Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

8 hónapos babával

lagnes86
Létrehozva: 2016. Április 21. 16:41

sziasztok!


érdekelne, másoknál hogyan telnek a mindennapok 8 hónapos babával.


miket játszotok; mennyit vagytok a szabadban és ott mit csináltok; hogy oldod meg a főzést, takarítást; mit tud már a babád; hogy zajlanak az éjszakák; kb. mennyit eszik a kicsi, stb? minden érdekel :)


 


kisfiam 7 hós kora óta mászik és feláll. szombaton lesz 8 hónapos, a héten már az oldalra lépegetést és állásból leereszkedést gyakorolja ülni is szépen tud már pár percig. mióta mászik és áll, sokkal kevesebbet nyafog, és nyugodtabban alszik. így már általában csak enni kel fel éjjel, bár azért előfordul hogy többször is felsír (talán a fogzás miatt, még csak egy foga bújt ki). sajna 3 hetes kora óta tápszeres. a hozzátáplálást 4 hónaposan kezdtük, nagyon lassan és óvatosan. most tízóraira és ebédre eszik "kanalast", uzsira, vacsira tápszert. ha csak egyszer eszik éjszaka, akkor kéri a reggeli tápszert is, viszont ha éjjel kétszer eszik, akkor ébredés után nem kér, akkor kanalassal kezdünk, hogy ne tolodjón későre az ebéd.


én elég nehezen tudok főzni és takarítani mellette. pl. ha jön velem a konyhába ott mindig kukázni akar, vagy a nadrágomba kapaszkodva felállni. a szekrényben nem akar pakolni, van egy külső polc, ahová kis tárgyakat tettem neki - addig érdekes, míg mindet leveszi a földre :) székben nem sokáig marad meg, ott az egyetlen szórakozás, hogy mindent ledob. járókába csak akkor teszem, amikor felmosok, vécére megyek, ilyesmi, a konyhába nem lát be a pult miatt. hordozás nem válik be, én egyszerűen képtelen vagyok úgy házimunkát végezni! ő nem szeret a hátamon lenni, ha meg előttem lógna, nem akarnám pl. a tűzhely főlé lógatni, hagymát szelni, vasalni, hajolgatni sem lehet úgy - egyébként is 9kg körül van :)


nálatok hogy alakul?

  1. 2016. Április 25. 18:5526.

    Az összes médiákok--- minden kismamás fórum, poszt blog, cikk riport , kismamatévéműsor azt súlykolja a kismamákba, hogy caranya vagy-- ha -- nem szoptatod igény szerint.. nem kapod fel azonnal ha csuklik egyet caranya vagy ha nem hordod magadra kötve..caranya vagy ha egy pillanatra is magára hagyod... stb.. 


    ami most folyik az semmi más.. mint a kismamák lelkiismeretének és pénztárcájának a kizsigerélése... ill pénztárcazsigerelés.. lelkiismeretre alapozva. És meg is magyarázzák tudományosan , hogy miért van igazuk. 


     


     

    előzmény:
    KN18 (25)
    2016-04-25  18:44
  2. 2016. Április 25. 18:4425.

    Miért ördögtől való a járóka?


    Akinek ikrei vannak, annak egy áldás. -bár szerintem annak is akinek egy van-


     

    előzmény:
    kistit56 (9)
    2016-04-24  13:56
  3. 2016. Április 25. 18:2224.

    Szerintem van anyuka akinek fontos a gyereke, meg van anyuka akinek azért van gyereke, mert másnak is.


    Ennyi.

    előzmény:
    Babyface83 (16)
    2016-04-24  18:49
  4. 2016. Április 25. 10:1323.

    Hát én még a gyerekem 1-3 hós korában is úgy képzeltem el, hogy rend mindenhol és minden a helyén és meg is tudtam oldani, mert elég jó alvókája volt, és ami fontos, hogy 7 hetes kora óta az éjszakákat átalussza, ezért nem voltam napközben fáradt. Na de ahogy nőtt egyre kevesebbet aludt és ugye egyre nagyobb a társaság igénye:). Úgyhogy most már a játékai egy része a nappaliban tanyászik, és ügyesen eljátszik, ha a látóterében vagyok, vagy az apja ott van, azzal ő tökéletesen elégedett:). 

    előzmény:
    Babyface83 (19)
    2016-04-25  03:36
  5. 2016. Április 25. 08:4522.

    Idézd már fel légyszi, melyik mondatom a kifogás? Annyit írtam, hogy a gyerek amíg főzök, bekötve ül a pihenőszékben az asztalon. Nem értem, ebben mi a kifogás? 

    előzmény:
    Lillaréka (15)
    2016-04-24  18:43
  6. 2016. Április 25. 05:5721.

    Nálunk kb az egész lakás tele volt játékkal amig kicsik voltak. Ha éppen a nappaliig épült az autópálya vagy a konyha sarkában kellet berendezni a babakonyhát, akkor mindenhol játék volt. A gyerekszobában el sem pakoltunk esténként. Másnap úgyis előkerül minden... Ki nézegeti éjszaka hogy mekkora a rend?


    A játék azért van hogy a gyerek játsszon vele, nem azért hogy a polcon porosodjon. 


    Tudod.. az enyémek már nagyok.két nagyobb már pesten.. kicsi most érettségizik. kupi van az íróasztalán . könyvek  jegyzetek.. tételek... belakta a nővérével közös szobát... csesztessem azért, mert nem rámol vissza minden este mindent... ??? minek.. az egyik asztalon tárgyanként pakolva a cucc a másikon meg tanul. Engem az ilyesmi sose zavart... ill nekem sosem jutott eszembe a gyerekek önálló tevékenységét megzavarni. 
    Amig még kicsik voltak.. teljesen természetes hogy ott akar lenni ahol ti vagytok és érdekli minden ami körülötte van és körülötte történik.

    előzmény:
    Babyface83 (19)
    2016-04-25  03:36
  7. 2016. Április 25. 03:5220.

    Mosogatógépünk is a fiam pár hónapos korában lett. Korábban úgy voltam vele, hogy nem kell, csak a helyet foglalja a konyhában, igazán nem nagy ügy kettőnkre meg egy kisbabára mosogatni. A születése előtt le nem feküdtem volna aludni úgy, hogy akár egy kiskanál a mosogatóban marad... Aztán amikor már sokadszor 3 napja ott tornyosult a sok mosatlan, és már nem volt tiszta poharunk, mert a gyerek mindig akkor kezdett nyüszögni, amikor nekiestem volna, úgy döntöttem, hogy oké, kell az a gép:)

    előzmény:
    Babyface83 (19)
    2016-04-25  03:36
  8. 2016. Április 25. 03:3619.

    Persze, nem csak az a két véglet létezik, hogy vagy disznóólban élünk, vagy egész nap suvickolunk. Én kifejezetten rend- és tisztaságmániás voltam, amíg nem volt gyerekem, de lejjebb kellett adnom az igényeimből, mert egy kúszó-mászó, pakolós baba, kisgyerek mellett ha olyan lakást akar az ember, ami megállná a helyét a Lakáskultúra címoldalán, akkor az csak úgy megvalósítható, ha kb vagy egész nap a gyerek sarkában loholunk és pakolunk, törölgetünk utána, vagy bezárjuk valahova :)


    Néha eszembe jut, hogyan képzeltem el korábban. Először azt gondoltam, mi leszünk a kivétel, nekem fontos a kifogástalan otthon, szóval majd úgy neveljük a gyereket, hogy erről ne kelljen lemondani. Hamar beláttam, hogy ez egy nagyon is anyás/apás baba mellett nem olyan egyszerű, pedig a férjem számára sem idegen a porszívó, felmosó, stb, sőt... Aztán azt gondoltam, ha nagyobb lesz, akkor visszaáll a régi rend. Nos nem így lett, az egykor minimál stílusú nappalink most tele van játékokkal, mert a gyerekem nagyon jól eljátszik magában, de nem tőlünk távol, a szobájában, hanem a nappaliban, ahol szólhatunk is egymáshoz. És eszembe nem jutna elküldeni onnan :) Ezerszer otthonosabb a lakás a sok biszbasszal, és a boldogan játszó gyerekkel, mint a korábbi rendezett, stílusos, ámde így utólag kissé ridegnek tűnő tér :)

    előzmény:
    Lillaréka (17)
    2016-04-24  19:31
  9. 2016. Április 24. 21:0518.

    Szia!


    A kukazast mi ugy kuszoboltuk ki, h eldugtuk a kukat. Betettuk a mosogato alatti szekrenybe, ott nincs szem elott. 


    A nadragba kapaszkodos felallas tenyleg nehez, de hamar tul lesz rajta. Gondolom kivancsi arra is epp mit csinalsz, az en lanyom mindig nezni akarja mit fozok. Mikor kisebb volt etetoszekben ult, es igyekeztem ugy tenni venni h lasson mindent, meg mikor nem birta, kivettem es picit fogtam. Most mar jon megy egyedul, de igy is keri h vegyem fel mert latni akarja mi fo. Akkor picit mutatom, de mikor ket kezre van szukseg lerakom, akkor is ha cirkuszol. Hamar abbahagyja, meg tudja, h mikor tudom, ugyis felveszem.


    Amig csak maszott, addig habtapit hurcoltam a konyhaba, es jatekokat. Jarokank nem volt,csak egy utazo agy, ebbol a celbol, de nem kedvelte se o, se en.


    Tenyleg jo otlet elore fozni, pl hetvegen, mikor apa ott van, egy ket napi kaja elore, v esetleg fagyasztoba es mikor kell csak melegited.


    A takaritast en v alvo idoben csinaltam/csinalom (pl furdo, wc, ahol azert vegyszerezek), v mikor apa itthon volt (este/hetvege). Porolgatni, porszivozni egyutt szoktunk. A portorlo ruddal v mi a neve mar tok regota szivesen jatszik, utanoz,en meg addig egy ronggyal torolgetek.


    Udv


     

    előzmény:
    lagnes86 (1)
    2016-04-21  16:41
  10. 2016. Április 24. 19:3117.

    Ugyan.. sosem kellett egész nap sütnifőzni meg suvickolni


    még akkor sem amikor vasaltuk a pelenkát.. 


    főzés.. kb 1 óra..  de még egy főzelékért sem kell őrizni a tűzhelyet..


    suvickolás.. nyugodtan részt vehet benne apuka is. 


    vagy este amikor apu hazaért..  elő lehet késziteni a másnapi kaját..akkor még előbb megvan.


     


    A különbség továbbra is annyi.. kifogás vagy  megoldás. 


     


    nem volt járókánk és nem tartottuk mi sem a gyereket leszijjazva.. de nem is csináltunk ügyet egy főzésből.


    ha meg apuka elvárja a háromfogásost  hát.. bocs.. de akkor főzze meg magának. 

    előzmény:
    Babyface83 (16)
    2016-04-24  18:49
  11. 2016. Április 24. 18:4916.

    Az anyukáknak megvan a választásuk (jó esetben), hogy a gyerekükkel foglalkoznak, vagy inkább ketrecbe rakják és egész nap suvickolnak, sütnek, főznek. A mai anyukák közül már szerencsére kevesebben helyezik előbbre az utóbbit. Ennyi a különbség :)

    előzmény:
    kistit56 (11)
    2016-04-24  16:20
  12. 2016. Április 24. 18:4315.

    Akkor megoldást keress ne kifogást. 

    előzmény:
    etilany (13)
    2016-04-24  18:27
  13. 2016. Április 24. 18:3914.

    Úgy kell csinálni, ahogy nektek jó, senkinek semmi köze hozzá. Aki beszól ezért, az lehet, hogy irigykedik, amiért a párod így besegít:). Az én férjem is szeret főzni, de ő csak "extrábbakat", ezért, amikor vendégeink jönnek, akkor szokta bevetni magát:).


    (mondjuk a forró fazék magára rántása elég esélytelen. Jó ideig fel sem érné, meg nem is kell a  tűzhely közelébe engedni:))))

    előzmény:
    deborah22 (8)
    2016-04-24  12:18
  14. 2016. Április 24. 18:2713.

    Persze, nem üvölt egész nap, meg szoptatni sem kell egész nap, de pl. az enyém nyafog ha nem lát. Ezért ahol éppen vagyok oda hurcibálom, a  takarítást nem csinálhatom mellette, azt igyekszem alvásidőben megejteni. Egyébként még nem mászik, épp csak kúszni kezdett és a  konyhában pihenőszékben ül bekötve, mert nem fogom a  hideg konyhakövön kúszatni. Amúgy meg annyira bírom, amikor az idősebb generáció papol, hogy bezzeg ő... Hát ő úgy csinálta, nevelt, amilyen gyereket nevelt, én meg csinálom, ahogy én tudom. 

    előzmény:
    Lillaréka (12)
    2016-04-24  17:16
  15. 2016. Április 24. 17:1612.

    Én sem értem--- sőt.. azt sem mit csinálnak egész nap??? 


    A kisbaba nem igényli, hogy az anyja egész nap szoptassa vagy magán hurcolássza... nem üvölt egész nap. 


    és miért baj az ha pl kutatni akar???  vagy mászik meg feláll?


    nekünk járókánk sem volt... kimászott a konyhába.. vagy kipakolta a konyhaszekrény alsó részét...és bemászott a lábasok helyére.. na és??
    5 perc alatt vissza lehet pakolni.. együtt. az is ugyanúgy élvezi mint a kipakolást. 

    előzmény:
    kistit56 (11)
    2016-04-24  16:20
  16. 2016. Április 24. 16:2011.

    Te, az enyém első gyerek volt, és utolsó is. Bírta. Annyira, hogy megsiratta, amikor továbbadtuk a mostohatestvérem fiának. Az is bírta .


    De én valahogy nem is értem, hogy anyukák semmit sem bírnak csinálni a gyerektől.


    Biztosan ronda vénasszony vagyok, aki nem érti a modern nevelési elveket.

    előzmény:
    Szállófelhő (10)
    2016-04-24  15:34
  17. 2016. Április 24. 15:3410.

    Mindig az első gyerek "nem bírja" a járókát. A többivel nincs ilyen gond. Lehet, az elsővel se lenne, ha anya úgy döntene?

    előzmény:
    lagnes86 (1)
    2016-04-21  16:41
  18. 2016. Április 24. 13:569.

    Járóka? Mit nem mondasz? Az ma már ördögtől való.


    Gondolom, már nagyok a gyerekeid. Az enyém is már megnőtt. És a járóka nekem hatalmas segítség volt. Vittem a konyhába, teraszra, kertbe.


    A gyerek mindig ott volt ahol én, de nem volt bekötve egy székbe, de nem is mászkált az egész házban.


     

    előzmény:
    KN18 (6)
    2016-04-23  15:29
  19. 2016. Április 24. 12:188.

    :) én nem főzök, párom főz, ha hazaér munkából, esetleg kimegyünk hozzá a konyhába. szeret főzni, én nem, de majd úgyis rákényszerülök hamarosan. baba 7 hós, most kezd kúszni, szerintem napokon belül kúszni fog mindenfelé.


    még szopik, így kényelmes, engem mentesít a főzés alól :D


    engem nem érdekel, ki hogy oldotta/oldja meg, nem zavartatom magam az esetleges beszólásokon. bezzegaz én időmben, 3 gyereket felneveltem, ikreket, 5ösikreket stb!apa főz munka után, lusta asszony


    affenét. az a fontos, 3unknak mi a jó. nekünk így. 


     


    na igen, felállt a székben. ilyenek miatt nem kötöm lemagam nagyon pl főzéssel. nekem biztos nem fog ágyról legurulni meg magára rántani a forró fazekat. 

    előzmény:
    lagnes86 (7)
    2016-04-23  17:05
  20. 2016. Április 23. 17:057.

    köszi a jótanácsokat! bár egyáltalán nem erre voltam kíváncsi... :S


    kb. kétnaponta főzök én is, lehetőleg a délelőtti alvásidőben (ha nem ébred fel fél óra múlva, szerencsém van). nem szoktunk rendelni, drága lenne minden nap két emberre ebédet hozatni, és semmiképp sem adnám azt a kisfiamnak!


    be szoktam vinni az etetőszékben a konyhába - ha addig elvan benne, míg elmosogatok, az már nagy mázli! azt hiszem írtam is, hogy abban már csak annyi a program, hogy kb. fél perc után ledobja amit odaadtam neki - de lehet, hogy 10 mp-et sem bír ki az adott kacat :D ja, és ma nem volt bekötve, csak a kisasztalka volt előtte, erre megordult és felállt a székben!

  21. 2016. Április 23. 15:296.

    Én az ikreim mellett is naponta 2 x főztem. Délre mindig frisset nekik, vacsorára meg magunknak.


    Ők szépen a járókában addig játszottak, meg kell tanulniuk elfoglalni magukat és nem folytok anyán csüngeni :-)

    előzmény:
    lagnes86 (1)
    2016-04-21  16:41
  22. 2016. Április 22. 10:335.

    Hoppá, germami hsz-ra akrtam válaszolni, csak mellényomtam. Bocsi.

    előzmény:
    etilany (4)
    2016-04-22  10:32
  23. 2016. Április 22. 10:324.

     Az enyém 7 hónapos. Én is egyszerűeket főzök, pihenőszékben "kiköltöztetem" a kisfiamat a  konyhába, játékot adok a  kezébe, és mindig beszélek hozzá. Viszonylag jól elvan, amíg megfőzök. És igen, ha tehetem, én is két napra főzök.

    előzmény:
    az örök Éva (2)
    2016-04-21  22:00
  24. 2016. Április 22. 08:513.

    Szia,


    Nekem már kicsit nagyobb, de én anno az alvás idejében főztem, s viszonylag egyszerűeket. A rendelésnek nem vagyok híve, egyfelől szeretem, ha az én konyhám ízét szokja/szereti meg, másként azt biztosabbnak tartom, amibe tudom mit tettem.


    Volt hogy este bepácoltam husit, hűtőbe tettem, reggel míg majszolt a székben gyorsan megpucoltam krumplit, répát egy tepsibe a husival, s az szépen elsült ott, míg mi játszottunk, kb 2x ha rá kellett nézni a husira. Illetve általában 2 napra főztem meg, hogy  legyen időm rá is.


    Etetőszéket a konyhába nem tudod behúzni. Enyém abban viszonlag hosszabb ideig elült, ott látott, adtam mindig a kezébe valamit.


    No meg tényleg át kell alakítani a főzést kicsit, előnyben a gyorsan elkészíthető kaják, bögrés sütik, muffinok, lassan jönnek a gyümölcsök, egy jó hideg eperlevest 10 perc alatt össze lehet dobni :-)


     

    előzmény:
    lagnes86 (1)
    2016-04-21  16:41
  25. 2016. Április 21. 22:002.

    A főzést nem tudod úgy megoldani, hogy hozatsz valahonnan ebédet? Nemsokára a baba is megeheti.

    előzmény:
    lagnes86 (1)
    2016-04-21  16:41

Címlap

top