Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férfi-női szerepek ma

Torolt_felhasznalo_245838
Torolt_felhasznalo_245838
Létrehozva: 2016. Április 18. 18:06

Sziasztok !


Szeretnék egy vitaindító kérdést,egy általános vitát,eszmecserét indítani,nem trollkodásból !


Az utóbbi időben egyre inkább változnak, megváltoztak a férfi-női szerepek a párkapcsolatokban...


Érdekelne a véleményetek a témáról !


Gyerekvállalás,karrier és párkapcsolat összeegyeztetése,egziszt​encia megteremtése?


Mik a prioritások szerintetek?

  1. 2016. május 12. 14:07804.

    Kedves Anyukák! Hasonló témáról írom a Diplomadolgozatom! Segítségeteket szeretném kérni Diplomadolgozatom készítéséhez az alábbi link kitöltésével. Körülbelül 10 percet vesz igénybe, és olyan anyukák válaszaira lenne szükségem, akik kisgyerek után visszamentek dolgozni. (Az nem, baj, ha jelenleg otthon vagy a tesóval.) Hálás köszönet! Erika
    http://goo.gl/forms/P7MNu6ij9x

  2. 2016. május 9. 00:15803.

    Én például szívesen beszélgetnék a témáról. Eléggé sarkos a véleményem, és csak saját magamra vonatkozik. Számomra teljesen fölöslegesek és tőlem mélységesen idegenek bármiféle úgynevezett társadalmi "szerepek", a nemi szerepeket is abszolúte ideértve. Aki szerepet játszik, nem is tud velem tényleges kapcsolatot létesíteni, illetve amikor rájön, hogy számára addig nem létező módon gondolkodom, kicsit kiakad. Dolgoztam olyan környezetben, ahol a férfikollégák csak a nőt látták bennem (is, meg a többi kolléganőben), eleinte meglehetősen feszengtem, és egyikünk sem tudott mit kezdeni a másikkal. A munkavégzésemre nem volt semmi panasz (mivel a dolognak az a része pont nem igényelt semmiféle kapcsolatteremtést). Aztán később szerencsére jobbra fordultak a dolgok, afféle furcsa madár voltam a szemükben, de azért megkedveltek, mert bármiről jól el tudtak velem beszélgetni, és hozzászoktak a konvencióktól mentes megközelítéseimhez is, amit egy idő után kifejezetten szórakoztatónak találtak.

    előzmény:
    Amarynda (795)
    2016-04-27  15:44
  3. 2016. május 8. 23:32802.

    Tehat,ha valaki fejjel lefele fekszik a pocsolyaban,es en nem vagyok orvos,csak nem szeretnem ha megfulladna,es a mentok akiket hivtam,nem tudnak 20 perc elott jonni,viszont a korhaz a sarkon van,akkor inkabb hagyjam megfulladni?Mert milyen jogon mozditom meg?

    előzmény:
    Babyface83 (799)
    2016-05-06  11:08

Címlap

top