férjem folyamatos műszakban dolgozik ezért megszoktuk hogy nincs hétvége, nincs ünnepnap a karácsonyi ünnepi ebédet is akkor tartjuk mikor a férjem szabadnapjai vannak.

    előzmény:
    Tete (58)
    2016-05-15  16:46
  15. 2016. május 16. 10:0662.

    Ikrek.


    Gemininek iker fiai vannak és 11 évesek. úgy vélem onnan a 2005. Annyira helyes......Remélem nem sértődik meg, hogy lelepleztem.


    A lányoknak gondolom sok dolguk van, azért nem jönnek. Itt süt a nap ezerrel. A párom külföldön van, majd holnap ér haza, ilyenkor én is cincogok.

    előzmény:
    manyuska7 (61)
    2016-05-16  06:24
  16. 2016. május 16. 06:2461.

    szervusztok


    Klári


    szép neved van,nem késtél a kávéval...


    Nálunk esik az eső,de nem hagyom,hogy rám törjön a kedvetlenség.


    Mára leves van még,flekkent sütök, a tegnap akartam,de elmentek a lányomék a vejem szüleihez,ugy-hogy ma sütöm.


    mit jelent Gemini neve,nálunk van egy vendégló,ez a neve.


    Legyen csodás napunk.

  17. 2016. május 16. 05:5360.

    Sziasztok.


    Másod meg harmadállás sem megoldás, mert Ági azt írta gond van az egészségével. Sajnos mi sem fogjuk megoldani a helyzetét, de szeretettel várjuk, ha van mondanivalója számunkra.


    Ibolya Te már kibújtál a névtelenség homályából. Az én keresztnevem Klári.


    Gemini megfejtettem a nickneved. Mosolyogtam is magamban, hogy milyen kedves gondolat.


    Derűs napra ébredtünk, remélhetőleg így is marad. Töltött tököt fogok főzni, meg hozzá kaporszószt és Lusta asszony rétesét sütök.


    A kertemben annyira át van ázva a frissen ásott föld, hogy bele lehet süppedni jó mélyen. Az eső után annyi gyom lesz, csak győzzük kapálni.


    Ibolya még időben vagyok a kávéval?


    Hoztam mindenkinek.


     

    előzmény:
    manyuska7 (59)
    2016-05-15  17:21
  18. 2016. május 15. 17:2159.

    Vártam,hogy gyertek.


    Fiatalos vagyok,csak fájnak a térdeim,de a tegnapi hajrá után,ma pihentem.Én 58 évesen neki kezdtem avonozni,olyan jól ment,hogy 100 kliensem volt,különféle dijakat nyertem,ma már kevesebb a kliens,kevesebb a bevétel,de arra jó,hogy fürdöre elmenjek.


    Nenszi


    nem bántásból irom,de nem lehetne máshol megprobálni a végzetségeddel munkát találni?nemcsak ebből áll a világ,igaza van tetének,hogy ismeröst kellene találni,aki  segitene .


    Nehéz egyedül,mert mindent fizetni kell.biztos kell a 2 telefon?vagy nem lehet olcsobb szolgáltatót keresni?


     


     


     

  19. 2016. május 15. 16:4658.

    Tudom, hogy nehéz. Én 57 évesen kerültem olyan helyzetbe, hogy fél nyolckor kezdődött a munkaidőm és negyed kilenckor munkanélküli voltam. Húsz évig dolgoztam azon a munkahelyen. Közölték, másnap már nem is kell bemennem. A szerencse az volt, hogy állt mögöttem család. Az az év egy az egyben borzasztó volt. Munkanélküliség, betegség, műtét.


    Azt szokták mondani a lenn után jön a fenn. Csak persze nehéz kivárni. Kedves képeket hoztál, szép az a sziklakert. Nincs családod, rokonság? Nem tud valaki segíteni? Mondjuk nem anyagilag, azt ma senki nem vállalja, de egy kis protekció valahol? Van valaki, akinek ki tudod önteni a lelkedet? Az sokat segít.


    Gemini


    Bírsz az ikrekkel? Ma nincs cincogás? Milyen cselt vetettél be az ebédnél?


    Christine


    Hogy telik Angliában a Pünkösd? Mesélsz róla? Néztem a térképen, nem vagytok messze Londontól. Érdekes az az órás torony. 


    Manyuska


    Csak frissen fiatalosan, mi az a 71 év? Vicceltem, néha én 100 évesnek érzem magam. Máskor meg húsznak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (56)
    2016-05-15  16:13
  20. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 15. 16:2057.

    Csodaszép a kerted :) Itt öröm lenni az egész családnak :)

    előzmény:
    Tete (43)
    2016-05-13  14:43
  21. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 15. 16:1356.

    Hova iskolázzanak be? Miből fizessem?
    Nekem van általános kereskedelmi érettségim amivel bárhova felvennének, ha nem ennyi idős lennék. Maximum szabadság jár, és a tapasztalatot meg kell fizetni, így inkább frissen érettségizetteket vesznek fel fele annyi bérért mint amit nekem kéne adniuk. Van 5 fajta számítógépes ECDL OKJ-s vizsgám- itt azt se fogadták el. Van egy felsőfoknak megfelelő szinkronszínész, műsorközlő vizsgám, ami nagyjából semmit nem ér. Aki nem a rendező vagy valaki fontos személy babája (53 évesen ez kissé nehézkes, és elveimmel ellentétes), az ebben a szakmában labdába se rúg. 1982 óta közönségszervezés a mindenem- abból van bőven tapasztalatom, de arról meg papírom nincs. Most újabban egyetemi végzettséggel lehet ilyen helyre is bekerülni. Én 1982 óta kedvtelésből ezt csinálom, de a tapasztalat nekik nem elég.
    Hova, milyen iskolába menjek?Ki finanszírozza? Mert én most 50 ezer nettót kapok segédmunkás besorolással közmunkásként.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (42)
    2016-05-13  11:37
  22. 2016. május 15. 08:3555.

    Áldott pünkösdi ünnepeket kivánok.


    tete


    nálunk is olyan nemszeretem idö van,ilyenkor az ember hangulata is borongós,de túltesszük magunkat,ha lehetséges.


    nenszi


    biztos a tegnap sokat dolgoztál a kertben,este meg fáradt voltál és azért nem irtál.


    még nehezen szokom a neveket,egyébként Ibolya vagyok.


    Legyen nagyon szép napunk a családunk körében.


     

  23. 2016. május 14. 18:4754.

    Gemini


    Én legjobban új ill. parázskrumpliból szeretem. Idén most volt először, meg fejes saláta is. Bőrös malachús, pirosra ropogósra sütve, lehet harcolni a bőréért.


    Sok helyen van úgy, hogy a rengeteg próbálkozás után lemondanak a gyerekről, lenyugszanak, nem görcsölnek és akkor derült égből, jön az áldás. Vannak olyan ismerősök, akik örökbe is fogadtak és aztán lett saját. Azt tartják minden fejben dől el.


    Én azt mondom, hogy nagyon-nagyon szeretem a fiamat, de az unokák az már szinte szerelem. 


    A Gasztroangyalt meg szoktam nézni, ha tehetem, az most a Ti vidéketekről szólt.


    Nessy előtt le a kalappal.


    Manyuska.


    Itt nálunk vagy ötször "leszakadt" ma az ég, aztán pár perc múlva sütött a nap. A kert eleinte volt nehéz, mostmár könnyebb. Fűnyírást a fiúk csinálják, a menyem a virágos, én a kiskertes, leszedős, eltevős. Én is a párom is 61 évesek leszünk júniusban.


    Én nem vagyok fenn semmilyen közösségi oldalon.

    előzmény:
    gemini2005 (51)
    2016-05-14  14:52
  24. 2016. május 14. 15:3753.

    szervusztok


    Most doltem le,nyivákolok  kicsit,nagyon elfáradtam,fáj a mütött derekam.


    Hazajöttek a lányomék 6 éves kislánykával,nemsokára lesz a születésnap,de addig visszamennek,-


    Ebédre karalábéleves húsgomboccal,áfonylekváros palacsinta.közben a tegnap tortát is sütöttem,egy szeletet megettek és máris mentek a másik szülökhöz,én meg fájdogálok,lefeküdtem ,a laptop az ölömben.


    Volt egy kis esönk is.


    Tete


    csodás a kertetek,sok munka is van vele,de megéri,még fiatalok vagytok,birjátok a munkát,én már 72 éves vagyok.


    Fent vagytok a Facebookon_?


    Legyen szép délutánunk.

  25. 2016. május 14. 14:5652.

    Nessy - nekem is az jutott eszembe, hogy Te is az a tipus vagy, akit az élet gyötör, DE a megoldásban gondolkodsz! Nagy elismerésem!!!


    Te tudod hány ember leül nyivákolni, mert az az egyszerűbb?? Miket tudsz eladogatni?  - csak nagy vonalakban írj!

    előzmény:
    Christine (44)
    2016-05-13  15:22

Címlap

top