Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Második gyerek vagy munka?

kviki1976
Létrehozva: 2016. március 6. 14:08

Sziasztok,


Azok jelentkezését, véleményét várom, akik mostanában vagy a közelmúltban kerültek olyan helyzetbe, hogy meg kellett hozniuk a döntést, hogy merre tovább, hogyan tovább: második (sokadik) gyerek szülés, és emiatt esetleg elveszíti a munkáját, vagy a munka.


Én most vagyok abban a helyzetben, hogy lejár a gyes, eddig volt "helyettesem", és mennem kellene vissza dolgozni. Viszont szeretnénk második babát is, ami nagyon nem akar összejönni (már 40 múltam), járunk kezelésre, de így is idő, míg siker lehet belőle.


Szóval ha visszamegyek, de közben mégis sikerülne, akkor tutira elbúcsúzhatnék az állásomtól, amit szerettem...és hát valljuk be gyerekkel (gyerekekkel) nem könnyű új állást találni. Vagy mondjam meg most az elején, hogy tudjon róla a főnök, hogy mi a helyzet és nem lesz váratlan, ha a bűvös első 3 hónap után bejelentem a sikert (merthát reménykedem a sikerben).


Volt valaki ilyen helyzetben? Kiáncsi lennék, hogy a főnök hogy reagált....

  1. 2016. március 7. 16:5526.

    Nagyon a szívemből szóltál. Nincs is mit hozzátenni.


    Néha én is úgy érzem, néhányan másik bolygón élnek. Vagy egy steril laborban, ahogy írod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (14)
    2016-03-07  08:27
  2. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. március 7. 16:3025.

    Ja, tényleg. Akkor még ezt sem kéne lenyelnem. Akkor meg még inkább.

    előzmény:
    phangan (24)
    2016-03-07  16:10
  3. 2016. március 7. 16:1024.

    Az ellátásokat állambácsi adja, nem a munkáltató.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (23)
    2016-03-07  15:59
  4. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. március 7. 15:5923.

    Én az egyenes utat választanám: megmondanám egyenesen, hogy még egy gyereket tervezek, de azt is hangsúlyoznám, hogy szeretek itt dolgozni és nagyon szeretnék utána visszajönni. Az egyenes út a legrövidebb, és utána bármi is történik, neked tiszta lesz a lelkiismereted, és bárkinek egyenesen a szemébe nézhetsz. (Arról nem is beszélve, hogy 1 vagy 2 gyerektől függetlenül is elvileg bármikor kirúghatnak - mint mindenki mást is -, ma már nincsenek nyugdíjas állások...)


    A másik oldalról: ha én lennék munkáltató, és sokkal jobban szeretnék egyenes emberekkel dolgozni, mint sumákokkal. Mert aki ebben hazudik, mért ne hazudna másban is? Jobb, ha egy ilyen ember nem az én cégemnél dolgozik. (Azaz kizárólag addig foglalkoztatnám, amíg köteleznek rá, de ha napra pontosan kiszámolnám, ez mit jelent, és már másnaptól útilapu.) Azt fel tudnám dolgozni, hogy még 2-3 évig csak fizetek utána, azt viszont nem, hogy hülyének néz.

    előzmény:
    kviki1976 (1)
    2016-03-06  14:08
  5. 2016. március 7. 14:3122.

    Utálni fogsz, de ez volt az első gondolatom már a topikod elején, és mostanra se múlt el: ha már spontán nem lehet gyereked, lehet, hogy a természet bölcsességére kéne hallgatnod. Van olyan ismerősöm, aki megerőszakolta azt, és most hol ilyen fejlesztésre, hol amolyan tornára, hol a harmadik nemtommire hordja a fogyatékos gyerekét, akit negyven után erőltetett. Ha van már egy egészséges gyereked, nem kell öregen megszülni a saját unokádat. Azt hagyjuk meg Kövér elvtársnak. A petesejtjeid nem lesznek fiatalabbak, amilyen környezeti hatások ma érnek, károsodnak is. 


    Ha mégis összejönne: a munkáltatódnak nincs köze hozzá akkor, amikor még csak elmélet, ebben a többséggel értek egyet. Ha már növekszik a pocakod, elég lesz megmondanod nekik. De ha rám hallgatsz, annak örülsz, amid van, és nem kísérted a sorsodat azzal, hogy ilyen idősen gyereket kockáztatsz, amikor a természet már kirakta a piros lámpát. 

    előzmény:
    kviki1976 (1)
    2016-03-06  14:08
  6. Torolt_felhasznalo_448963
    Torolt_felhasznalo_448963
    2016. március 7. 13:2021.

    Azt meg lássuk be,  hogy annak is kell legyenek jogai, aki a munkát bebiztosítja. Neki is tudnia kell a jövőt, pláne egy lehetséges közeljövőt, hogy azt hogy alakítsa, formálja, ha esetleg..


    Itt van egy nagy igazsag : hogyan szarakodjon egy vallalat a madammal, aki ujra gyereket csinalna es lestoppol egy helyet, mert a torveny az O oldalan van.  3 evig nem csinal semmit a vallalatnal, csak helyet stoppol es ujrakezdene...
    Na en azt csinalnam a baleknek nézett vallalkozas helyeben , ha egy csaj bejelentené, hogy O masodszorra is  gyerekcsinalassal foglalna munkahelyet a vallalkozasomban , hogy azonnal elbocsajtanam. Mielott megfogan.
    A vallalat labtorlo ala teszi a kulcsot ha "reservalt" helyek miatt nem tud  felvenni csak immel-ammal dolgozo helyettes munkaerot s  X csaladapat/anyat lesz kenytelen kitenni egy ido mulva.
    Bizonyam: a vallalat a MUNKABOL el es az elvegzett MUNKAval taplalja/fizeti a tobbi dolgozot es azok csaladjait.

    előzmény:
    ancsa21 (12)
    2016-03-07  06:31
  7. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. március 7. 12:5720.

    A maganszfera annyit jelent, hogy maganszfera, ennelfogva nem kepezheti egy allasinterju reszet. Marmint normalis helyen.


    Ha mar hulyeseg: olyat bekemagyarazni egy szoba, amire az nem vonatkozik, na AZ hulyeseg.

    előzmény:
    Hnora (19)
    2016-03-07  12:45
  8. 2016. március 7. 12:4519.

    Már bocs de ez hülyeség.


    Ez a magánszféra duma egyenlő azzal, hogy szeretnének még babát.


    Egyébként közel se biztos, hogy visszaveszik :( Hisz, ha nincs megoldva a gyerekfelügyelet betegség esetén azt egyik munkáltató, sőt kollégák se szeretik. Rengeteg munkahely van ma itthon ahol olyat hogy táppénz nem is ismernek mert első adandó alkalommal elküldik az illetőt.


     


    TI. Ha nagy cég én akkor nem szólnék, de ha kisebb cég esetleg családi vállalkozás jellegű akkor megmondanám  őszintén, mert ha te megszívatod őket, akkor kb 3 év múlva ő fog téged! :( Ezt tapasztalatból mondom. Egyes munkaköröknél meg dívik itthon, hogy felhívják a korábbi munkáltatót. És ott is alád tehet.


    Egy nagyobb cégnél könnyebb szétosztani egy kolléga munkáját, mint egy kisebbnél.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (14)
    2016-03-07  08:27
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. március 7. 12:4118.

    aki jól áll és gyereket akar


    az latolgatja 2-3 hónapra mit kamuzzon a melóhelyén?


    annak eszében sincs


    gyártásra összpontosít


     

    előzmény:
    évi* (15)
    2016-03-07  10:50
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. március 7. 12:1717.

    elég kevés nő képes egyedül eleget keresni 2 gyerekre


    és az meg benne a pakliban


     

    előzmény:
    évi* (15)
    2016-03-07  10:50
  11. 2016. március 7. 10:5316.

    Normális helyen nem kérdeznek rá. Azt sem kérdezhetik meg, hány van már, ezt törvény tiltja. Ha mégis megteszik, akkor nyugodtan tagadd le, hogy akartok. Én értem a munkáltatót, de akkor is felháborító és nem tehet ilyet.


    Ha én most írnék CV-t, akkor abszolút csak szakmai dolgokat írnék bele, semmi rizsa, semmi család.

    előzmény:
    kviki1976 (6)
    2016-03-06  17:44
  12. 2016. március 7. 10:5015.

    Nem azt írta, hogy a férje nem visz minden hónapban haza egy talicska pénzt (idézek tőled :-)), hanem azt, hogy szeretne dolgozni. Nem tudjuk miért, ő tudja. Szóval egyelőre ne legyen már felelőtlen, amiért akar még egy kölköt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (13)
    2016-03-07  07:21
  13. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. március 7. 08:2714.

    Abban a laboratoriumban, ahol elsz, minden bizonnyal igy van. Egy pocsek munkaeropiaci helyzetel rendelkezo orszagban, ahol a munkaeropiac a felelemben tartas resze, a munkaltatonak joga van (ugyan nincs, de pont lesz.ja) belekerdezni a munkavallalok maganeletebe, szexualis iranyultsagaba, politikai nezeteibe,  ahol az embereek kegynek erzik, ha van munkajuk es kussolnak, ott meg nem ez van. 


     


    TI, semmikepen ne terj ra a gyerekkerdesre, ennyi. Ha rakerdeznek es bator vagy, mondd meg, hogy ez maganszfera, nem akarsz rola beszelni. Ha nem vagy ehhez bator, mondd, hogy nem akarsz gyereket, kesz.


    Egyebkent meg felhaborito.

    előzmény:
    ancsa21 (12)
    2016-03-07  06:31
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. március 7. 07:2113.

    az élet kegyes lesz hozzád és teljesül az álmod?


    húúú de cuki akkor az élet


    és a két gyerekkel is kegyes lesz?


    lész jövőjük 1 fizetésből vagy esetleg tartásdíjból?


    elképesztő a női önzás a köbön


     

    előzmény:
    kviki1976 (5)
    2016-03-06  17:43
  15. 2016. március 7. 06:3112.

    Elmondanád nekem, hogyan is lehetne MÁS nők élete, véleménye, vagy akár elhatározása hatással arra, hogy TE mit gondolsz, majd mit akarsz tenni azzal az élethelyzeteddel, amit csak te ismersz? A főnököd lelkivilágával, hozzáállásával együtt. Persze azon kívül, hogy esetleg összehozzál egy olyan topikot, ahol majd jól el lehet azon vitatkozni, hogy ki mit gondol, vagy éppen mit tesz, vagy éppen ki ver át kit...


    ---------------


    De ha már a véleményekre voltál kiváncsi, akkor itt van: Ha rákérdeznek, már a visszamenetelnél el kell mondani,  hogy annyira szeretnének egy másodikat is, hogy már keményen dolgoznak érte. De hogy sikerül vagy sem, azt nem lehet tudni, már csak a kor miatt is, de addig is maximálisan helyt fog állni a munkában, ahogy azelőtt is tette.


    Ha viszont nem kérdeznek, akkor hallgatnék a dologról, hisz ki tudja sikerül-é egyáltalán, 40 éves korban már túl nagy a bizonytalanság.


    Ha jól tudnak együtt dolgozni, és még emberileg is jól megvannak, nem hiszem el, hogy egy vezető ne lenne az alkalmazottja segítségére, hisz megoldást mindenre lehet találni, ha abban közösen érdekeltek. Azt gondolom, hogy még akkor is az ilyen mentalítású vezetők lehetnek többségben, ha randa, lélektelen főnökök mindig, mindenhol akadnak.


    Azt meg lássuk be,  hogy annak is kell legyenek jogai, aki a munkát bebiztosítja. Neki is tudnia kell a jövőt, pláne egy lehetséges közeljövőt, hogy azt hogy alakítsa, formálja, ha esetleg...


     


     

    előzmény:
    kviki1976 (1)
    2016-03-06  14:08
  16. 2016. március 6. 21:2611.

    Nem udom,hol dolgozik .tindító,de  aközszférában most terveznek 30%-os béremelést.


    És igen, csúnya dolog,de sajnos számolni kell vele, hogy 40+ nem vagy csak sokára jön össze a vágyott gyerek(kívánom,h ne így legyen),de addig is élni kell valamiből.

    előzmény:
    phangan (10)
    2016-03-06  19:28
  17. 2016. március 6. 19:2810.

    Pedig gyakorold akkor tükör előtt, hogy nem akartok több gyereket. Aztán, hopp mégis! Ez van. Gondolkoztam, hogy mi a jó megoldás, ha van bőr a képükön ilyet kérdezni, de lehet az is, hogy ha tudják, hogy elmúltál 40, akkor nem firtatják. Ha a korodat tudják, akkor meg olyasmit mondani, hogy nem tudom, esetleg később, az meg hiteltelen. (De gondolom ennek amúgy sem örülnének egy 26 éves esetében sem)


    Gondolom ha lejár a GYES, és maradnál otthon, akkor lesz lehetőségük kirúgni téged. Szerintem mindenképp menj vissza dolgozni! Egyébként lombik alatt is érvényes a felmondási védelem, ha visszamennél, még nem jönne, de valami probléma van a cégnél. Aztán haloványan mondom, mert nem akarlak megbántani, de az is előfordulhat, hogy nem jön össze, vagy nagyon sokára, addig pedig tudsz dolgozni. Korrigáltasd a béred, ha tudod, 1 év munkaviszony után az után fogsz majd ellátást kapni.

  18. 2016. március 6. 18:459.

    Ha még nem is vagy terhes minek parázol?


    40+ már a munkaadók sem tekintenek rád potenciális anyajelöltként, lehet ezért is hívnak vissza.


    De még ha terhes leszel,sem kell szólni azonnal, hiszen ugye bármi előfordulhat.


    Eleve,ha most kezditek a témát, mondjuk 4 hónap mire összejön, mondjuk ha jól takarod magad 4-5 hónap,amíg észrevehető lesz, hogy lesz baba, 8-9 hónap nagy idő.


    És nem akarom az ördögöt  afalra festeni -mindjár jön ardian- de 40 felett már nem jön csak úgy össze hipp-hopp a baba.

    előzmény:
    kviki1976 (1)
    2016-03-06  14:08
  19. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. március 6. 18:268.

    Felnőtt vagy, meg kell tanulnod a saját érdekeidet képviselni.


     


    Azonkívül ahogy írtam: senkinek semmi köze a magánéletedhez, a nőgyógyászati állapotodhoz.


     


     


    Ha nem szólsz előre, az nem hazugság.


     


    Ne add ki magad előre.

    előzmény:
    kviki1976 (6)
    2016-03-06  17:44
  20. 2016. március 6. 18:187.

    Fú, de jó, hogy nem vagyok a helyedben. Én nagyon nehezen tudom ez ilyet intelligensen kezelni, belőlem ki lehet hozni ezzel a bunkót. Mármint állásinterjún a magánélet taglalásával. Talán azért, mert én soha senkitől nem kérdezek olyat, ami a magánéletével kapcsolatos. Amit elmond, oké, de nem faggatom, nem kérdezek. Még barátnőtől sem, nemhogy egy vadidegentől. Szomorú és egyben balkáni állapotnak tartom, hogy hazánkban a HR-esek valahogy istennek képzelik magukat és a világ legtermészetesebb dolgának tartják a másik privát szférájában való kutakodást.


    Bocs, a hosszú intróért. Na szóval mondd azt, hogy a vallásod tiltja, hogy erről beszélj. Vagy mondd azt, hogy nem tudod, nem terveztek, a természetre bízzátok a döntést.


    Nagyon tiszteletre méltó, hogy korrekt és őszinte akarsz lenni. Tapasztalatból mondom: ez a mai világban - (álláskeresés esetében) nem igazán kifizetődő dolog. Sajnos. Ugyanis ők nem biztos, hogy korrektek lesznek hozzád. A korrektségedet ellened fordíthatják. Én azt látom, hogy ma az jut jó álláshoz, az érvényesül, aki hazudik, mint a vízfolyás.

    előzmény:
    kviki1976 (6)
    2016-03-06  17:44
  21. 2016. március 6. 17:446.

    Ja, és mi van, ha rákérdeznek? Szerintem minden HR-esnek és főnöknek is ez az első kérdése egy nőtől, hogy ha már van egy gyerek, hogy másodikat nem akarnak? Nem igazán tudok jól hazudni....hogy lehet kivédeni egy ilyen kérdést hazugság nélkül?

  22. 2016. március 6. 17:435.

    Köszönöm a véleményeket...


    De mi van, haa sors kegyes hozzám, és mondjuk most 1-2 hónapon belül összejön...elvileg ugyebár nem szól az ember az első 3 hónapban (volt már vetélésem), és pont, hogy dolgozok 1-2 hónapot, már be is jelentem a jóhírt.....


    Nincs valami olyan lehetőség jogilag, hogy vissza se menjek dolgozni? A gyes után már muszáj visszamenni?

  23. 2016. március 6. 16:394.

    Semmiképp se szólj nekik, hogy terveztek még gyereket. Semmi közük hozzá, és ha esetleg olyanok, direkt elkezdenek majd kicsinálni.


    Amikor teherbe esel, már védett vagy. Nem onnantól, hogy elmondtad nekik!! 


    Eleve mire összejön plusz gondolom dolgozol a 7-8. hónapig, lehet hogy egy évet is fogsz dolgozni, szóval menj vissza és majd lesz valami. 


    Szóval ha visszamegyek, de közben mégis sikerülne, akkor tutira elbúcsúzhatnék az állásomtól, amit szerettem...


    Annyira ne írd le azért a dolgot, hol van az még? Addig még sok-sok évig felmondási védelem alatt állsz.

    előzmény:
    kviki1976 (1)
    2016-03-06  14:08
  24. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. március 6. 16:363.

    Jegyezd meg: senkinek semmi köze a magánéletedhez, a gyermekvállalásodhoz.


     


    Pont elég lesz szólni akkor amikor majd kell, amikor biztos a gyerek jövetele.Ez védettséget is ad neked valameddig.


     


    A lényeg a lényeg: ha nem kérdeznek akkor  nem kell válaszolni.


    Fogadd meg.Hidd el, ezt meg kell tanulni.


     

    előzmény:
    kviki1976 (1)
    2016-03-06  14:08
  25. 2016. március 6. 15:412.

    En nem voltam, de amig a gyerek nem kopogtat, egy arva szot sem szolnek. Minek?

    előzmény:
    kviki1976 (1)
    2016-03-06  14:08

Címlap

top