Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Második gyerek vagy munka?

kviki1976
Létrehozva: 2016. március 6. 14:08

Sziasztok,


Azok jelentkezését, véleményét várom, akik mostanában vagy a közelmúltban kerültek olyan helyzetbe, hogy meg kellett hozniuk a döntést, hogy merre tovább, hogyan tovább: második (sokadik) gyerek szülés, és emiatt esetleg elveszíti a munkáját, vagy a munka.


Én most vagyok abban a helyzetben, hogy lejár a gyes, eddig volt "helyettesem", és mennem kellene vissza dolgozni. Viszont szeretnénk második babát is, ami nagyon nem akar összejönni (már 40 múltam), járunk kezelésre, de így is idő, míg siker lehet belőle.


Szóval ha visszamegyek, de közben mégis sikerülne, akkor tutira elbúcsúzhatnék az állásomtól, amit szerettem...és hát valljuk be gyerekkel (gyerekekkel) nem könnyű új állást találni. Vagy mondjam meg most az elején, hogy tudjon róla a főnök, hogy mi a helyzet és nem lesz váratlan, ha a bűvös első 3 hónap után bejelentem a sikert (merthát reménykedem a sikerben).


Volt valaki ilyen helyzetben? Kiáncsi lennék, hogy a főnök hogy reagált....

  1. 2016. Április 11. 00:15576.

    Nem kínai,hanem Deichmann, a Deichmannba meg Vietnamban gyártott cipő van,igen made in Vietnam volt arra a cipőre is írva,amit egyszer ott vettem és tkép leesett nyaraláskor egy szimpla városi sétán  alámabról.


    Ne tévesszen meg,hogy a honlap deichmann.de, nem szorgos,dolgos ősnémet Jürgenek és Grete-k csinálják a cipőket,hanem Ho-Si Mo-Si Vietnamban


    Nem mintha a német gyárakban is nem törökök dolgoznának cumbájspil.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (573)
    2016-04-10  19:52
  2. 2016. Április 11. 00:11575.

    Deichmannban inkább  olcsó,műbőr cipő fronton széles a választék,a bőrcípők terén elég szűk és állandó a választék.


    Mivel már elmúltem 30, megintcsak mondom,nem akarok olyan cipőt,ami szuperdivatos, de fél évig tart,inkább adok érte többet,csak tartson tovább


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (573)
    2016-04-10  19:52
  3. 2016. Április 10. 23:32574.

    Beke poraidra......Szintetikus felvagottrol szoltam,ami laborban keszul,eszak nemetorszagban tobb fele gyonyoru felvagottat arulnak es mindnek egy az ize,a vaj,margarin,se tehenet se novenyt nem latott,es ezt onnan tudom,mert ismerek ott elelmiszer vegyeszeket.Ez is a jovo zeneje,nem kall allatot tartani ,nevelni,egy labor sarkaban meg tudjak csinalni,ugyanugy a sajtot is....Hogy en mihez ertek es nem azt te honnan tudod?Mellesleg hogy jon ide a paradicsom?


    Lillareka,de -atifisel intelligence- bizony lesz ha mas robot is lesz.

    előzmény:
    Ardian05 (557)
    2016-04-10  06:53
  4. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 10. 19:52573.

    Biztosan vannak rossz tapasztalatok is. Az én városomban annyira nem nagy a felhozatal, ha nem kínaiban akarsz cipőt venni, olyan nagyon sok alternatíva nincs. Most volt a Deichmannban akció, 14-15 ezres cipőket 8-9 ezerért tudtál megvenni. A férjemnek nagyon nehéz cipőt venni, de most sikerült neki olyan cipőt venni, hogy azt mondta, hogy amikor először felvette, olyan érzése volt, mintha már több éve hordta volna, azaz nagyon kényelmes, a lábára illeszkedő cipő volt. NAGYON boldog voltam, komolyan, mert iszonyú nehéz neki cipőt venni. Meg szerintem baromi jól állt rajta, bár őszerinte én durván elfogult vagyok vele kapcsolatban, pedig nem is. Ha valaki jól néz ki, akkor jól néz ki, nem? :)

    előzmény:
    nemérdekel (572)
    2016-04-10  18:00
  5. 2016. Április 10. 18:00572.

    Nem a letámadásról van szó,hanem a köszönésről és a köszönés fogadásáról.


    De pl az élelmiszerüzleekből is egyre inkább trendik a pici,apró szaküzletek különlegességekkel.


    Vagy cukrászdák, nyomhat a Tesco ezerrel sütiket,akkor sem fogja felvenni a versenyt bizonyos cukrászdák kínálatával.


    Deichmann cipő: nagyon könnyen tönkremennek,pedig én kímélem őket és nem is használom őket túl, legtöbb helyre kocsival megyek.


    Meg nekem a Deichmann úgy tűnik évről -évre ugyanazokat a cipőket nyomja bőrkategóriában,persze az olcsóbb műanyagkategóriában vannak 2-3.000 ft-os divatosabb stílusú cipők,nade azok meg főleg tönkremennek hamar.


    Én már gyakorlatilag minden számlát, postát stb gépen keresztül intézek.


    A Voda-s dolgokat is neten keresztül intézem.


    A paradicsom nálunk a kertből van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (568)
    2016-04-10  11:04
  6. 2016. Április 10. 16:48571.

    :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (570)
    2016-04-10  12:40
  7. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 10. 12:40570.

    A te mondatoddal is megcsináltam, vicces :)


    Vannak nagyon jó, klasszikus divatot kínáló ici-pici üzletek is, néha, ha nem találok máshol, ráfanyalodom és meglepően jó dolgokat találok, mégsem a kedvenceim, mert szeretek szabadon kóvályogni, próbálgatni, gusztálni a darabokat, nem szeretem, ha az eladó ott vizslat, hogy na, hogy tetszett?

    There is a very good classical fashion tiny shops, sometimes you can not find anywhere else, ráfanyalodom and surprisingly good things to me is not my favorite because I like free kóvályogni, to experiment, gusztálni the pieces do not like it when the seller there retriever that So, how did you like?

    Van egy nagyon jó klasszikus divat apró boltok, néha nem találja sehol máshol, ráfanyalodom és meglepően jó dolgokat nekem nem a kedvencem, mert szeretem szabad kóvályogni, kísérletezni, gusztálni a darabokat nem szeretem, ha az eladó nem retriever így van, hogy tetszett?

    előzmény:
    Ardian05 (566)
    2016-04-10  10:50
  8. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 10. 12:17569.

    Eredeti:


    Ej mi a kő! tyúkanyó, kend
    A szobában lakik itt bent?
    Lám, csak jó az isten, jót ád,
    Hogy fölvitte a kend dolgát!


    Google fordítóval angolul:


    Ej what the stone! hen, wipes
    The live room in here?
    Well, the only good god, give good,
    To anoint loaded onto the job!


    Google fordítóval ezt visszafordítva magyarra:

    Ej, mi a Stonehenge, törlőkendők
    Az élő szoba itt?
    Nos, az egyetlen jó isten, hogy jó,
    Kend felvittük a munkát!


    :D

    előzmény:
    Ardian05 (565)
    2016-04-10  10:45
  9. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 10. 11:04568.

    Én sem szeretem, ha rögtön letámadnak, ahogy belépek, hogy mit szeretnék. Honnan tudjam, mit szeretnék? Most jöttem be! Van, aki kifejezetten igényli, hogy az eladó pátyolgassa, én nem vagyok ilyen.


    Egyszer volt egy csúnya esetem a kínaiban, a pénztárnál rám nézett az eladó csaj, és flegmán odavetette, hogy Fel kellett volna próbálni, mert szerintem kicsi lesz, mire csípőből tüzeltem, hogy szerintem meg teljesen minden, hogy jó-e rám, mert nem magamnak lesz.


    Magam is meglepődtem ezen az agresszív visszapofázáson, mert azért általában tudok kultúremberként viselkedni, de most nagyon rosszkor szólt be, egyébként sem volt az egekben a hangulatom. Mindenesetre nemcsak ő lepődött meg a gyorstüzelésemen, hanem én is :)

    előzmény:
    Ardian05 (566)
    2016-04-10  10:50
  10. 2016. Április 10. 10:56567.

    természetesen woman price

    előzmény:
    Ardian05 (565)
    2016-04-10  10:45
  11. 2016. Április 10. 10:50566.

    vannak nagyon jó, klasszikus divatot kínáló ici-pici üzletek is, néha, ha nem találok máshol, ráfanyalodom és meglepően jó dolgokat találok, mégsem a kedvenceim, mert szeretek szabadon kóvályogni, próbálgatni, gusztálni a darabokat, nem szeretem, ha az eladó ott vizslat, hogy na, hogy tetszett? és megpróbál meggyőzni, hogy jól áll, amikor látom, hogy nem... Elég jól el tudom dönteni, mi jó, mi nem, ha bizonytalan vagyok, akkor ott a férjem, akinek remek ízlése van, ő segít dönteni.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (564)
    2016-04-10  10:40
  12. 2016. Április 10. 10:45565.

    ez igaz, nagyon vicces dolgok tudnak a szövegben maradni, mert van olyan szó, csak épp a szövegkörnyezetbe nagyon nem illik


    ugyanez a goggle translate.. vannak kollégák, akik használják, sőt, szerbről angolra fordításnál én is remekül tudtam használni (a két nyelv logikája, mondatszerkezete hasonló), de a magyar/angol pl. csapnivaló, több munka helyrehozni utána


    a kedvencem az a szókapcsolat, hogy "nő az ár", ami imígyen fordított: "women price"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (562)
    2016-04-10  10:19
  13. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 10. 10:40564.

    Ruhaüzletből is sokfajta van egy plázában. Van az egészen kicsi, butik jellegű, általában valóban egy-két unatkozó huszonéves eladóval. Ezekben az üzletekben nem nagyon szoktam vásárolni, de nem az eladók miatt, hanem mert stílusba nem nagyon találok itt nekem valót (ez egyébként inkább engem minősít, mint a boltot, elég konzervatív ízlésem van). Viszont vannak nagy ruhaüzletek is, pl H&M, ami már nagyon hajaz a régi, klasszikus ruhaboltokra.


    Egyébként már évtizedekkel ezelőtt is voltak "plázák", csak akkor úgy hívták őket, hogy nagyáruház. Ott senkit nem zavart, hogy mindent meg lehet venni egy helyen? :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (562)
    2016-04-10  10:19
  14. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 10. 10:27563.

    Én nagyon szeretem ezt a koncentrált jelenlétet, hogy egyetlen (ráadásul fedett) helyen el tudok intézni egy csomó mindent, és nem kell őrült módra keresztül-kasul rohannom a várost, mert az egyik üzlet itt van, a másik ott, a harmadik meg amott...


    Pénteken voltunk a férjemmel a plázában, és kb. másfél óra leforgása alatt ezeket sikerült elintéznünk: Media Marktban vásárlás (csak itt van a városban), Deichmannban cipővásárlás (szintén csak itt van a városban), Sparban bevásárlás hétvégére, posta, gyógyszertár, DM (csak itt van a városban), automatából pénzkivétel - és még meg is vacsoráztunk ugyanitt :)

    előzmény:
    KN18 (561)
    2016-04-10  09:43
  15. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 10. 10:19562.

    Kicsit off: a helyesírás-ellenőrzők csak morféma szinten javítanak, azaz csak az elgépelést, hangrendileg helytelen toldalékolást, j/ly hibát stb. veszik észre. Csakhogy a magyar nyelv ennél bonyolultabb, pl. nézzük ezt a mondatot:


    Éter hangok halott az udvartól.


    Ez a mondat a szoftver szerint helyes, mivel külön-külön minden szó helyes benne. Ugyanakkor a mondat ebben a formában értelmezhetetlen. Az persze más kérdés, hogy már az is nagy eredmény lenne, ha az emberek annyi fáradságot vennének, hogy legalább azt a nyomorult helyesírás-ellenőrzőt ráeresztik a szövegükre, mielőtt közkinccsé teszik...

    előzmény:
    Ardian05 (559)
    2016-04-10  07:01
  16. 2016. Április 10. 09:43561.

    A plázák alapjáraton a kereskedők és szolgáltatók koncentrált jelenléte egy helyen. Kényelmes, ingyen parkolással.


    Nem csak ruhaüzlet, ugyan már.


    Nálunk abban van a TIGÁZ ügyfélszolgálata az UPC, mindhárom mobil szolgáltató, 2-3 bank, patika, a legnagyobb kínálatú könyvesboltok, molett üzletek, Penny, Spar stb.. Biztos vagyok benne, hogy ez más városokban is pont így van.


    Rengeteg családot látok, szülőket gyerekeikkel összekötik a hasznosat a kellemessel. At ételudvarok folyton csurig emberrel, leűlni nem lehet. Szombat délután (régebben vasárnap) családi program plázába menni.


    Pont ahogyan Ardian is írta.

    előzmény:
    nemérdekel (554)
    2016-04-10  00:08
  17. 2016. Április 10. 07:50560.

    Ha a diplomást is helyettesiti a robot.. azt mesterséges intelligenciának hivják.... elég komolyak az ez irányú kutatások.... - remélem sosem terjed el... semennyire sem... mert azt bizony megszivjuk.

    előzmény:
    kekelefant (555)
    2016-04-10  00:22
  18. 2016. Április 10. 07:01559.

    Éppenséggel van, ami javítja a helyesírást, be van építve az Office csomagokba.


    Az élelmiszeriparhoz, mezőgazdasághoz picit jobbasn értek, mint te, mert közel 20 éve azzal foglalkozom. Most ne vitatkozzunk arról, hogy a magyar vagy német/holland felvágottakban van több szintetikus anyag, de csendben jelezném, hogy nem erről, hanem HÚSRÓL és PARADICSOMRÓL írtam.


    A hús az ugyanolyan hús, csak automatiozált vágóhídon vágkák, ahol évi 20 millió sertést vágnak. Nálunk a legnagyobb vágóhíd évi 1 milliót vág, de az exportra termel. Ez okozza az árkülönbséget. Mert sokkal kevesebb bérköltséget fizetnek, még úgyis, hogy nálunk nagyon alacsonyak a bérek.


    A paradicsomról meg ne nyissunk vitát, hogy vegyszeres, meg nem vegyszeres, üvegházi meg napsütötte, mert mindenütt ugyanolyan technológiával termelik a nem ipari, tehát fogyasztásra szolgáló paradicsomot. Maon is. Üvegházban. Nyáron is. Méghozzá azért, mert kevesebb növényvédőszert kell használni, ha hermetikusan elzárt környezetben termelik. Éppen ezért gyakorlatilag vegyszermentesek.

    előzmény:
    kekelefant (555)
    2016-04-10  00:22
  19. 2016. Április 10. 06:54558.

    Áruld már el, hol vásárolsz!

    előzmény:
    nemérdekel (554)
    2016-04-10  00:08
  20. 2016. Április 10. 06:53557.

    NEM KRITIZÁLTALAK.


    NEM ÉRTETTEM, AMIT ÍRTÁL, EZÉRT RÁKÉRDEZTEM, MIT ÍRTÁL.


    Mindegy, most már úgy halok meg, hogy nem tudom meg, de hát így jártam...

    előzmény:
    kekelefant (553)
    2016-04-09  23:53
  21. 2016. Április 10. 06:51556.

    Szerintem életedben nem jártál plázában.


    Segítek: a pláza egy olyan fedetz üzletközpont, ahol sok, KÜLÖNFÉLE kis kisebb és nagyobb üzlet, márka megtalálható. A méregdrágától az olcsóig, a tinilányostól az öreglányosig. Pont ez a jó benne.


    Nem azt írtam, hogy az M plus size, hanem hogy sok plus size bolt is van. Olyan helyes ruhákkal, hogy néha sajnálom is, hogy nem az én világom.

    előzmény:
    nemérdekel (549)
    2016-04-09  19:56
  22. 2016. Április 10. 00:22555.

    Olyan sok mese mese mesketet irsz,hogy belefajdultam a rohogesben....a nemet es holland fevagottatok mar rendszeresen szintetikusak.....en ezt nem fejtegetem tovabb,mert nem ertessz hozza,csak belekotyogsz,lattal sok sf filmeket?Na megegyszer,hogy megertsd,rengeteg az elirasod,es te kritizalsz masokat,lehet robot kene neked aki ki javitgatja?


    Lillareka,eszem agaban sincs elmenni toscanaba,amikor itt a nappa volgye...en veletek valo beszelgetest abbahagytam...egyoldaluan egy szemszogbol lattok mindent,kell a diploma,mert a munkas ehen fog pusztulni,a robot sokkal jobban tud majd mindent,de a diplomast is helyettesiti a robot,akkor mi lesz?


    Az illatszerboltban volt egy gep ami ha beirod a hajad es szemed szinet,kidobja milyen szinu sminket kell hasznalni,de megse volt jo,mert mas eletben ,mint elkepzelve...abba is hagytak...

    előzmény:
    Ardian05 (526)
    2016-04-09  08:08
  23. 2016. Április 10. 00:08554.

    Most mit kell azon kiakadni,ami egyértelmű. A plázák alapjáraton a 35,inkább 30 alatti fiatal,trendi középosztálybeli nőkre vannak szabva,akik bár annyira nem szegények, hogy ne akarják követni a divatot,de annyira nincsenek eleresztve,hogy a legjobb minőséget vegyék.


    Akik nemgyárakban dolgoznak,tehát valamilyen szinten flancolni akarnak,de azért nem is olyan trendi helyen,ahol minőségi ruhát követelnek meg.


     


    Tán Te is plázatulajdonos vagy?


    Nyilván,ha nagyon szőrözünk,lehet kivételt találni egyet-egyet, főleg a budai oldalon, de azok kivételek.


    És egyre több plázában van second-hand üzlet is.


    Nyilván van erre is kereslet,de van,akinek más a kívánsága,stílusa.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (552)
    2016-04-09  22:30
  24. 2016. Április 9. 23:53553.

    Ht persze! Engem kritizaltal,mert egyszer elirtam egy szot,na en nekialltam kijavitgattni amiket te elirtal......egy kis irasban 4 hibat talaltam,nem olvasod amit irsz?Ha rengeteg hibat csinalsz az irasokban,akkor ne kritizalj masokat,erted?vagy irjam meg le 5-szor,mire felfogod??????Amiket leirtam mind a te elirasod,tedd mar meg es olvasdd vissza csak egy irasodat,hemzseg a hiba benne.....

    előzmény:
    Ardian05 (525)
    2016-04-09  08:00
  25. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 9. 22:30552.

    Hát nem tudom, te hogy választasz ruhát, nálam 3 szempont van: 1. tetszik, 2. jól áll rajtam, 3. meg tudom fizetni (ilyen sorrendben). Az utolsó, ami érdekel, hogy milyen cég ruhája és hol árulja. Van annyi pénzem, hogy ha tönkremegy, veszek újat. Egyébként, kérlek, és ezt őszintén mondom, mondj egy céget, aminek a ruhái évtizedekre kitartanak.

    előzmény:
    nemérdekel (551)
    2016-04-09  22:06

Címlap

top