Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szerelem, szeretet, újra.

Kisvörös47
Létrehozva: 2016. Április 25. 10:30
Sziasztok!

Régi-új motoros vagyok itt, aki ismert, megismer most is.

Téma: szeretet, szerelem.
Valszeg elcsépelt, de még most, 48 évesen is vannak kételyeim, ill., inkább kérdéseim.

Remélem, kedves és kulturált csevely alakul ki.

Nektek mit jelent a szeretet, és mit a szerelem? Összemosható?
Egyre több barátom csalódik, keres párt, de nem talál, lehet, h magasak az igények? Sokat várunk, főleg 30-40-50 felett?
Nekem a szeretet a legfontosabb dolog, de másképp szeretem a fiam
  1. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. Április 29. 20:5826.

    A szerelem drog. Hormonok tombolasa, eszunk totalis elhomalyosulasa, a termeszet vicce velunk, emberekkel, hogy szaporodjunk. Minden fontos dontesunket egy drog hatasa alatt hozzuk es ha allati nagy mazlistak vagyunk, akkor a drog hatasanak lecsengesevel is talalunk a masikban szerethetot. Ha meg nagyobb mazlistak vagyunk, akkor olyan emberrel drogoztunk, akinek emberi minosege alkalmassa teszi, hogy az utodokat, akiket osszehoztunk drogmamorunkban, fel is neveljuk egyutt. Ha nem, megszivtuk mindannyian. Ennyi a szerelem, semmi tobb. Minden mas csak hatasvadasz ize.Ezt probaljak a vallasok es kulturalis szabalyok valahogy szabalyozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (24)
    2016-04-28  21:29
  2. 2016. Április 29. 20:3525.

    Ez az, amire nem kell vigyázni. Amikor sok-sok évig éltünk távol egymástól, semmit sem tudtunk a másikról, akkor is szerelemmel szerettük egymást és bíztunk a viszont látásban. Nem 10 évről van szó, sokkal többről. Testi kapcsolat nélkül, kizárólag a másik lényére vágyva. Valószínűleg azon a láthatatlan szálon keresztül kommunikáltunk gondolatban, ami összeköt minket. Félelmetes. Sok barátja, barátnője mondta neki, hogy nősüljön, mire vár? Mesélte nekem a baráti köre, ecsetelték hogy rám várhatott végig. Jobbnál jobb nőket kapott meg. De megvárt. Erre nem lehet mit mondani. Ez az, amikor a másik részéről érzed a szerelmet. Amikor én mondtam neki először hogy szeretem, azt válaszolta hogy tudja. Rákérdeztem hogy honnan? Elmesélte hogy az összes nő rajongó imádattal nézett a szemébe, egyedül az enyémben látta már az első alkalommal a szomorúságot. A rokonai kétkedéssel fogadtak, azt hitték csak egy kis netes kapcsolat. Kis idő alatt a szívükbe zártak, imádnak. Lett egy családom.

    előzmény:
    Zsánna (23)
    2016-04-28  21:00
  3. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. Április 28. 21:2924.

    A szerelem és a szeretet jelentheti ugyanaz, és lehet más-más dolog. Szerintem teljesen mindegy, hogy ki, mit, minek nevez. Ezen semmi nem múlik. A lényeg az, amit egy másik ember iránt érzünk. Hogy ezt minek nevezzük, lényegtelen.


    Számomra a szerelem és a szeretet két különböző dolog. A szeretet mindig egy másik emberről szól, a szerelem önmagunkról. A szeretet önzetlen, a szerelem önző. A szeretet örök, a szerelem rövid ideig tartó érzés. A szerelem emésztő tűz, a szeretet izzó parázs. A szerelem téboly, a szerelem őrület, a szeretet nyugalom és harmónia. Folytathatnám a sort, de talán érezhető, melyik szó mit jelent a számomra.


    Ha más szerelemnek nevezi azt, amit én szeretetnek, akkor mi van? Semmi a világon. Nem a felcímkézéstől lesz egy kapcsolat jó, vagy rossz.

  4. 2016. Április 28. 21:0023.

    Ismerem, valóban csodálatos a dal, és aki énekli is.


    Az igazit keveseknek adatik megtalálni, azért nem is hisznek benne, vagy nemigazán értik, amikor olvasnak róla.


    Szerencsés vagy, vigyázz rá!

    előzmény:
    Nikita 666 (22)
    2016-04-28  20:33
  5. 2016. Április 28. 20:3322.

    Köszönöm. Csak azt írtam le, ami a társammal és velünk történik, amit érzünk, de ezt nem lehet megfogalmazni, ezt átélni kell. Az igazi szerelmet általában megelőzi rengeteg vonzódás, szerelemnek nevezett ragaszkodás, szeretet. Aki viszont átéli mindkettőt, az képes különbséget tenni. A kísértések a másik nem felé a szerelemben is megvannak hiszen emberek vagyunk, és mégis, van egy olyan láthatatlan szál, ami visszatart. Mi már nem keverjük össze a két érzést. A mások számára oly fájó hűtlenkedéstől nem az tartja vissza egyikőnket sem hogy abból baj lehet. Részemről például nem lenne baj belőle, férfi, belefér egy-két félrelépés. Ő viszont épp a férfi volta miatt komolyan elbeszélgetne velem hogy mit és miért tettem. A visszatartó erő az az, hogy felesleges köröket rónánk. Mindenkinél van szebb, okosabb, sármosabb, de Ő csak egy van. Az a néhány pár akiket ismerek, ugyanígy működnek. Nem demonstrálják, de vágni lehet közöttük a szerelem fonalát, olyan erős.


    Ha valakihez vonzódunk, szeretjük, a hiánya egy idő után csökken, pótolható. Ha valakit viszont szerelemmel szeretünk, az pótolhatatlan.


    A szerelemben nincsenek tabuk. Nem másokkal beszéljük meg az örömeinket, bánatainkat, szégyenünket, hanem egymással. A szerelmes társ egy személyben férfi-nő, anya-apa, testvér, barát, és bizony ellenség is. Ellenség, mert az elvesztésével a legnagyobb bánatot éljük meg.


    Hazudni, sumákolni nem lehet a szerelmes társ előtt. Mivel valami összeköti őket, szavak nélkül képesek arra, hogy ráérezzenek, mi bánthatja a másikat.


    Szóval... meghatározhatatlan, kevés szavunk van ahhoz, hogy a szerelem jelentését megfogalmazzuk. Sokan kutatják, még többen állítják hogy nem létezik. De igen, létezik. Talán ő az, aki ezt hitelesen át tudja adni, rajta kívül igen kevesen.

    előzmény:
    Zsánna (21)
    2016-04-28  17:30
  6. 2016. Április 28. 17:3021.

    Szépen megfogalmaztad!

    előzmény:
    Nikita 666 (19)
    2016-04-28  17:05
  7. 2016. Április 28. 17:0820.

    Amit írt, az igaz. Felfokozott szexuális vágy. Ha két szexuálisan függő ember kerül össze, ők legfeljebb csak a nemi életükben boldogok, a szerelemhez jóval több kell. Minden, amit nem lehet meghatározni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (17)
    2016-04-25  15:57
  8. 2016. Április 28. 17:0519.

    Idáig visszagörgettem, tulajdonképpen az elejét is olvastam a hozzászólásoknak, és nagyjából mindegyikőtöknek ugyanazt lehetne mondani.


    Azt érdekes módon mindenki meg tudja határozni, hogy mit jelent a szerelem, és megint csak érdekes, hogy ez egyénenként más. Az emberek általában fel tudják sorolni, hogy mit szeretnek a másikban. De ha ezt a kérdést megfordítjuk, hogy van-e valaki, akiről tudják hogy igaz szerelemmel szereti őket, aki felől nincsenek kétségei, és vajon mivel érdemelte ezt ki, miért épp őbelé szerelmes, arra is egyszerű lenne a válasz? Vajon örülne-e egy nő, ha azt a választ kapja, hogy kedves, csinos, jólelkű, izgalmas ésatöbbi? Felvetődne a kérdés, hogy mi van akkor, amikor épp hisztis, lepukkant napjai vannak, a pokolba kívánja az egész pereputtyát, megszállja a kisördög és gonoszkodik? Akkor vajon megszűnik a szerelem a másik részéről?


    A szerelem adott, az igazi szerelemben a másik lényébe szerelmes az ember, a szex lényegtelen. Ha valaki képes kiemelni a másik ember vonásaiból és testi adottságaiból szerethető tulajdonságokat, az még nem egyenlő a szerelemmel, az csak vonzódás. Így az általunk szeretett emberhez még rajtunk kívül rengetegen vonzódnak. Szerelemről akkor beszélhetünk, ha ez a vonzódás nem csak a kiemelt tulajdonságokon alapul, hanem jóval mélyebb. Ha akkor is szerelmesek az illetőbe ha az megég, csonkul, a testi állapota lerobban, ha szellemileg az idők folyamán leépül, és ha valamilyen okból kifolyólag nem képes a nemi életre. Mindenki arra törekszik, hogy mások vonzónak lássák. Ha pedig a jellemet nézzük, az sem állandó. Az igazán szerelmes ember még a másik iránt érzett pillanatnyi haragjában, gyűlöletében is szerelmes, mert olyankor már nem az esendő embert látja benne, hanem azt a lényt, akivel összetartoznak.


    A hatalmi harc már nem szerelem, nincs meg a nő-férfi kiegészítés.


    Nem akarjuk megváltoztatni, nem korlátozzuk, ez igaz. Viszont az az ember aki a szerelmével él, óhatatlanul megváltozik, jó irányba. Korlátozni pedig hiába nem akarjuk, miattunk korlátozza önmagát. Tehát mégis mi korlátozzuk, de jó értelemben.

    előzmény:
    Kisvörös47 (6)
    2016-04-25  12:12
  9. 2016. Április 26. 00:0618.

    Egyszeru,szereted a rantotthust,a vajas sonkas szendvicset stb... de nem vagy szerelmes belejuk,viszont beleszerettel  a partnerod kek szemebe,szoke hajaba,az alakjaba,de lehet ,hogy nem szereted,mert a karaktere nem olyan...ertheto?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (17)
    2016-04-25  15:57
  10. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. Április 25. 15:5717.

    Ez az!


     


    Ez nem szerelem, szerintem, csak egy felfokozott szexuális vágy, , és szerintem sokan keverik a fogalmakat, és ezért van, hogy párok, pár év után, mikor ez a vágy lankad, változik, az általuk hitt "szerelem", nem érzik a további folytatást. 


     


     

    idézet:
    Kisvörös47 (16)
    2016-04-25 14:29:33

    Aha.


     


    És vagy legalább 80-90 éves ahhoz hogy ezt bizton állíthatsd?


     


    Mert ha nem, akkor honnan veszed hogy az így van?


    Láttad a szomszédot és azt a példát  máris ráhúztad az összes emberpárra akik idősebbek?

    előzmény:
    Kisvörös47 (16)
    2016-04-25  14:29
  11. 2016. Április 25. 14:2916.

    Ez az!


     


    Ez nem szerelem, szerintem, csak egy felfokozott szexuális vágy, , és szerintem sokan keverik a fogalmakat, és ezért van, hogy párok, pár év után, mikor ez a vágy lankad, változik, az általuk hitt "szerelem", nem érzik a további folytatást. 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (11)
    2016-04-25  13:13
  12. 2016. Április 25. 14:2815.

    Az biztos, hogy mi nem vagyunk kapcsolat függők :D az azért nem működik szeritnem hosszú távon, ha csak az egyik fél köt kompromisszumot a másik meg él ahogy neki tetszik, akkor az megint nem kapcsolat, hanem társas magány szerintem legalábbis. Hogy miért jó kérdés. De szerintem a válasz is egyszerű. Azért mert a legtöbb ember fél az új dologtól, fél hogy egyedül marad.  s inkább elvan a társas magányban, csak nem veszi észre, hogy közben magát örli teljesen.

    előzmény:
    Kisvörös47 (14)
    2016-04-25  14:23
  13. 2016. Április 25. 14:2314.

    Igen, igaz, de meddig engedhetünk? Meddig kötünk kompromisszumot? Mi van, ha csak az egyik enged, a másik meg éli világát?...


    Hol a határ? 


    Kapcsolatfüggő szerintem nagyon sok ember, te és én pont nem , ezért van ilyen nagy arcom.


    Sokan elfogadják a "nemolyanjó"-t, és idővel rájönnek, hogy még sem megy..., de mért várunk évekig?


     


     


     

    előzmény:
    vicky0725 (9)
    2016-04-25  12:44
  14. 2016. Április 25. 13:3613.

    Te most kivel vitatkozol? :D


    Az érzelem az nem szeretet, nem szeretetteljes szerelem. Az annál sokkal több.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (11)
    2016-04-25  13:13
  15. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. Április 25. 13:1712.

    És mi van ha  nem lehet megmondani konkrétan hogy mi a jó vele.


    Akkor az már smafu?


    Hiába  hiper szuper több millió embernél az együttlét évezredek óta?


     


     

  16. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. Április 25. 13:1311.

    Ezek összessége?


     


    És mi van a több milliárdnyi változattal???


    Nem lehet hogy nem csak ez a két séma van ami szerint élnek az emberek?


    Miért, mindig mindent meg lehet magyarázni? Nincs olyan hogy szavak nélkül is van érzelem?


     


    Azt mondta, nem tudja, mit szeret benne, őt magát, persze, hogy qrva jó vele a szex.


     


    És utána mi lesz, ha lerobban valamelyik? Mi lesz "kurva " jó ha más nincs is ami jó vele?

    előzmény:
    Kisvörös47 (6)
    2016-04-25  12:12
  17. 2016. Április 25. 13:1110.

    Én is így gondolom.

    előzmény:
    Kisvörös47 (6)
    2016-04-25  12:12
  18. 2016. Április 25. 12:449.

    Az a baj, hogy olyan egy fura világot élünk, hogy az emberek nagy résznek fogalma sincs róla, hogy mi is az hogy szerelem, mert egyszerűbb az első kis gondnál tovább lépni.


    Szerintem addig jó amíg az ember tudja, hogy mit szeret a másikban, és el tudja fogadni, kompromisszumot tud kötni, mert az nagyon kell. Ha már elkezdi valaki a kifogásokat keresni, hogy mi nem jó, meg elindulnak a hatalmi harcok akkor azért ott már gondok vannak.


     

    előzmény:
    Kisvörös47 (6)
    2016-04-25  12:12
  19. 2016. Április 25. 12:418.

    Na csak megoldódott végre :)


     

    előzmény:
    Kisvörös47 (7)
    2016-04-25  12:13
  20. 2016. Április 25. 12:137.

    Köszi 

    előzmény:
    FullMoon (5)
    2016-04-25  11:14
  21. 2016. Április 25. 12:126.

    Ami még a nyitó szövegben volt, ami nem látszik:


     


    Nekem a szerelem azt jelenti, hogy nem csak ŐT szeretem, hanem meg tudom mondani, mért pont ŐT. Akkor ez már nem szerelem? Elvárás?


     


    Mért is teszem fel? Sok párnál (barátaim közt is, első kézből informálódom érzéseikről) összevesznek, húzzák-vonják a dolgot, elkezdenek hatalmi harcot vívni. Mikor megkérdeztem a ffit, hogy ácsi! Mért akarsz vele maradni, mit szeretsz benne, ami mellette tart akkor is, ha folyton veszekedtek, és folyton mag akarjátok mutatni a másiknak, hogy ki, milyen erős, és közben képtelenek vagytok alkalmazkodni egymáshoz, egyikőtök sem enged, csak játssza a saját kis hatalmi harcát... Azt mondta, nem tudja, mit szeret benne, őt magát, persze, hogy qrva jó vele a szex. 


    Ez csak felfokozott szexszuális vágy, szerintem, nem szerelem.


     


    Az igazi szerelem az, mikor meg tudjuk határozni, mit szeretünk és mit nem szeretünk a másikban, és ezért akarunk vele lenni. Nem akarjuk megváltoztatni, nem korlátozzuk, elfogadjuk olyannak, amilyen, mert úgy szeretjük, ahogy van, mivel hasonlóak vagyunk, hasonlók a céljaink. 


     


      Vágy    +  szeretet  +  "számítás" (jó értelemben vett) = szerelem.


    Érzelem   +   szív      +      ész                                        = szerelem.     


     


    Ezek összessége. Ez csak az én véleményem. 

    előzmény:
    Lapos Elemér (4)
    2016-04-25  10:56
  22. 2016. Április 25. 11:145.

    :) Shift+enter
    új sor


    enter új bekezdés.


     


    2 enter lyuk.

    előzmény:
    Kisvörös47 (2)
    2016-04-25  10:46
  23. 2016. Április 25. 10:564.

    A szerelmen belül egyre nagyobb teret kap a szeretet.

    előzmény:
    Kisvörös47 (3)
    2016-04-25  10:46
  24. 2016. Április 25. 10:463.

    Najó, én befejeztem.

  25. 2016. Április 25. 10:462.

    Nem tudom, ki-mit lát, beírom újra, hogy olvasható legyen!


    De szar lett az nlc! 


    Sziasztok!


     


    Régi-új motoros vagyokt itt, aki ismert, megismer most is.


    Téma: szeretet, szerelem.


    Valszeg elcsépelt, de még most, 48 évesen is vannak kételyeim, ill., inkább kérdéseim.


    Remélem, kedves és kulturált csevely alakul ki.


    Nektek mit jelent a szeretet, és mit a szerelem? Összemosható? 


    Egyre több barátom csalódik, keres párt, de nem talál, lehet, h magasak az igények? Sokat várunk, főleg 30-40-50 felett? 


    Nekem a szeretet a legfontosabb dolog, de másképp szeretem a fiam

Címlap

top