Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Waldorf - kütyük

Babyface83
Létrehozva: 2016. Április 4. 11:12

Sziasztok!


Úgy tudom vannak itt néhányan, akik ilyen-olyan módon érintettek a Waldorf oktatásban, talán el tudjátok mondani a tapasztalataitokat ebben az ügyben.


Mindig is szerettem volna, ha a kisfiam Waldorf suliba járhatna majd (még odébb lesz, 4 éves), sok minden szimpatikus az oktatási módszerükben. Főleg az utóbbi időben egyre inkább úgy érzem, hogy ez lesz számára a legmegfelelőbb közeg, de nem csak azért, mert annyira szimpi a Waldorf, hanem azért, mert úgy gondolom, hogy a mostani állami oktatási rendszernél bármi csak jobb lehet... Ráadásul most adódott egy lehetőség, úgy néz ki, hogy a városunkban fog indulni egy ilyen suli. De ha mégsem, akkor terveink szerint hordani fogjuk a legközelebbibe, még ha mindennapos utazással is jár.


Az egyik dolog, ami kevésbé tetszik, az a megrögzött kütyüellenesség. Egy Waldorfos szülő elmondása alapján az ő osztályukban például hoztak egy olyan szabályt, hogy a gyerekek nem kerülhetnek számítógép, tablet, telefon, tv stb közelébe még otthon sem(!), tehát a szülők sem nyúlhatnak a telefonjukhoz a gyerek előtt. Én ezzel nagyon nem értek egyet, azt gondolom, hogy tetszik vagy sem, a modern technika nem az ördögtől való, hozzátartozik az életünkhöz, mértékkel és ésszel használva jó dolog és a hasznunkra van, és nem jó, de sokszor nem is lehetséges a gyereket teljesen elzárni előle. Ne értsetek félre, én sem támogatom, hogy a gyerek egész nap kütyüt nyomkodjon, vagy hogy órákat tv-zzen, de nem gondolom, hogy bármilyen hátrány érné, ha mondjuk videotelefonál a messze élő nagyszülőkkel, vagy látja az apját dolgozni a laptopján. Amúgy nálunk konkrétan megoldhatatlan is lenne, hogy a gyerek ne lásson semmiféle kütyüt, a férjemmel mindketten informatikusok vagyunk, és itthonról dolgozunk.


A kérdésem az lenne, hogy nektek mi a tapasztalatok a kütyüfóbiát illetően az ilyen sulikban/oviban? Jellemzően mennyire veszik komolyan ezt a dolgot, és mennyire rugalmasak? Elképzelhető, hogy ha ennek az iránynak mi ellenállunk, akkor emiatt a fiam hátrányba kerül, másképp állnak majd hozzá a suliban?

  1. 2016. Április 12. 11:51251.

    Eleve, ha valaki alternatív sulit választ, akkor valamiért más témákban se tartozik mindenben az átlaghoz. Ezért van az, hogy egy w-s rendezvényen (akár kinn a parkban) látsz nyíltan szoptató anyákat, amíg a nagyobbjuk a többiekkel rohangászik a füvön, és anya mondjuk egy szülői körben ülve, kendő nélkül, teljesen nyíltan szoptat, mert ez így tök természetes neki és a többieknek is. Vagy: statisztikailag is több otthonszülő nőt fogsz találni a köreikben. NEm azért, mert a w. otthonszülés párti, hanem mert ez is egy tipikus ősanyás alternatíva. Több a hordozókendő, mint a babakocsi. Több a vega kaja az asztalon, mint a kolbászos szendvics. Több a (természetesen csak mosódióval) mosható textilpelus, mint az eldobható. És tényleg nem azért, mert ez lenne az elvárás, hanem az oda kerülők alakítják olyanná a közösséget, hogy ezek lesznek többségben. 


    az oltásellenességet nem tudom a fentiek közé sorolni, azt büntetném, és nem pénzbírsággal, hanem letöltendő évekkel. Gyerekveszélyeztető butaság, és egy szülő ebben nem engedheti meg magának, hogy ostoba legyen. A saját életét tönkreteheti, de a gyerekéét nincs joga. 

    előzmény:
    Lillaréka (246)
    2016-04-11  18:55
  2. 2016. Április 12. 10:03250.

    Mondtam, hogy nem ismerem annyira a  magyarországi helyzetet, lévén, hogy itt nem ismerek személyesen waldorfos szülőket. DE, az oltásellenességet én nem is az intézményre írtam (nyílván nem propagálhatja nyíltan, hogy ne oltasd be a gyereket), hanem hogy az oltásellenes szülők odahordják a  gyerekeiket, és bizony beveszik őket, Romániában, Németországban és Svédországban biztosan, miért is lennének hát pont a  magyarországi Waldorf iskolák kivételek? 


    Amúgy a  védőnőnk mesélte, hogy az előző körzetében volt "szerencséje" oltásellenes szülőkhöz. Ez nem azt jelenti, hogy csak az ajánlottakat nem adatják be, hiszen az bárkinek szuverén joga, hogy a nem kötelező, hanem csak ajánlott oltásokat ne adassa be. Nos a szankció 100 ezer forint pénzbírság volt. Nem olyan nagy kaland,  röhögve kifizették, a gyerekeik meg azóta is oltatlanok...

    előzmény:
    FullMoon (248)
    2016-04-11  19:32
  3. 2016. Április 12. 09:54249.

    Persze, hogy felveszik az oltott gyereket is!!! Az a gond, pont, hogy felveszik viszont a nem oltottat is, méghozá zokszó és vita nélkül, mert a steineri filozófia kicsit "érdekes módon" közelíti meg az oltás kérdését és egyáltalán a gyógyszeres orvoslást. Említett csaj pl. pont a steineri filozófiára alapozott  "az eü. (értve ezáltal a gyógyszeripart, a kórházakat az orvosokat) megbetegít minket" címszavú magvas gondolatokat, cikkeket posztol nap mint nap a  FB oldalán. 


    Babyface, a  hsz-id alapján racionális nőnek tűnsz, és sokaknak az ugrott be, hogy a  Waldorf iskolákban azért mégiscsak a  steineri szellemiség uralkodik, és elképzelhető, hogy nem kevés "elszállt" anyukával, családdal fogtok találkozni, a  sok családi program miatt vsz nem is ritkán. Ezért gondold végig, hogy tényleg ezt akarod, hogy holmi "hókuszpókuszos" emberekkel töltsetek hosszú órákat, ti, akik racionális világnézettel rendelkeztek?

    előzmény:
    Lillaréka (246)
    2016-04-11  18:55
  4. 2016. Április 11. 19:32248.

    normális, értsd, működési engedéllyel, óvodaként, iskolaként regisztrált intézmény nem vehet be gyereket oltási kiskönyv nélkül, a beiratkozáskor le kell adni, és azt az iskolába "járatos" védőnő ellenőrzi, ha hiányosságot tapasztal felveszi a kapcsolatot a gyerek védőnőjével, illetve a hatóságokkal.Nincs ilyen, maximum "waldorf jellegű családi napközi" esetében, ami ugye nem óvoda, maximum óvodának adja el magát (meg nem is waldorf, vigyázat, van intézmény ami használja a waldorf nevet valamilyen módon, de nem szerepel a Magyar Waldorf Egyesület hivatalos intézményei között--- oda ne...!)

    előzmény:
    etilany (241)
    2016-04-11  16:11
  5. 2016. Április 11. 19:28247.

    Cáfolom. :) A W nem oltásellenes, nem is lehet az, mert nem kapna működési engedélyt.. A W-ba járnak oltásellenesek, akik vagy csak szóban hőzőngenek az oltások ellen, vagy csak az ajánlottakat nem adják be, vagy megtalálják a módját, hogy kikerüljék. De nem tapasztaltam, hogy többségben lennének.

    előzmény:
    Babyface83 (245)
    2016-04-11  18:32
  6. 2016. Április 11. 18:55246.

    Szerintem nem a Wsuli az oltásellenes.. hanem az oltásellenes anyukák akik Wsuliba iratják a gyereküket... 


    A Wsulinak kell a lové... tandij formájában.. és minél több lové... ezért tutira felvesznek oltott gyereket is. 


    Sihuhu elég jól leirta, hogy milyen is  Wfilozofia..


     

    előzmény:
    Babyface83 (245)
    2016-04-11  18:32
  7. 2016. Április 11. 18:32245.

    Jaj nemár, egyre több olyan dolog jön itt elő, amiről semmit nem hallottam, pedig tényleg azt hittem, hogy már valamilyen szinten tájékozott vagyok W témában. Komoly ez az oltásellenes dolog? Légyszi cáfolja meg egy bennfentes...

  8. 2016. Április 11. 17:29244.

    Ja, közben eszembe jutott, van a  városban egy méregdrága magánsuli. Semmi alternatív, normál tanmenetű, csak profitorientált elven működik, mint egy magánegyetem pl....na lehet, hogy majd azzal oldják meg az iskoláztatását (már ha az a  suli befogadja, mert ugye ő is megszabahatja feltételként a kötelező oltásokat...).

    előzmény:
    etilany (243)
    2016-04-11  17:26
  9. 2016. Április 11. 17:26243.

    Passz. Nem tudom. Tényleg nem. Azt sem, mi lesz később. Mert csak 4 osztályig van Waldorf...lehet észbekap és utólag beoltatja... már ha ilyesmi lehetséges... Én úgy tudom, a  román törvények nem engedik közintézménybe járni az oltással nem rendelkező gyereket.....Nyilván, egy magánintézmény más, az megválogathatja, kit vesz be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (242)
    2016-04-11  16:43
  10. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 11. 16:43242.

    És mit csinált volna, ha a városban nincs Waldorf-óvoda?

    előzmény:
    etilany (241)
    2016-04-11  16:11
  11. 2016. Április 11. 16:11241.

    Na igen, az oltásellenesség  még egy érdekes dolog. Nem tudom, Magyarországon ez hogy van, de az erdélyi szülővárosomban konkrétan tudom, hogy a kötelező oltásokkal el nem látott gyerekek gyüjtőhelye a Waldorf ovi, iskola, lévén ez az egyetlen, amelyik fogadja őket. Volt szomszédom felesége is oltásellenes (a gyerek csak a BCG oltást kapta meg, mert azt nem tudta a csaj megakadályozni, mert ugye azt születés után  még a kórházban beadják) aztán pofára esett, amikor kiderült, hogy az ovik nem hajlandók bevenni a  kisfiát. Így talált rá (más hasonszörű azaz oltásellenes szülők ajánlása alapján) a Waldorf ovira, amely igaz, hogy hozzájuk képest a  város tulsó végén van, de legalább bevette a gyereket. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (238)
    2016-04-11  09:31
  12. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. Április 11. 10:13240.

    itt , ebben az iskolahoz pofozott kedoivben pl a 7. kerdes egy rohej


    Na es mit jelent az , hogy a szulo bepanaszolja a gyereket egy intezmenynek : mondja kedves szulo, mi okoz onnek a gyereke neveleseben "kihivast".... bepisil-e? valogatos ?


    Na es ki lesz kerdezve a szulo arrol is , mit tud es gondol a waldorfrol....

  13. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. Április 11. 09:38239.

    es ha az osszes sulit hasonlitom a 35 osszes waldorfhoz , az :


     


    Óvoda


    Általános iskola


    Középiskola


    Nyelvi iskola


    Továbbképző intézet


    Egyetem


    Külföldi tanulmányok


    Más, speciális iskolák


     


    ovi 619 altalanos 2247 kozepiskola 1155 = 4021


    Az 0,87 szazaleka az ossz magyar iskolasoknak...


    Na bumm , ennyi holisztikus nevelesu kis agymosott gyerekkel  tobb lesz....

    idézet:
    Mozdonj (126)
    2016-04-06 13:54:26

    s mint mar irtam , elenyeszo valamirol ragjuk a csontot.
    En is azt hiszem, hogy nepszerusitesre lett bevetve egy toborzo brigad...mert sullyed a hajo


    Szoval az a 30 magyar waldorf olyan mintha azt a rizikot futnank, hogy leesik a repulo , vagy hogy a meleghazassagok miatt csak meleghazassag lesz.
    Nem kell felni : kis ügy , nem ügy

    Muveletlenseg ilyenben hinni... ennyi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (126)
    2016-04-06  13:54
  14. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. Április 11. 09:31238.

    Itt egy cikk , nagyon vilagosan ramutat arra, hogy milyen szektaba kerul a gyerek:


    A Waldorf-pedagógiát az antropozófia atyja, Rudolf Steiner dolgozta ki a 19-20. század fordulóján. Az antropozófia olyan filozófia, amely szerint a mai tudomány által reális létezőként elismert dolgokon túl sok egyéb, fizikai érzékszervekkel nem érzékelhető dolog, folyamat is valóságosan létezik, és érzékfeletti módon megfigyelhető. Állítása szerint minden emberben ki nem fejlesztett szervek csírái szunnyadnak, amelyek a lelki élet erősítésével és morális önfejlesztéssel lelki-szellemi érzékelő szervekké alakíthatók.


    Önmeghatározásuk szerint: „Az Antropozófia a legmodernebb és az egyedüli krisztusi alapon álló, s az emberi szellemre alapított okkultizmus.”


    Élénken él benne az asztrológia és a reinkarnáció tana is.  Az antropozófusok úgy vélik, az ember gondolkodása egyszerre lehet tudományos és szellemi, Steiner maga antropozófia alatt szellemtudományt ért. Az antropozófia „megismerési út, mely a bennünk levő élő, ható szellemet összeköti a világban működő szellememmel, a mikrokozmoszt a makrokozmosszal.


    Antropozófikus emberkép

    a fizikai test – a fizikai világ mérhető, tapasztalható és bomlik. Ezen a szinten csupán a fizika és a kémia szabályai uralkodnak.
    az étertest (élettest) – ahol már életjelenségek is megfigyelhetők. A növényeknek életteste is van.
    az asztráltest, vagy lélek-test – ösztönélet, érzelmek, kommunikáció is jellemzi, ezen a szinten tartózkodnak az állatok is.
    az Én, ahol a szellem működik. Szabad elhatározásra, teremtő munkára képes.

    (Létezik egy másik, steineri felosztás is, részletezésétől eltekintünk).


    E rendszerek egyensúlya hozza létre az egészséget, egyensúlyuk megbomlása pedig a betegséget. Az antropozófus orvoslás szerves része a beteg addigi életeseményeinek feltérképezése, beleértve az előző életében elkövetett bűnöket is.


    A gyógyításban túlnyomó többségben természetes ásványi és növényi anyagokat alkalmaz, a gyógyszerek csak biodinamikus, vegyszermentes gazdaságból származhatnak. Elméleti alapja a sámánizmusban is elterjedt szignatúratan, és többnyire a homeopátiából ismert potencírozási eljárással állítják elő a gyógyszereiket.


    A gyógyszeres kezelést művészeti terápiákkal egészítik ki, mely „új, harmonikus kapcsolat kialakítását ösztönzi saját magunkkal, szűkebb és tágabb környezetünkkel”



    festés
    zeneterápia
    beszédterápia
    formázás
    gyógyeuritmia

    Bár mindegyik felsorolt tevékenységnek van transzcendens jellegű célja a terápiában, a legérdekesebb talán az utolsó módszer leírása: „a mozgás során a beteg ősi mozgásokat, formákat utánoz, él át, melyek például a szervek fejlődése során játszódnak le. Így próbál tudatosan beleszólni szervek újrateremtésébe: a regenerálódásba és a gyógyulásba.”


    Ez volna tehát nagyon dióhéjban az antropozófia, melyet a Waldorf-pedagógiát követő iskolák és óvodák nyíltan vállalnak is.


    Oltásellenesség

    A antropozófikus világnézet szerint a betegség erősíti a gyermek érési folyamatát. Ezek e körök rendszerint kritikusan viszonyulnak a modern orvostudományhoz és képviselőihez. Így van ez az oltásokkal is, melyekről számtalan összeesküvés-elmélet és minden szakmai alapot nélkülöző állítások keringenek az interneten.


    A Szekuláris Figyelő blog szerint, hogy szamárköhögés és kanyaró is indult már Waldorf iskolából több országban is. Svédországi adatok szerint a kanyaróra való átoltottság a populációban 93 százalékos, míg a Waldorf intézményekben 18 százalék.


    Mivel az oltások által nyújtott védettség az idő múlásával csökken, azok is veszélyeztetettek, akik valaha oltva voltak ugyan, de ma már csak a nyájimmunitás, vagyis a népesség biztonságos mértékű átoltottsága védené őket.


    A kötelező oltások és az emberi alapjogok viszonyáról itt írtam nektek.


     


     UPDATE:


    az elmúlt napokban több fórumon az a vád ért, hogy felszínesen vagy aljasan összemosom a Waldorf-pedagógiát, a Waldorf-szülőket az antropozófiával, mint világnézettel. Azt szeretném megkérdezni, hogy akkor mit jelent az, hogy az összes Waldorf iskola honlapja bemutatja Steinert, illetve ajánlott irodalomként tünteti fel a műveit? Miért nem a Biblia, miért nem a Korán, miért nem Nietzsche, miért nem a Bhagavad-Gíta van ott?


     UPDATE 2:



    Az oltások kísérletek arra, hogy uralják a véletlent, és korlátozzák az emberi ťtudatotŤ, mely többek között látszólagos véletlenek által juttatja kifejezésre magát. A szellemi életimpulzusok ezáltal elvesznek, és az ember egyre jobban az anyagi világhoz lesz ťláncolvaŤ.


    Rudolf Steiner (1861-1925), az antropozófia megalapítója az oltási problémával kapcsolatban megjegyezte, hogy az ember az oltások által akadályozhatja spirituális fejlődését, és lelkét ťa materiális testhez köthetiŤ (Steiner 1924). Ezt azonban spirituális nevelés által ki lehet egyenlíteni. Steiner továbbá úgy vélekedik, hogy az oltás egyfajta küszöb alatti, a tudatba el nem jutó érzéki inger, amely a betegséget csak színleli. Ezzel aláássa az akaratot, és gyengülését okozhatja.


    Innen: http://autizmus.gportal.hu/gindex.php?pg=25996584


    előzmény:
    Seta Rossa (236)
    2016-04-11  08:39
  15. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. Április 11. 09:29237.

    A kerdeseknek sajnos celja van.... ez egy vilagnezet, amibe a waldorfos szulo belepottyantja a tojasat...
    Es a kerdoiv nem veletlenul van s nem kopirozott s nem ujrahasznositott : mint mar jelezve lett , minden waldorf intezmeny kitoltteti es a szulo nem igennel s nemmel valaszol : komoly fogalmazast varnak... de lesznek skatulyazva a valaszok utan : kolerikus , szangvinikus , melankolikus stb...


    Ezt normalis ember elolvassa s ratalal a kitoltendo kerdesek miertjere :


    Okozhat-e egészségkárosodást világnézet?
    előzmény:
    Seta Rossa (236)
    2016-04-11  08:39
  16. 2016. Április 11. 08:39236.

    Állami intézményekben is szoktak ilyen kérdőívet, igaz, inkább bölcsiben, oviban. Emlékszem, régen én bölcsi előtt kaptam ilyet az intézménytől, és tökre felvillanyozott, hogy ennyire érdekli őket az én gyerekem, hogy rákérdeznek a kedvenc játékára, első szavára, vagy esetleg hogy mitől fél. Szóval írtam is válaszként minden kérdésre egy kisregényt, hasznos tanácsokkal, édes vagy éppen fontos megfigyelésekkel a kétévesemről. Aztán pár hónap múlva, egy véletlen beszélgetés alapján derült ki számomra egyértelműen a gondozónőről, hogy a büdös életben el nem olvasta ezt a papírt, vagy ha elolvasta is futólag, betette a többi közé a dossziéba és ezzel letudta az adminisztrációt. Kissé csalódás volt, de legalább személyesen kíváncsi lett néhány infóra később.


    Azt is be kellett látnom már ott és akkor, hogy bár nekem a szemem fénye a gyerekem, egy intézményben a legjobb esetben is csak egy elolvasott kérdőív... rosszabban meg egy el nem olvasott. Ott ugyanis van még hatvan gyerek, a gondozónőnek ráadásul minden áldott évben újak. A minimálbér közeli fizetéséért, negyven éven keresztül. 


    Azokban az ovikban, ahol komolyan érdeklik őket ezek a kérdések, többnyire nem is kérdőívezés van, hanem folyamatos személyes kapcsolattartás.


    Iop, a szülés minősége pl. azért érdekelheti az ovit, mert a gyerekek gyakran kijátsszák, kirajzolják magukból akár a szülés közben őket ért tudattalan traumákat is. Vagy lehetetlen rájuk adni ordítás nélkül egy szűk pulcsit... mert amíg áthúzod a fejükön, attól rettegnek, hogy megfulladnak... ez is lehet ilyen gyökerű dolog. De hogy egy sulit miért érdekel... azt nem tudom. Talán valami kopizott, újrahasznosított kérdőív más intézménytől átvéve.  

    előzmény:
    Babyface83 (235)
    2016-04-10  21:27
  17. 2016. Április 10. 21:27235.

    És az állami ovit miért érdekelte?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_980663 (234)
    2016-04-10  20:56
  18. Torolt_felhasznalo_980663
    Torolt_felhasznalo_980663
    2016. Április 10. 20:56234.

    Mert ez szekta. Holisztikus szar. A csillagképükhöz kell

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (232)
    2016-04-10  20:48
  19. 2016. Április 10. 20:56233.

    Nekem miert kellene barhol is toboroznom? Az en fiam kijarta a W. sulit, fantasztikus elmeny volt, de ez a szakasza lezarult az eletunknek. Barmely topikban irok, ugyanazt mondom, a tapasztalatainkat szoktam megosztani, es altalaban konkret kerdesekre.


    Utazasos, nyaralos kerdesre viszont tenyleg nem emlekszem. Ettol fuggetlenul semmilyen kivetnivalot nem latok benne, voltak ennel sokkal szemelyesebbek is. Azt pedig teljesen bizton allitom, hogy ha letezik ilyen kerdes, annak nem az anyagiak felmerese a celja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_980663 (229)
    2016-04-10  20:06
  20. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 10. 20:48232.

    Oké, de miért érdekli őket?

    előzmény:
    Babyface83 (231)
    2016-04-10  20:37
  21. 2016. Április 10. 20:37231.

    Ezt tőlem is megkérdezték a sima, állami oviban. Ott is volt kérdőív, hasonló kérdésekkel. Nem igazán értettem én sem, de nem foglalkoztam vele különösebben. Nem szupertitkos infó :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (230)
    2016-04-10  20:14
  22. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 10. 20:14230.

    Tudom, hogy én vagyok az ostoba, a szűk látókörű, meg egyébként is, mea culpa, mea maxima culpa. De mégis, valaki mondja már meg, hogy egy általános iskolának mi köze van ahhoz, hogy milyen volt a szülésem? (l. kérdőív). Tényleg őszintén érdekel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_980663 (229)
    2016-04-10  20:06
  23. Torolt_felhasznalo_980663
    Torolt_felhasznalo_980663
    2016. Április 10. 20:06229.

    Ez a kérdés minden egyes waldorfban fel van téve.

    A szülő által adott információkat használják fel ahhoz, hogy karakter szerint csoportba válogassák a gyerekeket. És e szerint bánnak velük.


    Te vagy a Stellar Rose nick, a mamami.hu waldorf fórumról ugye ? 15 ezernél tobb hsz-ed van ott.
    Itt toborzol ? Hogyhogy nem tudsz ilyet?

    előzmény:
    Caithleen (227)
    2016-04-10  19:39
  24. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 10. 19:56228.

    Amit mozdony berakott kérdőívet, ott. Nem hiszem, hogy ez beteges, nem beteges kérdés. De tényleg: mi köze a tanárnak ahhoz, hogy hol nyaralt a gyerek?

    előzmény:
    Caithleen (227)
    2016-04-10  19:39
  25. 2016. Április 10. 19:39227.

    Gondolom, mert nem beteges a fantaziad


    Egyebkent hol volt ez a kerdes?, ...lemaradtam. En eddig 3 helyre toltottem ki jelentkezesi lapot (egy Mo, 2 kf) es soha nem talalkoztam ilyesmivel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (226)
    2016-04-10  19:32

Címlap

top