Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férfi-női szerepek ma

Torolt_felhasznalo_245838
Torolt_felhasznalo_245838
Létrehozva: 2016. Április 18. 18:06

Sziasztok !


Szeretnék egy vitaindító kérdést,egy általános vitát,eszmecserét indítani,nem trollkodásból !


Az utóbbi időben egyre inkább változnak, megváltoztak a férfi-női szerepek a párkapcsolatokban...


Érdekelne a véleményetek a témáról !


Gyerekvállalás,karrier és párkapcsolat összeegyeztetése,egziszt​encia megteremtése?


Mik a prioritások szerintetek?

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 19. 19:0376.

    sok nő nem akar otthon lenni, akár gombokért is megy melózni, akkor is ha nem kellene


    (az anyámnak is több mit 10 évi fizetése ült a számláján, mert nem kellett) és akkor is melózott)


    az igazi kérdés, hogy ha ez a nő zsémbel a házimeló nem csinálásáért a pasinak


    akkor vajon mi van


    álljon neki a pasi

    előzmény:
    etilany (75)
    2016-04-19  18:53
  2. 2016. Április 19. 18:5375.

    Attól függ, a feleségnek is megfelel-e ez így. De gondolom meg, mert ha pasi keres 500-at, akkor a feleség 100-a nem sokat oszt-szoroz, szóval gondolom megtehetné akár, hogy ne dolgozzon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (69)
    2016-04-19  17:59
  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 19. 18:5174.

    lehet vicc is


    de a valóságot is jól fedi


    mert a szuper pasik valszeg szuper nőt is akarnak


    és a sokasággal akkor mi lesz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245838 (73)
    2016-04-19  18:48
  4. Torolt_felhasznalo_245838
    Torolt_felhasznalo_245838
    2016. Április 19. 18:4873.

    Mi lenne,ha nem kötözködnél mondjuk?


    Ez nem válasz.


    Kivéve,ha viccnek szántad......


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (63)
    2016-04-19  14:25
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 19. 18:1472.

    elég jó barátomról írtam


    azért nem nagyon jó, mert nem régóta ismerem, a gyerekkori haveromnak dolgozik és ebből az ismeretség, amióta itt vagyok dadának


     

    előzmény:
    Lillaréka (71)
    2016-04-19  18:02
  6. 2016. Április 19. 18:0271.

    Az első 3 sor után azt hittem az egyik ismerősről írsz... 


    de nem, mert ott kisebbek a gyerekek... és a feleség nem dolgozik-.. ..


    a többi majdnem stimmel... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (69)
    2016-04-19  17:59
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 19. 18:0070.

    + még annyi


    a műhelyt a pasi az apjától kapta az egyetem után


     

    előzmény:
    Nikita 666 (68)
    2016-04-19  17:21
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 19. 17:5969.

    pasi kocsiszerelő maszek 2 munkása van, gépészmérnök végzettségű


    havi 500 tesz a megélhetés kasszába + viszi a családot 2 nyaralásra évente és számtalan hétvégi kireuccanásra


    a gyerekei nevére már vett 2 lakást és kiadja


    8 és 10 éves gyerekek vannak


    a feleség érettségizett önkormányzati dolgozó 100 körüli fizetéssel


    a pasi semmi házimunkát nem csinál


    akkor most ez szenya ember?


     

    előzmény:
    Nikita 666 (68)
    2016-04-19  17:21
  9. 2016. Április 19. 17:2168.

    Nem értettél meg. Én nem alá- fölérendeltségi viszonyt írtam, egyáltalán. De azért egy férfire igenis fel lehet nézni, ha az elég erős és férfias, kedves, udvarias, odaadó, ugyanakkor határozott. Ahogyan a férfi is büszkén tekint a feleségére, és nem azért mert nő, hanem azért, mert kedvére van amilyen és ahogyan él. Semmilyen előjogokról nem ejtettem szót.
    Nálunk pl. tökéletesen működik a munkamegosztás. A benti házi munka az enyém, a szerelés, javítás és a kert a férjemé.

    idézet:
    Csepke (29)
    2016-04-19 09:30:46

    Hű de igazad van!


    Van valami az igazi FÉRFIAKBAN, amit nem lehet felsorolni. Amiket itt felsoroltál, azokba mások lazán beleköthetnek, én viszont értem hogy miről beszélsz. Egyáltalán nem mindegy hogy melyik nőnek milyen férfi jutott, minden nő a saját szemszögéből látja a férfiakat, a társán keresztül. A társ a viszonyítási alap. ha két ember boldogan él együtt, akkor minden mindegy hogy mit tesznek otthon, lényegtelen. És elhűlve figyelik hogy más párok piszlicsáré dolgokon képesek vitatkozni.


    Igen, egy igazi FÉRFI büszke a feleségére, Ő választotta, az Ő érdeme ha a nő NŐIES. És egy igazi NŐ a FÉRFI mellett a büdös életben nem fogja a mellét verni a jogaira és egyenértékűségére hivatkozva, mert nincs miért.


    Én egyébként nagyon szívesen lennék itthon, szeretnék szöszmötölni, pepecselni a lakásban, tenni-venni, a FÉRFIÉRT élni, kipihenten fogadni, de nem lehet. Nem lehet, mert jogom lett a munkához, amit nekem kiharcoltak. Kell a francnak. Sok nő hisztizik azon, hogy nincs kedve a családjának szolgálót játszani. Nos igen. De van kedve elmenni másnak szolgálni, pénzért eladni a szellemiségét, erejét. Olyanoknak, akik számára vadidegenek. Bele sem gondolnak, hogy az az igazi szolga munka. Szolgálatot végeznek, amiért nem szeretet jár mint egy családban, hanem kifizetik érzelem nélkül. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (29)
    2016-04-19  09:30
  10. 2016. Április 19. 17:1567.

    Én a gyerekeimmel is közöltem.. anya vagyok nem cseléd... ..

    előzmény:
    évi* (50)
    2016-04-19  11:46
  11. 2016. Április 19. 17:0866.

    Hát a környezetemben 3 -4 olyan pár is van, ahol már nem csecsemő a gyermek.. 2-4- ill 6 éves...- van ahol testvérpár van... de már egyik sem kisbaba...  anyu még gyesen nem dolgozik...


    és apu panaszkodik.. a  férjemnek


    igazából.. az van, hogy mi vagyunk az idősebb házaspár, akik már felnevelték a gyerekeiket.. és apukák megkérdezik a férjemet hogy hát nálunk hogy is volt ez a kisgyerekes időszak... mert ők nem érzik jól magukat igy... hogy nem alhatnak a nejükkel, mert ott a gyerek alszik..aki már nem csecsemő. 
    és panaszkodnak, hogy güriznek estig.. - általában saját lábon--- nem alkalmazottként és arra mennek haza hogy nincs vacsi.. és hasonlók. 
    A férfiak ugyanúgy kibeszélik ezeket a dolgokat egymás között... és magam sem értem miért... de minket valami példaképnek tekintenek ezek a fiatalok. (fel is húztam a szemöldököm amikor visszahallottam, hogy én vagyok a tündéri feleség.. - mert nem értem miééééért? semmi különöset nem csinálok egyébként... vagy ha igen azt együtt csináltuk a férjemmel..) 


    És még egy dolog.. - ami feltünt.. hogy van olyan apuka, aki egyszerűen nem tud mit kezdeni a pici gyerekével.. a 2-3 évessel sem.  és szerintem ez azért van, mert anyu  nem engedte a kisbaba közelébe.....   pedig apukák kiválóan tudnak pelenkázni  és újszülöttet fürdetni altatni...  azaz a szoptatáson kivül mindent meg tudnak csinálni és szerintem  szivesen is teszik  feltéve ha anyu megengedi. Nálunk a férjem bazi sokat dolgozott mindig.... de éjjel pl fogzás vagy hasfájás idején simán ringatta az aktuális picit.. ahogy nőttek meg egyre több jópofa dolgot talált ki... ja.. és fürdetésre mindig hazaért... azt mondta.. az mindenképpen az ő feladata.. 


    Viszont ahol- az van amit fent irtam.. hogy apu panaszkodik és tanácsot kér... ott nagyon nem müködik a kommunikáció - ott duzzogás van.  Az pedig semmi jóra nem vezet. 


     


    nah.. lehet kicsit zagyva lett. de most értem haza... 


     


     

    előzmény:
    etilany (30)
    2016-04-19  09:33
  12. 2016. Április 19. 16:5165.

    Azért ez nem ilyen egyszerű, nem minden fekete és fehér. Apukámék hárman voltak fiúk, apu volt a  legkisebb köztük. Nagyanyám dolgozó nő volt, tanítónő, így aztán, fiai vannak, vagy sem, ő bizony befogta őket  házimunkára (mosogatás, felmosás, rendrakás a gyerekszobában, ilyesmik). Reggel kiadta, hogy ezt meg ezt kell megcsinálni, de  soha nem osztotta le, hogy ki melyik feladatot végezze el. Nos, mivel apu volt a kicsi, a  nagyok rendre leléptek a munka elől, minden rámaradt, megcsinálta. A nagyanyám meg soha nem nézett utána, hogy ki csinálta meg, az volt a  lényeg, hogy megvan. Nos, apu házias lett, mindent meg tudott otthon csinálni, megosztották a  házimunkát anyuval, a testvérei viszont csöppet sem ilyenek, pedig a  nagyanyám nem úgy nevelte egyiküket sem, hogy a  férfinak letörik a keze, ha kis házimunkát végez.


    A férjem két lánytestvérrel nőtt fel, és a ház körül állatok voltak, illetve nagy gazdaságuk volt. Ott megvoltak a női férfi munkák. A lányok és anyósom a benti munkákat végezték, apósom és a  férjem a  földeket, állatokat. Ennek ellenére a  férjem tud vasalni, a mosást is intézi, bevásárol, és istenien főz (ezt egyetemista korában tanulta a szakács alapvégzettségű végzett szobatársától:)). Sokat játszik a gyerekünkkel, eteti, öltözteti ha úgy adódik. A pelenkázás mumus neki, de nyilván megcsinálja ha egyedül van vele, mert nekem el kell mennem valahova, nem nyakig pisis, kakis gyereket kapok vissza, ha hazajövök.


    Hozzáállás és intelligencia kérdése is, hogy a férfi besegít-e otthon, nem csak az számít, hogy az anyja hogy nevelte.


    Még egy adalék: azt figyeltem meg, hogy olykor a  szülők a  gyerekeiknek valóságos cselédei. Nem csak az anya, hanem az apa is. Tanúja voltam, amint öt éves kislány mesenézés közben kikiabált az anyjának, hogy éhes. Az anyja elkezdtekészíteni neki a  szendvicset, aztán kb öt perc múlva kiordít (tényleg ordított) a kislány, hogy meddig kell még várnia. Ezek után az anyja még be is vitte neki a  tévé elé tányéron a kaját. Azt hiszem, már ott elbeszélgettem volna vele, amikor csak úgy kikiált a  tévé mellől, hogy éhes. Ja mindez egyébként csak a  lánynak jár, szóval a csaj mindezt a párjának nem teszi meg (szóval nem egy mártírtípusú nőről beszélünk), nyilván az nem is várja tőle, de lelkesen asszisztál ahhoz, hogy a  kislány ugráltatja őket.

    előzmény:
    Seta Rossa (23)
    2016-04-19  08:06
  13. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. Április 19. 14:4164.

    az italozást, a dohányzást, a trágárkodást a természet osztotta le?! Remélem, neked kijutott egy részeges kocsis, aki rendszeresen véresre vert, ha elsóztad a levest. Csak hogy érezhesd gyengébb női mivoltod.

    idézet:
    Carpaccio (59)
    2016-04-19 12:48:35


     


    Ezt írtam:




    Csendike+

    2016-04-19 07:0318.

     


    A gond ott kezdődik, hogy szerepekről beszélünk.


    Szerintem ha egy nő nem érzi magát nőnek és a férfi sem férfinek, ott kell szerepet játszani.


    A természet kiosztotta a "szerepeket".Ami a tevékenységeket illeti, az a kérdés hogy mennyire értékelem a másikat, mit teszek érte, azaz magunkért. Innen egyenesen adódik, hogy   csupán egyetlen közös cél lehet, az együttélés lehető legjobbá tétele. A normális esetben a férfi tudja mi a teendője és a nő is. 


    Hogy ma nagy általánosságban nem így van, az biztos.A nő ma sokkal erőszakosabb, követelőzőbb, italosabb, dohányosabb és trágárabb mint férfitársai. Na, itt kell szerepet játszani pl a férfinek hogy mindezt lenyelve viszonylag pasi tudjon maradni.


     


     


    És a te hozzászólásod a legjobb példa erre:


    Remélem, neked kijutott egy részeges kocsis, aki rendszeresen véresre vert, ha elsóztad a levest. Csak hogy érezhesd gyengébb női mivoltod.


     


    Az a pár sor íme, bizonyítást is nyert......


     

    előzmény:
    Carpaccio (59)
    2016-04-19  12:48
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 19. 14:2563.

    mi lenne ha minden fiúból tökös okos férfi lenne? tábornok, főorvos, bankár, miniszter, űrhajós.....


    akkor kik mozgatnán lennebb a világ dolgait


    kik vennék el a középszerű nőket?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245838 (62)
    2016-04-19  14:09
  15. Torolt_felhasznalo_245838
    Torolt_felhasznalo_245838
    2016. Április 19. 14:0962.

    "Pont azért írtam le ezt mert  ismerek családot ahol a 4-5 éves gyerek is anyuval alszik.. apu meg a másik szobában."


    Na,ez beteges dolog.


    Az ilyen kölykökből lesznek az életképtelen felnőttek.

    előzmény:
    Lillaréka (16)
    2016-04-19  06:31
  16. 2016. Április 19. 14:0061.

    "Az utóbbi időben egyre inkább változnak, megváltoztak a férfi-női szerepek a párkapcsolatokban..."


    en inkabb ugy fogalmaznam meg, hogy kezd lassan-lassan (nagyon lassan) visszarendezodni az eredeti felallasba, melyben a no es a ferfi a szukseg, es megegyezes szerint alakitja a kapcsolatat az elet minden teruleten. tehat a biologia adta alapbol kiindulva, en no menstrualok, szulok, szoptatok, te, ferfi, te adod az orokito anyagot. a tobbit megtargyaljuk. most egy nehez atmeneti idoszak van, hiszen meg otven sem telt el azota, hogy felmenoink noi kepviseloi -keves kivetellel- kezes hazi haszonallatok voltak, a mostani genaracio pedig kapkodja a fejet, hogy mi a helyes. ezt nehez meghatarozni, cselekedni meg nehezebb, foleg ha a kornyezet nyomasztoan hagyomanyos modon gondolkozik, a csalad integritasa, es a kitaszitottsag kockazata a tet. kozben a tarsadalom minden teruleten, es minden retegeben (a legalsot kiveve) foszlik a maz az elkepzelt, es ferfi nemhez tarsitott nagykepu hablatyrol. mar nem tudjak raeroszakolni a nokre az alarendelt szerepet. EZ valtozott meg, csak ez... es minden ami tortent,-es tortenik, ennek a kovetkezmenye. ezert most, ma, nehez velemenyt alkotni, mert az embereknek EGYENI receptjeik vannak az elethez.
    csodalatos, nem? :-D   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245838 (1)
    2016-04-18  18:06
  17. 2016. Április 19. 12:5360.

    Ez a reklámfilm is erről szól. És persze megérne egy misét, hogy a papi miért akkor jön rá, hogy milyen példát mutatott a lányának, amikor az már önálló háztartást vezet, vagyis biorobot szolgájává vált a családjának, meg hogy miért kell még hazajövés után is telefonálgatni folyvást,  meg hogy a mama is hogy meglepődik a végén... de azért érdemes megnézni. 

    előzmény:
    ladybird65 (57)
    2016-04-19  12:32
  18. 2016. Április 19. 12:4859.

    az italozást, a dohányzást, a trágárkodást a természet osztotta le?! Remélem, neked kijutott egy részeges kocsis, aki rendszeresen véresre vert, ha elsóztad a levest. Csak hogy érezhesd gyengébb női mivoltod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (18)
    2016-04-19  07:03
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 19. 12:3258.

    minden gy alakban megtestesülve lenne az ideális


    de az ritka


    ezért vannak a rossz kompromisszumok, amik csak valameddig tarthatók


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (55)
    2016-04-19  12:17
  20. 2016. Április 19. 12:3257.

    Annyira a szívemből szóltál ezzel a hsz-szel (is). A falra mászom ettől a sztereotípiától, hogy "ez a ..... dolga". És ide bármi behelyettesíthető. Nemcsak nő, férfi is. (Ugyanis nekem a férfi egyenjogúság ugyanúgy a szívügyem).


    Szerintem mindenkinek feladatai kellenek, hogy legyenek otthon, aki ott lakik - életkorának megfelelően. Egy gyereknek is lehet, sőt legyen is feladata. Anyu (feleség) nem robot, háztartási alkalmazott, cseléd, akinek mindent az égvilágon meg kell csinálni, nehogy a többieknek meg kelljen mozdulniuk.


    Egyébként ez a típus, akit írtál, akit nem tanítanak meg otthon semmire, mert hát fiú és nem az ő dolga... Nos, a természet általában igazságos. Mert később rá is fognak cseszni. Ne adj isten elválnak, megbetegszik, meghal a párjuk, akkor ott állnak bambán és a szomszédba kell átszaladni, mert azt se tudják, mit hol találnak a lakásban. Meg egy vagyont elköltenek szolgáltatásokra, mert sík hülyék a házimunkához. Nem tudom sajnálni őket.


    Semmi baja nem lesz egy pasinak, ha megtanul elkészíteni egy egytálételt, ha takarít, ha leviszi a szemetet, stb. Ahogy valaki leírta, a mosógépbe be- és kipakolni meg hát aztán nem kell doktori fokozat.


    De ahányan vagyunk, annyiféleképpen látjuk ezt. Szerencsés esetben mindenki olyannal házasodik, amilyen az elvárása, amilyen embert elfogad. A gond akkor van, ha ez nem találkozik.


    Én el sem tudnám képzelni azt a kapcsolatot, ahol mindent nekem kell csinálni, kizárólag azért, mert nő vagyok. Akkor tkp. élhetnék egyedül is.

    előzmény:
    Seta Rossa (23)
    2016-04-19  08:06
  21. 2016. Április 19. 12:2256.

    Ja, akit szintén nem azáltal ismert meg a nagyérdemű, hogy a tűzhely mellett állna és a rántást kavargatná....


    Ez tipikusan a más farkával verjük a csalánt, hogy ne ez enyémet csípje...

    előzmény:
    Seta Rossa (21)
    2016-04-19  07:43
  22. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. Április 19. 12:1755.

    És a szexuális vágy milyen fontos!


    Így van, arra is fel lehet nézni, aki nem vonz egyébként. Ez a beltartalom fogalom itt nagyon vicces. :)


    Én ezt zsiráffal ismertem: szép, szép, de otthonra nem kéne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (54)
    2016-04-19  12:00
  23. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 19. 12:0054.

    persze, hogy fontos a külső is


    de az a szexuális vágy miatti szempont


    mert ha nem vonz a férfi látványa, attől még nagyon is felnézhetsz rá a beltartalma miatt


    csak az ágyadba nem kell


    annak a mondásnak a lényege, ostoba közönséges nő, nem kell otthonra


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (51)
    2016-04-19  11:51
  24. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. Április 19. 11:5753.

    Igen. Sokan ott rontják el, hogy önként magukra mártírkodják a cseléd szerepét akkor is, ha utálják, elegük van, fáradtak. De az kimondva-kimondatlanul a nő dolga, ezért meg kell csinálnia ha tetszik, ha nem. Ezt is várják el tőle és önkéntesen is aláveti magát ennek a hülyeségnek.


    Azzal például a végletekig nem tudok egyetérteni, hogy adott egy 8 éves kislány, és amint kifújta az orrát, a lakás bármely pontjára ledobja a használt zsebkendőjét, majd az anyja automatikusan felveszi és kidobja helyette, vagy rászólást követően, ha kislány nem mozdítja füle botját sem, akkor megint csak anyuka cselekszik. Ennek a dalnak itt majdhogynem vége, mert ez nem csak a használt zsepire igaz, hanem nagyon sok minden másra is, pl. levetett ruhákra, játék végén a játékokra, és a többi... Ezzel mérhetetlenül rossz példát közvetít anyuka a gyerek felé, szinte beleégeti, hogy minden feladatot meg fognak helyette oldani az életben, ő csak érezze jól magát.

    előzmény:
    évi* (50)
    2016-04-19  11:46
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 19. 11:5452.

    csak hetente 1x megy ha jól emlékszem


    az teljesen normális, hogy attól mert valaki kicsi dákóval születik, még nem csinál kupit a környezetében a nemi hovatartozása okán


     

    előzmény:
    évi* (50)
    2016-04-19  11:46

Címlap

top