Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ráértek?

Tete
Létrehozva: 2016. május 6. 13:14

Kérdezem, hogy ráértek-e?


Gyerekekről, unokákról, hobbikról, filmekről, könyvekről, sütés-főzésről, kertészkedésről, utazásról beszélgetni? Tapasztalatokat, cserélni, újdonságokról hallani és megosztani? Ki hogyan tölti a szabadidejét? Pár hónapja lettem nyugdíjas, élvezem, hogy magam osztom be az időmet. Aktív vagyok, vidám, rengeteg minden érdekel. Akinek kedve van tartson velem. Úgy érzem végre azt csinálhatok amit akarok, és én sok mindent akarok.

  1. 2016. május 14. 14:5251.

    Ez a délutáni kapuchino - kávé, tea! Itt borus idő van, Kunság-Jászság tájvást :D - s megünnepeltem az időt egy kis alvással. Most elvittem az ikreket kis haverhoz, apácskánk elment dógozóba, cincoghatok :D


    Tete, ez a krumplis tojás nagyon rég volt nálunk, meg is szaladt a nyál a számban.


    Bőrös malachúst sütöttem ... paradicsomszósz. Tojásleves, hogy hamar legyen. Imádom a gyorsan-jót kajákat. Szeretek főzni, de ritkán szoktam sok időt tölteni vele.


    Unokák... hát nem tudom, én megérem-e még (és milyen szinte leszek) a saját unokát, de az még ennél is csodálatosabb lehet... hmm Én már 52. éves vagyok. Az ikrek soká jöttek, megkönyörögtettek minket... 7 évet küzdöttünk, amikor már lemondtam róla, még egy esélyt adtam magunknak és akkor bumm egyszerre ketten. De nem bánom, csak jó lett volna hamarabb.

  2. 2016. május 14. 12:4250.

    Hoppá, Gemininek a halfasírt:


    Én fagyasztott tonhalból csinálom. Amennyire lehet lecsurgatom a kiengedés után, még nagyjából papírtörlővel is leitatom. Aztán összeaprítom és innentől ua. mint a rendes fasírt. Tejben áztatott zsemle, tojás, kicsi bors, esetleg petrezselyemzöld, vagy snidling, én külön hagymát nem szoktam, lehet bele fokhagymát is. Aztán zsemlemorzsába beleforgatod. Én elég lapos korongokat szoktam, mert azt szeretjük, ha sok a sült (a rendes fasírozottban is), és kevés kb 1 cm olajban sütöm. Egyszer tettem bele halfűszerkeveréket, na az nem volt jó. Most az ebéd tojásos krumpli volt, fejes salátával.

    előzmény:
    gemini2005 (47)
    2016-05-14  05:42
  3. 2016. május 14. 12:1749.

    Tete. Otthon mi Pesten laktunk, így ott nem volt ilyen gond. Itt viszont valóban úgy van hogy a városban nincs semmi, vagyis nem sok. Szórakozási lehetőség kb. nulla a fiatalok számára. Vásárlási lehetőség szerencsére van valamennyi. Bár a nagy-bevásárlást azt jobb és olcsóbb is a szomszéd városokban intézni. Ez utóbbihoz viszont a férjem is kell, mert nekem nincs jogosítványom. Pesten sose volt rá szükség, de itt vidéken autó nélkül elég nehéz, mert a tömegközlekedés elég rapszodikus, néhol meg nincs is.


    Gemini. Gratula az unokához!

    előzmény:
    Tete (48)
    2016-05-14  11:26
  4. 2016. május 14. 11:2648.

    Szép napot.


    Christine


    Szerintem bájos az a kis városka. Nem tudom mi a Te tapasztalatod otthonról, de mi 27 km-re vagyunk Pesttől, és gyakorlatilag semmi nincs a mi városunkban sem. Gondolom abból az okból, hogy közel a főváros, aki szórakozni szeretne az menjen Pestre.


    Ágnes tényleg túlélő művész. Nagyon szépek a madarai. Én bízom benne, hogy megoldódik a munkája. Annyi kedvesség van benne. Azért ezt észreveszik. Viszont elkeserítő, hogy tisztességes munkát ilyen alacsonyan béreznek.


    Gemini


    Gratulálok az unokához. Mi a  nem vér szerinti gyereket unokát viccesen lízingeltnek mondjuk. Az én unokáim, május végén lesz nyolc éves  a ksfiú és február elején volt kettő a kislány. Egyébként egy fiam van. Nem az édesapjával élek. Harminc éve van egy párom, akit a mai napig nagyon szeretek. Mi  a fiamékkal egy telken, egy házban, de teljesen különálló két lakásban élünk.


    Nagyobb cserepekben azért vannak virágok, hogy a fűnyíráskor ne kelljen kerülgetni, de azért legyen kis tarkaság a sok zöldben. Egyébként a menyem a nagy virágos. A ház előtti rész az ő birodalma. 


    Ági, Manyuska jöttök még közénk?

    előzmény:
    Christine (44)
    2016-05-13  15:22
  5. 2016. május 14. 05:4247.

    Tete - ez a halfasírozott izgalmas, sose csináltam. Dobnál egy leírást, mégis hogyan csináljam?


    Hát nálam a 11 éves ikrek nem veszik már be a huncut neveket... :) Az talán bejön, hogy együtt főzünk és a saját munkájuk a legfinomabb, és megeszik :D


    Az unokákról esetleg képet (távolit, ha nem akarsz közelbbi fotókat), egy kis leírást, hány évesek.


    Nálunk az első unoka 1,5 napja érkezett ... a férjem nagylánya egy fiúcskának adott életet. Még szokni kell az érzést... :D hogy a gyerekem is meg nem is, a miénk, és  nekem lényegében unoka... :D


    (Bocs lányok, hogy ilyen szétszórtan írogatok, de lemaradtam az olvasással.)

    előzmény:
    Tete (32)
    2016-05-12  12:00
  6. 2016. május 14. 05:2646.

    De édesek ezek a papagájok! egy kis boldogságsziget :D


    Nessy -talán buta kérdés, de beiskolázni vagy átképezni. De gondolom, ha lenne rá lehetőséged, már rég megoldottad volna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (42)
    2016-05-13  11:37
  7. 2016. május 14. 05:2045.

    Gyönyörű!! Az egész gyönyörű - a jól elhelyezett cserepes kis szépségek, azokat is nagyon szoktam szeretni. Gratulálok!

    előzmény:
    Tete (43)
    2016-05-13  14:43
  8. 2016. május 13. 15:2244.

    Tete. Nem, valóban nem Magyarországon élek hanem Angliában Londontól nyugatra egy pici városkában Chesham-ben. Nem tudom a link átmegy e két éve volt egy kis városbemutató a Határátkelő oldalán ITT.


    A kerted nagyon szép rendezett, igazán büszkék lehettek rá!


    Nessy. Te egy varázsló vagy. Másképp nem tudom elképzelni hogy tudsz megélni hónapról-hónapra ilyen kevés pénzből. Sajnálom hogy ilyen nehéz neked. Mielőtt eljöttünk nem volt munkám és az én keresetemet is a Vatera adta ahol igyekeztem eladogatni ami a nagymamám hagyatékából maradt.

    előzmény:
    Tete (41)
    2016-05-13  11:25
  9. 2016. május 13. 14:4343.

    Csináltam képeket. Ahogy írtam sok a fű amiben szaladgálni, focizni lehet. Az egész nem lenne, ha a fiamék nem laknának velünk egy telken. Mert nagyrészt az Ő érdemük.


    1 A teraszról


    2-3 A ház előtti rész


    4 Tűzrakó, játszóvár


    Talán az utolsón látszanak a gyümölcsfa csemeték, a fenyők pedig mind gyökeres karácsonyfákból lettek. Az első képen az a nagy fenyő, az volt az első kiültetett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (42)
    2016-05-13  11:37
  10. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 13. 11:3742.

    Anyukám holmijaiból adok el amikor sikerül, így abból van egy kevés bevétel. Nem mindig, de van. Ő meghalt 2010 év elején.Azért kapok segédmunkás bért, mert az én végzettségeimből egyet se fogadnak el, ami miatt legalább a minimál bért fizetnék.Itt vízügyi mérnökök vannak, meg erdészmérnökök. Nekem nincs egyetemi végzettségem, és nyelv vizsgám sincs. Igaz az nem is kell, de egy végzettségemet se fogadják el- ez a lényeg. Emiatt esély sincs arra, hogy ide felvegyenek normál státuszba.


     


    A madaraim nem a lakásban vannak, hanem beépített folyosón. Ott szoktam őket kiengedni.

    előzmény:
    Tete (41)
    2016-05-13  11:25
  11. 2016. május 13. 11:2541.

    Christine.


    Te nem Magyarországon élsz? Csak mert azt írod errefelé kevesebbet süt a nap. Azért gondoltam. Kár, hogy levágják azt a növényt, biztosan szép amikor függönyként omlik lefelé. Az egyik képen Te kukucskálsz kifelé?


    Ági.


    Nehéz lehet, nem is tudom, hogy tudod az anyagiakat megoldani? Mire a rezsit kifizeted nem is marad pénzed. A közmunkáért  fizethetnének többet. Gondolom ugyanúgy dolgozol, mint az alkalmazottak. Nem látsz esélyt arra, hogy felvegyenek állásba?


    Biztosan sok örömet adnak a kis lakótársaid. Szépek lehetnek. A lakásban kiengeded őket?


    Mit szóltatok a tegnapi időjáráshoz? Bár nem tudom ki hol lakik. Megírjátok, ha nem titok? Persze nem címet gondoltam, csak a helységet. Itt akkora zuhé volt. a palántáim "nyakig" sárosak. Bár itt homok van, és az mindent elnyel. Mi Gödön élünk.

    előzmény:
    Christine (39)
    2016-05-12  22:09
  12. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 13. 09:3840.

    A madarakat nem engedem szaporodni- nincs költő doboz. Annyi madarat nem tudok ellátni mindennel, hogy a szülők és kicsik is egészségesek, boldogok legyenek. Nekem a madarak jelentik a családot. Elsőnek ők kapnak mindent, és ami madar, abból eszem én... A mostaniakat+ kicsiket is képtelenség ellátni. 50000 FT nettó bér semmire nem elég.
    9000 Ft a közös költség. 8500Ft a telefon+ net, 9500Ft a villany, 12000Ft a gáz (minden azzal megy), 5000 Ft a mobil, ami csak elérésre van, én nem telefonálok. Ezt összeszámolva még csak a lakásom marad meg, de nem ettem, és főleg a madaraim se ettek egy falatot sem. ja és még BKV bérletem sincs, hogy bejárjak dolgozni...és még hétvégéket számolva 4x 2500Ft-om sincs, hogy kijussak a telekre...

    előzmény:
    Tete (35)
    2016-05-12  14:50
  13. 2016. május 12. 22:0939.

    Köszi lányok! A falon lévőket nem én ültettem hanem a "házkezelőség". Sajnos rendszeresen lenyírják, pedig tényleg jól gondolod futónövény szépen le szokott kúszni a falon és zöld függöny lesz belőle. Amíg a kertészek le nem vágják.... Paradicsomon én is gondolkoztam, de félek túl kevés lenne neki a napfény. Errefelé amúgy is kevesebbet süt, plusz ugye ez egy két emelet mély zárt udvar, kicsi fény beesési szöggel szóval ha süt is nap akkor is max. 1-1,5 órát éri a növényeket. A hagymások jól bírják, de pl. a krizantin vagy a hortenzia az egynyári növénnyé lett degradálva, minden évben újat kell vennem. De legalább van egy kis színfolt....már ameddig az egyik szomszéd nyulai le nem legelik az egészet.


     

    előzmény:
    Tete (38)
    2016-05-12  19:08
  14. 2016. május 12. 19:0838.

    Christine.


    Szerintem is amit ki lehetett hozni belőle az kedves.


    Börtönudvar akkor lenne, ha belenyugodtál volna, hogy ilyen és ki sem dugnád az orrod. A falon az a növény futósnak néz ki. Amikor majd lefelé is felfelé is terjeszkedik, még jobb lesz. Azt Te ültetted? Mi a borostyánt nem győzzük kordában tartani, mert a szomszédból jön át, és mindenre felfut. Én a helyedben, ha megoldható (és nem szedi le más) megpróbálkoznék balkonparadicsommal, meg paprikával. Akkor szüretelhetnél a saját termésedből a saját zöldségeskertedből. De nálam ez már mánia.


    Ladybird.


    A panel megint más kategória. Szobanövényekre van helyed a kuckótokban? Azért olyan helyesen írod, hogy kuckó. Írhattad volna panellakásnak is. Szerintem biztosan kellemes fészket alakítottatok ki. Esetleg a konyhaablakban egy mini fűszerkert?


    Manyuska.


    Én délután még szoktam egy kapucsinót inni, de kávét én is csak reggel. Mindkettőt tejjel és picike mézzel. Nálunk a reggeli kávé már évek óta kialakult szokás. Amikor a párom itthon van, akkor "közös ágybakávé" van. Két adag kávé, tej, méz, mindez egy  nagy bögrében és megosztozunk rajta. Úgy szeretjük ezt a kis szertartást.

    előzmény:
    ladybird65 (37)
    2016-05-12  16:48
  15. 2016. május 12. 16:4837.

    Nem börtön ez - a mi panel kuckónkhoz képest...


    Szépek a növényeid.

    előzmény:
    Christine (19)
    2016-05-10  09:53
  16. 2016. május 12. 15:1636.

    szervusztok


    tete


    köszönöm a kávét,én csak reggel 6-kor iszom tejjel,már évek óta.


    Ma s.e.sétáltam egyet, a barátnömmel beültünk egy teraszra,baracklevet ittunk,bár mostanában nagyon ügyelek,hogy keveset egyem és ne igyak cukrosat,jó lenne pár kilót leadni a térdfájdalmaim miatt.tornázom és biciklizem.Férjhezmeteneteleimig családi házban éltem a szüleimmel,sok munka volt a kerttel az állatokkal.Az biztos,hogy a saját megtermelt paradicsom,parika más izű,mint a bolti.


    Kegyen szép és vidám délutánunk.

    előzmény:
    Tete (35)
    2016-05-12  14:50
  17. 2016. május 12. 14:5035.

    Kedves Ági, így már értem, hogy mennyi akadály van a kert gondozásában. Lehet, hogy Gemini összekeverte, mert én írtam, hogy korán reggel a kávés csészével a kezemben sétálgatok és "szemlélem a birtokot".


    Jó, hogy rátaláltál a madarakra. Kérdeztem, de nem írtad, hogy szaporodnak is nálad? Gondolom nem vagy híjján a madárcsivitelésnek. Én direkt azért nyitok hajnalban ablakot, hogy halljam őket. Sokszor a közmunkásokat annyira megszeretik, hogy aztán rendes státuszban alkalmazzák. Tudodk rá példát.


    Gemini, törpekecskétek volt, vagy rendes növésű?


    Tudod mindenkinek a sajátja a legszebb. Te csináltad, te küszködtél vele, figyelted minden mag kelését, minden növény fejlődését, minden virág nyílását. Egyszer egy ismerősöm mondta, igaz gyerekről nem kertről, hogy minden anya hattyúnak látja a saját csemetéjét, még akkor is ha az egy kis kacsa. Van benne valami. Az emberben létezik egy egészséges elfogultság a sajátjai iránt. Legyen az bármi. De ez nem baj.


    Nekem is az unokáim a legszebbek, okosabbak stb. Pedig másnak biztosan átlagos kisgyerekek. De én a szeretet szemüvegén keresztül látom őket.


    Manyuska, most én főztem kávét

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (34)
    2016-05-12  12:28
  18. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 12. 12:2834.

    A kertemben nem igazán van idő sétálgatni...
    Mivel egyedül maradtam- Édesanyám meghalt- mindig van tennivaló ott, és még nem is végzek mindennek. Locsolni a Jósten segít, mert én nem tudok- jelen pillanatban a kút nem jó. A kútba lett vezetve régebben egy kézi szivattyú vékony alu csöve. Annak a végébe beleakadt a vödör, így nem lehet használni a kutat. A kerttől 1 km-re lévő halastavat akkor láttam utoljára, amikor kb 1990-ben kiásták a helyét. Arra nincs időm, hogy oda elsétáljak.

    Nekem is azt jósolták, hogy egészségi okokból hamarabb kell abbahagynom a munkát- pedig én dolgozni szeretnék...
    Remélem, sikerül is jó helyet találni.


    Főzésről csak annyit, hogy én viszont imádom a zöldségeket, de például boci tejet nem iszom. Itt az NLC is van egy saját topikom, ahol tejmentes recepteket osztunk meg. Van egy gabonaital készítő gépem- azzal csodákat lehet csinálni- nem csak italokat :)


    Nekem is csak telefonom van, gépem külön nincs.

    Kecske jófej lehetett :)
    Munkahelyről írok, így a FB tiltva van. Majd otthonról hozok képeket  a családomról (madarak) , és a Földi Paradicsomról is :)

    előzmény:
    gemini2005 (30)
    2016-05-12  06:39
  19. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 12. 12:1333.

    A telken van faház, így ott lehet aludni, de akkor a madaraimnak ki ad friss vizet/kaját/zöld féléket otthon? DE. Jelenleg a kerekes kút nem üzemel, így még kezet mosni se tudok, ha kimegyek- azt is vinni kell Budáról...És a másik fontos kérdés: Egyedül 53 éves nőként te kint mernél aludni? Én nem...Madaraimmal álmodnék, hogy otthon valami bajuk van vagy ilyesmi...
    A telken se villany, se víz, se más közmű nincs.

    Nekem is nehéz a kerti munka, így pénzért tudok pár dolgot megcsináltatni, de most az is nehéz.
    Közmunkában dolgozom, segédmunkás bérrel. 50 000FT a nettó bérem. Még kimenni sem tudok, ami alkalmanként 2500 Ft.

    előzmény:
    Tete (29)
    2016-05-11  15:43
  20. 2016. május 12. 12:0032.

    Mi a cukkini a gomba meg a halfasírozottat is szeretjük.  Sok zöldség belekeverve sűrű palacsintatésztába és lepénykéknek kisütve is finom. Az enyémek szeretik a rántott mindenfélét is. Tök, padlizsán, krumpli, karfiol, cukkini, gomba, zeller. Választok valami mókás nevet és úgy megeszik. Az "alma slafrokban vagy pongyolában" is nagy kedvenc. Sokszor mosolygok, mert csinálok rántott krumplit, meg tzadzikit és észre sem veszik, hogy zöldséget esznek zöldséggel. Szép napot!

    előzmény:
    gemini2005 (30)
    2016-05-12  06:39
  21. 2016. május 12. 06:4031.

    Szia!

    előzmény:
    manyuska7 (27)
    2016-05-11  06:49
  22. 2016. május 12. 06:3930.

    Hát el is hiszem, hogy szívesen sétálgatsz a kertedben - az a szélezetlen deszka kerítés a felső csücsökben különösen megragadott... jaj nagyon jól néz ki. Hát akkor megküzdesz a kertben való sétálásért... :( :( Nekem meg itt van a kert, csak már művelni nem tudom ... :( pedig csak ki kellene menni.


    Hát a munka... a 8 év alatt még mi fog változni... :( Elvileg nekem is lenne még néhány évem a nyugdíjig, de megoldotta az Élet... de ezt itt inkább nem írom ki.


     


    Imádom a kerteket!!! nekem is van, de két picike és valójában csak én látom szépnek. Nem tudok fotózni, mert megpusztult a f.gépem, a telefonom nem tud, de majd megoldom, a kis-nagyfiam telefonjával, de a nem ma lesz, de lesz :D


     


    Főzés, ha nem baj, megint hoznék egy linket - ráragadtam egy oldalra, és kipróbáltam. A gyerekek nálunkk se eszik meg a leveszöldséget, ez meg itt olyat "mondott", hogy leesett az állam - hihi. Bejött a ötlet!


    Papagájok ... jaj de jóó!! Szeretem őket! Szeretem én is az állatok közelségét. Most már csak kutyák vannak megy egy cicó. Régen volt tengerimalac, évekig tartottunk kecskéket (ezeket nagyon imádom, rossz, pimasz, szemtelen népség, de nagyon szeretem őket )


     


    Most kapkodva írok, mert késésben vagyok. Ha tudsz még a papagájokról képet, hozol? Majd a régi gépről keresgetek képeket én is, ezen még nincs semmi.


    Szép napot!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (25)
    2016-05-10  14:45
  23. 2016. május 11. 15:4329.

    Nessy, nincs arra lehetőség, hogy ott aludj?


    Kimenni pénteken, haza  meg vasárnap délután. Dolgozhatnál és pihenhetnél is. Én beosztom, egy kis munka aztán egy kis "énidő". Abban pedig amire éppen kedvem van. Kedvesek lehetnek a madaraid. Költenek is?


    Manyuska köszi a kávét, én csak most ittam meg, mert nemrégen értem haza. Hidegen is szeretem, jólesett.


    Már sok palántámban van virág, olyan jó lenne, ha egész nyáron lenne saját paradicsomunk. Mozarella, kis olíva, bazsalikom a saját nevelésű paradicsomhoz hmmmmm.


    Holnap és holnapután is menőkém lesz, igaz az csak reggel mondjuk két órás elfoglaltságot jelent. Főznöm nem kellett és még holnap sem kell.


    Gemini2005


    Átnéztem a fényképeket, azt hiszem elkapkodtam az igéretet. Minden képen van valaki, olyat meg nem akarok küldeni. Majd fotózok, csak a végtelen kicsinyítéssel gyűlik meg mindíg a bajom.  Mert nem nagyon enged képet küldeni, hogy nagy. Nálunk minden gyerekbarát. A ház előtt és mellett fű és örökzöldek illetve bokrok vannak. Itt egy épített tűzrakóhely van és a  gyerekeknek játszóvár (a fiam csinálta) meg homokozó. Mindenhol lehet focizni és tollasodni, szaladgálni.  Aztán van egy nagy placc, ami nem vetett fű, csak ami nő, és azt vágjuk. Ezen a nagy placcon egy medence a meleg hónapokban, egy diófa amin rengeteg hinta és sporteszköz van. Aztán vannak gyümölcsfák, meg eper, és ribizli, málna, josta és egresbokrok. Majd azt követi az én paradicsomkertem 12 tő palántával. Szóval mindenből egy kicsi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (28)
    2016-05-11  12:49
  24. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 11. 12:4928.

    Igen, a hobbim a kert, de főként a madaraim.
    1987 óta megvan a telek. Én ültettem minden fát, bokrot, ott a Rákos patak, két oldalról erdő: egyik lombos, másik fenyő...

    2016 van.Te otthagynál egy olyan kertet, amit Édesanyáddal 1987 óta -aki 2010.01.11-én eltávozott- két kezetekkel változtattatok paradicsommá?
    Én nem tudom otthagyni...
    Egyébként 7-kor kelek, 9-re vagyok egy pest megyében lévő városka közepén BKV járattal.Onnan 5 perc alatt visznek a kertig kocsival.Vagyis 9,05-kor a kertben vagyok, este 5-ig. Tudnál annál többet dolgozni egy nap? Én ennyi idő alatt elvégzem amit tudok boldogan ott, ahol imádok lenni- utána 2 óra 5 perc alatt fáradtan, de boldogan megyek haza...

    előzmény:
    manyuska7 (27)
    2016-05-11  06:49
  25. 2016. május 11. 06:4927.

    szervusztok


    Inditsuk a napot egy finom kávéval


    Szép idö igérkezik nálunk,nagy sétára indulok,találkozó megbeszélés végett.


    Neszi


    Gondolom,hogy hobbyd a kert,de az nagyon fárasztó lehet ekkora távolságot megtenni.Nem lehet közelebb kertet találni?mire odaérsz,nemsokára kell visszajönnöd,hogy idöben hazaérj,mert otthon is van sok tennivaló.


    Legyen szép napunk sok apró örömmel.

Címlap

top