Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férfi-női szerepek ma

Torolt_felhasznalo_245838
Torolt_felhasznalo_245838
Létrehozva: 2016. Április 18. 18:06

Sziasztok !


Szeretnék egy vitaindító kérdést,egy általános vitát,eszmecserét indítani,nem trollkodásból !


Az utóbbi időben egyre inkább változnak, megváltoztak a férfi-női szerepek a párkapcsolatokban...


Érdekelne a véleményetek a témáról !


Gyerekvállalás,karrier és párkapcsolat összeegyeztetése,egziszt​encia megteremtése?


Mik a prioritások szerintetek?

  1. 2016. Április 20. 07:48126.

    Azt hiszem igazad van. ha mar nem tud megfelelo szinten keresni es a nonek muszaj dolgozni esetleg olyat is amit nem szeret hat akkor segitsen neki a ferfi.


    es otthon nagyon keves ferfi kepes ma mar eltartani MEGFELELO SZINTEN  a csaladot.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (124)
    2016-04-20  07:42
  2. 2016. Április 20. 07:47125.

    Ezt te tudod meg en is , mert csinaltuk ezt is meg mast is.


    es mert nem minden fekete es feher.


    Ma reggel volt nalam 5 baratnom un  "reggeli tean" . minden ket hetben osszejovunk valakinel egy szerda reggel 10- 12 ig 1-g mikor hogyan. az adott haziasszony adja a teat, kavet ennivalot, jokat beszelgetunk nevetgelun.


    Megbeszeljuk mikor hova megyunk egyutt legkozelebb, most pl a tobbiek elmennek moziba utana meg ebedelni en nem megyek veluk mert azon a napon rontgenre megyek eppen.


    Hat mikor engedhetem en ezt meg ha jarok melozni hogy csak ugy osszejojjek a baratnoimmel beszelgetni mindenfele idobeosztas es egyebek nelkul?


    elmentek beraktam a mosogatogepet kozben idejottem a gephez.


    delutan olvasni fogok mert van ket nagyon jo konyvem a konyvtarbol, ellatom az allataimat  es a lenyeg hogy akkor es azt es ugy csinalok ahogy kedvem tartja. es ennel nagyobb szabadsag nincs. mint ahogy annal nagyobb szabadsag sincs ha a munkad egyben a szenvedelyed vagy hobbid.


    Amikor nyulakkal foglalkoztam a legtobb egyszerre 300 db volt. imadtam veluk dolgozni , eszre se vettem hogy napi 5-6 orat toltok veluk es fizikalisan dolgoztam veluk a paroztatastol a taplalek elosztasig az adminisztralastol az eladasig. mert szerettem amit csinalok. de lehet hogy sokkal masabb lett volna ha fonokeim vannak akik belepofaznak hogy mit mikor hanyszor stb.


    az mar nem ugyanaz, mondjuk meg mindig jobb mintha olyat csinal az ember amit nem szeret.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (98)
    2016-04-19  22:00
  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 20. 07:42124.

    En 30 eve nem dolgozom es naponta halas vagyok a sorsnak (meg a ferjemnek ) hogy megtehetem.


    sose szerettem dolgozni jarni csak amig otthon eltunk muszaj volt.

    idézet:
    Amarynda (123)
    2016-04-20 07:38:44

    asszem a magyaroknál is a kispénzűeknél megy a balhé a házimelól


    mondják a nők, hogy a csóró faszi is milyen jó


    de valójában azt nem nagyon viselik, hogy a pasi pémzt se tud keresni és házimelózni se akar


     

    előzmény:
    Amarynda (123)
    2016-04-20  07:38
  4. 2016. Április 20. 07:38123.

    En 30 eve nem dolgozom es naponta halas vagyok a sorsnak (meg a ferjemnek ) hogy megtehetem.


    sose szerettem dolgozni jarni csak amig otthon eltunk muszaj volt.

    előzmény:
    ágneskamilla (94)
    2016-04-19  21:32
  5. 2016. Április 20. 07:35122.

    Milyen igaz!


    egy jo kapcsolatban semmi nem mulhat azon hogy ma nem volt kedvem fozni/mosni/port torolni stb.


    majd meglesz holnap vgy jovo heten kiskedden. az elet tul rovid ezekhez a dolgokhoz.


    amikor a mostani cicank a hazhoz kerult (hosszu szorunk meg sose volt) azuram aszongya egyik reggel" te mi az a boholy ami ott szalldogal, porcica? "nem  mondtam en az Rudicica haja" es jo lesz ha hozzaszoksz mert nem fogom ot percenkent kefelni a macskat.


    Jot vigyorogtunk rajta es el volt intezve az egesz. azota megszoktuk;-)


    viszont ismerek olyan part ahol a kiskutyat mielott a ferj hazajon vizes kefevel meg kell kefelni mert ha valahol egy szal szor van a ferj ugy ordit ahogy a torkan kifer. milyen elet lehet az?


    miert van vajon hogy az emberek az eletuk jelentos reszet jelentektelen dolgokon valo ragodassal toltik??


    a penzugyekben nalunk elso pillanattol minden a MIENK  es semmi se az enyem vagy a tied. 40 eve mukodik, pedig tudod hogy nem is dolgozom.

    előzmény:
    Nikita 666 (91)
    2016-04-19  21:17
  6. 2016. Április 20. 07:28121.

    a veres meg eroszak sajnos most sem valtozott.


    Iszonyu sok olyan szornyuseg tortenik meg az "elit" emberek koreiben is a zart ajtok mogott amiket jozan esszel felfogni se lehet.


    Ennel csak az a borzasztobb ha a no tarsfuggo vagy valamiert nem tud vagy nem mer/akar elszabadulni es igy el evtizedeken at.

    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (88)
    2016-04-19  20:38
  7. 2016. Április 20. 07:25120.

    Nekem ha nagyon sok penzem lenne nyitnek egy "nyugdijas allatotthont" . nem menhelyet hanem ahova olyan idos allatokat vennek magamhoz akiknek meghalt vagy vegleg otthonba kerult az allatuk es nincs aki gondoskodjek roluk.


    sok esetben itt szokas hogy az ember a vegrendeleteben hagy az allatokra penzt es van nehany ilyen  letesitmeny mar de eleg keves.


    ha sok penzem lenne egy ilyet nyitnek,

    előzmény:
    ladybird65 (81)
    2016-04-19  19:29
  8. 2016. Április 20. 07:22119.

    Már úgy érted, hogy a háztartási munka női privilégium, női kötelesség; és a férfi  alapvető, jogos követelménye a társa felé , hogy az együttélés során őt kiszolgálja, a környezetét rendben tartsa, kényelmét biztosítsa?

    idézet:
    ágneskamilla (80)
    2016-04-19 19:29:26

    Ha ez a ferfi JO ANYAGI SZINTEN eltartja a feleseget akkor igen, lehet kovetelmeny.


    ha mind a ketten dolgoznak akkor vagy kozosen besegitve vagy lehetove kell tenni hogy tudjanak alkalmazni fizetett segitseget.

    előzmény:
    ágneskamilla (80)
    2016-04-19  19:29
  9. 2016. Április 20. 07:15118.

    En szivesen kiszolgalom (eleteszem) a ferjemnek az ennivalot, meg a pohar vizet is ha ugy jon ki a lepes. de ha eppen mast csinalok akkor nem ul bamban es varja hogy majd egyszer csak ele teremtodik a kaja.


    sot imad fozni nagyon jol, amikor kedve van foz, ebbol nalunk sose volt gond. valahogy kialakult mindig.


    Raadasul mivel nekem rengeteg egeszsegi gondom van volt hogy heteket korhazban voltam es amikor hazajottem szo szerint teljes ellatasra szorultam, tokeletesen es flottul megcsinalt mindent.


    2003 ban volt egy sulyos balesete amikor en segitettem meg a furdesnel is 11 honapba tartott hogy felepult.


    ellattam a hazat, az allatokat ,ot is, faraszto idoszak volt, ugyanannyira mint neki amikor en a mehenkivuli utan 4 honapig nagyon beteg voltam, akkor meg otthon eltunk, 60 km rol jart ingazni naponta, es akkor volt a fiam 6 eves.


    Megtettuk mindegyikunk amit kellett es ez nekunk a mai napig igy mukodik. en par eve nem tudok porszivozni ezt megcsinalja viszont vasalni nem szeret se o se  en erre van valaki aki elvegzi nekunk.


     


    Tulajdonkeppen nem emlekszem hogy valaha is gondolkoztam volna "szereposztason". Azt viszont gondolom ha en valami komoly jol fizeto karriert csinalnek es abban dolgoznek, akkor lenne haztartasi alkalmazottunk aki elvegzi amit kell. szerintem ha ket jol kereso ember van ott telik bejaronore, babysitterre, kerteszre  mert amig valaki ezeket elvegzi ok  azalatt tobbet tudnak keresni tehat igy gazdasagosabb a dolog legalabbis szerintem.


     

    előzmény:
    ladybird65 (57)
    2016-04-19  12:32
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 20. 07:12117.

    A  kérdés az autószerelő barátod nejéhez is szól


    Nem tudta, hogy kihez megy hozzá??? nem tudta hogy a férje nem linkóci és éjjel- nappal dolgozni fog?


    Vagy annyira befolyásolható az irigy kolléganők által, hogy 10 év után kezd zsémbelni??


    - szerintem tuti azok húzták fel az agyát... nekednemsegíítaférjeed.. c dumával...  --- lehet a feleség pont elmesélte hogy hol jártak és vissza kellett vágni valamivel. 


     


     


     

    idézet:
    Lillaréka (111)
    2016-04-20 06:45:59

    valami ilyesmi van


    lehet ha nem hagyja abba, akkor kereshet magának egy fasza pedellust, hogy elégedett legyen ő is


     

    előzmény:
    Lillaréka (111)
    2016-04-20  06:45
  11. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 20. 07:08116.

    A férj mint autószerelő látástól mikulásig melózik , mert ha zoknit suvickol és az ügyfél autója ezért nem lesz készen, akkor az ügyfél elmegy máshová.... és becsukhatják a műhelyt. 


    utána egészen sok időt fordithat a férj a zoknisuvickolásra..


    Aki feleségül megy egy autószerelőhöz.. akinek saját műhelye van és nem egy linkóci... az egészen pontosan tudja , hogy mit vállal. 


    Hogy a férje nem fogja délután 4-meg 5 kor otthagyni az autót, a zoknisuvickolás kedvéért. 


    szerintem a történetben szereplő házaspár teljesen rendben van.. 


    Te pedig nem annyira tudsz vállalkozó aggyal gondolkodni. 

    idézet:
    Lillaréka (104)
    2016-04-20 05:52:12

    a csaj melóhelyén van valamelyiknek olyan isteni férje, amelyik süt-főz, takarít, valami pedellus a faszi


    ez már kiderült


    lehet erre vágyódik most az asszony nagy hirtelen


    azt nem tudom, hogy azok havi 180ból élete 4 főre, mennyire felelne meg


     

    előzmény:
    Lillaréka (104)
    2016-04-20  05:52
  12. 2016. Április 20. 06:59115.

    De el vagy tajolva!A ferfiak kitaltak a moso-mosogato gepet,a porszivot,ne mar ,hogy annyi a munka,[nem kell a folyoban kezzel mosni a pelenkat ,mert el lehet dobni]ha ferj eleget keres johet segitseg is.A nemi elet ugyan olyan olyan fontos a ferfinak,mint elotte volt,a baba aludhat a kisagyban..plane ha mar 4 eves,es meg mindig anyukaval van ejszaka.Ez egy olyan mehkiralyno felfogas,te mar megtetted amit kellet ,kinek van rad tobbet szuksege?


    Azert a penzt csak hozzd haza,ott a hazimunka is,azt is csinalhatod,en onallo mai no vagyok,engem nem lehet elnyomni  blablaa....aztan erdekes hany no marad egyedul a modernsagaval?


    Az a no aki ,ha ugyis otthon van,megfoz,vagy felig keszetelt melegit   a mikroban ,mint ma mar,nyomja a gombokat a mosokon,az miert erzi magat cselednek?Ott az egesz napja,Mo-n 3 evig maradhatnak otthon,ott a net,tanulhat es kepezheti magat kozben 24 ora egy nap....

    idézet:
    kekelefant (8)
    2016-04-18 23:27:20

    En is igy gondolom.

    előzmény:
    kekelefant (8)
    2016-04-18  23:27
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 20. 06:57114.

    24.......


    a barátom felesége nagykovácsiból horddja nekünk az ebédet, ha nem megyünk enni valahova


    a férjének szentendre, nekem a gellérthegy


    emilen nyüstöl napközben, hogy holnap milyen finomat csináljon


    és élvezi és élvezi


    imád új kajákat csinálni


    imádja a pasikat etetni, imád hátébé lenni


     

    idézet:
    ugyintezo.a (86)
    2016-04-19 19:49:17

    Ha neked lehetőséged lenne arra, hogy htb légy, kielégítene ez az életmód?

    idézet:
    ágneskamilla (94)
    2016-04-19 21:32:56

    leírtam, mit csinálok meg és mit nem, amiért fizetek


    amióta az internet megy normálisan 2000től


    azóta nem kell az irodába járnom, csak ha úgy van kedvem


    szóval nekem teljesen oké, ha nem kell melóba rohangálni naponta


    most ezt megírtam


    bepakolok a mosógépbe, reggelizem kényelmesen, közben olvasom a marketwatch


    majd teregetek, majd ebédelek a hátébé hozza este meg átmegyek aludni egy csajhoz


    teljesen oké nekem ez így, baromira nem hiányzik a napi sablon a melóhelyre rohangálás


     

    előzmény:
    ágneskamilla (94)
    2016-04-19  21:32
  14. 2016. Április 20. 06:56113.

    Erdekes a tema, tetszik


    En reszemrol a hagyomanyos szereposztas hive vagyok ez nem azt jelenti hogy a no ne dolgozzon, dehogy. Azt jelenti NEKEM  hogy zamomra vannak noi tevekenysegek a hazban a benti munkak, gyereknevelesben kiskorban foleg az anya dolga a gyerek ellatasa.


    Ugyanakkor a haz koruli munkakat meg kocsival egyebbel valo tevekenysegeket szerintem szervezze a ferfi. Termeszetesen jo ha besegitenek egymasnak mindenben , de en nem merem sose tettem , patikamerlegen hogy ki mennyit csinal 50-50 % stb.


    En ugy gondolom ha egy no akar legyen meg a lehetosege akar dolgozni akar karriert epiteni akar tanulni de donthessen ugy is hogy otthon akar maradni. ebben az esetben viszont a ferfi kepes legyen (es akarja is) eltartani a csaladot megfelelo szinten anelkul hogy azt hanytorgatna o mennyit keres.


    Egy ferfinel nalam a legfobb dolog hogy legyen okosabb , erosebb mint en (fizikailag es lelkileg is) akkor is birja a 'terhelest" ha en nem, ami nalam mindent visz, hogy felnezhessek ra es tudjam hogy akarmi tortenik o meg fogja tudni oldani a problemat barmekkora legyen is az. ha nem tudok felnezni egy ferfire akkor az max csak haveri kapcsolat lehet. Nem birom elviselni a buta es foleg a gyenge ferfiakat.Ez nem jelenti azt hogy nem sirhat, nem lehet beteg stb. errol szo sincs. arrol van szo hogy o legyen az a stabilitas az eletunkben aki minden vihart kepes kiallni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245838 (1)
    2016-04-18  18:06
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 20. 06:47112.

    nem tudok ilyenformán gondolkodni


    nekem az a természetes, ha mindenki a saját kéróját a saját életét maga rendezi, saját erejéből


     

    előzmény:
    Nikita 666 (91)
    2016-04-19  21:17
  16. 2016. Április 20. 06:45111.

    A  kérdés az autószerelő barátod nejéhez is szól


    Nem tudta, hogy kihez megy hozzá??? nem tudta hogy a férje nem linkóci és éjjel- nappal dolgozni fog?


    Vagy annyira befolyásolható az irigy kolléganők által, hogy 10 év után kezd zsémbelni??


    - szerintem tuti azok húzták fel az agyát... nekednemsegíítaférjeed.. c dumával...  --- lehet a feleség pont elmesélte hogy hol jártak és vissza kellett vágni valamivel. 


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (109)
    2016-04-20  06:39
  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 20. 06:44110.

    Ha a férj jóval több időt tölt munkával, és látva a férfi erőfeszítéseit, túlterheltségét,  a feleség önként-dalolva elvégzi a háztartási munkát, az O. K.


     


    ez volt 10 évig, úgy ment hozzá, hogy ez a felállás, ennek tudatában szülte a 2 gyerek


    most egy kicsit kezd zsémbelni


    a kérdés ezért merült fel


     

    előzmény:
    ágneskamilla (90)
    2016-04-19  21:01
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 20. 06:39109.

    hát.. ha belegondolunk


     


    úgy mint : házastársi kötelesség, meg asszonyvervejó...megjóasszonykötényemindenteltakar... 


    és hasonlók. 


    egytől egyig undorító. 

    idézet:
    Lillaréka (89)
    2016-04-19 20:43:28

    azért ez az aljarétagben volt


    tudom az nem kevés volt


    de normális réteg is létezett


    a kérdés meg örök, minek ment a nő hozzá egy szartrógerhez és minek szült attól gyereket?

    előzmény:
    Lillaréka (89)
    2016-04-19  20:43
  19. 2016. Április 20. 06:25108.

    Honnan szeded, hogy a feleség elégedetlen???


    10 évig nem volt az


    lehet nlc-t olvas 


     


    és vajon milyen lenne a feleség, ha a férje 80ezerért gürizne egy gyárban... ??


    az éremnek mindig két oldala van


    A feleség pedig gondolkodjon el, hogy a mai világban  farkastörvények uralkodnak, és egy vállakozásból élő autószerelő nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy hátat forditson egy ügyfélnek... - nem! még a család kedvéért sem!!! az ilyennek pillanatok alatt híre megy és elmennek az ügyfelek máshová....  Akkor acconyka elgondolkodhat azon  hogy érdemes volt -e a férjét zsarolni.

    ÜI- autó.. utobbi bekezdést nyugodtan meséld el a feleségnek. 
    (lehet a kolléganői húzták fel a szerencsétlent...  nekednemsegíítférjeddd.. hátmicsodaférjazilyeeen??  huuhh.. hátmondmegneki, hogy igenis feladata a zoknisuvickoláás)))


     


    apropo.. ha elromlik az autód hova viszed????


    nagy kár, hogy lenézel egy autószerelőt...- mert a te munkád nagyobb falat---- . nem csak elvezetni kell egy műhelyt... hanem a megjavitani is az autót.. - amit nem hagyhatsz ott délután 4kor, de lehet este  9kor sem. 
    Te sem örülnél, ha nem lenne készen az autód  csak hetekkel késöbb mint ahogy megbeszéltétek...  mert az autószerelőd a felesége parancsait lesi. 


     


     

    előzmény:
    ágneskamilla (106)
    2016-04-20  06:04
  20. 2016. Április 20. 06:07107.

    lehet, ezért lettem én a "tündérfeleség"????? 
    ezt pont igy látom én is. 

    előzmény:
    Nikita 666 (97)
    2016-04-19  21:57
  21. 2016. Április 20. 06:04106.

    A feleség elégedetlen, tehát szerinte nincs rendben. Azért mégiscsak az ö véleménye a mérvadó.


    Az én munkám egy-két fokkal nagyobb falat, mint egy autószerelő műhely elvezetése. Persze,  mint  vállalkozás, fékcserét nem vállalok. :)


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (104)
    2016-04-20  05:52
  22. 2016. Április 20. 05:58105.

    -Horrorfeladat-- ez jóóóó 


    A munkamegosztást próbálják itt patikamérlegen méricskélni páran... ma én kapcsoltam be a mosógépet.. holnap te fogod... a zoknit suvickolni.. és kiverem ám a hisztit, ha éppen az ügyféllel merészelsz tárgyalni, mikorra kell készen lenni az autójának. A zokni az  sokkal fontosabb. 


    Milyen érdekes, hogy senki nem tett megjegyzést arra, hogy a történetben szereplő autószerelő kényezteti a családját és mindent megad neki... de az probléma, hogy nem suvickol zoknit. 

    előzmény:
    Nikita 666 (91)
    2016-04-19  21:17
  23. 2016. Április 20. 05:52104.

    A férj mint autószerelő látástól mikulásig melózik , mert ha zoknit suvickol és az ügyfél autója ezért nem lesz készen, akkor az ügyfél elmegy máshová.... és becsukhatják a műhelyt. 


    utána egészen sok időt fordithat a férj a zoknisuvickolásra..


    Aki feleségül megy egy autószerelőhöz.. akinek saját műhelye van és nem egy linkóci... az egészen pontosan tudja , hogy mit vállal. 


    Hogy a férje nem fogja délután 4-meg 5 kor otthagyni az autót, a zoknisuvickolás kedvéért. 


    szerintem a történetben szereplő házaspár teljesen rendben van.. 


    Te pedig nem annyira tudsz vállalkozó aggyal gondolkodni. 

    előzmény:
    ágneskamilla (90)
    2016-04-19  21:01
  24. 2016. Április 19. 22:51103.

    Már úgy érted, hogy a háztartási munka női privilégium, női kötelesség; és a férfi  alapvető, jogos követelménye a társa felé , hogy az együttélés során őt kiszolgálja, a környezetét rendben tartsa, kényelmét biztosítsa?

    idézet:
    ágneskamilla (80)
    2016-04-19 19:29:26

    Már megbocsáss, de egy nőnek nincs igénye arra, hogy a környezetét valamennyire rendben tartsa? mert ha van rá igénye, akkor az már nem a férj kényelmét szolgálja, hanem a nő saját igényeit elégíti ki.


    Ja, hogy itt burkoltan arról folyik a téma, hogy a nőknek derogál a házimunka? Hm, egy lehetőség még van hölgyeim, lehet szopni. Vagy így, vagy úgy.

    idézet:
    Nikita 666 (95)
    2016-04-19 21:37:13

    Az a jó, ha mindketten igényesek a környezetükre. A vita nem arról szól, hogy nőknek derogál-e a házi munka, hanem arról, hogy a férfiaknak derogál-e. Vagyis mindketten részt vesznek-e a közös háztartás működtetésében.

    előzmény:
    Nikita 666 (95)
    2016-04-19  21:37
  25. 2016. Április 19. 22:35102.

    Ha a  nők olyan "hej, de jól" érezték volna magukat régebben  a társadalom által rájuk rótt keretek között, nyilván nem harcolták volna ki maguknak a munka, a tanulás jogát.  Ha egy nőnek rossz férj jutott, elválni se igazán tudott, rettenetes kiszolgáltatottságban, kilátástalanságban  élte le az életét. Ha ráadásul még átlagon felül tehetséges mert lenni valamiben, akkor végképp mindenfele csak falakba ütközött.


     Az értelmes munka boldogító, gazdagítja a személyiséget, célt ad a mindennapoknak. Számomra furcsa az a gondolat, hogy az életben csak a család körüli sertepertének van értelme; a gyógyítás, tanítás, új dolgok létrehozása, emberek megélhetésének a megteremtése, másoknak való segítés, az ügyeik elintézése, hasznos dolgok elkészítése,  egyáltalán részvétel a társadalom működésének a gépezetében csak pénzért végzett robotmunka volna. Emberek között, emberekért, embereknek dolgozunk, hogyne kapnánk vissza érzelmeket. Ha csak a család körüli tennivalóknak lenne értelme, akkor szegény férfiak az elmúlt évszázadokban nagyon megszívták volna az ő korábbi kizárólagos  társadalmi szerepükkel. Mellesleg még mindig barlangban laknánk, csini állatbőrökbe burkolva.

    idézet:
    ágneskamilla (77)
    2016-04-19 19:13:57

    Engem nem érdekel hogy a nők mit csinálnak a testükkel, mennyire nyúvaszják el, én NŐ vagyok. És nem akarok mások szolgája lenni.


    Én szeretek a családommal lenni, szeretek a gyerekeimmel beszélgetni, és szeretem a társam kezét megfogni. és szeretek rájuk vasalni, és szeretek nekik sütni. Nem akarok vadidegen embereket sem gyógyítani, sem tanítani, sem pedig új dolgokat létrehozni. Tőlem a többi nő azt csinálhat amit akar, de engedtessék meg ebben a rövid életben, hogy én is azt tegyem amit akarok.


    Ha valakinek az álmai netovábbja, hogy reggel kiskosztümbe vágja magát, és egész nap más nők férjeivel dolgozik egy fedél alatt, hát tegye. Engem nem érdekel a társadalom. Engem csak az a néhány ember érdekel, akiket ismerek, akiket szeretek, akikért mindent önzetlenül megteszek. Hogy a többi jóember mit tesz, engem nem érdekel.


    Miért laknánk barlangban még mindig? És mi köze az őseinknek, akár a dédanyáinknak ahhoz, hogy én hogyan akarok élni? Kissé elrugaszkodtál a valóságtól. Egyébként is furcsa, hogy az ember otthonában végzett munkát te nem tartod értelmes, az életnek tartalmat adó feladatnak. Tehát te lekicsinyled, lenézed azt, aki házimunkát végez? Csak az ér valamit, csak azt tartod valakinek aki az otthonán kívül végez munkát?


    Ezzel mondjuk mindent elmondtál magadról, anélkül hogy kifejtetted volna.

    idézet:
    Nikita 666 (93)
    2016-04-19 21:32:37

    Én is NŐ vagyok. Imádok a családommal lenni, beszélgetni. Szeretem a társam kezét megfogni. Szeretek rá vasalni, ha nekem van több időm. És szeretem, ha ő vasal rám, ha neki van ideje. Ezt bármilyen háztartási munkával behelyettesítheted.


    Hogyne tartanám értelmes munkának az otthon végett munkát. Viszont te arra céloztál az előző hozzászólásodban, hogy CSAK azt tartod értelmesnek, a többit kizárólag lélektelen, pénzért végzett szolgamunkának tituláltad, mindössze erre reagáltam.


    Neked feltűnt már, hogy vadidegen emberek dolgoznak érted? Téged nem érdekel a társadalom, de szerencsére van olyan, akit érdekel. Még a te sorsod is. Bankba mehetsz, termékeket vásárolhatsz, amit gyárakban állítanak elő.  Elintézik az ügyeidet. Tanítják, gyógyítják a gyerekedet. Stb. Ha beveszel egy szem gyógyszert, tudod, mennyi munka áll amögött?  Ez annak a sok kiskosztümösnek köszönhető, aki reggel elindul dolgozni - érted is. Egy ilyen kiskosztümös  rossz vagy jó döntésén sok-sok család élete, megélhetése múlhat.


    Ja, hogy miért laknánk még barlangban? Mert ahhoz, hogy házat, piramist, templomot, panelházat építsünk, kurvasokat kell számolni, mert különben összedőlnek. Társadalmi felelősségvállalás, meg ilyesmi. Sok ember összehangolt munkája kell hozzá, hogy felépüljenek. Meg egy-két kiskosztümös, aki megtervezi őket.


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Nikita 666 (93)
    2016-04-19  21:32

Címlap

top