Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férfi-női szerepek ma

Torolt_felhasznalo_245838
Torolt_felhasznalo_245838
Létrehozva: 2016. Április 18. 18:06

Sziasztok !


Szeretnék egy vitaindító kérdést,egy általános vitát,eszmecserét indítani,nem trollkodásból !


Az utóbbi időben egyre inkább változnak, megváltoztak a férfi-női szerepek a párkapcsolatokban...


Érdekelne a véleményetek a témáról !


Gyerekvállalás,karrier és párkapcsolat összeegyeztetése,egziszt​encia megteremtése?


Mik a prioritások szerintetek?

  1. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. Április 19. 22:21101.

    Abbil a pénzből szorakoztál, amit a férjed keresett. Hmmm....klassz.


    Kíváncsi lennék, hogy ennyi idő alatt mégis hány gyereket szültél. 20 év? Jobb esetben 4 évesen ovis egy kisember, a 20 év kisse túlzásnak tűnik. Vagy még gyereklány voltál, mikor férjhet adtak?


    Illetve a barátnők is hasonszőrűek, apuci pénzét költik? 


    Hát nem vagyunk egyformák. Ha lenne lányom, sose tanitanám neki, hogy ki legyen szolgáltatva egy férfinek.

    előzmény:
    Nikita 666 (98)
    2016-04-19  22:00
  2. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. Április 19. 22:12100.

    Juj, de nagy arcod van!


    Ki mondta, hogy a nő a hárpia? A folyton kiabáló némber?


    A ferfinek nem lehet igénye? Ha a pasi, mondja: pucoljuk ki mert nem látunk ki rajta. Vagy tiszta ujjlenyomat a bútorlap, kérlek mosd le. Vagy akár, nagyon porcicás a sarok, fel kene porszivozni.


    Ezek igények. Nem lehet állandóan a családdal lenni, mert igens vannak kötelezetségek. Ami magával vonza, hogy ezesetben a férfi legyen a gyerkőcökkel, vagy ha nincsenek, akkor foglalja el magát és ne legyen láb alatt.

    előzmény:
    Nikita 666 (97)
    2016-04-19  21:57
  3. 2016. Április 19. 22:1099.

    Az lehet, de totál ki vagy szolgáltatva a férjednek anyagilag, mint egy gyerek. Mi van, ha egy zsarnok és kockásf üzetben kell vezetned mit költesz és elszámolni minden egyes fillérről? Sok ilyen kretén van sajnos.

    előzmény:
    Nikita 666 (98)
    2016-04-19  22:00
  4. 2016. Április 19. 22:0098.

    Én 20 évig az voltam. És totális szabadságom volt. A htb nem azt jelenti hogy otthon pucevál valaki. Gyorsan megcsináltam amit kellett, és plázáztam, barátnőztem, a gyerekekkel elmászkáltunk, bármit megtehettem. Soha nem kellett rohanni semmivel, hiszen mosni lehet holnap is, vagy holnap után. Vagy pár nap múlva. A htb nem egyenlő a háziszolgával.

    előzmény:
    ágneskamilla (94)
    2016-04-19  21:32
  5. 2016. Április 19. 21:5797.

    Már miért lenne egy állás "szolga munka"?


    Ha nem a gyárban kell robotolni, ugyanazt a munkafolyamatot végezni, akkor egy munkahely az nem egy rossz dolog.


    Én nagyon szeretek bejárni a munkahelyemre, a feladatok sokrétűek, dolgoztatják az agyat is, a kollégák normálisak, egy csapat vagyunk.


    Az otthoni munka bizonyos szinten eléggé Sziszifuszi meló.Sosincs vége: minden héten ki kell takarítani, minden nap meg kell főzni, mindennap (többször) el kell mosogatni, hetente mosni, vasalni, havonta ágyat húzni, ablakot pucolni..stb. Ez az egy szerintem amiért sok nő megcsömörlik. Főleg, mert az átlagember mindezek felett 8 órát dolgozik naponta.


    Én azt látom a mai világban természetesnek, ha ezek a feladatok igenis megoszlanak a párok között. Ha pedig nagy gyerekek vannak, akkor közöttük is.

    idézet:
    újvagyok (92)
    2016-04-19 21:28:17

    Egyet mondj, és fejet hajtok.


    Nem érted a lényeget, a nőket megetették a saját fizetéssel, és a kellemes környezettel.


    Vegyünk például egy nőt, aki szeret varrni. Ha a barátnője megkéri hogy varrjon neki egy ruhát, szívességből megteheti. De ha a barátnője fizet neki, akkor ő már a barátnőt szolgálja azzal, hogy varr neki.


    Rendben, kellemes munkahelyed van, jó csapat, miegymás. De vajon azt az időt nem tudnád másra fordítani? Önmagadra? A családodra? És most határolódj el a pénztől. Te az időd egy részét olyanokkal töltöd, akikkel normál körülmények között nem találkoznál rendszeresen, mert minek.


    A házimunka miért kell??? Miért muszáj??? Ebbe a kellbe csömörlenek meg az emberek. Mindent kell. Tiszta zokniban dögöljünk már meg, frissen, élére vasalt gatyában. Én például szeretek főzni-sütni. Nem is főzök, alkotok.


    A társamnak sem mondom hogy puceválja már meg az ablakot. Kilátunk rajta. Amikor nagyon zavar, akkor ketten nekiállunk. De soha nem leszek olyan hárpia, hogy tedd el, vidd ki, szedd le, mosd el... felnőtt ember, tudja magától hogy mit csináljon.


    Szóval, ezt a munkamegosztást még mindig nem értem. Biztos hogy én vagyok rosszul bekötve, elég sokan mondják hogy ilyen nő nincs még egy. De én például elviselek olyasmit is, amitől más nő már a férje fején ugrálna. A képlet egyszerű: szerelem.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (92)
    2016-04-19  21:28
  6. 2016. Április 19. 21:3996.

    Igaz. Itt többen a nőket okolják a társadalmi változásokért (isznak, kŕromkodnak nem nevelik önŕllóságra a gyerekeiket stb...) sugallva, hogy régen milyen idilli volt az élet, mindenki tudta a dolgát. Én biztos vagyok benne, hogy akkor sokkal rosszabb volt, nőnek lenni biztosan. Nem tekintettek embernek bennünket, minden további nélkül megverhették (az asszony verve jó) megerőszakolhatták (akkoriban ezt nem így hívták, hisz az jár a ferjnek). Esély se volt válni, hisz nem dolgozhattak és tulajdonuk se lehetett. Ahhoz képest jobb, de bőven van még hová fejlődni.

    idézet:
    ÖregecskeFeleség (88)
    2016-04-19 20:38:20

    Sok paraszt bizonyára így élt.


    De nem mindenki.

    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (88)
    2016-04-19  20:38
  7. 2016. Április 19. 21:3795.

    Már úgy érted, hogy a háztartási munka női privilégium, női kötelesség; és a férfi  alapvető, jogos követelménye a társa felé , hogy az együttélés során őt kiszolgálja, a környezetét rendben tartsa, kényelmét biztosítsa?

    idézet:
    ágneskamilla (80)
    2016-04-19 19:29:26

    Már megbocsáss, de egy nőnek nincs igénye arra, hogy a környezetét valamennyire rendben tartsa? mert ha van rá igénye, akkor az már nem a férj kényelmét szolgálja, hanem a nő saját igényeit elégíti ki.


    Ja, hogy itt burkoltan arról folyik a téma, hogy a nőknek derogál a házimunka? Hm, egy lehetőség még van hölgyeim, lehet szopni. Vagy így, vagy úgy.

    előzmény:
    ágneskamilla (80)
    2016-04-19  19:29
  8. 2016. Április 19. 21:3294.

    24.......


    a barátom felesége nagykovácsiból horddja nekünk az ebédet, ha nem megyünk enni valahova


    a férjének szentendre, nekem a gellérthegy


    emilen nyüstöl napközben, hogy holnap milyen finomat csináljon


    és élvezi és élvezi


    imád új kajákat csinálni


    imádja a pasikat etetni, imád hátébé lenni


     

    idézet:
    ugyintezo.a (86)
    2016-04-19 19:49:17

    Ha neked lehetőséged lenne arra, hogy htb légy, kielégítene ez az életmód?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (86)
    2016-04-19  19:49
  9. 2016. Április 19. 21:3293.

    Ha a  nők olyan "hej, de jól" érezték volna magukat régebben  a társadalom által rájuk rótt keretek között, nyilván nem harcolták volna ki maguknak a munka, a tanulás jogát.  Ha egy nőnek rossz férj jutott, elválni se igazán tudott, rettenetes kiszolgáltatottságban, kilátástalanságban  élte le az életét. Ha ráadásul még átlagon felül tehetséges mert lenni valamiben, akkor végképp mindenfele csak falakba ütközött.


     Az értelmes munka boldogító, gazdagítja a személyiséget, célt ad a mindennapoknak. Számomra furcsa az a gondolat, hogy az életben csak a család körüli sertepertének van értelme; a gyógyítás, tanítás, új dolgok létrehozása, emberek megélhetésének a megteremtése, másoknak való segítés, az ügyeik elintézése, hasznos dolgok elkészítése,  egyáltalán részvétel a társadalom működésének a gépezetében csak pénzért végzett robotmunka volna. Emberek között, emberekért, embereknek dolgozunk, hogyne kapnánk vissza érzelmeket. Ha csak a család körüli tennivalóknak lenne értelme, akkor szegény férfiak az elmúlt évszázadokban nagyon megszívták volna az ő korábbi kizárólagos  társadalmi szerepükkel. Mellesleg még mindig barlangban laknánk, csini állatbőrökbe burkolva.

    idézet:
    ágneskamilla (77)
    2016-04-19 19:13:57

    Engem nem érdekel hogy a nők mit csinálnak a testükkel, mennyire nyúvaszják el, én NŐ vagyok. És nem akarok mások szolgája lenni.


    Én szeretek a családommal lenni, szeretek a gyerekeimmel beszélgetni, és szeretem a társam kezét megfogni. és szeretek rájuk vasalni, és szeretek nekik sütni. Nem akarok vadidegen embereket sem gyógyítani, sem tanítani, sem pedig új dolgokat létrehozni. Tőlem a többi nő azt csinálhat amit akar, de engedtessék meg ebben a rövid életben, hogy én is azt tegyem amit akarok.


    Ha valakinek az álmai netovábbja, hogy reggel kiskosztümbe vágja magát, és egész nap más nők férjeivel dolgozik egy fedél alatt, hát tegye. Engem nem érdekel a társadalom. Engem csak az a néhány ember érdekel, akiket ismerek, akiket szeretek, akikért mindent önzetlenül megteszek. Hogy a többi jóember mit tesz, engem nem érdekel.


    Miért laknánk barlangban még mindig? És mi köze az őseinknek, akár a dédanyáinknak ahhoz, hogy én hogyan akarok élni? Kissé elrugaszkodtál a valóságtól. Egyébként is furcsa, hogy az ember otthonában végzett munkát te nem tartod értelmes, az életnek tartalmat adó feladatnak. Tehát te lekicsinyled, lenézed azt, aki házimunkát végez? Csak az ér valamit, csak azt tartod valakinek aki az otthonán kívül végez munkát?


    Ezzel mondjuk mindent elmondtál magadról, anélkül hogy kifejtetted volna.

    előzmény:
    ágneskamilla (77)
    2016-04-19  19:13
  10. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. Április 19. 21:2892.

    Már miért lenne egy állás "szolga munka"?


    Ha nem a gyárban kell robotolni, ugyanazt a munkafolyamatot végezni, akkor egy munkahely az nem egy rossz dolog.


    Én nagyon szeretek bejárni a munkahelyemre, a feladatok sokrétűek, dolgoztatják az agyat is, a kollégák normálisak, egy csapat vagyunk.


    Az otthoni munka bizonyos szinten eléggé Sziszifuszi meló.Sosincs vége: minden héten ki kell takarítani, minden nap meg kell főzni, mindennap (többször) el kell mosogatni, hetente mosni, vasalni, havonta ágyat húzni, ablakot pucolni..stb. Ez az egy szerintem amiért sok nő megcsömörlik. Főleg, mert az átlagember mindezek felett 8 órát dolgozik naponta.


    Én azt látom a mai világban természetesnek, ha ezek a feladatok igenis megoszlanak a párok között. Ha pedig nagy gyerekek vannak, akkor közöttük is.

    előzmény:
    Nikita 666 (68)
    2016-04-19  17:21
  11. 2016. Április 19. 21:1791.

    pasi kocsiszerelő maszek 2 munkása van, gépészmérnök végzettségű


    havi 500 tesz a megélhetés kasszába + viszi a családot 2 nyaralásra évente és számtalan hétvégi kireuccanásra


    a gyerekei nevére már vett 2 lakást és kiadja


    8 és 10 éves gyerekek vannak


    a feleség érettségizett önkormányzati dolgozó 100 körüli fizetéssel


    a pasi semmi házimunkát nem csinál


    akkor most ez szenya ember?


     

    idézet:
    ugyintezo.a (69)
    2016-04-19 17:59:11

    Már miért lenne az?


    A házimunkát valami horror feladatnak fogjátok fel, amit MEG KÖLL TENNI.


    Dehogy. Idegbeteg nők óbégatnak hogy szalad a lakás. Elfelejtik hogy a férfi nem a tiszta lakást vette feleségül, hanem azt a nőt, aki szépen, kedvesen beszélgetett vele.


    Nem értem mi az hogy munkamegosztás. Ha nincs kedvem, egy bugyogót nem teszek arréb, nem érdekel. Por van a szekrényen? Nem fogok 3 naponta elmebeteg módjára port törölgetni. Ha van hozzá kedvem, bármit szívesen megcsinálok. Nálunk nem az a lényeg, hogy látástól vakulásig suvickoljunk, inkább együtt csinálunk valami kellemeset. (most spec nem a szexre gondoltam.)


    A pénzmegosztást sem értem, nem vagyok képes felfogni hogy mások mit rágódnak ezen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (69)
    2016-04-19  17:59
  12. 2016. Április 19. 21:0190.

    Most olvastam vissza a hozzászólásaidat. Tehát adott egy sokat kereső férj, akinek pénzéből a felesége is jól él, telel-nyaral, miegymás. A férj elvárja, hogy a pénzelés okán a háztartási munkában neki ne kelljen részt venni. Kérdés: szenya alak-e férj.


    Válasz: igen, a megadott információk alapján


    Indoklás: A hölgy a férfi felesége, nem prostituált, nem cseléd.


    Ha a férj jóval több időt tölt munkával, és látva a férfi erőfeszítéseit, túlterheltségét,  a feleség önként-dalolva elvégzi a háztartási munkát, az O. K.


    Ha a férj és a feleség nagyjából egyenlő időt tölt munkával, de a pénzelésért a férfi elvárja a házi gályázást a nőtől, míg ő pihenkél, az nem O. K.


    Ha a férj csak a saját munkáját tartja fontosnak, elsőrendűnek, s a feleségtől elvárja, hogy az ő munkáját minden tekintetben alárendelje a családban férje által elvárt háztartási sertepertének, hisz a férj abban nem hajlandó részt venni, az nem O. K.


    Mivel a feleség elégedetlen, valószínűleg nem az  első lehetőség áll fenn.


    Az nem opció, hogy a feleség ne dolgozzon. A férj lebetegedhet, meghalhat, elcsábulhat, szemétládává válhat, kihasználhatja a feleség kiszolgáltatottságát. A  feleség ott marad munkatapasztalat, munkahely nélkül 40-50 évesen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (83)
    2016-04-19  19:38
  13. 2016. Április 19. 20:4389.

    hát.. ha belegondolunk


     


    úgy mint : házastársi kötelesség, meg asszonyvervejó...megjóasszonykötényemindenteltakar... 


    és hasonlók. 


    egytől egyig undorító. 

    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (88)
    2016-04-19  20:38
  14. 2016. Április 19. 20:3888.

    Igaz. Itt többen a nőket okolják a társadalmi változásokért (isznak, kŕromkodnak nem nevelik önŕllóságra a gyerekeiket stb...) sugallva, hogy régen milyen idilli volt az élet, mindenki tudta a dolgát. Én biztos vagyok benne, hogy akkor sokkal rosszabb volt, nőnek lenni biztosan. Nem tekintettek embernek bennünket, minden további nélkül megverhették (az asszony verve jó) megerőszakolhatták (akkoriban ezt nem így hívták, hisz az jár a ferjnek). Esély se volt válni, hisz nem dolgozhattak és tulajdonuk se lehetett. Ahhoz képest jobb, de bőven van még hová fejlődni.

    előzmény:
    ágneskamilla (77)
    2016-04-19  19:13
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 19. 19:5287.

    nem tudom csillagos igazán


    a srác mostanában találkozott a zsémbeléssel


    gondolom a nő a hatalmas fizetése tükrében, nem mer csak úgy valakit felvenni


    de még ezzel se állt elő az urának


     

    előzmény:
    évi* (85)
    2016-04-19  19:45
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 19. 19:4986.

    24.......


    a barátom felesége nagykovácsiból horddja nekünk az ebédet, ha nem megyünk enni valahova


    a férjének szentendre, nekem a gellérthegy


    emilen nyüstöl napközben, hogy holnap milyen finomat csináljon


    és élvezi és élvezi


    imád új kajákat csinálni


    imádja a pasikat etetni, imád hátébé lenni


     

    előzmény:
    etilany (82)
    2016-04-19  19:35
  17. 2016. Április 19. 19:4585.

    Ha van fölös zseton, akkor mit kell a házimunkát zsémbelni? Fél kell venni valakit, aki megcsinálja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (76)
    2016-04-19  19:03
  18. 2016. Április 19. 19:4384.

    Én simán. ☺  Csomó dolgom lenne munka nélkül is...

    előzmény:
    ladybird65 (81)
    2016-04-19  19:29
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 19. 19:3883.

    feltettem egy kérdést


    mert van náluk némi zsémbelés most nagy hirtelen


    10 évig nem volt

    előzmény:
    ágneskamilla (80)
    2016-04-19  19:29
  20. 2016. Április 19. 19:3582.

    Hehe. Volt egy főnökasszonyom, aki minden délben hazament, hogy a  15 éves fiának megmelegítse!!!! az ebédet. (ja 15 éves fiuka nem tudja berakni a  mikróba a  kaját és eltekerni/benyomni a  gombot). Mázli, hogy megtehette (ilyenkor ha keresték, akkor a "gyámhivatalban" volt). Más alkalommal mondta, hogy siet haza, mert hazajött a lánya (27 éves), és meg kell neki főzze a virslit a  főzelékhez. Biztos valakinek 27 évesen gond a  virslifőzés. :)))


     

    előzmény:
    ladybird65 (78)
    2016-04-19  19:24
  21. 2016. Április 19. 19:2981.

    Nagyon a szívemből szóltál. El se tudnám képzelni, hogy ne dolgozzak. Ha megnyerném a lottó ötöst, akkor is, csak nyilván saját bizniszt indítanék.

    előzmény:
    ágneskamilla (77)
    2016-04-19  19:13
  22. 2016. Április 19. 19:2980.

    Már úgy érted, hogy a háztartási munka női privilégium, női kötelesség; és a férfi  alapvető, jogos követelménye a társa felé , hogy az együttélés során őt kiszolgálja, a környezetét rendben tartsa, kényelmét biztosítsa?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (76)
    2016-04-19  19:03
  23. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 19. 19:2979.

    érdekes dolgok egyébként ezek a házimelók


    főzni, mosogatni, mosógépet járatni nekem soha nem volt ügy, teregetni utáltam utálok, meg hajtogatni a száraz ruhákat


    takarítás meg soha nem csináltam meg


    diák koromban még átjött hozzám az anyám megcsinálni


    utána meg fizettem érte, de a mosást soha nem adtam ki a kezemből még eddig


    viszont az 100, hogy másra nem csinálnám


    soha nem hagytam lányoknál piszkos ruhát, de ők se nálam


    mindenki intézi a magáét és nincs szájhúzás


    26 év alatt ez ungefähr 200ezer dollárba került


    szóval mindenki lehet kényelmes az egyenjogúság miatt, csak fizesse meg


     


     

    előzmény:
    etilany (75)
    2016-04-19  18:53
  24. 2016. Április 19. 19:2478.

    5 évesnél? Én ugyanezt tapasztaltam 10-15 éveseknél is. Az pedig sokkal nagyobb gáz. Volt olyan 12 éves magántanítványom, hogy még a szülő faragta ki a ceruzáit is. Ha pedig szomjas volt a gyerek, kikiabált az anyjának a szobából, hogy vizet!!!! Nem ám, hogy kérek, vagy légyszi hozz be egy pohár vizet, nem, csak úgy, hogy "vizet"!


    De ennél kutyábbat is tudok mondani. Van egy házaspár kollégám, két gyerekük van, a nagyobbik 25, a kisebbik kettővel kevesebb. Kb. 2-3 évvel ezelőtt egy forró nyári napon az egész napjuk azzal telt, hogy a gyerekeik telefonját kapkodták, ugyanis nyári szünidő volt és a gyerekek panaszkodtak, hogy éhesek. Nem tudtak egyedül enni....  Még arra se voltak képesek, hogy ha nincs otthon kaja, elmenjenek a helyi boltba venni valamit, hogy éhen ne haljanak. Pedig már akkor is mindegyikük 20 felett volt. Na erre mondom én azt, hogy az ilyen megérdemli, hogy éhen pusztuljon.

    előzmény:
    etilany (65)
    2016-04-19  16:51
  25. 2016. Április 19. 19:1377.

    Ha a  nők olyan "hej, de jól" érezték volna magukat régebben  a társadalom által rájuk rótt keretek között, nyilván nem harcolták volna ki maguknak a munka, a tanulás jogát.  Ha egy nőnek rossz férj jutott, elválni se igazán tudott, rettenetes kiszolgáltatottságban, kilátástalanságban  élte le az életét. Ha ráadásul még átlagon felül tehetséges mert lenni valamiben, akkor végképp mindenfele csak falakba ütközött.


     Az értelmes munka boldogító, gazdagítja a személyiséget, célt ad a mindennapoknak. Számomra furcsa az a gondolat, hogy az életben csak a család körüli sertepertének van értelme; a gyógyítás, tanítás, új dolgok létrehozása, emberek megélhetésének a megteremtése, másoknak való segítés, az ügyeik elintézése, hasznos dolgok elkészítése,  egyáltalán részvétel a társadalom működésének a gépezetében csak pénzért végzett robotmunka volna. Emberek között, emberekért, embereknek dolgozunk, hogyne kapnánk vissza érzelmeket. Ha csak a család körüli tennivalóknak lenne értelme, akkor szegény férfiak az elmúlt évszázadokban nagyon megszívták volna az ő korábbi kizárólagos  társadalmi szerepükkel. Mellesleg még mindig barlangban laknánk, csini állatbőrökbe burkolva.

    előzmény:
    Nikita 666 (68)
    2016-04-19  17:21

Címlap

top