Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kapcsolataink es politika

Amarynda
Létrehozva: 2016. Április 16. 14:07

Egy nemreg tortent dolog kapcsan inditom ezt a topicot, mert erdekelne a velemenyetek. Hangsulyozom semmifele politikai vitat nem kivanok inditani ha a dolog "elfajulna" akkor en reszemrol magara hagyom a topicomat, mert egeszen mas a celom vele.


Egy bizonyos fajta "kozvelemeny kutatast " szeretnek csinalni.


Erinti-e a kapcsolataitokat, baratsagaitokat , csaladi vagy egyeb viszonyaitokat az hogy valaki a tietekkel ellentetes politikai nezeteket vall, es ha igen mennyire? Emiatt az ellentet miatt megszakitjatok-e az illetovel a viszonyotokat, elrontja- e az addigi baratsagot vagy atlagosan normalis kapcsolatot ez a teny, es ha igen ez hogyan nyilvanul meg?


Pl. tobbet nem jartok ossze az illetovel, torlitek- e a barati listarol a kozossegi oldalon, megszakitjatok-e vele a viszonyt, vagy megprobaljatok a sajat elveitekre atallitani, meggyozni?


Mivel en masik kontinensen elek, a valaszadas gyakran mas idozonaban fog tortenni, ezert elnezest kerek ha nem rogton valaszolok a hozzam intezett hozzaszolasokra.


Na akkor lassuk!


 

  1. 2016. Április 18. 09:38151.

    egyébként mi az, ami nálad nem nyerő?


    a férjem fehérbőrű, zöld szemű, keresztény, akkor milyen alantas okokból nem kerülhettünk volna kapcsolatba veled?


    az más kérdés, hogy mást gondolunk a gyereknevelésről és bevándorlásról, de kultúrált körülmények között ezt meg lehet vitatni, mert hiába bizonygatod, nem vagyok érintett a bevándorláskérdésben, csak annyira, mint te, mert te is bevándorló vagy Ausztráliában, én egyébként semmilyen bevándorló nem vagyok, mert itt születtem, csak férjem vándorolt be családegyesítőként

    előzmény:
    Amarynda (137)
    2016-04-18  08:40
  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 18. 09:37150.

    magyarban nem szölettett még néger vagy sárga?


    miről van most szó, mert nem értem

    előzmény:
    Ardian05 (148)
    2016-04-18  09:33
  3. 2016. Április 18. 09:34149.

    Amarynda, többször szóba került már. Nem azzal van baj, hogy a külföldre szakadt hazánk fiai/lányai bele szólnak a politikába, miért nem tehetnék?


    Még azzal sem, hogy nekik ki, mi szimpatikus vagy nem. Sőt, azon is csak mosolyogni tudok, hogy az aki 40 éve be nem tette a lábát az országba az tájékozottabb és mindent jobban tud. Legyen, nem gond.


    Azzal van a baj( és szerintem ezzel nem vagyok egyedül), hogy úgy beszéltek velünk, mint a hétpróbás lúzerekkel, csak azért mert mi nem mentünk el.


    Itt majd' minden külföldiába szaladt honfitárs azzal jön, hogy csak azért jön ide mert csak itt tud magyarul kommunikálni, ahhoz képest december31-én átlépte a határt, január 1-én már törte a magyart.Pont úgy viselkedtek velünk , mint ha fogalmatok sem lenne, hogy már nem a nyereg alatt puhítjuk a húst és bizony vannak vívmányok a mi a szerencsétlen itt maradottak is képesek vagyunk megvenni, ne adj' isten még akár használni is.


    Ilyen kor amikor amikor minket kell lesajnálni valahogy elsikkad az a fene nagy tájékozottság.

    előzmény:
    Amarynda (140)
    2016-04-18  09:13
  4. 2016. Április 18. 09:33148.

    általános iskola földrajz, történelem


    milyen színesbőrű emberek élnek Európában? Hol?


     


    nem, nem hinném, hogy kapcsolatba kerültünk volna, azt is furcsállom, hogy Lillaréka, aki egy nagyon értelmes nő, miért barátkozott veled

    előzmény:
    Amarynda (137)
    2016-04-18  08:40
  5. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. Április 18. 09:33147.

    Pontosan, azok nem érvek, amiket felsoroltál, hanem a vélemény véleményezése. Ilyenekre egy percet sem kell pazarolni, mert nem ésszel vitázik, hanem ész nélkül.

    előzmény:
    Amarynda (140)
    2016-04-18  09:13
  6. 2016. Április 18. 09:30146.

    Tényleg rohadt érdekessé teszi a dolgot az, hogy soha nem hallottam még, hogy csak úgy magától, egy "jobboldali" kezdett volna hőzöngeni, és meggyőzni másokat. Biztos van rá akár millió eset is, de én soha nem voltam ilyennek tanúja. Annak igen, hogy miután már valaki hőzöngeni kezdett, akkor mondta a saját véleményét, de az egészen más.


    Ezzel ellentétben, nem csak a való, de a virtuális világban is az van, hogy a magukat "bal-ra" besoroltak, vagy megállás nélkül harcolnak a saját igazukért, vagy még vegzálnak is vele. Hosszú évtizedeken keresztül hozzászoktak ahhoz, már csak családilag is, hogy az általuk támogatott iránynak van helye, és punktum. 


    ------------------


     


    Ja, jutott eszembe, a kedvenc férjem, ha nem is nagyon távol attól, ahogy én gondolkodom, de akkor is vannak dolgok, amit más irányban lát.  És? Örülök neki. A legfontosabb alapokban egyetértünk, amúgy meg nehogy már bárki megmondhassa bárkinek is, hogy miről hogyan gondolkodjon. Még egy házasságban sem, hát  még kívülre.


     

    előzmény:
    Amarynda (130)
    2016-04-18  06:58
  7. 2016. Április 18. 09:28145.

    "a politikai es egyeb velemenykulonbsegek sokszor nemcsak idegenek kozott hanem csaladtagok kozott is teljes kommunikacio megszakadasahoz is vezethetnek. "


    Miért kell, hogy véleménykülönbségek családtagok, vagy barátok közötti kapcsolat megszakadáshoz vezessenek?


    Csak azért, mert a valami politikai szarságon összevitatkozó csak a saját irányától tud elájulni? S nem képes azt nézni, hogy mi jó is van a másikban? Hát ahogy elnéztem akár csak ezt a topikot is, teljesen egyértelmű, hogy kik nem tudják elviselni a másként gondolkodókat.


    De hogy magunkról is szóljak, a több mint 40 éve tartó, a mai napig egymást mindenben megsegítő barátainkkal nagyon különbözően látjuk a politikai világot. A feleség a legvadabb szadesost adta elő, ma is, míg a férj, a volt mszmp-ben nyomta, utána meg mszp-ben. Van olyan, másik barátnőm, akivel szintén meg tudjuk osztani az utolsó tányér levesünket oda-vissza alapon, ő meg vad Hornista, még most is. És mégis, ott segítjük egymást, ahol tudjuk.


    De ehhez az kellett, hogy a mi eseteinkben én legyek az, aki azt mondta, hogy innét egy szót sem többet, mert vagy a barátságot választjátok, velem, velünk, vagy a politikát, de akkor nélkülünk. Ha ehelyett, én is ugatásba fogtam volna, akkor akár úgy megorrolhattunk volna egymásra, ahonnét már nincs visszaút.


    A barátságokban, házasságokban, de egyáltalán, mindenben észnél kell lenni, és végig gondolgni, hogy megéri-é egy kapcsolatot feldobni azért, mert a másik néhány dologról másként gondolkodik.  


    ------------------------


    A honi, átlag magyar  amúgy is valami elképesztően erőszakos a saját véleménye, politikai irányúltsága mellett, s ha még baloldalinak is gondolja magát, akkor a tőle másként gondolkodónak annyi.


    Ismerős kapcsolatokban még csak csak kezelhető a dolog. De ilyen ismeretlen világban, mint a fórumozás, ahogy itt is látható, egyszerűen kezelhetetlen. Mármint annak, aki az ilyen marhaSSágot kezelni szándékozná.


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Amarynda (130)
    2016-04-18  06:58
  8. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. Április 18. 09:23144.

    Ilyen szempontból rosszabb, mint a politika. Meg más szempontból is.

    előzmény:
    Amarynda (129)
    2016-04-18  06:48
  9. 2016. Április 18. 09:22143.

    Ez nagyon szimpatikus valasz volt.

    előzmény:
    etilany (118)
    2016-04-17  19:08
  10. 2016. Április 18. 09:19142.

    Ez nagyon igaz. Ahol mi elunk egy turistak altal latogatott bor es olivatermelo videk (gabonat es marhakat is tartanak itt), es a mi 13 hold foldunk erteke nagyobb mint mondjuk az orszag belseje fele levo 3000 hold ami meg birkak legeltetesere sem alkalmas.


    ebbol a szempontbol AU egy nagyon szelsoseges orszag.


    Pl. Sydneyben vannak a legnagyobb elteresek ui. az egy varos de kiterjedesre hatalmas. vannak olyan oreg roskadozo hazak olyan keruletben amiket mar nem laknak megorokolte a csalad es ertekuk 5-10 millio dollar kozt van es mar csak lebontasra alkalmas. es vannak szep vadonatuj hazak nem rossz keruletben csak messzebb joval a varoskozponttol es a tengerparttol es az ertekuk max. 500 ezer parkositott kerttel mindenfele extrakkal.


    Itt del Australiaban nem ennyire szelsoseges a helyzet mint ott.


     

    előzmény:
    etilany (138)
    2016-04-18  08:57
  11. 2016. Április 18. 09:15141.

    Persze. Vannak olyan antagonisztikus ellentetek amiket nem lehet lekuzdeni pl. ez amit emlitettel. de egy barati viszony eseten vagy ismerosnel kolleganal sokkal tagabbak szerintem ezek a hatarok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (139)
    2016-04-18  09:10
  12. 2016. Április 18. 09:13140.

    ertem. tulajdonkeppen ha belegondolok en is hasonloan velekedem bar nalam leginkabb akkor kizaro a kapcsolattartas ha valaki mindenaron meg akar gyozni arrol hogy neki van igaza (vagy arrol hogy nekem nincs)/


    PL.


    En tudomasul veszem hogy a mai liberalis gyerekneveles sok szulonek az utmutato, de en nem ertek ezzel egyet.


    Ha egy beszelgetesnel abban maradunk hogy o igy en meg ellenkezoleg gondolom akkor  nem tortenik semmi. ellenben ha kozli az illeto hogy en nem vgyok normalis es tonkreteszem (marmint ha van) a gyereket es buntetni kene az ilyen szulot stb. na ott kezdodnek a gondok.


    vagy: en abortuszparti vagyok mert vallom hogy eleinte az meg nem ember csak egy sejtcsomo es a no joga hogy eldontse mit akar a testevel csinalni.


     vagy:


    ha en pl. ugy gondolom hogy nekem szemely szerint a Fidesz intezkedesei kozt vannak szimpatikusak akkor ettol meg ne legyek ilyen olyan amolyan meg ne pofazz bele stb.


     mert ezek nem ervek, mint ahogy az sem hogy nekem mitol tetszik tegyuk fel Vajna Timea KULSEJE. nem az agyarol vagy egyebrol beszelek hanem a kulsejerol. miert vagyok en agyatlan szemet ha nekem o tetszik? en se mondom hogy akinek monjuk vaamelyik futballista kulseje tetszik mert kockas a hasa hogy az a szemely egy uresfeju liba mert neki ez tetszik.


    es ettol meg nyugodtan beszelhetunk mas dolgokrol ha van mirol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (133)
    2016-04-18  07:50
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 18. 09:10139.

    hallottál az amcsi ismerőseidtől arról, hogy nem is kis rétegben mekkora ellenségek a republicans, democrats


    még a gyerekeik összeházasodása is szinte lehetetlen


     

    előzmény:
    Amarynda (1)
    2016-04-16  14:07
  14. 2016. Április 18. 08:57138.

    Ez nem egészen így van. Magyarországnak, bányái, altalajkincse lehet, hogy  nincs, de óriási víztartalékai vannak, és igen, termőföldjei, ha nem is óriásiak, de nagyon jó minőségűek. Ausztrália nagy része sivatag. Lehet valakinek tízezer hektárja is, ha az félsivatagos... Az a helyzet, hogy kedves vezetőinknek köszönhetően (párttól függetlenül) azzal sem bírunk élni amink van. És a magasan képzett szakemberek. Ez tök igaz, de az oktatási rendszer már vagy 15 éve sz*r. Mellesleg, amíg az állásokat (a jókat) sógor-koma alapon osztogatják, addig lehet az oktatás akármilyen magas színvonalú, dilettáns Pityukának mindig lesz jó állása, ha elég jó kapcsolatokkal rendelkezik, míg más, sokkal jobban képzett ember külföldre kénytelen menni, ha a tudását pénzre akarja váltani, mert nincsenek kapcsolatai.

    előzmény:
    Lillaréka (53)
    2016-04-17  12:39
  15. 2016. Április 18. 08:40137.

    az hogy europai nem zarja ki hogy szinesboru is egyben? vagy nem igy van?


    mibol gondolod hogy valaha is kapcsolatba kerultunk volna amikor tudod rolam hogy ez nalam nem nyero?


     

    előzmény:
    Ardian05 (136)
    2016-04-18  08:29
  16. 2016. Április 18. 08:29136.

    Nekem van barátom, kedves ismerősöm a másik oldalról, de nem szélsőségesek, pl. a mostani narancspolitika már nekik is sok. Pont azért, mert nem hívők, hanem gondolkodó, értelmes emberek. Amikor a politika, gazdaság szóba került, akkor értelmes vitát, beszélgetést lehetett velük folytatni, nem veszekedés alakult ki.


    De amikor a másik hívő, ráadásul buta is, azt nehéz elviselni. Én is töröltem már ismerőst a facebookról, téged is töröltelek volna, miután azt bizonygattad az európai férjemről, hogy színesbőrű és bután kötötted az ebet a karóhoz.

    előzmény:
    Amarynda (1)
    2016-04-16  14:07
  17. Torolt_felhasznalo_245838
    Torolt_felhasznalo_245838
    2016. Április 18. 08:15135.

    Szerencsére a családban nincs ilyen probléma.


    A fasisztákon kívül bárkit elviselek,a gyűlölködést,rasszizmust,antiszemitizmust,kirekesztést,nehe zen tudom tolerálni.


    Nincsenek ilyen emberek a környezetemben,ha feltűnik egy is,nem nagyon barátkozom vele.

    előzmény:
    Amarynda (1)
    2016-04-16  14:07
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 18. 08:00134.

    a gáz 6 hónap késéssel megy az olaj után


    valszeg most megint le lesz az irány, mivel a sárgalábúak nem egyeztek meg tegnap doha

    előzmény:
    pannacotta (121)
    2016-04-17  19:45
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 18. 07:50133.

    amarynda egy barátsághoz, vagy bármilyen jó viszonyhoz szükséges egy elég hasonló értékrend


    és ha egyszer az egyik elindul egy másik irányba, ami nekem taszító, akkor annak eredménye az lesz, hogy nem akarok azzal többet kommunikálni


    ha egy barátom, holnaptól vallásos lesz, vagy trump párti, vagy vona, vagy orbán, vagy gyurcsány......


    akkor goodbye

    előzmény:
    Amarynda (1)
    2016-04-16  14:07
  20. 2016. Április 18. 07:36132.

    a villany atlaga , mert van ejszakai meg nappali stb.


    itt most 30 cent kilowattonkent (szolgaltatonkent van minimalis elteres)


    a gazt nem tudom  de egy 45 literes nagymeretu gazpalack amivel en fozok  115 dollar a csereje es a palackert evi 45 dollar berleti dijat kell fizetni


    az un. varosi gaz dragabb.


    mi kicsit magasabb fogyasztok vagyunk a villanybol mert az allatok itatoja motorral mukodik az atlagos villanyszamlank


    3 havonta 800 dollar korul mozog a minden 3 honapban a service hogy hasznaljuk  50 dollar es az evi fogyasztas nekunk kb 1000 dollar es 2 gazpalack eleg a fozeshe egy evre az 230 dollar


    a dollar most 180 ft korul van ha jol tudom.


     

    előzmény:
    pannacotta (114)
    2016-04-17  18:25
  21. 2016. Április 18. 07:04131.

    Ertem. erdekes eddig meg ilyen tipusu magyarazatot nem kaptam. Nem tudom kiktol fugg mondjuk hogy a villanyert mennyit kell fizetni, gondolom a szolgaltato hatarozza meg es nem az allam (itt legalabbis igy van).


    Mi aranytalanul sokat fizetunk a vizert aminek a birtokjogat eladta sok eve a kormany igy magancegek azok akik uzemeltetik.


    sajnos ezellen pl. mi se tudunk a vilagon semmit csinalni, azon felul hogy a videkiek  tudnak nagymeretu esoviztarozokat tartani (nekunk is vannak) a varosiak szamara azonban ez korlatozott lehetoseg .


    Szerintem mas dolog is van igy amiert mindenutt lenyegesen tobbet fizetunk mint amennyit kellene. nem ertek annyira a marketinghez es egyebekhez hogy kik es milyen modon befolyasoljak az arkepzeseket.


    De pl. amikor a vilagban olcsobb lett az olaj a benzin nekunk akkor is sokkal dragabb volt mint mondjuk az USA ban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (108)
    2016-04-17  15:45
  22. 2016. Április 18. 06:58130.

    Nem gondolom hogy a tobbieket erdekli a mi nezetelteresunk vagy nevezd aminek akarod. Azt most is allitom hogy egyetlen egyszer sem volt szandekomban a csaladodat megserteni (egyebkent nem banom ha azt amit sertesnek gondolsz elkuldok hogy en irtam ,de inkabb privatban , mert nem a topic temaja), hangsulyozom megcsak tiszteletlenul nem is gondoltam ratok nemhogy a csaladodat megbantani akartam volna. fogalmam sincs mi volt ez amire utalsz, ha mododban all kuldd el legyszives, es ha serto a dolog akkor nyilvanosan is bocsanatot kerek erte .


    Mas:


    a politikai es egyeb velemenykulonbsegek sokszor nemcsak idegenek kozott hanem csaladtagok kozott is teljes kommunikacio megszakadasahoz is vezethetnek. Nehezen tudom elkepzelni hogy a mai magyar nagyon felfutott viszonyok kozott ha egy csaladban ket nagyon eros akaratu egyen ilyesmiben ellenkezo oldalon all, vagy mondjuk az anyos siman racsap az unoka kezere ha valamiert o igy gondolja, meg lehet nezni micsoda dolgok kerekednek ki ebbol.


    Nekem vannak itt barataim akikkel pontosan tudom mi az amirol nem beszelunk, mert akkor annak veszekedes lenne a vege.


    Lehet hogy a forumozasnal meg ki kellene kerulni a "kenyes "temakat de akkor meg minek jon ide az ember.


    Egyebkent en mindig vallaltam a nezeteimet es altalaban akkor szoktam oket erosen kihangsulyozni ha a vitapartner mindenaron bizonyitani akarja az igazat. ezert szoktam hozzatenni hogy SZERINTEM, VAGY NEM KELL VELEM EGYETERTENI STB.


    A rasszizmussal kapcsolatban pl. a zsidok teljesen kiesnek n alam ebbol, nagyon becsulom es tisztelem oket, az egesz nepet ugy ahogy vannak.


     

    előzmény:
    Lillaréka (105)
    2016-04-17  15:28
  23. 2016. Április 18. 06:48129.

    Egyetertek. a vallas kerdese azt hiszem az egyik legkenyesebb dolog azert is jobb ha az ember mint tarsalgasi temat ezt elkeruli (ha lehet) mert ez az egyik olyan kerdes amin nagyon hamar ossze lehet kapni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (104)
    2016-04-17  15:26
  24. 2016. Április 18. 02:21128.

    Annyiban érinti a kapcsolataimat, hogy ha valaki nagyon szélsőséges nézeteket vall (például rasszizmus, egy bizonyos népcsoport irányában agresszív megnyilvánulások), akkor vele általában igyekszem leépíteni a kapcsolatomat. Valamint abban az esetben is igyekszem távolodni, ha meg akar téríteni, tehát a saját politikai nézeteit akarja mindenképpen rám tukmálni. A szűkebb családban szerencsére nincs ilyen, a barátaimat meg természetesen megválogatom, így náluk ilyesmi szóba sem jöhet, nem is tudnék közvetlenebb kapcsolatba kerülni senkivel, aki olyan, mint a fent említettek.


    A tágabb családban, rokonoknál előfordulnak ilyen problémák, ezeket a kapcsolatokat nem építhetem le teljesen, de nagyban meghatározza a hozzájuk fűződő viszonyomat.

  25. 2016. Április 17. 20:18127.

    Igen, gondolom. :) 

    előzmény:
    ladybird65 (123)
    2016-04-17  19:47

Címlap

top