Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férfi-női szerepek ma

Torolt_felhasznalo_245838
Torolt_felhasznalo_245838
Létrehozva: 2016. Április 18. 18:06

Sziasztok !


Szeretnék egy vitaindító kérdést,egy általános vitát,eszmecserét indítani,nem trollkodásból !


Az utóbbi időben egyre inkább változnak, megváltoztak a férfi-női szerepek a párkapcsolatokban...


Érdekelne a véleményetek a témáról !


Gyerekvállalás,karrier és párkapcsolat összeegyeztetése,egziszt​encia megteremtése?


Mik a prioritások szerintetek?

  1. 2016. Április 23. 12:18701.

    Hátja. Amúgy már a nevében is benne van: hobbi! állat. Érted, na. Valaki bélyeget gyűjt hobbiból, más meg állatot kényszerít fogságba, több hektárnyi szabad élőhely helyett egy apró ketrecbe. És akkor ő az állatbarát, te meg a hülye, aki "utálod" őket. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848022 (689)
    2016-04-23  09:13
  2. 2016. Április 23. 12:18700.

    "A macskamentőkről meg az jut eszembe.. hogy vajon akkor is a macskát mentenék, ha a családtagjuk és a macska között kellene dönteni.. ?"


    Nézd, én pont azt próbáltam megmagyarázni, hogy nálunk a macska családtag. Ugyanolyan mint a többi. Nyílván nem értetted meg.


    Nincs olyan, hogy a macska és a családtag között. Olyan van, hogy egyik vagy másik családtag között!

    előzmény:
    Lillaréka (693)
    2016-04-23  10:31
  3. 2016. Április 23. 12:10699.

    "De mégis.. honnan tudnánk mi, hogy ők miként akarnak élni????"


     


    Tényleg, nem tudhatjuk. Lehet, hogy jó nekik az, hogy egymást gyilkolásszák, hogy nincs elég ennivaló, hogy a gyerekeik éhenhalnak. Lehet, ez az ők választásuk, és hagyni kellene, hogy úgy éljenek, ahogy akarnak.


    Van egy olyan irányzat is, ami ezt preferálja. Ami azt mondja, hogy ameddig működött a természetes szelekció, nem szaporodták túl az életterüket. De amióta öntik az élelmiszer és gyógyszersegélyeket Afrikába, azóta 20 évenként megduplázódik a népesség, és ez okozza az egyre kegyetlenebb belső viszályokat. Is.


    Nehéz kérdések ezek. Szembeállítják a racionalizmust a humanizmussal.


    De jó vége nem lesz. Sem így, sem úgy.


     

    előzmény:
    Lillaréka (686)
    2016-04-23  07:53
  4. 2016. Április 23. 11:13698.

    Nem kell, hogy az utcán legyél rosszul...


    nekem anyukám otthon lett rosszul... ahogy bántak vele a mentősök és a sürgösségin...  .enyhe stroke-ja volt valószinűleg... meg hatalmas szerencséje, hogy megúszta. 


    A kolléganőm már nem ennyire szerencsés.. ő a melóhelyen lett  rosszul és szintén stroke-kal. Ez viszont biztos, mert azóta sem tud beszélni rendesen. Egyszerűen bevitte a mentő és két óra múlva kirakták a kórházból.. kapott egy kis vérhigitót, de ct vagy mri-t nem csináltak... 


    vagy az a külföldi nő akit kórházról kórházra küldözgettek egészen addig meg nem halt szegény...

    és nekem senki ne mondja, hogy ennek a pénzhiány az oka. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848022 (697)
    2016-04-23  11:05
  5. Torolt_felhasznalo_848022
    Torolt_felhasznalo_848022
    2016. Április 23. 11:05697.

    Pedig sajnos így volt... Ráadásul ott a helyszínen meg sem vizsgálták, egyszerűen bevágták a mentőbe, közben odahőrögetett egyik nekem, a másik meg az eszméletlen csávónak, hogy mondja meg milyen drogot fogyasztott... De komolyan mondom, még csak az arcát sem nézték meg, semmit, csak felkapták. Biztos vannak visszatérő "vendégeik", de valakit hátulról, az oldalán fekve elég nehéz felismerni.


    Másnap próbáltam érdeklődni, mi lett vele, akkor meg leüvöltött a nővér, hogy ha a nevét sem tudom mit akarok, hagyjam békén, hogy innen meg onnan hozták be, mit képzelek, hány embert visznek be naponta?! És különben is drogos volt, és kész! Hogy honnan tudta, mikor azt mondta, nem tudja ki után érdeklődöm? 


    Ezek után eszembe jutott, hogy marhán remélem, soha nem kerülök olyan helyzetbe, hogy pl. az utcán leszek rosszul. 


    Pár éve  a fiam volt nagyon beteg. Kórházban töltött jó 2 hetet, 4 műtéten esett át(1 volt indokolt, a többi az orvosok balféksége miatt kellett). Komolyan fontolgattam egy pert. A bánásmódról már szót sem ejtek, pedig lenne mit mesélni. 

    előzmény:
    Lillaréka (694)
    2016-04-23  10:32
  6. 2016. Április 23. 10:44696.

    Azt hiszem én is tudnék..- nem is beszélve az itteni kórházról...  kivéve talán egyetlen doktornőt.. aki nem fiatal már... de remélem még egészséges... és sokáig birja a munkát.

    előzmény:
    Babyface83 (695)
    2016-04-23  10:33
  7. 2016. Április 23. 10:33695.

    Na, az egekig magasztalt mentősök... Tudnék én is mesélni :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848022 (692)
    2016-04-23  10:28
  8. 2016. Április 23. 10:32694.

    Ha már a mentősők hozzáállása is ilyen akkor nagyon nagy a baj. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848022 (692)
    2016-04-23  10:28
  9. 2016. Április 23. 10:31693.

    Tudod mi a legszomorúbb ???


    hogy még büszkék is magukra, azok akik képesek elmenni egy bajban lévő ember mellett.. vagy gyalázkodnak, hogy a bajban lévő ember megakadályozza őket valamiben... pl abban, hogy megvegyenek valami cart... - mint amikor Győrben a sétálóutcai rossmanban rosszul lett egy fiatalember.. és amikor összeesett kirabolták..  valaki kihivta a mentőket és amig a mentősök megpróbálták újraéleszteni a vásárlásmániás idióták ott gyalázkodtak az üzlet előtt, hogy nem tudnak bemenni megvenni  valamit. Mert mi az, hogy ők nem mehetnek be... (sajnos a kórházban meghalt  a srác) 
    Vagy a minap--- a diabetéses ápolónő aki 16 órás műszak után rosszul lett a bkv-n.. és lerészegezték.. - egy valaki volt ott aki segitett neki. 


    Hány ilyen lehet, akik inkább belerúgnak....  mint hogy felemeljék a nyüves telefonjukat és kihivják a mentőket. 


     


    A macskamentőkről meg az jut eszembe.. hogy vajon akkor is a macskát mentenék, ha a családtagjuk és a macska között kellene dönteni.. ? 

    előzmény:
    Babyface83 (690)
    2016-04-23  10:17
  10. Torolt_felhasznalo_848022
    Torolt_felhasznalo_848022
    2016. Április 23. 10:28692.

    Nem olyan rég mentőt hívtam egy eszméletlen földön fekvő sráchoz. A mentősök majd' leszedték a fejemet, hogy babusgassam én a kis drogosomat. Persze, azért bevitték. Én meg csak lestem a kirohanásukon. Egyrészt fogalmam sem volt róla, hogy drogos volt a srác, másrészt még ha tudtam volna is: hagynom kellett volna meghalni? 

    előzmény:
    Babyface83 (690)
    2016-04-23  10:17
  11. 2016. Április 23. 10:22691.

    Ja és természetesen nem akarlak "megtéríteni", nem is lehetne. Csak én is leírtam a véleményemet, és csak arra reagáltam, amit írtál Seta Rossának, hogy megkérdezted, hogy kimentene-e téged vagy ü.i.-t adott esetben, és utána mindjárt meg is válaszoltad helyette, hogy biztos nem. Szóval csak erre írtam, hogy ne magadból indulj ki... Szerencsére azért még vagyunk néhányan, akik képtelenek az efféle közönyre.

    előzmény:
    Amarynda (677)
    2016-04-23  06:05
  12. 2016. Április 23. 10:17690.

    Biztos, hogy sokan vannak olyanok, mint te, hiszen rengeteg ilyen esetről hallani, hogy mondjuk egy baleset mellett, vagy egy földön fekvő ember mellett, esetleg egy magára hagyott babakocsi (benne a síró babával) mellett közönyösen elmennek az emberek. És ez szerintem rettenetes. Már csak azért is, mert belegondolok, hogy ha én kerülnék bajba, vagy esetleg a gyerekem, mi lesz, ha pont ilyen emberek mennek csak el mellettünk, akik pont lesz*rják ha ott pusztulunk el.


    Én sem vagyok nagy emberbarát, sőt, már többször is leírtam, hogy kifejezetten emberkerülő vagyok, kevés barátom is van. De a bajban lévő embereket, akiknek esetleg az élete abban az adott pillanatban rajtam múlhat, képtelen lennék cserben hagyni.


    Nem olyan ritka az ilyesmi, mint gondolnád. Ugyan én tényleg nem tudnék senkit kimenteni az égő ház emeletéről, meg sok minden mást sem tudnék megtenni a fizikumom miatt, de volt már például olyan, hogy séta közben én vettem észre a bokor alatt a földön fekvő öregembert. Biztos sokan otthagyták volna, hogy biztos részeg... Nos, mi nem, és kiderült, hogy valóban nem részeg, szívrohama volt, szerencsére sikerült is megmenteni. Sok évvel ezelőtt az anyukámmal kutyát sétáltattunk a Duna-parton, télen a mínuszokban, és észrevettünk egy embert kb mellkasig a vízben, a stégnek dőlve. Nem bírt kimászni, már nem is igazán volt magánál. Anyukám megpróbálta kihúzni, nem sikerült, hívtunk segítséget. Őt is sikerült megmenteni a kihűléstől. Na ő viszont totál részeg volt. De ettől még ő sem érdemel halált.

    előzmény:
    Amarynda (677)
    2016-04-23  06:05
  13. Torolt_felhasznalo_848022
    Torolt_felhasznalo_848022
    2016. Április 23. 09:13689.

    Pont a papagájokról jutott eszembe, hogy az mekkora állatkínzás. Szárnyaik vannak, repdeshetnének a hatalmas területeken, aztán be vannak kényszerítve egy kalitkába. Mert ők a hobbiállatok. Mindig sajnálom őket. 

    előzmény:
    Lillaréka (688)
    2016-04-23  08:10
  14. 2016. Április 23. 08:10688.

    Eteted itatod, felelősséggel tartozol érte..mert magadhoz vetted


    de szerintem más egy papagáj, mint egy  kutya.. vagy macska.. a papagáj ezen az éghajlaton nem élne meg magában.. azért él itt mert idehoztuk hobbiállatnak..de nem háziállat. 


    A kutya a macska szocializálódott... családtag ott ahol családtagként bánnak vele.  Aki nem tudja igy kezelni, az tényleg jobb ha nem tart kutyát , macskát. 

    előzmény:
    Seta Rossa (687)
    2016-04-23  08:04
  15. 2016. Április 23. 08:04687.

    Mielőtt megnéztem az előzményt, azt hittem, az állatokra kérded. Mert egyébként én meg pont azért nem tartok állatot, mert senki nem kérdezte még őket, legalábbis úgy, hogy számomra is érthető választ adjanak, jó-e nekik az ember mellett úgy élni, ahogy mi tartjuk őket. Egy papagájt se hallottam még, jó-e neki az egy m2-s kalitkában, egy tengerimalacot sem, hogy jó-e a ketrecben, egy teknőst se, hogy jó-e a körülkerített kis rekeszében. A szomszédnak mondjuk vannak teknősei, kinn szokta őket napoztatni a füvön, de abból ítélve, hogy a teljes napjuk abból áll a tekiknek, hogy újra és újra felmásznak a minikarámjuk deszkájára majd visszahuppannak a fűre, mert nem tudnak átmászni a túloldalra, és heteken át csakis ezt csinálják az evésen kívül, én úgy gondolom, nem lehet olyan jó. Szóval magukat szokták azok az emberek, akik így tartják az állatokat, állatbarátoknak nevezni, én meg, aki legfőképpen sajnálni szokta őket amiatt, hogy nem a természetes közegükben élhetnek szabadon, én szoktam lenni a nem állatbarát. Fura dolgok vannak, na. :D 

    előzmény:
    Lillaréka (686)
    2016-04-23  07:53
  16. 2016. Április 23. 07:53686.

    De mégis.. honnan tudnánk mi, hogy ők miként akarnak élni????


     

    előzmény:
    kistit56 (672)
    2016-04-22  22:34
  17. 2016. Április 23. 07:14685.

    Az igazi életveszély amikor pánikba esel  az teljesen más... 


    Az biztos, hogy van olyan hogy veszélyben is tud hideg fejjel gondolkodni és akkor menti azt akit szeret. 


    Meg van az a helyzet, amikor pánikba esel, és nem tudsz gondolkodni..pl amikor a fuldokló  kapálózik... hiába tudja az ember hideg fejjel, hogy nem szabad kapálózni hanem nyugiban maradni akkor is kapálózni fog...


    A pánik mindent felülír... és hogy ki mikor miért esik pánikba, azt nem tudhatja előre

    előzmény:
    Amarynda (684)
    2016-04-23  06:53
  18. 2016. Április 23. 06:53684.

    az eletoszton pont azt igazolja hogy azert hozzak aldozatot esetleg vallaljak veszelyt akit szeretek vagy kozel all hozzam.


    a szomszed nem all olyan kozel mint a cicaja a hozzaszolonak.


    Tudod havi 20 dollar tamogatassal allitolag egy afrikai gyereknek a jovojet lehet biztositani allitja az unicef es egyebek.


    ez itt egy gyenge oraber. en havonta ennel lenyegesen tobbet adok az itteni allatvedoknek es a macskaimnak az alom ahova WC re jarnak ketszer ennyibe kerul. nekik megveszem az almot az afrikai gyerekeknek meg adjanak azok akiknek ez a szivugye.


    ez is elethelyzet es meg sose estem kisertesbe akarmilyen meghato video meg kep meg egyeb jelent meg hogy adjunk ennyit meg annyit. nem adok, a voroskeresztnek se es masnak se. Bojte atyat nagyon tisztelem de nekik se adnek.


    enyire egyszeru nem kell tulbonyolitani a dolgot.

    előzmény:
    Lillaréka (666)
    2016-04-22  21:59
  19. 2016. Április 23. 06:48683.

    Koszonom, hogy a szambol vetted ki a szavakat ennel pontosabban en ugyse tudtam volna megfogalmazni.


    viszont talan, mert nem en az orult allatbarat mondta ESETLEG esely van ra hogy egyesek elgondolkoznak rajta.


    senki se keri se te se en hogy ok is gondoljak ezt igy, csak hagyjak meg a szabadsagot masnak hogy azok meg igy gondoljak.


    olyan nagy igeny ez?anelkul hogy beteg, meg kegyetlen meg nem normalis stb jelzoket aggatnanak rank.....

    előzmény:
    kistit56 (659)
    2016-04-22  21:19
  20. 2016. Április 23. 06:44682.

    igy van ezert olyan nehez eldonteni (de miert is kellene?) hogy ki es mi a normalis vagy a kivetel.


    vannak nagyon kivetelek de azokat mar maskeppen hivjak.

    előzmény:
    kistit56 (658)
    2016-04-22  21:01
  21. 2016. Április 23. 06:41681.

    en nem voltam benne biztos hogy hallanak de a vibracios kerdest azt pontosan tudtam.


    Ezek szerint ez pont olyan tevedes mint az hogy a kigyo meg a krokodil hideg csuszos es nedves.


    egyik sem az ha kijonnek a vizbol.


    Volt itt egy minden evben tartando show (nem tudom maskent nevezni) olyan mint egy nagy vasar Royal show a neve ott hoztak egyszer egy fiatal allatot. le volt hutve hogy nyugodt legyen es meg lehetett fogni. Nekem a krokodil az egyik kedvencem talan azert mert annyira "osleny" titokzatos. az eszaki teruleten szabad hazikedvenckent tartani itt nem. egyik baratunknak volt Darwinban de amikor elerte a 3 metert es kinotte a medencet akkor elvittek egy krok farmra ott el ma is van mar vagy 25 eves.

    előzmény:
    Nikita 666 (652)
    2016-04-22  19:12
  22. 2016. Április 23. 06:35680.

    Hat ha ez valakinek ekkora problemat jelent akkor meg is erdemli.


    MInt maganszemely valoban nem lattam ennyi penzt, csak rovid penztarosi palyafutasom alatt sok sok evvel ezelott, de az nem ugyanaz mintha a tied lenne.


    Egyszer hult meg bennem a ver amikor kinyitotta a fonok a pancelszobaban az egyik szefet es el nem tudom kepzelni mennyi lehetett benne, az a tipikus hatalmas meretu szef volt amit a bankok hasznalnak.


    akkor kicsit elallt a lelegzetem hogy uristen milyen lenne ha ez az enyem lenne  es akkor kolthetnem el es arra amire szeretnem.


    Erdekes erzes volt, de nem rosszindulatu megcsak nem is irigyseg.


    Amikor 9 eves voltam a nagybatyam az elso felesegevel nyert a lotton. akkor annyit hogy hazat es egyebet tudtak venni belole. de egyikuk se valtozott meg a penz hatasara legalabbis a csalad soha nem latta oket masnak mint amilyenek mindig is voltak.

    előzmény:
    Nikita 666 (644)
    2016-04-22  17:59
  23. 2016. Április 23. 06:25679.

    tenyleg tavol tartja mert a hangot nem halljak de a rezonanciat azonnal erzekelik , mert ahogy ugat a kutya a hangrezges es az allat ahogy ugral mozog ugatas kozben elriasztja a kigyot.


     

    előzmény:
    ladybird65 (648)
    2016-04-22  18:27
  24. 2016. Április 23. 06:21678.

    Ebben teljesen egyforman gondolkozunk.


    ezert hivjak a mi farmunkat sokan (happy farm) boldog farmnak mert itt a haszonallat mint a tyuk ha mar nem tojik nem kerul a fazekba. A libakat ha tul sok van (mindig kelnek ujak) el szoktuk adni mert vannak olyanok itt akik nem hasznalnak gyomirtot es pl. a gyumolcsosokben libakkal tartjak tisztan a gaztol a foldet.


    amit meg akarunk enni azt megvesszuk masik farmrol felpucolva keszen. nekunk is volt egy kis santa csirkenk a ferjem sinbe rakta a labat mert ralepett a lo, szepen be is gyogyult neki. eszunkbe se jutott elpusztitani.

    előzmény:
    Lillaréka (645)
    2016-04-22  18:00
  25. 2016. Április 23. 06:05677.

    Valoszinuleg nemcsak en vagyok ilyen "kegyetlen" gondolkozasu csak a kulonbseg az hogy en vallalom, ahogy az osszes tobbi masoktol erosen eltero elveimet is.


    Azt gondolom a nullanal is kevesebb esely van a feltett kerdesre hogy a valosagban is sor keruljon ra, igy tehat nincs tul nagy jelentosege hogy felteteles modban ki az akit mentenenk es ki az akit nem.


    En akiket szeretek (nagyon keves ember van) azokert barmit megtennek tekintet nelkul arra hogy ez nekem mekkora aldozatot jelent, de akik kozombosek a szamomra azoknak a sorsa elmegy mellettem anelkul hogy a legkisebb mertekben hatassal lenne ram.


    Ugyanugy mint a rolam alkotott velemenyeknek is csak akkor van sulya a szamomra ha a velemenyezohoz valamilyen szinten kozom van.


    En sose voltam a "josagos es emberszereto es a vilagot segito stb stb" tipus. ilyen vagyok, vallalom de soha senkit nem kerek hogy ertsen egyet velem vagy hasonlokeppen gondolkodjek mint en.


     

    előzmény:
    Babyface83 (676)
    2016-04-23  00:29

Címlap

top