Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férfi-női szerepek ma

Torolt_felhasznalo_245838
Torolt_felhasznalo_245838
Létrehozva: 2016. Április 18. 18:06

Sziasztok !


Szeretnék egy vitaindító kérdést,egy általános vitát,eszmecserét indítani,nem trollkodásból !


Az utóbbi időben egyre inkább változnak, megváltoztak a férfi-női szerepek a párkapcsolatokban...


Érdekelne a véleményetek a témáról !


Gyerekvállalás,karrier és párkapcsolat összeegyeztetése,egziszt​encia megteremtése?


Mik a prioritások szerintetek?

  1. 2016. Április 25. 12:13751.

    nemcsak a macskat, a kutyat, lovat, baranyt is elobbrevalonak talalnam ebben az esetben (bar ok ugye nem laknak bent a hazban) mint az idegen emberet.


    nekem nemcsak  macskaim vannak hanem a felsorolt allatokon kivul meg mas fajtak is. a ket cica bent lakik  a tobbiek nem.

    előzmény:
    Babyface83 (741)
    2016-04-24  18:28
  2. 2016. Április 25. 12:11750.

    Egy elnézést, én tévedtem elég lett volna, nem kéne tetézni, hogy te otthagynád. Esetleg most már, hogy kitárgyaltuk a kígyókat, kandúrokat és azt is, hogy a segítségnyújtás elmulasztása ezek szerint az erkölcsi érzékkel nem rendelkezők miatt vált jogilag is büntetendővé, visszatérhetnénk az eredeti témára, a férfi-női kapcsolatokra?


    Pont ma olvastam egy jó kis cikket a témában reggel, aminek az volt a lényege, hogy úgy elszaporodtak már a megmondóemberek a témában, mint legyek a piacon. Mindenki tudja, hogyan kéne élnie másnak, persze főként a nőknek. Aztán persze jön az áldozathibáztatás. Ha a nő nem az avult normák szerint él, akkor "magára vessen", még tán az is elfogadható, ha erőszakoskodnak vele. Tényleg sokan vannak ilyen véleményen sajnos. 

    előzmény:
    Amarynda (747)
    2016-04-25  12:02
  3. 2016. Április 25. 12:10749.

    Viszont az még mindig nagyon furcsa gondolkozásra vall számomra, hogy a szomszéd macskának vennél gyógyszert, míg mondjuk a magatehetetlen szomszéd bácsinak nem. Tehát ha idegenekről van szó, többre értékeled egy macska életét, mint az emberét.

    idézet:
    Babyface83 (731)
    2016-04-24 10:27:54

    Igen, pontosan igy van.

    előzmény:
    Babyface83 (731)
    2016-04-24  10:27
  4. 2016. Április 25. 12:08748.

    nalatok. itt nem.


    bar eleg idiota dolog hogy valaki koteles a sajat epseget veszelyeztetni azert hogy segitsen valakin aki esetleg megtamadja, vagy csalinak van kiteve.


    egyebkent akkor nalatok halomra lehet buntetni az embereket mert le se szarjak ha valaki felholtan fekszik a jardan szepen kikerulik es mennek tovabb.


    itt hamarabb segitenek barkin mint Mo on.

    előzmény:
    Seta Rossa (744)
    2016-04-24  19:41
  5. 2016. Április 25. 12:02747.

    szorszalhasogatni barki tud


    melyik hatosag fogja bebizonyitani


    1. en lattm hogy ott fekszik valaki?


    2. nekem tortenetesen (ez valosag) nincs mobiltelefonom, akkor hogyan ertesitsek barkit?


    Nalunk azert sincs ilyen szabaly mert nem vagyok koteles megallni a kocsimmal egyedul es kiszallni mmagamat veszelybe sodorni

    foleg ha mondjuk a legkozelebbi nyilvanos segelykero telefon tegyuk fel 300 kmre van. itt nem olyan tavolsagok vannak hogy egymast erik a telepulesek, bar nem gondolnam hogy Olaszliszkan tul sokan kiszallnak a serulthoz aki hever az utszelen.


    ne legyunk mar naivak se meg vaskalaposak se.


     

    előzmény:
    ladybird65 (742)
    2016-04-24  18:32
  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 25. 07:50746.

    Nézd, én nagyon sok ismeretterjesztő filmet néztem már meg, mert nagyon érdekelnek a mérges kígyók. És az összesben azt mondták, hogy nem hallanak a kígyók. Rezgések, rezonanciák, szagösvény, de legfőképp a hőmérséklet változás alapján érzékelik a másik élőlényt (ember, állat, másik kígyó). A csörgőkígyóknál van pl. ez a Jakobson szerv, ami ellátja ezt a feladatot. Az óriáskígyókat nem ismerem, nem is érdekelnek. De a mérges kígyókról állandóan ezt kántálják a készítők, hogy semmit nem hallanak. Általában rosszul is látnak, vedléskor szinte teljesen vakok. Kivéve a királykobrát, ő remekül lát.


    Én - bevallom - hiszek a szakembereknek. Mint pl. dr. Brady Barr, Steve Irwin vagy épp Bear Grylls. Mindegyiküknek volt már bőven dolga veszélyes mérges kígyókkal, gondolom értenek hozzá, ha filmet rendelnek tőlük. Őszintén szólva én nem a netről, a google-ból szoktam tájékozódni, hanem inkább szakemberektől.

    idézet:
    ladybird65 (714)
    2016-04-23 17:40:17

    és te még mindig kötöd az ebet... 


    ez a nyakasparaszt


    a national geographic HITELTELEN NEKED


    Nézd, én nagyon sok ismeretterjesztő filmet néztem már meg,


    hiába, nem érted meg azokban mit beszélnek


    Have you ever tried to walk up to a snake in the wild, only to have it immediately slither away? If you have, then it’s easy to believe that the snake heard you approaching and, as a result, made a hasty retreat. However, this is only partially true. Snakes do not hear in the same way that we understand the sense.


    Most other reptiles possess an eardrum an an inner ear structure that allows them to hear much the same way that humans and other animals do. However, snakes do not have this feature. According to some evolutionary experts, this is because snakes, being the ground-dwellers that they are, do not have any need for traditional hearing.


    That is not to say that snakes cannot detect sound. The method by which snakes ‘hear’ is referred to as bone conductive hearing. They pick up even the subtlest of vibrations through their jaw bones, and these vibrations are transmitted to a pair of cochlear, or snail-shaped, structures in the snake’s head. Humans have these same structures in their own ears. When vibrations hit these structures, they are transmitted along nerves into the brain where they are interpreted as sound. In effect, a snake’s jaw serves as its ‘ears’.


    Compared to a human’s ears, however, a snake’s auditory structures are many times more sensitive. They are able to detect sounds ranging from an elephant charging to a tiny mouse creeping along the grass. They can even detect the hissing of other snakes, which may play an important role in the mating habits of some species. This incredible level of sensitivity makes them swift and effective hunters, which is part of why they have been around for more than 112 million years.

    előzmény:
    ladybird65 (714)
    2016-04-23  17:40
  7. 2016. Április 24. 20:05745.

    Igen, igen...volt egy nagy vörös kandurunk, a férjem volt a kedvence. Lusta maccss volt. Ott aludt a szőnyegen, aztán egyszer csak felugrott, minden nap eljátszotta, és rohant a kapuhoz. És pont két perc után nyitotta a férjem a kaput.


    Egyszer kimértem. A cicc akkor aktiválódott, amikor a férjem befordult a sarkon.

    előzmény:
    Lillaréka (739)
    2016-04-24  17:46
  8. 2016. Április 24. 19:41744.

    Na még egyszer. Segítségnyújtás elmulasztása: Alapvetően vétségnek számít, és büntetése két évig terjedő szabadságvesztés. Ha a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna, akkor bűntettnek számít, és három évig terjedő szabadságvesztés a büntetés felső határa. A linken példák is vannak. 


     

    előzmény:
    Seta Rossa (743)
    2016-04-24  19:38
  9. 2016. Április 24. 19:38743.

    előzmény:
    ladybird65 (742)
    2016-04-24  18:32
  10. 2016. Április 24. 18:32742.

    "Ezt a "jogszabalyt" gondolom te alkottad, mert nincs ilyen"


    Rosszul tudod, ebben egész biztos vagyok. Nem tudom idecitálni a jogszabályt, de szerintem biztos olvas néha itt jogvégzett ember is, aki tudja idézni. Állampolgári kötelezettséged a minimális segítségnyújtás. Nem kell megmentened senkit, nem vagy köteles szájon át lélegeztetni, stb. De mentőt hívni igen, ha észrevetted a sebesültet pl. az út szélén.

    előzmény:
    Amarynda (727)
    2016-04-24  09:45
  11. 2016. Április 24. 18:28741.

    Hát ez pont nem talált be, mert mi pont hogy rohantunk éjszaka az ügyeletre kutyával. Többször is. Virrasztottam mellette, amikor beteg volt, vagy amikor egész éjjel remegett a szilveszteri petárdázáskor. Sírtunk, gyászoltunk sokat, amikor elment. Igazi családtag volt. Én is  bementem volna az égő házba érte. De ettől még nem tartom előbbre a szomszéd kutyájának életét a szomszédénál. A macskájáét meg még inkább nem :)

    előzmény:
    kistit56 (733)
    2016-04-24  14:36
  12. 2016. Április 24. 18:27740.

    " Ha 2x annyi lenne a pénz akkor egyből kedvesek lennének."


    Ebben én nem hiszek. A bunkó az bunkó marad 200 nettóért is. Én ugyanannyira korrekt, udvarias és kedves vagyok azzal az ügyféllel is, akin 320,- forintot keresek, mint akin 120 ezret.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848022 (720)
    2016-04-24  08:55
  13. 2016. Április 24. 17:46739.

    A cicák megérzik... gyerekkoromban volt egy cicám-- Makariósz.. minden áldott nap elkisért a buszmegállóba reggelente és amikor hazaértem ott várt. Anyu onnan tudta hogy a következő busszal hazaérek, hogy Makariósz elindult a hátsó kertkapu felé. 

    előzmény:
    kistit56 (738)
    2016-04-24  17:39
  14. 2016. Április 24. 17:39738.

    Igen, egyszer az állatorvosunk mondta, hogy elmennek a gyerekeink, aztán itt hagyják nekünk az állataikat, hogy legyen kit szeressünk helyettük.


     


    De ez a cicc olyan volt, hogy megérezte, mikor jön a kisgazdája haza.


    Egyszer olyan is volt, hogy egy évig nem jött haza. Mármint a gyerek. A világ túlsó felén tanult ösztöndíjjal.


    A macsek egy kissé vad kandúr volt, akkoriban naponta egyszer láttuk, amikor hazajött enni.


    Egy hétfői nap ment a férjem a gyerekért, egy másik országba, a repülőtérre. Kedd reggelre értek haza.


    Cicóka vasárnap este hazajött, és nem mozdult itthonról ameddig haza nem értek. Nem ment sehova, nem is evett, feküdt a gyerek ágyán, és várta a kis gazdáját, akit egy éve nem látott.

    előzmény:
    Caithleen (737)
    2016-04-24  16:10
  15. 2016. Április 24. 16:10737.

    Ez az utolso nalunk is igy van, most is.


    Jaj, a gyermek elmegy mashova tanulni, na az me'g halistennek odebb. De amikor tavaly, 13 evesen eloszor volt, hogy 6 hetet kf-on toltott, mi szulok meg itt maradtunk, ha't, nekunk is segitett, hogy itt volt a macsek, szoval megertem.

    előzmény:
    kistit56 (735)
    2016-04-24  15:56
  16. 2016. Április 24. 16:10736.

    Ha ezt férfiként ő tényleg így gondolja, minden tiszteletem az övé. 

    előzmény:
    ágneskamilla (732)
    2016-04-24  12:21
  17. 2016. Április 24. 15:56735.

    Hát ezért mondom.


    Sokan vagyunk sokfélék. És sokszor nem értjük a másik prioritásait. De nem is kell! Csak el kell fogadnunk, hogy mások másként gondolkodnak, éreznek. És felesleges szörnyülködni miatta, mert attól a másik továbbra is úgy fog gondolkodni, ahogy tette egész életében.


    Az én gyerekem 19 évesen elment tanulni egy másik országba. Úgy, hogy addig otthonülő gyerek volt, 2 napra sem ment sehova nélkülünk.


    Itt hagyta nekünk a macskáját. Rég volt, már a cicc sincs meg, de a mai napig állítom, hogy a macska nélkül sokkal nehezebb lett volna elviselni a hiányát. 


    Ez a macsek annyira az életünk része volt, hogy ismerősök, ha találkoztunk, a gyerek után azonnal rákérdeztek a macskára is.

    előzmény:
    Caithleen (734)
    2016-04-24  15:05
  18. 2016. Április 24. 15:05734.

    Ez jo szempont. Amig nem volt haziallatom (en magam nem is vagytam ra korabban), addig nem ertettem az ehhez fuzodo -egyaltalan nem alaptalan- erzelmeket. A gyerekem miatt vallaltam be a cicat, mert "elmeletben" pontosan tudtam, hogy mennyi pluszot ad. Annyi kikotesem volt mindossze, hogy majd ha kerteshazban, videkiesebb korulmenyek kozt elunk, ahol szabadon johet-mehet az allatka.


    Es hihetetlen, amit megtapasztaltam a macskainkon keresztul. El sem tudom kepzelni az eletunket cica nelkul, es ez mar egyaltalan nem a gyerekrol szol. Nemcsak o, en is, mi is csaladtagnak tekintjuk, csaladtagkent kezeljuk. Maskepp nem is lehet.


     


     

    előzmény:
    kistit56 (733)
    2016-04-24  14:36
  19. 2016. Április 24. 14:36733.

    Hát mifelénk azért bazi drága a gyógyszer. Én, még ha érzékenyebb is volnék embertársaim problemáira, sem engedhetném meg magamnak, hogy Józsi bácsit a szomszédból kezeltessem.


    Azért kevés az a Józsi bácsi, akinek senkije, de senkije sincs.


    De ha mégis, vannak  szociális juttatások, segélyszervezetek akiknek az a dolguk, hogy ilyen esetben lépjenek. Én nem vagyok segélyszervezet.


    Viszont a szomszédnak felajánlottam, hogy kifizetem a macskája szemcseppjeit az első hónapban, ha kezelteti a hályogot a jobb szemén, mert nem volt rá pénze.


    De ez a cicc átjárt hozzám, néha itt aludt, itt evett, hozzámbújt, kissé a sajátomnak tekintettem.


     


    Nézd, Babyface, ez a vita teljesen parttalan, mert azok, akik sosem éltek egy fedél alatt kutyával, macskával, hörcsöggel,  akik sosem rohantak kutyával, macskával, hörcsöggel éjjel kettőkor az ügyeletre akár taxival is, mert bajban volt az állat, azok sosem fogják megérteni azokat, akiknek ez egy életmód.


    Kedves barátom teljesen értetlenül nézett a kisírt szememre, amikor elpusztult az állatom, és azt mondta, hozok egy másikat, ugyanilyet, ugyan már, ez csak egy macska...


    És nem, nem értette, pedig rendes, értelmes, empatikus ember, hogy nemcsak egy macska volt. Hanem az én macskám, családtagom, életem része, külön egyéniség, akivel megosztottuk az életünket hosszú éveken át.


    És nem mondtam neki, mert udvarias ember vagyok, hogy van itt egy öreglány a szomszédban, aki aranyos, főzni-sütni is tud, imádja a gyerekeket, igazán helyettesíthetné a nagyitokat, akit 2 éve sirattok.


     

    előzmény:
    Babyface83 (731)
    2016-04-24  10:27
  20. 2016. Április 24. 12:21732.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245838 (1)
    2016-04-18  18:06
  21. 2016. Április 24. 10:27731.

    Viszont az még mindig nagyon furcsa gondolkozásra vall számomra, hogy a szomszéd macskának vennél gyógyszert, míg mondjuk a magatehetetlen szomszéd bácsinak nem. Tehát ha idegenekről van szó, többre értékeled egy macska életét, mint az emberét.

    előzmény:
    Amarynda (728)
    2016-04-24  09:52
  22. 2016. Április 24. 10:15730.

    Az a pláne, hogy az állatok rettegnek a tűztől... a macskát pont nem tudnád kimenteni... vagy kimenekülne már rég magától és olyan messzire, és gyorsan, hogy észre sem vennéd,.. vagy pedig megtámadna félelmében. 

    előzmény:
    Amarynda (724)
    2016-04-24  09:34
  23. 2016. Április 24. 10:12729.

    Oké, így egy kicsit másabb a helyzet, mert félreérthető volt, amit írtál, miszerint téged nem érdekel egy idegen ember sorsa, nincs hozzá közöd. Ezt én úgy értelmeztem, hogy pont nem érdekel, ha látsz az utcán feküdni valakit, mert nem a te dolgod.


    Nyilván életveszélyes kockázatot csak kevesen vállalnának be egy idegenért. Az egyéni különbségek ott lehetnek, hogy ki mekkorát vállalna be. Én minimálisat bevállalnék, ha jó esélyt látok a sikerre.

    előzmény:
    Amarynda (725)
    2016-04-24  09:38
  24. 2016. Április 24. 09:52728.

    Ha a bacsi jo szomszed es ra van szorulva akkor elintezem neki hogy kaphasson valahonnet ennivalot, es idonkent adok neki valamit.


    De ha egy demencias, kotekedo, alkesz zullott barmi hasonlo akkor adjon neki mas.


    Ellenben a macskajat ha elhanyagolja azt minden nap meg fogom etetni, es ha nagyon megsajnalom akkor magamhoz is veszem vagy helyet keresek neki  .


    De a tuzbol nem ot mentenem ki ha a SAJAT MACSKAM  is bent van .


    es  nem, nem fizetnem a gyogyszereit se es mast se.


    a cica viszont nem tudja kifizetni a gyogyszert.


    Ja jut eszembe nekem nemcsak macskaim vannak. vannak kutyak, van mentett lovunk, poni, baranyok es rengeteg baromfifele amiket soha nem vagunk le.


    egy alkesz szomszednal meg egy liba elete is tobbet er nekem.


    Nem arrol van szo hogy nem ertjuk. arrol van szo hogy TE nem erted hogy nekunk mas a fontossagi sorrend. vagy nem akarod megerteni? nem tudom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (709)
    2016-04-23  16:33
  25. 2016. Április 24. 09:45727.

    Ezt a "jogszabalyt" gondolom te alkottad, mert nincs ilyen . nem vagyok koteles se megallni se megnezni se barmit csinalni, kiveve ha en okoztam a helyzetet (pl. leutottem es azert fekszik ott vagy elgazoltam).


    es ez nem eletmentes hanem segitseghivas. lenyeges kulonbseg ugy latszik nem nagyon tudod a ketto kozti differenciat.


    Mas hogy bemegyek e az ego hazba mert bent van 2 gyerek hogy kimentsem oket vagy felhivom-e a tuzoltokat hogy eg a haz es 2 gyerek van benne.


    az elso egyaltalan nem kotelessegem a 2. lehet hogy nincs jogszabalyba foglalva de biztosan legalabb emberi kotelessege a szemelynek.

    előzmény:
    Seta Rossa (702)
    2016-04-23  12:26

Címlap

top