Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kert(ész) nélkül

hobbikertész
Létrehozva: 2016. Április 11. 13:27

Sziasztok!


Úgy alakult, hogy gondoskodnom kell egy kertről, de nem nagyon értek hozzá, viszont egyre inkább tetszik. Itt a nálam jártasabbaktól kérnék tanácsot, hátha másnak is jól jön. Nem akarok "méregzölden" állni a témához, de azért a durvább szereket kerülném, és a szép termés azért fontos. Most például van egy nem túl nagy, de öreg almafa, ami már tavaly is alig termet, akkor is csak ilyen ványadt vackokat, pedig régebben állítólag szép ropogós almákat termett. Tudom, hogy a gyümölcsfa nem mamutfenyő, és csak néhány évtizedig él, de azért szerintem még teremnie kéne. Van valakinek tippje, hogy mit adjak neki? Néha a levele is sárgult tavaly, virág is alig. Idén még nem tudom, mert csak nemrég jöttek ki, de túl sok virág most sem lesz rajta, ahogy nézem... A lemosó permetezést már megcsináltam. Előre is köszönöm, ha bárki tud valamit!

  1. 2016. május 15. 02:0627.

    A kertészkedés ugyanúgy mint minden más, többet ésszel mint erővel.

    előzmény:
    hobbikertész (1)
    2016-04-11  13:27

Címlap

top