Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kapcsolataink es politika

Amarynda
Létrehozva: 2016. Április 16. 14:07

Egy nemreg tortent dolog kapcsan inditom ezt a topicot, mert erdekelne a velemenyetek. Hangsulyozom semmifele politikai vitat nem kivanok inditani ha a dolog "elfajulna" akkor en reszemrol magara hagyom a topicomat, mert egeszen mas a celom vele.


Egy bizonyos fajta "kozvelemeny kutatast " szeretnek csinalni.


Erinti-e a kapcsolataitokat, baratsagaitokat , csaladi vagy egyeb viszonyaitokat az hogy valaki a tietekkel ellentetes politikai nezeteket vall, es ha igen mennyire? Emiatt az ellentet miatt megszakitjatok-e az illetovel a viszonyotokat, elrontja- e az addigi baratsagot vagy atlagosan normalis kapcsolatot ez a teny, es ha igen ez hogyan nyilvanul meg?


Pl. tobbet nem jartok ossze az illetovel, torlitek- e a barati listarol a kozossegi oldalon, megszakitjatok-e vele a viszonyt, vagy megprobaljatok a sajat elveitekre atallitani, meggyozni?


Mivel en masik kontinensen elek, a valaszadas gyakran mas idozonaban fog tortenni, ezert elnezest kerek ha nem rogton valaszolok a hozzam intezett hozzaszolasokra.


Na akkor lassuk!


 

  1. 2016. Április 17. 14:4376.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (67)
    2016-04-17  14:15
  2. 2016. Április 17. 14:4275.

    nem, en semmit sem ertettem felre! tokeletesen ertettem az eldugott uzenetet, es -erthetoen- rossz neven veszed hogy karba veszett a ferdites! :-D


    most a forgatokonyv szerint az jon, hogy "en aztan tudom", es egyeb variansai! :-D

    előzmény:
    Amarynda (69)
    2016-04-17  14:34
  3. 2016. Április 17. 14:4274.

    Ez itt is elofordul. akkor viszont tuti hogy a kormanyt levaltjak a kovetkezo valasztasnal, es ha az ujak maradni akarnak akkor legtobbszor korrigalnak is.


    a mostaniak belengettek hogy felviszik az AFAt 10 rol 15 % ra itt mindenre ennyi az afa.


    aztan visszakoztak de mivel ez a fajta (liberalis) kormany mar nemegyszer szegett meg valasztasi igeretet a nep mar nem bizik benne es mar most ugy nez ki hogy elorehozott valasztasok lesznek, de ha nem akkor jovore nagy valoszinuseggel buknak.

    előzmény:
    Seta Rossa (71)
    2016-04-17  14:35
  4. 2016. Április 17. 14:3873.

    Pontosan errol van szo. ui. itt is lennenek olyanok akik nemtorodomsegbol vagy kozonybol vagy tudatlansagbol nem tennek le a voksukat sehova. viszont ebben az esetben maris letezne egy jogalap a kesobbi reklamaciokra hogy ha valami uj torveny vagy dontes szuletik "en nem szavaztam erre".


    Igy kifogjak a vitorlabol a szelet.


    Egy gyerekre sem bizhatunk ra komoly dontest ha annak az eletet erinto  lenyege van es a gyerek nem tud vagy nem akar donteni.


    vegyunk egy gyereket akinek palyat kell valasztani es millio beszelgetes utan is azt valaszolja hogy nem tudom es nem tolti ki a jelentkezesi lapot.


    Akkor a szulonek MUSZAJ  eldonteni hogy mit irjanak be a lapra , felkinalni nehany verziot es a gyereknek azt mondani , eldontod hogy melyiket de valamelyiket itt es most beirod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (66)
    2016-04-17  14:09
  5. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. Április 17. 14:3672.

    És a helyes szórend a következő: De addig el is kell jutni valahogy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (70)
    2016-04-17  14:34
  6. 2016. Április 17. 14:3571.

    (de jó lenne leválasztani a személyeskedős részét, mert évtizede nem látott jó topik lehetne!)


    Szóval: most itt az van, hogy hiába szavazol valamire, más lesz. És ha szorult beléd némi önérzet vagy emberség vagy ilyesmi, akkor azért ezt szóvá teszed, és ez nem politika, hanem túlélés, jogos önvédelem. 


    Én néha leírom a gondolataimat, nagy bennem a közölni akarás. Ezeket néha vissza is olvasom. Életem egy jelentős állomása volt az iskolaválasztás a gyerekemnek, mert nekem elég szélsőséges tapasztalataim voltak, a gyerekemnek viszont a legjobbat akartam és akarom. Szóval ez nagyobb vajúdás volt nekem, mint a szülés, csak lelki értelemben. Volt viszont egy ilyen optimista bejegyzésem még a gyerekem ovis korában, pár éve: úgy tűnik, jó irányt vettek a dolgok, mehet később suliba, az ovi és a suli közti átmenet erősebb lesz, és úgy tűnik, nem kell többé viaskodnom az alternatív (szakmailag rosszabb) és állami (emberileg rosszabb) suli között, mert az államit viszik majd el abba az irányba, ami az alternatívban jó volt. Ettől függetlenül nem a mostani kormánypártra szavaztam sok más miatt, nem vagyok ugyanis jobboldali, soha nem is voltam. De úgy voltam vele, a többség arra fog, és ebből a szempontból, ami nekem önző mód életem egyik fő kérdése volt, mégis jó lesz, ha ők nyernek. 


    Na, ehhez képest: mindennek, de szó szerint MINDENNEK az ellenkezőjét valósították meg, mint amit beígértek. Levitték a suliba menés korhatárát, beszabályoztak és központosítottak mindent, amit lehetett, hogy minél többet lophassanak ellenőrizetlenül még ezen a területen is, miközben még - jó diktatúrához méltóan - alattvalókat nevelhessenek a saját ideológiájukra. 


    Tehát mi történt? Te szavaztál egy programra, ami neked úgy hangzott, hogy elég jó. Aztán rájöttél, hogy a valóság a politika oldaláról: ígérek örök életet, ingyen sört, bármit a hatalomért, vagyis azért, hogy haverokkal harácsolhassak iszonyat lóvékat, és pont leszarom, hogy ezt csak úgy tudom megvalósítani, ha pont az ellentétét teszem annak, amit ígértem.


    Csinálok KLIKet, mert az oktatásból is lopni akarok. Íratok majd tízmillióért tanulmányt a cimbivel a semmiről, lopom az EU-s pénzeket, családot beültetem közpénzből élni, közben azért beszabályozom a tankönyvipart is, egyentankönyv lesz: a kiadó is az enyém, meg persze azt írok bele, amit akarok. 


    Vegyük már észre: itt nem arról van szó politika címszó alatt, hogy szavazok valamire, aztán viselem a következményét! Arról van szó, hogy átvernek,és akkor járnak jól, ha ezt később se vagyok hajlandó észrevenni és eltakarítani őket "énnempolitizálok", álszent szlogennel! 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (66)
    2016-04-17  14:09
  7. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. Április 17. 14:3470.

    Ez így igaz. De addig is el kell jutni valahogy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (68)
    2016-04-17  14:29
  8. 2016. Április 17. 14:3469.

    Valamit felreertettel:


    semmi mas nem erdekel csak es kizarolag a kovetkezo kerdes:


    mennyiben befolyasolja ha befolyasolja a kapcsolataidat ha az illeto mas politikai nezeteket (esetleg pontosan az ellenkezojet a tiednek) vall? Ez vonatkozik (marmint a kerdes) csaladod tagjaira, munkatarsadra, regi vagy uj baratodra kornyezetedre , barkire.


    Mo on jelenleg tapasztalhato hogy az emberek akar csaladon belul is meg a beszeloviszonyt is megszakitjak mert a politikai meggyozodesuk nem egyezik meg.


    kizarolag erre varom a valaszokat , ki mit gondol errol .


    Elegge magabiztos szemely vagyok ahhoz hogy nincs szuksegem senkitol semmifele vissza vagy ellenigazolasra.


    Tehat ha kerhetem akkor koncentraljon a kerdesre - akit erdekel.


    koszonom


     

    előzmény:
    saschamora (60)
    2016-04-17  13:52
  9. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 17. 14:2968.

    Az a baj, hogy amíg a prolikat nagy tömegeket meg lehet venni kilóra olyan választási ígéretekkel, amikről már akkor ordít, hogy megvalósíthatatlanok, amikor ígérik, a tömegek mégis lelkesen besz..pják, és pont oda ikszelnek, ahová kell, amíg néhány kiló félrohadt ingyen krumpli és hagyma osztogatásával szavazatokat lehet venni, addig nincs értelme politikai tudatosságról beszélni. AMIKOR majd a teljesen átlátszó választási ígéretekre nem az lesz a reakció, hogy Jaj de jó, jaj de jó!, hanem a nép felhúzza a szemöldökét, és visszakérdez, hogy Igen? És mégis hogyan?, majd AKKOR lesz értelme ezekről a kérdésekről beszélni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (55)
    2016-04-17  12:43
  10. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. Április 17. 14:1567.

    Ennyi a teendő. Amivel nem értesz egyet és zavar, azt kiiktatod. De még órákig/napokig ezen rágódni.. Hát nem tudom, az én energiám ennél lényegesen értékesebb, semmint, hogy rágjam a gittet egy idegen kiszólásain.

    előzmény:
    Lillaréka (58)
    2016-04-17  12:52
  11. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. Április 17. 14:0966.

    Ezzel is arra "kényszerítik" az ausztrál polgárokat, hogy tegyenek magukért. Álljanak ki magukért, gondolkodjanak, járjanak utána minden lehetséges verziónak. De legalábbis valamilyen voksot adjanak le, mert azért lehet felelősséget vállalni később.


    Ebben az országban sokan nem akarnak felelősséget vállalni. És nem csak a politikai nézeteik miatt, hanem az életük egyéb területén sem. És ezzel az a legnagyobb probléma, hogy ezt közvetítik tovább is.

    előzmény:
    Amarynda (57)
    2016-04-17  12:49
  12. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. Április 17. 14:0565.

    Lillareka egy jo kis no , jo edesanya , es egeszsegesen gondolkozik. Kellemes forumozo.

  13. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. Április 17. 14:0464.

    Úgy tudom, ennek csak alig a fele, kb. 1,6% az arány. Az önpusztító életmódról nincs ismeretem, de amennyiben így van, hát ámen, efelől mindenki maga dönt.

    előzmény:
    Amarynda (51)
    2016-04-17  12:35
  14. 2016. Április 17. 14:0463.

    Kedves sihu!!


    én vagyok a célszemély.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (61)
    2016-04-17  14:02
  15. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. Április 17. 14:0462.

    Hangsulyozom semmifele politikai vitat nem kivanok inditani ha a dolog "elfajulna" akkor en reszemrol magara hagyom a topicomat, mert egeszen mas a celom vele


     


    Lehetne megtudni, mi a celod vele?

    előzmény:
    Amarynda (1)
    2016-04-16  14:07
  16. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. Április 17. 14:0261.

    Errol van szo ? Hat akkor el kell olvasni elejetol...
    Engem is raszedett ez a hamis topikinditas

    előzmény:
    saschamora (60)
    2016-04-17  13:52
  17. 2016. Április 17. 13:5260.

    :-DD
    na, akkor lefosztva a koritesrol, kodositesrol: egyik ismerosom torolt engem, -bocsanat- ENGEM. jujjj, azonnal nyitok topicot azon az oldalon, ahol o is jelen van, bedobok egy ugy-ahogy ugyesen (de inkabb ugyeskedoen) megfogalmazott szosszenetet, melynek az uzenete, hogy niddamaezahulyekorlatoltsegg' mit muvelt velem, -bocsanat- VELEM. draga nep! most gyertek, szolgaltassatok nekem igazsagot, osszatok, hadd olvassa o is, hogy milyen csunya-ronda-rossz is o. mert ezt sugallom az inditomban, meg azt is, hogy en kedves es tolllerancias' ember vagyok, o meg nem az, tehat pfujj. 


    hehe, tok vicces! :-DD
    pedig mindossze annyi tortent, hogy nem jossz be valakinek, ezt pedig siman be kell kaszalni, es kesz. minden ember szuveren joga, hogy megvalogassa hogy kivel haverkodik, es kivel nem. es ha valamiert NEM, akkor nem. az okhoz semmi, de semmi kozod. EZT kene tiszteletben tartanod, EZ jelenti a toleranciat. amit te csinaltal, az egy ocska es hatasvadasz politikai fogas, kicsiben. nem csak vicces, de szanalmas is, mar bocsi! :-D

    előzmény:
    Amarynda (1)
    2016-04-16  14:07
  18. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. Április 17. 13:4059.

    Ce qui ressemble s'assemble - simili similis gaudet- hasonlo a hasonloval kutyul egyutt ...
    Lehetetlen olyan emberrel kapcsolatot tartani , akivel nagy nezeteltereseid vannak.
    Zsidozo, ciganyozo alakkal nem zsidozo, nem ciganyozo  keptelen baratkozni.
    Racionalisan gondolkozo mindig hulyenek fogja tartani a bugyutat, aki lelekvandorlo marhasagait akarja elmeselni...
    Amikor "baratod" a 6 millio sziriait osszekeveri egy vagy ket oldoklo  extremista bandaval , akkor bizony a seggberugas es a barati korbol kiteves napirenden vannak.
    Amikor a macskadnak akarmit megadsz , de teli szajjal uvoltod, hogy az afrikai szegeny eleszi eloled a kölest es dogoljon meg , akkor bizony a normalis ember kirug a csudaba..


    A rasszista faszkalap hozza hasonlo nezetu rasszista faszkalappal barinozik , miota a vilag vilag .
      Awaldorfos waldorfosnak falaz, a jobbikos jobbikossal veszi csikorgo fekete borbakancsot , es az istenhivo istenhivovel ajtatoskodik a templomban.
    A kerdes az mi , Picikem? Ki rugott ki , Angyalkam ?


    Tudni illik, hogy vannak kenyes temak, amiket tarsasagban nem illik kitargyalni : vallas , politika stb
    Szoval, ha titokban tartod olyan cuccaidat, pl hogy inkabb  a macskad mint az afrikai szegeny , hogy minden sziriai a tengerbe fulladjon, hogy a Vilag megmenteseert az osszes cigust/arabot/afrikait/kinait  sterilizalni kellene, akkor nem lesz problemad....
    Es igen , annak van igaza , aki a szelsoseges , emberiseg ellenes , ônzö nezeteid miatt kirugnak  az eletukbol.

    előzmény:
    Amarynda (1)
    2016-04-16  14:07
  19. 2016. Április 17. 12:5258.

    Tudod.. hogy ki meddig megy el... nem szokásom senki családját emlegetni .. itt sem tettem láthattad...  


    de pl az én kapcsolataim bizony befolyásolja az illető megnyilvánulása egy-egy dologban..


    lehet, hogy csak felhúzom a szemöldököm.. és átsiklok felette, de az is lehet, hogy vitába kezdek


     


    de pl anno a migráncsozás kapcsán jó néhány ember oldalkövetését leállitottam a fészen... azaz ismerőseim maradtak.. de nem voltam kiváncsi  és ma sem arra, mit osztanak meg.
    én nem posztolok semmi politikai dolgot..  pedig jó néhány csoportba hivtak már meg...- nem léptem be,.
    egy játék miatt tagja vagyok egy zárt csoportnak... ott csak a játékról beszélünk.. és van még egy nyilt csoport- ott meg egy minket érintő dologról. 


    A való életben meg.. a mindennapi kapcsolatokban.. meg olyanokkal vagyok körülvéve akik kb ugyanigy látják  mint én..ill mi..


    eleve azokkal barátkozol vagy tartasz fent szorosabb kapcsolatot, akik hasonlóan gondolkodnak.


    a távolabbi ismerösök meg nem annyira fontosak hogy  az időjáráson kivül más is szóba kerüljön köztetek ha netán összefuttok valahol .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (54)
    2016-04-17  12:40
  20. 2016. Április 17. 12:4957.

    Teljesen igaz. Anno ug 10 eve amikor meg kis naivan kezdtem forumozni azt gondoltam hogy ha oszinte vagy akkor ugy is viszonyulnak hozzad. Amit tudnak tudnak, nincsenek szegyenletes titkaim , inkabb az a baj hogy tul esendo voltam amig felvettem ha belem kotottek. de ez mar a multe.


    Mas: azt amit irtal talan akkor lehetne megforditani ha igenis mindenki kivetel nelkul elmenne szavazni pl.Itt kotelezo megbuntetnek ha nem teszed.


    Otthon ezt ugy fogjak fel hogy korlatoznak a szabadsag jogodban. en meg ugy , hogy akinek magatol nincs eleg esze ahelyett muszaj donteni es rakenyszeriteni hogy igenis legyen reszese az eletenek.


    dehat ez Mo on hatalmas felhaborodasba utkozne.


    Itt nem elhetsz olyan kifogassal hogy en nem rajuks zavaztam, mert valakire igenis leadtad a voksodat. es ez igy jo szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (54)
    2016-04-17  12:40
  21. 2016. Április 17. 12:4556.

    Az iden levaltottak az elozo miniszterelnokot mert mindenki tudta hogy vele esely sincs a kovetkezo valasztas megnyeresere. a mostani ugyanaz csak pepitaban , de semmit nem mer kezdemenyezni (nem baj ) mert amit eddig csinaltak 1-2 intezkedes kivetelevel csak kart csinal.


    az egyeduli jo intezkedesuk a hatarozott szigorusag az illegalis es csonakon erkezo bevandorlokkal kapcsolatos. nincs kivetel, a kontinensre nem johet be se terhes no se csecsemo se senki.


    Most volt egy1,5 eves gyerek beteg lett behoztak kezelni, megkapta a kezelet es a "joakaratuak" nagy tiltakozasa ellenere 1 het mul va az anyaval egyutt visszavittek Naruba a taborba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (33)
    2016-04-17  11:35
  22. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. Április 17. 12:4355.

    De én pont nem ezt mondom. Csak vázoltam, hogy sokan így gondolkodnak, ami nagy hiba. Itt, Magyarországon a magyar embereket minden eszközzel igyekeznek befolyásolni döntéseikben. És nagyon is van eredménye sajnos.


    Aki úgy érzi, hogy a politikára nincs ráhatása, az borzasztóan buta. Ki másnak volna ráhatása, mint a népnek akiről szól az egész? Aki így gondolkodik az megérdemli azt, ahol van és ahová tart.

    előzmény:
    Amarynda (49)
    2016-04-17  12:33
  23. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. Április 17. 12:4054.

    Most akkor kicsit én is offolok, ha már mindenkinek megengedett. :)


    Elég sok mindent kiadtál magadról ezek szerint, ha itt ennyien ennyi mindent tudnak rólad. Ezzel szépen alapot teremtettél magadnak arra, hogy ellened tudják fordítani. Az ember ilyen sajnos. Nem csak a magyar és nem csak a gyerekek ennyire gonoszak, hanem a Föld humán lakossága ilyen szemét.

    előzmény:
    Amarynda (47)
    2016-04-17  12:29
  24. 2016. Április 17. 12:3953.

    Azért gondolj bele - össze sem lehet hasonlitani a két országot.. semmilyen szempontból


     lehetünk egészen hazafiak.. attól még az igazság az, hogy szegény ország vagyunk. Nincs gyakorlatilag semmiféle bányakincsünk.. és nincsenek akkora termőföldjeink sem. 


    Ha igy hasonlitod a két országot... akkor kb nincs mit összehasonlitani. 


    Magyarországnak abból kéne gazdálkodnia amilye van.. vagy lehet. és ez szerintem az oktatás, a képzés.. minél magasabban képzett szakemberek... 


    no.. ebben veled tutira egyetértünk..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (46)
    2016-04-17  12:28
  25. 2016. Április 17. 12:3952.

    Azt gondolom nem mindenki harcos szellem foleg amikor olyasmirol van szo ami ot szemely szerint nem erinti es nem is erdekli.


    Ezek a tuntetesek megszokotta valtak es az eredmenyuk minimalis. azt hiszem tobbek kozt ez is a politikai apatia kovetkezmenye.


     

    előzmény:
    Seta Rossa (30)
    2016-04-17  10:36

Címlap

top