Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Második gyerek vagy munka?

kviki1976
Létrehozva: 2016. március 6. 14:08

Sziasztok,


Azok jelentkezését, véleményét várom, akik mostanában vagy a közelmúltban kerültek olyan helyzetbe, hogy meg kellett hozniuk a döntést, hogy merre tovább, hogyan tovább: második (sokadik) gyerek szülés, és emiatt esetleg elveszíti a munkáját, vagy a munka.


Én most vagyok abban a helyzetben, hogy lejár a gyes, eddig volt "helyettesem", és mennem kellene vissza dolgozni. Viszont szeretnénk második babát is, ami nagyon nem akar összejönni (már 40 múltam), járunk kezelésre, de így is idő, míg siker lehet belőle.


Szóval ha visszamegyek, de közben mégis sikerülne, akkor tutira elbúcsúzhatnék az állásomtól, amit szerettem...és hát valljuk be gyerekkel (gyerekekkel) nem könnyű új állást találni. Vagy mondjam meg most az elején, hogy tudjon róla a főnök, hogy mi a helyzet és nem lesz váratlan, ha a bűvös első 3 hónap után bejelentem a sikert (merthát reménykedem a sikerben).


Volt valaki ilyen helyzetben? Kiáncsi lennék, hogy a főnök hogy reagált....

  1. 2016. március 11. 16:48151.

    Figyelj már oda, hogy kinek mit válaszolsz. 23 évesen sem voltam egyedülálló, akkor mentem férjhez. Mivel férnél voltam, nem vehettek rá mérget, hogy nem fogok szülni. Csapatépítőtréning nem játszik, ez nem multicég, négyen dolgoztunk az irodában, a  többi sofőr, nem nagyon volt mit építeni. A tulaj sem az a  modern szemléletű ebből a szempontból. Tkp a korom annyiban játszott szerepet, hogy pályakezdőként  nem kellett annyira megfizetnie.  Egyébként meg azért vett fel, mert az országnak ebben a  részében nem talál minden bokorban olyant, aki magas szinten beszél románul. Márpedig neki olyan ember kellett, aki akár tárgyalásokat tud folytatni románul. Szóval vsz 40 évesen is felvett volna.

    előzmény:
    nemérdekel (144)
    2016-03-11  15:57
  2. 2016. március 11. 16:34150.

    30:)

    előzmény:
    nemérdekel (144)
    2016-03-11  15:57
  3. 2016. március 11. 16:32149.

    Jó, de itt a többség most a rendes bejelentett állásokról beszél, nem arról, hogy milyen megoldások kínálkoznak a megélhetésre. Amiket felsorolsz, különóra, turizmus, az mind olyan, ami mellékesnek kíváló, vagy áthidaló megoldásnak, de a problémát (hogy nincs egy bejelentett tisztességes munkahelyed) nem oldja meg. Az OKJ képzések: lázttad te, hogy mennyibe kerülnek? Arról nem beszélve, hogy nehezen tervezhető, hogy mi az, aminek 2 -3 év után hasznát is tudod venni. Jó példa erre a saját egyetemi végzettségem, amiről, amikor indult mindenki szuperlatívuszokban beszélt, hogy majd milyen jó lesz. Ehhez képest szociálpedagógusként  összesen egy évet dolgoztam a  szakmában, hadd ne mondjam, milyen körülmények közt egyébként. Ennyit az agyondícsért húdejószakmáról.

    előzmény:
    nemérdekel (139)
    2016-03-11  15:08
  4. 2016. március 11. 16:30148.

    Kedves Anyukák!


    Lenne egy nagyszerű lehetőség olyan anyukák számára, akik nem tudnak sok időt fordítani, a gyerekek vagy akár egy pici baba mellett a szépítkezésre és egyáltalán önmaguk külsejére. 


    A HBL produkció keres 4 olyan anyukát, akiket stylist segítségével modern ruhákba öltöztetnek, az anyukák beleegyezést, ízlését figyelembe véve és egy profi sminket kaphatnak. Ráadásként a televízióban, pontosabban a Babavilág című műsorban is szerepelhetnek :) 


    Amennyiben szeretnél élni ezzel a remek lehetőséggel, kérlek írj privát üzenetet a részletek megbeszélése végett!


     

  5. 2016. március 11. 16:24147.

    Megint a szívemből szóltál. Mára már én is az lettem sajnos, s néha az az érzésem, ez a folyamat már visszafordíthatatlan. Régen nem ilyen voltam. Nagyon barátkozós, nyitott, kedves, társaságkedvelő. Már egyáltalán nem ilyen vagyok. Nyilván ennek is megvan a maga oka. Nem véletlenül történnek a dolgok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (143)
    2016-03-11  15:52
  6. 2016. március 11. 16:20146.

    Nincs semmi problémája, csak beszélgetünk (virtuálisan - egy kávét odaképzelve), tudod... Mi kulturáltan, vagdalkozás nélkül. De van, akinek ez nem sikerül.


    Mondd, rossz napod van? Mitől vagy így felpaprikázva?

    előzmény:
    nemérdekel (140)
    2016-03-11  15:15
  7. 2016. március 11. 16:17145.

    Én már nem is reagálok rá. Felesleges. Úgyis visszavagdalkozik majd valamivel. Szóval ráhagyom. Ráadásul vannak nagyon komoly tévedései is, de nem baj. Nekem az nem fáj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (138)
    2016-03-11  15:08
  8. 2016. március 11. 15:57144.

    lehet,hogy Neked önéletrajzzal sikerült,de ettől még tény,ami tény: 75%-nak haveri alapon(ebben benne van a színleg meghirdetett közigállások sora is)


    Csúnya dolog,de ez van


    Amellett a cégek sokszor belülről toboroznak, nem is hirdetnek.


    23 évesen még sikerülhetett simán pályázósan állást találni,sokan szeretik a 23 éves lányokat:))),fiatalok, "igénytelenek" egyedülállók, még nem szülnek, esetenként dekoratívak is, bírják  akemény tempót (nem,nemcsak szalagmunkára gondolok, de mondjuk hajnalozás irodában) vevők a a csapatépítőtréningekre, nincs beteg gyerek, de pont azt mondom, hogy az idő teltével,főleg 40+ egyre nagyobb jelentősége lesz a kapcsolatoknak.


    Még nem próbáltad 40 körül a munkakeresést


    Gondolom Te is inkább 35 körüli vagy már mint huszonéves.


     


     

    előzmény:
    etilany (141)
    2016-03-11  15:20
  9. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. március 11. 15:52143.

    És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy nem mindenki az a barátkozós típus. Én pl. eléggé befelé forduló, introvertált típus vagyok, és hát finoman szólva sem barátkozós :) Ha azon múlt volna az előre jutásom, hogy mennyi haverom van, már rég a föld alatt ennének a kukacok, mert éhen haltam volna :)

    előzmény:
    etilany (141)
    2016-03-11  15:20
  10. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. március 11. 15:44142.

    Ezt is leírtam. Az ÉN életemben jelenleg semmi, adja Isten, hogy ez még sokáig így legyen. De függetleníteni tudom a topik témáját a saját életemtől. Amiket írsz, azok egyszerűen köszönő viszonyban sincsenek a (vidéki) valósággal...


    Egyébként nem "vacak" város, csak mivel ez az ország világviszonylatban is kiemelkedően vízfejű, sokkal kevesebb a munkalehetőség. Soha nem írtam vacakságról. Kizárólag a munkaerő-piaci lehetőségeket tekintve találtatik gyengébbnek egy vidéki város a fővárosnál.

    előzmény:
    nemérdekel (140)
    2016-03-11  15:15
  11. 2016. március 11. 15:20141.

    Kicsit egyszerűnek írod le a helyzetet, pedig nem az. Nézd, én sem ebben az országban születtem, erdélyi magyar vagyok, a  férjem révén kerültem ide 23 évesen. Rólam minden ismerősünk tudta, hogy nincs munkám, mert honnan lenne, ha csak 1-2 hónapja érkeztem. Nagy lelkes érdeklődés, hogy mit tanultam, mit dolgoztam, mindenki ígérte, hogy majd szól, ha tud valamit, mindezt egyébként úgy ajánlották fel, hogy nem is kértem. Szerinted hányan szóltak? Senki. Úgy lett végül munkám, mint az emberek nagy részének: meghirdetett állás, önéletrajz, interjú, aztán egyszer csak kaptam egy pozitív választ.


    Nem mnidenkin tud segíteni az a  bizonyos háló.

    előzmény:
    nemérdekel (120)
    2016-03-11  12:29
  12. 2016. március 11. 15:15140.

     alkoholt életemben először 26 éves koromban ittam....azért ekkorát nem kell....


     


     


    Ma már többmilliós megtakarításom van, és több százezres havi bevételem - ugyanebben a városban, ahová egyetem után költöztem.


     


    aham,akkor mi  a probléma? ha neked is sikerült többmilliót összerakni,plusz lakás a vacak városban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (138)
    2016-03-11  15:08
  13. 2016. március 11. 15:08139.

    Nem hülyeség pl humán BTK diploma mellé valami reál okj képzést szerezni.


    Tudok olyat,aki magyar BTK mellé szerzett pl webfejlesztő okj-t


    Mi sokat járunk Nógrádba kirándulni.


    Ami először feltűnik,hogy milyen szép a táj.


    Én pl elgondolkodnék a turizmusban is.


    Vennék egy olcsó szép parasztházat és kiadnám.


    Persze lehet csak mellékesen.


    Nyilván egy szakmát különböző szinten lehet művelni, aki 8 év alatt nyökögi végig kettőegészkettőre az egyetemet,az milyen tudással rendelkezhet?


    Tanárképzésenn nemrég láttam,nagyon jó ösztöndíjak vannak, főleg temrtud területen,akár havi 75.000 is, most emelnek egy cspmót nekik és fognak is még ,na és ugye különórázhatnak is.

    előzmény:
    nemérdekel (135)
    2016-03-11  14:55
  14. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. március 11. 15:08138.

    Te valahogy nagyon nem akarod a lényeget megérteni. Mindenre reagálsz, csak a főmondanivalót hagyod figyelmen kívül.


    Nem nagyon érdemes vagdalkoznod, mert nem tudsz semmit rólam. Végigdolgoztam az egyetemi éveket, a pénz egy részét elköltöttem saját magamra, a másik részéből a szüleimet segítettem. Soha a büdös életben nem voltam bulizós fajta, alkoholt életemben először 26 éves koromban ittam. Tehát erősen lyukra futottál...


    Ma már többmilliós megtakarításom van, és több százezres havi bevételem - ugyanebben a városban, ahová egyetem után költöztem. Ennek hosszú a története, nem is lényeges most, a lényeg, hogy a hozzászólásaimat nem a savanyú a szőlő generálja, ebben biztos lehetsz :) Ugyanakkor még ebben az anyagi helyzetben is rettenetes irritál az a fajta nagy arcú észosztás, amikor valaki olyan emberekről és a lehetőségeikről mond véleményt, amiről az ég adta világon halvány dunsztja nincs.

    előzmény:
    nemérdekel (133)
    2016-03-11  14:47
  15. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. március 11. 15:00137.

    Hogy nyelvtanarkent mennyire (nem) konnyu, hosszan meselhetnek, de nem fogok....Pedig fejlodo megyeszekhelyen eltem. Ha konnyu lenne, ma nem kulfoldon elnek gyerekestul, sok kollegahoz hasonloan.

    előzmény:
    nemérdekel (135)
    2016-03-11  14:55
  16. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. március 11. 14:58136.

    Gondolom, neked is van fogalmad, miert...Kb hasonlo a dolog, mint az, hogy egy csomo helyen nincs korzeti orvos evek ota. Alacsony fizetes,hatalmas felelosseg, es hat ki a fene akar fizikatanarnak elmenni egy Baz megyei faluba, ahol 80% a romaarany? Nekem nem lenne az a penz.


    Nincs kijarasi tilalom Nograd megyebol gondolathoz csak egy szempont a sokbol. Tegyuk fel mazlid van es van egy lakasod Nogradban. Kiadod max 30 ezerert, amibol Pesten egy lukat sem berelsz.

    előzmény:
    nemérdekel (134)
    2016-03-11  14:50
  17. 2016. március 11. 14:55135.

    nyelvtanárként is könnyű


    fejlesztópedagógusként, gyógypedagógusként, kondukrotként is simán el lehet helyezkedni


    egy sima tanítói diplomát pl meg lehet fejelni egy gyógyped diplomával


    egy rokonunk is így tett ,miután nem tudott sima tanítói állást szerezni gyes után


    ma már egy ilyen intézmény ig.helyettese


     


    ő mondta,hogy csak Bp-en 80 gyógypedagógusnak lenne azonnal munkája,de nem találnak jelentkezőt

    előzmény:
    nemérdekel (133)
    2016-03-11  14:47
  18. 2016. március 11. 14:50134.

    Több éves probléma, hogy egyre kevesebben mennek term.tud tanárnak.


    Belőlük most kifejezetten hiány van és kiemelt ösztöndíjat kapnak.


    http://eduline.hu/felsooktatas/2011/2/18/20110217_fizika_ tanar_elhelyezkedesi_esely


     


    „Régebben nem választhattak iskolát a fizikatanárok, ma már azt is eldönthetik, hogy melyik városban akarnak dolgozni” – mondja Kopasz Katalin, a Szegedi Tudományegyetem Fizikus Tanszékcsoportjának munkatársa. Szegeden idén hárman végeznek fizikatanári mesterképzésen, és pont ennyien vonulnak nyugdíjba az egyik helyi iskolából. Vagyis ha még egy pedagógus felhagyna a fizikatanítással, az egyetem már a város általános- és középiskoláit sem tudná ellátni megfelelő számú tanárral.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (132)
    2016-03-11  14:31
  19. 2016. március 11. 14:47133.

    Úgyhogy nekem senki ne papoljon Budapestről lehetőségekről meg tehetetlenségről, mert semmit nem tudtok a vidéki munkalehetőségekről, fingotok nincs róla, milyen vidéken próbálkozni megélni.


     


    Én egy vacak feldivéki faluban születtem, és nemcsak településtípust.de országot is váltottam.


    A szerencse után menni kell.


    Ha adott vidéki városban nem jött be a számításod miért nem mentél tovább?Ha nem is ott nőttél fel,laktál,akkor ragaszkodási pont sem volt


    Plusz ötlet: nem egy embert ismerek és nem szégyen: diploma után szakmát tanulni, az is lehet jobban megélsz belőle.


    Sajnos,manapság és ez nem 1-2 éves dolog, boldog-boldogtalant felvesznek felsőoktatásba,akik aztán hatalmas önbizalommal és egoval,de nulla tapasztalattal állnak ki a munakerőpiacra.


    Sok diák végigbulizik 6-7-8 évet azegyetemen,aztán ott áll 25 éveen úgy,hogy még életében nem dolgozott egy kiadósat.


    Apropó:nem tilos,sőt ajánlott egyetem alatt dolgozni, én is ezt tettem,habár én kényszerből is,mert nem volt,aki eltartson.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (131)
    2016-03-11  14:21
  20. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. március 11. 14:31132.

    En tanarkent olyan lehetosegeket lattam otthon palyamodositasra, hogy aszongya MLM, biztositozas, jutalekos munkak, minden, amiben radumalsz masokat, hogy vegyek meg....mert a tanarok kommunikacis kepessege koztudottan marhajo.

    előzmény:
    nemérdekel (130)
    2016-03-11  14:08
  21. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. március 11. 14:21131.

    Csak találomra mondtam Nógrádot, nem ott élek, és az nem az én példám volt :)


    De akkor nézzük az én példám: Budapesten születtem, és pár év kivételével ott is éltem egészen az egyetem elvégzéséig. Az egyetem elvégzése után költöztem vidéki városba. Abban a a szakmában, amiben el akartam helyezkedni, Budapesten volt akkoriban kb. 100-120 cég. Ahová költöztem, ott volt 8. NYOLC. Úgyhogy nekem senki ne papoljon Budapestről lehetőségekről meg tehetetlenségről, mert semmit nem tudtok a vidéki munkalehetőségekről, fingotok nincs róla, milyen vidéken próbálkozni megélni.

    előzmény:
    nemérdekel (130)
    2016-03-11  14:08
  22. 2016. március 11. 14:08130.

    Oké,de nincsen lakhelyelhagyási tilalmad a nógrádi várost illetően gondolom.


    nemrég hallom, hogy Nógrád,Baz-megye-sokan járnak át pl Szlovákiába dolgozni,mert ott magasabbak a fizetésel.


    A tanárok ugyanis jól kommunikálnak, könnyen teremtenek kapcsolatot és remek az előadói és az információrendszerezési készségük.  Érdemes pl ezen a nyomvonalon is elindulni, de pl sok tanárt alkalmaznak menedzserasszisztens, titkárnő munkakörben, pont az előbbiekért.


    De pl sok bölcsész végzettségű van a reklámiparban is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (128)
    2016-03-11  13:53
  23. 2016. március 11. 14:00129.

    http://karrier-tanacsok.monster.hu/allaskeresesi-strategia /karrier-ertekeles/piackeptelen-diplomaval-is-el-lehet-helye zkedni/article.aspx


     


    jótanácsok


    biztos mindenki előtt ismert az élethosszig való tanulás fogalma


    ma már nem a Kádár-rendszerben élünk, amikor 18 évesen megszereztél egy végzettséget és kész, nem szégyen 30,40 évesen sem beülni az iskolapadba újra,akár egy szakmáért,akár egy diplomáért,akár egy megkopott nyelvtudást felfrissíteni

    előzmény:
    nemérdekel (127)
    2016-03-11  13:39
  24. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. március 11. 13:53128.

    Pont ezt írtam, csak nem olvastál figyelmesen (Sőt az az érzésem, nem is olvasod el alaposan, amit írunk, csak mondod a magadét.) Az ember természetesen azzal kezdi, hogy megkérdez minden rokont, barátot, ismerőst, szomszédot. De ez a kör NAGYON HAMAR bezárul, még akkor is, ha viszonylag sok ismerőse van valakinek. És kész, ez a része pipa, bármiféle tényleges eredmény nélkül. Ráadásul mondjuk egy nógrádi kisvárosban, ahol én munkanélküli vagyok, jó eséllyel a barátaim, ismerőseim nagy része is ezzel a problémával küzd, tehát nagyjából vak vezet világtalant. Az ismerősök megkérdezése munkaügyben a saját tapasztalataim alapján is rendkívül kicsi hatásfokú. Alkalmi munkák beeshetnek feketén, ami persze a semminél több, de arra, hogy ilyen módon egy bejelentett, korrekt álláshoz jutsz, rendkívül kicsi az esély. Nem nulla, de afelé konvergál.

    előzmény:
    nemérdekel (118)
    2016-03-11  12:21
  25. 2016. március 11. 13:39127.

    Én nem érzem magam annyira sikertörténetnek.


    Sőt, néha egyes dolgokért vért kellett izzadnom,akár magánéletben is(férjhezmenetel,gyerekvállalás).


    Egyik sem ment simán.


    Az, hogy van egy tisztes megélhetésem,az nem olyan nagy siker.


    Siker az lenne,ha mondjuk lenne egy milliárdos férjem, vagy milliárdos állami megrendeléseket tudnék bezsebelni.Vagy ha a családi házunk Szemlőhegyen állna (erről sincs szó, Kelet-Pesten lakunk).


    De erről szó sincsen.:))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (125)
    2016-03-11  13:31

Címlap

top