Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

8 hónapos babával

lagnes86
Létrehozva: 2016. Április 21. 16:41

sziasztok!


érdekelne, másoknál hogyan telnek a mindennapok 8 hónapos babával.


miket játszotok; mennyit vagytok a szabadban és ott mit csináltok; hogy oldod meg a főzést, takarítást; mit tud már a babád; hogy zajlanak az éjszakák; kb. mennyit eszik a kicsi, stb? minden érdekel :)


 


kisfiam 7 hós kora óta mászik és feláll. szombaton lesz 8 hónapos, a héten már az oldalra lépegetést és állásból leereszkedést gyakorolja ülni is szépen tud már pár percig. mióta mászik és áll, sokkal kevesebbet nyafog, és nyugodtabban alszik. így már általában csak enni kel fel éjjel, bár azért előfordul hogy többször is felsír (talán a fogzás miatt, még csak egy foga bújt ki). sajna 3 hetes kora óta tápszeres. a hozzátáplálást 4 hónaposan kezdtük, nagyon lassan és óvatosan. most tízóraira és ebédre eszik "kanalast", uzsira, vacsira tápszert. ha csak egyszer eszik éjszaka, akkor kéri a reggeli tápszert is, viszont ha éjjel kétszer eszik, akkor ébredés után nem kér, akkor kanalassal kezdünk, hogy ne tolodjón későre az ebéd.


én elég nehezen tudok főzni és takarítani mellette. pl. ha jön velem a konyhába ott mindig kukázni akar, vagy a nadrágomba kapaszkodva felállni. a szekrényben nem akar pakolni, van egy külső polc, ahová kis tárgyakat tettem neki - addig érdekes, míg mindet leveszi a földre :) székben nem sokáig marad meg, ott az egyetlen szórakozás, hogy mindent ledob. járókába csak akkor teszem, amikor felmosok, vécére megyek, ilyesmi, a konyhába nem lát be a pult miatt. hordozás nem válik be, én egyszerűen képtelen vagyok úgy házimunkát végezni! ő nem szeret a hátamon lenni, ha meg előttem lógna, nem akarnám pl. a tűzhely főlé lógatni, hagymát szelni, vasalni, hajolgatni sem lehet úgy - egyébként is 9kg körül van :)


nálatok hogy alakul?

  1. 2016. Április 29. 14:07101.

    Hááát, attól ha járni fog, még nem feltétlenül lesz könnyebb az életed, szóval ez semmiképp ne tartson vissza. :-)

    előzmény:
    deborah22 (100)
    2016-04-29  13:52
  2. 2016. Április 29. 13:52100.

    :) igen, én is így vagyok vele. már észrevettem magamon egy ideje, hogy ha valahova nem kívánkozok, nem is megyek. ez a nicknév régi, nem 22 vagyok :PPP


    nem azért, mert nem szeretem a rokonokat. egyszerűen nyűg és kész. 


    meg első gyerek. sok dologról nincs tapasztalatom. lehet, tök jó lenne és mivel ilyen vagyok, meg sem tudom :D


    nyaralni aug. végén megyünk. addigra lehet, hogy járni fog. és nem szopik már. épp a napirendet próbálom kialakítani. ez is kihívás :)))

    előzmény:
    évi* (99)
    2016-04-29  13:32
  3. 2016. Április 29. 13:3299.

    Na látod! :-)


    Akkor meg hülyén jön ki a duma, hogy "Jaaaaj, a baba miatt nem tudunk menni a ballagásra, de Thaiföldet lazán bejárjuk hátihordóban ugyanazzal a babával!". :-)


    Nem akarsz menni. Nem mész és slussz. Nagylány vagy, megteheted. Én megfogadtam ,hogy csak olyan helyre megyek, ahova akarok. Rövid az életem ahhoz, hogy olyan helyeken pazaroljam, ahol nem is akarok lenni.

    előzmény:
    deborah22 (97)
    2016-04-29  13:27
  4. 2016. Április 29. 13:2898.

    Aki ismer minket (márpedig gyerekkori barátnőm igen :-)), az tudja, hogy pontosan ez a szabály, amit leírtál.


    Másik meg az, hogy mi szervezzük a saját nyaralásunkat, akinek van kedve beállhat, szívesen látjuk, de nem alkalmazkodunk a programmal. Jó ötletek persze jöhetnek, de olyan nincs, hogy mi valahova azért nem megyünk, mert a többieknek nincs kedve. Akkor az marad, este találkozunk.


    Rokonokkal ez nem működött, így az beszüntetve.


    Idén lehet, hogy lesz olyan ismerős, aki a tengerpartos részhez csatlakozik, és lesz olyan, aki a hegyeshez. :-)

    előzmény:
    Lillaréka (95)
    2016-04-29  13:20
  5. 2016. Április 29. 13:2797.

    ööö.. nyaralni mi is szándékozunk menni 


    de nekem ez macera, a ballagás, mint ahogy írtam is - nekem nem buli. én úgy képzelem el, ha leválik rólam - nem szopizik - minden más lesz. mert így folyton mérlegelnem kell, hol tudom majd szoptatni. nekem ez a kifogásom. anyum minket is vitt mindenhova anno és még autó sem volt. 3an vagyunk tesók. és a párommal mi is nagy utazók vagyunk, kirándulás, túrázás gyerek előtt minden mennyiségben :)


    szóval legbelül tudom, h minden megoldható, ha akarom. 

  6. 2016. Április 29. 13:2296.

    Én is igy vagyok ezzel.. halálra untam volna magam, ha sok évig mindig a négy falat vagy a saját udvart látom. 

    előzmény:
    évi* (94)
    2016-04-29  13:18
  7. 2016. Április 29. 13:2095.

    Ha együtt mentek akkor előtte meg kell egyezni hogy nem vagytok összenőve...
    Mi is mentünk társasággal.. jól meg is sértődtek mert mi koránkelőek vagyunk..tehát 9 körül általában vagy a strandon voltunk vagy mászkáltunk valamerre...  a legnagyobb déli melegben meg csendespihiztünk..az apartmanben.. ők akkor másztak ki az ágyból. Aztán délután megint strand vagy kirándulás. De mivel nekem vitiligom van, nem fekhetek a tüző napra...igy mindig olyan helyet kerestünk ahol jó sok fa volt. Jó az együttnyaralás de csak akkor ha közben azért mindenki a saját életrimusa szerint él. Tavalyelött az összes gyerekünk és a szerelmek is jöttek velünk... 
    Mi meg a férjemmel már reggel 6kor a plafont néztünk.. felkeltünk reggelit csináltunk nekik és lementünk a partra.. ők meg jöttek utánunk amikor felébredtek. 

    előzmény:
    évi* (91)
    2016-04-29  12:56
  8. 2016. Április 29. 13:1894.

    Persze, baba mellett nincs az a kikapcsolás, de az otthon sincs, nem? Akkor meg már miért maradjak otthon?


    Azért azok olyan jó órácskák voltak, amikor a kis sátorban ott aludt az 1-2-3 kicsi, én meg heverhettem a napon a tengerparton 1-2 órát könyvvel a kezemben. Ha otthon vagyok, akkor is ugyanazt teszem, csak a nappaliban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (93)
    2016-04-29  13:09
  9. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. Április 29. 13:0993.

    Honnan tudom? Csak mert most jó.Akkor meg -tudod, hogy nem voltam egy szuperanyu- rettentően nem tudtam kikapcsolni, ha ott volt a közelben a "batyu".De szerencsére ennek már vége!!


     


    Mi már a pihenést választjuk. Ha lenne rá mód, akkor a tengerpartit. De arra most sztem nem tudunk összespórolni. De majd kiderül.


    Én 2 évig nemigen aludtam gyerek miatt, úgyhogy a 9ó alvás az 2 éve nagy kincs lett. Bár hétköznap most sem alszom annyit és ált. hétvégén is legkésőbb 8kor fenn vagyok. De legalább már nem kell éjjel ébrednem.

    előzmény:
    évi* (91)
    2016-04-29  12:56
  10. 2016. Április 29. 13:0292.

    Én nagyfiam pl. utált autózni, így amíg kicsi volt, mindig alvásidőre időzítettük az utazást. 3 órányi út ment ebéd utáni alvásidőben, hosszabb útra meg éjjel mentünk.

    előzmény:
    Babyface83 (90)
    2016-04-29  12:56
  11. 2016. Április 29. 12:5691.

    Honnan tudod, hogy megérte várni, ha nem próbáltad? :-)


    Nekem a klasszikus pihenésre nincs is igényem. Nekem pihenésként megfelel, ha alhatok egyben 9 órát. 


    Pont tegnap mondtam a fiúknak, hogy barátnőmék szeretnének becsatlakozni az idei nyaralásunkba, de ott a férj pihenős nyaralást szeretne. Fiam hangosan röhögött...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (89)
    2016-04-29  12:50
  12. 2016. Április 29. 12:5690.

    Szerintem baba és programfüggő. Van olyan baba, aki utál autózni. A fiam például mindig is jól elvolt a kocsiban, akkor üvöltött, ha megálltunk :) Így vittük távoli rokonokhoz is. De például 5 hónaposan nem vittem el az egyik rokon esküvőjére, nem azért, mert messze volt, hanem nekem macerás lett volna ott etetni, tisztába tenni, meg nem is akartam volna, hogy pl a szertartás közepén kezdjen el sírni.

  13. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. Április 29. 12:5089.

    Jó perszenálatok más a felállás utazómajomocskacsalád


    Nekem tényleg nyűg volt. És semmiképp sem pihenés. Ráadásul akkor férjjel is mindenen összekaptunk, úgyhogy a nyugi nekünk otthon volt. Most voltunk először gyerekes kikapcsolódáson mióta megszületett és bevallom, megérte várni. (mi persze mentünk eddig is erre-arra, csak akkor gyerkőc, mamiéknál vendégeskedett)

    előzmény:
    évi* (88)
    2016-04-29  12:46
  14. 2016. Április 29. 12:4688.

    Ez azért gyerekfüggő is. Van amelyik nem nyíg többet házon kívül sem, mint otthon tenné. :-) Ha ilyen a gyerek, akkor már csak a szülőkön múlik: persze, macerásabb gyerekkel nekiindulni, de hát magunknak vállaltuk.


    Persze, nem ugyanúgy utazik az ember kicsikkel, de ezzel nincs gond. Akkor is egy kikapcsolódás, egy környezetváltozás, ha nem a nappalim ablaka a háttér a szoptatáshoz, hanem a tengerpart, vagy egy hegy, vagy a zöld domboldal.


    Ha minden gyerekemmel megvártam volna a 2 éves korát, akkor mi 6 évig nem megyünk sehova. Belegondolni is rossz, minket ismerve. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (86)
    2016-04-29  12:35
  15. 2016. Április 29. 12:4187.

    Mi is mindig jöttünk-mentünk velük. Szerintem babának lényeg, hogy a szülei vele legyenek. A többi már csak helyrajzi kérdés. :-)


    Igen, sok baba szokott a külföldi kempingekben lenni. Ráadásul kényelmesebbeknek szuper utazós cuccokat árulnak.


    Amikor az első fiam 9 hónapos volt, Görögországban nyaraltunk, és csak padlóösszefolyó volt, nem volt kád. A felfújható kalózos kis gumicsónakban fürdettük. Azóta láttam felfújható babakádat is. Lehet kapni 2 éves korig jó olyan kiságyat, amit egy lapos körré lehet csukni, ilyet biztos vennék, ha lenne épp picim.


    https://www.mall.hu/hordozhato-kisagy/deryan-utazo-babaa gy-piros

    előzmény:
    Lillaréka (85)
    2016-04-29  12:27
  16. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. Április 29. 12:3586.

    1 órára még elmentünk, de csak akkor ha nagyon akartunk. Amúgy én babát nem autóztattam. Anyósékkal meg is szakadt a kapcsolat, mert nem voltam hajlandó 2 órát utazni egy "halálúton". 


    Nálam hasonló okok voltak, etetés, altatás, nyügi. Lesz majd idő utazni. Ráértek.2 év és nyoma se lesz a mostani stresszelésnek. Kevesebb holmi, nem kötött napirend, nyugisabb alvás, nyugottabb gyerkőc.

    előzmény:
    deborah22 (77)
    2016-04-29  11:26
  17. 2016. Április 29. 12:2785.

    Hát.. kb.. 6.. 


    nekem a lányok márciusiak.. az unokatesómnak anno április elején volt az esküvője.. oda pl nem mentünk..mert csak háromhetes  volt a kicsi.. 


    a másik unokatesómnak juliusban volt. 120km-re- oda már elmentünk...4 hónapossal. 
    de nyaralni juniusban a Balcsira.. 3 hónapos korában a középsőnek és a kicsinek. 


    másfél évessel meg már az Isztriára is.


    én ilyenekből nem csinálok ügyet. 


     


    Ti elég sokat mászkáltok.. mi kevesebbet de azt vettem észre hogy pl campingek tele vannak kicsi babákkal... babakocsis méretűekkel.  lakóautóban is minden megvan ami kell. nem csinálnak abból ügyet- már más nemzetek hogy a fél egy éves babák nem a saját ágyukban alszanak. 

    előzmény:
    évi* (84)
    2016-04-29  12:20
  18. 2016. Április 29. 12:2084.

    Miért pont 6? Miért nem 5, vagy 7? :-p

    előzmény:
    Lillaréka (81)
    2016-04-29  12:16
  19. 2016. Április 29. 12:1983.

    Igen, minél kisebb a gyerek, annál több a cucc. :-)

    előzmény:
    Lillaréka (81)
    2016-04-29  12:16
  20. 2016. Április 29. 12:1882.

    Szerintem meg.. nem mennél el akkor sem...  ha azonos városban lenne. Kifogást mindig lehet találni ha nem akarsz elmenni valahova. 

    előzmény:
    deborah22 (79)
    2016-04-29  11:38
  21. 2016. Április 29. 12:1681.

    6 hetes kor elött lemondtuk... 


    utána már  nyaralni is mentünk velük..igaz akár egy kamiont is telepakoltam annyi cuccot vittünk. 


    1 órás út nem távolság.  annyit az ember városon belül is utazhat... 

    előzmény:
    deborah22 (77)
    2016-04-29  11:26
  22. 2016. Április 29. 12:1280.

    Ha nagyon akarnál ott lenni, akkor elmennél a szomszéd városba is. :-)

    előzmény:
    deborah22 (79)
    2016-04-29  11:38
  23. 2016. Április 29. 11:3879.


    anyum is azt mondta, ha ebben a városban lenne, akkor is lemondanám, de ez azt hiszem, nem igaz, akkor elmennénk 

    előzmény:
    évi* (78)
    2016-04-29  11:34
  24. 2016. Április 29. 11:3478.

    Nekünk 3 van, már nem babák, de mindig jöttünk-mentünk velük, ahogy most is.


    Csak olyan programot mondtunk le, amit babák nélkül is lemondtunk volna, mert nekünk nem volt hozzá kedvünk. Nem "kentük rájuk". :-)

    előzmény:
    deborah22 (77)
    2016-04-29  11:26
  25. 2016. Április 29. 11:2677.

    sziasztok. nekem 7 hónapos a baba. még szopizik (is) most 7végén ballagások lesznek, párom családja meghivott hozzájuk, másik város 1 órányira. mi nem megyünk, és biztos meg is értik, csak anyósom kérdezte többször is, remélem, nem fog megsértődni. nekem az nem buli, hogy elautózunk (amit kölcsön kéne kérni, mert nekünk nincs) ott megkajálunk aztán kereshetek egy üres szobát, ahol szoptatom, vagy megpróbálom altatni. napközben sehol nem alszik, csak ha kint tologatom kocsiban. tképp ezzel arra vagyok kiváncsi, kényelemből más is lemondja-e a programokat a babára hivatkozva, vagy hurcoljátok jobbra-balra?

Címlap

top