Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Második gyerek vagy munka?

kviki1976
Létrehozva: 2016. március 6. 14:08

Sziasztok,


Azok jelentkezését, véleményét várom, akik mostanában vagy a közelmúltban kerültek olyan helyzetbe, hogy meg kellett hozniuk a döntést, hogy merre tovább, hogyan tovább: második (sokadik) gyerek szülés, és emiatt esetleg elveszíti a munkáját, vagy a munka.


Én most vagyok abban a helyzetben, hogy lejár a gyes, eddig volt "helyettesem", és mennem kellene vissza dolgozni. Viszont szeretnénk második babát is, ami nagyon nem akar összejönni (már 40 múltam), járunk kezelésre, de így is idő, míg siker lehet belőle.


Szóval ha visszamegyek, de közben mégis sikerülne, akkor tutira elbúcsúzhatnék az állásomtól, amit szerettem...és hát valljuk be gyerekkel (gyerekekkel) nem könnyű új állást találni. Vagy mondjam meg most az elején, hogy tudjon róla a főnök, hogy mi a helyzet és nem lesz váratlan, ha a bűvös első 3 hónap után bejelentem a sikert (merthát reménykedem a sikerben).


Volt valaki ilyen helyzetben? Kiáncsi lennék, hogy a főnök hogy reagált....

  1. 2016. Április 9. 08:08526.

    Ezen kár vitatkozni, az automatizáltság folyamatosan nő.


    Svájcban, Néoban olyan élelmiszeripari gyárak vannak, ahol csak 1-2 ember felügyeli a termelést, mindent a gépek végeznek. Hollandiában az üvegházakban minden automatizált, ott is alig dolgozik már ember.


    Épp ezért versenyképessebek ezek az országok nálunk, hiába itt olcsóbb a munkaerő, mégis olcsóbb as német hús, sajt, a holland paradicsom.


    Így többet tudnak termelni olcsón és mégis, a saját munkaerőzt jobban meg tudják fizetni, mert ők mérnököket, üzemvezetőt fizetnek csak, nem segéd- és bretanított munkásokat.


    És ennek az is a feltétele, hogy ott a "szakmunkásoknak" is flottul kezelnie kell tudnia a számítógépeket, ha kisebb hiba van, el kell tudniuk hárítani, ezért az ottani "szakmunkásdok" gyakran BsC-t végeztek.

    előzmény:
    kekelefant (524)
    2016-04-09  00:52
  2. 2016. Április 9. 08:00525.

    nem vagyok nyelvtannáci, esküszöm nem tudom, mit akartál írni


    elárulod?


     

    előzmény:
    kekelefant (522)
    2016-04-09  00:11
  3. 2016. Április 9. 00:52524.

    Azelott fel sem vettek az egyetemre aki nem  atlagon feluli eredmenyeket ert el a gimiben,es neha meg akkor is 2 evet kellett varni,ma mar csak penz kerdese,az en gyerekem aztan nem lesz melos,es mi van ha a gyerek azt szeretne?


    Mi is ismertunk egy fiut,aki mar gyerekkoraban a huga es az anyukaja hajat csinalta,rajongott erte,de el kellett mennie tanulni,mert a szulo mondta:az en gyerekem nem fog borravalobol elni...[a gyerek a sajat eszere hallgatott es ma mar minden leheto versenyt megnyert..]


    Lillareka ,az meg soka lesz,minden szupermarketben van robot kassa,az emberek inkabb sorban allnak,mert kiszamitott penzzel kell oda menni,neha bedilizik es 3-szor szamol mindent,a gepeket programozni kell elo hus ver embernek,mert csak azt csinalja ami benne van...a Robot robi porszivorol inkabb ne is beszeljunk,mert csak akkor jo ,ha elotte ki van rendesen porszivozva,es ugy ahogy ossze szedi ,nekem van onnan tudom.Sok minden van modernizalva,de azert ember nelkul nem megy.Az a gep honnan tudja,hogy a sok szolo kozott van ami rossz?Palackozas,stb...rendben, a gepek csak segitenek kiszoritani sose fognak semmit.En is lattam automatikus   cement keverot,ami be van a tartalyba programozva,es amig ideer mar ossze is keverte,es a szemetes is csak egy mar aki vezet,es ki sem kell szallnia,szep es jo,nem art a segitseg....

    előzmény:
    nemérdekel (518)
    2016-04-08  18:36
  4. 2016. Április 9. 00:30523.

    Itt a kovetkezo;ferjembek',[nem en kezdtem].....tiudasalapu ,talalnek en tobbet is,de meguntam.....csak az kritizaljon aki nem csinal hibat....tehat te ne...


    Neked mi az elite?Van  1 db   hazuk,es?Sajnaljak a penzt, alkudnak a mesterekkel,azt kapjak amit megerdemelnek.Se nekem se egyik ismerosomnek ilyen problemaja eddig nem volt,persze nem szoltak bele a munkaba,hogy igy kell ,megy ugy kell,hagytak oket dolgozni....az elejen megegyeztek[nem lehet fillerre kiszamitani]hogy milyenre szeretnek,es lehet egyaltalan olyanra,aztan ment a munka.Ha nalatok ennyire nem maradt meg munkas,akkor a hiba a ti keszuleketekben van...a szobafestes tapetazas,miota alkotas,ra van kenve es kesz...hacsak nem Picassoi alapon festetek.

    előzmény:
    Ardian05 (506)
    2016-04-08  05:49
  5. 2016. Április 9. 00:11522.

    Ha mar kritizalunk elirasokat,mi az -kledve-?A mas irasaban a szalkat,de a magaeban semmit?A gyerek szot egy r-ellel irjuk,kicsit mar nezzunk korul a sajat irasainkban,mielott a mas egy elirasat kritizaljuk,tobbet is talaltam az irasaidban,de fel sem hoztam.....eddig,na most eloveszem,a piros vagy modernul a rozsaszinu ceruzat....


    Egy otodikesnel majd kiderul,mikor az elso bekat ,vagy kesobb hullakat kell boncolni,hogy birja?Es egyaltalan tud majd vert latni?Es nem oda megy ahova uri kedve diktalja,hanem oda ahol felveszik,ha felveszik?

    előzmény:
    Ardian05 (505)
    2016-04-08  05:39
  6. 2016. Április 8. 22:06521.

    a robotpénztárak mellet tis mindig van egy ügyeletes eladó,aki felügyel és segít,ha kell(különben 1 óra alatt szétrabolnák a Tesco-t) 


    amellett a Tesco a boltok töreédékrészét birtokolja, 


    vagy akkor mi a megoldás?mérnök képzettségű elaódók?


    egyébként hiába kampányolnak évek óta a mérnök és TTk képzés mellett, mégsem jelentkeznek többen,mint akár 10 éve,vajon miért?TTK-ra lasszóval fogják az embereket, már nagyn jó ösztöndíjakat adnak tanárképzésre és azon belül term.tudos képzésre


    a  felsőoktatásban tanulók túlnyomó része humánszakon tanul


    nemrég olvastam egy cikket,miszerint a legelitebb diákok kéthamada is humánoktatásba megy

    előzmény:
    Lillaréka (520)
    2016-04-08  20:05
  7. 2016. Április 8. 20:05520.

    Láttál már a tescoban automata gyorspénztárat? a multkor olvastam hogy valahol Európában (talán Belgiumban) eladó nélküli bolt nyilt...  
    ((((tisztában vagy azzal, hogy hol tartanak a mesterséges intelligenciára irányuló kutatások... ))))


    tudod, hogy mi mindent vagyunk már képesek elvégeztetni robotokkal?? A férjem az ősszel Toscanaban járt.. családi borgazdaságokat látogattak meg....- a gazda beprogramozza a robotot.. az meg kimegy és adott idő alatt leszed adott mennyiségű szőlőt... hozzá sem kell nyúlni senkinek. robot metszi, kötözi a szőlőt... az egész borkészités folyamata automatizált.  


     


    láttál már pl robotporszivót???  pedig ez még egy tök egyszerű szerkentyűűű.. primitivnek mondható. biztosan van ennél sokkal  "okosabb" is. 


    aztán... a kamion .. aminek a fedélzeti computerét úgy lehet programozni hogy a vezető akár alhat is közben.. 


     


    huh.. egy csomó ilyen lehet, amiről nem is tudunk, mert nem figyeljük napi szinten  mire képes ma már a robottechnologia...


    pedig lehet pont nem ártana... mert egy rakás szakma évült el az elmúlt  10-20 évben. 


    te meg szakmunkásképzésről irsz....   


    milyen szakmák??  


    (azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy pártunk és kormányunk padlóra vágta a gyakorlati oktatással foglalkozó cégeket ahol még esetleg olyan szakmákat lehetett tanulni amire a jövőben is szükség lehet...)

    előzmény:
    nemérdekel (518)
    2016-04-08  18:36
  8. 2016. Április 8. 19:44519.

    ezek egyedi esetek


    ahogy Lillaréka is írta, a termelésben máris megjelent a robotizáltság, sőt, trendelemzők szerint 5-10 éven belül az irodai munkák nagy része is meg fog szűnni, kiváltja az IT (ez most is látszik már, nálunk pl. már nincs szükség titkárnőkre, mindenki megszerkeszti a saját anyagait, online naptáron látjuk egymásról, ki hol van, minden ügyintézés online történik)


    viszont egy csomó új területen nő majd a munkaerőigény, ebből viszont 90% magasan képzett munka, kb. 10% a személyi szolgáltatás (pl. idősgondozás, terápiás munka, egészségügy)

    előzmény:
    nemérdekel (518)
    2016-04-08  18:36
  9. 2016. Április 8. 18:36518.

    Mit nevezünk diplomás munkának?


    Egyre több diplomás kényszerül végzettségénél sokkal alacsonyabb szintű munkát végezni,attól még nem diplomás munka valami,mert valaki diplomásként végez  pl szobaasszonyi munkát.


    A társadalomnak nem kell ennyi diplomás.


    Nyugaton sem.


    Ott már régóta az van,hogy csomó diplomás mekiben dolgozik meg taxisként.


    Csak sajnos,amíg olyan alacsony abejutási küszöb a felsőoktatásba,hogy a "hülye  is tud diplomát szerezni",addiga magyar szülő inkább kifizet félév per 235.000 ft-ot ,hogy Csajágaröcsögön a levelező költségtérítéses napfűtő-hóhányó szakon tanuljon a gyerek, amivel aztán mehet  amunkanélküli központba, minthogy normális szakmát adjon a kezébe.


     

    előzmény:
    Ardian05 (516)
    2016-04-08  17:19
  10. 2016. Április 8. 17:46517.

    Ha rendszerszerűen nézed egyre kevesebb munkáskézre lesz szükség mert egyre több mindent fognak robotok végezni. 

    előzmény:
    nemérdekel (515)
    2016-04-08  16:14
  11. 2016. Április 8. 17:19516.

    Te nem nézed rendszerszerűen.


    Ha rendszerszerűen nézed, az olyan gazdaságok sikeresek, ahol kevesen végeznek szakmunkát, sok a diplomás munka.


    Lásd Mercédesz, Audi összeszerelőüzem. A Maon keletkező hozzáadott érték nagyon kevés. A nagy "biznisz" a műszaki fejlesztés, formatervezés, marketing, gyártósorok megtervezése stb. Hiába itt szerelik össze a kocsikat, Néo keres rajta, mert az érdemi, értékes munka ott történik.


    Tehát nem jó irány, hogy nyomjuk feljebb a határokat, legyen kevesebb diplomás, akkor értelmesek közül is kénytelenek szakmunkásnak tanulni, mert más nincs. Ezt csak az egyszeri parasztgyerek hiszi jónak.


    A jó az lenne, ha az oktatást javítanák, MINDENKI kiválóan megtanulna írni, olvasni, számolni, legalább ennyi, vagy több diplomásunk lenne, még több középfokú, egy kevés szakmunkás főleg a szolgáltató szektorba, és majd mi tervezünk autót, repülőt, amit máshol, a but


    ák országában szerelnek össze. Mert az rabszolgamunka.


     

    előzmény:
    nemérdekel (515)
    2016-04-08  16:14
  12. 2016. Április 8. 16:14515.

    Manapság  a jelentkezők 70%-át felveszik egyetemre.


    Minek?


    Nem igaz,hogy az emberek 70%-a alkalmas és kell, hogy egyetemre járjon.


    És nem is kell az állások 70%-ához diploma.


    Csak akkor kerül ki több okos a szakmaképzőkből,ha magasabban húzzuk meg az egyetemre bejutás határát és akkor aki 3,8-es,az nem egy gyenge főiskolára ment,hanem szakmát tanulni.


    Régen azért került ki több jó szakember,mert a 80-as években az embereknek csak a 10%-át engedták továbbtanulni,ma meg 70%-át.


    Miközben feleannyi gyerek van.


    Csak rendszerszerűen kellene látni az egészet.

    előzmény:
    Ardian05 (514)
    2016-04-08  14:48
  13. 2016. Április 8. 14:48514.

    pártunk és kormányunk is ilyen okosságokra törekszik, pedig fordítva ülnek a lovon:


    nem, inkább arra kellene törekedni, hogy minél okosabb tanulók kerüljenek ki az alap- és középfokú oktatásból, mert akkor még több és jobb diplomásunk lehetne, képzettebb, okosabb szakmunkások


     


    összeszerelő üzemként mindig is vegetálni fo


    g az ország, hozzáadott értéket akkor lehet teremteni, ha emeljük az oktatás színvonalát és tiudásalapú munkahelyekre koncetrálnánk

    előzmény:
    nemérdekel (513)
    2016-04-08  12:15
  14. 2016. Április 8. 12:15513.

    a védőnőm egyszer rhögve mondta,hog egy műszaki egyetemet végzett anyuka azt mondta,neki nem kell védőnő,mert a védőnő őfiskolát végzett, ő meg egyetemet.


    Csak amikor rákérdeztek.,hogy a műegyetem milyen gyerekápolási ismereteket tanult.


     


    Istenem,amikor ekkora barmok kapnak diplomát...


    Egyébként azért vannak most ilyen szakumkástanulók,mert túl alacsony a diplomához való eljutás mércéje,egyszerűen azt kellene tenni,hogy magasabban meghúzni a határt és a sok-sok gagyidiplomás helyett inkább szakumkásokat képezni.


    Kókler meg sajnos minden szinten van,hány orvosi műhibáról hallunk?Vagy hogy ügyvéd rossz tanácsot ad és ez milliókba fáj?


    Egy ismerősöm azért bukott váláskor tízmilliókat,mert az ügyvéd gagyi házassági szerződést írt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (511)
    2016-04-08  07:41
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 8. 07:44512.

    kutatóként?


    nem hinném


    eddig meg arról sírtál,hogy keveset keresel


    eleddig kisiskolás gyerekeid voltak,előbb mérnökök,most meg leendő orvosok


    nem keversz Te valamit?

    idézet:
    nemérdekel (495)
    2016-04-07 19:48:25

    funkcionális analfabétaként TE ezt így értetted


    pedig világosan leírta

    előzmény:
    nemérdekel (495)
    2016-04-07  19:48
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 8. 07:41511.

    egy ügyeskezű kreatív gondolkodni tudó ember 6 hónap alatt a szakmunkákat meg tudja tanulni


    azért tanítják évekig a szakmákat, mert annyira sötétek a jelentkező tanulók, hogy évek alatt is nagyon nehezen bukdácsoltatják át a legtöbbet

    előzmény:
    Ardian05 (493)
    2016-04-07  19:23
  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 8. 07:38510.

    jól tudod


    attól még orvosnak készülnek, van ez így


    aki nem mérnök az is konyíthat bármihez


    a nőktől is elvárják, hogy süssenek-főzzenek pedig nem jártak cukrász-szakács szakképzésre


    ne csináljunk már úgy, mintha olyan nagyon bonyolult tudásanyag állna a legtöbb szakmunka mögött. inkább gyakorlat, ügyesség kérdése, az elméletről kiváló szakkönyvek íródtak, át lehet lapozni

    idézet:
    Ardian05 (493)
    2016-04-07 19:23:47

    a nők még azt is beképzelik a női nemiszervvel való születéstől, hogy a gyerekekhez is értenek

    előzmény:
    Ardian05 (493)
    2016-04-07  19:23
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 8. 07:36509.

    Nyilván,Te  adagi menyasszony szemébe mondod, hogy ronda vagy aranyom,akkoris,ha aGundelbe hívnak vacsorázni esküvőre,meg a szomszéd kockafejű gyerek anyjának is megmondod,hogy a maga fiam,kedves,a legcsúnyább a világon.


    Ardian,ne fárasszál már,ha ennyire jó vagy az építőiparban,akkor miért nem vagy építési vállalkozó?


    Mellesleg kinek van erre ideje?Nyilván nem fogok fél évre leállni  a melóval egy házfelűjítással.


    És  szemműtétet is végeznek  amérnök rokonaid?

    idézet:
    nemérdekel (489)
    2016-04-07 16:21:45

    én megmondom, mert nem érdekel senki szimpátiája és egy tányér lencséért akkor se adnám el magam, ha olyan csóró lennék mint te


     

    előzmény:
    nemérdekel (489)
    2016-04-07  16:21
  19. 2016. Április 8. 06:29508.

    Én veled értek egyet Ardian.... mivel éppen ez a tapasztalatom...- 
    mi is szinte mindent igyekszünk megoldani magunk.. mivel apám mérnök férjem szintén... fiam is már majdnem az.... ... 
    De én is abba nőttem bele hogy a család férfitagja mindent meg tud csinálni ha lassan is de képes rá.... 
    Viszont érdekességként írom le... hogy a nagylányomnak volt egy barátja... szintén mérnökpalánta... az albérletükben folyt  a wc... és a 4 mérnökpalánta azon tanakodott mit kéne csinálni.... hivják a főbérlőt mert ehhez szerelő kell... a lányom meg kiröhögte őket... kért egy széket felállt és megcsinálta :-)


    A mosógépes sztori a kedvencem... elromlott a mosógépem... hivtam egy szerelőt... nekiállt sápitozni... hááát nemértevíz??? - mondom ez itt egy mosógép... vizet használ és a fürdőben pára van... merthátapanel romlott el... - én is tudom...
    jaj.. hát ez rengetegbe kerül... és nagyon sok munka.. inkább vegyek újat...  még rendes is volt, mert ezért nem kért pénzt..  pár nap múlva a páromnak dolga volt pesten.. elment egy neten kikeresett szakszervizbe  vett egy megfelelő panelt kb 12 ezer forintért.. és negyedóra alatt kicserélte. 


     


    Abban meg sajnos igazad van, hogy a szakmunkástanulók nagy részét úgy rugdosták át az általános iskolán.. félig analfabéták. Talán az asztalos tanulók az elit réteg.. kőműves- burkolók között alig akad egy- egy aki normálisabb. A családi hátterek borzalmasak...  és a legszörnyűbb hogy úgy gyakorlati képzésre hogy be vannak állva.... és meg is mondják... "Főnök úr..maga nem tudja mi az, hogy herbál???" 
    Ezekből lesznek a jövő szakemberei.... :-(

    na.. még egy történet.. még gyerekkoromból... házbővités.. a kőműves akit a szüleim megfogadtak eltörte a lábát ezért javasolt maga helyett valakit.. fiatal srácot.. srác dolgozott.... felrakta a falat... apámnak közben el kellett mennie valahova.. amikor este hazaért.. csak nézte nézte... ez ferde. fogta a szintezőt - a függőónt.. tényleg ferde a fal. fogta szétbontotta.. elautozott a  srácért.. és mondta neki, holnap reggelre.. legyen ott.. és kezdje újra... jött is.. - épp nyári szünet volt én voltam csak otthon..12 éves gyerekként... A szakmunkásvizsgát végzett kőműves tőlem kérdezte meg, hogyan kell bekapcsolni a betonkeverőt. Ha eszembe jut még mindig rámjön a röhögőgörcs.

    előzmény:
    Ardian05 (506)
    2016-04-08  05:49
  20. 2016. Április 8. 05:50507.

    Mi az a freatív munka?

    előzmény:
    kekelefant (503)
    2016-04-08  01:11
  21. 2016. Április 8. 05:49506.

    nem, nem a legolcsóbbat hívtuk, de sajnos nagyon sok rossz tapasztalatunk vam


    bárki, aki építkezik sok-sok sztorit tudna mesélni


    voltak jó szakembereink is, pl. a kőművesek, a festőnk, burkolónk, de a villanyszerelő után javítania kellett a férjembek, víz-gáz szerelőt hármat elfogyasztottunk (volt egy kifejezetten drága, át akart vágni az anyagszámlákkal, ő azért ment), két tetőfedő csapat is megfordult nálunk (az első úgy dobálta a cserepeket, hogy átszakították a szigetelő fóliát) stb. stb.


    budai barátnőmék is hasonló sztorikat mesélnek, pedig ők az elit


    sajnos ez van. sok a kókler mindenütt, aki meg nem az, az néha csal, szélhámos, összecsapja, stb. Nyilván köze lehet hozzá, hogy szakmunkásnak az a 20% megy, aki gyakorlatilag nem tud olvasni sem (PISA teszt), tisztelet a kivételnek, a másik része meg, aki céget alapít rögtön Tesco méretű cég szeretne lenni, Tesco méretű bevétellel.


    Egy-két szoba tisztasági festése, tapétázása nem több, mint otthon négy embernek megfőzni. Nekem könnyebb is, mert utálok főzni, viszont alkotni szeretek. :-)

    előzmény:
    kekelefant (502)
    2016-04-08  00:55
  22. 2016. Április 8. 05:39505.

    hm. a bocsánatkérés lemaradt, amiért csúnyán összekeverted, amit írtam


    igen, ötödikes, és embereket akar gyógyítani. megvan rá az oka (sajnos egy nem vidám történet), de az igazán elhivatott orvosok közül sok gyerrek kora óta arra készül. lehet, hogy végül mást talál ki, de addig is jól tanul legalább, mert tudja, hogy ez a feltétele, és jó eredményekkel oda megy, ahová úri kledve diktálja...


    hol írtam volna, hogy a családomon kívül senki sem tud semmit? csak annyit írtam, hogy egy diplomás kis önképzéssel és kis gyakorlással képes elvégezni szakmunkát (nem feltétlenül hatékonyan, mert mint írtam, apukám és öcsém szörnyen lassúak), de nem hinném, hogy ez fordítva is lehetséges


    és de, folyamatosan arról írtok, hogy a diploma semmit sem ér, bezzeg a szakik, ezért koptatom a billentyűt


    és ne félj, én a legjobb helyre jártam, nem azért aggódom, mert csak IBS diplomám lenne

    előzmény:
    nemérdekel (499)
    2016-04-07  20:31
  23. 2016. Április 8. 01:13504.

    Nagyobb a valoszinusege ,hogy a lanyaid zenei palyara mennek,ahhoz sok tehetseg es gyakorlat kell,amit kisebb korban is lehet feljeszteni,mint az otodikes kisfiu,a kisoccsevel,aki mar most keszul orvosnak.....

    előzmény:
    nemérdekel (499)
    2016-04-07  20:31
  24. 2016. Április 8. 01:11503.

    Csoda gyerekeid lehetnek,mert mas fiu ebben a korban meg tuzolto,vagy asztrounata szeretne lenni....senki nem vitatja el,hogy a mernok embernel precizebb nincs a vilagon,de ha meg tervez valamit,pl. egy epuletet,abban hiba biztos nem lesz,mert atvizsgalja annyiszor amennyit kell,de aztan ki epiti fel?Ha mindenki tervez,es mernoki munkat vegez,ugyan mar mire mennenek a munkasok szakepzettsege nelkul?


    Es van aki kutat,es van aki freativ munkat vegez,nem  mondanam melyik keres tobbet?Mar ha ert hozza?

    előzmény:
    Ardian05 (497)
    2016-04-07  19:59
  25. 2016. Április 8. 00:55502.

    Egy regi mondas,hogy van akinek a kezeben van minden,es van akinek a fejeben[mindd a ketto jo]nagyon ritka ha valaki mindenhez ert....en ma olvastam,hogy valaki 2 gyerek utan is kapott cso-ot,mert kinezett egy 8 millas hazacskat......


    Ardian,arrol senki sem tehet,hogy a rossz munkasokat hivod[talan olcsobbak?]mert egy rendes hozzaertonel ilyen nem fordul elo.Meg egyszer sem hallottam,hogy kikuldott takarito vallatai holgy osszetorte volta a legszebb kinai vazat a kristalytalakkal  egyutt,vagy sikalta volta kenoszappannal az antik butort,volt viszont aki nem tul hozzaertot alkalmazott,es romokban hevert a lakas utana,olyan nagyon tiszta sem lett......van egy masik topik a 3-ik gyerekrol,itt van valahol...a szakmunkahoz a gyakorlat a fontos[es persze a tovabb kepzes nem art]a sutes fozes,ha negynek fozok es nem bonyolult dolgokat,azt nem kellett tanulni,de ha a foglalkozasom,hogy 400 embernek akar helyben fozok,vagy szallitok,es milyen alkalomra az egesz mas.

    előzmény:
    nemérdekel (479)
    2016-04-07  11:32

Címlap

top