Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kozmetikus vállalkozás?

Pittypang22
Létrehozva: 2016. március 15. 19:31

Sziasztok! 

Mostanában gyakorló kozmetikusoktól és nem kozmetikusoktól kérdezem, hogy mennyire éri meg saját kozmetikai vállalkozást indítani. 
Budapest környéki városban élek, jelenleg babát várok, de úgy tervezem, hogy a baba mellett, kb. 1-2 éven belül indítanám a vállalkozásom, otthon. Van kozmetikusi végezettségem, korábban dolgoztam is a szakmában, mint alkalmazott, de az elmúlt 4-5 évben nem. 

Aki kozmetikusként dolgozik, milyen tapasztalatai vannak? Mennyire lehet benne dolgozni, most hogy a gazdaság talán erősödőben van? Mi szól mellette és mi ellene? 

Minden információt, gondolatot előre is köszönök!

  1. 2016. március 16. 21:1851.

    Mondjuk en nem varom hogy kiralykisasszony legyek, de legyen tisztessegesen kitisztitva az arcom es ne gyulladjon be utana..

    előzmény:
    Pittypang22 (47)
    2016-03-16  20:37
  2. 2016. március 16. 21:1850.

    A fogyasztói szokások az elmúlt 4-5 évben gyökeresen megváltoztak, eltűnt az a vastag középréteg amiről itt sokan azt gondolják még mindíg van.  Nincs


    A végletek felé sűrűsödtek és nagyon vékony lett a középréteg, arra pedig már nagyon sokan specializálódtak, tehát bőven lefedett.


    Aki igényli az inkább meg kevesebbszer, de már sokkal több hatékonyságot vár el, magasabbak az igényei, de meg is fizeti. Vagy csak alapszolgáltatásokért megy, a többit meg otthon megoldja úgy, ahogy.


     

    előzmény:
    etilany (38)
    2016-03-16  16:24
  3. 2016. március 16. 21:0149.

     


    Ti, mint "vendégek"milyen újdonságra vágytok? Mi az elvárásotok egy jó, sőt nagyon jó kezeléstől? Mi az, ami miatt visszajártok egy kozmetikushoz?


     


    Amúgy, olvasva és mérlegelve a hozzászólásokat, lehet inkább egy meglévő szalonba csatlakozom be. Szerencsére a régi ismeretség és a veresi barátosnék által lehetőség is van. 

  4. 2016. március 16. 20:4548.

    Én ezt értem. Nyilván nem is olyan krémeket fogsz használni, mint ahivá én járok. Érdemes ezt a témát is nagyon körbe nézni, hogy ne te legyél a 123-dik Ilcsi kozmetika a faluban.


    De a gyes-en lévő anyuka mindíg elsősorban magán fog spórolni, vagy időt, vagy pénzt. 


    Én inkább arra rétegre koncentrálnék, akinek fontos, hogy jól nézzen ki, szán rá időt és pénzt is, mert megteheti. Van jó fizetése amit nem tápszerre költ hanem saját magára. 


    Lesznek fix költségeid és nagyon nem mindegy, hogy egységnyi idő alatt mennyi nyereséget termelsz. 

    előzmény:
    Pittypang22 (47)
    2016-03-16  20:37
  5. 2016. március 16. 20:3747.

    Ha a budai oldalon, a Rózsa-kert bevásárlóközpontban lenne szalonom, akkor tudnék kérni ilyen díjakat.


    Veresegyházán lakom, itt képzelem el a vállalkozásom jövőjét és tudom, hogy egy 3 gyerekes anyuka nem fog ennyit kiadni nekem. 5000-6000 Ft-ért várja, hogy a "mostohából királykisasszony" legyen , mert fáradt, elgyötört, nincs ideje, de szeretne nem csak anya, de nő lenni.

    előzmény:
    KN18 (46)
    2016-03-16  20:21
  6. 2016. március 16. 20:2146.

    Hát nem tudom, lehet, de nekem alapból nem kifejezetten ez a réteg lenne a célcsoportom.


    Nem, nem erre nem alapoznék.


    Én olyan kozmetikába járok ami full luxus. Itt egy kezelés 25 ezer ft. körül van, egy szemöldök szedés,  bajusz, hóni, bikini, térdig gyantával 9 ezer ft. Próbáltunk olcsóbb, meg nagyon olcsó helyeket, de a lányom 4-5 nap mulva már szőrös volt, így maradunk, mert jó.

    előzmény:
    Pittypang22 (40)
    2016-03-16  18:11
  7. 2016. március 16. 20:1445.

    Tökéletesen ismerem a ma igazán fizetőképes vásárlói réteg szokásait és elvárásait. Ennyi.


    Tudod a gazdag nő mikor jött a válság az estee lauderről clinickre váltott.


    Az réteg akiről te írsz és azt gondolod majd tömegével mennek kozmetikába és abból


    -lényegesen több idő alatt és jóval több munkával, ebből adódóan magasabb költségekkel-


    majd ugyanannyit fog keresni. Azok a közép kategóriás kencékről váltottak az olcsóra és otthon gyantáznak stb..


    CSAK ennyi különbség...............


     

    előzmény:
    etilany (39)
    2016-03-16  16:38
  8. 2016. március 16. 18:5344.

    3-4x! Nem ezer. Valaki korabban irta hogy a belvarosban annyival tobb volt.


    En 5500-6000ft-ert jarok, ebben mar szemoldokszedes is benne van. Nincsenek nagy igenyeim meg latom sok ujdonsag, masina van, nem tudom ezek tenyleg segitenek-e de hat felolem hasznaljak:))


    Nekem kinezetet illetoen egy atlagos apolt hely megfelelo, bar valaki hazaba en sem szivesen mennék. Amugy azert nem tetszett az, akit kiprobaltam, mert a gőzöleskor levegot se kaptam olyan durvan jott ram, hideg volt a keze (!) es nem nyomkodott olyan sokaig mint az elozo, marpedig sajnos sok apro mitesszerem van. Engem a radio is zavar, egy relax zene jobban esne egy hangulatos de nem tolakodo illattal, regen ilyen helyen is jartam. De ugy latom a radiohallgatast jobban birjak a kozmetikusok, egesz nap relaxot hallgatni mondjuk kemeny lehet :))


     

    előzmény:
    Pittypang22 (43)
    2016-03-16  18:39
  9. 2016. március 16. 18:3943.

    Kívánom, hogy mihamarabb megtaláld a megfelelő szakembert.


    Nem a pénztárcádban szeretnék turkálni és a tolakodásnak veszed ne is válaszolj, de említetted, hogy 3-4 ezer Ft-os ár még nem nagyon jött szembe Veled. Te mennyit áldozol a kozmetikai kezelésre, mit tartasz elfogadhatónak és főleg mit vársz cserébe.

    előzmény:
    phangan (42)
    2016-03-16  18:21
  10. 2016. március 16. 18:2142.

    Na pont emiatt kezdtem el keresni a 19.keruletben, hogy ne kelljen a belvarosba mennem de eddig nem jott be annyira, mčg probalkozom massal :))

    előzmény:
    Pittypang22 (40)
    2016-03-16  18:11
  11. 2016. március 16. 18:1841.

    En ugyanannyiert jartam arckezelesre a belvarosba a 4/6-os vonalara mint most a 19.keruletbe. Nem tudom hol 3-4x az ar... De biztos itt kulso keruletben is talalni puccos kategoriajut ugyanolyan puccosat mint amit a belvarosban berel valaki. De ugyanaz a kategoria attol nem dragabb. Talan azt mondanam inkabb hogy a belvarosban tobben voltak berlok kisebb helyen (fodraszat, pedikur-manikur) es itt olcsobb berleti dijjal meg lazabban vannak elosztva :))

  12. 2016. március 16. 18:1140.

    Egy másik fórumon egy nagyon hasznos tanácsot kaptam, ami a célcsoportot illeti.


    Veresegyház és környékén sok a kisgyerekes család, érdemes lenne rájuk összpontosítani. Kisgyerekes anyukák, akik otthon vannak, az időbeosztásuk a gyerkőctől függ, nehezebben jutnak el esetleg a régi, pesti kozmetikusukhoz. 


    Más kérdés, hogy nekem is lesz nyárra egy gyerkőcöm, így az én időbeosztásom is borul picit, de szeretem a kihívásokat. :-)


     

    előzmény:
    KN18 (12)
    2016-03-16  10:49
  13. 2016. március 16. 16:3839.

    De miért gondolod, hogy Gazdag Marcsi jobban ragaszkodik pucc helyhez, mint Jókozmetikus Mancihoz? Na mostmár ha Manci elmegy máshova, akkor az lenne a  logikus, hogy Marcsi (aki elégedett a  szolgáltatással) "utánamegy". Vagy, amennyiben Manci új helyiséget nyit, akkor hirtelen rossz szakember lesz?


    Egyébként meg tényleg van rengeteg nő a felső tízezren kívül is, aki kozmetikába jár és nem biztos, hogy van pénze megfizetni egy pucc helyet és vsz ők vannak többen (tanárok, tisztviselők, hivatalnokok, stb, akik nincsenek agyonfizetve). Dönthetsz úgy is, hogy ezt a réteget célzod meg, és mivel többen vannak, mint a felső réteg, ezért vsz a vendéged is több lesz, és valamivel olcsóbban dolgozol, mint a pucc helyeken, de a végére ugyanúgy a pénzednél vagy.

    előzmény:
    KN18 (32)
    2016-03-16  14:51
  14. 2016. március 16. 16:2438.

    Na de milyen többség?


    OK, jó üzleti szempont,  a fizetőképes vendégkört megcélozni, na de a  felső tízezer és az igénytelen aljanép közt van még jó pár réteg. Olyan nők, akik igényesek önmagukra, de nem tudnak, vagy nem akarnak extra pénzt fizetni a  luxuskörülményekért. Nem csak a luxus szalonokban vannak kiváló kozmetikusok, nem beszélve arról, amit Ardian is említett, hgoy a  kozmetikusa dolgozik puccos szalonban is, meg a saját kis kozmetikájában is, csak ott jóval barátibb áron. Akkor gondolod, hogy az, aki a  luxusszalonban kiváló szolgáltatást nyújt, az otthoni kozmetikájában hirtelen slendrián lesz?


    Én is ismerek olyan kozmetikusokat, fodrászokat , akik egy ideig luxusszalonban bérelnek "széket", jó szakemberek, sok vendéggel, aztán egyszer úgy döntenek, hogy elmennek más helyre, vagy épp nyitnak egy saját kis üzletet. Aki jó szakember, azt a vendége követi az új helyre is, hozzá (a szakemberhez) ragaszkodik, és nem a pucc helyiséghez. Ennyit erről.


    (Zárójelben: a Kikában nem biztos, hogy azért tolonganak olyan sokan, mert annyira extra, hanem mert speciális lakberendezési bolt. A Jysk boltok és az Ikea is mindig tele van, pedig nincsenek fehér kesztyűs eladók:))  

    előzmény:
    KN18 (16)
    2016-03-16  11:15
  15. 2016. március 16. 15:1037.

    Nem direkt színeződtem el. :-)


    Ezt a kérdést korábban egy másik fórumon is feltettem és lustaságból, az egyszerűség kedvéért Ctrl C Ctrl V - vel bemásoltam a szöveget, ekkor zöldült be. 

    előzmény:
    eda-1952 (35)
    2016-03-16  15:01
  16. 2016. március 16. 15:0836.

    Lehet, hogy csak a bizakodás és az elszántság szólt belőlem. De, amúgy olvastam is valamelyik portálon, hogy lassan, de igen is nő a fogyasztás. Mindenesetre 8 év telt el a gazdasági válság óta és a recesszió sem tarthat örökké. Amúgy Budapest melletti településen lakom, nem titok, egész pontosan Veresegyházán. Szerencsére ez a régió mind gazdaságilag, mind kereslet szempontjából a jobbak közé tartozik.


    Persze ez nem jelenti azt, hogy a fizetőképes kereslet a kozmetikai szolgáltatásokra is kiterjed. 

    előzmény:
    eda-1952 (33)
    2016-03-16  14:52
  17. 2016. március 16. 15:0135.

    Te Pitypang,neked van lehetőséged színezni az írásod? Nekem nincs,sőt kiszedni sem tudtam, miután idéztelek és én is bezöldültem..)))

    előzmény:
    Pittypang22 (1)
    2016-03-15  19:31
  18. 2016. március 16. 14:5934.

    Én meg egy noname öblítőt szeretek, mert abban van vasaláskönnyítő adalék. ..))) Tudod az odajáróknak csak egy része olyan logikus okból teszi, mint te... egyébként meg igenis számít soknak, hogy mi az üzlet neve és hogy hol van. Mondhatnék példát rá, a szakmádhoz közelit: sokszor egy üzlet azért fuccsol be, mert nem frekventált,elegáns helyen van, nem drága(oka pl a saját üzlethelyiség egy saját házban) és ennek oka, hogy nem fizeti a tulaj a horribilis bérleti díjat,. No de mennyivel elegánsabb elmesélni például, hogy x Ft volt egy menyasszonyi ruha, mint a feléért egy alakra varrt olcsóbb, de nem a Fő utcán bérelt?..))))

    előzmény:
    KN18 (32)
    2016-03-16  14:51
  19. 2016. március 16. 14:5233.

    "most hogy a gazdaság talán erősödőben van?" Hol van erősödőben..? Persze talán olyan helyen laksz, hogy nincs az átlagnál nagyobb munkanélküliség. (ami ugye nem csak a keleti határ menti régiót jellemzi)


    Illetve látom, hogy Bp mellett laksz, ott lehet, hogy van fizetőképes igény.

    előzmény:
    Pittypang22 (1)
    2016-03-15  19:31
  20. 2016. március 16. 14:5132.

    Mint írtam, nem az számít, hogy mi mit gondolunk, hanem az, hogy a jól fizető vásárlónak/vendégnek mik az igényei. Azokat kell kiszolgálni, ha meg akarunk élni. 


    Én azért járok oda, mert ott eredeti német öblítők vannak és én azokat szeretem.

    előzmény:
    eda-1952 (31)
    2016-03-16  14:43
  21. 2016. március 16. 14:4331.

    A Müller ahogy írod, indokolatlanul drága. Karácsony előtt pontosan ugyanazt az árut láttam náluk, "kissé" drágábban, amit előző nap megvettem a Sparban. (aztán itthon dühösen felfedeztem, hogy kínai...))) No és nem tartom olyan előkelő üzletnek, főleg hogy nálunk egy eurós és egy kínai bolt között helyezkedik el, egy puccos nevű bevásárlóudvarban..))) Fehérkesztyűs eladó? Az érv sznobéknál?...)))  Még nem láttam náluk ilyent, ami azt illeti, szabadon grasszáló, a vásárlók rendelkezésére álló eladót sem .Igaz, mostanában már nem nagyon megyek,előtte évekig csak ott kaptam diabetikus mézet, azért jártam oda.

    előzmény:
    KN18 (18)
    2016-03-16  11:23
  22. 2016. március 16. 14:0630.

    Aranyos, ahogyan fogalmaztál és teljesen igazatok van!


    A vendég azért jönne hozzám, hogy kikapcsolódjon és szépüljön, nem azért, hogy a mosógép zakatolását hallgassazben a gázon rotyogó pörköltem szagolja :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (27)
    2016-03-16  13:55
  23. 2016. március 16. 14:0429.

    ez igaz, meg alapvetően fontos a tisztaság, ízlés, amit kozmetikustól elvárunk...


    a mondandóm arra volt kihegyezve, hogy lehet-e jó, életképes egy otthon, különbejáratú helyiségben vezetett kozmetikai vállalkozás, vagy feltétlenül bérelt üzlethelyiség kell hozzá:


    szerintem mehet az otthoni is, ha jó a kozmetikus, nem a hely (elhelyezkedés) számít

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (27)
    2016-03-16  13:55
  24. 2016. március 16. 14:0328.

    Köszönöm, hogy megosztottad a véleményed, tanulságos minden nézőpont.

    előzmény:
    KN18 (18)
    2016-03-16  11:23
  25. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. március 16. 13:5527.

    Igen, egyetértek.De mégis, ha nem is luxus kivitelű az a helyiség ahol fogadja a vendégeit, nagyon is jól kell kinéznie.


    Pörköltszag nélkül. Külön a háztartása zavaró körülményeitől.

    előzmény:
    Ardian05 (26)
    2016-03-16  13:38

Címlap

top