Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Második gyerek vagy munka?

kviki1976
Létrehozva: 2016. március 6. 14:08

Sziasztok,


Azok jelentkezését, véleményét várom, akik mostanában vagy a közelmúltban kerültek olyan helyzetbe, hogy meg kellett hozniuk a döntést, hogy merre tovább, hogyan tovább: második (sokadik) gyerek szülés, és emiatt esetleg elveszíti a munkáját, vagy a munka.


Én most vagyok abban a helyzetben, hogy lejár a gyes, eddig volt "helyettesem", és mennem kellene vissza dolgozni. Viszont szeretnénk második babát is, ami nagyon nem akar összejönni (már 40 múltam), járunk kezelésre, de így is idő, míg siker lehet belőle.


Szóval ha visszamegyek, de közben mégis sikerülne, akkor tutira elbúcsúzhatnék az állásomtól, amit szerettem...és hát valljuk be gyerekkel (gyerekekkel) nem könnyű új állást találni. Vagy mondjam meg most az elején, hogy tudjon róla a főnök, hogy mi a helyzet és nem lesz váratlan, ha a bűvös első 3 hónap után bejelentem a sikert (merthát reménykedem a sikerben).


Volt valaki ilyen helyzetben? Kiáncsi lennék, hogy a főnök hogy reagált....

  1. 2016. Április 9. 22:06551.

    Ha megnézed, akkor minden plázában kb ugyanazok a ruhamárkák vannak és vanak ruhamárka,ami még véletlen sem jelennek meg plázában.


    És most nem Armanira gondolok:))


    Minőségi ruhát pedig nem nagyon lehet ott venni, persze kinek mi a minőség.


    Van,akinek az Orsay,ami 2 mosás után szétmegy.


    Mivel már elmúltam 30, nem követem eszeveszetten a divatot,van saját stílusom,nem kapkodok mindent magamra,amit tegnapelőtt magazinokban láttam és ha veszek valamit,azt nem 2 hónapra,ezért szeretek beruházni minőségi ruhákra és azt sajnos nem nagyon lehet ott találni.


    Én még sosem szóltam tiszteletlenül vevőhöz, mindig udvariasan köszönök,apropó köszönés,manapság az eladóknál nem divat, még akkor sem ,ha köszönnek nekik és ezt nemcsak irányomban vettem észre, mindennapos tapasztalat és ha lehet,ne kezd el személyeskedni.


    A személyeskedés az érv nélküli emberek sajátja.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (550)
    2016-04-09  20:49
  2. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 9. 20:49550.

    Nincs olyan, hogy "plázás ruhák". Ruházati cégek vannak, amik általában azért települnek a plázába, mert ott a legnagyobb a vásárlóerő. De egy elég nagy városban találkozhatsz velük önálló üzletként is. Nyilván ha csak egyetlen boltot akarnak nyitni egy városban, és a városban van pláza, akkor oda viszik.


    Én még egyetlen boltban nem tapasztaltam olyat, hogy lenéztek volna, pedig már elmúltam húsz, és talán egy kicsit fogynom is lehetne...


    Egyébként a stílusod alapján, amit itt tapasztaltam... nem lehet, hogy nem az a bajuk, hogy na, megint itt van egy öreg kövér nő, hanem az, hogy na, megint itt van egy udvariatlan, pofavágós, viselkedni nem tudó, ki ha nem én vevő? Mert hogy is mondjam... és tényleg nem akarlak megsérteni... De ha azt a stílust adod elő a boltokban, mint itt is, akkor nem csodálkozom, hogy nem vagy az eladók kedvence...

    előzmény:
    nemérdekel (549)
    2016-04-09  19:56
  3. 2016. Április 9. 19:56549.

    Az M mióta plussize?


    Egyébként nemcsak  améretről van szó


    Te is elmúltál már harminc,hiába ugyanannyi a súlyod,viccesen néznél ki tinis ruhában.


    Na ésa plázás ruhák---hát nem valami tartósak.


     

    előzmény:
    Ardian05 (547)
    2016-04-09  19:35
  4. 2016. Április 9. 19:41548.

    Itt is annyira halott a pláza hogy a múltkor apum nem tudott megállni még a közelben sem...csurig volt az egész parkoló de még a kórházé is. 

    előzmény:
    KN18 (543)
    2016-04-09  18:52
  5. 2016. Április 9. 19:35547.

    ekem 34-es méretem van, ezért tökéletes terep a pláza :-)


    de rengeteg plus size üzlet is van ilyen helyeken

    előzmény:
    nemérdekel (546)
    2016-04-09  19:28
  6. 2016. Április 9. 19:28546.

    Kinek a papné...


    Én nem csípem a plázákat,ahol 43 kg-s 17 éves lányoknak való ruhát árulnak és ahol az xxs-es eladó úgy néz egy M-esre,mintha egy elefánt lenne.


    És nagyon sokan vannak így, a plázák nem jöttek be annyira,mint hitték.


    Persze Bp-en engedték azt,amit  Bécsben tiltottak,hogy a belvárosban legyenek plázák,így a plázák nálunk kifejezetten jó helyen vannak.


    És most akkor mit akarsz mondani?Mérnökdiplomás eladókat  a plázába?


    Nem hiszem,hogy az online-kasszát phd-szinten kellene oktatni.

    előzmény:
    Ardian05 (545)
    2016-04-09  19:19
  7. 2016. Április 9. 19:19545.

    ez nem így van, de hidd csak el


    menj végig egyszer a körúton, ami tele volt kis ruhaboltokkal... halódik minden, hetente új bérlő próbálkozik, de nem működnek


    én ha bármit szeretnék beszerezni bizony plázába megyek, mert több üzlet van egy helyen, koncentrálzan, össze todom hasonlítani a kínálatot, télen meleg van, nyáron hűvös, van wc, van hol leülni meginni egy kávétr, bekapni vmit


    és ezzel többmillió polgártárs is így van


    nyugaton is, képzeld, sokat utazom

    előzmény:
    nemérdekel (544)
    2016-04-09  19:15
  8. 2016. Április 9. 19:15544.

    Persze a plázák valamennyirekulturált közösségi helyek is, sszetalálkozásra kiváló, de érdekes, hogy az ott tébláboló emberek közül mennyien vásárolnak.Pl a délelőttönként ott lődörgő diákok közül


    Nyilván az sem mindegy, hogy melyik pláza,a belvárosiak talán tele vannak,de  a külvárosiak...


    Egyébként ha a belvárosban járok,én is sokszor belépek a plázába free wc-zni, hiszen nins más olyan hely,ahol fogyasztás kötelezettsége nélkül lehet kulturáltan ezt tenni.


    Mindenesetre,amikor bejöttek  aplázák,azt mondták,na vége  a  kisboltoknak és alig kellett 1 évtized már  besokalltak sokan,sok helyen- az imádott nyugaton- már egyesen plázastop van

    előzmény:
    Ardian05 (542)
    2016-04-09  18:48
  9. 2016. Április 9. 18:52543.

    Rengeteget parkolok napközben a helyi plázában és fórumban. Gyakorlatilag hétköznap délelőtt is szép számmal vannak benne vásárlók, este meg rengeteg az ember.

    előzmény:
    nemérdekel (540)
    2016-04-09  18:38
  10. 2016. Április 9. 18:48542.

    nem egy van, egyben járt a férjem


    én is írtam, hogy Glamour napok voltak... nagyon jót plázáztunk, vettem egy csini ruhát magamnak tavaszra, a többiek is kaptak vmi szépet, ne erőlködj, nem tudod elrontani a kedvem! :-)


    a plázák, köszönik jól vannak, jövő héten is megyek, mert felsőt nézni már nem volt türelme a társaságnak... és ez nem egyedi, máskor is járunk, járok és mindig tele van :-)

    előzmény:
    nemérdekel (540)
    2016-04-09  18:38
  11. 2016. Április 9. 18:43541.

    Amikor bejött a mozi,azt mondták meg fog halni a színház,amikor bejött a tv,azt mondták meg fog halni a mozi stb stb stb.Amikor bejött a net,azt mondták meg fog halni a tv,meg az újságok. Egyik sem jött be.


    Már a hatvanas években születtek olyan fantaszta regények,hogy 2000-ben mindenhol mindent robotok fognak irányítani, már rég elhagytuk 2000-et és mégsem.


    Lehet,hogy valamikor 222 év múlva,ük-ük-ükunokámnál igen,de akkor már az unokáim sem élnek.

    előzmény:
    Ardian05 (538)
    2016-04-09  17:21
  12. 2016. Április 9. 18:38540.

    Svácjban..van egy..stimmt...


    Ma Glamour-napok vannak,Aréna holnap is nyitva lesz,ez nem átlagos hétvége.

    előzmény:
    Ardian05 (538)
    2016-04-09  17:21
  13. 2016. Április 9. 17:26539.

    a plázák konganak az ürességtől?!


    hol élsz te, a Holdon?


    ma voltunk vásárolni, full tele volt minden.. igaz, ma Glamour napok voltak, ez nem átlagos, de más hétvégén is elég sokan vásárolnak

    előzmény:
    nemérdekel (537)
    2016-04-09  14:23
  14. 2016. Április 9. 17:21538.

    Svájcban vannak automatizált szállodák, a férjem járt ilyenben. Amikor lefoglalod a szobát és megadod a hitelkártyaszámot, kapsz egy kódot, azzal nyílik ki az ajtó. A bejáratihoz is egy kód, a szobaajtóhoz is.

    előzmény:
    Lillaréka (531)
    2016-04-09  09:54
  15. 2016. Április 9. 14:23537.

    Nemrég hallottam Csaba atyát,hogy nagyon sok templomban programozott harangozás van,elvégzi a gép,de ettől minden olyan lelketlen lesz,nem megy be egy ember sem napokig  atemplomba stb,stb,miközben egyre több a dologtalan ember és ő nekivágott egy kezdeményezésnek: harangozót  atemplomba, kiválasztott egy faluban egy olyan embert,akinek úgysem volt más dolga,menjen be ő   templomba,harangozzon ő, gondozza ő  atemplomot és csodák csodája a teplom újra elkezdett élni,mert ha egy ember bement a templomba,akkor már annak  a templomnak volt gazdája,aki takarította,aki virágott tett az asztalra.És ha már ott volt egy,akkor bement még egy ésígy tovább és így tovább...


    Én nem vitatom  atechnikát,de szükség van és egyre nagyobb az emberi interakciókra.


    Egyre elterjedtebben a specializálódott kisboltok, miközben a plázák konganak az ürességtől.


     


    Az emberek egyre jobban vágynak a személyességre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (533)
    2016-04-09  12:55
  16. 2016. Április 9. 14:09536.

    Nem olvastam, csak sejtésem van... 
    mi nemrég az -Ex machina-t néztük.. félelmetes... 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (533)
    2016-04-09  12:55
  17. 2016. Április 9. 14:03535.

    sajna azt a droidot még nem találták fel aki kivasal helyettem...  pedig olyat vennék

    előzmény:
    Lillaréka (534)
    2016-04-09  13:59
  18. 2016. Április 9. 13:59534.

    Nem mondtam, egyetlen szóval sem.. még mindig nem....( pedig erőteljesen próbálod megmagyarázni....), hogy ki lehet iktatni az emberi tényezőt... 


    Még mindig arról van szó hogy mennyi mindent végeznek el helyettünk gépek.. 


    apropo.. neked ugye vállakozásod van.... 


    no. akkor válaszolj arra a kérdésre... hogy a banki ügyeidet  sorbanállásással végzed, vagy a számitógépeddel a neten keresztül.


    Régen arra, hogy elintézz egy átutalást.. be kellett menni a bankba... mostanság mit is csinálsz?? hogyan adod be az adó vagy áfabevallásod???..


     ki az aki még postai úton levelezik???  emailt küldesz ugye???


    amikor én elkezdtem dolgozni..1988ban kézbesitő néni hozta- vitte a leveleket a cég központja és a telephelyünk között.... a fizunkat is ő szállitotta boritékban.... ha meglenne még a cég.. szerinted  ez ma is igy zajlana??? (megint kiiktattunk egy emberi erőforrást)


    számtalan sok példát lehetne sorolni.... 


     


    jaa.. még mindig nem irtál példát arra hogy milyen szakmát (szakmunkásvizsgás)  adnál a gyereked kezébe amiről tudod.. 10 év múlva sem évül el és meg is tud élni belőle mert nincs vele telitve a piac. 

    előzmény:
    nemérdekel (532)
    2016-04-09  12:27
  19. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 9. 12:55533.

    A technikai fejlődést nem lehet sem meggátolni, sem lelassítani. Ez van. A technika egyre jobb, az emberi faj egyre korcsosul, az "emberi tényező" hovatovább inkább negatív fogalom lesz, mint pozitív. Egy robotnak nincsenek hangulatai, nincsenek családi problémái, soha nem másnapos, és nem is menstruál. Olvasd el Lemtől a Kiberiádát, és mindent megértesz.

    előzmény:
    nemérdekel (532)
    2016-04-09  12:27
  20. 2016. Április 9. 12:27532.

    igen,vannak a kávéautomaták


    de emellett vannak ám szép számmal,sőt most van reneszánsza a kávéházaknak


    mert ez is olyan, hogy kell az emberi tényező


    ha a hugom eljön Pozsonyból Bp-re,akkor nem egy kávéautomatából fogunk inni,hanem beülünk a Centrálba cumbájspil, a hangulat,a feeling miatt,hogy úgy érezd, Te vagy a vendég...kezedbe veszed az újságot stb stb


    elmékszem,amikor a munkahelyemre bekerült az első italautomata,Mancika a büféből ijedezett, hogy akkor vele  mi lesz, hát mi


    ugyanúgy jártunk le a büfébe,mert mégis más az, ha egy büfében kiszolgálnak,leülünk,traccsolunk,Mancika eldicsekszik,hogy az unokája már tud olvasni,Mancika megkérdezi, hogy most tényleg a Béla azzal a helyes szőkével jár stb stb

    előzmény:
    Lillaréka (531)
    2016-04-09  09:54
  21. 2016. Április 9. 09:54531.

    Az hogy a diplomás pedagógusok nagy része munkanélküli  vagy nem a szakmában dolgozik az az állam facsága.... 


    sokkal hatékonyabban és eredményesebben lehetne tanitani, ha nem 30 fős osztályok lennének, hanem 10-12 gyerek lenne és differenciált oktatás...   asszem kicsit kevesebb lenne a 14 éves korában funkcionális analfabéta... 


    és ne gyere azzal a baromsággal, hogy régen a 40 fős osztályban is mindenki megtanult irni- olvasni, mert nem tanult meg.. és aki nem tanult meg.. az mehetett segédmunkásnak vagy gyáriudvarsöprögetőnek. 


    Nem mondtam hogy mindenhol robotok lesznek... de már nagyon - nagyon sok helyen AZOK VANNAK!!! 


     neked nem tünt fel?  pl kávé és italautomatát nem láttál még sosem??? nem a mancika főzi a kávét a gyári büfében, hanem megveheted automatából...
    honnan tudod, hogy a  szállodatulaj nem mondja azt hogy csak a muszáj- munkaerőt fizetem.... minden mást végezzen gép. 


     


    Az orvosra meg kifejezetten azt irtam... hogy az ő munkáját sosem vehetik át robotok...  


    szövegértési zavarod is van- vagy mi??


     


     


    hisztériázhatsz ellene ahogy akarsz.. ettől még egy csomó szakma el fog évülni... ahogy elévült az elmúlt 20 évben .... lett helyette új-. de az egytől -egyig magasabb szintű képzést igényelt. 


     


     

    előzmény:
    nemérdekel (530)
    2016-04-09  09:43
  22. 2016. Április 9. 09:43530.

    ahol fontosabb az emberi erőforrás az az eü és az oktatás....ott lenne igazán fontos a magas -szinvonalú képzés...  és a jól megfizetett munka... viszont ez mindegyik egyetemi szintű. 


     


     


    A diplomás munkanélküliek egyharmada pedagógus.Egyébként term.tudos tanárnak meg senki nem akar menni,hiába kampányolnak ezerrel és hiűába jó az ösztöndíj.


    Ja,ilyen víziók már a hatvanas években is voltak,hogy csak robotok lesznek.


    Nem lesznek,mindenhol,mert kell az emberi tényező.


    Példa:vendéglátás,lehet egy szállodában a robot is be tudna csekkoltatni,de nem kellemesebb,ha egy helyes fiú vagy egy szexi szőke lány(pasiknak) teszi ezt kedvesen?


    Egy csomó területen igenis számít az ember.


    Egyébként már egyes műtéteket is végeznek robotosan,távirányítással,mégsem nyafogunk,h nem kell orvos

    előzmény:
    Lillaréka (529)
    2016-04-09  08:41
  23. 2016. Április 9. 08:41529.

    Bakkerrrr- te még soha életedben nem fizettél robotkasszánál.... az biztos. milyen kiszámitott pénz???  lehet fizetni bankkártyával.. étkezési utalvánnyal.. és képzeld el azt a csodát, hogy a  robotkassza visszaad... ha nagyobb pénzzel fizetek... 
    én 1000%ig biztos vagyok benne, hogy mindenhol bevezetik...  marad néhány normál kasszás.. de nagyrészt automata pénztárak lesznek...  - ja.. ez ahova járok nem is hiper... csak egy lakótelepi tesco amit néhány éve felújitottak... és az összes lakótelepi tesco ilyen. 
    Ahaaa.. a gépeket programozni kell--- és azt ki csinálja??? hát nem éppen egy szakmunkás... 


    azt meg irtam, hogy a robotporszivó egy primitiv szerkentyű....  - adok pár évet és már nem lesz az. 


     


    ja.. tényleg.. sosem lehet kiiktatni az emberi erőforrást.. csak éppen negyedannyi emberre lesz szükség egy- egy munkafolyamat elvzéséhez mint eddig... 


     


    ahol fontosabb az emberi erőforrás az az eü és az oktatás....ott lenne igazán fontos a magas -szinvonalú képzés...  és a jól megfizetett munka... viszont ez mindegyik egyetemi szintű. 


     


     


    Ja.. Toscanaba meg menj el és nézd meg magad... ha nem hiszed el. azt viszont elárulom... hogy beszéltem már eger környéki szőlősgazdával is, aki azt mondta.. 5 éves tervben van nála a robot. 

    előzmény:
    kekelefant (524)
    2016-04-09  00:52
  24. 2016. Április 9. 08:30528.

    ahha.. 4 robotpénztárra van egy szem eladó....   -tehát 4 ember munkáját elvégzi egy szem ember... - 


    ez az egyik-- a másik... elöbb- utobb mindenhol ezt fogják bevezetni... majd csak figyelj..... sokkal jobban megéri,  hatalmasat lehet spórolni a bérköltségen.. 


    lehet ugyan ezért hisztériázni , csak senkit sem fog érdekelni... még a magyarüzletláncosokat sem..


     


     


    Azért írhatnál pár szakmát, amiről tutira tudod, nem fog elévülni 10 éven belül... és sokszáz frissen végzettnek adhat munkát... 


    nézzük a kőművest.. a könnyűszerkezetes házak korában már alig akad aki téglából  épitkezik.. a könnyűszerkezetes hamarabb elkészül és jóval olcsóbb... 
    vagy asztalos...  ? a lapra szerelt előregyárott bútorok korában --hány asztalos kell majd...?


    az eladókról már írtam...

    vagy nézzük az autószerelőt... amikor már a modern??? 10-15 éves autókban is fedélzeti computer van....egy autószerelő majdhogynem mérnöki tudással kell rendelkezzen... 


    A mezőgazdaságban szintén rövid időn belül mindent automatizálni fognak, -mint nyugaton. ... vagy marokkóban  tunéziában... 


    te valahol nagyon a múltban élsz.. úgy az 50 évvel ezelötti időkben... :(

    előzmény:
    nemérdekel (521)
    2016-04-08  22:06
  25. 2016. Április 9. 08:18527.

    A Pew Research Center kutatóintézet 2014-ben megkérdezte a szerintük leginkább hozzáértő 1896 embert, mit gondolnak, inkább jó vagy inkább rossz lesz a dolgozó népnek a következő tíz évben az automatizáció és a robotok térhódítása. A szakértők meglepően megosztottnak bizonyultak a kérdésben: 52 százalékuk optimista, 48 százalékuk viszont úgy gondolja, a társadalom nem fogja tudni megfelelően kezelni az új kihívásokat, így azoknak több lesz a vesztese mint a nyertese. 


    Akik nem félnek a jövőtől, azzal érvelnek hogy a történelem során már rengeteg technológiai innováció lezajlott anélkül, hogy negatív hatásai lettek volna a foglalkoztatásra, sőt: általában inkább új munkahelyek jöttek létre miattuk. Szerintük hiába veszélyeztet egy csomó munkahelyet a robotika terjedése, ezt bőven kompenzálni fogják a fejlődés során keletkező újak. A technológia megszabadít majd minket a kellemetlen munkáktól, ráadásul a folyamat arra is lehetőséget teremt az emberiségnek, hogy újragondolja a munka fogalmát kreatívabb, közösségibb, társadalmilag hasznosabb irányba. 


    Az anyag kapcsán a legérdekesebb megállapítások:



    A világ 15 legnagyobb gazdaságában 7,1 millió munkahely fog megszűnni a következő 5 évben.
    A munkahelyek megszűnésével párhuzamosan létrejön 2 millió új, más ágazatokban, inkább a magasan képzett munkaerőt igénylő, kevéssé automatizálható feladatok elvégzésére.
    A munkahelyek megszűnése nem egyformán érinti az egyes ágazatokat. A megszűnő munkahelyek kétharmada az irodai adminisztratív munkakörökre koncentrálódik, de nem fognak jól járni a gyártásban, építésben, összeszerelésben dolgozók, sőt a szórakoztatóiparban is csökkenő emberi munkaerőigényre lehet számítani.
    Terjedni fognak az atipikus, rugalmas foglalkoztatási formák, amelyek a jól képzettek számára új lehetőségeket teremthetnek.
    Egyre több mérnökre és IT-szakemberre lesz szükség.
    Növekedni fog az egészségügyi és az oktatási szektor súlya.
    Arányaiban nőni fog a női foglalkoztatottság és valószínűleg több nő lesz vezető pozícióban, mint ma.
    A közeljövőben kiemelt stratégiai cél lesz a nők jobb munkaerőpiaci integrációja és a tudásuk okosabb hasznosítása.
    2020-ra kicserélődik a munkáltatók által elvárt legfontosabb tulajdonságok egyharmada.

    http://index.hu/gazdasag/2016/03/18/a_jovo_munkaja/

    előzmény:
    kekelefant (523)
    2016-04-09  00:30

Címlap

top