Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kapcsolataink es politika

Amarynda
Létrehozva: 2016. Április 16. 14:07

Egy nemreg tortent dolog kapcsan inditom ezt a topicot, mert erdekelne a velemenyetek. Hangsulyozom semmifele politikai vitat nem kivanok inditani ha a dolog "elfajulna" akkor en reszemrol magara hagyom a topicomat, mert egeszen mas a celom vele.


Egy bizonyos fajta "kozvelemeny kutatast " szeretnek csinalni.


Erinti-e a kapcsolataitokat, baratsagaitokat , csaladi vagy egyeb viszonyaitokat az hogy valaki a tietekkel ellentetes politikai nezeteket vall, es ha igen mennyire? Emiatt az ellentet miatt megszakitjatok-e az illetovel a viszonyotokat, elrontja- e az addigi baratsagot vagy atlagosan normalis kapcsolatot ez a teny, es ha igen ez hogyan nyilvanul meg?


Pl. tobbet nem jartok ossze az illetovel, torlitek- e a barati listarol a kozossegi oldalon, megszakitjatok-e vele a viszonyt, vagy megprobaljatok a sajat elveitekre atallitani, meggyozni?


Mivel en masik kontinensen elek, a valaszadas gyakran mas idozonaban fog tortenni, ezert elnezest kerek ha nem rogton valaszolok a hozzam intezett hozzaszolasokra.


Na akkor lassuk!


 

  1. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. Április 17. 10:0026.

    Egál. Nekem semmilyen szinten nem befolyásolja a barátaimmal való viszonyomat, ha más politikai nézetek felé hajlanak, mint én. Egészen vegyes ilyen szempontból a társaság. De nem ezen múlik a barátság, sem a viszony, hiszen nem ez hozott minket össze.


    És engem az sem érdekel, ha valaki Kardashian vagy Mónika-show-t vagy Éjjel-Nappal Budapestet vagy Barátok köztöt néz, mert nem nálam nézi, így nekem nem kell.


    Szóval igen, vannak, akiknél kizáró ok lehet a más politikai nézet, de azzal azt kell tenni amit ti is, szépen békén hagyjátok egymást.


    Mondjuk azt, hogy továbbra is megy egymásra a fröcsögés, azt lehetne esetleg privátban is, mert nem tartozik senki másra, csak rátok.

    előzmény:
    Amarynda (21)
    2016-04-17  09:43
  2. 2016. Április 17. 09:5325.

    Egyébiránt.. én legyek annyira korrekt, hogy ne hozzam fel a te családod... de te egészen nyugodtan fröcsöghetsz az enyémre....   Értem.. és köszönöm hogy felvilágositottál, mi is az a korrektség. 

    előzmény:
    Amarynda (20)
    2016-04-17  09:37
  3. 2016. Április 17. 09:5024.

    Nem kedves Amarynda.. nem a véleménykülönbség miatt töröltelek.. 


    hanem azért amit velem és másokkal műveltél...  az nlc-n többször több ízben. 


    én nem hoztam elő a te családi viszonyaidat.. te elég sokszor fejemhez vágtad az enyémet...nem éppen szép jelzők kiséretében. ... teljesen politika mentes topikokban is. 


    Gondoltam aki ilyeneket ír nekem...  vagy olyan módon fröcsög mondjuk egy gyereknevelésről szóló topikban ahogy te időnként megtetted az ne nézegesse az oldalamat. .. - mellékesen a pohár már nálam jelentősen tele volt amikor ilyesmihez szóltál hozzá ... már akkor gondoltam,  hogy töröllek. .... pedig ott nem is engem bántottál, hanem másokat. 


    Aljasul inditottál egy topikot.. hogy a magad igazát keresd... nekem ez eszembe sem jutott. 


    Szó sincs politikai nézetkülönbségről... a személyeskedésed ott az utolsó csepp  volt. abban a bizonyos pohárban. 


    csak hogy a többiek is tisztában legyenek a dolgokkal


     


     

    előzmény:
    Amarynda (20)
    2016-04-17  09:37
  4. 2016. Április 17. 09:4823.

    Orulok hogy masok is igy gondoljak nem vagyok vele egyedul.


    Nem ertem (sose ertettem) miert kell gorcsos igyekezettel meggyozni valakit valamirol, ha tarsalgas folyik.


    Legyen az politika, gyerekneveles szerelem vagy barmi.


    En el szoktam mondani hogy mit gondolok de senkit nem kerek sot ezt ki is szoktam hangsulyozni hogy nem kell velem egyeterteni EN IGY GONDOLOM . ennek ellenere sokan rengeteg energiat fektetnek abba hogy meggyozzenek a maguk velt igazarol.

    előzmény:
    Carpaccio (16)
    2016-04-16  18:45
  5. 2016. Április 17. 09:4522.

    Azt hiszem igazad van es sok kellemetlensegtol kimeled meg magad.


    Valoszinuleg kovetni fogom (legalabbis majd igyekszem) a mintadat.

    előzmény:
    dunakanyar (19)
    2016-04-17  08:22
  6. 2016. Április 17. 09:4321.

    Ezzel nekem semmi bajom. engem az erdekel hogy miert nem lehet X nek mas velemenye (akar homlokegyenest is) mint Y nak a politikaban es ez miert befolyasolja vagy mennyire befolyasolja az emberek egymashoz valo viszonyat.


    Egyebkent nemcsak a politikaban van ilyen kizaro ellentet. Ha nekem tetszik a Kim Kardashian musora akkor mindjart jon a komment hogy milyen sekelyes stb vagyok. Talan engedtessek meg nekem (meg barkinek ) hogy izlese es meggyozodese szerint iteljen meg dolgokat anelkul hogy ezzel bizonyos kapcsolatait kockara tenne.


    errol szol a topic.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (15)
    2016-04-16  18:27
  7. 2016. Április 17. 09:3720.

    Az Audi nem sztrajkolt mert megegyeztek. a fizetesi grafikon elerheto a googleon a legalacsonyabb 157 a legmagasabb 407 ezer volt.


    Senkit nem rangattam sehova, a topic nyilvanos meg lehet nezni mit irtam.


    Ja es eddig se nagyon olvastam az oldaladat nem fog hianyozni ezentul sem. Bar semmifele titkok nincsenek az oldalamon azert remelem annyira vagy korrekt hogy nem hozakodsz elo sem kepekkel sem massal amit eddig az oldalamon talaltal.


    Ezt a topicot azert inditottam mert kivancsi voltam hogy az embereket mennyire befolyasoljak a baratsagaikban ill. kapcsolataikban a politikai nezetek (vagy azok ellentete).


    Te abba a csoportba tartozol akiket befolyasol, de szerencsere vannak sokan akiket nem. Te olyan tipus vagy aki rosszul viseli ha masnak mas velemenye van mint a tied.


    Azt azert mellekesen megjegyeznem hogy eleg sokaig volt olyan idoszak amikor nem erdekelt hogy en mit gondolok a politikarol mert egesz mas dolgokrol beszeltunk veled.

    előzmény:
    Lillaréka (18)
    2016-04-16  19:38
  8. 2016. Április 17. 08:2219.

    Nem szoktam a barátaimmal politizálni. Nem azt a társaságot kerülöm, akik ellentétes politikai nézeteket vallanak, hanem azokat, akik egyáltalán politizálnak. Ez adódik abból is, hogy mivel nem nagyon követem a politikai eseményeket, igy nem is nagyon tudok hozzászólni a témához :)))  Politikusaink nevét nagyjából ismerem, de hogy ki melyik párthoz tartozik, milyen nézeteket képvisel , fogalmam sincs és nem is nagyon érdekel.   

    előzmény:
    Amarynda (1)
    2016-04-16  14:07
  9. 2016. Április 16. 19:3818.

    Milyen szépen tudsz ferditeni!!!!


    Azt meséld el szépen itt a többieknek, hogy pár helyen jól belémrúgtál.... kicsit meg is tapostál..nem kicsit személyeskedtél. 


    holott én azoknál a kommenteknél nem válaszoltam neked... inkább nem... 


    ma meg - sajnálom, de betelt  az a bizonyos pohár..


    én sosem bactallak azzal te milyen életet élsz.. de te odaráncigáltad a topikba... az AUDI-s hazugságod mellé - amiről semmit sem tudhatsz.. az egész családomat


    ..---viszont én vagyok olyan kultúrember, hogy ne hozzam elő a tiédet.. 


    de egyáltalán miből gondoltad, hogy a fészbuk oldalam ezentúl számodra nyilvános lesz???? 


    Ezért töröltelek.. 


     


     

    előzmény:
    Amarynda (12)
    2016-04-16  17:11
  10. 2016. Április 16. 19:0517.

    Nálunk a család nagy része egy párthoz húz. Az egyik ági nagyszülők és a gyerekei előtt inkább nem szólok hozz, ha valami nem tetszik nekem, mert csoportosan nekem ugranak.De ők más miatt is a torkomnak tudnak ugrani. Ha nem a közeli rokomságom lenne, már megszakadt volna velük a kapcsolat, mert ezek a veszekedések úgy szoktak indulni, hogy belémkötnek. Sok ideje azert nincs ilyen, mert kitérő választ adok, de ha még így is elkezdik a műsort, a következő válaszom: OK. És megint, és megint. Rájuk hagyon mindent.

    előzmény:
    tsfmvk (11)
    2016-04-16  16:54
  11. 2016. Április 16. 18:4516.

    Nem szoktam a barátaimmal politizálni, meg egyáltalán nem szoktam politizálni már csak azért sem, mert alig követem. A problémák megoldására többféle elképzelés is lehet, így nem baj, ha mást gondolunk. Ha valaki győzköd, vagy ez neki válóok, akor emiatt a hozzáállása miatt úgysem jövök ki vele. Nem bírom a fafejű embereket.


    A barátaim közt van rendíthetetlenül keresztény, van jegyzetlen hitű, én ateista vagyok. Az értékrendünk azonos alapjaiban, és ez a lényeg. Pár dolog van, amit nem tűröm meg magam mellett, pl. a rasszistákat, a homofóbokat.

    előzmény:
    Amarynda (1)
    2016-04-16  14:07
  12. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. Április 16. 18:2715.

    Nem úgy van az!


    A legidősebb Orbán-lány szerint az a 3 (mondom három!) év gyakorlat, amit az egyik szállodában eltöltött, elég volt ahhoz, hogy milliárdos vagyonra tegyen szert. Mondván, hogy ő meg a ropogós férje a saját lábukon állnak.


    Na most ez a jóasszony vagy ennyire ostoba vagy nagyon jól ki van nevelve. És segítek: az utóbbi az igaz. Nem kell csodálkozni, hogy a nép eszesebb fele a pokolba kívánja őt is az egész pereputtyával együtt.

    előzmény:
    Amarynda (12)
    2016-04-16  17:11
  13. 2016. Április 16. 17:1314.

    na nalatok meg javaban szombat van en meg megyek aludni , holnap leszek vagy hetfon es koszi a valaszokat mindenkinek!


     


    szep hetveget nektek!

  14. 2016. Április 16. 17:1213.

    igazuk van es jo hogy ennyinel meg tudnak allni.

    előzmény:
    tsfmvk (11)
    2016-04-16  16:54
  15. 2016. Április 16. 17:1112.

    Par evig az egyik kozossegi oldalon baratok voltunk valakivel. En kedveltem (azt hittem o is engem) de az egyre gyakoribb es foleg politikai jellegu vitak miatt ugy dontott hogy megszakitja velem a kapcsolatot.


    Nem voltunk olyan nagyon baratok , de ennek ellenere meglepett hogy a politika ilyen tavolsagrol is igy hat emberekre. Ugy tunt hogy aki mast gondol a politikarol mint o (en mast) azzal o mas temaban sem akar semmi kozoset.


    Es nem ez volt az elso eset hogy hallottam rola hogy ez nem ritka eset. csak eddig nem velem fordult elo


    Szornyu ahogy tenyleg nyilatkoznak sokan halottakrol, vagy azok hozzatartozoirol csak azert mert ilyen vagy olyan partallasu volt az illeto. Emlekszem Orban Rachelrol miket irtak mondtak, pedig nem o a miniszterelnok hanem az apja. es ez csak egy eset volt a sok kozul.

    előzmény:
    ladybird65 (10)
    2016-04-16  16:51
  16. 2016. Április 16. 16:5411.

    Ehehehe, jó a kérdés  Megosztom itt, apám narancsos, párom nem komcsi, és nem is jobbikos, hanem úgymond kiábrándult. Nagyon tudnak szájkaratézni, de arra lyukadnak ki általában, hogy mocskos dolog a politika. Ennyi 

    előzmény:
    Amarynda (1)
    2016-04-16  14:07
  17. 2016. Április 16. 16:5110.

    Azért leírhattad volna, mi az a konkrét dolog, aminek kapcsán indítottad ezt a topikot.


    Egyébként igen, sajnos van rá példa. De egyet értek az alant szólókkal, semmi nem ér annyit, hogy ezért barátság, vagy akármi megszakadjon.


    Itt a fórumon is, hányni tudnék, mikor pl. beteg lesz vagy ne adj isten meghal egy olyan személy, aki egy baloldali médiumban dolgozott, akkor vérjobbos emberek még holtában is gyalázzák. Nem fogok neveket említeni, de szerintem sokan tudják, kikről van szó. Értem én, hogy nekik ellenszenves  volt egy baloldali ember, de hogy még halálában is gyalázzák, az borzalmas. Az még inkább az volt, mikor ezeket ki se törölték. Gondolok itt pl. Bajor Imre, Czeizel doktor halálára, de lehetne folytatni a sort.

  18. 2016. Április 16. 16:319.

    Oszinten szolva engem az dobbent meg a legjobban hogy ez ennyire a magyar emberek eletenek resze lett megpedig rossz vonalon.


    Csaladokban emberek nem beszelnek egymassal, regi kapcsolatok szunnek meg, az emberek magukbol kikelve gyalazzak egymast hogy te "milyenes" vagy mert aki  ilyen parti az fasiszta meg szemet meg komcsi meg dogoljon meg es olyan dolgokat vagnak egymas fejehez ami egyszeruen elkepeszto.


    azokert akik egyszeruen tudomast se vesznek roluk ulnek a szekeiken es  hozzak a rendeleteket .


    Itt ahol elek is tobb partra lehet szavazni, vannak megrogzott liberalis, munkasparti, zold es meg egy csomo part. max. a valasztasok elott akkor van roluk tema amikor felhozzak az uj programokat hogy ki mit akar vagy javasol. aztan lezajlik a valasztas azon a napon altalaban mindenki (sokan) vegignezik az egeszet tvn meghallgatjak az elemzeseket es masnaptol a kutya nem foglalkozik vele. tudjuk hogy 3 ev mulva uj valasztasok lesznek addig meg ezek vannak es ennyi. es eljuk az eletunket nem egymast piszkaljuk feleslegesen.

    előzmény:
    Róza555 (7)
    2016-04-16  16:13
  19. 2016. Április 16. 16:198.

    Egyetértek. Ezeken csak röhögni lehet, illetve lehetne, ha nem érezni az ember a mindennapokban a saját bőrén az alkalmatlanságukat. (párttól függetlenül)

    előzmény:
    etilany (5)
    2016-04-16  15:33
  20. 2016. Április 16. 16:137.

    Mivel a politikusokat élősködőknek tartom és nem állok egyik oldalon sem - és választani sem megyek, mert nincs kire,  - ezért ez nem is téma. Ha valaki felhozza meghallgatom, de inkább elterelem a szót másfele vagy az illető vált témát, mert látja ez nekem érdektelen.


    Ha valamelyik vérszívó számomra szimpatikus döntést hoz, akkor is lényegtelen melyik párt az. Örülök, hogy van még némelyikben emberség vagy nem vesztette el a józan eszét. Ennyi.


    Akivel a barátságot, kapcsolatot megszakítok, azt azért teszem vagy tettem, mert emberileg hitvány alak.


    Hallom és látom én is, hogy politikai nézetek barátságokat, családokat szakítanak szét. Hát ér az a sok nép vérén élősködő annyit, hogy ez egyáltalán ilyen mélységben téma legyen? És ekkora indulatokat generáljon?


    Azoknak ott a húsosfazék mellett (párttól függetlenül), nem okoz álmatlan éjszakát, nemhogy egyetlen ember, de a társadalom szenvedése sem.

    előzmény:
    Amarynda (1)
    2016-04-16  14:07
  21. 2016. Április 16. 16:036.

    teljesen igy latom en is koszonom hogy elmondtad a velemenyedet.


    a tobbi hszolast is koszonom mindenkinek.

    előzmény:
    etilany (5)
    2016-04-16  15:33
  22. 2016. Április 16. 15:335.

    A barátság két félen múlik. Engem egyáltalán nem érdekel senki politikai nézete, csak ne fárasszon vele engem. Nem arról van szó, hogy ne mondja el a  véleményét a jelenlétemben, mert miért ne tehetné? Csak ne akarjon győzködni. Ne keverjen bele indulatokat. Kedves kolleginám teljesen ellentétes politikai nézeteket vall, mint én, de ez semmilyen módon nem befolyásolja a barátságunkat, mert én nem erőltetem rá a  véleményemet ő sem rám az övét és ennyi. 


    Az a helyzet egyébként, hogy mindkét oldal zseniálisan manipulálja az embereket, és nagyokat röhögnek a markukban azon, hogy ők tkp jó cimbik, az emberek meg egymás haját tépik. Ha megnézed, teljesen mnidegy, milyen kormány van éppen, a kampányokban elhangzanak az ígéretek, az elszámoltatásról, hogy majd jól utánanéznek, ki miben sáros, aztán soha nem történik semmi. Én még azt is megkockáztatom, hogy előre lemeccselik, mikor ki kormányozzon. A mindenkori aktuális kormány beülteti a  cimbiket a  jó állásokba, aztán pár év múlva csere, de  gyakorlatilag semmi nem változik. A parlamenti viták sárdobálásai nézetem szerint egy nagy színjáték, porhintés. Hát ezért gondolom azt, hogy politikán összeveszni óriási butaság (viszont sajnos gyakran megtörténik).


     

    előzmény:
    Amarynda (1)
    2016-04-16  14:07
  23. 2016. Április 16. 15:104.

    Nem sertodtem meg inkabb meglepett hogy milyen hirtelen toroltel a kozossegi oldaladrol, ezert erdekel masok velemenye is.

    előzmény:
    Lillaréka (2)
    2016-04-16  14:49
  24. 2016. Április 16. 14:523.

    Igen hatással van, mivel egy jó IQ-teszt. Hülye "barátokra" meg semmi szükségem. 

    előzmény:
    Amarynda (1)
    2016-04-16  14:07
  25. 2016. Április 16. 14:492.

    Ennyire megsértődtél, mert ki mertem javitani az AUDIval kapcsolatos tévedésedet??? 

    előzmény:
    Amarynda (1)
    2016-04-16  14:07

Címlap

top